PEEL EN MAAS GROTE UITVERKOOP Gouden bruidspaar aan het Knopkruid Rank Xerox Venray investeert in productie digitale copiers Rotodyne Ventilatoren bv verhuisd naar Venray Nieuwjaarsviering Springplank NEETESON Rozemarijn Thijm Goed verzorgde begraafplaats maat schappelijke noodzaak Omroep Venray programma- info Winter- wandeling Merselo WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING van zaterdag 11 t/m zaterdag 18 januari i.v.m. plaatsgevonden wateroverlast Alle artikelen waarvan de verpak king licht door water is aangetast (ook praktisch al onze topmerken) parfumerie drogisterij DE ADELAAR yOORPAGINA 2 E KAT 08-01-1997 15:16 Paginal (1,1) Bij Rank Xerox Venray en bij Europese toeleveranciers wordt de komende twee jaar ongeveer ƒ30 miljoen geïnvesteerd in pro ductiemiddelen en gereedschap pen voor een nieuwe serie digitale kopieermachines. Om korte en flexibele levertijden te kunnen garanderen en tegelijk tegen con currerende kostprijzen te kunnen produceren, wil het bedrijf de onderdelen voor de nieuwe machineserie uiteindelijk voor d inkopen op de Europese markt. Dit heeft algemeen directeur Guus Kauffeld maandag meegedeeld in zijn nieuwjaarstoespraak voor het personeel. Daaruit bleek onder andere dat de Venrayse Xerox-vesti ging in het afgelopen jaar een tevre denstellend resultaat heeft geboekt. De financieel-economische doelstel lingen werden ruimschoots gehaald en de productiviteit werd opnieuw met gemiddeld 10% verbeterd. De lin 1996 afgeronde invoering van een business cenlre-structuur begint vol gens de directie zijn vruchten af te werpen. Ook het personeel kan zich in deze nieuwe structuur goed vin den, getuige het feit dat de algemene tevredenheidsscore bij de medewer kers eind vorig jaar 7% hoger was dan in 1995 en uitkwam op meer dan 70%. KLANTTEVREDENHEID Het wordt, aldus directeur Kauffeld. steeds duidelijker dat Rank Xerox Venray strategisch voordeel haalt uit een grote diversi teit van samenhangende productie- en service-activiteiten, naast de pro ductie van machines, onderdelen en verbruiksartikelen verzorgt het bedrijf ook de logistieke operaties op de Europese markt. Vooral ten behoeve van de versterking van de leverbetrouwbaarheid en klanttevre denheid zullen tot het jaar 2000 in totaal 8 miljoen aan investeringen worden voorgenomen, waarvan de helft dit jaar. Dit betreft met name aanpassingen in de productielogis- tiek, gericht op de verbetering van de flexibiliteit. Verder zijn wordt geïnvesteerd in technologie bij de productie van onder andere hoog- en laagspan- ningsvoedingsapparaten en magnee- textrusies. MOBILITEIT Xerox voert nog altijd een terug houdend personeelsbeleid bij het aannemen van mensen in vaste dienst en denkt de benodigde flexi biliteit op personeelsgebied te berei ken door een grote mobiliteit van de medewerkers tussen de verschillen de business centres, ook zal het Venrayse bedrijf daarvoor dit jaar tijdelijk personeel aantrekken, zowel van uitzendbureaus als van het Inleenbedrijf Noord-Limburg dat in 1996 mede op initiatief van Rank Xerox Venray werd opgericht en waar inmiddels meer dan 50 per sonen een vast dienstverband heb ben gekregen. Rotodyne Ventilatoren bv is eind december van het industrie terrein Molenveld in Reuver ver trokken en zijn intrek in een gloednieuw bedrijfspand op bedrijvenpark Keizersveld te Venray genomen. Het voltallige personeel verhuisde mee. De pro ductie op de nieuwe locatie startte op 6 januari jongstleden. Rotodyne is zowel producent als ingenieursbureau. In deze branche bekleedt de onderneming een voor aanstaande positie, Het productpro gramma van het bedrijf omvat hoog waardige industriële ventilatoren. Deze vinden hun weg in bedrijfstak ken als scheepsbouw, off-shore, voedingsmiddelenindustrie en oven- bouw. Volgens directeur J. Feuth stond een forse groei van de orderporte feuille aan de basis van de verhui zing naar Venray. Daarnaast lag een duidelijke logistieke reden ten grondslag aan het omzien naar een andere locatie. Goede aan- en afvoerwegen zijn onontbeerlijk in een tijd dat snelle (toe)Ieveringen een must is. In Venray zitten we pal aan de autoweg. We konden en wil den niet langer wachten op verdere besluitvorming rond de A73. In mei van vorig jaar startte de bouw op de nieuwe locatie. Deze is met 10.000 m3 beduidend groter dan de huidige in Reuver. Die extra capaciteit komt voornamelijk ten - goede-aan ontwikkeling, efficiency en flexibiliteit van de diverse projec ten. Architectenburo Lerou Lerou tekende het nieuwe pand. J, Feuth: 'Hun ontwerp laat zien dat architec tuur en moderne industriebouw heel goed samengaan. Het ontwerp wordt niet gedicteerd door architec tuur zoals bij de Erasmusbrug. Wat mij als rechtgeaarde Rotterdammer na aan het hart ligt Jeugdclub De Springplank hield afgelopen zondag haar 'nieuwjaars borrel'. In het jaar dat deze jeugd club 25 jaar bestaat, kwam bestuur en leiding bijeen, om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden. De Springplank houdt zich bezig met jeugdwerk, vanaf groep 3 tot 16 jaar. Op vier avonden wordt hier voor een zo breed mogelijk pro gramma geboden. Het omvat zowel speelse als educatieve en sportieve elementen. Het team, van bestuur en leiding, bestaat uit zo'n dertigtal vrijwilli gers. Het clubgebouw, dal dateert uit 1982, is gelegen in de Beukenlaan. De Springplank is aan gesloten bij de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). Dit is een koepelorganisatie, waar iedere jeugdclub in Limburg zich bij kan aansluiten. Het VJL organiseert onder andere cursussen voor lei dinggevenden. SCHEIDENDE SUPERKRACHTEN Behalve dal de gelegenheid gebo den werd elkaar een goed 1997 te wensen nam De Springplank ook afscheid van twee oudgedienden. Michaël Linders en Peter Rongen. Zij waren beiden zo'n 20 jaar als vrijwilliger aan de jeugdclub ver bonden. Michaël kwam in contact met De Springplank doordat een zwager, die leider was, hem vroeg eens te komen kijken. Dra ging ook Michaël als leider aan de slag. Eerst op de vrijdagavond, later op de dins dag en tenslotte bij de kleintjes van de groepen 3 en 4. Een groep die, op zijn initiatief, bij het betrekken van de nieuwbouw in 1982, tot stand kwam. Het nieuwe gebouw mocht ook van zijn vakkennis gebruik maken. Als metselaar lijmde hij, samen met zijn zwager, al het tegel werk in toiletten en keuken. Voorts was hij gedurende een aantal jaren bestuurslid. Natuurlijk mag ook zijn redactielidmaatschap van 'In de PEEL EN MAAS 'n abonnement waant piste' niet onvermeld blijven. Peter Rongen was als kind al lid van de club. Zoals zo veel, stapte hij daarna als leider verder. Zijn kwali teiten liggen meer op het contactu ele en verbale vlak. Urenlang kon Peter, op kamp, de jeugd boeien met spelletjes en verhalen. Berucht is zijn act in 'Beekse Bergen', waar hij in een stand, om het wachten te ver korten, de truien en jacks van de kinderen probeerde te verkopen. Peter was een echte kampleider, die dan ook vaak mee is geweest. Als leider van de vrijdagavond werkte hij veel samen met Michaël. De Springplank dankte beiden voor hun inzet gedurende al die jaren. Het dankwoord ging gepaard met het overhandigen van een blij- vend aandenken. HET BEHEER De Springplank nam ook afscheid van Corrie Repping. Zij was voor de stichting een erg betrouwbare kracht, als het om het beheer van het gebouw ging. Zij moet helaas om gezondheidsredenen stoppen. Haar taak wordt overgenomen door Toon Heeren. Na alle lovende woorden, gericht aan de blijvende en scheidende mensen, werd er een toost uitge bracht op het nieuwe jaar. Links Peter Rongen, rechts Michaël Linders. Beiden dragen een tegel met daarop het clowntje van De Springplank. Vrijwilligers begraafplaats: De Vrijwilligersgroep Begraaf plaats Boschhuizen heeft zich bij de gemeente beklaagd over het feit dat er steeds minder onder houd wordt gepleegd op de begraafplaats. De gemeente zou volgens de vrijwilligers meer mid delen ter beschikkking moeten stellen aan de Bestuurscommissie om een verantwoord en beter beheer van de begraafplaats mogelijk te maken. "De begraaf plaats bepaalt mede het imago van Venray..." aldus de vrijwilli gers in hun brief aan de gemeente. In hun brief stellen de vrijwilli gers dat de afgelopen jaren merk baar minder onderhoud is gepleegd. "Dit is te merken op velerlei gebie den: toename van zwerfvuil en onkruid, vermindering van schoon houden van het toilet, minder maai en van gazonpaden en bladvegen, minder herstel grondverzakking, bosonderhoud en opruimen van materialen enz. enz.". Ook consta teert de vrijwilligersgroep dat er steeds vaker geen beheerder aanwe zig is. Zij noemen dat lastig voor bezoekers en riskant wegens gebrek aan toezicht. De vrijwilligersgroep springt op verzoek van de Bestuurscommissie maar kan en wil niet structureel een arbeidsplaats vervangen. De vrijwilligersgroep stelt verder dat een goedverzorgde begraafplaats een maatschappelijke noodzaak is. "Alle burgers van de gemeente Venray krijgen vroeg of laat te maken met de begraafplaats Volgens de bestuurscommissie is het onmogelijk om zonder extra middelen de exploitatie van de begraafplaats kostendekkend te krij gen. "De gemeenschap zal altijd geld bij moeten leggen". Reden voor de vrijwilligersgroep om bij de gemeente 'aan te dringen om vol doende middelen ter beschikking te stellen. Het college was nog niet op de hoogte van de brief en kon om deze redenen nog niet reageren. De brief kwam maandagavond wel aan de orde in de commissie algemene zaken. Daarin stelde de fraktie v.d. Vorle naar aanleiding van de brief vragen hierover. Dé commissie besloot hierop eerst het Beheersplan Begraafplaats, dat binnenkort ver schijnt, af te wachten. Doorgereden na aanrijding In de nacht van zondag op maan dag werd een aan de Zwanenbloem geparkeerde personenauto van een 30-jarige Venraynaar door een ander motorvoertuig aangereden. Gezien de schade in het plaatwerk moet de bestuurder de aanrijding hebben bemerkt. Die is er echter zonder zijn identiteit bekend te hebben gemaakt vandoor gegaan. Mogelijk dat er getuigen zijn die de politie op het spoor van de ver oorzaker Van de aanrijder kunnen zetten. Die worden verzocht contact op te nemen met de politie. Vastelaovend beej Umroep Rooi! Traditiegetrouw schenkt Omroep Venray veel aandacht aan de vaste laovend in het Rooise land. Dus dit seizoen ook weer. Hieronder vindt u alvast de data waarop een en ander wordt uitgezonden. Noteer de lijst in uw agenda of knip hem uit! Let wel: voor enkele data geldt nog een 'onder voorbehoud'. Houdt Peel en Maas in de gaten want daar staan eventuele wijzigingen in vermeld. 12 jan. 17.00u: Bonte Avond Merselo. 19 jan. I7.00u: Bonte Avond Oirlo 22 jan. 18.00u: Jeugdzitting Venray (1) 23 jan. 18.00u: Jeugdzitting Venray (2) 25 jan. 20.00u: Circus Mök Venray 26 jan. I7.00u: Bonte Avond Leunen 31 jan. 20.00u: Bonte Avond Heide 2 febr. 17.00u: Bonte Avond Oostrum 4 febr. 20.00u: Bonte Avond Veulen 6 febr. 18.00u: 50+Bonte Avond Castenray 8 febr. 14.00u: Opstoekmatinee; 15.00u: Prinseninstallatie; 20.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek. 9 febr. 10.30u: Vastelaovesmis; Nonstop Vastelaovesmuziek 10 en 11 febr.: Nonstop Vastelaovesmuziek. Omroep Venray via de kabel Veel luisteraars kunnen de uit zendfrequentie van Omroep Venray op de kabel niet vinden. Zij maken de vergissing naar aanleiding van de informatiekaart van MEGA- Limburg waarop LOVE RADIO staat vermeld. Deze luisteraars den ken dat dit de Lokale Omroep Venray is. Dat is niet het geval. Kijk maar eens goed op de kaart waar ook 'lokale omroep' staat. Hiermee wordt Omroep Venray bedoeld. Voor alle duidelijkheid, Omroep Venray zendt via de kabel urt op 102.4 en in de ether op 90.2. Programma-info Stopwatch Een sportprogramma maken voor de lokale omroep is een prachtige bezigheid. Stopwatch heeft een team met enthousiaste medewerkers dat u elke zondag op de hoogte houdt van alle sportgebeurtenissen in en om Venray. Het populaire sportprogramma blijft jong en staat niet stil. De ver slaggeving, nabeschouwingen en berichtgeving van de sportvereni gingen uit uw regio groeit en groeit! Daarom zoekt het team van Stopwatch medewerker^ voor pre sentatie en verslaggeving. Wil jij deze uitdaging aangaan? Neëm dan contact op met Omroep Venray, tel. 512362. Werk mee met het leukste sportprogramma van Noord- Limburg: Stopwatch! 'n Wandeling dur 't Rooise land In 'n Wandeling dur 't Rooise Land gaan we verder met onze tocht door de geschiedenis van St.Servaas waar Wim Lakeman en Lot Dirkx u verder leiden langs pentekeningen van Servaas van voor de oorlog, het heilige boekje en de huisvesting van patiënten. Wandelen gaan we ook en wel op het landgoed De Hamert in Arcen. kunt daar een vijftal gemarkeerde wandelroutes lopen. Drie routes starten vanaf de parkeerplaats bij het pannenkoekhuis aan de Rijksweg en twee routes beginnen in Wellerlooi. De IVN-gidsen Jan Michels en Martin Verstraelen vertellen ons veel over de geschiedenis van het gebied. Donderdag om 19.00 uur. herhaling maandag om 18.00 uur. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in.de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 513656. Zondag 12 januari is de tweede winterwandeling die De Natuurvrienden uit Merselo organi seren. De start is in café Den Tommes, Grootdorp 40. Merselo, tel. 0478-546236. Er zijn routes van 5, 10 en 20 km. De .starttijden zijn als volgt: 5 en 10 km.: van 09.00-14.00 uur en de 20 km.: van 09.00-12.00 uur. Speciaal voor gezinnen is er een puzzeltocht van 5 km. Hiervoor kan men starten tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele leuke prijsjes. De routes gaan deze keer weer door onze mooie omgeving rond Merselo. Voor de 10 en 20 km is er op de rustplaats de bekende Pipo-wagen, waar men voor een redelijke prijs koffie, soep, chocomel, broodjes enz. kan kopen. Na afloop van de tocht ontvangen alle deelnemers die dat wensen tegen een geringe ver goeding een medaille/cijfertje. Inlichtingen: tel. 0478-546496 of 0478-586035. De derde winterwandeling is op 9 maart. Uitgeputte buizerd Dinsdagmiddag werd door een automobilist op de A73 een uitge putte buizerd aangetroffen en gevangen. De roofvogel werd naar de politie gebracht die hem later aan de zorg van de valkenier in Merselo overdroeg. Wanneer de buizerd her steld is wordt hij weer in de vrije natuur uitgezet. DONDERDAG 9 JANUARI 1997 - NR. 2 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Grotestraat 31, Venray Op woensdag 15 januari is het precies 50 jaar geleden dat het echtpaar Rien den Arend en Bep Brink elkaar het jawoord gaven. Juist toen Nederland niet de opbouw bezig was en er velen ein delijk in het huwelijksbootje kon den stappen, besloot ook dit jonge paar de stap toch te wagen. Voordat het zover was moest de bruidegom het Wapen van de Koninklijke Marechaussee verla ten want een gehuwde mare chaussee was toen niet mogelijk. Beiden vertelden dat het hun gelukkigste moment was geweest toen ze besloten naar Venray te gaan verhuizen. 'Zalig' is het hier te wonen, aldus het paar. Venray steekt met kop en schouders uit boven al die gemeenschappen war zij cewoond hebben. Gezondheidswinkels Venlo Keaasstrmt 38 - Venray Grote makt 20 unieke ^kruiden *"><ens,eltj„ met deze voordeelbon van fl 2,95 van: fl 27,95 voor: fl 25,- De gouden bruidegom RIEN DEN AREND (71) is geboren en getogen in Rotterdam. In de oorlog kwam hij. om niet naar Duitsland te worden gestuurd, als onderduiker naar Overijssel in de gemeente Dedemsvaart. Na de bevrijding kwam hij bij de Koninklijke Marechaussee. In de tijd dal hij in Apeldoorn gelegerd was leerde hij daar zijn bruid kennen. De verke ring kreeg vaste vormen en in janu ari 1947 werd de grote stap gewaagd. Er waren toen mogelijk heden om een vaste baan te krijgen bij de Koninklijke Landmacht. De verschillende standpaatsen van het echtpaar waren Stroe, Garderen en Soesterberg waar kon worden over gestapt naar de Luchtmacht. Dat betekende weer overplaatsing naar Woensdrecht om daar de perso neelszaken te behartigen. Woensdrecht werd vervolgens ver ruild voor Bergen op Zoom. Gezondheidsredenen waren er de oorzaak van dat hij werd afgekeurd, na 35 jaar in het leger. Dat hij zijn taak goed had vervuld bleek wel omdat aan hem bij zeer hoge uitzon dering de 'Gouden Wing' als dank voor zijn inzet werd uitgereikt. Bijzonder was dat die onderschei ding aan een burger-ambtenaar werd verleend. De gouden bruid BEP BRINK (70) is geboren en getogen in Harderwijk waar haar vader verbon den was aan het Militair Hospitaal. Omdat haar vader werd overge plaatst naar Amersfoort verhuisde men naar die kazerne. In 1942 werd de woning van de familie Brink gevorderd door de Duitsers. Dat betekende weer verhuizen en toen werd Apeldoorn de nieuwe woon plaats. Omdat hun dochter, die ver pleegster was en in Venray trouwde en ging wonen trok deze plaats hen. Al snel werd gezegd 'daar gaan wij wonen'. Op Venray en vooral de omgeving werden beiden, als natuurliefhebbers, 'verliefd'. In 1981 kon een woning worden betrokken aan de Isabellahof maar in 1984 werd in overleg met de huis arts besloten naar een bejaardenwo ning uit te zien. Die werd gevonden aanhet Knopkruid. Daar verheugen zij zich beiden iedere dag en leven naar hun hoogtijdag toe. Er kwamen drie kinderen uit hun huwelijk die met de negen kleinkin deren en aanhang op woensdag 15 januari het grote feest meemaken. Het feest begint met een dienst in 't Zonnelied, waar dominee Weersma zal voorgaan. Daarna gaat het gou den bruidspaar met hun familie naar De Witte Hoeve voor een feestmaal en de feestviering. Op hun feest zal zeker een 'onderduikertje uit Amersfoort' niet ontbreken. Dit jongetje zat in de oorlog bij de ouders van de gouden bruid ondergedoken. Die jongen vertelde toen al, dat als hij de oorlog zou overleven, hij dok ter zou worden. Hij werd niet ont dekt door de Duitsers en overleef de de oorlog dankzij de ouders van de bruid. De eerste jaren was er nog contact, maar dat vervaag de, mede door de vele verhuizin gen. Twee jaar geleden werd door Burgerzaken van de gemeente Venray gevraagd of ze hun adres mochten geven aan, wat later bleek, de Joodse onderduiker. Die was na veel naspeuringen bij de gemeente Venray terecht geko men. De hereniging vond ton plaats en het contact is sindsdien gebleven en ze verheugen er zich beiden op dat het jongetje, die inderdaad arts is geworden, hun feest zal bijwonen. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11