Notariële loting t.b.v. verkoop 37 bouwkavels in St. Antoniusveld telefoon 0478-512772 woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer Kennisgeving O2-Bekendmakingen gemeente PEEL EN MAAS Colofon Voor meer informatie over de bekendmakingen op deze pagina kunt u bellen met de afdeloing publieksdiensten van de gemeente Venray, tel. 0478-523544 of 523536. Geopend: maandag van 09.00- 17.30 uur, dinsdag t/m donderdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezoekadres: Raadhuisstraat I, 5801 MB Venray. Postadres: Postbus 500, 5800 AM Venray. Fax: 0478-523222. Alle andere informatie over de gemeente vindt u in de gemeen tekrant Venray die elke maand huis aan huis wordt verspreid. Op woensdag 29 januari a.s. wordt via notariële loting de VOLGORDE bepaald, op basis waarvan 37 bouwka vels, gelegen aan de zijde van de A 73, in bestemmingsplan St. Antoniusveld verkocht gaan worden: - 27 kavels, variërend in grootte van ca. 390 m2 tot ca. 653 m2; 10 kavels, ten behoeve van duur zaam te bouwen woningen, varië rend in grootte van ca. 425 m2 tot ca. 505 m2. De kavels zijn bestemd voor de bouw van 37 vrijstaande woningen in de vrije sector. Verkoopprijs: f 206,--/m2, exclusief B.T.W., k.k. De bouwkavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning; der halve is de koper verplicht de woning gedurende minimaal één jaar na de voltooiing ervan zelf (met zijn eventu ele gezinsleden) te bewonen. Per echtpaar c.q. (samenwonende) part ners kan zich slechts één persoon inschrijven. Inschrijfformulieren en informatie pakketten zijn vanaf 7 januari a.s. ver krijgbaar bij de afdeling publieksdien sten, Raadhuisstraat I in Venray of telefonisch aan te vragen via telefoon nummer 0478-523536 of 523544. De afdeling publieksdiensten is bereik baar op maandag tot en met donder dag van 09.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur. Gegadigden kunnen zich alleen via genoemde inschrijfformulieren bij burgemeester en wethouders van Venray aanmelden tot uiterlijk vrijdag 24 januari a.s., 12.00 uur. De loting zal plaatsvinden op woensdag 29 januari a.s. om 19.00 uur in de raad- en burgerzaal van het gemeentehuis. SNELLE SERVICE •PROFESSIONELE VERWERKING •ENUITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN •BELVOOR MEER INFORMATIE Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 71 teYsselsteyn tnv Maatschap Hendriks-Vollen- berg, Puttenweg 71 het bouwen van acht woningen aan de Oostsingel te Venray tnv Bouwbedrijf Teunissen, Jan Poelsweg la; het uitbreiden van de woning aan de Kattestaart 3 te Venray tnv P.J.H. Relouw, Kattestaart 3; - het veranderen van een garage tot hobbyruimte aan de Peter Janssenweg 26 te Ysselsteyn tnv J.J.G.O. Reijnders, Peter Janssen weg 26; - het bouwen van een opslaghal met kantoor aan de Witte Vennenweg I te Oostrum tnv Frans Maas Logistics Venray B.V., Postbus 5062; - het verbouwen van een café/cafe taria aan het Kennedystraat 25 te Venray tnv M.M. Verstegen- Thielen, Kennedystraat 25; het uitbreiden van de woning en de bouw van een carport aan het Kroonkruid 80 te Venray tnv A.W.P. Barents, Christoffelkruid 40; het bouwen van een restaurant aan de A-73 te Venray tnv AC- Restaurants en Hotels B.V., Merwedeweg 4 te Breukelen; - het bouwen van een berging aan de Haalakker 57 te Oirlo tnv J.H. Stevens, Haalakker 57; het bouwen van een carport aan de Kamperfoelie 62 te Venray tnv W.F.T. Huigevoort, Kamperfoelie 62; het bouwen van een carport aan de Kamperfoelie 60 te Venray tnv R.P.T. Janssen, Kamperfoelie 60; - het vergroten van de garage aan het Knopkruid 53 te Venray tnv A.A.M. Pelzer, Knopkruid 53; het bouwen van twee mestdroog- tunnels aan de Castenrayseweg 2a te Oirlo tnv Gebr. Classens, Casten rayseweg 2a. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het bouwen van een carport aan de Kempweg 11 te Venray tnv W.F. van Els, Kempweg 11 het bouwen van een garage aan de Dopheide 14 te Ysselsteyn tnv H.G.J.M. Beelen, Pioniersstraat 38; - het bouwen van een garage aan de Dopheide 16 te Ysselsteyn tvn R.P.A.Juwett, Pioniersstraat 36; - het bouwen van bedrijfsruimte met kantoor aan het Keizersveld 99 te Venray tnv Van Haren B.V., Raadhuisstraat 38. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Annie Romeinstraat 7 te Venray tnv T.H.J.M. Gootzen, Boterbloem 62; het bouwen van een berging/tuin huisje aan De Vlies 23 te Veulen tnv J.L.G. van Duuren, De Vlies 23. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend.. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het aanbouwen van een keuken aan de Bolderik 23 te Venray tnv J.G.J. de Bruijn, Bolderik 23; het bouwen van een overkapping aan het Zilverschoon 6 te Venray tnv P.Janssen, Zilverschoon 6; - het plaatsen van een rolstoellift aan de Eindstraat 20 te Venray tnv Gebr. J. en L van Haren, Aan de Dril 19; - het bouwen van een carport aan de Kamperfoelie 60 te Venray tnv R.P.T. Janssen, Kamperfoelie 60; - het bouwen van een carport aan de Kamperfoelie 62 te Venray tnv W.F.T. Huigevoort, Kamperfoelie 62; - het uitbreiden van de woning aan de Hoenderstraat 48b te Venray tnv J.LM. Smits, Hoenderstraat 48b. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend.. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. - het bouwen van een tuinhuisje aan het Zilverschoon 4 te Venray tnv F.A. Keislair, Zilverschoon 4. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. - het verbouwen van het pand aan de Julianasingel 32 te Venray tnv R. Cordang, Burg. van Kempenstraat 69 te Grubbenvorst. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 januari I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 9 januari I997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling bouwen en milieu, C.Th. van Velzen Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunningen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. H.H.M. Rongen, Gunhoekweg 12, 5808 AP te Oirlo voor een ver gunning voor het veranderen van de inrichting vanwege uitbreidin gen op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor het uitbreiden van een land bouw- en bloembollenbedrijf, gelegen aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo; 2. Maatschap J. W. Wismans, Eykenhofweg 5,5814 AM te Veulen voor een nieuwe.de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkrund- vee- en fokzeugenhouderij, gele gen aan de Eykenhofweg 5, 10 en 12 te Veulen. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 9 januari 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks- diensten).Tot 6 februari 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedu rende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Maatschap Philipsen, Horsterweg 19, 5809 ER te Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een varkensfokkerij en -mesterij en landbouwproduk- tiebedrijf, gelegen aan de Horsterweg 19 te Leunen; 2. Interchemie werken "De Adelaar" BV, Horsterweg 26a, 5811 AC te Castenray voor een tijdelijke ver gunning op grond van artikel 8.17 van de Wet milieubeheer voor een periode van maximaal 2 jaar voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting voor de produktie en verhandeling van diergeneesmiddelen, gelegen aan de Horsterweg 26a te Castenray; 3. F.J.E.M. Veroude, Vredeweg 13, 5816 AJ te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een melkvee- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Vredeweg 13 te Vredepeel; 4. A.J.M. Geurts, p/a Oude Heerweg 45 5863 AD te Blitterswijck voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een opfokzeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Molenhoek 16 te Oirlo; 5. Schenkels Kunststoffen Industrie B.V., Postbus 497, 5800 AL te Venray voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid I van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de ver werking van kunststoffen, gelegen aan de Gezellenbaan 4 te Ysselsteyn; 6. W. Smits, Ommezwanksedijk 18, 5754 PT te Deurne voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor het houden van scharrelkippen, gelegen aan de Blakterweg ongenummerd te Oirlo; 7. H.A. Peeters, Heidse Peelweg 47, 5813 AJ te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een fokzeugenhou derij en HAFLO-mestfiltreerin- stallatie, gelegen aan de Heidse Peelweg 47 teYsselsteyn; 8. Jakobs C.V., Lollebeekweg 9, 5811 AJ te Castenray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensfokkerij, gelegen aan de Lollebeekweg 9 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 9 januari tot 20 februari 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: I. A.P. Knapen,Veulenseweg 68,5814 AD te Veulen voor de bouw van een werktuigenloods bij de rund veehouderij, gelegen aan de Veulenseweg 68 te Veulen. De melding kan worden ingezien van 9 januari tot 23 januari 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieks diensten). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden inge zien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1. Mevr. Verstegen-Thielen, Kennedystraat 25, 5801 VB te Venray voor het uitbreiden of wij zigen van een horecabedrijf, dan wel het veranderen van de wer king daarvan, gelegen aan de Kennedystraat 25 te Venray; 2. G.W.M. Stiphout, Veldstraat 25, 5815 CW te Merselo voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op een reeds opge richt akkerbouw- of tuinbouwbe drijf, gelegen aan de Veldstraat 25 te Merselo. De meldingen kunnen worden inge zien van 9 januari tot 23 januari 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunningen gedeeltelijk intrekken van: 1. J. Reijnders en C. Reijnders- Willemsen, Lollebeekweg 33,5811 AJ te Castenray voor de milieu vergunning nr. 92.2928 voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Castenray. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Lollebeekweg 9 te Castenray; 2. J.M. Claessens, Heidsepeelweg 46, 5813 AJ te Ysselsteyn voor de milieuvergunningen nrs. 1382, resp. 433 en 1112 voor een leg- pluimveebedrijf en varkensmeste- rij, gelegen aan de Heidsepeelweg 46 te Ysselsteyn. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbrei ding van de inrichting aan de Bergsteeg I te Meterik. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning geheel intrekken van: 3. J.L.H. Dircks, Blakterweg 3B, 5808 BL te Oirlo voor de milieuvergun ningen nrs. 554 resp. 524 voor een legkippenhouderij, gelegen aan de Blakterweg 3B te Oirlo. De intrek king geldt ten behoeve van de uit breiding van de inrichting aan de Horsterweg 19 te Leunen. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 9 januari tot 20 februari 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kun nen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit té brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs-recht- spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 9 januari 1997 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Bedrijventerrein Smakterheide Burgemeester en wethouders van Venray, maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op dr ruimtelijke Ordening, bekend, dat met ingang van 13 januari gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Smakterheide'. Dit bestemmingsplan beoogt een algehele herziening van plankaart, voorschriften en toelichting van het bestaande industrieterrein Smakter heide te Ven ray. Het ontwerp en de overige daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis, bij de afdeling publieksdiensten, Raadhuis straat I te Venray. Een ieder kan gedurende de termijn van terinzageligging schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp ken baar maken aan de gemeenteraad van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. Venray, 9 januari 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Vernieling Een 39-jarige Venray naar deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Mgr. Nolensstraat geparkeer de personenauto. Naast krassen in het plaatwerk was ook de buiten spiegel er vanaf geschopt. Inbraak in Muziekschool Door forcering van een raam en deur is toegang verkregen tot een lokaal van de Muziekschool. Ontvreemd werd een keyboard ter waarde van 2.358,-, een sleutelbos met vijf sleutels en een geldkistje met daarin 25,- en postzegels. De inbraak heeft plaatsgevonden tussen vrijdag en maandag. Gladheid Vele wegen in de woonstraten en in de kerkdorpen zijn glad door plat- gereden sneeuw. Dat had tot gevolg dat er verschillende botsingen plaats vonden of dat auto's uit de juiste koers raakten. Dinsdag omstreeks 17.15 uur raakte op de Beek onder Merselo een personenauto, bestuurd door een 25-jarige Venrayse in een slip. De bestuurster kon haar auto niet meer onder controle krijgen en belandde in een bermsloot. Ze liep geen letsel op. Wel geld voor houseparty... Een 18-jarige Venraynaar was op de terugreis, per trein, vanuit Eindhoven naar Venray. Hij was niet in het bezit van een treinkaartje. Een conductrice ontdekte de zwartrijden en wilde dat hij alsnog de reis, plus boete zou betalen. Dat weigerde de jongeman De conductrice riep de hulp in van de politie. Die hield hem aan op het station en nam hem mee voor verhoor. Daar bekende de man geen geld meer over te hebben gehad voor het treinkaartje. Diefstal personenauto Donderdagavond werd tussen 18.00 en 20.00 uur een op de par keerplaats bij het tenniscentrum aan de Kempweg staande rode Volkswagen Golf ter waarde van ƒ20.000,- gestolen. De gedupeerde is een 32-jarige Venraynaar. Kratten van vrachtauto gevallen Woensdagavond omstreeks 21.45 uur bemerkte een vrachtauto chauffeur op het verkeersplein in Ysselsteyn aat hij een deel van zijn uit kratten bestaande lading was verloren. Hij stopte en ontdekte dat een rek met een 20-tal kratten verd wenen was. Brandstichters achterhaald Mede dankzij getuigen kon de politie de opzettelijke brandstich ting en vernielingen bij basisschool Landweert, op 16 december jl. tot oplossing brengen. Inzake het in brand steken van een papiercontai ner, waardoor een schade van ƒ380,- was ontstaan, werden vijf jeugdige knapen aangehouden. Voor deze zaak werd het vijftal doorverwezen naar het Haltbureau. Omdat nog enkele vernielingen niet zijn opge lost is deze zaak nog niet afgesloten. Brandje In de nacht van dinsdag op woensdag werd omstreeks 01.30 uur brandalarm gemeld vanuit een kip- penfokbedrijf aan de Beekweg. De eigenaar ging kijken en ontdekte een beginnende brand. Hij wist de brand op de juiste wijze te bestrij den en toen de brandweer arriveerde kon die het van hem overnemen. De schade bleef beperkt door het snel optreden van de fokker. 50 kuikens overleefden de rook niet maar de rest van de 20.000 kuikens bleef behouden. Deskundigen denken dat de oor zaak oververhitting van een verwar mingskachel was. De nieuwe aan winst van de brandweer, de afzuigmachine, bewees hier van goede kwaliteit te zijn. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Openlijke geweldpleging Een 33-jarige Venraynaar kreeg nieuwjaarsmorgen omstreeks 06.45 uur bij een vechtpartij verschillende klappen, onder andere ook in zijn gezicht. Daardoor werd zelfs een tand uit zijn gebit geslagen. Het lukte de politie de dader aan te hou den. Dat bleek een 24-jarige plaats genoot te zijn. Ook drie andere betrokkenen konden worden achter haald. Nadat ze verhoord waren werd proces-verbaal opgemaakt inzake mishandeling cq. openlijke geweldpleging. Auto gestolen Vanaf het terrein van een garage aan de Leunseweg werd dinsdag morgen een BMW personenauto gestolen. De dader moet kans heb ben gezien om uit het kantoor de sleutels van die BMW te bemachti gen en er ongezien met de auto van door te gaan. De waarde van de auto bedraagt ƒ28.000,-. Pogingen tot inbraak Een 53-jarige Venraynaar deed aangifte van poging tot inbraak in zijn kelderbox onder de flat aan de Veltumse Kleffen. Een 47-jarige inwoner van Oostrum deed namens een bejaarde bewoonster van een flat van de Hoge Beek aangifte van poging tot inbraak in de flatwoning. Hier is de dader mogelijk in zijn werk gestoord. Zeil vrachtauto's vernield Namens een aan de Witte Vennen te Oostrum gevestigd transportbe drijf werd aangifte gedaan van ver nieling van twee dekzeilen van vrachtauto's. Gezien de aard van de vernieling is de dader niet in de vrachtauto geweest. De schade bedraagt enkele honderden guldens. De vernieling heeft het afgelopen weekend plaatsgevonden. Betrapt Zaterdagmiddag zag de beman ning van een surveillancewagen dat er op de Langstraat met vuurwerk werd gegooid. De gooier werd in de kraag gegrepen en voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Daar kreeg de 16-jarige Venraynaar te horen dat hij zich voor het onder gaan van een alternatieve straf met het Haltbureau in verbinding moest stellen. De woordvoerder van de politie deelde mede dat dit de enige vuur- werkafsteker was die betrapt kon worden op het afsteken van vuur werk. Wel kwamen bij de politie verschillende klachten binnen over het afsteken van vuurwerk. Jas gestolen Ten nadele van een 20-jarige inwoner werd vanaf de kapstok in een café aan de Kruisstraat een jas ter waarde van ƒ400,- gestolen. De diefstal vond tijdens de jaarwisse ling plaats.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14