Open een Rabo JongerenRekening en je bent Legend in de Jera REGIOKALENDER Vocal group Enjoy Together houdt een open repetitie LSO en Margriet Eshuys Toneel voor de jeugd in De Springplank Midzomermuziekfeest dit jaar op 4 juli Cindy Peress in 't Podium Daryll-Ann in De Volle Maan Van Vollenhoven in De Bonte Koe Oud papier Een slimme reiziger weet de weg UW Gepromoveerd PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 1997 - Pagina 3 Op zaterdag 25 januari zal Legend de eerste band in het nieuwe jaar zijn die het Jera podium gaat betre den. Ruim vijf jaar geleden richtten vier vrienden de band Ratrace op en ze besloten stevige hardrock te gaan spelen. Omdat deze stroming te wei nig succes opleverde gooiden ze het roer om, veranderde hun naam in Legend en begonnen meer toegan kelijkere rock te spelen. Mede om hun bekendheid te vergroten besloot zanger Jan Tervoort afgelopen jaar mee te doen aan Henny Huisman's Soundmix Play-Back Show met het nummer 'dust in the wind' van Kansas. Met het winnen van zijn show en een keurige vijfde plek in de finale bewees Jan een prima zan ger te zijn. Niét voor niets werd Legend ook gekozen tot Noord- Hollands beste coverband. Met persterke covers van bands als Live, Soundgarden, Pearl Jam, Nirvana en vele andere rockbands zorgde Legend al voor veel spette rende avonden in Noord-Holland, maar ook in de rest van het land. De Jera gaat op zaterdag 25 janu ari open om 20.00 uur. De Jera is te vinden aan de Peter Janssenweg 12 in Ysselsteyn. Zondag 26 januari is er een optreden van Cindy Peress en haar band in café 't Podium. Cindy Peress, afkomstig uit New York woont nu al weer jaren in Amsterdam en geen onbekende in het circuit, zo is ze vaste gast in de Melkweg in Amsterdam. Verder toert ze veel door Nederland en Europa. Haar muziek is een mengelmoes van allerlei muziekstijlen, blues, rock, jazz, funk, folk en soul, maar vooral brengt ze haar optreden met veel gevoel en emotie. Het optreden van Cindy Peress begint om ongeveer 20.30 uur en de entree lis ƒ5.-. Zaterdag 25 januari trekt de ware popliefhebber wederom naar De Volle Maan in Venray. 'De kinderen van de Beatles en de Byrds, een paar banden vol geniale popliedjes op één plaat gekwakt'. Dit was de recensie van Nieuwe Revu's Frans Lomans over de eerste cd van Daryll-Ann. De tweede cd Daryll- Ann Weeps noemt hij 'fraai en ont roerend, alsof zij nu al hun eigen Sgt. Pepper wilden maken'. De Volkskrant noemde Daryll-Ann Weeps 'een overtuigend artistiek statement'. NRC: 'een indrukwek kende cd'. Oor: 'een kanjer van een ;plaat'. Zaterdag 25 januari treedt dit gezelschap op in De Volle Maan. Samen met het voorprogramma MUFF, een zeer getalenteerd gezel schap uit de omgeving van Cuyk, staat er weer iets geweldigs op het podium van De Volle Maan. De zaal gaat open om 21 ..00 uur. MUFF treedt op om 22.15 uur en Daryll-Ann bestijgt het podium om ongeveer 2-3.30 uur. De entree bedraagt ƒ10.- voorver koop en ƒ12,50 aan de deur. Voorverkoopadressen: CD shop Music World en De Volle Maan in Venray. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. programma. Zondag 26 januari: CD- en Platenbeurs in Neerkant. De eerste van het nieuwe jaar en op een nieuwe lokatie: gemeenschapshuis De Moorst, Moostenstraat 3 in Neerkant. Daar bevinden zich tussen 11,00 tot 17.00 uur weer 35.000 sing les, LP's en CD's voor de liefhebbers. De toegang is gratis. Voor info: 077- 465 35 69. Zondag 26 januari: Liedrecital in de aula van de muziekschool Venlo. Begeleid door Thom Bollen op piano zingt sopraan Sonja van Lier liederen van onder meer Brahms, Debussy en De Falla. Het concert begint om 12.30 uur in de aula aan het Arsenaalplein in Venlo. Een kaartje kost 17,50. Woensdag 29 januari: Workshop Middeleeuwse archeologie voor kinderen van 8 tot 14 jaar in het Limburgs Museum te Venlo. Kinderen kunnen zelf proberen om met 500 jaar oude scherven weer een pot te maken. Er kunnen maximaal 35 kinderen meedoen, Aanmelden bij het muséum in de Golziusstraal, tel. (077)352 21 12. Deelname kost 4,50. T/m 14 april: Tentoonstelling figuratief expressionisme in museum De Wieger in Deurne. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin figuratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. Museum De Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deume. Geopend van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17,00 uur. Tot eind"1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De expositie gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 tot 1950. Te zien is onder meer een nieuwe aanwinst, de garderobe uit eind vorige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daaraan is dat het niet alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer bewaard gebleven doordeweekse kleding. Sinds 19 september 1996 ligt de cd 'Lange adem* van Van Vollenhoven in de winkel. De single 'Mama's grote borst' kende een veelbelovende start en werd in de eerste week na de release door Fl its Spits opgenomen in de Ontbijt Top 5 (Ned. I). De luisteraars hoorden verder hun muziek o.a. live in de Radio 3-programma's Leidsekade live (KRO) en Denk aan Henk (Vara. Henk Westbroek) en het Radio 2-programma Spijkers met koppen (Vara), bovendien dook de band met Jan Douwe Kroeske op 7 december vorig jaar de studio in voor een onvervalste 'Twee meter sessie', die live werd uitgezonden. Begin januari van dit jaar kwam de nieuwe single 'Hou met tegen' van deze Amsterdamse formatie uit. Zanger Gijs Cof'feng, die Van Vollenhoven reeds in 1982 oprichtte omschrijft de muziek als goede Nederlandstalige rock, lekker stevig afwisselend en het zijn nummers met een kop en een staart. AFscheid, liefde en verdriet, elke emotie moet volgens Gijs terug te horen zijn in de muziek. Van Vollenhoven: 26 januari in De Bonte Koe. Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 13 tot 19 januari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Gouden schakelarmband; porte monnee met ID:kaart, Jongerenpas Rabo: bankpasjes Rabo: giromaat pas; beurs mei. 25,-; broche met drie kleine diamantjes; kantgras maaier; halsketting zg. Engelse penny, gouden ring met naam Phil; OV-jaarkaart; theorie certificaat rij bewijs op naam D. Lange. VERMIST Keeshond, reu, 2 jaar met bruine halsband; wit dik konijn met grijze vlekken. GEVONDEN Armband, beslaande uit 13 scha kels in de vorm van zonnetjes; elek tromotor merk Unis Macri; heren fiets merk Gazelle; portemonnee, zg. sleutelbeurs met 6,35; groene sjaal. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. DE WIEËN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. De bewoners van de stra ten Zandakker, Schutsboom. Vendel, St. Antoniusslraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. woensdag, 29 januari om uiterlijk 18.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZEN- VENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand zal Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier ophalen in Molenklef, Biezenvenneke. Aan den Dril. Werckenslaan en aanliggende straten. De bewoners van deze buur ten worden daarom gevraagd iedere laatste woensdag van de maand uiterlijk 18.00 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. Gratis Passe-partouts voor de jeugdcarnaval dus elke dag gratis toegang Je krijgt een passe-partout van de Hazekeutel of de Karklingels gratis als je nu bij ons een JongerenRekening opent. (Kom naar de bank met één van je ouders en minimaal 25,- als eerste inleg.) Heb je al een JongerenRekening dan krijg je aantrekkelijke korting op de passe-partout als je minimaal ƒ10,- op jouw JongerenRekening stort. Open een Rabo JongerenRekening en je bent binnen! Rabobank Venray-Oostrum Schouwburgplein 13, tel. (0478) 530 200 Bibliotheeknieuws Het jaar 1997 is door bibliothe ken, in samenwerking met hel ANVR, uitgeroepen tot het jaar van het reizen. Het hele jaar wordt aan dacht besteed aan reizen en op vakantie gaan. De eerste actieweek vindt plaats in januari. Onder het motto 'Een slimme reiziger weet de weg' is in de Bibliotheek Venray een tentoon stelling gemaakt. Hier vindt men een selectie uit de boeken over rei zen, vakantie en andere culturen en landen. Voor de toekomstige reizi ger zijn er reisgidsen, atlassen en taalgidsjes te vinden. Maar ook reis verhalen en romans die in andere landen spelen kunnen geleend wor den. In een apart hoekje en in de etala ge is speciale aandacht voor winter- vakanties. Zo kan. ter voorbereiding van een reis, een schat aan informa tie worden verzameld. De tentoonstellingen in de biblio theek zijn aangevuld met folderma teriaal van de Venrayse reisbureaus. Immers, een reis boeken bij een ANVR-reisbureau staat garant voor kwaliteit. Samen met de boeken van de bibliotheek en informatie en advies van een reisbureau kunnen de juiste keuzes worden gemaakt. Want een geïnformeerde reiziger komt verder. Ofwel, een slimme rei ziger weet de weg naar de biblio theek en hel reisbureau te vinden. De actieweek loopt van 27 januari toten met 1 februari 1997. Vocal group Enjoy Together is een koor dat in de breedste zin van het woord met populaire muziek bezig wil zijn. Ons repertoire strekt zich uit over pop, evergreens, jazz. gos pel. musical en zo meer. Het koor wordt begeleid door een voltallig combo bestaande uit een keyboard, basgitaar, gitaar en drums. De muzikale leiding is in handen van Eric munten, hij verzorgt op een vakkundige manier de repetities. Maar wat minstens zo belangrijk is: hij zorgt voor een gezellige ontspan nen sfeer. En daar draait het uiteindelijk toch om! Enjoy Together bestaat uit onge veer 30 leden. Maar wij willen groeien. Juist ja, wij willen meer mensen het plezier laten voelen om samen met muziek bezig zijn. Daarom houden wij voor alle geïn teresseerden een open repetitie op dinsdag 28 januari om 20.00 uur in zaal Forest in Ysselsteyn. Wij zoeken mensen die ongeacht hun leeftijd zich in het bovenstaan de kunnen vinden en ons koor vocaal willen versterken. Ook men sen die zich bij ons combo willen aansluiten zijn van harte welkom. Speciaal zijn wij op zoek naar men sen die onze muziekinstallatie wil len bedienen, om door middel van onze versterker en mengpaneel een nog betere prestatie neer te zetten. Voor meer informatie kun je con tact opnemen met Marion de Weert, tel. 0478-541776. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op zondag 26 januari zullen enke le leden van Toneel Vereniging Ventiel uit Venray in het wijkge- bouw De Springplank het toneelstuk 'Toveren is een hele heksentoer' opvoeren. Ieder seizoen opnieuw studeren de acteurs en de regisseur van Ventiel een nieuw toneelstuk in, dat in samenwerking met de decorgroep en grime-afdeling iedere keer weer resulteert in meerdere prachtige opvoeringen, zowel in hel Venrayse als in de regio. Dit seizoen is de keuze gevallen op een stuk van de Engelstalige schrijfster Fay Weldon, getiteld 'Overspelen' (oorspronke lijk 'Replay). Soms is het zo, dat een gekozen nieuw toneelstuk maar een beperkt aantal rollen, personages vergt, zodat er niet voor iedereen een rol is, of een of meerdere spelers geven aan het even voor een jaar wat rusti ger aan te gaan doen. Maar. omdat het toneel-spelen de acteurs van Ventiel in het bloed zit en vanuit het hart komt, zoeken zij toch steeds weer naar een manier om hun liefde voor het toneel, en het toneel kent een heel scala aan vormen en verha len, om te kunnen zetten in een kor tere en dus minder tijd vergende soort van toneel. Omdat zij weten, dat kinderen een heel dankbaar en enthousiast toneel publiek zijn hebben Bregje Roos, Cindy van Loon en Tiny v.d. Laar een heel mooi, komisch en natuur lijk spannend toneelstuk voor de jeugd vanaf 5 jaar ingestudeerd. Het stuk heet 'Toveren is een hele hek sentoer' en het verhaal begint zo: 'Elke avond gaan de beide heksen- zusjes Tatjanka en Ritnina met een grote plantengieter met water naar een open plek in het bos. Alleen daar op die open plek in het bos groeit de heel zeldzame 'Regenboogbloem'Deze bloem geven ze iedere nacht water. Hiermee zullen ze nachten achter elkaar door gaan. net zolang totdat de Regenboogbloem precies 70 cen timeter groot zal zijn. want dan pas zullen ze haar kunnen gebruiken voor...!? Maar... er verschijnt nog iemand ten tonele, die ook heel veel belang stelling heeft voor de Regenboogbloem. Is alle moeite van de beide heksenmeisjes voor niets geweest? Je komt het te weten als je zondag tussen 14.00 en 17.00 uur naar De Springplank aan de Beukenlaan 4 komt. maar het aller mooiste komt nog, nl. dit: de entree is gratis, dus je kunt je ouders een middagje gezellig mee uit nemen op deze zondag. het toneelstuk 'Toveren is een hele heksentoer' duurt ongeveer een half uur en zal deze middag enkele keren opgevoerd worden. Dus je kunt komen wanneer je wilt, je hoeft niets te missen! Nog twee voorstellingen voordat het carnavalsgeweld in de Ven rayse schouwburg definitief los barst. Nou ja, twee een in ieder geval en dat is op donderdag 30 januari Margriet Eshuijs. Zij brengt haar vijfde theaterpro gramma "Shadow dancing", wat tevens de titel van haar nieuste cd is. De kracht van Margriet Eshuijs is om mooie melancholische songs te brengen maar ook het stevigere repertoire niet schuwt. Ze staat garant voor een geweldige avond in het theater met haar band waarin ze niet nalaat de gitaar, vleugel of de accordeon te bespelen. Vrijdag 31 januari wordt het eigenlijk al een beetje carnaval met het jaarlijkse carnavalsconcert van het Limburgs Symphonie Orkest. Het orkest wordt mede door de Samewerkende Limburgse Vaste- laovesvereniginge georganiseerd. De Piëlhaas is hier lid van. Het concert van het LSO staat onder leiding van Roland Bader en wordt ondersteund door de sopraan Ellen Pinczowski. Tijdens het carnavaleske concert worden voor de pauze nummers gespeelt zoals de Ouverture Wilhelm Teil. Dans der komedian ten ut Die verkaufte Braut. de Einzug der Gladiatore. Na de pauze staat Strauss cen traal, afgewisseld met nummers van Von Suppé, Offenbach, Katchatou- rian en Sousa (stars en stripes). Tijdens dit concert zal Prins Paul de derde en zijn gevolg aanwezig zijn en het concert op ludieke wijze openen. Deelnameformulieren voor 7 februari inleveren Het Midzomermuziekfeest zal dit jaar op 4 juli worden gehou den. Het feest, dat vorig jaar voor het eerst plaats vond in het kader van het 50-jarig bestaan van de VVV, zal dit jaar georganiseerd worden door de VVV in samen werking met een groot aantal muziekgezelschappen uit Venray en omstreken. Daarvoor is een aparte werkgroep geformeerd. Aan het feest, dat nog een toepas selijke naam moet krijgen, kunnen alle mogelijke muziekgezelschap pen, popbands etc. deelnemen. Hoe breder het muziekaanbod hoe aan trekkelijker het programma wordt. Bekeken wordt of op 4 juli de win kels langer open kunnen zijn zodat het geheel een regionale uitstraling krijgt. Eventuele baten van het festival worden bestemd voor een muziek- kiosk in Venray. De organisatie heeft deze week een mailing laten uitgaan naar een groot aantal muziekgezelschappen in Venray. Zij kunnen via een deel nameformulier kenbaar maken dat zij mee willen doen op 4 juni. Het is echter niet uitgesloten dat er muziekgroepen, bands etc. zijn, die deze mailing niet hebben ontvan gen. Willen zij toch meedoen, dan kunnen zij contact opnemen met de VVV, tel. 510505. De deelnamefor mulieren moeten voor 7 februari retour zijn. Op 17 januari jongstleden is Dorothé Oudenhoven, geboren in Venray en werkzaam bij het Instituut van Sociale Wetenschap pen gepromoveerd lot doctor in de sociale wetenschappen aan de Universiteit van Nijmegen. Haar proefschrift ging over beroeps- en opleidingsprofiel voor leraren speci aal onderwijs. Oud-Venraynaar drs. Dirk van Dierendonck promoveert vrijdag 24 januari 1997 aan de Universiteit Utrecht op het proefschrift 'Balancing give and take: An equity approach to Burnout' tot doctor in de psychologie. /4ye#tda ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren L. van MELICK, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478- 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3