TAXATIE PEEL EN MAAS lEDKOPE Gouden bruidspaar in Ysselsteyn De binnenkomer van de week Onderscheidingen bij Hartstichting Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Zeven ernstig gewonden bij frontale botsing in Ysselsteyn Rabobank KUNST EN CURIOSA Hotel Asteria, 23 febr. a.s. Omroep Venray programma-info UW martin cuypers IIIIII11 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Nieuwe techniek bij Team Huizenaar Reis om de wereld •ÖW" jjufteJi* De Rabobank is een coöperatieve bank, met als doelstelling leden- londernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en de cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de coöperatieve Rabobank Zevenrode B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op donderdag 20 februari 1997 om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis de Smelehof te YsselsteynPuttenweg 2a. Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Meerlo-Wanssum B.A. gevestigd te Wanssum, gemeente Meerlo-Wanssum en in verband daarmede: a. wijziging statuten en het huishoudelijk reglement; b. benoeming lid van het Bestuur; c. benoeming leden van de Raad van Toezicht. 4. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening liggen vanaf heden op het kantoor in Venray voor de leden ter inzage. Het Bestuur Zevenrode 'n Wandeling dur 't Rooise land In Veltum staan eeuwenlang twee ;apellen en een wegkruis vlak bij ilkaar. De kleine kapel, de Rochus- Luciakapel bezochten we vorig met Kees Kousemaker. De grote de Antoniuskapel, gaan we bekijken. Koos Swinkels vertelt komende weken over de geschie- is van deze kapel. Een geschie- lenis die u terug kunt lezen in het loekje 750 jaar Veltum. Het SBNL heeft een aantal lopen- Ie projecten hier in de omgeving :oals het in stand houden van hout- ingels en het meenderen van de Jostrumse Beek. Grad Pouwels ver- elt u daar meer over. De Stichting verkt nauw samen met de Vildbeheereenheid Venray waarin le jagers vertegenwoordigd zijn. Houben vertelt hoe deze amenwerking in zijn werk gaat en rat er zoal gedaan wordt. Donderdag om 19.00 uur, herha- ing maandag om 18.00 uur. Vastelaovend beej Radio Rooi! De vastelaovend nadert met rasse ichreden. Over ruim een week is het •over! Via de lokale omroep heeft u naar diverse bonte avonden kun- len luisteren. Wat wij de komende lagen nog voor u in petto hebben ;iet u in het volgende overzicht. Let vel: voor enkele data geldt nog een )nder voorbehoud'. !9jan. 13.00u: Net Even Anders herhaling); met prins Paul III (van (ooi) en zijn adjudanten. 31 jan. 20.00u: Bonte Avond Heide febr. 17.00u: Bonte Avond 3ostrum 1 febr. 20.00u: Bonte Avond Veulen febr. I8.00u: Bonte Avond ichuttersveld febr. 18.00u: 50+Bonte Avond lasten ray febr. 14.Ö0u: Opstoekmatinee; 5.00u: Prinseninstallatie (live); O.OOu: Nonstop Vastelaovesmuziek. Vastelaovend 9,10 en 11 februari 9 februari: )6.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek 'O.30u: Vastelaovesmis (live). 2.00u: Verzoekjes op Zondag. 4.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek 10 februari: )6.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek )9.00u: Lenie's Camavalspotpourrie 1 O.OOu: Houwen Zo De Beste Tijd. 12.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek 11 februari: Oó.OOu: Nonstop Vastelaovesmuziek Nonstop Vastelaovesmuziek Met de drie dolle daag vervalt de normale programmering. Daarvoor in de plaats, zoals u dat van Omroep Venray inmiddels gewend bent, bijna 24 uur per dag uitsluitend vas telaovesmuziek! Niet alleen muziek uit Venray maar natuurlijk ook uit bijvoorbeeld Oostrum, Heide, Merselo, Leunen en Oirlo. De discotheek van de omroep mist nog enkele nummers uit de kerkdorpen. Heeft u vastelaovesmu ziek uit uw woonplaats op de plank liggen waarvan u vindt dat die gedraaid moet worden? Neem dan zo spoedig mogelijk contact op met Omroep Venray en vraag naar Gerrit Baten. Ons telefoonnummer is 512362. Werk in uitvoering Zo heet het nieuwe verzoekpla- tenprogramma van Omroep Venray op dinsdag- en vrijdagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur. De muziek wordt samengesteld door medewer kers van bedrijven, instellingen, ver enigingen, stichtingen, clubs, enz. Met andere woorden: door uzelf! Ga er met uw collega's maar eens even voor zitten om een lijst samen te stellen van 20 nummers welke u graag zou willen horen. Zend deze samen met wat informatie over uw bedrijf, instelling of vereniging naar: Omroep Venray, Postbus 91, 5800 AB Venray of deponeer uw lijst in de brievenbus bij onze studio, St. Antoniusstraat la. Wij bij Omroep Venray zien uw reactie graag zo spoedig mogelijk tege moet! Vrijdag 31 jan.: AVV Venray Lopersgroep; dinsdag 4 febr.: Boerenbruiloft Comité BAC), Veulen; vrijdag 7 febr.: Dumeco, Oirlo. Het Jazzuur A.s. vrijdag 31 januari is het weer zover. 55 minuten lang van die lek kere ouderwetse jazz op Omroep Venray. Arie Huizer praat de platen aan mekaar tussen 18.00 en 19.00 uur. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevéstigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 513656. Voor de Lionsveiling van zaterdag 22 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen/Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 514618 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt ver- topen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u (rijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week 9 flessen oude wijn of 9 oude flessen wijn. In ieder geval niet 9 wijnflessen, aangezien de kostelijke inhoud nog volledig aanwezig is. U kunt ze bemachtigen tijdens de Lion's Veiling. Tijdens een voorlichtingsavond van de Nederlandse Hartstichting, afgelopen dinsdag in zaal Martens te Leunen, werden acht personen in het zonnetje gezet voor hun verdiensten voor de Harstichting, afdeling Venray. Maar liefst twee dames (Hartenvrouwen) werden in de bloe metjes gezet en onderscheiden voor het feit dat zij meer dan 25 jaar col lecteren voor de Hartstichting. Dat waren de dames Bonants uit de Beatrixstraat en Raedts uit de Niessenstraat. Zes contactpersonen van evenzo veel kerkdorpen werden eveneens gehuldigd voor het feit dat zij zich al meer dan tien jaar inzetten voor de afdeling Venray van de Hartstichting. De gehuldigden waren de heren Coppus uit Smakt, van Wegberg uit Castenray, van Hoof uit Ysselsteyn, Classens uit Vredepeel en de dames Borssen uit Merselo en Nabben uit Heide. De informatie-avond in Leunen ging over het onderwerp "Vrouwen en hart- en vaatziekte" Deze ziekte werd in het verleden bij vrouwen vaak onderschat. In de vorige week donderdag gehouden raadsvergadering werden de volgende besluiten genomen. De grondprijs voor de vrije sector kavels in het bestemmingsplan 't Helder te Overloon werden vastge steld op 135,- per m2. Een bedrag van ƒ20.000,- werd beschikbaar gesteld voor de aan schaf van het lespakket de 'Wijzer op de weg' voor de basisscholen van de gemeente Vierlingsbeek. De raad had geen moeite met het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ1.070.000.- voor realisering van diverse rioleringswerkzaamhe den waardoor bij abnormale regen val de overlast zal verminderen cq. tot het verleden gaat behoren. INGRIJPEND ONDERHOUD BASISSCHOLEN De voorstellen een bedrag beschikbaar te stellen voor ingrij pend onderhoud van de basisschool Maashees en Overloon kreeg van de raadsfracties meer aandacht dan verwacht werd. De woordvoerster van de fractie overloon, mevr. Fredericy en van de PK-fractie Jan Koopmans, hadden vooral bezwaren dat het voegwerk aan die scholen, volgens de deskundigen kon worden uitgesteld. Voor de school in Maashees was dat bedrag ƒ19.000.- en voor de school in Overloon ƒ68.000,-. Daarop verklaarde de raadsvoorzitter duidelijk dat het onderhoud en het voegwerk dat nu uit de aanvraag was geschrapt op het moment dat dit wel nodig is, ook zal worden uitgevoerd. Dat is ook met de schoolbesturen afgesproken. Koopmans vond, omdat er een bedrag van ƒ122.000,- in reserve staat voor dat onderhoud, het onbe grijpelijk is dat het college toch tot uitstel had besloten. Het voorstel van de PK om toch tot totale uitvoe ring over te gaan werd met slechts zes stemmen voor niet aangenomen. Uiteindelijk werd het voorstel van het college aangenomen met zeven stemmen voor. Het werd 'erger' toen het voorstel, om een bedrag van ƒ682.000,- beschikbaar te stellen voor aanpas sing en onderhoud van de school in Overloon in stemming werd PEEL EN MAAS WEEKBLAD gebracht. Het voorstel van de Overloonse- en PK-fractie om het krediet met ƒ68.000,- te verhogen werd identiek verworpen met zes stemmen voor en zeven tegen. Het voorstel van het college kreeg wèl de meerderheid van zeven stemmen voor en zes tegen. Opvallend is een passage in het raadsbesluit 'dat de gemeente Boxmeer zich kan vereniging met het voorstel' is ment och bang dat de 'rijke' gemeente Vierlingsbeek te veel pot gaat verteren? Tijdens de rondvraag vroeg de heer Bouten naar de stand van zaken omtrent de wandelroute en de recre atieve fietsroutes. De voorzitter deelde mede dat momenteel door het Staatsbosbeheer een plan in voorbereiding. De raad zal regelma tig geïnformeerd worden omtrent de stand van zaken. 111111111111111 GRANDIOOS BOEK VOOR EEN GRANDIOZE PRIJSI SLECHTS F 25,00 (ZOLANG DE VOORRAAD STREKT) I I I I I I I I I I II I I I I I PASSAGE 17 VENRAY TEL 0478 58 40 07 DONDERDAG 30 JANUARI 1997 - NR. 5 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Op de vrijdag voor carnaval viert het gouden bruidspaar Pietje Bus en Tina Meulendijks, sinds drie jaar wonende aan de Pioniersstraat in Ysselsteyn hun 50-jarige huwelijk in de zalen van 'Pilot', midden in Ysselsteyn. De gouden bruidegom, PIETJE BUS, was 8 jaar toen het gezin Bus vanuit Horst zich vestigde in de nog onontgonnen Peel van Ysselsteyn. Pietje Bus werd meteen misdienaar bij pater Tulp en zou dat zeven jaar blijven. De grond in Ysselsteyn was toen slecht en ook Pietje werd daar reeds op jeugdige leeftijd mee geconfron teerd. Al op 12-jarige leeftijd moest hij gaan werken bij de boeren in de omgeving, want op het ouderlijke bedrijf met wat koeien, varkens en kippen was voor hem geen werk. Al was het loon bij de boer maar magertjes, ieder kwartje was er een. Toen hij zich kon verhuren bij een boer in het Brabantse Heesch (die boer had hem een nieuwe fiets beloofd), ging hij daar maar werken. Maar hij was een goede kracht en toen de Grontmij het vliegveld in de Peerselsepeel ging aanleggen, maakte ook die ontginningsmaat schappij gebruik van zijn inzet. Piet Bus werd zelfs belast met het toe zicht op die aanleg en de controle over de pompen. Maar een nieuwe uitdaging kwam er toen hij de kans kreeg om te werken bij de Boerenbond. Tot ieders tevreden heid heeft hij daar 23 jaar lang gewerkt. Een ziekte was de oorzaak dat hij in de WAO terecht kwam, en al heeft hij nog wel te maken met de doktoren, hij geniet nog van elke dag die hem gegeven wordt. De gouden bruid. TINA MEU LENDIJKS (73), is geboren en getogen in de Voorpeel, en dat behoort tot Zeilberg, waar ook die gemeenschap te maken had met de ontginningen. Zij groeide op in een kroostrijk gezin dat uit dertien kin deren bestond. Als jong meisje werd ze 'verhuurd' als boerendienstbode. Zij hield het ondanks het zware werk bij de boeren tot aan haar trouw uit. Ysselsteyn was net aan het her stellen van de geleden oorlogsscha de. Hun huwelijk werd in de parochiekerk van Zeilberg ingeze gend. Via Veulen kwam het paar in Ysselsteyn. Het langst hebben ze aan de Heidse Peelweg gewoond, vanwaar ze drie jaar gelden verhuis den naar de prachtige bejaardenwo ning aan de Pioniersstraat. Daar genieten ze nog elke dag van hun welverzorgde levensavond, omringd door de goede zorgen (voor zover dat nodig is) van kinderen en klein kinderen. Er kwamen vijf kinderen, die met de elf kleinkinderen, zich nu opmaken voor het feest. Het gouden paar legt nog regel matig een kaartje. Verder zijn ze vele jaren actief geweest op de dans avonden voor de bejaarden, zelfs in Merselo en Vredepeel. In Ysselsteyn was Pietje in 1984 zelfs prins Carnaval bij de bejaarden. ANDERS Vieringen van gouden bruidspa ren zijn vaak hetzelfde. Men begint met een plechtige eucharistieviering om daarna het feest, al of niet in familiekring, te vieren. Dit bruidspaar heeft om bepaalde redenen de volgorde omgedraaid. Op vrijdag 7 februari worden de genodigden verwacht tussen 12.30 en 13.00 uur in restaurant 'Pilot' aan het Lovinckplein. Dan zal na de feli citaties de maaltijd worden genut tigd. afgesloten met een drankje. Om 18.30 uur zal fanfare De Peelklank een serenade aan het bruidspaar brengen. De president van de fanfare zal namens de gemeenschap van Ysselsteyn de gelukwensen aanbieden. Om 19.00 zal in de parochiekerk van de H. Oda dan een plechtige eucharistieviering plaatsvinden. Ban zal niet alleen het gouden paar terugblikken op het 50 jaar lief en leed maar zullen tevens de feestvier ders de Heer kunnen danken, voor de genuttigde spijzen en dranken. Omdat het feest in familiekring wordt gevierd, zal er geen receptie worden gegeven. Vrijdagmorgen omstreeks 09.30 uur vond op de Puttenweg onder Ysselsteyn een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. Een 75-jarige bestuurder van een personenauto uit Heerlen bemerkte de in het midden van de weg staande verkeerszuil te laat op. Hij wilde die, om een botsing te voorkomen, links passeren maar op dat moment kwam uit de richting Ysselsteyn een personenauto, bestuurd door een 46- jarige inwoonster van Deume. Sinds enkele maanden is in de Hofstraat een vestiging van Team Huizenaar kappers geopend. Venray is de derde vestiging van dit kappersbedri jf. Team Huizenaar is als onderne ming ook continu bezig met ver nieuwingen in de haarverzorging. Binnenkort zal in Venray Monofibre Hotform Extentions (Extentions) worden geïntrodu ceerd. Extensions is een haartoe- voeginsmethode aan het natuurlijke haar. Mensen die altijd al langer of dikker haar wilden hebben, krijgen met Extensions daartoe de moge lijkheid: meer lengte, meer volume, kleur en structuur kan worden toe gevoegd zonder dat het eigen haar beschadigd wordt. De houdbaarheid van Monofibre Hotform Extentions is ongeveer drie maanden. Wilt U meer weten over deze techniek, neem dan contact op met Team Huizenaar. tel. 510950 of loop eens binnen in de zaak aan de Hofstraat 4a ('s maandags gesloten). Inbraak in loods In de nacht van vrijdag op zater dag is door vernieling van een ruitje toegang verkregen tot een loods bij een bedrijf aan de Veulenseweg. Uit de loods werden een kettingzaag en een damesfiets ontvreemd. Er volgde een frontale botsing. Twee inzittende dames uit Deurne raakten daarbij bekneld. Eén daar van kon door passanten uit haar benarde positie worden bevrijd, ter wijl de andere door de brandweer moest worden bevrijd. Vanuit Venray, Horst, Deurne en Cuyk werden ambulances naar de plaats van het ongeluk gedirigeerd. In de Heerlense auto zaten vier per sonen, in de auto uit Deurne drie. Alle slachtoffers hadden ernstig tot zeer ernstig letsel opgelopen en werden naar ziekenhuis in Venray. Boxmeer, Helmond en Venlo over gebracht. De inwoners van Ysselsteyn heb ben reeds jarenlang aan de Provincie gevraagd om verkeers- remmende maatregelen in de kom van Ysselsteyn, waar volgens de bewoners te hard wordt gereden, te nemen. De Provincie heeft de Midden Peelweg onlangs. Daaronder viel ook de verkeersheu vel die er voor moet zorgen dat op die plaats minder snel gereden zou worden. Nu deze frontale botsing heeft plaats gevonden zeggen die zelfde buurtbewoners dat het obsta kel - die verkeerszuil - moet ver dwijnen. Het verkeer uit de richting kom heeft namelijk geen last van die verkeerszuil maar het verkeer uit de richting America, moet om die ver keerszuil te passeren, naar rechts uitwijken. Daarin zit volgens de buurtbewoners het gevaar. De des kundigen van de politie en de Provinciale Waterstaat zullen de situatie bekijken. Het is niet uitge sloten dat de verkeerszuil verlicht gaat worden. Op zaterdag 1 februari geeft de afdeling Synchroonzwemmen van zwemvereniging Spio een grote s'ynchroonzwemshow met als titel 'Een reis om de wereld*. Na een half jaar voorbereidingen treffen en heel veel oefenen zullen tijdens deze show de 58 zwemsters in de leeftijd van 7 tot 35 jaar uitvoeringen laten zien, gebaseerd op verschillende landen. In een toneelstukje beleven een aantal kinderen de meest spannende avonturen. Ze maken middels de reismachine van professor Doedink een reis langs de landen die tijdens de show bezocht worden. Elk land heeft wel weer iets karakteristieks, wat de zwemsters in hun dans tot uiting brengen en hun kleding is er ook op aangepast. De begin- en einddans van de show worden door alle meisjes gezwommen. De overige dansen worden gezwommen in groepen van verschillende grootte. Alle zwem sters - of ze nu vier maanden lid zijn of vier jaar - leveren een bijdrage aan deze show op hun eigen niveau. Naast uitvoeringen in het water worden er ook een aantal dansen op de kant uitgevoerd. Het zwembad wordt voor deze gelegenheid geheel aangekleed met vele decorstukken en speciale (spot)lichten die u geheel in de juis te stemming brengen. Het belooft een fantastisch spektakel te worden. Wilt u samen met de zwemsters deze reis om de wereld meemaken, dan bent u van harte welkom. Er worden twee voorstellingen ver zorgd en wel om 17.00 uur en om 19.30 uur. De show wordt gegeven in zwembad De Sprank aan de Kempweg 70. De entree bedraagt ƒ4,- per persoon. We hopen u in gro ten getale te mogen begroeten. '1/<nvi eet compleet efevwol utteniewi "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage i dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11