Speciale Heren 'Winterpret, Binnenpret' De beelden van de grote kerk vertellen... DAGEN BIJ NlMCO 4.1% 5.7% van den munckhof b.v. Aid Prinse Plak 1997 voor Venrays Mannenkoor Zittingsavonden Merselo OPRUIMING RENOKAS Holtermans Assurantiën bv 'M Uw huis of gebouw beveiligen? 10pEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 1997 - Pagina 11 aan den on- en- gst yse ïge Ka- :ief hij er- Prinseprokiemasie '97 Het is koud, ijzig koud. De wind waait door verlaten straten en sneeuwbuien hangen in de grauwe grijze lucht. Gelukkig draait de ver warming op volle toeren en zijn open haarden op een romantisch pitje afgesteld. Goede voornemens worden afgewisseld met herinnerin gen uit vervlogen tijden en terwijl het klokje tikt verandert 1996 in 1997. En 1997 begint meteen al ;oed, want op 4 januari wordt het iest bewaarde geheim van Rooi bekend gemaakt tijdens de Prinseprokiemasie van carnavals vereniging De Piëlhaas. Zorg dat u erbij bent, want anders mist u een avondvullend programma, dat warmte uitstraalt door artiesten als 'Heej, ik en weej': een talentvolle groep uit Leunen/Oostrum met hun melodieuze stemmen en subtiele teksten, een aanwinst uit de regm genoemd mogen worden. 'Showdansgroep Première' onder leiding van Wilma v. Lin, trakteert ons op een zeer bijzondere carneva- leske dansuitvoering. Prins Hans, die samen met zijn adjudanten Dolf en Rutger op deze avond afscheid zullen nemen van het Rooise volk. Wij lichten slechts een tip van de sluier op door te vertellen dat Prins Hans zeker zijn beste beentje zal voorzetten. Daarna zal de APK op een wel zeer ludieke wijze Prins Hans in de galerie der oud-prinsen opnemen. En zoals een tijd van komen en een van gaan bij vastelao- vend hoort, zo hoort ook een lach en een traan in ons programma thuis. Vandaar dat wij u na de pauze trak teren op de Buutkampioen 1996 Jan Geraedts, die met zijn kampioens- buut 'De Straotemaker' ervoor zal zorgen dat uw zakdoekjes niet droogblijven. Om weer op adem te komen is vervolgens de nummer één hit van de komende Rooise vastela- ovend live aanwezig, waarna van Toete noch Blaoze ons op aandoen lijke wijze confronteert met en stuk je geschiedenis van eigen bodem. Terwijl het buiten steeds kouder wordt, stijgt het kwik in de schouw burg als showgroep Dizzy Kids onder leiding van Wilma Keyzers de dans vertoont waarmee men bij RTL-4 de show steelt. Onder het mom 'alleen het beste is goed voor u' en speciaal voor diegene die eens iets anders willen is er op deze gala avond de surprise-act Hu, hum. Homor en zang treffen elkaar vanuit een onverwachte hoek en zullen menigeen versteld doen staan. De verbazing zal alleen maar toenemen tijdens de El lef over El lef sjo van de Raad van Elf waarin de nieuwe prins van Rooi aan u wordt voorge steld. En dan is er natuurlijk nog dat groots opgezette foyer-feest ter ere van de nieuwe prins. De hofkapel zorgt voor een prima ambiance, waarbij de schlagerzangers hun hits ten gehore brengen, de prins zijn eerste officiële dans op de vloer brengt, de spontane prinsereceptie en de uitreiking van de hoofdprijs in de Prinsetoto, een fiets van de fa. Jacobs. U kunt dit alles van dichtbij mee maken, door gebruik te maken van onze speciale foyer-kaarten (de zaalkaarten zijn inmiddels uitver kocht). U kunt via deze foyer-kaar ten via een groot videoscherm recht streeks getuige zijn van het geboden spektakel en kunt tegelijkertijd uw dorst lessen aan de schouwburgtap zonder ook maar een moment te hoeven missen. Foyer-kaarten a ƒ6,- zijn via de voorverkoop te bestellen bij Henriette Arts (tel. 589904) of op 4 januari 's avonds aan de kassa bij de foyer (ook hier geldt echter: vol is vol). Een ding is zeker: hoe koud het buiten ook moge zijn, u gaat met rooi(s)e oortjes naar huis. Tot ziens, Commissie Prinseprokiemasie. Zoals u onlangs in deze krant hebt kunnen lezen reikt de Aid Prinse Kompeneej Venray de Aid Prinse Plak 1997 uit aan het Venrays Mannenkoor (VMK). Namens het (VMK) zal dhr. Wim v. Osch als voorzitter van het bestuur de plak in ontvangst nemen. De APK is er trots op aan deze vereniging 'haar' plak te mogen uitreiken op het jaarlijkse plakkebal op vrijdag 10 januari aan staande. Onder leiding van ceremonie meester Jan IV, kanselier Sjef I en deken Huub I, zullen de diverse ceremonies worden afgewerkt. De alom bekende Rooyse Hofkapel zal de avond muzikaal vormgeven. Onze plakkedrager 1997 het VMK heeft al toegezegd het publiek van haar muziek te zullen laten genieten. Daarnaast zullen een aantal lokale artiesten (o.a. van de carnavals-CD) deze avond opluisteren. Kortom een gevarieerde avond met voor elk wat wils. Met veel genoegen nodigen we ieder uit aanwezig te zijn op dit Plakkebal. Vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom in de feestzaal op vrijdag 10 januari in Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 Venray. Entree is ƒ7,50. Kaartverkoop in café 't Upke en Sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt, Chocelaterie Magnifique in de Groteslraat en Goed Idee in de Schoolstraat. Voor zover de kaarten niet uitver kocht zijn in de voorverkoop, zal ook kaartverkoop op de avond zelf nog mogelijk zijn. Op 3 en 4 januari aanstaande zijn bij vastelaovesvereniging De Zagewetters, de zittingsavónden. In Merselo genoemd 'De Karmenaajvisite'. Op beide avonden zullen weer veel artiesten uit eigen dorp optreden. De aan vang is op 19.30 uur en ze worden gehouden in 'Zaal 't Anker'. Entreekaarten zijn nog te koop bij J. Versteegen, Coppelenberg 21 te Merselo. Voorjaarsaanbod cursussen 1997 f ECONOMISCH I AVONDCOLLEGE 1 VENRAY ADMINISTRATIE Basiskennis Boekhouden Praktijkdiploma Boekhouden SPD-bedrijfseconomie -1 SPD-bedrijfseconomie - 2 (start ma 27 -1. Venlo) (start ma 27 - 1. Venlo) (start ma 13 - 1, Venray) (start ma 6 -1. Venray) Insroom bij PDB-10 maanden, MBA en SPD-modulen Is mogelijk ONDERNEMEN (start 4 per jaar, Venlo en Venray) Algemene Ondernemersvaardigheden AOV Middenstandsdiploma (start ma 27 -1) COMPUTEROPLEIDINGEN (start ma 27-1. Venray) Windows-95, Excel Word WordPerfect Bel voor inlichtingen en gratis brochure over cursussen in Venlo: Algemeen: Mevr. M. Stoffels, 077-3543535 Administratie: Dhr. M. Sloesen, tel. 077-3870272 Ondernemen: Dhr. H. Mulder, tel. 077-3515876 InterVen College Venlo, Postbus 102, 5900 AC Venlo. Voor een gratis brochure over cursussen aan het Economisch Avondcollege Venray, kunt U schrijven naar: Antwoordnummer 1012, 5800 VE Venray. Of loei tijdens kantooruren 0478-585910; tussen 17.00 en 18.00 uur: 0478-589300 (Dhr. Th. v.d. Heijden), of 0478-580615 (Dhr. L. Cuijpers). Inbraak in vrachtauto's Afgelopen week was door force ring van het portierslot toegang ver kregen tot op een bedrijfsterrein aan de Macroweg geparkeerde vracht auto's. Uit de auto's werden een zonnescherm en enkele accu's gestolen. De waarde is niet bekend. Bocht te ruim Dinsdagmorgen omstreeks 11.15 uur nam een 49-jarige bestuurder van een personenauto op de split sing Groeneweg-Ysselsteynseweg de bocht te ruim. Hij kwam op de verkeerde weghelft terecht en daar in botsing met een personenauto, bestuurd door een 24-jarige inwo ner van Venray. Bij de botsing moest de bestuurder uit Merselo voor behandeling van nek- en knie klachten naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Hij kon na behande ling weer naar huis. Tinnen beeldje vernield Uit de tuin van een instelling aan Noorderhof werd een tinnen beeldje- gestolen. Dat beeldje heeft een waarde van ƒ100,- maar voor de bewoners was de emotionele waar de veel groter. De 76-jarige bewo ner deed van die diefstal aangifte. Honden deden hun plicht Dat een inbraak in een woning aan de Haalakker in Oirlo niet is doorgegaan, is te danken aan de twee in die woning verblijvende honden. Kerstavond wilden inbre kers eerst de achterdeur forceren. Toen dat niet lukte werd maar het raam geforceerd. Net toen de inbre ker door het raam naar binnen wilde stappen deden de honden hun plicht. Voor de inbreker het sein om er vandoor te gaan. Buren hebben het 'aanslaan' van de honden gehoord en ook gezien dag een man wegliep. Inbraak in sportkantine Kerstavond ging het alarm in werking in de kantine van de sport vereniging SVV aan de Sportlaan. De beheerder kwam ter plaatse en zag nog een hem onbekende man in die buurt lopen. Toen hij de inbraak ontdekte legde hij verband met de onbekende man. De politie hield nog een zoekaktie in de buurt maar dat had geen resultaat. Uit de kast was de aanwezige muziekappara- tuur ontvreemd. De dader had de gestolen spullen in de buurt achter gelaten. Bejaarde kwam ten val Een 73-jarige man kwam op het schouwburgplein zo ongelukkig ten val dat hij voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hij kon na behandeling weer naar huis worden gebracht. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vernielingen Een 20-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn op het Gouden Leeuwterrein gepar keerde personenauto. In het plaat werk waren diepe krassen aange bracht en was de buitenspiegel er vanaf geschopt. Een 21-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn aan de Kruisstraat geparkeerde perso nenauto. Zowel in de motorkap als in het portier waren deuken geschopt terwijl ook een buitenspie gel er vanaf was geschopt. Beide vernielingen vonden tijdens de Kerstdagen plaats. Een in een tuin aan de Kempweg staande lijlindeboom was vernield. Vandalen hadden daar enkele tak ken vanaf gehaald. Een aan de voordeur van een woning aan de Kempweg hangende kerstkrans was er vanaf gehaald en elders vernield teruggevonden. Brievenbus gestolen Een 51-jarige inwoonster van- Ysselsteyn deed aangifte van dief stal van de voor haar woning aan de Ringweg in Ysselsteyn geplaatste groene PTT-brievenbus. Koplamp vernield Namens een bedrijf uit Belfeld werd aangifte gedaan van vernie ling van een van de koplampen van een bedrijfsbusje, dat aan de Smakterveldweg geparkeerd stond. Alarm ging af Dinsdagnacht ging het alarm in werking van de bedrijfsgebouwen achter de woning van een 41-jarige inwoner van Ysselsteyn aan de Peelweg. De vermoedelijke inbre kers gingen er toen vandoor. Die daders zijn niet in het bedrijf geweest. De schade bedraagt alleen een vernielde ruit. Twee maal ingebroken in kantine hockeyclub Vorige week werd ingebroken in de kantine van de hockeyclub aan de Leunseweg. Door verbreking van een raam was toegang verkre gen. Ontvreemd werd bijna de gehele drankvoorraad, bedoeld voor de Nieuwjaarsreceptie. Ook werd emballage en wat kleingeld meege nomen uit de geldlade. In de kerstnacht werd opnieuw een bezoek gebracht aan deze kanti ne. Weer werd een ruit vernield om toegang te verkrijgen. Deze keer werd de snoepvoorraad ontvreemd. Een fles champagne bleef achter.... WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar SINT BARBARA Barbara was de dochter van een heidense edelman, Dioscurus genaamd (=God is verduisterd!). Als intelligente jonge vrouw raakt ze geïnteresseerd in de Christelijke leer. Ze schrijft een brief aan de wijze Origenes met diverse vragen omtrent dit geloof, waarop deze een priester, Valentinus genaamd, naar haar toestuurt. Valentinus wordt onder het mom van dokter toegelaten. Barbara raakt zo overtuigd, dat ze zich door deze priester laat dopen. Haar vader heeft intussen een huwelijk voor haar gearrangeerd. Barbara weigert echter te huwen en wordt daarom opgesloten in de toren. Ze Iaat een derde raam aanbren gen in de torenkamer om zo voort durend aan Gods drievuldigheid te denken. Haar vader wordt hierover zó kwaad, dat hij haar wegens vaderlij ke ongehoorzaamheid Iaat veroorde len door een rechter. Ze vlucht, maar wordt verraden door een schaapherder en weer gevangen genomen.. Dan volgen vele vreselijke marte lingen, geselingen met knuppels, roeden en fakkels. Barbara doorstaat alles en blijft haar geloof standvastig getrouw. Tenslotte wordt ze door haar vader onthoofd. Maar deze ontloopt zijn straf niet en wordt door de bliksem getroffen. Veel wonderlijke zaken zijn bekend, die na Barbara's dood geschiedden. Armen kwamen bij haar graf en veel mensen werden uit kwade zaken en problemen gered op voor spraak van Sint Barbara. Veel beroepsgroepen (gilden) hebben haar tot patrones uitgeroe pen zoals: architecten, bouwvak kers, kopergieters, klokkeluiders, mijnwerkers, koks, slagers, dood gravers, gevangenen, brandweerlie den en soldaten. Ook wordt ze vaak aangeroepen voor een vredig stervensuur. Haar relikwieën zijn lang bewaard in de San Marco te Venetië; later zijn ze naar Torcello gebracht, alwaar ze in de Kerk van Johannes de Evangelist rusten. St. Barbara was in de Middeleeuwen een zeer geliefde heilige. Ze hoorde bij de 14 zogenoemde noodhelpers: heiligen die je in grote nood kon aanroepen. Het beeld in de Grote Kerk is van de Meester van Elsloo (stijl: Maaseik-variant). De vouwen in de kleding wijzen op mode-kenmerken uit de 16e eeuw. Het beeld wordt dan ook gedateerd rond 1520-1530. Omdat in de kerkelijke registers al gewag wordt gemaakt van een Barbara-altaar in 1485, kan het zijn dat er voordien al een ander Barbarabeeld in de Grote Kerk aan wezig is geweest. De palmtak in haar hand duidt op het martelaarschap. Ze wordt afge beeld met de toren waarin zij door haar vader werd opgesloten. Naast de materiële doelen beoogt de stichting "Beelden van de Grote Kerk" ook meer bekendheid te geven aan deze unieke beeldenschat. De beelden hebben heel wat te ver tellen. Het is verheugend dat de Grote Kerk met haar kerkschatten het afgelopen jaar weer meer bezoe kers wist te trekken. Deze kwamen van heinde en ver. Een deskundige rondleiding is op aanvraag altijd mogelijk en zeer boeiend, (inlichtin- gen:Toon den Brok. vz 581239) of Charles de Vilder, secr. (582352). De kaartenactie met mooie beel den en details uit de beeldenschat van de Grote Kerk is inmiddels een groot succes geworden. "Ons" Petrus/Pausbeeld prijkt tot 3 maart op een tentoonstelling over meesterwerken van de Nederrijnse beeldhouwkunst in Aken in het Suermondt-Ludwigmuseum. Het St. Oda en het beeld van St. Elisabeth van Thuringen staan op de lijst voor een ingrijpende restaura tie. De stichting blijft geld werven bij subsidiegevers en particulieren om de kostbare middeleeuwse beelden schat voor het nageslacht te bewa ren. Ook uw giften zijn uiteraard steeds welkom op bankrekening: 42.11.66.177 (ABN/AMRO-) t.n.v. Beelden Grote Kerk. Henk Roling. Aluminium kunststof SERRES - PUIEN - RAMEN OVERKAPPINGEN ROLLUIKEN - ISO GLAS In diverse prijsklassen, Tevens uw adres voor' hobbykasjes - kunststof beplating etc. Grote showroom showtuin De Hulst 16. 5807 EW Venray - Telefoon 0478 - 511588 Ik werk met mensen die onder- of overgewicht hebben. Kent u mensen die 5, 10 of 15 kilo willen bijkomen of afvallen? Neem dan contact met mij op: Anita 0478-587265 VAN OORSCHOT MOPt Grotestraat 73, Venray Prettig geholpen. Prima gekleed. Patersstraat 35 Telefoon 0478-585383 5801 AT Venray Fax. 0478-582121 Startrente Rente 5 jaar vast UNIEK Gedurende deze hele looptijd rente aanpassing mogelijk Onafhankelijk hypotheek adviseur Gaat u een huis kopen, of wilt u veranderen van hypotheek, kies dan voor de juiste hypotheek. Laat u daarom vrijblijvend door ons adviseren, voor een advies van A tot Z waaraan geen kosten verbonden zijn. Bemiddelaar voor o.a.: Bouwfonds B.L.G. Bouwfonds H.N.G. Postbank G.A.K. Hypotheken Westland Utrecht Amev Nationale Nederlanden Pensioenfondsen I.N.G. ABN-AMRO Centraal Beheer N.O.G. Restaurant gezellig en betaalbaar 3-GANGEN dagmenu 27,50 Met uw kortingspas een SURPRISEMENU GRATIS Heeft u al zo'n voordelige kortmgspas? bel voor reservering of info over kortingspassen naar 0478-589393 Leunseweg 20 Venray bij de boekhandel bent u goed uit.. grotestraat 68 venray telefoon 0478-582727 Nu bij Nimco de bekendste en beste A-merken voor oprui- m1ngsprijzen, wij menen dus ook alle bekende merken. Mode, comfort en functionaliteit voor elke voet en elk beroep. Rohde v/a 99,95, Nimco Men v/a 99,95, Van Lier v/a 169,95, Clarks v/a 179,95, Mephisto v/a 229,95, e.a. vele bekende topmerken. Afgebeeld model: Nimco Classic. van 249,95 '4 iTzL voor VF.NRAIJ: Marktstraat 1, tel. (0478) 58 04 28 NIJMEGEN: W.C. Euro-Center, Tooropstraat 16-26, tel. (024) 322 60 14 NIJMEGEN: W.C. Dukenburg, tel. (024) 345 00 80 OSS: Kruisstraat 8, tel. (0412) 65 06 69 Ied&UPi»- tcofX tA+y~tt weg! DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF EN MEDEWERKERS WENSEN IEDEREEN EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Ik werk met mensen die onder- of overgewicht hebben. Kent u mensen die 5, 10 of 15 kilo willen bijkomen of afvallen? Neem dan contact met mij op: Anita 0478-587265 Dat kunt u met een gerust hart aan ons over laten. Wij zijn Erkend üneto Beveiligingsinstalla teur. Dat betekent dat wij voldoen aan stren ge eisen van vakkennis en betrouwbaarheid. Eisen die zijn opgesteld door overheid, poli tie, verzekeringswezen en Uneto. Bij ons kunt u rekenen op een verantwoord beveiligingsadvies, vakkundig installatiewerk en absolute discretie. Bel ons voor een vrij blijvend gesprek. Sanitair Elektro Techn. Buro\ gebr. keijsers b.v. 5813 CC YSSELSTEYN (L) Erkend Uneto Beveiligingsinstallateur

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11