Open een Rabo JongerenRekening en je bent binnen! Leeuw in de schouwburg Poppentheater Pierrot in het Theehuis in het OdaPark REGIOKALENDER Good Rockin' tonight in De Bonte Koe wit the Rascals Dansen in De Wis Benoeming Dubbelconcert in OJC Gryphus PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Onattick en joekskapellen in De Volle Maan Spreekuur voor mensen in de ziektewet om met een WAO Superhit 'Ransom' in première PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari 1997 - Pagina 3 'Het is weer circus in het theater. Eerlijk waar, nog nooit vertoond in Nederland'. Zo kon digt het bekende Wintercircus an Martin Hanson haar pro gramma voor het seizoen 1996- 1997 aan. Nog nooit vertoond omdat het gros van de artiesten poor de eerste keer in Nederland optreden. Het Wintercircus van Martin Hanson is zondag 12 januari te gast in de Venrayse schouwburg. De artiesten zijn afkomstig uit [Europa en sommigen komen nog van verder weg. Een groot gezel schap dat een ge ariëerd program ma op de Venrayse planken zet. Een centrale daarin speelt de Troupe Dava. acrobaten uit het verre Mongolië. Drie keer treden de men sen van elastiek op. Voorde pauze als handvoltigeurs en met acroba tiek op de begane grond, in het 'tweede bedrijf met een touwsprings- act. Tussen de Mongoolse bedrijven door zijn acts te zien met tal van dieren, waaronder leeuwen, panters jaguars, is er acrobatiek en [natuurlijk clowns. Nationaal Nederlands Wintercirus Martin Hanson geeft in december [1996 en januari van dit jaar in totaal 59 voorstellingen in 26 Nederlandse theaters. De twee shows in de Venrayse schouwbum beginnen om 113.00 en 16.00 uur. De Zw itserse clown André vormt de komische rode draad in het pro gramma van Martin Hanson's Wintercircus. DODE STRUISVOGEL EN VLIEGENDE PANTERS •Dinsdag 14 januari biedt de schouwburg aanstormend cabaret talent de mogelijkheid hun kunsten te vertonen tijdens een zogenaamde Duo Cabaretavond. Twee cabare tiers voor de prijs van één. Dit keer de eerste programma's van Mare Scheepmaker en het trio Vliegende Panters. Beide talenten braken in 1995 door: Scheepmaker won het Leids Cabaretfestival en Rutger de Bekker. Diederik Ebbinge en Remko Vrijdag kregen de Wim Sonneveldprijs. De Vliegende Panters presenteren hun pre-pubera- le jongensfantasieën in een pro gramma met de toepasselijke titel 'Sex'. Mare Scheepmaker's pro gramma draagt de niet minder intri gerende titel 'Struisvogel onthoofd'. Het avondje 'jong.cabaret' begint om 20.00 uur. Pop-oudgediende Margriet Eshuijs heeft vorig jaar weer een nieuwe CD gemaakt en heeft daar aan een theatertöernee gekoppeld. Ze speelt 30 januari in Venray. Vrijdag 31 januari geeft hel Limburgs Symphonie Orkest hel traditionele Carnavalsconcert in de schouwburg. Op zondag 12 januari wordt in het Theehuis een voorstelling gegeven door poppentheater Pierrot voor kinderen tussen 4 en 12 jaar. Een belangrijk kenmerk van het spel is de wisselwerking met de kinderen. In de poppenkast werken de mensen van Pierrot met grote handpoppen: de belangrijkste figuren uit het spel komen ook als levende poppen bui ten de kast. Dit vergroot de moge- jlijkheden tot wisselwerking met de [kinderen. Na het zien van deze voorstelling is het de bedoeling dat de kinderen thuis of op school aan de slag gaan met hel maken van een 'kunstwerk je'. Dit mag met allerlei materialen zoals hout. klei. ijzer e.d. (voor beelden/beeldjes) en papier, linnen, [verf, houtskool, potlood e.d. voor werkjes aan de muur. De Stichting OdaPark heeft namelijk het plan Opgevat om in de periode van 26 januari lot en met 16 februari 1997 van deze werkjes een tentoonstel ling te maken. Deze kunnen dan op zaterdagmiddag 18 en zondagmid dag 19 januari tussen 14.00 en 17.00 uur bij het Theehuis worden ingele verd. Die week daarna gaat een jury aan de slag en kiest de mooiste, beste en/of gekste werkjes uit om in het Theehuis te exposeren. Er zal daarbij ook gelet worden op origina liteit en afwerking e.d. En dan... op zondag 26 januari wordt de tentoon stelling officieel geopend door mevr. M. de Loo, wethouder van cultuur van de gemeente Venray. Alles dus pjecies hetzelfde als we ook met 'echte' kunstenaars doen. Voor de duidelijkheid alles nog in het kort op een rijtje: 12 januari: Voorstelling Pierrot in Theehuis. Aanvang 14.00 uur; entree ƒ5,-. 18 en 19 januari: Inleveren van de gemaakte werkjes tussen 14.00 en 17.00 uur in het Theehuis. 26 januari: Officiële opening van de tentoonstelling door mevr. M. de Loo om 15.00 uur. Succes en graag tot ziens. Maandag 13 januari is er weer een gezellig 50+-bal in gemeenschaps- [Ivuis De Wis te Castenray, 5 Aanvang 20.00 uur. Op 20 december 1996 is benoemd tol bijzonder hoogleraar Immuno- therapie bij de faculteit Genees kunde Utrecht de heer prof. dr. J.G.J. van de Winkel. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. programma, Zaterdag 11 januari: Driekoningen-Kroegendrive in Maasbree. Zondag 12 januari: 'Tijdgenoten', conceit door Eleonore Pamcijer (fluit). Pameijer speelt werk van vier toonaangevende Nederlandse componisten, die allen in 1935 zijn geboren: Otto Ketting. Peter Schat, Mi scha Mengelberg en Jan van Vlijmen. Het repertoire wordt aangevuld met werk van tijdge noten als Theo Loevendie en Louis Andriessen. Het concert wordt gegeven in museum Van Bommel Van Dam in Venlo. Aanvang 16.00 uur. Entreeprijs: 3,5(3 voor volwassenen, kinderen 1,50. Zondag 19 t/m woensdag 22 januari: Geitenkermis in Broekhuizen vorst. Traditioneel einde-winterfeest met als hoogtepunt het slachten en opeten van de geiten. Woensdag 29 januari: Workshop Middeleeuwse archeologie voor kinderen van 8 tot 14 jaar in hef Limburgs Museum te Venlo. Kinderen kunnen zelf proberen om met 500 jaar oude scherven weer een pot te maken. Er kunnen maxi maal 35 kinderen meedoen. Aanmelden bij het museum in de Golziusstraat, tel. (077) 352 21 12. Deelname kost 4,50. Tot eind 1997: Tentoonstelling 'Aangekleed...gaat uit!' in het Limburgs Museum. De expositie gaat over kleding, mode en uitgaan in de periode van circa 1850 tot 1950. Te zien is onder meer een nieuwe aanwinst, de gardero be uit eind vorige eeuw van een Zuidlimburgse vrouw. Bijzonder daar aan is dat het niet alleen gaat om zondagse, maar juist ook om de veel zeldzamer bewaard gebleven doordeweekse kleding. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 24 december 1996 tot 6 januari 1997 werd bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van de volgende goederen: VERLOREN Diverse bankpasjes van Rabo bank. Bank Generale. ABN/Amro, ING. zowel Jongerenpas. Europas als gewone bankpasjes; zwart leren motorjas: leren jas parkamodel; ski- jack paars/zwart; kentekenbewijs; ketting, hangertje mèt hartje; gou den oorbel; tas met trainingspak en voetbalschoenen; videoband en wekker; portefeuille met Rabopas, reservesleutel Mazda; portemonnee met 300.0; damesportemonnee met 100,-; damesportemonnee met ƒ175,-, rabopasje, paspoort, kor tingskaart FNV; portemonnee met giropas, relatiefpas NS en stamkaart NS; zegelring, goud met vierkante zwarte steen; videorecorder; toilet tas met paspoort, kentekenbewijs en ziekenfondskaart. GEVONDEN Tas met zakdoekjes, asperine, ver- jaardagsboekje, boek Examenbun- dcl, embleem HEAO Arnhem; dis kette spel Commander Keen 1 en 2; twee omafietsen; damesfiets, Ga zelle grijs/wit; damesfiets Phoenix, type Mentor; damesfiets, Prinses; zwart/witte kat; kleding; portemon nee met ƒ90,- en Airmileskaart; sleutel. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Op vrijdag 10 januari vindt er in hel Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een dubbelconcert plaats van twee jonge Brabantse punkbands: Facing Down en The Travolta's. Facing Down komt uit Haps en zegt geïnspireerd te zijn door bands als Bad Religion en Lagwagon. Afgelopen voorjaar behaalde dit jonge combo - na een voorronde in Gryphus - de halve finale van de Wraak van Brabant. Sinds die tijd zijn de heren bezig geweest met de opnamen van hun debuut-cd Foolish Nonbeiievers die onlangs op de markt is gebracht. Daarnaast heeft Facing Down een bijdrage geleverd aan de door Heideroosjeszanger Marco Roel ofs samengestelde punk-compilatie Hollandse Herrie. De band is net terug uit Duitsland waar ze op uitnodiging van hun pla tenmaatschappij een toernee hebben gehouden die hen onder andere bracht in Miinchen en Saarbrücken. The Travolta's brengen een set vol 'vrolijke punkliedjes voor een groot publiek'. Dit Tilburgse kwartet tim mert al sinds 1990 aan de weg, is dikke maatjes met The Undeclinable Ambuscade en speel de reeds met buitenlandse vakbroe ders als SNFU. Bad Trip. The Humpers, UK Stubs., DÖA en Madball. Februari jl. verscheen het debuutalbum Kill! Kill! Kill! Sex! Sex! Sex! dat goed werd ontvangen door zowel de pers als de radio als het publiek. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Hel concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. Dit concert is mede mogelijk gemaakt door Stichting Brabant Pop. Zaterdag 11 januari wederom een Beestfeest met een regioband. Onattick uit Oirlo verzorgt zaterdag het live gedeelte van het Beestfeest. Onattick bestaat nu ruim een jaar en bestaat uit Paul de Mulder, bas/zang; Ramon B rauwer, gitaar/zang; Luc Dircks, gitaar; Jeroen Vergeldt, gitaar en Peter van Vegchel, drums. Onattick speelt eigen nummers en enkele covers van nummers van groepen als Live, de Cranberries. Na hun optreden op Zomaarpop 96 werd hun muziek omschreven als 'creatieve gitaarmu ziek'. Muziekmakereej Blaos urn op en orkest Niem.es, beiden uit Venray, verzorgen op zondagmiddag 12 januari a.s. een muzikaal nieuw- jaarstreffen in café-zaal De Volle Maan. Van 14.00 tot ca. 17.00 uur zullen beide muziekgezelschappen beurte lings optreden en voor jong en oud sfeervolle dans- en meezingmelo- dieën ten gehore brengen. Hel belooft een ouderwets gezelli ge muzikale happening te worden. Ieder muziekliefhebber is van harte welkom. De entree is gratis. De Passe-partouts voor de jeugdcarnaval zijn te koop bij de Rabobank in Venray en Oostrum. Je krijgt een passe-partout van de Hazekeutel of de Karklingels gratis als je nu bij ons een JongerenRekening opent. (Kom naar de bank met één van je ouders.) Heb je al een JongerenRekening dan krijg je aantrekkelijke korting op de passe-partout als je minimaal ƒ10,- op jouw JongerenRekening stort. Open een Rabo JongerenRekening en je bent binnen! Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 2Q0 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot I LOO uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 ï)kt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uiir zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostruniseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tol vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Inbraken Dinsdagavond werd tussen 20.00 en 23.00 uur ingebroken in een aan de Horsterweg gelegen garagebe drijf. Wat er precies ontvreemd is kon nog niet bekend gemaakt wor den omdat er nog geen inventarisa- tie is gemaakt. In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in een aan de Ysselsteynseweg gelegen varkens- fokbedrijven. De inventarisatie moet nog worden opgemaakt om er achter te komen wat er precies ont vreemd is. - P o s e i d o n Auping Pire 1 1 i t ir MM Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt elke week in verschillende plaatsen in de regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet. mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, de contacten met de bedrijfsvereniging, de herbeoordeling. In Venlo iedere maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit. Leutherweg 8, tel. (tijdens spreek uur): 077-3515281. alleen tijdens het spreekuur. In Venray wordt momenteel geen spreekuur gehouden. Zodra er in Venray een locatie is gevonden stel len wij u op de hoogte. Er zijn geen kosten aan verbon den, maar neemt u wel uw beschei den mee. De eerste première in het nieuwe jaar is al meteen goed raak. Ransom breekt in Amerika records en zal dat ook in Europa gaan doen. Ransom gaat over een ontvoering waarvoor een aanzienlijk bedrag aan losgeld wordt gevraagd. In eerste instantie willen de ouders aan de eis voldoen, maar door bemiddeling van de FBI gaat dit niet door. Een spel van kat en muis begint. Na enige lijd loopt de frustratie op en besluit Mel Gibson (de vader) om het losgeld te gebruiken om de dader te pakken. U zult letterlijk in uw stoel gekluisterd zitten. Vanaf volgende week de tweede superhit van het jaar: 'The first wives club'. Een vrolijke komedie die de lachers op de hand zal krij gen. Een film over drie vrouwen die uit zijn op wraak. Hun motto: Don't get even, get everything! Geprolongeerd worden: Daylight. De Klokkenluider van de Notre Dame. Sleepers, The Long Kiss Goodnight. Pinokkio, Matilda en Jingle All The Way. Al met al een programma van for maat. Uitgeputte buizerd Dinsdagmiddag werd door een automobilist op de A73 een uitge putte buizerd aangetroffen en gevangen. De roofvogel werd naar de politie gebracht die hem later aan de zorg van de valkenier in Merselo overdroeg. Wanneer de buizerd her steld is wordt hij weer in de vrije natuur uitgezet. Inbraak in woning Vermoedelijk is met gebruikma king van een valse sleutel toegang verkregen tot een woning aan de Kruidenlaan. Ontvreemd werd een trainingsjack van het merk Australian, wat gabbers als een zogenaamd uniform dragen om her kenbaarheid van hun soort te vergro ten. Tevens werd een dubbel-cd met gabbermuziek gestolen. De inbraak vond plaats maandag tussen 13.15 en 16.45 uur. i Zondag 12 januari spelen de Rascals onwijs te gekke beat roll van 1955 tot 1966. De tijd van Gene Vincent. Elvis Presley, Eddy Cochran. Jerry Lee Lewis, Chuck Berry en Buddy Holly, maar ook van de Beatles en Stones in hun jonge jaren. Wie kan die tijd ooit vergeten'? Cool, spetterend, rhythm bluess maar ook teajerkers en close harmony. The Rascals hebben het allemaal in huis en zetten het meteen maar even op zijn kop. Deze band heeft swing en een sterke show en gaan door tot het publiek niet meer kan. Het is verba zingwekkend hoe tieners, twintigers en dertigers elkaar vinden in deze opzwepende muziek. Menig veerti ger of vijftiger voelt zich weer als op die eerste dansavond en herinnert zich die eerste zoen. The Rascals zijn door de wol geverfde rockers, zo kon je deze vier bengels in het verleden o.a. tegenkomen bij Clemens van de Ven, Arthur Ebeling. Philip Kroonenberg, Henk's got the Hiccups, Ruby Fruit Jungle en nog veel meer podïumdieren. De band bestaat uit B-J.. Marc. D- Day en Billy. Aanvang 18.00 uur en de entree is ƒ5.-. Onze dekbedden en overtrekken moet u gezien en gevoeld hebben.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3