PEEL EN MAAS VVV-Nieuws 'Venray heeft straatkinderen in Rio goed geholpen' VVV-Nieuws ANrttt Eerste 'vrijwilliger van het jaar' in Leunen Eerste prijs voor Collegium Vocale Venray Dierenopvan op de Smakterheide open per 1 januari 1997 'n Wandeling dur 't Rooise land 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vreemde slang Aktiviteiten Agenda PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ook het sportgala Venray-regio was: Teamwork! Veel felicitaties en complimenten hebben mij. als ini tiatiefnemer van het sportgala bereikt. Het was ook fantastisch, een volle schouwburg met al die enthousiaste sporters, sportsters, familie en bekenden. Maar,wat een team van harde werkers hebben we gehad. Bestuur, werkgroepen, presentator, mensen die mede de prijzen hebben uitgereikt, gastvrou wen, controleurs aan ingang en bij de extra parkeergelegenheid. Het schouwburgpersoneel verdient een pluim op de hoed voor de perfekte verzorging, het orkest was, evenals de dansers en danseressen, prima. Maar ook de vertolkers en vertolk sters van het winnende carnavals lied. Bravo. De fotograaf holde heen en weer om een zo mooi mogelijke reporta ge te maken, die vanaf volgende week ter inzage ligt voor iedereen, voor eventuele nabestellingen bij: Cafe-Rest. Buitenlust, Maasheseweg Venray. Vanzelfsprekend Piet Kienhuis de 'Karduwer' die tot voor kort ook nog aktief was voor het gala. Als was deze gehele groep, die ik hierboven heb genoemd, dan niet met aktief sporten bezig, toch was ook dit prima teamwork. Hartstikke bedankt allemaal voor jullie werk n inzet. Tot het volgend jaar bij het tweede Sportgala Venray-regio. Iedereen wens ik een heel sportief maar bovenal een gezond 1997! Henk Schel. Russisch sprookje Beejekurf, zaterdag 21 december 1996 Dat de "Beeje" in de Venrayse schouwburg zoete honing kunnen vergaren,hebben ze op zaterdag 21 december laten proeven. In de honingraat hebben ze op die avond twee kwaliteiten opgetast: het honingzoete product uit Sint- Petersburg, en Noord-Limburgse Peelhoning. De voorzitter van Venrays Mannenkoor, Wim van Osch. merkt op, dat de zangers van de Smol'niy- kathedraal uit St.-Petersburg allen een conservatorium-opleiding geno ten hebben. Hun Venrayse collega zangers kunnen daar niet op bogen. Vergelijkingen maken tussen een professioneel Russisch koor van 24 personen, 12 mannen, 12 vrouwen, en een meer dan 100 man groot Venrays koor, dat de zangkunst als liefhebberij beoefent, is niet zo reëel. In beide koren'is met veel warmte,enthousiasme en vakman schap gemusiceerd. Venray kent de hoge kwaliteit van zijn eigen koor. Daarom iets over het Russische sprookje. 24 St.-Petersburgers, die een rijk repertoire ten gehore brengen: kerst en volksliederen. In een crescendo als een wervelende storm op zee, zingen zij,en in de luwte van die orkaan is hun lied een nauwelijks hoorbare fluistering. Kijkend naar een winterse zee, vervloeien hemel en zee in elkaar in een vervagend grijs; zo ebt de stem van het koor nauwelijks nog waarneembaar weg in stilte. De liederen worden gedragen door enkele bassen,zo diep van toon, dat de zaal in trilling lijkt! 24 Russen zijn 24 solisten van topniveau. Zonder enige arrogantie, bijna weggedoken achter de ande ren, soleren de zangers met stem men van ongehoorde zuiverheid en warmte. Een dirigent,die zonder partituur en zonder stemvork zijn koor in vlot tempo door het programma voert. Een dirigent, die zijn koor zo sterk leidt, dat hij ironisch zijn oren kan beschermen tegen het aanwas sende volume! Wim Baken Voor het eerst werd 20 december in Leunen de Vrijwilligers trofee 1996 uitgereikt. Een initiatief van het gemeenschapshuis 'De Brink' waar alle verenigingen in Leunen hun steentje aan hebben bijgedra gen. Het initiatief ontstond toen hel weer moeilijk leek om een geslaagd nieuwjaarstreffen te organiseren. Er moest een alternatief gevonden worden die que planning nooit zou botsen met enige activiteit van een Leunse veregirig. Vrijdags voor kerstavond bleek een geschikte avond die bovendien jaar in jaar uit vrij is. De invulling van de avond was vrij snel helder. Het feit dat bijna iedere vereniging en ook het gemeenschapshuis zijn voortbestaan dankt aan de inzet van vrijwilligers was en is reden genoeg om hier minimaal eenmaal per jaar extra aandacht aan te geven. Zo werd het idee om de vrijwilliger van het jaar op deze avond te verkiezen geboren. De belangrijkste voorwaarden om in aanmerking te komen vrijwilliger van het jaar te worden was 'De Nominatie'. I Een jury, bestaande uit vijf perso nen, te weten: Erik Peters (voorzit- ter), G Peterink (namens Raad van Toezicht), Annemie Lucassen I (namens Tennisvereniging), Wim j Jenniskens (names Dorpsraad), Nelly Heidens (namens Harmonie). Het kamerkoor Collegium Vocale Venray, onder leiding van dirigente Marca Kusters, nam op zondag 22 december met groot succes deel aan het prestigieuze Gouden Ster Festival in het Belgische Lommei. In deze drieëntwintigste jaargang van het festival onderwierpen zestien gerenommeerde koren uit Vlaanderen en Nederland zich aan het oordeel van een deskundi ge jury, bestaande uit de bekende Vlaamse componisten en muziek wetenschappers Flor van den Bossche, jos Cuppens, Gaston Nuyts en Juliaan Wilmots. 'Deelname aan een competitie van een dergelijk niveau heeft alleen zin wanneer je een zekere graad van perfectie nastreeft', stelt voorzitster Anneke Verv oordel donk. De afgelo pen jaren heeft het kamerkoor onder zeer bekwame leiding gestaan van dirigente Marca Kusters daar hard aan gewerkt. Dat het daarin is geslaagd, bleek uit het. resultaat dat in Lommei werd bereikt. De jury deelde het Venrayse kamerkoor in in de categorie 'ervaren concertkoren', de hoogste categorie die men in de koorwereld kent. Binnen die catego rie kende men het Venrayse kamer koor de eerste prijs toe. Dirigente Marca Kusters: 'Voor ons is dit een belangrijke graadmeter. We weten nu in welke regionen we onszelf kunnen plaatsen en het is natuurlijk een prima motivatie voor ons koor'. Maar er is natuurlijk meer, 'want voor Venray is het weer een uitste kend visitekaartje', vult Anneke Vervoordeldonk aan, 'een prachtig staaltje Venray promotion'. Collegium Vocale Venray werkt inmiddels al weer aan de volgende uitvoeringen. In de week voor Pasen staan enkele passieconcerten op sta pel, waarbij ook de 'Via Crucis', een van de meesterwerken van Fransz Liszt, zal worden uitgevoerd (zon dag 23 maart te Helden en vrijdag 28 maart in de Grote Kerk in Venray). Oud-Oirlonaar Ten Duyf bij de straatkinderen in Rio: "De Venrayse bevolking steunt jflin Rio de Janeiro een fantastisch lstraatkinderproject van Sao Aartinho. Venray heeft een goede linvestering gedaan. Het is voor de {straatkinderen goed als Venray ■doorgaat met steunverlening aan Idir project". Aan het woord is oud-Oirlonaar |Ten Duyf (o.a. bekend van het duo Grad en Petran) die als vrijwilliger lid is van de stichting Sint Martinus. ~»eze stichting steunt vanuit Nederland met raad en daad de Braziliaanse hulpverleningsorgani satie voor straatkinderen Sao artin- ho. Duyf bracht onlangs een werkbe zoek aan Rio de Janeiro en is met heel veel positieve indrukken terug gekeerd. Onder meer bezocht Duyf de bakkerij-school en de opvanghui zen in Niteroi, een voorstad van Rio de Janeiro. Deze bakkerij-school is ■gg®met steun van de Venrayse Stichting Venray-voor-Rio opgezet. Zoals bekend hield de Stichting Venray-voor-Rio in de zomer van 1995 een televisie-actie in Venray. Met de steun van het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking en de Venrayse bevolking is in totaal een bedrag van 90 mille bijeengebracht. Arme kinderen Ten Duyf heeft met eigen ogen gezien dat dit geld goed besteed is. 'De bakkerij-school is een van de beste projecten in Rio de Janeiro. De arme straatkinderen en kinderen uit de krottenwijken worden daar opgevangen. Ze krijgen te eten en te drinken, worden medisch begeleid en volgen een opleiding. Onder voortreffelijke leiding draait dit pro ject werkelijk fantastisch", vertelt Duyf. Volgens de oud-Oirlonaar die tegenwoordig in Eindhoven woont is het een zinvol project. Duyf: "Een project waar de straatkinderen con creet worden geholpen en dankzij het bakkersdiploma straks ook een baantje kunnen krijgen. Overigens kan de kwaliteit van de bakkerij- produkten zich meten met de kwali teit van de Venrayse bakkerijen. Het smaakte echt geweldig goed." Waarde Een ander belangrijk aspect van dit project is dat de kinderen een gevoel van eigen waarde terugkrij gen. "Ze presteren in de bakkerij. Dat motiveert ze om verder te gaan met de studie", is de ervaring van Duyf. De produkten van de bakke rij-school worden verkocht in een kleine buurtwinkel in de school en in de aula van een grote scholenge meenschap. Maandelijks levert dat zo'n kleine 10.000 mille op. Dankzij deze inkomsten kan het project over enkele jaren volledig op eigen kracht draaien. "Voorlopig is de steun vanuit Venray nog nodig. Het is daarom verheugend dat de stich ting Venray-voor-Venray heeft besloten door te blijven gaan met de acties voor de straatkinderen in Rio de Janeiro", aldus Ten Duyf. Zo hebben de basisschool Veulen, hel Raayend-College (lokatie Noord) en het Interven-College tij dens de kerstdagen actie gevoerd voor de straatkinderen. Daarnaast Ten Duyf bezoekt de winkel van de bakkerijschool in Rio de Janeiro. verzorgt de journalist René Poels uit Meerlo, ook hij is lid van het bestuur van de Stichting Sint Martinus, weer enkele dia-lezingen bij vrouwenbewegingen en organi saties over de straatkinderen. STEUN BAKKERIJSCHOOL Venrayse particulieren, scholen en organisaties die zich willen inzetten voor de straatkinderen van Rio de Janeiro en in het bij zonder de bakkerij-school kunnen contact opnemen met de stichting Venray-voor-Rio (Hub Clephas 0478 589400) of met de stichting Sint Martinus (René Poels, tel: 0478 691771). U kunt ook geld overmaken op de speciale bankre kening bij de SNS-bank in Venray: 94.19.11.888 bankgiro nummer 31.00.31 t.n.v. Stichting Venray voor Rio, actie bakkerij- school. Namens de straatkinderen van Rio de Janeiro, hartelijk dank. Per 1 januari 1997 sluit De Berghaag in .Oostrum voorgoed haar deuren voor zwerfdieren in de regio. De Dierenbescherming afdeling Venray e.o. heeft hard gewerkt aan een nieuwe opvangmogelijkheid voor zwerfdieren. De fam. Gommans uit Smakt (Venray) stelt per 1 januari een prachtige lokatie met bijbehorend gebouw ter beschikking. De nieuwe organisatie is in een stichting en is gevestigd aan de St. Jozeflaan 2, Smakt (Venray), en is open voor het bren gen van dieren van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. De Stichting krijgt uiteraard een eigen telefoonaansluiting. Tot die tijd kan de info- en klachtenlijn van de Dierenbescherming gebeld wor den: 0478-515521. Mi Een vijfkoppige jury heeft de kan didaten die door de Leunse vereni gingen waren voorgedragen op de volgende criteria beoordeeld: de kandidaat dient: 1. In het jaar 1996 een uitzonderlijke prestatie te heb ben geleverd die als voorbeeldfunc tie kan dienen, 2. Geen vergoeding voor zijn activiteiten te hebben ont vangen, 3. In Leunen te wonen. Alle verenigingen in Leunen heb ben de mogelijkheid gehad om kan didaten voor te dragen. De twee genomineerden waren: Lam Classens en Rob David. Uiteindelijk is Lam Classens tot de eerste 'vrijwilliger van het. jaar' verkozen. Hij was door twee vereni gingen voorgedragen en dankte zijn nominatie aan zijn onuitputtelijke inzet voor het gemeenschapshuis in Leunen. Piet Arts is op Tweede Kerstdag onderscheiden door de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Arts (52) werd in gemeenschapshuis De Wis gehuldigd vanwege z'n vele verdiensten voor de Limburgse muziekwereld. Zo is hij 20 jaar lid van kerkelijke fanfare St. Oda en evenzovele jaren lid van Dorpsklank Castenray. Piet Arts is tevens mede-oprichter van Dorpsklank. I Omroep Venray Donderdag 2 januari gaan we in Wandeling dur 't Rooise Land p museumbezoek. Venray telt een musea en als eerste gaal Lucassen naar het museum St. Servaas waar Wim Lakeman Lot Dirkx vertellen over de chiedenis van de psychiatrie in name St. Servaas. wandeling in de natuur is Geurts op tweede kerstdag het Vlakwatergebied gegaan. Venrays afdeling van de Jeugdnatuurwacht bestaat dit jaar 25 jaar en ook dit jaar hielden zij hun traditionele wandeltocht in dit gebied. Een traditie, want ze organi seren deze wandeling met opdrach ten voor de deelnemers al zo'n klei ne 20 jaar. Deze wandeling hebben wij voor u meegelopen en dat bete kent dat u geïnformeerd wordt over wat de Jeugdnatuurwacht doel en wat heel belangrijk is, wat de kinde ren er van vinden en leren. Donderdag 19.00-20.00 uur, herha ling maandag 18.00-19.00 uur. Omroep Venray zendt uit op de kabel op 102.4 en in de ether op 90.2 (Fm). DONDERDAG 2 JANUARI 1997 Nr. 1 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG De etalage van opticien Mijling in de Passage was rond de feestda gen opnieuw de mooiste in het centrum. Dat vond tenminste de jury van de Etalagewedstrijd 1996, zoals elk jaar georgaiseerd door winkeliersvereniging Win kelcentrum Venray (WCV). Ook vorig jaar ging Mijling Optiek met de eerste prijs aan de haal. De wisselbeker voor de eerste prijs was dus opnieuw voor Mijling. De tweede prijs ging naar de etalage van kantoorboekhandel Martin Cuijpers in de Schoolstraat, terwijl juwelier Henri Camps uit de Grotestraat beslag legde op de derde plek. De politie van de basiseenheid Venray van het district Venray heeft al vele malen voor abnormale en bijna niet te geloven zaken gestaan. Wat zich in de WC van een woning aan de Pavanestraat een slang zou bevinden. De eigenaar had het met eigen ogen gezien en had nog kans gezien de WC op slot te doen en de politie te waarschuwen. Nu is de politie veel gewend maar om als slangenvangers op te treden, dat hadden ze op de politieschool niet geleerd. Met de grootste omzichtigheid werd de WC deur geopend en met de hondenvangstok gewapend werd naar binnen gekeken. In die WC pot zag geprikt. Toen kwam men tot de ontdekking dat het geen slang was maar V^een uit de kluiten gewassen en goed gevormde drol ACTIVITEITEN AGENDA JANUARI 1996 za4jan Prinsenproclaroatie De Piëlhaas 20.11 Schouwburg vrlOjan Plakkebal 1900 Dansschool Janssen vrlOjanThc Glory of Gospel: Show 20.00 Schouwburg wo8jan Sultans of swing; Jazz 20.00 Schouwburg zal Ijan Ondenrouwbal De Piëlhaas 20.11 Dansschool Janssen zol2jan Wintercircus 13.00 en 16.00 Schouwburg *zol2jan Winterwanileling 9.00-17.00 start Café den Tommes Merselo dil4jan Duo-Cabaretavond 20,00 Schouwburg 17+18jan Circus Mok 20.11 Schouwburg zo!9jan Jeugdzitiine De Hazekeutel 14.33 Foyer Schouwburg 22,24,25 Circus Mök 20,11 Schouwburg zo26janJoekskapellcnfestïval 13.11 Schouwburg *zo26jan Vlakwatercross 9.30-16.00 Vlakwatergebied Venray di28jan Singin' in the Rain; Musical 20.00 Schouwburg do30jan Margriet Esliuijs 20.00 Schouwburg vr.Ujan Carnavalsconcert I .imburgs Symphonic Orkest 20.11 Schouwburg 22 dec t/m 3 jan Bezichtiging Kerststal met levende dieren op de Grote Markt elke dag van 09.00-21.00 uur Alle met een gemerkte e\ aangemeld bij de ACEV en komen in aanmer king voor vermelding op de Venray Agenda Hieronder volgt een greep uit de vele voor stellingen die u bij ons kunt boeken. JANUARI 2 Wien Blcibt Wen Kerknide 2t/mS 7t/m 11 West Side Story Den Haag 4 Un Bullo in Mnrscbera Den Haag 4 LL Cool J Rotterdam 11 Indoor Tractor Pulling Amersfoort 11 Don Giovanni Den Maag 16 Laura Pausini Rotterdam 17 IT-Nieuwjaarspurty Nijkerkerv. BZN 19 José Carrerns 24.25 Evïta 29 Clouscau Den Haag Amsterdam Amsterdam Utrecht HOTELBON Wilt u er eventjes tussenuit; Sinds kort is de Hotelbon ook bij de ANWB ver krijgbaar. U kunt met z'n tweeën 3 keer overnachten in een hotel voor de prijs van 75,-. Het ontbijt en diner moet u wel in het gekozen hotel gebruiken. Bij aan koop van de bon krijgt u een boekje met deelmemende hotels. -.VAKANTIESTRIPPENKAART Nieuw bij de ANWB is de vakantiestrippenkaart. Dit is een flexibele reisverze kering die zich aanpast aan uw vakantieplannen. De methode gaat als volgt: Uw koopt bij de ANWB een strippenkaart t.w.v. 42,50. Deze kaart bevat 25 strips en is dan ook goed voor 25 verzekerde dagen. Voordat u op vakantie gaat belt u een speciaal telefoonnummer en geeft de gewenste dekking door en het aantal dagen dat u weg gaat.Voor wintersport/gevaarlijke sporten en voor vervangend vervoer betaalt u 1 strip per dag extra. U bent nu automatisch verzekerd. Gaat u met uw gezin op vakantie dan moet elk gezinslid boven de 4 jaar een strippen kaart kopen. Voordeel bij deze strippenkaart is dat u slechts eenmaal poliskosten betaalt, u maar een telefoontje hoeft te plegen in plaats van langs te komen en dat de strips 2 jaar hun waarde behouden. Heeft u hierover nog vragen, loop gerust binnen bij ons ANWB Agentschap NIEUW: GIDS GASTVRIJ VERBLIJF EN AKTIEF 1997 Ook voor 1997 zijn de gidsen Gastvrij Verblijf en Gastvrij Aktief weer versche nen. In deze gidsen treft u talrijke mogenlijkheden aan vooreen vakantie in eigen land. Of het nu gaat om hotelvakantie, bungalowvakanties, of een sportieve vakantie wij kunnen het allemaal voor u reserveren. Haal snel de gids voor 1997 want vol=vol. VERVANG AUTO SERVICE BUITENLAND ANWB-leden die een abonnement op de Reis-en Kredietbrief (IRK) hebben kun nen dit nu uitbreiden met het nieuwe IRK Vervangauto Supplement. Wanneer de auto in het buitenland uitvalt en niet binnen 2 werkdagen te maken is krijgt men van de ANWB Alarmcentrale op grond van dit supplement een vervangende auto. De prijs voor dit supplement is 39,95 per jaar. Auto's ouder dan 7 jaar betalen 20.00 extra. FEBRUARI 1 BZN Amsterdam 2 Hoogtepunten uit Vcrdi Amersfoort 15 TotalTouch Hellendoom MAART 9 BB King Band Arnhem 21 Willekc Albcrti Den Haag 25 The Chippendales Amsterdam 26t/m29 Les Percussions de Gmttcc Amsterdam APRIL 4 Ruth Jacott Amsterdam 14 Slagerij van Knmpem Amsterdam 26 De Graaf van Luxemburg Den Hang 28 Tibet Impressions l.ive Amsterdam VVV venray grote markt 23. postbus 330. 5800 ali venray. holland, tel. (0478) 510505. lax (0478) 512736

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9