1996 in vogelvlucht 4 PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 1997 - Pagina 5 JANUARI Oud-Ysselsteyner dr. Richard Janssen is door de Stichting tot Bevordering van Wetenschappelijk Onderwijs en Onderzoek in de Gezondheidszorg met ingang van januari 1996 benoemd tot bijzon der hoogleraar op de leerstoel Economie en Organisatie van de Gezondheids- zorg aan de Economische Faculteit van de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. Het Juliana Welzijn Fonds heeft in het kader van zijn Limburgse gemeenschapshuizcnproject twee bijdragen gegeven voor het nemen van ener giebesparende maatregelen Stichting Gemeenschapshuis in Leunen en Stichting Jeugdhuis Merselo kregen beide een bijdrage van 30.000 gulden. "Rank Xerox Venray heeft een uitstekend jaar achter de rug, waarin het bedrijf weer concurre rend is geworden door verbetering van de produk- tiviteit, lagere kostprijzen en een sterkere motiva tie bij de medewerkers. Daarmee kunnen we elkaar feliciteren." Optimisme was troef bij alge meen directeur Francois Stollman van Rank Xerox tijdens zijn traditionele nieuwjaarstoespraak voor het personeel, Het parkeerexperiment met Parcon, waarmee parkeerbeheerders ook beperkt verbaliserend op kunnen treden, wordt tot 1 april a.s. verlengd. Daarna zal de gemeente Venray een beroep op de politie moeten gaan doen. om het foutparkeren te kunnen beheersen. Anny Dahmen en Ida Dings zijn zondag door Wijkvereniging Landweert in het zonnetje gezet. Het tweetal werd door Jody Curfs, de voorzitter van de wijkvereniging, onderscheiden met 't Zilveren Bömke. Anny en Ida kregen de onder scheiding vanwege hun vele verdiensten voor peu terspeelzaal De Blokkedoos. Het tweetal zet zich al tien jaar als leidster van de peuterspee De rechtszaak tegen de Venrayse ex-ambtenaar is maandag aangehouden. De raadsman van de verdachte en de Officier van Justitie verschilden van mening over een aantal ten laste gelegde fei ten. Eind december 1995 zijn een 40-jange man uil Venray, van Syrische afkomst, en zijn 19-jarige zoon aangehouden op verdenking van de moord bp een 40-jarige man uit Turkije. In de nacht van 8 op 9 januari werd een derde verdachte, een 34-jari- ge Helmondenaar van Marokkaanse afkomst, aan gehouden. Het slachtoffer werd op vrijdag 22 december op de autosnelweg tussen Keulen en Bonn in de plaats Bornheim het slachtoffer van een roofmoord. De gemeente Venray hoopt binnenkort te star ten met een proef met ondergrondse afvalcontai ners. In het in aanbouw zijnde winkelcentrum Landweert worden vier ondergrondse containers geplaatst, terwijl in de St. Antoniusstraat de bovengrondse glascontainer wordt vervangen door een ondergrondse glasbak. Het experiment duurt een halfjaar. Stichting St. Odapark heeft de gemeente Venray laten weten het een slecht idee te vinden in het Vlakwatergebied een speeltuin te vestigen. Het idee werd enige tijd geleden gelanceerd door de Stichting Speeltuin Venray. Stichting St. Odapark meent dal hel St. Odapark en omgeving alleen geschikt is voor kleinschalige en passieve recre atie. Gemeente en Rijkswaterstaat willen een onder zoek instellen naar de geluidsoverlast in de wijk Brukske. Dat vindt echter pas plaats nadat de Rijksweg A73 volledig tot Venlo is opengesteld. Pas dan kunnen reële metingen worden verricht. Dit houdt in dat er vooralsnog langs de Deumeseweg geen geluidswal wordt aangelegd. Voor de 13-jarige Linda van Hoek uit Venray ging onlangs een droomwens in vervulling, In de tv-studio's van RTL4 mocht zij voor heel even haar droom, het regisseren van een tv-programma. in praktijk brengen. De wens kon in vervulling 'gaan dankzij het programma 'Geef nooit op' van Peter-Jan Rens. De gemeente wil de bereikbaarheid van het centrum inkrimpen. Dat was het voornaamste punt jvan kritiek door Venrayse winkeliers tijdens een 'gemeentelijke informatie-avond over verkeer en vervoer. De ondernemers blijven kritiek hebben op het gemeentelijk verkeers- en vervoersbeleid. B W van Venray willen een einde maken aan de illegale reclameborden in de gemeente. Het col lege wil onder meer wildgroei voorkomen en belemmeringen voor bermonderhoud tegengaan. Volgens B W zijn er voor bedrijven voldoende mogelijkheden aanwezig om reclame-aanduidin gen kenbaar te maken. De Stichting Speeltuin Venray is teleurgesteld in de reactie van de Stichting St. Odapark over de aanleg van een nieuwe speeltuin in het Vlakwatergebied. Dat schrijft voorzitter J. Jegen van de Stichting Speeltuin Venray in een brief aan voorzitter Welschen van Odapark Volgens Jegen is het jammerdal de Stichting St. Odapark een uit nodiging voor een gesprek heeft afgewezen. Dankzij de snelle hulp van een buurman is een 9-jarig jongetje zondagmorgen uit een brandende woning bevrijd. De buurman wist de jongen via een ladderen het slaapkamerraam te bevrijden Hans Schambergen is de 51e prins van de Piëlhaas. Als Hans 11 leidt hij samen met adjudan ten Rutger Janssen en Dolf Verbeek het carnavals seizoen 1996. Hans Schambergen (1950) is van beroep fysiotherapeut. De bewoners van het Brukske zijn boos op Rijkswaterstaat en de gemeente. Zij werden vorige week op de hoogte gesteld van het geluidsonder- zoek naar de gevelbelasting van hun woningen. Volgens de bewoners deugen de onderzoeken van Rijkswaterstaat met en accepteert de gemeente 'klakkeloos' de gegevens. Cor Koopman schrijft dit namens de bewoners in een brief aan Rijkswaterstaat en de gemeente Venray. Bij de inbraak in de manege aan de Veulensewaterweg onder het Veulen werd voor maar liefst 220.000 gulden aan goederen buitge maakt. Dat is na een inventarisatie door de eige naar van de manege bekend geworden. Nagenoeg de hele manege werd leeggehaald. De inwoners van Venray gaan vanaf 1997 vier tot vijf gulden extra belasting betalen aan de gemeente. Deze zogenaamde solidariieitsbelasting komt ten goede aan de mensen met een smalle beurs. Venray wil met de extra opbrengst het kwijtscheldingsbeleid verruimen. Het college van B W stelt dit voor aan de gemeenteraad. Muziekfeesten Merselo en de tuinbeurs Impression, beide evenementen vinden met Pinksteren plaats, gaan samenwerken op organisa torisch vlak en op het gebied van reclame en publiciteit. Zo komt er een combinatie-entreekaart voor de Aid Merselse Dag en Impression Via een pendeldienst gaat men proberen de beide evene menten met elkaar te verbinden. Maessen Recycling gaat de betoncentralcs in de regio voorzien van granulaat gemaakt van sloop- beton. Het mengsel vervangt voor 1/5 deel het aandeel grind in beton. Maessen heeft met de betoncentrales een contract voor vijf jaar afgeslo ten. De gemeente Venray wil verenigingsgebouw De Schakel in Leunen verkopen. De huidige gebruikers. Scouting Don Bosco, Peuterspeelzaal 't Ukkenest en de Biljartclub Ouderen, richten daarvoor een stichting op. Indien de gemeenteraad akkoord gaal wordt hel gebouw voor 275.000 gul den verkocht. Met het ingaan van de nieuwe dienstregeling eind mei 1996 gaat de dienstverlening van de NS in Vierlingsbeek er sterk op achteruit. De Bronzen Pielhaas, dc hoogste onderschei ding van vastelaovesveremging De Piëlhaas, wordt dit jaar toegekend aan mevrouw Tiny Verbeek- Volleberg. Zij krijgt de onderscheiding voor al haar inzet in Venray, met name op sociaal- cultureel en maatschappelijk vlak. Vastelaovesveremging De Piëlhaas heeft de onderscheiding de Wakkere Piëlhaas dit jaar toe gekend aan mevrouw Gonnic van Ham-Frederix. De onderscheiding is een blijk van waardering voor al haar activiteiten voor de Venrayse gemeen schap, met name haar inzet voor de Avondvierdaagse in Venray. Het besluit van de Europese Gemeenschap om geen subsidie beschikbaar te stellen voor het Technisch Onderwijs Centrum (TOC) in Venray. wil niet zeggen dat de komst van hel TOC van de baan is. Dat stelt secretaris Jeu Sprengers van de Kamer van Koophandel in Noord-Limburg. Aan het eind van een zeer geslaagde jeugdzit- tmg werd Bart Coppus van de Veltufnse Kleffen uitgeroepen tot prins Bard d'n Derde van Jëugd- vastelaovend De Hazekeutel. Bart koos als adju danten Ted Lenssen (Rooseveltstraal) en Joep Mariens (uit Klein-Oirlo). Wim Giliam en Ans van Dijck vormen dit jaar het boerebruidspaar op vastelaovenddinsdag bij De Pielhaas. Veel belangstelling was er zondagmiddag tij dens de taxatiedag die door de Lions werd georga niseerd. De taxatiedag loopt vooruit op de grote veiling die de Lions in maart organiseren, en waar van de opbrengst besteed wordt voor vakanties voor spierdystrofiepatienten. De leden van de LLTB staan massaal achter de plannen voor een boycot van de mestboekhouding. Dat is gebleken op vier ledenraadplegingen die de afgelopen twee weken zijn gehouden. Zeker drie kwart van degenen die ter plekke een enquête invulden, antwoordde voor een boycotactie te zijn. Sympathisantengroep Fluitekruid en bewoners van een deel van de wijk Landweert zijn verbaasd over het bericht dat de gemeente vergevorderde plannen heeft om de boerderij aan het Fluitekruid 46 te slopen en op het vrijkomende terrein nieuwe woningbouw te realiseren. Het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) gaat de komende jaren 97 miljoen gulden besteden aan sloop, nieuwbouw en renovatie van de gebouwen van het instituut. Tot aan 2004 worden 20 projec ten uitgevoerd, waarbij gebouwen verdwijnen, worden afgestoten of vervangen door nieuwe. De operatie heeft ingrijpende consequenties voor de drie locaties van het instituut. Een cameraploeg van VARA-teievisie was dinsdag te gast in Venray. De crew maakte,in het kader van een nieuw programma waarin vrijwilli gers centraal staan opnamen van de werkzaamhe den van de Stichting Kruisen en Kapellen. Hel werkbezoek van de wethouders Marlies de Loo, Bert Kersten en Jan Driessen leverde de bewoners van de Venrayse wijk Landweert dins dagavond een aangename verrassing op. Het colle ge van B W. burgemeester Waals ontbrak overi gens door ziekte, zei toe 300.000 gulden beschikbaar te stellen voor het nemen van ver keersmaatregelen in de wijk. Na een leefdtijd bereikt te hebben van ruim 104 jaar is de oudste inwoonster van Venray, Cornelia Jacobs-Schuiling, overleden. B W van Venray hebben donderdagmiddag de plannen met betrekking tot het Jerusalemterrein in Venray gepresenteerd. Hel ligt in de bedoeling dat er op het terrein 120 woningen in met name de duurdere sector worden gerealiseerd, waarvan 30 huurwoningen. In een deel van Leunen wordt een 30-km zone ingesteld ter verbetering van de verkeersveilig heid. Omroep Venray brengt de prinscnmstallatie op 17 februari live op de televisie. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de Venrayse carnaval dal iedereen de installatie van de prinsen in Venray op de televisie kan zien. De gemeente is de overlast door geparkeerde vrachtauto's en bussen in woonwijken meer dan beu. Het college van B W bespreekt volgende week een nota waarin een pakket maatregelen tegen de overlast staat. Guus Kauffeld (58) is met ingang van 1 febru ari benoemd tol algemeen directeur van Rank Xerox in Venray. Hij volgt F. Stollman op die onlangs werd benoemd tot vice-president en direc tor manufacturing en supply chain van Rankx Xerox Ltd. Een afvaardiging van Rotaract Venray heeft afgelopen zaterdag een bedrag van 300 gulden geschonken aan de Stichting Speeltuin Venray, Medio 1997 wordt gestart met de bouw van een nieuwe TBS-klimek aan de Wanssumseweg in Venray. De nieuwe kliniek gaat beslaan uit 81 plaatsen. Het beruchte kruispunt Mgr. Hanssenstraat, Sparrendreef, Deurneseweg en Wanssumseweg in Oosirum wordt gelijk na de zomervakantie veran derd in een rotonde. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant heb ben het herindelingsplan vastgesteld. Het college stelt voor een nieuwe gemeente te vormen, bestaande uit de op te heffen gemeenten Vierlingsbeek en Boxmeer De gemeenteraad is akkoord gegaan met het principevoorstel voor de komst van een kringloop centrum voorgraf vuil. Alleen de fraktie V.d, Vorle bleef zich verzetten tegen de plannen voor een kringloop- centrum. FEBRUARI De rubriek Gemeentepraat in weekblad Peel en Maas gaat verdwijnen. De gemeente Venray wil met ingang van september 1996 een eigen huisor gaan uit gaan brengen. De besturen van Stichting Thuiszorg Noord- Limburg en Stichting Het Groene Kruis Noord- Limburg hebben het besluit genomen om met elkaar te fuseren. Op korte termijn wordt van beide stichtingen een nieuw bestuur en een nieuwe directie gevormd. De beide ondernemingsraden wordt om advies gevraagd. Hel Henseniusbeeld komt op de huidige plek niet tot zijn recht en dient daarom verplaatst te worden. Dat schrijven B W van Venray in een voorstel tot verplaatsing van het beeld. B W van Venray willen 2 miljoen gulden uit trekken voor randvoor- zieningen en infra-struct- rule werken in Landweert. B W van Venray willen 578.000 gulden beschikbaar stellen voor de herinrichting van de pleinen in Venray. Hef gaat zich om het Schouwburgplein, Hensemusplcin en de Grote Markt. Gemeenschapshuis De Linde in Oirlo is voor de tweede keer in een jaar tijd door een brand getroffen. Dinsdagmorgen vatte een vouwdeur bij laswerkzaamheden vlam, waarna binnen enkele seconden een ernstige vuur- en rookontwikkeling plaats had. In verband met de brandveiligheid moeten in het Venrayse gemeentehuis maatregelen genomen worden Dit gaat de gemeente 470.000 gulden kosten. Dit terwijl het gemeentehuis nog geen drie jaar geleden is verbouwd. De Initiatiefgroep Venray Conferentie heeft zich woensdag gepresenteerd. De initiatiefgroep wil dc promotie van Venray op een hoger plan brengen door mensen en ideeën te bundelen rond om 'het produkt Venray'. De jeugdcarnaval in Oirlo gaal ondanks de brand dinsdagmorgen in gemeenschapshuis De Linde toch gewoon door. Alle activiteiten in het kader van de jeugdcarnaval vinden tijdens de drie dagen plaats in cafÉ Den Terp. De raadsfracties in Venray zijn het niet eens met het voorstel van B W om de subsidie aan het loopevenement Power(wo)man Holland te ver minderen. De prinseninstallatie wordt op zaterdag 17 februari met live door de Omroep Venray op de televisie gebracht Dit is donderdagmorgen bekend geworden na overleg tussen de Omroep Venray en de gemeente Venray. De .Slichting Jumping Venray heft zichzelf op. Het heeft besloten haar batig saldo, ongeveer 15.000 gulden, te doneren aan de organisatie van een aantal Venrayse evenementen en verenigingen. De directie van hel bedrijf Vitec in Venray krijgt vrijdag 9 februari het 1SO-900I certificaat uitge reikt. Vitec heeft in 15 maanden tijd haar organisa tie vastgelegd in dit kwaliteitshandboek conform ISO-9001. Wethouder Bert Kersten van sportzaken heeft vrijdagmiddag officieel de nieuwe sporthal in Landweert geopend. Tevens maakte hij bij die gelegenheid de nieuwe naam van de sporthal bekend: 'De Weert'. B W van Venray moeten bekijken of zij met name de laagste inkomens- groepen een compen satie kunnen bieden voor de extra stookkosten in deze wintermaanden. Dat stelt de PvdA-fractie in Venray in een brief aan het college. In de Islamitische moskee aan de Eindstraat werd een bijzondere maaltijd gegeten. De Turkse gemeenschap had, in het kader van de Ramadan, 50 personen uil Venray uilgenodigd om, zoals dat in deze tijd hoort, na zonsondergang, samen een maaltijd te nuttigen. Mevrouw Faas uit Venray gaat een kort geding aanspannen tegen minister Borst van Volksgezondheid. Inzet is de verdeling van een tegemoetkoming van 200,000 gulden die alle als gevolg van bloedtransfusie met het HIV-virus besmette mensen krijgen Zorgverzekeraar VGZ en Stichting Boncura zijn gestart met een uniek samenwerkingsproject. Naar verwachting wordt aan 80 ouderen in de regio Noord-Limburg verpleeghuiszorg geboden in de thuissituatie. De gemeente Venray heeft de dorpsraad van Veulen laten weten zo snel mogelijk diverse maat regelen te nemen op en rond het kruispunt nabij de kerk. De besturen van de Stichting Odapark en de Grote Kerk hebben maandag beide een cheque van 10.000 gulden in ontvangst genomen. De bijdra gen zijn geschonken door Bouwmij Janssen 'Maak van een oude paardenstal een modern gastverblijf. Binnen 51 uur!' Die opdracht kregen de medewerkers van het Venrayse bouwbedrijf Nelissen Van Egteren van presentatrice Angela Groothuizen van het tv-programma De Uildaging. De Omroep Venray heeft ten onrechte een 'hetze' gevoerd tegen de gemeente en haar mede werker Guus Spelbos vanwege het met doorgaan van de live-uitzending van de prinseninstallatie in Venray. Via diverse media is de gemeente de 'zwarte piet' toegeschoven voor het afgelasten van de tv-uitzending. Het gemeentebestuur distantieert zich nadrukkelijk en onomwonden van dergelijke praktijken, Dat stelt burgemeester Waals van Venray in een brief aan het bestuur van de Lokale Omroep Venray. Twee geldlopers zijn in het steegje bij 't Liene overvallen door een nog onbekende man. De man vuurde ÉÉn schot af, maar niemand raakte gewond. De ziekenhuizen Noord-Limburg starten met een experiment waarbij mannelijke en vrouwelijke patiënten op dezelfde kamer verpleegd worden. Op donderdag 29 februari zal wethouder De Loo het Marokkaans Centrum aan de Leunseweg heropenen. Het centrum heeft met name binnen een facelift ondergaan. f995 Is voor het Consultatiebureau voor Alcohol en andere Drugs een druk jaar geweest. Zo werden in 1995 411 nieuwe cliënten geregis treerd, in 1994 waren dat er 252. De "strijd" tussen het Venrayse reisburo Buitenlandse Zaken en het gelijknamige ministe rie in Den Haag duurt nog steeds voort bij de rechtbank. Het team van "Ook dat nog" ziet van deze strijd tussen "klein duimpje" en de "reus" het komische wel in. In verband met hét jubileum van pastoor Steneker uit Yssëlsteyn wil de gemeenschap van dit kerkdorp de pastoor een kado aanbieden. Maandag is op 90-jange leeftijd Miet Jansen- Van Daal uil Venray overleden. Zij heeft in haar leven veel gedaan voor de rechten van de arbei dersvrouw. Zo was zij oprichtster van de Katholieke Arbeiders Vrouwenvereniging (KAV) en later de Katholieke Vrouwenvereniging Venray (KW). De heer V.d. Ven van de Cl000 supermarkt in het Brukske is boos over het politie-optreden in de wijk. De politie verbaliseerde twee weken geleden tijdens de koopavond parkeerovertreders. En dat is volgens V.d. Ven tegen eerdere afspraken in. Mrs. Morris krijgt maandag 4 maart tijdens de jaarvergadering van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray het Kruis van Verdienste uitge reikt. Eigenaar ABP en de gemeente Venray willen het winkelcentrum Brukske verbeteren en uitbrei den. Met de upgrading van het winkelcentrum is een bedrag gemoeid van ongeveer 2,5 miljoen gul den. Als de plannen doorgaan wordt van de gemeente een bijdrage van 8 ton venvacht. MAART Het waterschap De Maaskant wil de stuw in hel afieidingskanaal bij de brug van de St. Jozeflaan in Holthees vervangen door een nieuwe. In het gemeentehuis van Venray vindt dinsdag 12 maart het project Kindergemeenteraad plaats. B W van Venray willen de plaatselijke VW het alleenrecht geven voor het exploiteren en plaatsen van driezijdige reclameborden m de gemeente. De realisatie van het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn is een stuk dichterbij gekomen. Hel haalbaarheidsonderzoek van Heidemij Advies is positief. Het voltallig college van Gedeputeerde Staten van Limburg heeft woensdagmorgen een werkbe zoek gebracht aan Venray. Tijdens een onderhoud met B W van Venray kwamen verschillende knelpunten aan de orde waarmee de gemeente kampt. B W van Venray hebben ervoor gekozen het definitieve milieustation op het terrein van de gemeentewerf aan de Acaciastraat te gaan ontwik kelen. Bij een varkensbedrijf aan de Timmcrmansweg in Ysselsteyn zijn 120 varkens door een rooster gezakt. De beesten kwamen vervolgens terecht in de gier. SV Venray-trainer Jan Poels moet met onmid dellijke ingang stoppen als trainer van de Venrayse eerste-klasser. De KNVB heeft Poels verboden een kaderfunctie uil te oefenen omdat hij niet in bezit is van de benodigde trainerslicentie oefen- meester I Een extern bureau gaat de investeringen in beeld brengen die nodig zijn om de huidige lokalie van jongerencentrum Dingus te optimaliseren. Zaal In den Engel in Venray stond afgelopen vrijdag in het leken van de Internationale Vrouwendag. Een 35-jarige vrouw is woensdag 28 februari rond 17.30 uur verkracht dooreen nog onbekende man. Dat gebeurde op een speelveld tussen de Marimba, Luitstraat, Fagotstraat en Ccllostraat. Kinderen van groep 7 en 8 van zes basisscholen in de gemeente Venray mochten een dag lang mee besturen met de Venrayse gemeenteraadsleden. In het kader van hel project Kindergemeenteraad waren 48 basisscholleren uilgenodigd om een dag lang een kijkje te nemen in de politieke Venrayse keuken. De basiseenheid Venray van de politie Limburg Noord heeft woensdag een drugsoverlastteam ingesteld. Het uit zes agenten bestaande team wordt speciaal belast met de overlast die wordt veroorzaakt door drugs en de verkoop ervan. Het vorig jaar door de gemeente Venray inge stelde 'budget openbare ruimte' is een succes. Uit dit met 50.000 gulden gevulde potje worden sinds de invoering ervan allerlei kleine klusjes betaald, die snel en eenvoudig door de gemeente moeten worden uitgevoerd. Een groep Venrayse ouders van basisschool leerlingen protesteert tegen de ongelijke vakanties in Venray. Hun kritiek richt zich op het feit dat in Venray al jarenlang de vakanties van basisscholen en voortgezet onderwijs niet gelijk lopen. Zondag vierde in Ysselsteyn pastoor Eelco Steneker z'n 40-jarig jubileum als priester. Tijdens een drukbezochte receptie kreeg de jubilaris een geschenk overhandigd. Een cheque van ruim 8800 gulden die volgens de wens van Steneker bestemd was voor het carillon van de kerk. De gemeente Venray wil in vier jaar tijd ruim 4,8 miljoen bezuinigen op taken cn personeel. Dat is de voornaamste conclusie van de operatie Keerpunt die door B W van Venray is gepresen teerd. De heer G. Classens uit Castenray is maandag avond onderscheiden met de Zilveren Eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De Groep Geleide Wapens De Peel van de Koninklijke Luchtmacht gaat samenwerken met de Sam Wing 3 van de Duitse Luftwaffe. Het Duitse Commando Sam Wing 3 is gestationeerd in Oldenburg en bestaat uit drie groepen: Patriot, Hawk en Rowland. De Woningcorporaties in Noord-Limburg drin gen er bij de gemeenten op aan de stijging van de gemeentelijke heffingen in de komende jaren zoveel mogelijk te beperken. De werkgroepen Vervoer en BTB (Bereikbaarheid, Toegankelijkheid en Bruikbaarheid) van de ANBO Venray en het Gehandicaptenplatform Venray hebben de handen ineen geslagen. De Kennedymars in Venray zal dit jaar ruimer van opzet worden. Door de organisatie is bewust gekozen om de activiteiten en de Kennedymars meer bekendheid te geven, niet alleen bij de wan delaars maar ook bij een breder publiek. De rechter-commissaris gaat zes getuigen ver horen in de zaak tegen de van verduistering ver dachte Venrayse ex-ambtenaar Z, De getuigen worden gehoord op verzoek van advocaat mr. Coumans van de verdachte. Het bestuur van Onderwijs Service Centrum Netwerk is onaangenaam verrast door het voorne men om de gemeentelijke subsidie ten behoeve van dit service-orgaan voor het gehele basisonder wijs binnen de gemeente Venray te willen beëindi gen, Het rapport "Bedrijventerreinbehoefte Land van Cuijk" geeft aan dat, door de spanning lussen vraag en aanbod met betrekking tot industrie- grond. hier goede kansen liggen voor Venray. De veiling die door de Lions Club Venray in het Raaylandcollege werd gehouden, is een groot suc ces geworden. De opbrengst van de veiling zelf wordt tussen de 7 en 8000 gulden geschal. Met daarbij inkomsten van horeca, de platenmarkt en advertenties wordt de totale opbrengst op bijna 20.000 gulden geraamd. In de periode augustus 1993 tot 31 januari 1995 zijn in totaal 120 jongeren door de Venrayse poli tie doorverwezen naar het HALT-bureau Steunpunt Venray. In het kader van de bezuinigingsoperatie Keerpunt wil de gemeente Venray de verantwoor delijkheid van zaken als opruimen van zwerfvuil en het onderhoud van straatmeubilair en speeltoe stellen neerleggen bij de wijk- en dorpsraden. De Venrayse burger kan rekenen op een forse stijging van de afvalstoffenheffing en het riool recht. De burger hoeft geen noemenswaardige stij ging van de ozb te verwachten. De gemeente Venray stelt dat in haar voorjaarsnota die in juni door de Venrayse politiek wordt besproken. Burgemeester Jos Waals en wethouder Bert Kersten brengen van 15 tot 19 april een vijfdaags werkbezoek aan de Verenigde Staten. Hel tweetal is uitgenodigd door de bedrijven MMT en Penn Color. De fractie van de Partij van de Arbeid wil dat minima in Venray een zogenaamde stadspas kun nen krijgen, Met zo'n pas krijgen ze korting op entreeprijzen, contributies en abonnementen. Het doek voor de boerderij aan het Fluitekruid 46 in Landweert is gevallen. Handhaven van de boerderij is geen haalbare kaart. De gemeente en de bewoners zijn tot die conclusie gekomen. APRIL Op luchtmachtbasis De Peel zal in het weekend van 24 en 25 augustus een "Fly. Drive en Classic Show" worden gehouden. "Ik wordt hier koud noch warm van" was de reaktie van Inalfa directeur Fred Welschen op een artikel in Dagblad De Limburger. Het artikel han delde over de werkwijze van een adviesbureau dat aan de hand van jaarverslagen aan kon geven of een bedrijf zich in gevaar van faillissement bevond. John's Food Palace mag zich sinds maandag de "Beste cafetaria van Nederland" noemen. De Stichting St. Odapark heeft bij de gemeente plannen ingediend om, behalve hel terrein van het voormalige zwembad bij het park te trekken, ook het Theehuis te verruimen. Harrie Beerkens heeft dinsdagavond de gouden speld van de grafische bond Druk en Papier ont vangen. Beerkens is dit jaar 50 jaar lid van deze bond. voorheen de Katholieke Grafische Bond NKV. De Venrayse gemeenteraad heeft dinsdag het voorstel van het college over de operatie Keerpunt op grote lijnen goedgekeurd. De leden van de commissie Openbare werken hebben woensdagmiddag een fietstocht gemaakt. Onder leiding van wethouder Driessen plantten de commissieleden bomen in Landweert een wijdden ze het verbindingsfietspad tussen Landweert en Brukske in. Alle ondernemers, die zonder vergunning langs de wegen in de bebouwde kommen, bedrijfsbor- den hebben geplaatst, krijgen tot 6 mei de gelegen heid die te verwijderen. Gebeurt dat niet, dan zal dc gemeente dat op kosten van de ondernemer laten doen. Kinderen van de Kruudwis in Landweert heb ben woensdag op Keizersveld ongeveer 100 eiken geplant. Dat gebeurde in het kader van de Nationale Boomfeestdag. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan hel HALT- bureau Steunpunt Venray een bijdrage toegekend van 3000 gulden. Deze bijdrage is bestemd voor de aanschaf van een presentatiewand ten behoeve van de voorlichting. Op donderdag 28 april vindt er in schouwburg De Beejekurf een bijzonder toneelexperiment plaats. Zes toneelverenigingen en enkele muzikan ten geven elk op hun eigen wijze invulling aan een tekst geschreven door Jac Poels van Rowwen Hèze. Mensen met een lager inkomen kunnen voor een compensatie van de stookkosten in aanmer king komen. B W van Venray hebben dinsdag besloten om aan eventuele aanvragen tegemoet te komen. De winkeliers in het winkelcentrum van Veltum zijn de loze beloften van verhuurder VHS meer dan beu. Al maanden doet VHS beloften met betrekking tot de renovatie van het winkelcentrum. De gemeente Venray wil proberen om de bodemvervuiling in de Patersstraat op de Provinciale sanenngslijst te krijgen. Bodemonderzoek heeft aangetoond dat in die straal grote concentraties olie in de bodem en het grondwater zijn aangetroffen. In het buitengebied van Venray ontbreekt het aan voldoende verblijfsaccommodatie en onder steunde attracties. Er zijn met name te weinig speel-, doe- cn plezieractiviteiten in dit buitenge bied. De VZO (Vereniging van Zelfstandige Ondernemers) afdeling Venray plaatst de nodige kanttekeningen bij de gemeentelijke plannen rond om verkeer en vervoer en de parkeerbehoefte in het centrum van Venray. Burgemeester Waals heeft vrijdagmiddag aan directeur Jan Worst van Verhoeven Bouwgroep het NEN en ISO-9001 certificaat overhandigd. De bouwgroep kreeg dit certificaat omdat het door henzelf geschreven kwaliteitssysteem aan deze norm voldoet. De plaatselijke afdeling Venray van het Fonds Zomerpostzegels heeft 5000 gulden overhandigd aan de Vereniging Woongroep 50+ Venray, Deze bijdrage is bestemd voor de inrichting van de gemeen schappelijke ruimte. Met dc aanhouding van zes verdachten heeft de politie van Helden een vijftigtal auto-inbraken en diefstallen uit sportcomplexen in Zuid-Oost Nederland opgelost. De sanering van de vervuilde grond onder de voormalige sloperijen van Burhenne en Robben aan de Endepoel kan nog dit voorjaar van start gaan. Dat staat in het herziene uitvoeringspro gramma bodemsanering van de provincie. Speciaalwerk Venray ontvangt op vrijdag 19 april de Supplier Award. Speciaalwerk voldoet daarmee aan de door Xerox Corporation gestelde eisen voor het Certified Supplier programma, een vervolg op de ISO 9000 richting. De realisatie van het International Centre for Foothold Service (ICFS) is op losse schroeven komen te staan na de aanhouding van de 51-jarige directeur van een transportbedrijf in Sl. Anthonis. Binnen de parochie Christus Koning (Vredeskerk) is beroering ontstaan over de weigering de 50-jari- ge huwelijksmis van de oud-dirigent Simons van het kerkkoor in de Veltumse kapel te houden. In Venray heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak aan de Grote Markt in Venray. Met enig ceremonieel is donderdagmorgen de originele zwaan, die jarenlang de gevel van de oude Venrayse tapperij van die naam heeft gesierd, in bruikleen afgestaan aan museum 't Freulekeshuus. Vijf politiesurveillances kwamen er vrijdag morgen aan te pas om een 28-jarige man uit Milheeze aan te houden die een autoradio had gestolen. De man had de radio gestolen uit een auto die stond op de oprit van een woning aan de Matterhornlaan. Hij werd daarbij betrapt door de 58-jarige bewoner die net thuiskwam. Nicole Meyers 16 jaar) uit Oirlo is met haar inzending in het kader van de wedstrijd Grenzeloos Gezond genomineerd voor de interna tionale scholierenwedslrijd. De kinderen in Ysselsteyn worden verzocht met meer te skeeleren en te fietsen op de terreinen van de kerk. Het gaat zich om de weg naar het kerkhof, op het kerkhof, voor de kerk en de weg naar de pastorie. Vier brandweerlieden hebben afgelopen vrijdag hun zilveren dienstjubileum gevierd bij hel Venrayse korps. Leo Claessens. Huub Clevers en Martien Lenssen. allen vrijwilliger, en Teng Manders, beroepskracht, werden in hotel Asteria in het zonnetje gezet. De door het multi-cultureel platform in Venray gehouden kindermiddag voor kinderen tot 12 jaar van de basisscholen uit Venray-centrum is een groot succes geworden. De actie voor hel Nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling heeft in de gemeente Venray een bedrag van 18.025,68 gul den opgeleverd. De opbrengst van Rhythm Jazz Venray, de opvolger op 'Jazz in Venray', is dit jaar bestemd voor het Medisch Kleuter Dagverblijf in Venray. Het college van burgemeester en wethouders van Venray doet de gemeenteraad een voorstel om een samenwerkingsvoorstel aan te gaan met NV Afval Verwijdering Limburg (AVL). Hiermee zou Venray. na Maastricht, de tweede Limburgse gemeente zijn die een dergelijke overeenkomst met het provinciale afvalsturingsbedrijf afsluit. Loco-burgemeester De Loo van Venray heeft met onmiddellijke ingang een rookverbod afge kondigd voor bos-, heide- en natuurgebieden in de gemeente. Door de aanhoudende droogte is ernstig gevaar ontstaan voor bos-, heide- en natuurbran- den. De gemeenteraad heeft geen beslissingsbe voegdheid met betrekking tot de programma's op het kabelnet van Mega Telediensten. Wel zal de gemeente Venray haar invloed via de Programma Adviesraad daar waar nodig aanwenden. Venray gaat schouwburg De Beejekurf voor 4,4 miljoen gulden verbouwen. Voor dat geld krijgt de schouwburg er ongeveer 150 stoelen bij en komt er een cafÉ met terras grenzend aan het plein. Het nieuwe kunstwerk voor de sporthal in Landweert is woensdagmiddag met officieel ont huld. Het kunstwerk van de hand van de Venrayse kunstenaar Joop Wismans zou eigenlijk met een officieel lintje aan het publiek worden gepresen teerd. Door problemen met de sokkel, waarop het kunstwerk geplaatst zou worden, was het niet mogelijk om het kunstwerk op tijd voor de sport hal te plaatsen. Kunstenaar Joop Wismans liet zich echter niet uit het veld slaan en plaatste z'n kunst werk toch. Echter zonder publiek... Inalfa Industries gaat een onderzoeks- en ont wikkelingscentrum oprichten in Venray. Dit om de sterke groei van haar positie op de wereldwijde schuifdakmarkt voor automobielen te ondersteu nen en verder uit te bouwen. Tijdens een vechtpartij lussen enkele personen op de Chopinstraat in Venray raakten woensdag avond twee personen gewond. Omtrent de aanlei ding van de onenigheid bestaat nog onduidelijk heid. De colleges van B W van Boxmeer en Vierlingsbeek sluiten zich aan bij het voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant om beide gemeenten samen te voegen tot een gemeente. De gemeente Venray gaat weer een premie uit loven voor mensen met een uitkering die in het komende aardbeien- en aspergesseizoen seizoen arbeid willen verrichten. Een feestelijke dag voor Oirlo. Om drie rede nen waren vele Oirlonaren naar het zonovergoten dorpsplein gekomen: de opening van het heringe richte plein, de onthulling van de nostalgische wegwijzer en het in werking stellen van de dorps pomp. MEI Een 54-jarige inspecteur en een 43-jarige hoofdagent van de politie Limburg-Noord zijn met ingang van 26 april door de korpsbeheerder voor waardelijk ontslag aangezegd. Beide politieman nen zijn op 14 februari van dit jaar geschorst op verdenking van schending van hun ambtsgeheim De 9-jarige in Venray gefokte volbloedhengst Gatecrasher boekte tijdens een strenge keuring van 31 top fokhengsten in het Duitse Neustadt een fraaie dertiende plaats. Archeologen beginnen maandag 6 mei met opgravingen in het zuidoostelijk deel van Antomusveld. Het gebied waar vorig jaar al vijf proefsleuven werden gegraven gaat onderzocht worden. De werkzaam-heden gaan tien tot veer tien weken duren. "Het lijkt steeds meer op een vrijmarkt." Voorzitter P. Kienhuis maakt zich namens het Venrayse OranjecomilÉ zorgen over de Kindcrmarkt op dc Koninginnedag, Vanaf 1 mei werken fusiepartners Nieuw Spraeland (Oosirum) en ZVG (Venlo). instellingen voor verstandelijk gehandicaptenzorg, onder de nieuwe naam De Wendel. Maandagmorgen 29 april kwam bij de Venrayse politie de melding binnen dat een 7-jarig meisje werd vermist. Het meisje liep om 08.00 uur vanuit haar ouderlijke woning naar de bushalte aan de Rumbastraat in Venray om net als anders met andere kinderen in de schoolbus te stappen. Om ongeveer 12.30 uur wordt naar aanleiding van een melding bij de politie het kind aangetroffen onder het viaduct aan de Henri Dunantstraat in Oostrum. Met ingang van 16 mei wordt de huidige com missie bezwaren/beroepen van de gemeente Venray uitgebreid. De nieuwe commissie zal zich voortaan niet alleen over Venrayse zaken buigen, maar ook over zaken die in Meerlo-Wanssum spe len. Burgemeester Waals van Venray heeft zondag morgen het eerste exemplaar van het nieuwe boek 'Vijftig jaar later' in ontvangst genomen. Het boek is een bundeling van een uitgebreide serie artike len in NRC Handelsblad over het laatste oorlogs jaar en de bevrijding. De Dodenherdenking in Venray werd zaterdag avond op sobere wijze gevierd in een volle Grote Kerk. Het Zuiveringschap Limburg heeft een zwem- verbod voor onbepaalde tijd ingesteld voor de plas noordzijde en zuidzijde van De Diepeling. De politie van het district Brabant Zuid-Oost heeft maandag een inwoner van Son en Breugel. de 32-jarige V„ aangehouden. De man wordt ervan verdacht ontucht te hebben gepleegd met een 12- jarige jongen uit het Zuid-Hollandse Voorschoten. De verdachte is al enkele jaren aktief lid van de Zamo Active Club in Venray. In Oosirum en Merselo kunnen de komende tien jaar rond de honderd woningen worden gebouwd, Oostrum kan ten noordoosten van de huidige kern uitbreiden, Merselo in noordelijke richting. Burgemeester Waals van Venray neemt toch zit ting in de Programma- adviesraad van Mega Telediensten. Door met een tandem door een lint te fietsen hebben de wethouders Driessen (Venray) en Van de Pas (Vierlingsbeek) woensdagmiddag het nieu we betonnen fietspad aan de Overloonseweg offi cieel in gebruik genomen. De Provincie Limburg en de politie zullen de komende maanden weer gezamenlijk gaan optre den tegen de eigenaren van illegale reclamebor den. Doordat de chauffeur van een vrachtauto uit week voor een overstekende fietsster is hij in bot sing gekomen met een personenauto waarvan de bestuurster, een 26-jarige vrouw uit Venray. ern stig gewond raakt. Bewoners van de Bergweg. Houten Hoek en Hoenderstraat zijn fel tegen de inrichting van een speelveldje op het binnenterreintje van hun stra ten. Goed uitgevoerde metingen en tellingen moe ten duidelijkheid scheppen over de verkeersinten siteit op de af- en oprit van de A73 bij de wijk Brukske in Venray. Bovendien moeten zij duide lijkheid geven over de geluidsbelasting voor de bewoners van die wijk. Cor Bijl stelde dat vrijdag namens het wijkplatform Brukske. dat door de gemeente wordt erkend als belangenbehartiger van de wijk. tijdens een bijeenkomst van de commissie milieu van de provincie Limburg Er moet nu constructief overleg gaan plaatsvin den over de ontwikkelingen die vanuit de bezuini- gings-operatie Keerpunt over basis- en speciaal onderwijs heen gekomen zijn. Dat stelt het DOPOV (Direktie Overleg Primair Onderwijs Venray) in een formele reaktie op de bezuinigings voorstellen van de gemeente Venray. Zondag werd door schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan het Dekenale Schuttersfeest in Venray gehouden. Voor koning Bernie van Lierop van schutterij 't Zandakker was het de eerste keer dat hij zich als koning aan het publiek mocht verto nen. De ruilervereniging St. Lsidorus uit Venray vier de zaterdag haar 50-jarig bestaan door de paarden sport groots aan het Venrayse publiek te presente ren. Op diverse lokaties in het centrum waren aktiviteiten georganiseerd. Het is zo goed als zeker dat modelstockcarver- eniging De Peeldrivers haar trainingen en wed strijden in de toekomst op het circuit De Peel gaat houden. De vereniging heeft gesproken met H. Maessen over inpassing van hun activiteiten op het auto- en motorsportcentrum nabij de luchtmacht basis. De politie van het district Venray heeft in de ontuchtzaak rond een 32-jarige leider van de Zamo Active Club in Venray negen aangiftes opgenomen. De aangiftes betreffen sexueel mis bruik door de man uit Breugel (Noord-Brabant). Ze variëren van het strelen en kussen tot het zich daadwerkelijk vergrijpen aan de kinderen. De realisatie van de wijk Antoniusveld komt in zicht. De gebroeders Claessens, belangrijke grondeige naren in het gebied, en de projektontw ikkelaar zijn met elkaar tot overeenstemming gekomen. Er is schriftelijk vastgelegd dat de gebroeders geen bezwaren tegen de plannen meer zullen maken. De gemeente gaat opnieuw een onderzoek instellen naar het geluidsniveau in jongerencen trum Dingus. De gemeente laat bekijken of in de zaal van Dingus houseparties en concerten gege ven kunnen worden, zonder dat de buurt er meer van hoort dan nu. De Openbare Bibliotheek gaat geen wisselcol lectie laten rouleren op de basisscholen in Venray- centrum. Op de kerkdorpen, waar dit systeem nog wel wordt gehanteerd, zal dit zo blijven. Er komt een gesprek tussen bewoners van de Bergweg, Houten Hoek en Hoenderstraat en de gemeente over de voorgenomen aanleg van een speelveldje op het binnenterrein van genoemde straten. Nog voor de bouwvak is het aanzicht van het winkelcentrum in Veltum verbeterd. Dat is het resultaat van een gesprek tussen ondernemers, gemeente Venray en de eigenaar van hel winkel centrum, VHS uit Den Haag. Het Wijkplatform Brukske voelt zich voor de gek gehouden door het College van Gedeputeerde Staten van Limburg. Het platform schrijft dit in een brief aan het college. De bewoners van de wijk zijn verbolgen dat zij niet op de hoogte zijn gesteld van het feit dat afgelopen dinsdag is begonnen met de reconstructie van de Deumeseweg ter hoogte van de wijk. De scoutingdistricten 'Peel en Maas' en 'Venlo' hebben definitief besloten om samen te gaan. In een vergadering begin mei is het bestuur van 'Peel en Maas' tot de conclusie gekomen dat hel als zelf standig district geen levensvatbaarheid meer had en samenwerking met district 'Venlo' wenselijk was. Aan de dertiende Kennedymars in Venray heb ben 609 wandelaars deelgenomen. Van de wande laars die zaterdag om 22.00 uur vertrokken, kwam de heer Reubzaet uit Brunssum zondagochtend om vier minuten voor acht als eerste over de streep. De actie 'Venray voor Rio' heeft tot nu toe 92 mille opgebracht. Dat heeft de gelijknamige stich ting laten weten. Fractievoorzitter Jet Nijpels en hoofdbestuurs lid Wim Bosboom zijn maandag 3 juni aanwezig bij de oprichtingsvergadering van de afdeling Noord-Limburg van Senioren 2000. Ter ere en nagedachtenis aan de Ysselsteynse gevallenen in en na de Tweede Wereldoorlog wordt zaterdag 25 mei nabij de kerk van Ysselsteyn een gedenkteken onthuld. Tijdens de Aid Merselse Dag. 2e Pinksterdag, wordt een fotoboek over Merselo gepresenteerd. Het boek is samengesteld aan de hand van foto's uit de collectie van Merselonaar Johan Zegers. Bij de inbraak in een bedrijf annex afnehtings- stal voor paarden aan de Veulensewaterweg in Venray hebben onbekenden goederen gestolen die een totale waarde hebben van enkele tienduizen den guldens. Met ingang van 2 juni wijzigt Hermes de dienstregeling van de streeklijnen in de regio Noord-Limburg. Naast een nieuwe dienstregeling voor de lijnen in Venray en omgeving, wordt een Interlinerverbinding Venlo-Venray ingevoerd. De GGD Noord-Limburg raadt mensen af veel vuldig grondwater tc gebruiken voor hel besproei en van hun volkstuintje. In gebieden met veel zandgrond, zoals Noord-Limburg, blijkt grondwa ter vaker meer dan de normale concentratie aan metalen te bevatten. Waterschap De Maaskant stelt een bedrag van 500.000 gulden beschikbaar voor het vervangen van de stuw Smakt in het Afleidingskanaal. De gemeenten Boxmeer en Vierlingsbeek gaan ervan uit dat ze met ingang van I januari 1998 samengevoegd worden tot een gemeente. Dat blijkt uit een startnotitie die beide gemeenten vrij dag gezamenlijk hebben gepresenteerd. Harrie Fleurkens en Toon Tielen uit Ysselsteyn hebben de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen. Dat gebeurde tijdens een mis in de St. Odakerk. Zaterdagavond is een Ysselsteyn een gedenk steen onthuld voor de slachtoffers van de tweede wereldoorlog en voor de in Nederlands-Indië de gesneuvelde Ysselsteynse soldaten. Ondanks een natte start op zaterdag is de orga nisatie van tuin- en interieurbeurs Impression tevreden. Organisator P. Reintjes spreekt van veel positieve reacties van bezoekers en deelnemers over de lokatie en de perfecte afwerking van de beurs. De Politieregio Limburg-Noord heeft een offi ciële klachtenregeling. In de regeling staat ver meld hoe de politie met klachten van burgers over het eigen optreden omgaat. Gehandicapte vissers in de regio kunnen het beste hun sport beoefenen in visvijver 't Wanssums Ven. Die is er helemaal voor ingericht en voldoet als ÉÉn van de weinigen aan de eisen van de Stichting Viscentra Gehandicapten De vijver beschikt over aangepaste toiletten, paden zijn geschikt voor rolstoelers en er zijn zestien speciale visplaatsen voor minder validen. Zaterdag kreeg de vijver van visclub 't Alvertje het internationale toegankelijkheidssymbool voor gehandicapten Een nieuwe mijlpaal De gemeenteraad van Vierlingsbeek heeft een ton uitgetrokken voor een geschenk aan het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum. Medio mei is in Venray een regio-groep opge richt van de landelijke vereniging 'Knokkers' De vereniging is in 1993 in Utrecht ontstaan om het stilzwijgen rondom kindermishandeling te door breken. G. Pelzer uit Venray is winnaar geworden van de beurscompetitie '96. In tien weken tijd wist hij zijn denkbeeldige kapitaal van f. 300.000 op te voeren tot f. 1,659.860,49. Z'n papieren winst van bijna f. 1,36 miljoen betekende een rendement van maar liefst 453 procent- De gemeente Venray eist stopzetting van het werk aan de Deurneseweg. Dat schrijft de gemeente in een brandbrief aan de provincie. Venray is boos omdat de provincie begonnen is met het werk zonder dat het overleg met dc gemeente was afgerond. De gemeente gaat mogelijk nog deze week de omgeving van de Odaput op het terrein van Jerusalem beter toegankelijk maken. Direct daarna gaai de stichting Stadspark de put van een sier- smeedijzeren opbouw voorzien. Het nieuw te bouwen Technisch Opleidings Centrum (TOC) op Keizersveld in Venray zal zon der het MBO College Noord-Limburg van stan gaan. Uit onderzoek is gebleken dat integratie van het MBO in het TOC financieel niet haalbaar is omdat de bouw van meer lokalen nu teveel geld kost. Rank Xerox Venray heeft het milieuzorgcertifi caat 'BS 7750 Environmental Management Standard' behaald voor haar afdelingen recycling en value added operation. De gemeente Venray neemt nog dit jaar een voice response systeem in gebruik waardoor de gemeente 24 uur per dag telefonisch bereikbaar zal zijn. De aanschaf van het systeem vloeit voort uit de kwaliteitsmeting van de gemeente. Het Wijkplatform Brukske is ingenomen met het standpunt van de gemeente Venray inzake de Deurneseweg. Dat schrijft het wijkplatform in een brief aan het college van B W. In een brandbrief aan de provincie eiste de gemeente Venray deze week stopzetting van het werk aan de Deurneseweg. Ter gelegenheid van hel 75-jarig jubileum wordt zondag 2 juni de foto-tentoonstelling 75 jaar Ysselsteyn geopend. De openingshandeling wordt om 15.00 uur verricht door J. Houben. lid van Provinciale Staten in Limburg. JUNI Oud-minister Gemt Braks en burgemeester Jos Waals van Venray kregen het eerste respectievelijk tweede exemplaar van het boek 'Pioniers in de Peel' overhandigd, Ze kregen de boeken uit han den van Harrie Philipsen. De presentatie van het boek vond plaats in het kader van de activiteiten ter gelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaansfeest van Ysselsteyn In het bijzijn van zes gasten uit Bonbruck. waaronder de loco- burgemeester-van deze Beierse plaats, is zaterdagmorgen de gerenoveerde denk- steen in Ysselsteyn onthuld. Venray moet in haar promotie-activiteiten de veelzijdigheid van deze gemeente uit gaan dragen. Dai is de belangrijkste conclusie die getrokken kan worden na de Venray Conferentie, die zater dag werd gehouden in het gemeentehuis. Ruim 120 Venraynaren waren daar bijeen om over de promotie van Venray te praten. De vereniging Woongroep 50+ heeft van de stichting Anton Jurgensfonds een bijdrage van 5000 gulden gekregen. Dit geld is bestemd voorde inrichting van de gemeenschappelijke ruimte van het nieuwe appartementencomplex in de tuin van het oude St. Josefklooster. Ook Toots Thielemans komt naar Venray. Hij zal op zaterdagavond 15 juni tijdens het tweedaag se jazzspektakel Rhythm Jazz Venray optreden op een van de drie podia in en rond de Venrayse schouwburg. De gemeente Venray wil af van haar artikel 12- status. B W van Venray stellen de gemeenteraad in de voorjaarsnota voor om met meer bij het Rijk aan te kloppen voor een financiële bijdrage in de gemeentelijke huishouding. In de kerkdorpen is jaarlijks behoefte aan 42 woningen. Dat komt ongeveer overeen met de richtlijnen zoals die door de provincie Limburg zijn opgesteld. Volgens de nota mogen er in de kleinere dorpen zelfs meer woningen gebouwd worden dan er vraag is. De Eerste Wijkvereniging Leunen (E.W.L.) bestaat in 1996 25 jaar. Dit heuglijke feit wordt op vrijdag 14 en zaterdag 15 juni gevierd met een tweedaags feestprogramma. Diverse geestelijke en wereldlijke autoriteiten worden uitgenodigd voor de viering van het 50- jarig bestaansfeest van het rectoraat St. Antonius van Padua in v'euleo. Op I augustus 1996 is het 50 jaar geleden dat het rectoraat werd opgericht. Drie Noordlimburgse bedrijven hebben woens dag met Adia Personeelsdiensten en Start Diensten een intentieverklaring ondertekend voor de oprich ting van het inleenbedrijf Noord-Limburg. Er komt mogelijk een medisch centrum in de wijk Antoniusveld. De plannen voor de bouw van een centrum zijn in een vergevorderd stadium Het is de bedoeling dat er in het medisch centrum twee huisartsenpraktijken, een praktijk voor fysiothera pie en een apotheek worden ondergebracht, Woensdagmorgen werd een 46-jarige dokter uit Venray met een mes bedreigd dooreen patiënt. Hij moest bij de patiënt uit Venray op huisbezoek. Tijdens dit bezoek werd hij döor de Venraynaar met een vleesmes van ongeveer 30 cm bedreigd. Het onderzoek naar de ontuchtzaak rond een

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5