1996 in vogelvlucht PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 1997 - Pagina 7 week een van de vier voorlichtingsbijeenkomsten van de politie bezocht. Dc bijeenkomsten werden gehouden in het kader van een wervingscampagne voor de vrijwillige politie. In Venray bezochten 50 mensen deze avond, in Venlo 65, in Roermond 72 en in Weert 28. Paul Bol uit Maashees is Nationaal Kampioen Standwerken. In een deelnemersveld van 29 standwerkers toonde Bol zich de rapste prater. Hij wist de hele dag een grote groep men sen te boeien met z'n verkooppraatje overeen mul tifunctioneel mes. Het ANWB-agentschap Venray is als vierde van Nederland geëindigd in dc reisverzekeringen- wedstrijd, Van de 45 ANWB,agentschappen wor den de eerste drie posities ingenomen door respec tievelijk Valkenswaard, Barnevcld en Baai n. De gemeente Venray gaat contracten afsluiten met educatieve instellingen en het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening (RBA) voorde scho ling van allochtonen. In Leunen is sedert de reconstructie van de Albiónstraat en dc A73 de verkeersoverlast en het lawaai van het verkeer gigantisch toegenomen. Vooral zwaar vrachtverkeer van en naar Horst maakt dankbaar gebruik van de Albiónstraat. De Rabobanken Venray-Oostrum, Zevenrode en Meerlo-Wanssum zullen schouwburg De Beejekurf in Venray de komende tien jaar finan cieel ondersteunen. Het cultureel centrum krijgt jaarlijks een bedrag van 30.000 gulden van de gezamenlijke Rabo-banken. De gemeente Venray biedt via loling 37 bouw- kavels te koop aan in Antoniusveld. Hel gaat om 27 individuele kavels in de vrije sector en nog eens tien dubofduurzaam bouwcn)-kaveis, In totaal 61 van de 160 jonge eiken, die dit voorjaar op Keizersveld zijn geplant, zijn onlangs weer door de gemeente weggehaald, "De bomen waren kapot. In november worden nieuwe bomen geplant", aldus Martha Peters van de gemeente Venray. B W van Venray willen maximaal 2000 gul den beschikbaar stellen voor het sportgala dat op zondag 22 december in schouwburg De Beejekurf plaatsvindt. Met deze eenmalige bijdrage worden wisselbekers aangeschaft voor de sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar. "Waren het voorheen een aantal vage vlekken nu is Venray een dikke stip op de kaart." Dat stelt archeoloog H, Stoepker van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) in Amersfoort. Die plaats op de archeologische kaart van Nederland heeft Venray te danken aan de opgravingen die professionele en amateur-archeo logen de afgelopen jaren hebben gedaan aan weerszijden van de aangelegde rijksweg 73. In het centrum van Oirlo is de eerste steen gelegd ter gelegenheid van de start van een nieuw bouwproject van Raedts Bouwbedrijf uit Oostrum. Dat gebeurde in het zogenaamde 'Gat van Oirlo'. een jarenlang braakliggend stuk terrein in Oirlo. Vanaf komende maandag wordt in de regio Limburg-Noord het boekwerkje "Politiewijzer" verspreid. Alle huishoudens ontvangen ÉÉn exem plaar: de totale oplage bedraagt ruim 150.000 stuks. De inhoud is vooral toegespitst op de hereikbaarheid en herkenbaarheid van de lokale politie. Zaterdag 12 oktober worden in Merselo 15 paar fraaie bloembakken geplaatst op de wegen Grootdorp. Kleindorp. Haag en Veldstraat, Dit om de verkeersveiligheid op die wegen te vergroten, De gemeente Venray heeft hiervoor in het voorjaar een subsidie van 10.000 gulden beschikbaar gesteld. De archeologische onderzoeken op Antoniusveld hebben in de vorm van een gouden broche een archeologische vondst van hoog gehal te opgeleverd. De broche, bewerkt met edelstenen stamt uit de periode van 600 na Christus. Dat een dergelijke broche in een graf gevonden werd is bij zonder omdat graven in die periode vrij snel wer den leeggeroofd. Het graf lag midden in een nederzetting wat er op wijst dat de overledene in die periode een belangrijk persoon was. Samenwerking Venray wil met betrekking tot het gemeentelijk beleid een groot onderzoek hou den onder de Venrayse burgers. Hei onderzoek zou moeten aantonen of het beleid dat door de gemeente Venray wordt gevoerd ook door de bur gers gesteund wordt. Veulen nam massaal afscheid van rector Weijsman en zijn huishoudster zuster Gertrucia Heidens. Vele doipsbewoners kwamen hei tweetal de hand schudden. Gymnastiekvereniging St. Christoffel vierde haar 75-jarig bestaansfeest met een Christoffeldag in de Venrayse schouwburg. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 2 l-jarige inwoner van Venray gear resteerd die dreigde zich van het leven te beroven door zijn flatwoning op de Veltumse Kleffen te laten exploderen. Hij had omstreeks 02.50 uur de gaskraan opengezel en een 23-jarige medebewo ner was de woning uitgevlucht. Maandagmiddag vond in de Openbare Bibliotheek aan de Merseloseweg de prijsuitrei king plaats van de fotowedstrijd die de VVV in het kader van haar 50-jarig bestaan heeft georgani seerd. Voorzitter E, Peters reikte de eerste prijs uit aan Venraynaar Joost Geeraedts. Zijn winnende foto liet het aardbeienveld van Jeuken zien. Na drie jaar is het 15e eeuwse Lucia-beeld dinsdagmorgen teruggekeerd in de Grote Kerk van Venray. Arnold Truijen van de Slichting Renovatie Atelier Limburg is de laatste jaren bezig geweest met het terugbrengen van dit beeld in de oorspron kelijke staat. De oorspronkelijke verflaag bleek zo goed bewaard gebleven dat Truijen spreekt over "een van de mooiste 15e eeuwse beelden van Nederland." Burgemeester en wethouders hebben dinsdag besloten het kunst werk Memento van Ales Vesely aan te kopen. Het kunstwerk, dat onlangs op de kunstmanifestatie Slavnost werd ge-exposeerd, komt le staan op de hoek Westsingel- Hoenderstraat, nabij zorgcentrum Het Schuttersveld. Venray is van alle Noord-Limburgse gemeenten geselecteerd voor de vierde landelijke groeistudie. De resultaten van dit onderzoek moeten leiden tot nieuwe groeikaarten om groeiafwijkingen bij kin deren op te sporen. De huidige kaarten uil 1980 voldoen niet meer, omdat kinderen sinds die tijd ruim twee centimeter langer worden. Dc studie wordt uitgevoerd door TNO in samenwerking met GGD'en en hel Kruiswerk. Naar schatting 400 gezinnen in Venray krijgen een deel van de hoge stookkosten ten gevolge van de strenge winter 95-96 vergoed. Door de strenge vorst in de wintermaanden bedroegen de extra stookkosten in sommige gevallen zelfs 60 gulden per maand. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft in een beleidsvisie vier mogelijke toekomstvariaties neergelegd. Dat is de uitkomst van een onderzoek om de toekomst van de ruim 7000 inwoners tellen de gemeente te bepalen, Uitgangspunt van -het onderzoek was de vraag 'herindeling, ja of nee?' De vier varianten worden de komende weken tij dens informatie-avonden voorgelegd aan de inwo ners van de kernen Blittcrswijck, Geijsteren, Meerlo, Swolgen, Tienray en Wanssum. In de persoon van pater Marinus Bennebroek heeft het Veulen toch een nieuwe rector, De 69- jarige Bennebroek is afkomstig uit Zeilberg. Hij heeft zich meer dan 40 jaar ingezet voor de papoe- a's in Nieuw Guinea. De verwijlen die de VVV Venray tijdens de commissievergadering eind september naar liet hoofd kreeg geslingerd zijn niet in goede aarde gevallen. De VVV signaleert een negatieve onder toon in de uitspraken van de commissieleden. Een ondertoon die bij medewerkers en vrijwilligers hard is aangekomen. McDonalds mag geen verplaatsbare lijdelijke billboards gebruiken om de komst van de nieuwe vestiging in Vein ay aan te kondigen. De hambur gerketen had de gemeente gevraagd deze sand- wichborden op wielen te mogen plaatsen op de industrieterreinen Keizersveld en Smakterheide. De gemeente Venray wil 36.000 m2 openbaar groen in de wijken Veltum en Molenklef en in Merselo verkopen aan bewoners. Voor de drie gebieden zijn gedetailleerde uilgiftekaarten klaar. Horeca Venray en het gemeentebestuur van Venray hebben het convenant over de inrichting en hel gebruik van terrassen in het centrum onderte kend, Daarmee is er voor beide partijen duidelijk heid over de vraag hoe, waar en wanneer terrassen in liet centrum toegestaan zijn. De Provincie Limburg geeft komende winter geen gedragsadviezen meer aan burgers wanneer er sprake is van smog. Hel provinciaal bestuur heeft hiertoe besloten omdat uil onderzoek is vast komen te staan dat piekperioden van verhoogde luchtverontreiniging geen directe gevolgen hebben voor de volksgezondheid. De gemeente Venray heeft lot op heden 183 aanvragen voor vergoeding van de stookkosten binnengekregen. Naar schatting maximaal 400 mensen zullen een dergelijke aanvraag indienen. Dit cijfer is gebaseerd op het huidige aantal aan vragen en rekening houdend met het feit dal de aanvraagtermijn doorloopt tot en met januari 1997. Het gebouw j Ankervan hel Vincent van Gogh Instituut is donderdagavond om 20.00 uur ont ruimd als gevolg van een bommelding. Het insti tuut kreeg rond 18.00 uur een telefoontje dat die zelfde nacht om 01.00 uur een bom zou ontploffen in 't Anker. De melder werd aan de stem herkend als een patiënt van die afdeling. Juwelier Verlindcn uit Venray gaat een replika maken van de gouden mantelspeld die gevonden is tijdens het archeologisch onderzoek in Antoniusveld. Verlinden gaat de broche in Amersfoort, waar de kostbare vondst zich nu bevindt, bestuderen en vervolgens een replika ver vaardigen. De Stichting Synthese heeft vrijdag 3500 gul den gekregen voor het project 'Verlengde school dag' op basisschool De Flierëfluit. Het geld is geschonken door Speciaal Werk Venray en was bij elkaar gebracht door relaties, vrienden en beken den tijdens het afscheid van directeur Driessen. De ongeveer 250 leerlingen van basisschool St. Petrus Banden hadden vrijdag dolle pret, De duffe schoolboeken bleven die dag dicht, in plaats daar van stond een ingrijpende verhuizing plaats naai de voormalige leslokalen van Jerusalem. Hondsdruk was het zondag in sporthal De Wetteling". Daar hield de Venrayse Kynologenvereniging haar clubmatch. Enkele honderden rashonden zetten in de sporthal hun beste pootje voor om de keurmeesters te plezieren en wellicht de titel 'Beste van het ras' in de wacht te slepen. Voor het tiende achtereenvolgende jaar organi seren een groot aantal Venrayse huisartsen samen met de apothekers een gezamenlijke griep- vacci natie in de foyer van de Venrayse schouwburg. De vaccinatie vindt plaats op dinsdag 29 oktober lus sen 13.30 en 18.00 uur. De dienst Kraamzorg van het Groene Kruis Noord-Limburg draagt sinds kort het kwaliteits kenmerk van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg. Hel is de eerste reguliere kraamzorgor ganisatie in Limburg die dit keurmerk mag voeren. Oirlo is sinds kort weer een kruis rijker. Op de hoek van de 'straatweg en de inrit' staat een kruis met een corpus dat herinnert aan de noodkerk die de familie Classens aan de Boddenbroek in de oor logsjaren aanbood aan de gemeenschap, toen de kerk in Oirlo in oktober 1944 werd verwoest. Al in 1946 werd dit kruis met bronzen corpus als herin nering aan de ndbdkerk geplaatst. Door een storm werd het kruis helaas vernield. Het vaste wekelijkse spreekuur van de leden van het college van B W is afgeschaft. Tot nu toe konden burgers alleen op maandag van 10.00 en 11.00 uur een afspraak maken met collegele den. Voortaan is het mogelijk ook gewoon door de week afspraken te plannen. Trouwen doe je in de regel maar een keer. Daarom moest liet ook voor Roger Verberkt en Carly Kessels uit Venray een hele speciale gebeur tenis worden. En waar kan dat als rechtgeaarde Ajax-supporter beter gebeuren dan in de nieuwe thuishaven van de hoofdstedelijke kampioen, de Amsterdam ArenA. Op de middenstip van dit nieuwe Ajax bolwerk gaven Roger en Carla elkaar het ja-woord. Garagehouder Koos van Haren van AMV Venray is een stickeractie gestart om zo meer ver draagzaamheid te kweken in het verkeer. De actie staat tevens in hel kader van het 12.5-jarig Rover- dealerschap van AMV. Koos van Haren wil zich verder inzetten voor minder files in Nederland. Een door hem vervaardigd ideeënboek belandde zelfs op het bureau van minister Jonitsma van ver keer. Venray krijgt een vierde rotonde tussen Brukske en Antoniusveld. De rotonde komt ter hoogte van de ontsluiting van de wijk Brukske. Op die plek zal ook Antoniusveld worden ontsloten. In de tweede helft van 1997 wordt gestart met de aanleg. De Venrayse politie heeft begin oktober twee inwoners in de leeftijd van 22 en 23 jaar aange houden. De beide mannen hebben inmiddels bekend op zaterdag 6 mei een gewapende overval te hebben gepleegd op een sigarettenzaak aan de Langstraat in Venray. In de winterperioden gaat de gemeente Venray minder vaak vegen. Over de rest van het jaar 1997 worden acht veegbeurten verdeeld. Met deze nieu we opzet wil de Venray ruim 100.000 gulden bezuinigen op het machinaal vecgwerk in dc gemeente. Er komt geen skatebaan op het pleintje van de Lathyrus in Landweert. De gemeente Venray ziet hiervan 'af na een gesprek met de omwonenden omdat deze teveel bezwaar maakten legen dc aan leg van een skatebaan. Samen met Synthese bekijkt de gemeente nu twee nieuwe locaties. Pas in het voorjaar van 1997 worden snelheids- remmende maatregelen genomen in Landweert, B W van Venray hebben dit laten weten aan de Bewoners Belangen Organisatie Landweert. Hel college deed begin dit jaar de belofte dat de maat regelen in het najaar zouden worden genomen. Er is onder ouderen veel onlwetendheid over voorzieningen en onbekendheid met allerlei regels. De toegankelijkheid tot voorzieningen wordt bovendien vaak zodanig bemoeilijkt, dat burgers er bij voorbaat vanaf zien. Die conclusies trekt de ouderenvereniging ANBO, afdeling Venray, in haar notitie 'Ouderen en Armoede en het Gemeentelijk Minimabeleid' Bodemonderzoek bij de Oostrumse Beek heeft een natuurlijke puntverontreimging uitgewezen. De grond hoeft echter niet gesaneerd te worden. In gemeenschapshuis de Smelehof in Ysselsteyn wordt dinsdag 29 oktober gestart met de dagopvang voor ouderen. Dc dagopvang is een vrijwilligers initiatief vanuit de dorpsraad en KBO, De gemeente Venray start maandag 28 oktober met het werken aan een betere beveiliging van de spoorwegovergangen aan de Pelgrimslaan, Meerloseweg en Roland. De bestaande knipper licht-installaties worden beveiligd met halve over- wegbomen. Dc buurtbewoners van het Brukske beginnen zo langzamerhand het geloof in de gemeente Venray te verliezen. In een brief aan B W, de gemeente raad en de niilieucommissie, stellen de bewoners nogmaals de overlast rond de loonspuiterij Theuws aan de orde. Een 29-jarige patiënte van een verpleeginrich ting heeft vrijdagmiddag voorde nodige conster natie gezorgd, toen zij aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum een bank 'overviel'. De vrouw stapte rond dat tijdstip de bank binnen, strekte haar arm en eiste geld. Ómdat de vrouw de mouw van haar jas over haar hand liet hangen, kon de 34-jarige baliemedewerkster niet zien of de vrouw gewa pend was. Daarop heeft zij het overvalalarm in werking gesteld, De overvalster verliet daarop de bank zonder buit, De gewaarschuwde politie kon de vrouw korte lijd later in de directe omgeving aanhouden. Tijdens brandweerwedstrijden bij Bavaria in Lieshout heeft het bedrijfsbrandweerteam van Rank Xerox uit Venray een fraaie tweede plaats behaald. Op 86-jarige leeftijd id oud-architect Joop Colsen uit Venray overleden, Colsen maakte zich zeer verdienstelijk voor de verkennersbeweging in Venray en de regio. De Stichting Kruisen en Kapellen heeft bij de politie aangifte gedaan van het besmeuren van de onlangs geheel gerenoveerde Mariakapel aan de Horslerweg ui Leunen. Gebruikers van de sportparken op de kerkdor pen betalen met ingang van 1997 3790 gulden huur per jaar. Dat is een van de voorstellen vastge legd in de 'Regeling gebruiksvergoedingen voor gemeentelijke sport- accommodaties'. De gemeente Venray gaat dc LOZO/VZO en hel Winkelcentrum Venray betrekken in de aanwij zing van de maximaal twaalf koopzondagen per jaar. De politie Venray start samen met het CAD en Synthese een voorlichtingscampagne op scholen over hel gebruik van drugs. De drie initiatiefne mers hebben een werkgroep in hel leven geroepen waarin ook vertegenwoordigers van hel Raaylandcollege, basisscholen en de gemeente Venray zitting hebben. 24 Maanden gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. een schadevergoeding van 1500 gulden voor een van de slachtoffers en langdurige therapeuti sche behandeling. Dat was de eis tegen de 32-jari- ge V. uit Breugel die terecht stond voor de recht bank in Den Bosch. De man hoorde die eis omdat hij jarenlange ontucht met kinderen in Voorschoten en Venray had gepleegd. De KBO (Katholieke Bond voor Ouderen) heeft staatssecretaris Terpstra een brief aangebo den met een groot aantal klachten van ouderen over de thuiszorg. De rechtbank in Roermond heeli maandag een 16-jarige Venraynaar veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf en jeugd-tbs. De jongen werd schuldig bevonden aan poging tot moord op een 17-jarige plaatsgenoot. Het slachtoffer werd eind juli bij het sporiveldcncomplex in Venray meerde re malen met een broodmes gestoken door de 16- jarige. De zaak tegen een medeverdachte, die het slachtoffer met een knuppel had bewerkt, werd door de rechtbank aangehouden. Binnen het dekenaal wordt een structuurgroep opgericht die zich bezig gaat houden met de her structurering van de parochies. Dal leidt ertoe dat diverse dorpen een pastoor of priester 'moeten gaan delen'. Er is nog geen oplossing voor de bewoners van het pand Fluitckruid in Landweert. De familie Verspaget heeft officieel nog tot vrijdag I novem ber de gelegenheid om te zien naar alternatieve woonruimte. De familie heeft echter nog steeds geen geschikte woonruimte gevonden. De zevende Toy-Run van MTC Aostrum heeft dit jaar een bedrag van 1700 gulden voor het goede doel opgeleverd. De opbrengst gaat dit jaar naar Kindertehuis Dc Widdonck in Heibloem. Dit is een tehuis voor kinderen in de leeftijd van 4 tol 16 jaar. Hei geld wordt aangewend voor een nieu we recreatieruimte. Eigenaar M, Stoks van Lunchroom-Petit Restaurant Lion d'Or aan de Schoolstraat in Venray wil een bijdrage leveren aan de renovatie- plannen van schouwburg De Beejekurf. Stoks wil z'n zaak uitbreiden in de richting van het Schouwburgplein. Hij denkt daürbij aan de realisa tie van een winterterras. Een bewoner van Spurkterhof dient binnen een week sloopmaterialen op en rond zijn erf te ver wijderen. Gebeurt dat niet dan is hij een dwang som verschuldigd van 5000 gulden. Twee architectenbureaus gaan een studie maken voor de verbouwing van schouwburg De Beejekurf in Venray, Het deelnamepercentage van het baarmoeder- halsonderzoek is in de eerste zes maanden van 1996 in Noord-Lnnburg beduidend hoger dan in voorgaande jaren De ondernemers in winkelcentrum Veltum heb ben opnieuw hel tv-programma Breekijzer inge schakeld om de vorderingen van de renovatie van het winkelcentrum aan de kaak te stellen. "En deze keer draaien we de zaak niet terug", aldus slager Bart Oomens, Hij is de ontwikkelingen meer dan beu. "Het gaat al elf jaar zo. Ik ben het zat." Ondanks dat de werkzaamheden deze week weer zijn gestart, heeft Oomens er geen geloof meer in. Volgens de eigenaar van het winkelcentrum, NBC, is de eerste fase van de renovatie nog dit jaar afge rond. "De ondernemers moeten niet zeuren over het trage verloop". Jongeren kunnen in de week van 4 tot 9 novem ber in de bibliotheek hun milieugedrag lesten met het computerprogramma 'de persoonlijke milieu- test'. Hierin worden gebruiksartikelen die te maken hebben met school, vakantie, winkelen en wonen onder de loep genomen. De test is ontwik keld door de Consumentenbond. De organisatie van deze milieuwéek in de bibliotheek, die is geti teld 'Scoor op groen', is in handen van het ministe rie VROM. De Algemene Hulpdienst Venray (AHD) heeft in 1995 aan 153 cliënten hulp ver leend. In 1994 bedroeg het aantal hulpverleningen van de hulpdienst 134. In de meeste gevallen Ï43 keer) ging het om begeleiding naar een arts of het ziekenhuis. Verzorgingshuis Het Schuttersveld in Venray gaat nog deze maand een cliëntenraad vor men. Voor die raad worden op 27 november 12 ouderen gekozen. Die komen voort uit het verzor gingshuis (6 leden), serviceflat (3), aanleunwonin gen (2) en deelnemers dagverzorging IOp die wijze worden de bewoners van Het Schuttersveld beter in de gelegenheid gesteld om mee te denken en te beslissen over de dienstverlening in de oude renzorg. NOVEMBER Boxmeer zal straks de naam zijn na de vrijwil lige samenvoeging van Vierlingsbcek en Boxmeer. Het kabinet keurde vrijdag het besluit van deze vrijwillige samenvoeging goed. In november van 1997 Omdat de aanbestedingsperiode van de renova tie van het beddenhuis van hel St. Elisabeth zie kenhuis is vertraagd, zal de renovatie pas in janu ari 1997 gaan starten. In hel kader van de campagne 'Iedereen aan tafel' voor wereldwijde voedselzekerheid heeft de Werkgroep Mondiale Vorming in Venray donder dag 7 november een bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis. Gymnastiekvereniging St. Christoffel heeft zaterdagavond de gouden plaquette van de KNGB in ontvangst genomen. Dat gebeurde tijdens de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de Venrayse vereniging. De gemeente Venray gaat subsidies verstrekken bij milieuvriendelijke verbouwingen van beslaan de huizen, Marticn Arts is onderscheiden met het 'zilveren brandweerkruis' van de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten. Voorafgaand aan de commissievergadering Algemene Zaken werd een nieuw hulpverlenings voertuig van de Venrayse brandweer gepresen teerd. Hel voertuig is vorige week opgeleverd en met ingang van heden inzetbaar in dc regio Venray De commissieleden kregen een voorproef je hetgeen dit voertuig in huis heeft. Er dient een informatiepunt voor bedrijven, gasten, bezoekers en inwoners van Venray te komen. Dit zogenaamde 'Venray Huis' zou gehuis vest kunnen worden in de huidige muziekschool, oftewel het voormalige gemeentehuis. Vanuit dit punt zal de marketing en promotie van Venray op een veelzijdige manier gestalte kunnen krijgen. Dat is tijdens een bijeenkomst van de Initiatiefgroep Venray Conferentie bekendge maakt. "We hebben hel belang van TVE in Venray wel licht onderschat. Volgende week maken wij een afspraak met de belangenvereniging van de' Spanjaarden in Venray en de gemeente om tot een oplossing te komen." Directeur J. Leenders van Mega Telediensten reageerde daarmee woensdag middag op het verdwijnen van TVE op hel Venrayse kabelnet. Naar nu pas bekend is geworden is een 29-jari- ge vrouw uit Venray op 27 oktober slachtoffer geworden van een aanranding. De vrouw liep met haar hond omstreeks 21.00 uur over een pad achter huizenblokken in de Cello,straat, toen zij werd aangesproken door een onbekende man. Dc man deed haar een oneerbaar voorstel en pakte haar vervolgens vast. De vrouw wist zich echter los te rukken en de dader van zich af te schoppen. Ze kon zich daarna uit de voeten maken. Op last van burgemeester Waals van Venray is woensdagmiddag een cafÉ aan de Hensemusstraat voor de duur van twee weken gesloten. De deuren van het cafE gingen met onmiddellijke ingang dicht vanwege het voortdurend overschrijden van de horeca-geluidsnormen. Er gaat in de weekeinden intensiever gecontro leerd worden op het fout parkeren in het centrum van Venray. De gemeente constateert met grote regelmaat dat de parkeerregels in de weekeinden aan de laars worden gelapt. De Venrayse gemeenteraadsfrakties krijgen geen extra algemene vergoeding voor hun werk. Dal schrijven B W van Venray in een nota. Volgens het college kunnen de raadsfrakties in het gemeentehuis gebruik maken van faciliteiten (ver gaderruimte, kopieerapparaat, overheadprojector etc.) en is dus een extra algemene vergoeding overbodig. De kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) houdt vrijdag 15 novem ber een studiedag early intervention. Die term kan het beste worden vertaald met individuele, vroeg tijdige, gestructureerde, lange termijn thuisbege- leiding. In eenvoudig Nederlands kan dit vertaald worden als 'vroeghulp'. Zaterdag presenteerde de stichting 'Deportatie oktober 1944 Noord-en Midden-Limburg' het boek 'Sporen die bleven'. Commissaris van de koningin Van Voorst tot Voorst overhandigde het eerste boek aan Sjaan Willemsen uit Castenray. Willemsen, thans 98 jaar oud, is de oudste nog in leven zijnde gedeporteerde. Knuffels te kust en te keur. De veilingloods in Merselo was het tijdelijke tehuis van honderden kleindieren. De Kleindierensport- fokkersvereni ging (KSV) Venray e.o. hield daar de clubtentoon- stelling. Het tweede promsconcert, georganiseerd door harmonie Euterpe, is een grote gezellige happe ning geworden. In een volle sporthal genoot hel publiek van een gevariëerd en professioneel klin kend programma van harmonie, koor, orkest Design en solisten. De 32-jarige jeugdleider V. uit Breugel is door de rechtbank veroordeeld tot 24 maanden gevan genisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar en een schadevergoe ding van 1500 gulden vooreen van de slachtoffers. Tevens moet hij een langdurige behandeling ondergaan in een psychiatrisch ziekenhuis in Eindhoven. B W van Venray hebben hun goedkeuring gegeven aan het oprichten van een kringloopcen trum in Venray e.o. Eerder al ondertekenden de vier deelnemende partijen een intentieverklaring tot samenwerking. Dat zijn de Winkel van Sinkel Venray, Recyclingbedrijf De Cirkel Helden, pro vinciale afvalverwerker AVL-,sturing en de gemeente Venray. Het project 'De rode kaart voor ongenode gas ten' wordt uitgebreid naar andere sportaccommo daties in Venray. Dit vanwege het succes van het project dat in 1994 is opgestart door de gemeente Venray. Doel ervan was in en om sporthal De Wetteling, de diverse gymlokalen in Venray en sportpark De Wieën de sociale veiligheid te bevor deren en de criminaliteit te verminderen. Voorzitter Wim Verheijcn van verenigingsge bouw De Schakel in Leunen heeft een cheque van 4800 gulden in ontvangst mogen nemen. Dit bedrag werd hem overhandigd door voorzitter Gcr Lïtjens van het organisatiecomitÉ van het Leuns Zommerfiëst. Het Multi-Cultureel Platform Venray maakt bezwaar tegen het verdwijnen van de Spaanse zen der TVE op het kabelnet Venray. De Stichting Sportgala Venray-Regio heeft dinsdagmiddag de nominaties bekendgemaakt voor de titels sportvrouw-, -man en -team van het jaar. De gemeente Venray gaat samen met tien ande re gemeenten in Noord-Limburg differentiatiemo gelijkheden van afvaltarieven bekijken. B W van Venray hebben ingestemd met een vooronder zoek naar deze mogelijkheden. De afronding van het Gouden Leeuwterrein en de voormalige locatie van Bouw mij Janssen is niet haalbaar zonder geld van de provincie. Rank Xerox heeft onlangs Manpower Uitzendorganisatie de status van 'certified supplier' verleend. Met ingang van I januari 1997 staan 25 tot 30 medewerkers van bedrijven die voor de gemeente onderhouds-, grond- en waterwerk uitvoeren op straat. Dit is een rechtstreeks gevolg van de priva tisering van de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray en de oprichting van de BV Buitenbeheer. De bedrijven verwijlen de gemeente hen te laat te hebben geïnformeerd. Ook zeggen zi j geen eerlijke kans te hebben gekregen om hel werk uit te voeren. De Kiwanis Club Venray e.o. speelt zaterdag 16 november vervroegd voor Sinterklaas, Die dag worden namelijk de sponsorgelden, die door de club bij elkaar zijn gebracht, overhandigd aan vier goede doelen, De Kiwanis Club zamelde het geld m door onder andere de organisatie van het Rhythm Jazz Festival. Vier regionale instanties krijgen geld van de Kiwanis Club. Zo is er 8000 gulden voor hei Medisch Kleuterdagverblijf in Venray, 3500 gulden voor de Alzheimer Stichting Noord-Limburg. 2500 gulden voor Kinderboerderij Mariahoeve in Veulen en 2000 gulden voor de Wereldwinkel in Horst. Realisatie van een unilokatje voor het Raayland College in Venray kan het beste gebeuren aan de Zuidsingel. Dit gebouw, een van de drie huidige lokaties van het Raayland. is bouwkundig van goede kwaliteit en biedt het meeste perspectief voor de langere termijn Dat staat in het door ICS- adviseurs uit Eindhoven vervaardigd huisvestings plan Raaylandcollege. De Spaanse zender TVE komt terug op het Venrayse kabelnet. Directeur Leenders van Mega Telediensten deed die toezegging woensdag aan een afvaardiging van de Spaanse vereniging Colonia Espanola Venray. Bij een brand in een kalkoenfokbcdrijf aan de Paardenkopweg in Ysselsteyn zijn 3500 kalkoenen om het leven gekomen De politie Venray is gestart met het voorlichten van automobilisten die hun auto parkeren op 'dief- stalgevoelige' plaatsen, Mariet Emonts en Twan Reintjes hadden vrij dag de mooiste dag van hun leven, 's Morgens om 11.00 uur stapten zij in het huwelijksbootje om gelijk daarna bij Cl000 in Wanssum anderhalve minuut gratis te mogen winkelen. Het feit dat "hulp-sint" Piet Muis zondag voor de 50e keer Venray bezoekt heeft al de nodige publiciteit opgeleverd. Muis haalde de Telegraaf (volgens welke redaklie Venray in Brabant ligt) en donderdag- middag de tv bij Jos Brink. Maandag 18 november start een promotie-cam pagne rondom de introductie van de Max Havelaar-banaan. Die dag zullen Ghanese en Ecuadoraanse producenten de eerste tros aanbie den aan premier Kok. Venray zal de Max Havelaar-banaan op dinsdag 19 november introdu ceren. Dat gebeurt vanaf 11.30 uur in basisschool Landweert. Rond de middag krijgen B W van Venray de banaan op ludieke wijze overhandigd. De Bonte Wereld organiseert dinsdag 19 november rondom het thema 'Een duurzame samenleving' een avond over de Macht van de con sument. In cafÉ De Bonte Koe staat vanaf 20.00 uur de macht van de westerse consument centraal. De dartmarathon van DC 't Huukske heeft een voorlopig eindbedrag van 3700 gulden opgele verd, Het bedrag komt ten goede aan de Stichting Peulerspeelzalen Venray. Voorzitter Mal Achten van deze stichting ontving de cheque uit handen van Carl de Bruijn van de organiserende dartver eniging, Jong en oud waren weer present in het hartje van Venray om Sint Nicolaas te verwelkomen. De Goedheiligman werd door de kids met respect toe gejuicht in de hoop dat hij hen op 5 december niet zal vergeten. Na een rondtocht door het centrum op z'n edele, witte viervoeter wachtte de Sint een feestelijke ontvangst in de raadszaal van het gemeentehuis. Een reorganisatie bij Inalfa Industries gaat ten koste van 27 banen. Twintig medewerkers worden gedwongen ontslagen en zeven anderen kunnen met vervroegd pensioen. Inalfa ziet zich genood zaakt een reorganisatie door te voeren omdat de metaalsector al twee jaar met verlies draait. Een afvaardiging van De Beertjes, een groep geestelijk gehandicapten van scouting De Peelspeurders, heeft zaterdag een bedrag van 4500 gulden in ontvangst mogen nemen. Dit bedrag was een geste van Thomassen Interieurs in Venray. Ter gelegenheid van de verbouwing hield de zaak onlangs een heropening. De giften van relaties op die dag kwamen ten goede aan De Beertjes. De Venrayse kroegdiehter Werdenibeld presen teert donderdag 21 november zijn debuutbundel 'Kringloop van verlangen' in biercalÉ Cambrinus in Horst. Werdenibeld is het pseudoniem van Venraynaar Myce Surminski. De receptie bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Boerenbond Ysselsteyn heeft een bedrag van 7500 gulden opgebracht. Het geld komt ten goede voor het werk in de missie van broeder Jenneskens uit Ysselsteyn in Zaire. Een deel gaat verder naar de paters Jans en Ewals uil 'Overloon, respectievelijk werkzaam in de missies van Pakistan en Mozambique. De gemeente Venray start met een vijfjarige proef om de bermen langs de wegen ecologisch te gaan beheren. De Botanische Tuin in Overloon moet voort blijven bestaan. Dat benadrukte burgemeester Dittner van de gemeente Vierlingsbeek maandag avond tijdens de commissievergadering algemeen bestuurlijke zaken. Als eerste lid van het Venray's Mannenkoor is Jan Oudenhoven afgelopen weekeinde onderschei den met de verenigingsspeld de 'Gouden Luit'. De gouden jubilaris Oudenhoven kreeg tevens uit handen van oud-dirigent P, Geerits de bondsspeld van de KNZV. Dit was een van de hoogtepunten tijdens de jaarlijkse feestavond van het Venray's Mannenkoor. Binnen nu en zeven jaar zal de verkeerssituatie in het centrum van Venray volledig gewijzigd zijn, en volgens wethouder Driessen ook veiliger. Dat blijkt uit het beleidsplan Verkeer en Vervoer dat dinsdag door B W is behandeld. Het plan voor ziet in een gefaseerde aanpak van verkeersknel punten in het centrum en op de singels. De wet houder geeft aan dat bij de werkzaamheden de bereikbaarheid van hei centrum gewaarborgd blijft. Op de acht grootste kruispunten van de sin gels komen evenveel mini-rotondes. Het Vincent van Gogh Instituut in Venray opent op donderdag 12 december een regionaal Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg (IGG). Stichting Fietsvierdaagse Venray is de naam van de nieuwe organisatie rondom de fietsvier daagse in Venray. De leden van de werkgroep Venray zijn uit de Stichting Fietsvierdaagse De Peel gestapt en gaan onder de nieuwe naam verder met het organiseren van de jaarlijkse fietsvier daagse. De voorgaande elf jaren was Venray een van de vier startplaatsen van Fietsvierdaagse De Peel. Mia Jansen van het gelijknamige sigarenhuis aan de Grote Markt in Venray is maandagavond in hotel L'Europe in Amsterdam onderscheiden door het Amsterdams Vrouwen Sigarengenootschap SalomÉ. De sportaccommodaties op de kerkdorpen ver keren in een slechte toestand. Dat stelt de KNVB in een onderzoek dat afgelopen zomer is opge steld. De Koninklijke Harmnie Euterpe heeft zaterdagavond vier van haar leden gehuldigd, JosÉ Janssen-Sools. Marin Sijbers. Fcr van Els en Jan Derks kregen een bondsinsigne vanwege hun respectievelijk 25.40. 50 en 60-jarig muziekjubi- leum. De belangstelling voor het boek 'Sporen die bleven' is ontzettend groot. Ruim twee weken na de presentatie van bet. boek zijn inmiddels 3000 exemplaren verkocht. Vanwege de grote belang stelling heeft dc stichting die het boek uitgeeft nog eens 700 boeken bij besteld. De eerste voorbereidingen voorde totstandko ming van een Wijkplatform Veltum zijn getroffen, In het platform nemen afgevaardigden deel van de ouderraden, de bewonerscommissie, winkeliers vereniging. wijkvereniging en ouderenverenigin gen. Belangrijkste doelstelling van dit platform ligt in de algemene belangenbehartiging van wijk bewoners richting gemeente. De toename van verkoop van drugs vanuit woningen in woonwijken is verontrustend, Volgens een inventarisatie van de Venrayse politie wordt vanuit zes woningen drugs verkocht, waar bij vanuit een woning zelfs harddrugs aan de man worden gebracht. Het inzamelen van grof huisvuil in Venray vanaf 1997 levert vier Eindelijk is op 26 november begonnen met de sloop van de boerderij aan hel Fluitckruid. De bewoners, de familie Verspaget. i hadden een dag eerder hun boerderij veriaten, Met de sloop van de boerderij komt een einde aan een slepend conflict tussen de Verspagets en de gemeente Venray. De Bridgedrive ten bate van dc Stichting Divinolandia heeft afgelopen vrijdag maar liefst 6000 gulden opgebracht. Het geld is bestemd voor een goed doel: een waterzuiveringsinstallatie voor de inwoners van Gonzaga in Brazilië. De gemeente Venray is bezorgd over de gesteldheid van een aantal bomen in het Loobeekdal. Dit stelt de gemeente aan de hand van een nader onderzoek in dit gebied. Een inwoner van Merselo had de gemeente per brief op de hoogte gesteld van de zeer slechte staat waarin de bomen verkeren. Het gaat met name om bomen in het gebied lussen Handrik en Wever,slo. Tijdens het St. Ceciliafeest van het kerkelijk koor van het rectoraal Veulen is mevrouw An Claessens-Spreeuwenberg gehulidgd. Voor haar 25-jarige trouw aan het koor kreeg zij de medaille en oorkonde van de H. Gregoriusvereniging, Twee leden van het kerkkoor St. Cecilia van de parochie Petrus Banden zijn onderscheiden met de zilveren eremedaille van de Nederlandse Gregoriusvereniging. Joos van Dijck en Antoon van Osch kregen ook de daarbij behorende oor konde uitgereikt. Door de privatisering van de openbare werken gaan in ieder geval bijna 30.000 arbeidsuren bij Venrayse bedrijven verloren. Dat heeft de LOZO/VZO dinsdag in een brief aan de gemeente Venray laten weten. Dat is het resultaat van een eerste inventarisering bij zes bedrijven die nu nog opdrachten hebben van de gemeente. De gemeente Venray start gelijk na de winter met de herinrich ting van de parallelweg van de Oostsingel. Herinrichting is om verschillende redenen drin gend noodzakelijk. Het wegdek is zo slecht dat onderhoudsmaatregelen zinloos zijn. Na de wijk Brukske staat nu Veltum aan de vooravond van een sociaal vernieuwingsproject. Echter waar in het Brukske de sociale problemen aanzienlijk waren, valt het in Veltum alleszins mee. Het betreft een vrij rustige wijk, die zich ken merkt door een sterke vergrijzing en een grote diversiteit aan sociale klassen. De exploitatie van bordelen wordt in de toe komst strenger aan banden gelegd. Zo worden nieuwe bordelen en verplaatsing van beslaande bordelen niet toegestaan. Dat staat in de Nota Prostitiebeleid Limburg-Noord. Die werd donder dag aangeboden aan burgemeester Van Graafeiland van Venlo, korpsbeheerder van de Regiopolitie Limburg Noord. B W van Venray hebben Holthesenaar C. Koenen een standplaats voor een friteskraam aan de St. Jozeflaan in Smakt geweigerd. Met ingang van 1 januari 1997 gaat de gemeen te Venray aan bedrijven geld vragen voor het leg gen van leidingen en kabels onder gemeentegrond. Bedrijven of instanties gaan hiervoor 3,50 per strekkende meter betalen. Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Noord- en Midden-Limburg wil op korte termijn de opleidingsactiviteiten onderbrengen in ÉEn gebouw. Het ROC' gaat op I januari 1997 officieel in Venray van start. Het opleidingsinstituut heeft daarvoor Den Hoebert aan de Westsingel op het oog. Het ROC wil al bij aanvang van het nieuwe schooljaar overgaan naar deze lokatie. De politie van het district Venray heeli een onderzoek naar fraude met valse creditcards en waarbij zes personen zijn aangehouden, afgerond. Het gaat om drie aparte zaken die strafrechtelijk geen relatie met elkaar hebben. DECEMBER Vele waaghalzen hebben gretig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een lijnafdaling over 60 meter of een toggle-afdaling over 100 meter vanaf de Grote Kerk te maken. Spanning en sensatie dus genoeg bij de kerk in Venray. Ook het winkelend publiek keek meer dan eens omhoog om deze uitdaging te aanschouwen. Rector Bennenbroek is zaterdag geinstalleerd als nieuwe rector van het Rectoraat Veulen. Dit gebeurde tijdens een plechtige eucharistieviering inde kerk van Veulen. Harmonie St. Catharina Leunen Veulen Heide heeft afgelopen weekeinde drie leden in het zon netje gezet. Bert Reintjes werd gehuldigd vanwege z'n 40-jarig lidmaatschap bij harmonie St. Catharina. Daarnaast is hij ook ongeveer 20 jaar lid van de blaaskapel geweest. Reintjes werd onderscheiden met de gouden speld van de vereni- ging. De marktkooplieden in Venray hebben hun nieuwe standplaatsen toegewezen gekregen in ver band met de herinrichting van de pleinen. De marktkooplieden reageerden verdeeld. Voor een aantal verandert er weinig, voor anderen, naar hun zeggen, veel te veel. Er komt geen extra verbod op het fietscrossen of mountainbiken in de Venrayse bossen. Een discussie over het sluitingsuur voor de horecagelegenheden heeft maandagavond in de commissie algemene, zaken geen eensluidend advies opgeleverd. In de nieuwe algemene plaatse lijke verordening (APV) wil het college het slui tingsuur handhaven op 02.00 uur en voor cafeta ria's verlengen tol 03.00 uur. De meeste raadsfrakties zetten echter vraagtekens bij het handhaven van het huidige sluitingsuur. De Venrayse bezitters van wellicht een foutief paspoort zijn door de gemeente opgeroepen voor een controle. Hel gaat om paspoorten waarbij een fout is gemaakt door de leverancier van het lami naat. Een speciaal transport heeft ongeveer twee uur lang de rotonde in de Wanssumseweg in Oostrum gedeeltelijk geblokkeerd. De gemeente Venray wil in 1997 het parkeren van vrachtwagens in de woonwijken gaan verbie den. Burgemeester Waals maakte dit bekend in de commissie algemene zaken. "Over mijn lijk. Wij zullen er alles aan doen om deze mensontwaardige evenementen tegen te gaan in Venray." Dat zei burgemeester Waals in een reactie op de mogelijkheid zogenaamde free fight- wedstrijden in Venray te organiseren. De gemeente Venray laat een geluidsonderzoek doen bij de woningen in Veltum die langs de Deurneseweg liggen. Dit gebeurt nadat de rotonde op de Deurneseweg. Langstraat en Heidseweg gereed is. Vasielaovesvereniging De Piëlhaas heeft de Bronzen Piëlhaas voor het nieuwe vastelaoves- seizoen '96-'97 toegekend aan Piet Muis. De Bronzen Piëlhaas is de hoogste onderscheiding van de vastelaovesvereniging. De gemeente Venray trekt de komende jaren 360,000 gulden uit in hei kader van de sociale ver nieuwing in de wijk Veltum. Voorzitter Geert van Kreij van de wijkvereniging kreeg tijdens het bezoek van B W aan Veltum een cheque in die hoogte overhandigd door wethouder Marlies de Loo. De kruisingen Haag-Grootdorp en Grootdorp- Kleindorp in Merselo worden begin volgend jaar verhoogd. De circa 30 bloembakken die sinds kort in hel dorp zijn geplaatst, verdwijnen weer De bakken waren geregeld doelwit van vandalen en wekten vooral irritatie op bij de bewoners van het dorp. Vervoersbedrijf Hermes heeft geen plannen om het busstation en remise aan de Julianasingel te verlaten. Hermes wil met haar station en haltes in de buurt van het centrum blijven. Uiterlijk 18 december is de Spaanse zender TVE weer in de Venrayse huiskamers te ontvan gen. Mega Telediensten heeft dat in een brief aan de Spaanse vereniging Colonia Espagnola laten weten. Aan de lijst bouwprioriteiten zorgsector 1997 tot en met 2000 van het ministerie van Volksgezondheid. Welzijn en Sport is een nieuw initiatief van Nieuw Spraeland in Venray toege voegd. Het gaat 0111 op experimentele basis een observatie- en behandelcentrum in te richten voor sterk gedragsgestoorde ernstig gehandicapten. Er moet zo spoedig mogelijk duidelijkheid komen omtrent de structuur van de provinciale VVV. Dat bepleitte gedeputeerde Tindemans van Limburg vrijdagmorgen tijdens een commissiever gadering in het provinciehuis in Maastricht Tindemans zei voorstander te zijn van een provin ciale hoofdvestiging van de VVV bij de Kamer van Koophandel in Roermond. Vanuit de hoofd vestiging in Roermond moeten vier regiomanagers de VVV-promotie in de hele provincie Limburg ter hand nemen. Een van die managers heeft als werk gebied de regio Venlo, Horst, Venray en Gennep. Kolonel Ruud van Dam wordt de nieuwe com mandant van de Groep Geleide Wapens De Peel. Hij wordt daarmee opvolger van kolonel P. de Vries die de militaire dienst vanwege funktioneel leeftijdsontslag verlaat. Voor het 65-jarig jubileumjaar 1996 heeft de Stichting het Limburgs Landschap een kleurrijk handboek gemaakt met een beschrijving van haar 41 natuurgebieden in Limburg mei een totaalop pervlakte van 4500 ha. De gemiddelde leeftijd van de leden van de Katholieke Bond voor Ouderen ligt zo hoog dat men niet meer in staat is om de activiteiten in stand te houden. Die noodkreet slaakt het bestuur van de Ouderenvereniging Castenray in dorpsblad De Schans. Volgens het bestuur van de Castenrayse ouderenvereniging zijn juist deze activiteiten van groot belang voor de sociale con tacten lussen ouderen. De Archeologische Werkgroep Venray en haar vrijwilligers hebben maandagmorgen hun werk neergelegd. De werkgroep is boos dat de tentoon stelling met de vondsten van de opgravingen in hel Antoniusveld in Venlo van start gaat. Èn niet in Venray. waar per slot van rekening de vondsten zijn gedaan. "Een klap in het gezicht", aldus Louis Rutten, lid van de werkgroep. Het Raaylandcollege en de gemeente Venray hebben een convenant gesloten met betrekking tot de invoering van verkeerseducatie in het voortge zet onderwijs. Het convenant werd ondertekend door verkeerswethouder Driessen en dhr. Wim Baken, een van de directeuren van het Raaylandcollege. De service-unit recycling (SUR) van Rank Xerox Venray heeft als eerste recyclingbedrijf in Nederland de door de Europese Unie in het leven geroèpen EMAS-registralie voor haar milieuzorg systeem gekregen. Tijdens de laatste dorpsraadvergadering is Wim Jenniskens gekozen tot nieuwe voorzitter van de Dorpsraad Leunen. Tijdens de vergadering werd op gepaste wijze afscheid genomen van Hay Heidens die zes jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd. Heidens blijft wel lid van de dorps raad, Hel Vincent van Gogh Instituut (VGI) krijgt van de provincie Limburg ruim een miljoen gul den om de zorg aan ouderen met psychiatrische problemen te verbeteren, Niemand minder dan wethouder Marlies de Loo heeft hel kunstwerk 'Memento' geplaatst op het grasveld nabij zorgcentrum Het Schuttersveld in Venray. De Loo nam plaats in een heuse hijs kraan om eigenhandig het kunstwerk van de Tsjechische kunstenaar Ales Vesely op de sokkel te plaatsen. Bij een woningbrand aan de Griegstraat in Venray is flinke schade ontstaan. Woningstichting Noord-Limburg ontving haar eerste Seniorenlabel. Het label werd toegekend voor een project in het Brukske. Hier zijn door de woningstichting 32 woningen gebouwd die voldoen aan de eisen voor bewoning door ouderen. "Een ambitieus en haalbaar voorstel." Dat is de algemene reactie van betrokken organisaties waar mee de Initiatiefgroep Venray Conferentie in de afgelopen twee maanden ideeën voor marketing en promotie van Venray besprak. Twee prominente leden van Mixed Hockey Club Venray werden tijdens de jaarlijkse feest avond verrast met een koninklijke onderscheiding. Jules Coenen en Jan Zuidhof werden benoemd tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een 'eindejaarsfeest' op vrijdag 20 december in gemeenschapshuis De Brink wordt de 'Vrijwilligerstrofee 1996' van Leunen uitgereikt. Voor deze prestigieuze trofee zijn twee kandidaten genomineerd. Lam Classens en Rob Davids. Lam Classens is uiteindelijk de "vrijwilliger van het jaar" geworden. De Raadselige Roos. de wisseltrofee van het Literair cafÉ voor poëzie is gewonnen door Annette Brattinga-Aeneae Venema uit Kootwijk. De prijs voor proza ging naar Rob Boudestein uit Hollandscheveld. de BIJ-prijs. de publieksprijs voor poëzie ging naar Mientje Wever uil Boxmeer. Een autobestuurder uit Sevenum en een Tegelse inzittende zijn zaterdagavond met de schrik vrij gekomen toen hun auto werd bekogeld met stenen en meloenen. Dat gebeurde vanaf het viaduct over de A73 nabij Landweert, De auto. die met een vaart van 120 km per uur reed, werd door een steen getroffen waardoor de motorkap omhoog- school en de voorruit werd vernield. De chauffeur wist de auto echter veilig tot stilstand te brengen nabij hotel Asteria. Van de daders was geen spoor te vinden. Hen wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. Een bewoonster van de Polkastraat wist zater dagavond niet wat haar overkwam toen zij rond 18.30 uur thuiskwam en in haar woning geluiden hoorde. Samen met een buurvrouw ging ze voor zichtig binnen kijken. Daar constateerde zij dat er een ruit was vernield. Het vermoeden dat er een inbreker in huis zou zijn verdween meteen toen ze bij de verwarming een reebok zag slapen. Het geschil tussen de gemeente Venray en de lokale omroep, dat begin dit jaar ontstond rondom de live-uitzending van de prinseninstallatie is bij gelegd. In een gezamenlijke verklaring geven beide partijen aan dat het incident wordt betreurd en dat van de zijde van de omroep het nimmer de bedoeling is geweest om de betrokken ambtenaar persoonlijk te beschadigen. Onbekenden hebben op de spoorrails van het traject Venlo-Venray een laadbak van een graaf machine gelegd waar vervolgens een trein tegen aan bolste. Bij gelegenheid van zijn afscheid als Rode Kruis medewerker is dhr. H. Peters uil de Meidoomstraat koninklijk onderscheiden. De toekomst van de Kennedy mars in Venray is zeer onzeker geworden. De Stichting heeft te wei nig geld om volgend jaar zelf het evenement te organiseren. Gesprekken met de horeca hebben volgens het bestuur tot niets geleid. Mogelijke oplossing zou Conferentiecentrum De Witte Hoeve kunnen zijn geweest als centrale plek. Doordat de diverse gemeenteraadsfracties te verschillend dachten over het al dan niet handha ven van een sluitingsuur voor dc horeca, blijft het door b. en w. voorgestelde sluitingsuur van 02.00 uur 's nachts gehandhaafd. Dat was de uitkomst van een lange discussie dinsdagavond in de gemeenteraad. De raad komt daarmee niet tege moet aan de wens van de plaatselijke horeca, die hel sluitingsuur los wilde laten vanwege een ver anderd uiigaanspatroon. Bovendien gaat nu 0111 02.00 uur iedereen naar huis, wat sneller tot over last kan leiden, De politie heeft deze week twee 15-jarige Venrayse jongens aangehouden die betrokken zijn geweest bij twee ernstige zaken in het weekend. De jongens hebben bekend zaterdagavond stenen en meloenen van het viaduct Rosmolenbaan over de A73 te hebben gegooid op voorbijrijdende auto's. Ze hebben ook toegegeven verantwoorde lijk te zijn voor de laadbak met hout en stenen die op de spoorbaan Venlo-Nijmegen zondag voor een beschadigde .rein en vier uur oponthoud zorgde. De Boerenbond Ysselsteyn heeft in het jubi leumjaar voor het eerst in de 75-jarige historie van de coöperatie meer dan 200.000 ton mengvoeders geproduceerd.Harrie Philipsen heeft na de laatste dorpsraadverkiezing de voorzittershamer van de Dorpsraad neergelegd De handboogsport is de grote winnaar gewor den van het eerste Venrayse Sportgala. Sportman van het jaar 1996 in Venray werd handboogschut ter Ron v.d. Hoff (18). sportvrouw werd Wendy van Ooi (16). De triomf van de handboogsport werd compleet doordat het indoorteain van Ons Genoegen uit Ysselsteyn sportploeg van het jaar werd. In die ploeg zit ook Ron v.d. Hoff. De afdeling sociale zaken van de gemeente wil gegevens gaan uitwisselen met uitzendbureaus.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7