1996 in vogelvlucht PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 1997 - Pagina 6 32-jarigc jeugdleider van een club uil Venray is afgerond. De man heeft de ontucht grotendeels bekend. In totaal zijn er 11 aangiftes binnengeko men. waarvan 10 in Venray. In Smakt en Holihees zijn nogal wat vraagte kens gerezen rondom de maatregelen van de NS in verband mei de sneltreinen die sinds vorige week rijden. Terwijl bij de overweg in Smakt grote waarschuwings-borden zijn geplaatst, heeft de NS dai in Holthees nagelaten. De gemeente Venray gaat binnenkort met het Innovatie Centrum Limburg een bijeenkomst orga niseren voor ondernemers. Dat heeft de Lozo aan haar leden laten weten naar aanleiding van een overleg met enkele ambteoaren van de gemeente. Reisbureau Buitenlandse Zaken uit Venray moet binnen tien dagen haar naam veranderen, Het reisbureau verloor het hoger beroep in Den Bosch dat door het ministerie van Buitenlandse Zaken was aangespand. "Kinderen van Oirlo, hartelijk bedankt!" Dat zei een zichtbaar verlegen en ontroerde zuster Gerdie Muysers die onlangs een cheque ter waar de van 3420 Amerikaanse dollars in ontvangst nam uit handen van directeur Van der Sanden van de basisschool in Oirlo. De gemeente Venray verwacht dat vijf bedrij ven uit het centrum van Venray de komende drie jaar verhuizen naar een van de industrieterreinen. Dat blijkt uit een verplaatsingsonderzoek dat in opdracht van de gemeente is uitgevoerd. Twee werknemers van een bedrijf uit Geffen zijn woensdagmorgen aangehouden omdat zij van uit hun bestelbusje al rijdende op de A73 met een neppistool richtten op passerende automobilisten. Bij een uitslaande brand is woensdagmiddag rond 15,15 uur een tussengedeelte van een woning en een boerderij aan De Steeg in Merselo nage noeg volledig verloren gegaan. Het streven naar 'groene buffergemeenten' op een economische basis van landbouw en toerisme is volgens burgemeester Waals van Venray een zorgelijke ontwikkeling. Landbouw is een activi teit die bij het platteland hoort, (grootschalige) recreatie hoort bij steden thuis. Dal betoogde bur gemeester Waals donderdag bij het symposium over 'Herstructering van de Peel' ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Ysselsteyn. Middels een enquête wil de gemeente Venray achterhalen hoe de bewoners van hoogbouwwo- ningen in Venray GFT-emmers gebruiken en of men tevreden is over de manier waarop GFT-afval gescheiden kan worden aangeboden van andere huishoudelijk afval. Dit weekeinde worden onge veer 1000 enquête- formulieren verstrekt, De gemeente Venray en de NV Sturing Afvalverwerking Limburg (AVL) tekenen maan dag 17 juni een samenwerkingsovereenkomst. In deze overeenkomst spreken beide partners af dat AVL namens de gemeente componenten uit het huishoudelijk afval tegen de laagst mogelijke kos ten gaat verwerken of hergebruiken. Rhythm Jazz is een groot succes geworden. Zaterdagavond kende het festival ruim 1000 bezoekers, zondags was het zelfs nog drukker. Als gevolg van de fusie tussen de boerenbond- afdelingen van Merselo, Leunen en Wanssum. thans verenigd in Boerenbond Venray, is de Boerenbondwinkel in Merselo gesloten. Met ingang van september 1996 wordt he] Meldpunt Venray uitgebreid met het ComitÉ Belangen-behartiging Uitkeringsgerechtigden afdeling Venray. De Venrayse politie is vooralsnog tevreden over het in maart ingestelde telefoonnummer voor het melden van drugsoverlast. De Algemene Begraafplaats Boschhuizen wordt weer geplaagd door een grote konijnenfami lie. De diertjes zorgen voor de nodige overlast, knagen aan bloemslukjes en maken de nodige hol- len. De organisatiestructuur van de gemeente Venray wordt drastisch gewijzigd Tijdens een speciale bijeenkomst wordt op vrij dag 28 juni ter nagedachtenis aan kapitein Louis Timmermans een gedenksteen onthuld op het oor logskerkhof in Ysselsteyn. Het is vrijwel zeker dal de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray wordt overgehe veld naar de NLW-bedrijven. Deze week moet alleen de ondernemingsraad van de gemeente nog groen licht geven aan de plannen, Dit jaar hebben in totaal 144 kinderen meege daan aan de Venrayse Kinderjury. Daarvan waren woensdagmiddag 120 kinderen aanwezig in de Venrayse bibliotheek bij de bekendmaking van de beste vijf kinderboeken in vier categorieën. Van 7 september tot en met 6 oktober wordt in het Oda-park in Venray de grootste en belangrijk ste expositie georganiseerd van Tsjechische en Slowaakse kunstenaars, ooit in Nederland gehou den. Onder de toepasselijke naam Slavnost, het feest van de innerlijke vreugde, worden ruim 75 schilderijen en sculpturen getoond. De gemeente Venray heeft een bedrag van 5000 uulden beschikbaar sesteld voor een muziekkio.sk in Venray. De realisatie van een muziekkiosk is een van de wensen die de jubilerende VVV Venray uitsprak ter gelegenheid van het 50-jang bestaan. Het Groene Kruis Noord-Limburg heeft beslo ten vier van de 29 (wijk)gebouwen af te stoten. Het gaat om de gebouwen in Ysselsteyn, America, Belfeld en Siebengewald. De reden is dat het Groene Kruis geconfronteerd wordt met omvang rijke kortingen op het budget. Du betekent dat de huisvestingskosten drastisch omlaag moeten. Concreet moeten die eind 1996 met 600.000 gul den 30 procent) zijn gedaald. Ruim 300 werknemers van Rank Xerox hebben een uur het werk stilgelegd als protest tegen de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen de directie van het bedrijf en de Industriebond FNV. De werknemers waren vrijwel unaniem voor hel cao-voorstel dat de bond aan de directie van Rank Xerox heeft gedaan. De Woningstichting Noord-Limburg sluit het boekjaar 1995 af met een verlies van 8.5 miljoen gulden. Dat verlies wordt veroorzaakt doordat de verzelfstandiging van de woningcorporaties in dat jaar ook financieel vertaald werd. Het CDA en de PvdA in de gemeenteraad vin den dat Venray een afkoopsom moet bedingen als liet niet langer meer als artikel-12 gemeente door het leven gaat. Beide coalitiefracties stelden dat dinsdagavond voor in de raadsvergadering. De Woningstichting Noord-Limburg en de Slichting Boncura willen om en nabij Beukenrode woningen en appartementen voor ouderen realise ren. Deze woningen en appartementen in de duur dere huurklasse zouden verbonden moeten worden met Beukenrode en het in aanbouw zijnde woon zorgcomplex op de Berkenlaan De Dorpsraad Ysselsteyn twijfelt sterk aan de motivatie van het Groene Kruis Noord-Limburg over het verdwijnen van het kruisgebouw in hel dorp. Het Groene Kruis maakte vorige week bekend dat vier kruisgebouwen worden gesloten in Ysselsteyn. America, Belfeld en Siebengewald. De gemeente Venray en Horeca Venray hebben overeenstemming bereikt over het gebruik van de. openbare ruimten in het centrum. In het convenant staan naast een aantal algemene afspraken, richtlij nen met betrekking tot meubilair, reclame en muziek. In de gemeente Venray zijn in 1995 in totaal 1206 mensen betrokken geweest bij 648 ongeval len. Daarbij vielen 140 slachtoffers te betreuren waaronder zes dodelijke, In 16 gevallen was er sprake van drankmisbruik. Ten opzichte van 1994 betekenen dat 7,3% minder ongevallen en 15,2% minder slachtoffers, Dat blijkt uit liet overzicht verkeersongevallen van de gemeente Venray. De gemeente Venray wil het pand Heuvelstraat 4a, waar voorheen scholengemeenschap Jerusalem in gevestigd was, via een makelaar gaan verhuren. De Woningstichting Noord-Limburg verplicht zich voortaan om advies in te winnen bij de huur- dersraad alvorens een besluit te nemen dat de belangen van de huurders raakt. Dat. is een van de belangrijkste uilkomsten van een overlegstatuut dat dinsdag door de woningstichting en de huur- dersraad van de stichting is ondertekend. Het kruispunt Weg in den Berg, Kulutweg en Veltumse Kleffen wordt verhoogd. De gemeente Venray hoopt hiermee de verkeersveiligheid op dit kruispunt te verbeteren. De directie van Rank Xerox en de Industriebond FNV gaan opnieuw onderhandelen over de nieuwe cao. Rank Xerox reageerde daar mee op een ultimatum van de FNV. Vice Versa is voorlopig de nieuwe naam van het Venrayse reisbureau Buitenlandse Zaken. Het reis bureau werd onlangs door de rechter gesommeerd de naam te veranderen na een door hel gelijknami ge ministerie aangespannen kort geding. De politie heeft tien personen aangehouden bij een actie rond een flat in de Haammakerstraat. Vroeg in de avond werden negen mensen aange houden die in de flat soft- en hard drugs hadden gekocht. De open dag bij de archeologische opgravingen in Antoniusveld zijn tevredenstellend verlopen. De hele dag kregen belangstellende toeschouwers tekst en uitleg van de archeologen en vrijwilligers. De Veltumse Dagen, gehouden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de wijkvereniging in Veltum, zijn een succes geworden. Met een presentatie van verenigingen en een officeel gedeelte zijn zondag de feestelijkheden rond het 75-jarig bestaan van het dorp Ysselsteyn afgesloten. 'Als de wijk erom vraagt zal de gemeente Veltum niet een zak lucht verkopen'. Met die woorden kondigde burgemeester Jos Waals zater dag de komst van een project sociale vernieuwing in Veltum aan. JULI De Stichting Don Bosco Ruiters in Venray/Ysselsteyn heeft een bedrag van ruim 2000 gulden in ontvangst mogen nemen. De donatie was afkomstig van de Venrayse fietsc rosse lub Flying Flies die vorig jaar ophield te bestaan. In navolging van andere regio-gemeenten krijgt ook Venray een sportgala, Het is de bedoeling dat op zondag 22 december de sportman, -vrouw en - ploeg van Venray 1996 worden uitgeroepen tijdens een feestelijke bijeenkomst in schouwburg De Beejekurf. Het aantal jongeren dat de Kindertelefoon Limburg belt is in 1995 opnieuw gestegen naar in totaal 15,100 telefoontjes. In 1994 werd de Kindertelefoon nog 9888 keer gebeld. Rank Xerox en de industriebonden zijn het maandag eens geworden over een nieuwe cao. De dreiging van een staking was daarmee van de baan. De Stichting Speeltuin Venray krijgt geen gemeentelijke steun bij de realisatie van een bovenregionale speeltuin op het terrein van het voormalige zwembad. De Industriebond FNV heeft dinsdag in Roermond een kort geding tegen de directie van Rank Xerox en uitzendbureaus verloren. De recht bank moest zich uitspreken over de vraag of uit zendkrachten in een bedrijf mogen werken waar gestaakt wordt, De zestienjarige Venraynaar Thomas Hombergen vertrekt vrijdag 5 juli naar Japan voor een verblijf van vijf weken. De Atheneumscholier is met veertien anderen jongeren uit Nederland geselecteerd voor een uitwisselingsprogramma naar het land van de rijzende zon. De treintaxi voldoet in Venray ruimschoots aan de verwachtingen sinds de invoering op 1 januari 1993, De bijgestelde prognose van 1500 passa giers per maand is in 1995 op een uitzondering na (januari) elke maand gehaald. Met ingang van maandag 8 juli start de honden- poep-opruimactie in de wijk Brukske. Een hon denpoepzuiger zal wekelijks vijf uur door de wijk gaan. De bazar in Veulen medio juni heeft een posi tief saldo opgeleverd van 1300 gulden. De opbrengst gaat naar de kinderen van de Grendave- school in Lilouen. De politie in Oostenrijk is een onderzoek gestart naar een onbeheerd op een parkeerterrein in Wenen achtergelaten vrachtauto van een trans portbedrijf uil Venray, De Rabobanken Meerlo-Wanssum en Zevenrode beraden zich over een fusie. De beheerscolleges van beide banken zijn unaniem tot hel besluit gekomen om een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid om in de toekomst te fuseren. De Stichting Speeltuin Venray reageert in een officiële brief aan B W van Venray teleurgesteld over het afwijzen van het Vlakwatergebied als lokatie voor een bovenregionale speeltuin. Overheden en slreekorganisaties gaan samen de knelpunten oplossen op het gebied van landbouw, natuur, recreatie, waterhuishouding en milieu in en rondom de Groote Peel, Mariapeel en Deurnesepeel op de grens van de provincies Limburg en Noord-Brabant. Het personeel en de organisatie van de gemeen te Venray treft geen blaam in de zaak rond de van verduistering verdachte ambtenaar. De man werd begin december 1995 met onmiddellijke ingang ontslagen op verdenking van het achterover druk ken van geld en goederen voor een periode van tenminste vijfjaar. Met ingang van I september gaat de gemeente de openingstijden van de publieksdiensten verrui men. Op deze manier wil de gemeente de dienst verlening sneller en efficiënter laten verlopen. Na een wilde achtervolging in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 00.45 uur door het centrum van Leunen is een onbekende chauffeur weten te ontsnappen. De politie werd attent gemaakt op een dronken man die met een bescha digde auto zou rondrijden door Leunen. Fietsvierdaagse De Peel is op weg naar een nieuwe mijlpaal. Op de eerste dag namen maar liefst 2100 fietsers en fietsters deel aan dit jaarlijk se evenement. De gemeente Venray stopt na vrijdag 12 juli met de bestrijding van de processierupsen. Reden hiervoor is dat de meeste rupsennesten hoog in de eikenbomen zitten. Met de nu beschikbare midde len kunnen deze nesten niet of nauwelijks worden opgeruimd, Na de zomervakantie verhuizen patiënten van de afdeling St. Paulo van het Vincent van Gogh Instituut naar de huidige huisvesting van de afde ling Korsakov, De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Venray dit jaar ruim 24.000 gulden opge bracht. Dat is ongeveer hetzelfde bedrag als in voorgaande jaren. Het Petrusbeeld uit de Grote Kerk verhuist tij delijk naar het Duitse Aken. Hel gerestaureerde beeld is van. december 1996 tot maart 1997 te zien tijdens een expositie in het Suermondt-Ludwig museum in deze stad. Na de bouwvak wordt begonnen met de aanleg van de rotonde in Oostrum. Die gaat er ongeveer heize-lfde-uiizien als de rotonde in Ysselsteyn. De gemeentcVènray wil_de_Spartendreef in Oostrum verbreden en er fietspaden langs leggen. De weg kan dan dienst doen voor de ontsluiting van Paschalis, Nieuw Spraeland, recreatiepark De Witte Vennen en de toekomstige TBS-kliniek. Donderdagmorgen exakl om 11.30 uur was het dan eindelijk zover: de organisatie van Fietsvierdaagse De Peel mocht de 2500e deelne mer verwelkomen. Het is voor de eerste keer in tien jaar tijd dat zoveel deelnemers present zijn bij de fietsvierdaagse in Venray. Precies 701 kinderen nemen deel aan de week van hel Kindervakantiewerk Venray. De hele week staan activiteiten op het programma in en rondom het Vlakwatergebied en het Raaylandeollege in Venray. Woningbeheer Limburg (WBL) mag van de gemeente Venray 87 huurwoningen in Landwecrt 1 verkopen. De enige restrictie is dat de woningen alleen aan particuliere huishoudens worden aange boden. hadden aangepast, een eervolle vermelding. In de week van 15 juli wordt er een groot scheepse voorlichtingscampagne georganiseerd op tien Noordlimburgse campings, waaronder cam ping Den Brier in Venray. De campagne staat in het teken van het gebruik van gas door camping- gasten. Met de herbouw van de kantine wordt een fraaie renovatie van sportpark Heesakker in Oirlo (voorlopig) afgerond. In het kader van dit feeste lijk gebeuren wordt er op zaterdag 3 augustus een duel gespeeld tussen een DlS/Castenray-combina- tie en een speciaal gevormde kerkdorpen-selectie. Ruim 400 Venrayse hoogbouwers hebben hun ervaringen met de kleine GFT-emmer kenbaar gemaakt. Van de 856 verstuurde vragenlijsten mocht de gemeente er 410 ingevuld retour ontvan gen: een respons van 47 procent. De leegstand van winkels in het Venrayse cen trum neemt onrustbarende vormen aan. In het win kelgebied staan meer dan tien winkels leeg. Leegstand is een signaal dat het slecht gaat met de middenstand. Volgens LOZO-voorzitterTh. van Waaijenburg van de afdeling Venray "is de rek er uit. Er komt een onderzoek naar een verplaatsbare muziekkiosk bestemd voor de drie Venrayse plei nen. Er komt verder een onderzoek naar een nieuw Henseniusbeeld op het gelijknamige plein. Tevens moet bekeken worden hoe het' aanzien van de mini-markt op dit plein verbeterd kan worden, Dat zijn de nieuwe voorstellen in het herziene pleinen plan dat B W van Venray deze week hebben goedgekeurd. Eric Sprokkereef, de Meerlose onderwijzer aan de Venrayse basisschool De Hommel, heeft de opbrengst van het lopen van het Pieterpad over handigd aan de kinderafdeling van het Venrayse ziekenhuis. Het Venrayse reisbureau Vice Versa heeft vori ge week een eervolle vierde plek behaald bij de verkiezing van het meest efficiënte reisbureau De gemeente Venray start in de tweede helft van juli met inventarisatie- bezoeken in hel buiten gebied rondom Castenray en Oirlo. Dit houdt con creet in dat iedere bewoner in het buitengebied door de gemeente zal worden bezocht. Alle bewo ners worden vantevoren schriftelijk op de hoogte gesteld. De inventarisatie is bedoeld om het verou derde bestemmingsplan buitengebied van de gemeente te herzien. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een uitslaande brand een deel van de supermarkt Cl000 in Brukske in de as gelegd. De brand ont stond in de koelruimte en werd omstreeks 1.15 uur gemeld. Enkele tientallen MG-eigenaren en honderden toeschouwers hebben zich zondagmiddag gemeld op het Schouwburgplein voor de tweede MG Oldtimer Toertocht door het Noord-Limburgse land. Tatjana Simic en Arie Ribbens horen lot de artiesten die vrijdag 30 augustus wielrenners en toeschouwers muzikaal welkom heten in Venray. Die dag is Venray de voorlaatste etappeplaats in de Ronde van Nederland. Rondom het sportieve spektakel is een amusementsprogramma geweven. Ondernemers uit de Patersstraat zijn boos op de gemeente. Die laat bij evenementen als kermis, jaarmarkt en braderieën kramen toe op de kop van de Grotestraat. Daardoor wordt de Patersstraat aan het oog van het publiek onttrokken. Een 17-jarige Venraynaar is ernstig mishan deld. De man werd door deelnemers aan een sport kamp hevig bloedend aangetroffen op de Zuidsingel. De man had steekwonden in z'n rug en is vermoedelijk ook toegetakeld met een knuppel. Een 16-jarige en een 18-jarige inwoner van Venray zijn later aangehouden en ingesloten. Zij worden er van verdacht hun 17-jarige "vriend" mishandeld te hebben. De politie heeft twee Venraynaren in de leeftijd van 14 en 16 jaar aangehouden die verdacht wor den van brandstichting bij een tankstation op de Deumeseweg in Heide. De brand richtte grote schade aan die globaal wordt geschat op circa 100.000 gulden. Tussen 12 en 21 augustus zal de gemeente 76 wilgen gaan vellen langs de Laagriebroekseweg, de Beemdweg en de Kraakse Pas. Deze wilgen verkeren in slechte staat en hebben de "water merkziekte". Dat is te zien aan de takken in de kroon die geheel afsterven. Sportpark De Spar in Oostrum zal niet worden verplaatst. De plannen hiertoe, vanwege een uit breiding van recreatiepark cle Witte Vennen, met o.a. een camping, zijn van de baan. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Synthese te Venray een bijdrage toege kend van 35.000.-. Deze bijdrage is bestemd voor de inrichting van de leerwerkplaats in Bergen die onder beheer staat van de Venrayse stichting. AUGUSTUS De gemeente Venray zet de nodige vraagtekens bij de kosten van de verbouwing van het veerpont bij Lottum, Het veerpont, onder beheer van het Gewest Noord-Limburg moet voor 360.000 gul den verbouwd worden. Vorige maand nog kostte de reparatie "slechts" 240,000 gulden. A.-s. zaterdag gaan er weer traditioneel Limburgse kinderen die lijden aan spierdystrophie naar'Texel op vakantie. De vakantiereis is mede mogelijk door de inzet van de Lions Club Venray die jaarlijks diverse akties organiseert (o.a. de bekende veiling). De Venrayse kermis is geopend door wethouder Driessen middels het traditionele schot met een karabijn. Vervolgens opende Driesen het geheel vernieuwde Lunapark, samen met mevr. Reemer- Janvier, De bijzondere school Focus heeft eind vorig jaar rond kerstmis een speciale aktie gehouden voor een school in Uganda. Leerlingen hadden zelf produkten gemaakt en verkocht tijdens een speciale kerstmarkt. Die aktie leverde het fraaie bedrag van 2800 gulden op, Demax Technics bv aan de Nieuwhuisweg I te Venray is opnieuw in problemen geraakt. Bedrijfsleider Driessen van Demax heeft dat des gevraagd bevestigd maar wilde daar verder niets over zeggen. Met welke problemen het bedrijf kampt liet dhr. Driessen ook niet los. "Willen we ook in de toekomst goede zorg blij ven bieden dan zijn efficiency-maatregelen nood zakelijk. Alleen daarmee kan een structurele verla ging van de kosten, zowel in personele als in materiële sfeer worden bereikt." Dat meldt "Ziekenhuiskrant" het informatieblad voor de Ziekenhuizen Noord-Limburg in een artikel over "deuitgangspuntcn van het jaarplan 1997. Kermis Venray wordt goed bezocht. Maandagmiddag was er een gezellige drukte. In het weekend was met name de zaterdagavond het kermisterrein mudvol met kermisbezoekers. Terrasbezoekers konden beter blijven zitten waar ze zaten want lege plekken vielen er nauwelijks te bespeuren. Het plaatwerkbedrijf Demax in Venray is fail liet. Het faillissement was aangevraagd door direc teur Gerrit Schuil. Het bedrijf, waar 32 mensen werkten, is in de problemen gekomen door de zware druk op de marges in de plaatwerkindustrie. De omzet van Demax was te laag om het bedrijf winstgevend te maken. Tijdens hel traditionele ontvangst van de ker misexploitanten in het gemeentehuis, werden woensdagmorgen diverse mensen gehuldigd. De Venrayse kermis heeft qua bezoekersaantal geen records gebroken. Toch bezochten meer dan 100.000 mensen de afgelopen dagen de kermis. De kermisexploitanten zullen vermoedlijk vanaf volgend jaar zelfde beveiliging van attrak- ties en woonwagens moeten regelen. Nu gebeurt dat nog binnen het budget van de Venrayse kermis. Op het gemeentehuis heeft wethouder Driessen een groep Duitse jongeren ontvangen. De jongeren zijn afkomstig uit Badem Wurltemberg en werk zaam op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn. Tijdens de opgravingen op St. Antoniusveld hebben de opgravers een puntgave schenkkan gevonden. Het gaat daarbij om een voorwerp uit de Merovingische tijd (ongeveer 7e eeuw). De kan werd gevonden in een van de vele waterputten die men inmiddels op St. Antoniusveld heeft aange troffen. Het doek voor Demax Technics is definitief gevallen. Maandagavond werd duidelijk dat het bedrijf definitief wordt gesloten. Vorige week woensdag werd Demax al door de rechtbank fail liet verklaard. "Er is dagenlang gewerkt om een eventuele overname/doorstart te realiseren, Daarbij waren ook werknemers, die liet bedrijf voort wilden zetten, partij. Maandagavond werd echter duidelijk dat een doorstart niet haalbaar is", aldus curator Van Hooft. Met ingang van I augustus jongstleden zijn de Venrayse stichtingen Vincentiushuis en Vincent van Gogh Instituut met elkaar gefuseerd. De werk zaamheden van het Vincentiushuis maken na de fusie deel uit van de divisie Begeleiding Verzorging van het Vincent van Gogh Instituut. De gemeente Venray gaat de spoorwegovergan gen Pelgrimslaan, Meerloseweg en Roland verbe teren. De bestaande knipperlichtinstallaties wor den vervangen door automatische installaties met halve overwegbomen. Venrayse taxibedrijven zijn niet te spreken over de maatregel van de politie om de taxistandplaats bij het postkantoor tijdens de Venrayse kermis te verplaatsen naar de Julianasingel. De politie was tot deze maatregel overgegaan omdat de verkeers overlast en de overlast veroorzaakt door kermisbe zoekers in de Patersstraat te groot was. De Stichting Pensioenfonds ABP (ABP) doet alle woningen aan de Mambostraat en Pavanestraat in de verkoop. Het gaat om 216 huur woningen in de huurklasse van 900 tot 1000 gul den. Alle huurders krijgen de kans hun woning te kopen. Zij kunnen'ook gewoon gehuurd blijven zitten. De politie Limburg-Noord heeft in nauwe samenwerking met de brandweer en GGD een vei ligheids-onderzoek verricht in Midden- en Noord- Limburg, De resultaten daarvan zijn neergelegd in een boekwerkje onder de naam 'Veiligheid en samenwerking' deel 2, De brandonveiligheid in Venray bevindt zich op een minder hoog niveau in vergelijking met de andere drie grote steden in Noord- en Midden- Limburg: Venlo. Roermond en Weert. De financië le schade als gevolg van branden bedraagt in het district Venray gemiddeld zo'n 33.000 gulden per 1000 inwoners. Het welzijnswerk voor ouderen van de Stichting Synthese heeft een nieuw alarmsysteem voor ouderen gc'ntroduceerd. Zondag 15 september is een gezelschap van ongeveer 45 Britse voormalige bevrijders met hun partners aanwezig op de traditionele Herdenkingsbijeenkomst op het Britse militaire oorlogskerkhof in Venray. Sinds 1985 wordt deze bijeenkomst georganiseerd door de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. Op maandag 26 augustus wordt begonnen met de aanleg van het verkeersplein in het kruispunt Witte Vennenweg en Mgr. Hanssenstraat in Oostrum. De uitvoering van het werk gaat circa 12 weken duren. Bij gelegenheid van haar 90-ste verjaardag werd mevrouw Arts-Verkoijen uit Venray afgelo pen zondag aangenaam verrast. Deken Coenen reikte haar namelijk in 't Klöske van Het Schuttersveld de pauselijke onderscheiding 'Bene Merenti' uil. De provincie Limburg is maandag gestart met de opknapbeurt van een gedeelte van de provincia le weg Zeeland-Kessel (Midden Peelweg) tussen de Griendtsveenseweg en de Kleefsedijk. De werkzaamheden duren ongeveer drie weken en worden uitgevoerd. De politie heeft een 17-jarige jongen uit Oostrum aangehouden die heeft bekend tussen 7 en 10 augustus twee basketbalpalen op een terrein aan de Watermolenstraat te hebben vernield. Tijdens het verhoor van de jongeman meldden zich nog twee jongemannen uit Oostrum, 17 en 23 jaar oud. die betrokken waren bij de vernielingen. Venray gaat met langer pogingen in het werk stellen om Overioon, Maashees en Holthees bij de gemeente gevoegd te krijgen. Venray heeft dit dinsdag in een brief laten weten aan de staatsse cretaris Vondervoort van Binnenlandse Zaken. Directe aanleiding is het feit dat GS van Limburg niet langer het standpunt van Venray steunen ten aanzien van de opdeling van Vierlingsbeek. De gemeente Venray stemt met tegenzin in met de begroting 1997 van het Gewest Noord- Limburg. De verhogingen van de bijdrage, 13 pro cent ten opzichte van dit jaar, zijn in strijd met de Venrayse KEERpunt-filosofie. De gemeente gaat alleen uit solidariteit akkoord met de begroting. De dorpsraad van Ysselsteyn wil proberen dat woningen in het buiten- gebied worden aangeslo ten op het kabelnel. Een centrale accommodatie voor ouderen bin nen de singels - dus Venray-centrum - blijft voor de KBO Venray-kom een zaak van het grootste belang, Een centrale accommodatie is nodig om allerlei activiteiten te kunnen organiseren voor ouderen, Die activiteiten zijn geen doel op zich maar middel tot ontmoeting. Op donderdag 22 augustus vond omstreeks 18,30 uur een ernstige aanranding plaats in Venray. Een 15-jarig meisje uit die plaats werd door een onbekende man gedwongen met hem mee te gaan vanaf de Eindstraat naar het plant soen, gelegen aan het Kerkpad. Daar trachtte de onbekende man het meisje met geweld onzedelijk te betasten. Het gelukte het meisje op een bepaald moment te ontkomen en te vluchten, De Open Monumentendag staat dit jaar in het teken van '75 jaar Ysselsteyn'. De opening vindt op zaterdag 14 september om 10.30 uur plaats in museum De Peelstreek aan de Ysselsteyn,seweg 113 in Ysselsteyn. De openingshandeling wordt gedaan door wethouder De Loo van Venray. De eerste Fly and Drive Classic Show op De Peel is een succes geworden. Vele duizenden bezoekers brachten zaterdag of zondag een bezoek aan de basis van de Groep Geleide Wapens De Peel. Ze vormden een lang lint langs de vele kra men en voertuigen. Het evenement was uitstekend verzorgd en ook het weer werkte mee. De eerste Venrayse Carillondagen hebben slechts matig bezoekers getrokken. Een handvol mensen meldde zich zondagmiddag om onder lei ding van een gids de toren te beklimmen en het handklavier van het carillon te bekijken. Hel nieuwe sportkanaal Sport 7 zal de harte- wens vervullen van jeugdspeler Paul Willems (Oostrum) van tafeltennisvereniging Red Stars. In het programma dat om 18,00 uur wordt uitgezon den, wordt hij in de gelegenheid gesteld top tafel- tennisspeelster Bettine Vriesekoop over te halen mee te doen in de competitiewedstrijd tegen Red Stars. In de voorgaande jaren moest Vriesekoop om verschillende redenen afhaken. Venray wil haast maken met de aanleg van de groenstroken naast de rijksweg A73 nabij de wijk Brukske. De totale oppervlakte van het aan te leg gen groen bedraagt 4500 m2. Voor de aanleg en het onderhoud van het groen willen B W van Venray een overeenkomst aangaan met Rijkswaterstaat. B W van Venray zien af van een achteront sluiting van het NS-station in Oostrum. Het colle ge stelt voor om de reststroken grond, in totaal 85 m2, te verkopen aan de aanwonenden. Volgens B W is er geen enkele reden het huidige pad te handhaven. Hel nieuwe woningbouwgebied Brabander kan mogelijk dienen als proefproject 'stedelijk water beheer', Daarmee wordt bedoeld een rioolsysteem waarbij regenwater en afvalwater gescheiden wor den opgevangen. De gemeente Venray en de Provincie voeren hierover inmiddels overleg. De CDA werkgroep openbare werken wil een maximale aansluiting van Venray en de kerkdor pen op het kabeltelevisienet van Mega Limburg. In een brief aan B W van Venray heeft de werk groep hierop aangedrongen. Stichting De Schakel heeft afgelopen dinsdag een bijdrage van 3500 gulden ontvangen als bij drage in de renovatiekosten. De cheque was afkomstig van Rabobank Zevenrode. De stichting heeft het gebouw overgenomen van de gemeente en zorgt zelf voor de renovatie. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben Venray in de steek gelaten bij de herindeling van Vierlingsbeek Dat was de algemene teneur van de sprekers tijdens een extra raadsvergadering in Venray. De gemeenteraad is net als het college van B W verbolgen en teleurgesteld over de han delswijze van GS. Minister Jorrilsma van Verkeer en Waterstaat heeft het donderdagmiddag in Horst laten afweten bij de officiële opening van de rijksweg A73. Jorritsma kon vanwege dringende kabinetszaken niet naar Horst komen en werd vervangen door een ambtenaar van het ministerie. Schuifdakenfabrikant Inalfa in Venray heeft een joint-venture aangekondigd met een Japans bedrijf. Ook liet Inalfa weten dat hel bedrijf in de naaste toekomst in Zuid-Amerika activiteiten gaat ontplooien. Fastfoodketen McDonalds verplicht zich om, als er voor de nieuwbouw van een McDrive aan de A73 tegenover hotel Asteria in Venray bossen moeten worden gekapt, elders in de gemeente de hoeveelheid bos dubbel te compenseren. Venray heeft genoten van het wielerspektakel, de Ronde van Nederland. Met Erik Zabel als win naar in de eindsprint kreeg de aankomst in Venray een triomfator van naam. De Duitser versloeg met een fantastische jump in de eindsprint de Nederlandse vedette Jeroen Blijlevens. De Venray-lunch in hel kader van de Ronde van Nederland was een amicale happening van het bedrijfsleven en de overheid uil de regio. Onderwerp van gesprek waren de economische kansen van de regio. Vanuil het bedrijfsleven werd aangegeven dat de regelgeving wat minder mocht, evenals de politieke bemoeienissen. Volgens bur gemeester Waals is versteviging van het zelfbe wustzijn in dit kader van belang, SEPTEMBER Het muziekweekend dal door diverse horeca ondernemers in Venray werd georganiseerd, is ondanks het wisselende weer goed geslaagd, Voor enkele kunstenaars is de manifestatie Oog op A73 minder geslaagd verlopen. Van drie kun stenaars werden bij De Wuust evenveel panelen gestolen. Deken J. Coenen van Venray wil dat er een internationaal onderzoekt komt naar de gang van zaken bij de priester- en zustergemeenschap Het Werk. Komende woensdag wordt de kwestie Het Werk - de gemeenschap wordt verdacht van sekta rische praktijken - aan de orde gesteld tijdens de dekensvergadering. B W van Venray hebben hun goedkeuring gegeven aan een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Vanuit het drie hoeksoverleg (politie, justitie en gemeente) was gevraagd om een zo groot mogelijke uniformiteit van APV's in het politiedistrict. De uit 1987 date rende APV van Venray is verouderd en aan aan passing toe. De politie gaat in de buurt van scholen vaker surveilleren omdat automobilisten steeds vaker het stopteken van verkeersbrigadiers negeren. De zes horeca-ondernemers die tijdens de Ronde van Nederland een muziekfeest op het Schouwburgplein hebben georganiseerd, hoeven geen vergoeding te betalen voor het gebruik van gemeentegrond. Voor het exploiteren van terrassen zouden de ondernemers voor de drie dagen in totaal 9000 gulden verschuldigd zijn. B W van Venray hebben deze week besloten geen kosten in rekening te brengen. Met ingang van 1997 gaat de gemeente nog maar twee keer het klein chemisch afval ophalen. Nu gebeurt dat nog vier keer per jaar. De Stichting St. Odapark heeft plannen uitge werkt voor het uitbreiden van het Theehuis in het park. De doelstelling van de plannen is om een regionaal centrum voor kleinschalige culturele activiteiten en natuureducatie te realiseren. De behoefte aan slachtofferzorg is niet groot. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vqnrayse poli tie. De gemeente Venray gaat drie percelen indus- tricgrond op Smakterheide verkopen aan werk maatschappijen van de Vollenberg Holding uit Si. Anthonis. Hel gaat in totaal om meer dan 11 hec tare. Vollenberg betaalt de gemeente voorde grond 6,9 miljoen gulden. Het bedrijf gaal een logistiek centrum van 4 hectare bouwen voor de opslag en beheer van goederen van opdrachtgevers. Er kan ook assemblage en inpakwerk worden verricht. Het bedrijf verwacht dat hier ongeveer 150 men sen aan de slag kunnen. De provincie Limburg laat deze maand borin gen verrichten naar de mate van bodemverontrei niging in de Poststraat. Een oriënterend onderzoek heeft vervuiling van de grond uitgewezen. Uit dit onderzoek is vast komen te staan dal de grond en het grondwater verontreinigd is met de stof'per'. Volgens de provincie is de stof afkomstig van de machinefabriek Wientjens, die in de Poststraat gevestigd was. Mevrouw M. van Vugt (PvdA) heeft te kennen gegeven niet langer deel uil te willen maken van de commissie Culturele, Maatschappelijke en Sociale Zaken. Van Vugt kan haar drukke werk zaamheden niet langer combineren met haar lid maatschap van de commissie, Verhoeven Vastgoed uit Venray gaat het Jerusalem-terrein ontwikkelen. De gemeente en het bedrijf hebben een samenwerkings- overeen komst gesloten, waarin de afspraken zijn vastge legd. In het Oda-park in Venray een grootse expositie van Tsjechische en Slowaaksejorrtstenaars van start gegaan. Onder de toepasselijke naam Slavnost, het feest van de innerlijke vreugde, wor den ruim 75 schilderijen en sculpturen getoond van moderne kunstenaars uit beide landen, die hun sporen in binnen- en buitenland hebben verdiend, Inalfa vierde haar 50 jarig bestaan met de ope ning van het nieuwe TechCentre (voor onderzoek en tests). Daarmee heeft de Venrayse roofsystem fabrikant een belangrijke stap voor de toekomst gezet. De openingshandeling werd verricht door NedCar topman Sevenstern, die dat deed door een groot vouwdak in te klappen. De huurders in de wijk Landweeri, die hun woningen van Woningbeheer Limburg te koop aangeboden hebben gekregen, hebben zich ver enigd in de belangenvereniging 'Huurders Woningbeheer Limburg, Venray'. De vereniging houdt de vinger aan de pols bij de afwikkeling van de verkopen en doel aan belangenbehartiging door als collectief op te treden naar Woningbeheer Limburg. Aan een langslepende procedure rond de door de gemeente Venray al in 1992 aangekondigde en later daadwerkelijk genomen verkeersmaatregelen voor het autoluw maken van de Marktstraat, Hofstraat, Schoolstraat, Schouwburgplein, Henseniusplein en Grote Markt is een einde geko men. De bezwaarmakers tegen de maatregelen, de familie Pijpers en kapperszaak Leo Nooijen, heb ben de bodemprocedure verloren, De gemeente Venray draagt financieel niet bij als de kernen Veulen, Vredepeel en Smakt op het kabelnet van Mega Telediensten worden aangeslo ten. Tijdens een bijeenkomst van het Katholiek Vrouwengilde in het Theehuis overhandigde Fred Welschen, directeur van Inalfa, dinsdagmiddag een cheque van 20.000 gulden aan Jacqueline Eibers. Maandag werd ontdekt dal het betonnen corpus van het herdenkingskruis aan de Grotenberg in Ysselsteyn is gestolen, Op de plaats van hel corpus hing een briefje met als opschrift 'Today I flew away'. Het Gewest Noord-Limburg en de gemeenten Bergen en Arcen/Velden krijgen van de Venrayse brandweer een rekening voor de bijstand die begin vorig jaar werd verleend aan de gemeenten die door het Maaswater werden bedreigd. Het gaat om in totaal 75.000 gulden. Tijdens de watersnood bood Venray de helpende hand. Volgens afspraak konden de kosten bij de minister van Verkeer en Waterstaat gedeclareerd worden. De declaratie van Venray werd echter door de minister afgewezen, Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) en de gemeente Venray zijn deze week tot over eenstemming gekomen over de overname door het fonds van 3600 m2 groen in het Brukske. Het ABP betaalt 50 gulden per m2 voor de grond. Het gaat om de groenstroken bij de 216 woningen in de Mambo- en Pavanestraat. Venraynaar Jac Sijbers wil alle uitbreidingen in het centrum van Venray tegengaan en de gemeente dwingen hel Centrumplan zo snel mogelijk te her zien. Sijbers verwijst naar een uitspraak van de Raad van State, waarin wordt gesteld dat Venray eerst een nieuw bestemmingsplan moet maken voor het centrum. N De gemeente Venray wil bedrijven die een innoverend karakter hebben een korting geven op de prijs van mdustriegrond. Het college moet nog uitwerken aan welke voorwaarden bedrijven moe ten voldoen om voor het predikaat 'innovatief in aanmerking te komen, B W willen nog dit jaar met een voorstel naar commissie en raad komen. De gemeente Venray biedt binnen enkele weken een veertigtal bouwkavels in Antoniusveld te koop aan. Het gaat om individuele kavels in de vrije sector. De gemeente verwacht dal de kavels binnen ÉÉn week worden verkocht. Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide heeft van het Anjerfonds een subsidie van 6300 gulden ontvangen. De harmonie had een beroep gedaan op het fonds omdat er verschillende nieu we instrumenten aangeschaft moesten worden. Afgelopen dinsdag is in zijn woning in Castenray 'Thei mil d'n Trekbuul' overleden. Thei Buddiger was vooral bekend om z'n accordeon- spel. Hij was altijd present: langs het voetbalveld, voor de carnavalsoptocht en bij feestavonden. Loonwerker Cor Nellissen heeft zijn bedrijf aan de Stationsweg verkocht aan projekt- ontwikkelaar BBOM uit Sittard. Na ruim anderhalfjaar onder handelen zijn beide partijen het eens geworden over de verkoop van de grond, De commissie algemene zaken is akkoord gegaan met de verkoop van 11 hectare grond op Smakterheide aan transportondernemer H. Vollenberg uit Si. Anthonis, Dat werd besloten tij dens een extra commissievergadering, waarin de fracties om opheldering hadden gevraagd over de dubieuze praktijken van Vollenberg. Vanuit de Stichting Dorpsraad Oirlo is een groep mensen voornemens een geheel nieuwe informatie-gids voor Oirlo samen te stellen. Liesbeth Lucassen ontvangt als eerste de nieuw ingestelde ereprijs "t Silveren Swaentje', De prijs is ingesteld om mensen te eren die door hun geschreven of gesproken woord hebben bijgedra gen tot een bredere bekendheid met het Venray in al z'n facetten. De Dorpsraad Oirlo krijgt de laatste tijd steeds vaker klachten van dorpsbewoners over het gebruik van de glascontainer. Bewoners vinden regelmatig glas meters ver verwijderd van de glas bak. Dit levert veel gevaar op, met name voor spe lende kinderen. Het St. Elisabethziekenhuis mag beginnen aan de renovatie van het beddenhuis. De minister van Volksgezondheid heeft haar fiat gegeven aan de ingediende plannen van het ziekenhuis. Veulen vierde het 5()-jarig bestaan van het rec toraat, Heel het doq) was uilgelopen om de onthul ling mee te maken van het nieuwe kunstwerk op het door de Veulenaren zelf fraai aangeklede plein. Ongeveer 300 mensen hebben op de Britse begraafplaats aan de Hoenderstraat de jaarlijkse herdenking van de in WO II gevallen Britse solda len bijgewoond. Veel belangstelling bij de start van de Open Monumentendag 1996. Een dag met aandacht voor de jongste geschiedenis met daarin centraal de Peelontgmning en Ysselsteyn, dal dit jaar 75 jaar geleden werd gesticht. De opening vond plaats in hel met zorg ingerichte particuliere muse um De Peelstreek. De Venrayse politie heeft Provinciale Waterstaat verzocht verkeersremmende maatrege len aan te brengen op de Deurneseweg bij de aan leg van de rotonde in Oostrum. In hel afgelopen weekeinde vonden hier drie ongelukken met mate riële schade en persoonlijk letsel plaats. De gemeente Venray blijft ook in 1997 bij het Rijk aankloppen voor financiële steun. Dit ondanks het feil dat Venray volgend jaar geen arti kel 12-status meer heeft en zodoende haar eigen (financiële) boontjes moet doppen. Dat maakten B W bekend bij de presentatie van de gemeente begroting voor 1997. Het college presenteerde een sluitende begroting, waarin zelfs een bedrag van bijna I miljoen gulden beschikbaar is voor nieuw te vqeren beleid. De nieuwe milieuwetten en regels voor gilden en schutterijen staan zaterdag 21 september cen traal tijdens een informatiedag in Venray. Deze leggen de verenigingen de verplichting op om bij schietactiviteiten de loodbelasting in de bodem na I januari 1998 drastisch terug te dringen. Onder de naam BromSnor start op dinsdag 24 september een uniek verkeersproject waarbij de bestuurders van brom- en snorfietsen duidelijk wordt gemaakt welke risico's zij dagelijks in het verkeer lopen. Het project is een samenwerkings verband tussen de politie van het district Venray, Veilig Verkeer Nederland, de negen gemeenten en het voortgezet onderwijs in het politiedistrict Venray. Groep Gelelde Wapens De Peel is op 24 en 25 september een van de twee oefenlocaties voor een vliegoefening als voorbereiding op een opleiding van het Duits-Nederlandse Legerkorps. Dit korps start in het voorjaar van 1997 met een opleiding 'Foreword Air Control'. De gemeente gaat opnieuw afzonderlijk praten met kermis-exploitanten en marktkooplui over de herinrichting van de pleinen in Venray. Alhoewel de grote lijnen vastliggen, wil de gemeente de ondernemers de kans geven hun wensen kenbaar te maken. De oude ambtsketen van de gemeente Venray is na ruim 50 jaar weer terecht. Tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog verdween de zilveren ketting uit het gemeentehuis. Afgelopen zomer dook de ketting plotseling op via een Belgische antiquair. In Ysselsteyn is hel startsein gegeven voor de bouw van ruim 40 woningen in hel plan Dopheide. Aannemersbedrijf M.J. Teunissen en Bouwbedrijf Th. Teunissen uil Ysselsteyn gaan op die locatie verschillende typen woningen realiseren. De medewerking van de GGD Noord-Limburg aan een groot landelijk onderzoek naar voedings gewoonten roept bij de mensen in deze regio, die een vragenlijst hebben ontvangen, vragen op. Sommige mensen denken dat hel om een markton derzoek gaat. Dat is echter niet het geval. Het onderzoek is gericht te achterhalen hoe ge/.ond of juist ongezond de mensen in Noord-Limburg eten en wat ze vinden over bepaalde produkten. Os Schouwburgplein is het winnende liedje geworden tijdens het liedjesfestival van vastelao- ves-vereniging De Piëlhaas. Het nummer werd gezongen door Peter Teeuwen, bijgestaan door enkele horeca-ondernemers van het Schouwburgplein, die ook voor de tekst hadden gezorgd. Zaterdagavond ontving Liesbeth Lucassen in hotel-brasserie De Zwaan "Het Silveren Swaentje". Zij kreeg dit kleinood voor haar inzet om Venray en "het Venrayse" onder een breed publiek bekend te maken. Liesbeth Lucassen is medewerkster van de Lokale Omroep en in die hoedanigheid is zij veel op stap in Venray. De tentoonstelling "100 jaar ballonzuil en andere luchtvaartherinneringen" is van start gegaan. De tentoonstelling gaat in op de geschie denis van de ballonvaart in z'n algemeen en de bal lonzuil nabij Merselo in 't bijzonder. Mevrouw M, Michels-Direks is onlangs met algemene stemmen benoemd tot erelid van het Venrayse ouderenkoor Crescendo. Zij is hiermee na mevrouw Jan,sen-Van Daal het tweede lid dat deze titel ten deel valt. De gemeente Venray wil op tien kavels in de wijk Antoniusveld een subsidie verstrekken indien gebouwd wordt volgens de richtlijnen van het 'duurzaam bouwen', de eigenaar van een kavel kan rekenen op een bijdrage van 5000 gulden. Duurzaam bouwen richt zich op energiebesparing, toepassing van milieuvriendelijke materialen en op kwalueits- en eomfortverhogende maatregelen, Zo'n 15 wijkbewoners bezochten dinsdagavond de bijeenkomst in wijkcentrum 't Schöpke waar de gemeente een toelichting gaf op de recente ver keersmaatregelen op de Kulutweg. De Bonte Wereld, een samenwerkingsverband van diverse Venrayse organisaties, houdt op dins dag I oktober een discussie-avond in cafÉ De Bonte Koe. Thema is 'Landbouw van de toekomst is voedsel voor de toekomst," Op zondag 6 oktober is het dubbel feest in Heide. Die dag wordt gevierd dal het rectoraat Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Onbevangen 40 jaar en het dameskoor 25 jaar bestaat. Voor de eerste keer in de geschiedenis is de bemanning van een snelboot van de Duitse marine werkzaam geweest op het oorlogskerkhof in Ysselsteyn. OKTOBER Een groep van 37 Venraynaren bracht dinsdag middag een bezoek aan de compostfabriek van AVL in Blerick. De Venraynaren kregen een rond leiding door de fabriek en werden onthaald op een dialezing. De VVV Venray dient voor I januari 1998 haar inkomsten vanuit liet bedrijfsleven te hebben ver dubbeld. Dat zei burgemeester Waals maandag avond tijdens de commissievergadering Algemene Zaken. De uitbreiding van het kabelnet in Vredepeel, Veulen en Smakt en de buitengebieden van Venray is een zaak tussen potentiële abonnees en Mega Telediensten Limburg. De gemeente Venray zal in ieder geval geen gelden beschikbaar stellen om een uitbreiding te realiseren. De gemeente Venray wil jaarlijks minimaal 25 langdurig werklozen aan een baan helpen. Het streven is om zelfs 50 mensen een job te bezorgen., Om dat te bereiken gaat de gemeente actief op zoek naar werk en wordt er een 'service-punt' voor eenvoudige arbeid ingericht. Ook staat de inrich ting van een klussencentrale gepland. B W van Venray hebben dat deze week besloten. De gemeente gaat in het project samenwerken met de Arbeidsvoorziening en het bedrijfsleven. De commissieleden Cultuur. Maatschappelijke Zaken en Sociale Zaken in Venray zijn door de Stichting Odapark uitgenodigd voor een bijeen komst op donderdag 3 oktober in het Theehuis. De stichting wil die middag de commissieleden infor meren over de uitbreidingsplannen van het park en hel Theehuis, Over die plannen zijn inmiddels dc eerste besprekingen gevoerd met het college van B W van Venray'en de Provincie Limburg. De gemeente Venray heeft er woensdag een nieuw kunstwerk bijgekregen. Wethouder De Loo van cultuur en de Venrayse kunstenares Thérèse Schaeffers onthulden op hel ronde pleintje aan de Leeuwstraat een hardstenen beeld met als titel De Vriendschap. Venraynaar Geert Koppers had dc dag van zijn leven. Een langgekoesterde droom ging namelijk in vervulling: met een touw langs de Grote Kerk omhoog klimmen en vervolgens abseilen over een hoogte van 53 meter. Het vervullen van z'n wens had Geert te danken aan z'n tante Hanny Rongen. Die had Henny Huisman en z'n Surpriseshow ingeschakeld om de droom van Geert uiteindelijk waar te maken. Er bestaan plannen om in Venray een regionale groep van de Vereniging Milieudefensie op te rich ten. In Holthees en Smakt loopt een actie van de politie van het Land van Cuijk ter bescherming van de bezittingen van inwoners. De gemeente Vierlingsbeek heeft een aantal gravcerkoffers aan geschaft en leent deze uit aan bewoners om hun waardevolle bezittingen te graveren/merken. Op 78-jarige leeftijd is donderdag 3 oktober oud-wethouder Grad Schols van Venray overle den. Sehols bepaalde 26 jaar lang als raadslid, waarvan 22 jaar wethouder, mede het politieke beeld van Venray in de jaren 60 en 70. Donderdag overleed op 88-jarige leeftijd ook oud-directeur gemeente- werken van Venray, Jo Naus. Naus, in Neer geboren, was na z'n komst in 1946 in Venray. 28 jaar hoofd van gemeentewer ken, Hij gaf mede gestalte aan de wederopbouw van het zwaar gehavende Venray. Secretaris Paul Janssen van de Stichting Odapark heeft donderdag uit handen van Erik Peters van Inalfa Industries een cheque van 20.000 gulden in ontvangst mogen nemen. Dit was de helft van de giften die klanten en leveranciers bij elkaar hadden gebracht ter gelegenheid van het jubileum van Inalfa. Eerder al had de Stichting Divinolandia eveneens 20 mille in ontvangst mogen nemen. Burgemeester Jos Waals heeft het eerste exem plaar van de ledeninformatiemap van Business Vision Venray in ontvangst genomen. In hotel De Zwaan kreeg hij de map uit handen van voorzitter Victor Weijs van deze vereniging van Venrayse ondernemers. De Seniorenraad Venray en hel Gehandicaptenplatform hebben forse kritiek op de wijze waarop de gemeente met de WVG-gclden omspringt. Gelden die de gemeente heeft ontvan gen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten WVG) moeten ook aan deze doel groep ten goede komen, vinden beide organisaties, De gemeente Venray is van plan om van de onge veer 4 miljoen die ze van het Rijk aan WVG-gel- den heeft gekregen, de helft te gebruiken voor het wegwerken van oude schulden'van het grondbe drijf. Hub Nabben is zondag bij z'n afscheid als kerk meester van het rectoraat Heide onderscheiden met de 'Pro Ecclesia et Pontifice'. Asiel en dieren- pension De Berghaag hield zondag open huis, mede naar aanleiding van Werelddierendag. Honderden mensen, waaronder veel ouders met hun kinderen, togen naar Oostrum. In totaal 215 mensen hebben de afgelopen

Peel en Maas | 1997 | | pagina 6