Bekendmakingen gemeente Ven ray I frckTOpytA 't Knölleke heeft nieuwe prinsen Jeugdprins Hetsbuulen Harmonie Euterpe organiseert 18e Joekskapellenfestival gemeente krant venray Kennisgeving TAXATIES De Kluutjes Vredepeel De Klute- trappers Vredepeel De Hazekeutel Hazehut Vorstenhal Opstoekmatinee PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 1997 - Pagina l£ Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders vanVenray ingeko men bouwaanvragen. bouwen van een carport/berging aan de Ossendijk 10 te Merselo tnv A.J.J.M. van Woensel, Ossendijk 10; het bouwen van een keuken aan de Heidseweg 36 te Heide tnv RJ.G. van Well, Heidseweg 36; het wijzigen van een winkelpui aan de Grotestraat 72 teVenray tnv L. Nooijen, Grotestraat 72; het bouwen van een garage/ber ging aan de Ysselsteynseweg 105 teYsselsteyn tnv F.H.A. van Meijel, Ysselsteynseweg 105; het vernieuwen van de woning aan de Landweertweg 10 teVenray tnv R. van Stokkem, Landweertweg 10; het bouwen van een kantoorge bouw aan de Noorderhof te Venray tnv T.M. Peters, Nassauplein 19; het bouwen van bedrijfsruimte aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo tnv H.H.M. Rongen, Gunhoekweg 12; het vergroten van de woning aan de Matterhornlaan 7 teVenray tnv G.H.J.J. Hermkens, Matterhornlaan 7; het vergroten van de woning aan de Rooseveltstraat 13 te Venray tnv H.F.J.G. Linskens, Rooseveltstraat 13. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het bouwen van een woning aan de Albionstraat I la te Leunen tnv Voermans Bouw B.V., St. Apolloniastraat 5; het verbouwen van het St.Jozefklooster aan de Eindstraat 18 teVenray tnv Gebr.J. en L. van Haren, Aan de Dril 19; het bouwen van een jongveestal aan de Ontginningsweg I te Ysselsteyn tnv H.H.J. Tonnaer, Ontginningsweg I; het bouwen van een opslagloods aan de Zwarte Klef te Leunen tnv P.J.A.M. Rongen, Scheiweg 12; het bouwen van bedrijfsruimte aan het Keizersveld 81 te Venray tnv Interieurbouw Cornelissen v.d. Boom, 't Leucker 15 te Boxmeer; het aanbouwen van een garage aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv Ministerie van Defensie, direc tie Brabant, Postbus 90195 te Breda; het bouwen van drie sleufsilo's aan de Puttenweg 134 te Ysselsteyn burgers M. de tijd Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunningen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. W.G.A. Gellings, Grootdorp 8, 5815 AD te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Grootdorp 8 te Merselo; 2. N.V. Nederlandse Gasunie, Postbus 19. 9700 MA te Groningen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een gasdrukregel- en meetstation, gelegen aan de Steegse Peelweg ong. te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 23 januari I997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten). Tot 20 februari I997 kun nen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedu rende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn- voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: IJ.C.T. Smets, Lemmenweg 6, 5812 AC te Heide voor het oprichten van een propaantank aan de Lemmenweg 6 te Heide. De melding kan worden ingezien van 23 januari tot 6 februari 1997 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630). worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 23 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, tnv L.M. Derks, Puttenweg 134; het plaatsen van een kachel met rookkanaal aan de Klarinetstraat 32 te Venray tnv M.H.B. Stevens, Klarinetstraat 32; het plaatsen van een reclamezuil aan de Langstraat 49 teVenray tnv J.,van Haren, Langstraat 49. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan Het Erf I te Venray tnv W.J.G. Zegers, Het Erf I het bouwen van een tuinhuisje aan Het Heem 2 teVenray tnv J.J.H.M. Praats, De Alden Weg 10; het bouwen van een tuinhuisje aan de Veltumse Kleffen 31 te Venray tnv A.J.G. Verheijen, Veltumse Kleffen 31; het bouwen van een serre aan de Frans Michelsstraat 9 teVenray tnv G.W.M. Daemen, Frans Michelsstraat 9; het bouwen van een tuinhuisje aan de Tuinstraat 16 te Venray tnv L.A.M.G.Truijen.Tuinstraat 16; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een carport/ber ging aan de Ossendijk 10 te Merselo tnv A.J.J.M. van Woensel, Ossendijk 10; het bouwen van een garage/ber ging aan de Ysselsteynseweg 105 teYsselsteyn tnv F.H.A.van Meijel, Ysselsteynseweg 105; het gedeeltelijk vernieuwen van de woning aan de Landweertweg 10 teVenray tnv R. van Stokkem, Landweertweg 10; het verbouwen van een café/cafe taria aan de Kennedystraat 25 te Venray tnv M.M. Verstegen- Thielen, Kennedystraat 25; het uitbreiden van een timmerfa brieken expeditie aan de Leunseweg 22 te Venray tnv Interstyling B.V., Leunseweg 22. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de navolgende besluiten van Gedeputeerde Staten van Limburg onherroepelijk zijn geworden: het besluit d.d. 18 juli I995, ROV/GZ nr. 95/35891M, tot goed keuring van het bestemmingsplan 'woningen Etnalaan'; het besluit d.d. 16 juli I996, ROV/GZ nr. 96/3 1506M, tot goed keuring van het bestemmingsplan 'Puttenweg Ysselsteyn'; het besluit d.d. 17 september I996, ROV/GZ nr. 96/34493M, tot goedkeuring van het bestem mingsplan 'De Diepeling'. De bestemmingsplannen kunnen met ingang van heden desgewenst door een ieder worden ingezien bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Venray, 23 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Colofon Voor meer informatie over de bekendmakingen op deze pagina kunt u bellen met de afdeloing publieksdiensten van de gemeente Venray, tel. 0478-523544 of 523536. Geopend: maandag van 09.00- 17.30 uur, dinsdag t/m donderdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezoekadres: Raadhuisstraat I, 5801 MB Venray. Postadres: Postbus 500, 5800 AM Venray. Fax: 0478-523222. Alle andere informatie over de gemeente vindt u in de gemeen tekrant Venray die elke maand huis aan huis wordt verspreid. het bouwen van een groeps-infor- matiecentrum aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv Ministerie van Defensie D.G.W.&T, directie Brabant, Postbus 90195 te Breda; het bouwen van acht woningen aan de Oostsingel te Venray tnv Bouwbedrijf Teunissen V.O.F., Jan Poelsweg la; het bouwen van een logistiek cen trum aan de Energieweg 16 te Venray tnv Maessen Recycling B.V., Metaalweg 5. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8awrot.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel- ding. het bouwen van een tuinhuisje aan de Eikenlaan 27 teVenray tnv G.A. van Hoof, Eikenlaan 27. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 23 januari I997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th.van Velzen snelle service i' professionele verwerking '0e voordeligste tarieven Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Op het op 3 januari jl. gehouden Jeugdprinsenbal is Patrick (Klaassen) uitgeroepen lot jeugdprins van de Kluutjes met prinses Nicole (van Hoof) en nar Tom (Janssen). De jeugdprins houdt receptie op zondag 2 februari in het gemeen schapshuis De Kleine Loef te Vredepeel van l l.l I tot I4.l I uur. Op het 18 januari jl. gehouden Prinsenbal in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel is Geert II (Hegmans) uitgeroepen tot de prins van de Klute-trappers 1997, met zijn prinses Anita en narrin Monique (van Asten). In het dagelijks leven is de prins varkenshouder en varkenslader. De prins houdt receptie op zondag 2 februari in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel van 111 I tot 14.11 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Op zaterdag 18 januari werd door vorst Thijs de nieuwe heerser van de Knöllekes voorgesteld: prins They d'n Vierde. They Litjens, in het dagelijks leven bouwvakker, woont aan de Vicarieweg en is al jaren lid van de raad van elf. In een bomvolle Knollentempel vroeg hij alle aanwezi gen om hem te helpen er een fijne vas tenavond van te maken. Samen met zijn vriendin Judith zal hij daar in voorgaan. Vermeldenswaardig is het feit dat dit de derde prins is uit één gezin. Zijn broers Hay en Gerrit gingen hem reeds voor, dat is iets unieks bij de Knöllekes. Op zaterdag 8 februari zal prins They d'n Vierde recipiëren in zaal Marlens vanaf 20'. 11 uur. Zondag 19 januari werd de nieuwe jeugdprins, prins Niels d'n Urste van de Knöllekes voorgesteld. Niels Koenen woont, samen met vader Sjaak, moeder Hanny en zijn twee zusjes Eva "en Anne aan het Loenerveld. Naast zijn dagelijkse gang naar het Raayland College in Venray heeft hij veel hobby's. Voetbal, tennis, scou ting, vissen en natuurlijk carnaval vie ren zijn zijn lust en zijn leven. Onder het motto 'Wij gaan vooreen Super Carnaval' zal het onder leiding van de kersverse jeugdprins Niels d'n Urste vast wel lukken. Op zondag 2 februari zal hij recipië ren in het Knollenhuis en wel van 14.11 tot 16.11 uur. Zondag werd ook de nieuwe jeugd- vorst van de Knöllekes bekend gemaakt. Een volle neef van de jeugd prins, Jeroen Koenen, was de gelukki- ge. Jeroen, zoon van Gerrit en Gerrie Koenen van het Rondeveld, is geen onbekende binnen het carnavalsge- beuren. Samen met jeugdprins Niels d'n Urste geven ze nu al garantie voor een Super Carnaval Foto's: Foto Hoedemaekers Als nieuwe jeugdprins van de Hei, is prins Roel II (Gielens) voorgesteld aan de Hetsbuulen. Een achttal post zakken waarvan vier goed bezorgden, bleek als inhoud de nieuwe jeugdprins Roel II, vorst René (Koenen), nar Jeroen (v.d. Berg) en adjudant Rob (Gielens) te bevatten. Zaterdag 25 januari recipiëren prins Jan V, prinses José, adjudante Anneke in de Gelderkoel. Deze receptie begint om 20.00 uur. Aan hel eind van de avond is de bekendmaking van het boerenbruidspaar. Foto: Foto Hoedemaekers Op zondag 26 januari organi seert Venray's Harmonie Euterpe al weer voor de achttiende keer het traditionele Joekskapellenfestival. Het festijn vindt plaats in de Venrayse schouwburg en begint om 14.00 uur. Het non-stop programma duurt tot ca. 20.00 uur en er zul len negentien kapellen voor u optreden. FENOMEEN Joekskapellen zijn een niet meer weg te denken fenomeen in de Limburgse muziekwereld, met name in de carnavalstijd. Het ontstond eind zestiger, begin zeventigerjaren, toen er met name in Zuid-Limburg ama- teur-blaasorkesljes werden gevormd, die in de carnavalsdagen door de stra ten trokken. Ze kregen de veelzeggen de naam 'zaate hermeniekes' mee. In de loop van de jaren waaide dit muziekvirus over naar het noordelijk deel van onze provincie, waar al snel steeds meer 'joekskapellen' werden opgericht. Inmiddels weet zo'n beetje heel Nederland wat joekskapellen zijn; kortgeleden kon u ze ook in actie zien in Friesland, waar ze voor de nodige kleur, klank en sfeer zorgden bij de doorkomst van de deelnemers aan de Elfstedentocht. IN EN ROND VENRAY In 1976 werd in Venray de eerste joekskapel opgericht: de Plaarzek. In navolging daarvan schoten de gezel schappen als paddestoelen uit de grond. Zij hadden veelzeggende namen, die veelal met een knipoog verwezen naar humor, plezier en levenskunst. En daarmee is de koppe ling naar het carnavalsgebeuren snel gemaakt. In 1980 speelde Venray's Harmonie Euterpe in op deze ontwikkeling, en organiseerde voor de eerste keer het Joekskapellenfestival, met zes deelne mende kapellen. VEEL BELANGSTELLIN Hoe zeer de belangstelling vo deze amateurorkesten in de loopd jaren is gegroeid, blijkt wel uit feit, dat er dit jaar bijna twintig joek kapellen deelnemen. Omdat enke gezelschappen verplichtingen elde hebben, is de bezetting in 1997 ie minder dan vorig jaar toen er 22 gro; pen deelnamen. Dit wordt veroorzaal door het feit, dat het carnavalsseizol dit jaar al zeer vroeg is begonnen, er een groot aantal activiteiten in ei kort tijdsbestek worden georgai seerd. PUBLIï De organisatoren gaan ervan uit, er ook dit jaar weer veel enthousias bezoekers naar de schouwburg zulle komen. 'Wij mogen ons elk jaar vc heugen in een toenemende publiel belangstelling', zegt Joep Vossen, namens Euterpe h| J oekskapel lenfesti val coördi neer 'Het is inmiddels een vast stuk cai valstraditie geworden, die in de wiji omtrek zijn weerga niet kent. En di zijn we best trots op'. Het recept inmiddels bekend: de hele middag li steren naar non-stop muziek, gezellj samenzijn, vrienden en bekenden or moeten, je favoriete joekskapel ondeij steunen en zelf meezingen en dansei Succes verzekerd! PROGRAMME 14.11-15.00u! Lang zök. Rats d' nève. Heisa; 15.00-16.00u: Schaberjoeks, de baete re helft, APK Raod van XI prin en adjudante; 16.00-17.OOu: Dikke Mik, Pm Zuutjes an, Luusler efkes; 17.00-I8.00u: Aege Wies, Göt net, l göt; Ï8.00-19.OOu: Um te baöke, Noeë Tuus, de Plaarzek; 19.00-19.45u: de Platvuut, Blaos ui Op, Van toete noch blaoze; 19.45u: Finale. Al jaren lang kennen wij dejeugd- tent die met de carnaval op het Henseniusplein staat en voorheen op het Gouden Leeuwterrein. Hier wer den alle activiteiten van de Hazekeutel, die dit jaar 3x11 jaar bestaan, gehouden met uitzondering van de kindermatinees op maandag en dinsdag 's morgens. Die werden in de foyer van de schouwburg gehouden. Bij deze tent kwamen de laatste jaren steeds meer problemen om de hoek kijken zoals windgevoeligheid, brand veiligheid, sanitaire voorzieningen en dergelijke. De Hazekeutel, De Piëlhaas en de exploitanten van de grote tent en schouwburg zijn rond de tafel gaan zitten en hebben een geheel nieuw plan ontwikkeld. Er komt een nieuwe tent die de 'Hazehut' gaat heten. In deze tent zullen alle Hazekeutel-acti- viteiten gehouden worden, maar ook 's avonds na negen uur een Hazebal voor de grotere jeugd. Een eclit carna valsbal dus met daarbij een disco en karaoke. Het programma voor deze tent ziet er dan als volgt uit; Vrijdagavond: Receptie en reünie verband met het 3x11-jarig bestaai van de Hazekeutel. Zaterdagmiddag is er een feestmid dag voor de jeugd tot 12 jaar. Zondagmiddag is de prijsuilreikint van de kinderoptocht en de receptie van de jeugdprins. Iedere avond van half zes tot kwaï voor negen is er een jeugdbal voor jeugd tot 15 jaar. Aansluitend is e iedere avond vanaf vijf minuten voo negen een Hazebal voor de jeugd vanaf 16 jaar met dus een disco ei karaoke. 's Maandags- en dinsdagsmorgen! tenslotte is er een kindermatinee. 's Morgens, 's middags en bij hei jeugdbal tot kwart voor negen is e voor de jeugd limonade te krijgei tegen jeugdprijzen. Voor de ouders, opa's en oma's en grotere jeugd is ei ook een pilsje te koop. Met deze nieuwe Hazehut, met dt bekende grote tent (waar Design speelt) en niet de nieuwe residentie de foyer (waar de hofkapel speelt) is er naar verwachting voldaan aan de invulling van de carnaval voor elk wal wils van jong tot oud. Zaterdag 1 februari Op zaterdag 1 februari is het weer zover. Het bal ter ere van de vorst van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Voor vorst Tenny al weer zijn tweede Vorstenhal als vorst van de Piëlhaas. Voor degenen die het Vorstenhal al eens hebben meegemaakt hoeft hier niets geschreven te worden. Wie het Vorstenhal een keer heeft meegemaakt wil deze happening nooit meer mis sen. Voor de vierders die, om welke reden dan ook. nog nooit op deze avond zijn geweest een belevenis die ze daarna evenmin nog ooit zullen overslaan. De mooiste avond van het carnavalsseizoen.. Een avond vol ver rassingen, humor, creativiteit en span ning. Wie zit er achter dat masker'? Wie heeft wat bedacht en wat trekt dit jaar de aandacht? Het winkelcentrum? De speeltuin? De (plaatselijke) poli tie'? Vreemde culturen? Nieuwe gebruiken? Internet? De Venray- manager? Op dit feest is van alles te verwachten. De jury zal het dan ook beslist weer zéér moeilijk krijgen bij de beoordeling van de diverse catego rieën (grote groepen, midden groepen en kleine groepen, paren en eenlin gen). Gejureerd wordt op een drietal aspecten: idee, uitvoering en contact met het publiek. De jury zal haar oor deel vormen tussen 21.11 en 22.33 uur (kom dus op tijd). Om 23.11 uur vindt de prijsuitrei king plaats. Ook dit jaar heeft de plaatselijke horeca weer op een spe ciale wijze haar bijdrage geleverd aan het Vorstenhal. Voor de prijswinnaars zijn er door de horecabedrijven sma kelijke prijzen ter beschikking gesteld. Een prachtig stukje samen werking, eerst feestvieren op het Vorstenhal en daarna het nog eens smakelijk overdoen bij de plaatselijke horeca. Het Vorstenhal begint om 2111 uur en wordt muzikaal verzorgd door de Rooyse Hofkapel. Voor één tientje mag u dit festijn meemaken, leden van de Piëlhaas hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart zelfs gratis toegang. (Op zich al weer een reden om lid van de Piëlhaas te worden). Jong en oud tot ziens op I februari. Op zondag 2 februari organiseert het Venrays Mannenkoor voor de tweede keer in successie hel Opstoekmatinee. Dit Opstoek matinee is een vervolg op het, in de jaren 1974 tot en met 1995 traditio nele ochtendconcert van hel Hofkoor (je leest het goed, precies 22 keer). Toen het Hofkoor ophield te bestaan kwam daar dan ook hel Opstoekmatinee van hel Mannenkoor voor in de plaats. De formule van het programma is gebaseerd op allerlei verschiHendel oude vastelaovesliedjes die in heel Rooi gezongen zijn tussen 1939 en I982."Dit kunnen de vastelaoves liedjes van de Piëlhaas zijn maar ook liedjes vanuit de kerkdorpen en tegelijkertijd bekende hofkoorlied- Jes- De bedoeling is dat iedereen die deze liedjes een beetje kennen mee zingen middels het boekje waar al die liedjes in staan, zodanig dat we een zingende en swingende mensen massa krijgen in onze eigen foyer en op die manier opgestoekt worden er een geweldige Vastelaovend 1997 van te maken. Aan het programma werken mee Confetti, het Venrays Mannenkoor on Tien Hoenselaar uit Merselo. In het programma zijn verder de vier winnende liedjes van vastelao vesvereniging De Piëlhaas opgeno men. Een van de hoogtepunten van zon dagmiddag zal het uitreiken van de Bronzen Piëlhaas een de gouden goedheiligman Piet Muis zijn. Daarvoor heeft De Piëlhaas de ruimte gekregen van het Mannenkoor om dit programma onderdeel in te bouwen in haar pro gramma. De hele boerenbruiloft zal zich presenteren in de vorm van de klei ne rolverdeling van de grote boere- brulluft en de grote rolverdeling van de kleine boerebrulluft. Als er dan ook nog wat verrassin gen komen richting de Bronzen Piëlhaas-drager zal het duidelijk zijn dat het een vol programma is voor elk wat wils en hoef je er niet aan te twijfelen dat het een beestig gezellig middag zal gaan worden.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16