Bekendmakingen gemeente Ven ray <p i£ Die centen, die centen!! "Onze kerststal" Onze veertig- daagse j vastentijd P woningwet wet ruimtelijke ordening Bekendmaking Kennisgeving wet milieubeheer Bekendmaking St.-Petrus'Bandenkerk KERKf BALANS "Carnaval" Alsnog de beste wensen!! STERVEN Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofs gemeenschap PEEL EN MAAS Donderdag 30 januari 1997 - Pagina Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het veranderen van de woning aan de van Venrodelaan I te Venray tnv R.B. ter Horst, van Venrodelaan I het bouwen van een bedrijfsgebouw aan het Keizersveld 22 (hal K) te Venray tnv Toon Kateman Gevelbeheer, Langstraat 55; het bouwen van een tuinhuisje aan de Steegse Peelweg 29 te Leunen tnv H.A.M. van Hees, Steegse Peelweg 29; het uitbreiden van de woning aan de Kattestaart 18 te Venray tnv G.M.A. Koonings, Kattestaart 18; het veranderen van een garagedeur in een kozijn aan de Rosa Manusstraat 2 te Venray tnv P.J.T.M. Mooren, Schoolstraat 15a; het bouwen van 14 woningen aan de Mina Krusemanstraat te Venray tnv Janssen en De Jong Plancoördinatie B.V., Postbus I3I te Son en Breugel; het bouwen van een carport aan het Kroonkruid 82 te Venray tnv F.J.W. Driessen, Rustenburgweg 35 te Millingen aan de Rijn; het vergroten van een winkel aan de Ripseweg 8 te Vredepeel tnv Nedoil B.V., Postbus 2I4 te Roermond; het bouwen van een dakkapel aan de Laagriebroekseweg 6 te Leunen tnv J.J.G.M. Koenen. Laagriebroekseweg 6; het gedeeltelijk vernieuwen van een werkplaats aan de Puttenweg 67 te Ysselsteyn tnv Constructiewerken Jo Stevens B.V., Puttenweg 67; het aanbouwen van een keuken aan de Zwanebloem 14 te Venray tnv A.A.C. van Gastel, Zwanebloem 14; et bouwen van hobbyruimte aan de Oostsingel 26 te Venray tnv L.L.M. Poels, Oostsingel 26; het veranderen en vernieuwen van de woning aan de Diepeling 5 te Castenray tnv T.H.P. Seijkens, Diepeling 5. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. - het uitbreiden van een varkensstal aan de Peelweg 43 te Ysselsteyn tnv Maatschap Franken, Kempkensberg 30; het bouwen van een loods aan de Metaalweg Ic te Venray tnv Maessen Recycling B.V., Metaalweg 5; het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 71 te Ysselsteyn tnv Maatschap Hendriks-Vollenberg, Puttenweg 71 het bouwen van een berging aan de Haalakker 57 te Oirlo tnv J.H. Stevens, Haalakker 57; het bouwen van een werktuigenber ging aan de Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn tnv W.P. Peeters, Heidse Peelweg 62; het wijzigen van de winkelpui aan de Grotestraat 72 te Venray tnv L. Nooijen, Grotestraat 72; het verbouwen van kantoorruimte tot woning aan de Kolkweg 2c te Venray tnv J.J. Wijn, Kolkweg I I. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwmelding bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Boterbloem 15 te Venray tnv P.W. Hermsen, Boterbloem 15. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen. het uitbreiden van de woning aan de Bolderik 20 te Venray tnv J.J. Dircks, Bolderik 20; het vergroten van de woning aan de Matterhornlaan 7 te Venray tnv G.H.J.J. Hermkens, Matterhornlaan 7; het uitbreiden van de woning en de bouw van een carport aan het Kroonkruid 80 te Venray tnv A.W.P. Barents, Christoffelkruid 40; het bouwen van een carport aan het Kroonkruid 82 te Venray tnv F.J.W. Driessen, Rustenburgweg 35 te Millingen a/d Rijn. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 31 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th.van Velzen APV Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij overeenkomstig de artikelen I39 tot en met I42 van de Gemeentewet bekend dat op I februari I997 in werking treedt de Algemene Plaatselijke Verordening Venray (APV), zoals die op 17 december I996 bij besluit nr. R691 van de gemeenteraad is vastgesteld. De verordening lig voor eenieder kosteloos ter inzage op kamer 020 van het gemeentehuis. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Opmerking: in de onlangs huis aan huis bezorgde gemeentekrant staan de voor het publiek meest van belang zijn de APV-bepalingen nader toegelicht. Colofon Voor meer informatie over de bekendmakingen op deze pagina kunt u bellen met de afdeloing publieksdiensten van de gemeente Venray, tel. 0478-523544 of 523536. Geopend: maandag van 09.00- 17.30 uur, dinsdag t/m donderdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezoekadres: Raadhuisstraat I 5801 MB Venray. Postadres: Postbus 500, 5800 AM Venray. Fax: 0478-523222. Alle andere informatie over de gemeente vindt u in de gemeen tekrant Venray die elke maand huis aan huis wordt verspreid. 'Agrarisch Bedrijventerrein Ysselsteyn'. Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 2, lid 3 van de Inspraakverordening voor de gemeente Venray, bekend, dat ter inzage ligt een voor-ontwerp van het bestemmingsplan 'Agrarisch Bedrijventerrein Ysselsteyn'. Het plan beoogt de realisering van een bedrijventerrein specifiek voor toe leverende en verwerkende bedrijven binnen de agrarische productiekolom aan de Jan Poelsweg, hoek Deurneseweg te Ysselsteyn. Het voor-ontwerpplan en de overige daarop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 3 februari 1997 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken bestaat voor een ieder gelegenheid zijn zienswijze voor het voor-ontwerpplan schriftelijk kenbaar te maken aan burgemeester en wethou ders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op woensdag 19 februari 1997, aan vang 19.30 uur, zal in zaal Roelanzia, Lovinckplein 2 te Ysselsteyn, een open bare informatie-/inspraakbijeenkomst worden gehouden. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H. A.B.Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk I 3 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunningen krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. P. Geerets, Lollebeekweg 36, 5811 AL te Castenray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkveehouderij, gelegen aan de Lollebeekweg 36 te Castenray; 2. J.G.M. Classens, Moostdijk 4, 5813 AV te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkens- en melkrundveehou- derij annex akkerbouwbedrijf, gele gen aan de Moostdijk 4 te Ysselsteyn; 3. A. Jenniskens, Puttenweg 108,5813 BD te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkens- en kalkoenenmesterij, gelegen aan de Puttenweg 108/Paardekopweg II te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle ove rige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage van 30 janu ari 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). Tot 27 februari 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedu rende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedach ten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de moge lijkheid tot intrekking van de milieuver gunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp- besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wensen in te trekken van: I. L.H.M. Philipsen, Lollebeekweg 40, 581 I AL Castenray voor de milieu vergunning nr. 94.9263 voor het houden van pensionhonden en ken nelhonden; opslag van voer en mest en het fokken van jonge honden, gelegen aan de Lollebeekweg 40 te Castenray. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Jaegerhofweg 8 te Veulen. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 30 januari 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten).Tot 13 februari 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ing zien. Gedurende een periode van twt weken met ingang van de dag na de di waarop het ontwerp van het besluit inzage is gelegd, kan een ieder schrift! lijk gemotiveerde bedenkingen indient bij het College van Burgemeester Wethouders bedenkingentermijit Deze kan hierbij verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend maken. Er bestaat geen mogelijkheid het inbrengen van mondelinge bedei kingen of een mondelinge gedachten wisseling. Alleen degenen die bedenkingen ht ben ingebracht op de bovenomschre\ wijze en degenen die aantonen daai redelijkerwijs niet in staat te geweest, zijn later tot het instellen beroep gerechtigd. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en Wethouder vooi noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Invalidenparkeerplaat sen Burgemeester en wethouders vaa Venray, namens dezen het hoofd viJN de afdeling openbare werken, makes C hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: het aanwijzen vat twee parkeerplaatsen op het openba re verharde parkeerterrein aan dt Merseloseweg, tegenover het St Elisabeth ziekenhuis en deze parkeer plaatsen aan te wijzen als algement invalidenparkeerplaatsen. Venray, 30 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbars Werken, ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij Publieksbalie in het gemeentehuis Deze Publieksbalie is open van maan- dag t/m donderdag van 09.00 tol 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dil besluit binnen zes weken na de da van bekendmaking een bezwaarschri indienen bij het college van burge^ meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. f) i Berichten van onze kerkgemeenschap 1997-1 ?i r\AK "Wij hebben heel wat te lachen!". als Christenen. Neen, zóver zijn we nog niet dat we kunnen verwachten dat Carnaval opgenomen wordt in de liturgische kalender als een kerkelijk feest, ofschoon de oorsprong van het car- navalsgebeuren te zoeken is op ker kelijk terrein. En inderdaad, in de loop van het Kerkelijk jaar is er genoeg gelegenheid om uiting te geven aan onze vreugde, onze Christelijke vreugde. En toch kunnen we juist in ons godsdienstig, kerkelijk leven niet zomaar voorbijgaan aan wat er aan stemmingen en gevoelens leeft in ons en rondom ons tijdens de carna valsdagen. Want ons leven bestaat niet uit verschillende étages, die niets met elkaar te maken zouden hebben. We kunnen ons als Christenen - hier in onze streken, waar carnaval uitbundig gevierd wordt - niet als "houten klazeiT'opstellen. We kunnen hier niet doen "alsof onze neus bloedt",of we kunnen niet zeggen: "Mijn naam is haas, ik weet van niets!" Ik weet ook dat er met carnaval geen uitgesproken Christelijk heils- feit gevierd wordt en dat er - ook al hebben we in ons land heel wat theologen rondlopen - nog steeds geen "theologie van de humor" ont wikkeld is. Het wordt misschien wel hoog tijd! In ieder geval: de humo ristische levensvreugde, die juist met carnaval "uitgestald" wordt, is en blijft een wezenlijke mogelijk heid en kan een waarachtige levens uiting zijn van de christen. Want de basis en de toekomst van het Christendom geven daar alle reden toe! "Daar, waar de meeste Vreugde is, daar is ook de meeste Waarheid!", zegt Paul Claudel. Het gaat hier natuurlijk om eerlijke en oprechte vreugde, die niets te verbergen of te simuleren heeft. Waar de vreugde gemist wordt, mag men een vraagte ken zetten achter de kracht van het geloof. Een treurige vroomheid is ongeloofwaardig. In geen enkel boek van de wereldliteratuur wordt het woord "VREUGDE" zo dikwijls herhaald als in het Nieuwe Testament. Dat moet dan toch ook te merken zijn aan alle christenen hoe dan ook! Laten we daarom als christenen met carnaval de gespletenheid ver van ons houden. Het ware christen dom is wars van schizofrenie. Geloof en leven bevruchten elkaar, zijn in elkaar geweven! Laten we ook carnaval zó vieren dat we ons zelf weer met humor kunnen bezien. Dat we durven glimlachen om onze fouten: het zal ons helpen de ander te accepteren zoals hij is, ook als hij niet blijkt te zijn gemaakt naar "mijn beeld en gelijkenis". En hoe U ze ook doorbrengt; mooie dagen toegewenst! Ziekencommunie Zoals u weet. bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over hel tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. U hebt me nog niet zo vaak horen praten over geld. Daar heb ik inder daad een hekel aan; niet aan geld want het mag niet gelukkig maken, het is moeilijk zonder geld. Neen, ik spreek er liever niet over. Ik ben van mening dat priesters er voor een andere taak zijn en daarbij ben ik een leek op financieel gebied. Dat ik er toch over schrijf heeft een aanleiding. Jaarlijks is er de aktie "Kerkbalans". Die houdt ons voor dat ook de kerk niet zonder geld kan. U begrijpt dat. U vermoedt hoe hoog onze energierekening is, dat ook de priesters brood eten al leven ze niet van brood alleen, enz. Pastor de Wit liet weten dat hij heel blij is en dankbaar voor al het medeleven rond zijn ziek-zijn. Rond Kerstmis en Nieuwjaar heeft hij zóveel wensen en kaarten gehad dat het voor hem niet mogelijk is deze alle persoonlijk te beantwoor den; hij vraagt om U langs deze weg hartelijk te danken en alsnog zijn beste wensen over te brengen. Verder laat hij weten dat het al wat beter gaat, "maar er is nog een lange weg te gaan". Graag breng ik U namens hem deze boodschap over en voeg eraan toe dat wij allen hopen en bidden dat deze weg toch niet zo lang is al pater de Wit verwacht. Nog even zijn adres: Leutherweg 107, 5915 CC Venlo. J. Coenen, pastor-deken. enz. Ik zou daarom willen vragen; wilt U de kerk ook financieel ondersteu nen. En als U dat al doet; mag het misschien een beetje meer zijn? Op deze wijze maakt U het mogelijk dat Gods Woord verkondigd blijft wor den, ook hier en nu. U weet dat als U meedoet aan de Kerkbijdrage, U een vermindering krijgt in de kosten bij Huwelijk en Uitvaart, soms een algehele vrijstel ling als U meer betaalt dan ƒ150,- per jaar. Maar dat is meer een aardigheid je; het gaat om het mogelijk maken van kerkelijk-Christelijk leven, wat is het U waard? Uw bijdrage kunt U storten op, Bankrek. nr. 48.41.00.017 of Girorek. nr. 11.74863 t.n.v. Kerkbijdrage St.-Petrus' Banden te Venray. Meer inlichtingen bij De Heer drs. W.H.Kremer, Mgr. Nolensstraat 12, tel. 581000. Van harte aanbevolen - en van harte Dank, zeker aan de velen die al deelnemen! J. Coenen, Pastor - deken. Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u., behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. Onze kerststal werd opgebouwd door zo'n vijftien vrijwilligers die allen de handen uit de mouwen sta ken. Het resultaat mocht er zijn; prachtig Enkele "vergeten dennen" werden alsnog in de kerk geplaatst door onze Schutterij St. Jan die aan een half vragend woord genoeg had. Een oproep om te helpen bij het weer afbreken had niet minder resultaat; ook weer vijftien vrijwilli gers die "er tegenaan" gingen. Ook het Zuiderportaal werd wat opge ruimd, en met vereende krachten werd het "zestiende eeuwse Christusbeeld geplaatst op de sokkel van St.- Petrus paus. Dat laatste beeld is nu in Aken vanwege een tentoonstelling, en gaat daarna naar Maastricht voor restauratie. Graag wil ik - mede namens alle bewonderaars van de stal - alle vrij willigers van harte danken voor hun hulp en steun. En wellicht tot vol gend jaar? Dank u wel! J. Coenen, pastor - deken. De veertig dagen, die met aswoensdag beginnen, willen ons helpen om het mysterie van Jezus' leven, dood en verrijzenis te kunnen vieren. Het is de tijd om halt te hou den temidden van de drukte van zovele dingen die op ons afkomen, van zovele levenswijzen die we in onze omgeving meemaken en zien, van zovele vragen die ons gesteld worden of diep in ons eigen hart leven. Het is stil geworden. Het is opnieuw in het diepste van jezelf kijken, in je hart, de plaats waar God wil spreken. Het is opnieuw de vraag stellen: Wie ben ik als Christen? Hoe leef ik als Christen? De komende veertigdagentijd, die begint op Aswoensdag, nodigt ons uit een stap te zetten in de richting van de nieuwe evangelisering van ons leven. We worden opgeroepen om in ons persoonlijk leven en in onze gemeenschappen het geloof beter te kennen, intenser te vieren en oprechter te beleven. Heel het gebeuren van de veertig dagentijd staat gericht op het Paasfeest. "Wanneer Christus niet verrezen is, is onze prediking zonder inhoud en Uw geloof eveneens", schrijft Paulus aan de Christenen van Korinthe. Veertigdagentijd: - het is tijd om met onze vragen en noden bij Jezus te komen - het is tijd om Hem te ontmoeten - het is tijd om ons door Hem te laten onderrichten - het is tijd om nieuw leven te ont vangen - het is tijd om hiervan te getuigen bij de mensen Moge het een ^'gunstige Tijd" wor den voor ons allen! Vasten - en Onthoudingsdag Aswoensdag 12 februari 1997 om 09.00 uur: H.MIS en mogelijk heid om het askruisje te ontvangen; 19.00 uur: "Bekeer U en geloof in de Blijde Boodschap" Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis James Portier, 49 jaar; Drika Peeters-Jansen, 73 jaar; Kees Kuenen, 48 jaar; Joop van den Meiracker, 76 jaar; Elisabeth Klaassen-Noyen, 93 jaar. "Gij neemt het leven, God, niet van ons af: Gij maakt het nieuw..,.." (uit het Euch. Gebed voor overledenen). Ons Christelijk medeleven gaat uit naar hun familie en vrienden! Sterven is afscheid nemen van de tijd niet van het leven, is zichzelf blijven, zoals men geworden is. Het is het ene mysterie verlaten om het andere in te gaan het is, op het woord van Jezus, de hoop verwisselen voor de zekerheid dat God liefde is. Als iemand in nood is en zegt: "Er is geen God, er is geen recht eh de mensen zijn slecht," antwoord dan: "Misschien, maar ik ben er." Joodse wijsheid Amber Bloemen, Laurens Janssen, Evi Griiters, Pim vd Putten, Robin Verstegen, Harm Nijssen, Amado Vrieswijk, Rick van Soest, Sven van Tol, Anouk vd Craats, Annelieke Creemers, Nik Heeren, Wanda en Marco vd Bussche, Koen Offermanns, Shamella en Jason Hijmering. "Geef dat ze een échte band opbouwen met God, daarbij gehol pen door hun ouders en peetouders", zo hebben we voor jullie gebeden in het weekeinde waarin jullie gedoopt werden Proficiat!! Dooplied. In je moeders schoot geweven tot een wonder van bestaan, kwam je bij ons in leven, dankbaar zeggen wij jouw naam; opnieuw mogen wij beleven wat wij zien maar niet verstaan welk een groot geheimenis jong geboren leven is. Aan een lange reis begonnen die een levensloop beslaat, zul je door een wereld trekken waarin heel veel kwaad bestaat, al vanaf je eerste schrede bidden wij dat met je gaat die ons geest en adem geeft en jou geschapen heeft. Hoeveel liefde wij ook geven en hoe weerbaar je ook wordt kwetsbaar zul je altijd blijven mensenmacht schiet toch tekort Door de doop ben je opgenomen kind van mensen kind van God in de kring hier om je heen, leven kun je niet alleen. Marijke Koijck - de Bruijne COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN M00

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16