WINTERFINALE We gaan het nog 'ns proberen" EDIOPE I Venraynaar in clinch met automatiseringsconcern Gemeente presenteert eerste Gemeentekrant VAN OORSCHOT MODË Ruimte voor woningbouw in Ysselsteyn Huurverhoging tijdig bekend maken Cursus 'Goed gewicht in zicht' Anahata martin cuypers immuun Cursus Venrayse dansen Dans- vereniging Amusement Kraam- houders vangen bot Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray Doe mee met het literair café _^PEEL ENMAAS Donderdag 23 januari 1997 - Pagina 5 Kennedy mars 1997 gaat toch door Venray beleeft op 31 mei en 1 juni toch de veertiende editie van de Kennedymars. Gewoon op het Schouwburgplein. De stichting Kennedymars krijgt een garantie subsidie op basis van het aantal wandelaars en is opnieuw in gesprek met de horeca-bedrijven op het plein. "We gaan het nog 'n keer proberen", zegt woordvoer der J. Janssen van de stichting Kennedymars. Dinsdag besloot het college om financieel bij te springen als minder dan 500 wandelaars inschrijven. Voor elke wandelaar onder de 500 krijgt de stichting Kennedymars 25 gulden. Daarmee kan ze haar vaste kosten, zoals de huur van de schouwburg, voldoen. Het college wil met de subsidie zorgen dat de Kennedymars in 1997 kan doorgaan op de plaats waar een dergelijk eve nement volgens de gemeente Venray thuishoort: op één van de pleinen in het centrum. Gelijktijdig met de toe zegging van de subsidie wees het college een vergunningaanvraag van de stichting Kennedymars om de wandeltocht bij de Witte Hoeve te houden van de hand. Volgens sportwethouder Bert Kersten dient de garantiesubsidie ter overbrugging van 1997. Volgend jaar moet de Kennedymars de zaken structureel beter op 'n rij hebben. Met name het bedrijfsleven moet als sponsors een groter aandeel in de begroting leveren. Het stichtingsbe stuur van de Kennedymars werkt aan een sponsorplan, dat al over enkele weken klaar moet zijn. In 1998 ligt ook de gemeentelijke eve nementennota op tafel. Daarin wordt de steun van de gemeente aan evenementen uitgewerkt. TEGENVALLERS De stichting Kennedymars heeft een aantal mindere jaren achter de rug en ook 1996 bracht tegenslag. Wandelen zit in ons land een beetje in een dip en daarnaast kreeg de organisatie ter plekke tegenvallers te verstouwen. Enkele jaren geleden veroorzaakten wandelaars voor dui zenden guldens schade toen zij met teer aan de schoenen bij een aantal controleposten over de vloer kwa men. Een wegenbouwbedrijf had daags voor de wandeltocht in Venray een aantal wegen van een splitlaag voorzien. Door de tegen vallers raakte de stichting snel dooi de opgebouwde reserves heen. Toen vorig jaar opnieuw de opbrengst tegenviel kon de slichting de verenigingen achter de Kennedymars niet uitbetalen. De Kennedymars is destijds in Venray in het leven geroepen als een vehi kel om geld bijeen te brengen voor de Zangers van St. Frans. Dit koor is, samen met de voetbalverenigin gen FC Hento en Veronica/CompterWORK. nog steeds bij de organisatie van de wan deltocht betrokken. De verenigingen leveren hand- en spandiensten en krijgen daarvoor een vergoeding. Vorig jaar kwam bovendien oprich ter en voorzitter Stef Peeters te over lijden. De verenigingen hadden geen trek om in 1997 financieel ook nog risi co te gaan lopen. Eerste gesprekken met de Venray se horeca liepen op niets uit, omdat de standpunten kilo meters uit elkaar leken te liggen. Op zoek naar financiële zekerheid ging de stichting Kennedymars daarop met de exploitant van De Witte Hoeve in zee. Die stelde gratis een aantal faciliteiten ter beschikking, waardoor de Kennedymars de kos ten aanzienlijk kon drukken. Omdat de lokatie niet past in het beleid weigerde de gemeente de gevraagde vergunning af te geven. Daarop kon digde de Kennedymars aan waar schijnlijk te zullen stoppen. VROEGER STARTEN Bestuurslid J. Janssen is achteraf blij met de tussenkomst van de gemeente. "Ze hebben ons op een positieve manier voor het blok gezet. Hel is terecht dat ze vasthou den aan een pas uitgezet beleid". Volgens Janssen verlopen de gesprekken met de horeca aan het plein nu een stuk beter. 'Er zijn afspraken gemaakt waarin beide partijen vertrouwen hebben. Waarschijnlijk gaan de café's de horeca voor eigen rekening nemen, maar de precieze afspraken ken ik niet omdat de gesprekken door een ander bestuurlsid zijn gevoerd", aldus Janssen. "We hebben er weer vertrouwen in en we hopen dat we de subsidie niet nodig hebben". De Kennedymars begint zaterdag 31 mei en duurt tot zondag 1 juni. Op zaterdag vindt in Venray het tweede Venray Forum plaats. "Misschien kunnnen we iets samen doen", denkt Janssen hardop. De stichting kijkt ook of een wat ver vroegde starttijd een positieve invloed kan hebben. De voorver koop voor de Kennedymars 1997 begint op 6 april. Deelnemers kun nen zich inschrijven bij alle VVV- kantoren in de regio. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Venraynaar Ben Roeien ligt in de clinch met het automatise ringsconcern Cap Gemini. Roeien beschuldigt het bedrijf ervan zijn vinding om het milleniumpro- bleem bij computers heeft gesto len. Afgelopen donderdag diende een kort geding voor de Utrechtse rechtbank. Roeien heeft, ook in Venray, al veelvuldig laten weten dat hij de oplossing voor het milleniumpro- bleem had gevonden. Het milleni- umprobleem bij computers heeft betrekking ,op het jaar 2000. Computers waarin de jaarlallen met twee cijfers zijn verwerkt (dus 96 i.p.v. 1996) komen na 99 in de knoei omdat het 00 niet hoger is dan 99. De oplossing van Roeien "leert de computer" dat 00 groter is dan 99. Roeien heeft maandenlang met Cap Gemini onderhandeld over zijn oplossing. Daarbij werd wederzijds een geheimhouding afgesproken. Volgens Roeien heeft Cap Gemini hem in die periode alle mogelijke gegevens ontfutseld. Op het laatste moment zag het bedrijf af van een deal terwijl het ondertussen wel, volgens Roeien, informatie was doorgesluisd naar het bedrijf Techforce, een zakelijke partner van Cap Gemini. De gemeente Venray presenteert jBvrijdag 24 januari het eerste num- mer van de gemeentekrant 'Burgers bij de tijd'. Het besluit van burge meester en wethouders om een 0 eigen krant uit te geven dateert van ^fjuni 1996. De gemeenteraad ging in oktober bij de vaststelling van de begroting 1997 akkoord. Met de krant wil de gemeente bur gers, bedrijven en instellingen beter bekend maken met het hoe en waar om van gemeentelijke producten, plannen en besluiten en met het politieke besluitvormingsproces. De gemeente hoopt óp die manier poli tiek en gemeentebestuur dichter bij de burgers te brengen en het weder zijds begrip te vergroten. De gemeentekrant verschijnt in een oplage van 14.500 ex. en wordt maandelijks verspreid onder alle burgers, instellingen en bedrijven in Venray. Elke editie heeft een omvang van acht pagina's A4-for- maat. In het eerste nummer komt burge- jmeesler Waals uitgebreid aan het woord over de gemeentekrant en de relatie gemeente-burgers. Buiten de (vaste) servicepagina en een aantal vaste rubrieken (o.a. kinderrubriek) bevat deze eerste editie nieuws en achtergronden over de inzameling van grof huishoudelijk afval, KEERpunt, verkeersveiligheid, de plannen voor sociale vernieuwing in Veltum, het dorpsradenoverleg, de nieuwe BV Buitenbeheer, de gemeente als onderneming en de vernieuwde afdeling publieksdien sten. De wettelijke bekendmakingen WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar van de gemeente (o.a. vergunningen voor bouwen en milieu) blijven wekelijks te lezen in het nieuwsblad Peel en Maas. Venray is de eerste gemeente in Noord- en Midden-Limburg die maandelijks huis-aan-huis een eigen informatiebrochure verspreidt. In de week van 17 februari start het Groene Kruis weer een cursus 'Goed gewicht in zicht' op verschil lende plaatsen in Noord-Limburg. De cursus bestaat uit zes bijeenkom sten die in ëen periode van twee maanden gegeven wordt. Tijdens deze bijeenkomsten staat de zelf controle-methode centraal. Onder leiding van een diëtist leert men de eigen eetgewoonten kennen en hoe deze aan te passen en te beheersen. Ook wordt er veel aan dacht besteed aan productinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod van levensmiddelen. Daarnaast wordt er in één bijeen komst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Zowel de diëtist als de cursisten zijn erg enthousiast over deze werkwijze. Door de steun die de deelnemers elkaar geven, gaat het afvallen beter dan wanneer men hier alleen mee worstelt. Voor alle duidelijkheid: de steun bestaat niet uit de competitie wie het meest afvalt, het gewicht wordt in een aparte ruimte individueel bepaald zonder omstanders. Voor aanmelding en informatie over deze cursus kan men terecht bij het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis, tel. 077-3874800; bereikbaar tijdens kantooruren. De kosten voor zes bijeenkomsten incl. materiaal bedragen ƒ75,- (voor leden van het Groene Kruis met pluspakket zijn de kosten ƒ60,-). Stichting voor persoonlijke en spirituele groei Cursussen die starten Sacred Dance Kun je de stilte horen dansen? Sacrale dansen zijn meditatieve dan sen die je brengen bij jezelf (thuis komen), die je samenbrengen met anderen maar die je ook in contact brengen met de Ander in jou. Samen in een cirkel of rij dansen we het leven in al zijn facetten (vreugde, verdriet, liefde, enz.). U wordt uitgenodigd voor een geheel vrijblijvende kennismakings bijeenkomst op dinsdag 28 januari om 19.30 uur. De cursus is geschikt voor jong en oud, man of vrouw en danservaring is niet nodig want in ieder van ons schuilt een danser/danseres. De cursus wordt gegeven op dins dagavond van 19.30 tot 21.00 uur in wijkcentrum De Kiosk in 't Brukske in Venray. Werken met energie Voel je je niet prettig, vraag je je af waarom gebeurt mij dit weer en meer van dal soort vragen? In deze cursus. Leer je jezelf te (herontdek ken zonder steeds moe te worden maar je eigen kracht te geven en je eigen kracht te gebruiken om je leven opnieuw vorm en inhoud te geven. Voor meer informatie: Clara, tel. 0478-585450, b.g.g. Ria. tel. 0478- 587042 of Annie, tel. 0478-581270. Clara volgde de opleiding tot spiri tueel therapeut en geeft nu les als docent aan de opleiding spiritueel therapeuten in centrum de Leonardshoeve in Belfeld. Andere cursussen zijn mogelijk: chakra, meditatie, chakradans, yan- tra, mandela en dansdagen teven consulten mogelijk om je leven een nieuwe impuls te geven. 11111111111111111 11111111111111 GRANDIOOS BOEK VOOR EEN GRANDIOZE PRIJSI SLECHTS F 25,00 (ZOLANG DE VOORRAAD STREKT) I I I I I I I I I I I I I I I I I PASSAGE 17 VENRAY TEL 0478 58 40 07 Na carnaval start in Venray een unieke cursus van dansen die rond 1900 in Venray gedanst werden. Het programma bevat enkele algemene dansen, zoals veleta, kruispolka, bernardswals. Van de streekdansen zullen o.a. de hemeldans. Jan met de meid. Venrayse mazurka worden aangeleerd. De cursus omvat elf lessen waar van de eerste kennismakingsles gra tis is en wordt gegeven door gedi plomeerde dansleiding. Gestart wordt op maandag 17 febr. van 19.30 tot 20.30 uur in de Kiosk. Heeft u zin om te dansen en ken nis te maken met een stukje Venrayse cultuur, bel dan voor inlichtingen/opgave het secretariaat van de Hakkespits. Otto Pijpker. tel. 0478-586260. Op zaterdag 25 januari houdt dansvereniging Amusement weer een gezellige dans- en ontmoetings avond in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray. Op deze avond bieden wij u een gezellige sfeer, goede live muziek, een ruime dansvloer en de nodige ruimte om toch met uw eigen perso nen of gezelschap een eigen plekje te hebben. De aanvang is om 21.00 uur. Deze avond zal een enigszins car- navalistisch lintje hebben. Het bestuur stelt op die avond een aantal prijsjes ter beschikking voor de best verklede eenling, het best verklede paar en de best verklede groep. Echter als u graag danst maar niet in een carnavalskostuum wenst te verschijnen dan bent u evengoed welkom want deze avond is een gewone dansavond met dansmuziek en geen continue carnavalsmuziek. Graat nodigen wij u uit met ons deze avond te komen vieren. Tot zaterdag 25 januari. Vervolg pagina 1 steeds minder in het centrum van Venray. Afgelopen vrijdag heb ik tussen zes en negen 's avonds zeven bossen bloemen verkocht. Zeven. Je ziet alleen groepjes jongeren". Aan het woord is een woedende bloemenkoopman Toon Poels, die optreedt als woordvoerder van de zeven standplaatshouders van de mini-markt op het Henseniusplein. Samen met z'n collega's schreef hij half november een. brief aan de gemeente. Daarin het verzoek om het standplaatsenbeleid te wijzigen. De argumenten: de standplaatshou ders in de wijken worden bevoor deeld. Ze hoeven minder standgeld te betalen en het parkeren is gratis. Ook vroegen de mensen van de mini-markt om de donderdag als verkoopdag te laten vallen. Op die dag is de omzet helemaal mager. Deze week kregen de kooplui ant woord. De gemeente kan en wil daar volgens een woordvoerder niet aan meewerken. Juridisch zou zo'n wij ziging bij bezwaren niet standhou den. De gemeente is verplicht om voor de ambulante handel stand plaatsen beschikbaar te hebben. Volgens de regels mag de gemeente alleen een vergunning in een wijk weigeren als een daar gevestigde ondernemer kan aantonen dat z'n zaak in het voortbestaan bedreigd wordt door de komst van de markt kraam. De concurrentiepositie van ondernemers in het centrum is geen criterium. Ook de donderdag wil de gemeente niet uit de standplaats voorschriften halen, omdat dan ook in de wijken de donderdag als ver koopdag vervalt. Kortom, de onder nemers van de mini-markt kregen nul op het rekest. Woordvoerder Poels kan de reac tie en het beleid niet begrijpen. "Ik heb niets tegen wijkwinkels, maar je zet toch geen kramen neer terwijl je centrum zienderogen achteruit gaat? Ze moeten 'ns in Horst of Venlo gaan kijken, daar zie je ook geen kramen in de wijken. 'Daar hebben wij 'n winkelcentrum voor', zeggen ze daar. Poels en de zijnen hebben hun grieven ook in een gesprek met bur gemeester Waals op tafel gelegd. De burgemeester had op zijn beurt kri tiek op de mini-markt. Het zou rom melig zijn en onaantrekkelijk voor de consument. "We willen wel, maar dan moet de gemeente ons een eerlijke kans geven", zegt de Venrayse bloemenman. "We gaan ons samen met de winkeliers op het plein presenteren". Medio februari vindt volgens Poels nog een gesprek plaats over het standplaatsenbeleid en andere problemen in het centrum. Aan dat overleg nemen gemeente, standplaatshouders en winkeliers deel. Schoorsteenbrandje Vrijdagavond omstreeks 23.00 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in een woning aan de Stationsweg in Oostrum. De brandweer hoefde alleen maar te controleren of de eigenaar het brandje goed had geblust. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Dankzij het stoppen van een boerenbedrijf en het verdwijnen van de bijbehorende stankcirkel krijgt Ysselsteyn op termijn ruim te voor de bouw van twintig nieu we woningen in de buurt van de Timmermannsweg. Daarnaast komen 35 bestaande woningen buiten een stankcirkel te liggen. Het gaat om het bedrijf van var kenshouder Hendriks aan de Timmermannsweg. Die wil stoppen en z'n milieuvergunning overdoen. Hendriks heeft de gemeente gevraagd om toestemming om z'n woning te splitsen. Bovendien heeft hij verzocht om vergunning voor de bouw van een nieuwe woning. Die is bestemd voor de man die de milieuvergunning van Hendriks heeft overgenomen. De Ysselsteynse veehouder heeft de gemeente ook gevraagd om finan ciële steun. Hij komt 20.000 gulden tekort op de hele transactie. Het college wil dat bedrag best bijdragen als daardoor de belemme ring voor de woningbouw ver dwijnt. Extra motivatie voor het col lege is dat de grond waarop die nieuwbouw kan plaatsvinden al gemeentelijk eigendom is. Op ter mijn levert die dus een veelvoud van 20.000 gulden op. De investering is dan ook verantwoord, zo oordelen B en W, temeer daar ook nog eens 35 woningen 'stankcirkelvrij' worden. Comité in brief aan Woningstichting Comité Nul Is Genoeg afdeling Horst/ Sevenum heeft Woningstichting Noord-Limburg gevraagd tijdig aan de huurders kenbaar te maken welke huurver hoging de woningcorporatie dit jaar wil doorvoeren. HUURVERHOGING Vorig jaar is in de gemeente Horst de huur gemiddeld met 4.2% geste gen. Woningstichting Noord- Limburg maakte het stijgingsper centage (daarbij overigens uitgaande van het gehele woningbe- zit en daarmee uitkomend op een percentage van 3.85%) bekend in haar overleg met comité Nul Is Genoeg in maart 1996. Het comité wijst Woningstichting Noord- Limburg op het feit dat verschillen de woningcorporaties in Nederland de voor 1997 voorgenomen huur verhoging al bekend te maken onder haar huurders. Reden om de Woningstichting te vragen dat ook te doen. Daarnaast hoopt het comité dat de Woningstichting in staat is om al vóór I april aan alle huurders door te geven wat in hun geval de huur verhoging per 1 juli 1997 zal bete kenen. MUTATIES Steeds als nieuwe huurders een huurwoning van Woningstichting Noord-Limburg betrekken, wordt de Mishandeling op kan toor Woningstichting Dinsdagmiddag omstreeks 16.30 uur vond een gesprek plaats op het kantoor van de Woningstichting aan de Plataanstraat tussen een mede werker van de Woningstichting en twee inwoners van Horst. Het gesprek verliep niet volgens de ver wachtingen. Een 23-jarige vrouw uit Horst zou mishandeld zijn door een 38-jarige medewerker, maar de medewerker had een heel andere lezing. Voor de in haar gezelschap verkerende 45-jarige plaatsgenoot was dat aanleiding om zich er mee te bemoeien. Hij gaf de Venraynaar een kopstoot, waarvoor deze naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hij had een hoofdwond waar vijf hechtingen in moesten. Ander personeel wist de vechtpartij te beëindigen. Er werden drie proces sen-verbaal opgemaakt inzake mis handeling. Oorzaak van de woordenwisseling was een huurkwestie. Wet Wapen en Munitie 'Prins Carnaval van de Piëlhaas, Paul Franssen, heeft een andere pet opgezet' en verzoekt de hou ders van verloven Wet Wapens en Munitie (het met een vergunning onder zich hebben van een in de wet aangegeven vuurwapen) de vergunningen die verlengd zijn, op te halen op het politiebureau aan de Leunseweg, maar alleen ^tijdens de kantooruren. Accu langs de straat gedumpt De politie ontfermde zich ovei een langs de Chopinstraat gedumpte accu en leverde aie, zoals net hoort, bij het milieustation af. nieuwe huur van die woning meteen opgetrokken naar de zogenaamde huurmarktwaarde. In de meeste gevallen betreft het een forse huur verhoging. Het comité Nul Is Genoeg wil een duidelijker beeld krijgen van de mate waarin sprake is van deze huurstijgingen bij - wat de Woningstichting noemt - 'mutaties' en in het algemeen de huurprijzen bij Woningstichting Noord- Limburg. Daarom heeft het comité aan de Woningstichting gevraagd een overzicht te geven van de 'muta ties' in Horst en Venray over de periodes van vóór en na de huurver hoging per I -7-'96. OVERLEG In de brief van het comité aan de Woningstichting wordt tenslotte ook gevraagd op zo spoedig mogelijke termijn met elkaar in overleg te tre den over de komende huurverhogin gen. Op die wijze hoopt het comité in een vroegtijdig stadium invloed uit te oefenen op het huurverho gingspercentage. Dat dient, aldus het comité, 'dit jaar weer méér op te schuiven in de richting van de NUL!' De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15,-. s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige groepen een wachtlijst. Donderdag 30 januari kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161. tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop. Hubenhof 67. tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 583077. f Slachtafval van V reeën aangetroffen Dinsdagmorgen kwam bij de politie een tip binnen van een inwoner die bij het uitlaten van zijn hond in het bosgebied van de Ballonzuil afval van reeën had aangetroffen. De politie ging met de man ter plaatse een kijkje nemen en inder daad werd op de aangewezen plaats een tiental poten van reeën en ander slachtafval aangetroffen. Terwijl de politie met het onder zoek bezig was kon een jachthou- der al voor de oplossing zorgen. Hij had die kadavers daar namelijk gedeponeerd om bepaalde dier soorten die hem met de kou moei lijk hadden van voedsel te voor zien. Hij had die reeën eerder in strikken aangetroffen en omdat de reeën niet meer voor consumptie geschikt waren, daar, nadat die ^onleed waren, gedumpt. y Drank in bestuurder Het rijgedrag van de bestuurder van een personenauto was de oor zaak dat de politie in de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks 00.35 uur op de Witte Vennenweg in Oostrum een onderzoek instelde. Het bleek dat de 26-jarige bestuur der alcohol had genuttigd. De blaas- proeven rechtvaardigden een rijver bod van vier uur en de aanbieding van een transactie tot betaling van ƒ650,-. Duur pilsje... ^aeurw. Is het Literair Café Venray-regio al vanaf september het le lustrum aan het vieren, deze rubriek, de wedstrijd in het herkennen van dichtregels begint vandaag aan zijn 5e jaar. Nieuwe prijzen en dus nieuwe kansen! Voor het eerst is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, pok een prijste verdienen Daarmee wordt ook voor hen deze wedstrijd aantrekkelijk, leder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen! Elke 4e donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtre gels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëziel iefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van hel gedicht. Elke maand wordt het klassement bekend gemaakt Aan het einde wacht de honing: na het genieten ontvangt de winnaar een prijs. Maar de tussentijds opgesnoven geur van poëzie neemt niemand de deelnemers meer af. Daar komt hij dan de eerste opgave: Wie is de auteur en uit welk gedicht zijn de volgende régels afkomstig? "Vanmiddag - tang reeds was hij heëngespoed - Heb ik in 't cederpark de Dood ontmoet Inzendingen worden voor vrijdag 22 februari ingewacht bij het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Op vrijdag 14 maart a.s. bezoekt Jules Deelder het Literair Café (Schouwburg) vooral voor jongeren en wie zich jong voelt! Verder staan nog op het programma: Zaterdag 15 maart Conny Palmen en Adriaan van Dis. Aanvang 20.00 uur in 't Gasthöes te HORST. Inlichtingen Bibliotheek Horst, Telefoon; 077-3982339. Vrijdag 20 maart, Martin Ros, een gezamenlijke organisatie van het Literair Café en de Adelbertvereniging. Restaurant Beukenrode. Venray. Aanvang 20.15 uur. Op zondag 20 april in Swolgen, Restaurant La Rondine, aanvang 11.30 uur, de herdenking van de sterfdag van Bertus Aafjes. Anita Bijvoet zingt gedichten van Bertus Aatjes. Dit beloofd een heel aparte bijeenkomst te worden. Vrijdag 30 mei, Mönika van Paemel in de Witte Hoeve te Venray. Aanvang 20.30 uur. Voor informatie over het Literair Café kunt u terecht bij het Secretariaat: Rochusstraat 1Venray. Telefoon; 0478-582948.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5