Raadsvergadering van Vierlingsbeek NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY gemeente krant venray woningwet wet ruimtelijke ordening Ophalen huisvuil met feestdagen Opgelet bij advertenties 'gemeentegids' Algemene ontheffing sluitingsuur wet milieubeheer - wet milieubeheer Voorbereiding herziening bestemmings plannen Andere openingstijden balies in december telefoon 0478-512772 - Pag EEL EN MAAS Dinsdag 24 december 1996 - Pagina 15 18.00 16.00 18.00 21.00 17.00 3EMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 [Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: [Postbus 500 m800 AM VENRAY Openingstijden: I Publieksbalie en Vakbalie Burgerzaken maandag van 09.00 tot 17.30 uur. Dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Vakbalie Sociale zaken: j maandag van 09.00-17.30 I uur. Dinsdag tot en met vrij dag van 09.00 tot 13.00 uur. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de tnaand, aanvang 19.00 uur. Vragen??? wendt U tot de gemeen telijke voorlichter burgers de tijd Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- en in de afgelopen week voor Inderstaande bouwplannen bouw- ergunning verleend. Nhet wijzigen van een winkelpui aan de Grotestraat 72 te Venray tnv New Look, Postbus 399; het bouwen van een garage/ber- ging/carporl aan De Vlies I3 te tSeu Veulen tnv M.P.M. van Vegchel. <1* De Vlies 13: het veranderen van een woning in twee woningen aan de Smaktervcldweg 4 en 4a te k Venray tnv W.M. Rozijn. I Smaklerveldweg 4: het bouwen van een berging en serre aan de Sleutelbloem 9 te Venray tnv G.J.A.M. Janssen, Sleutelbloem 9. jj die menen door de afgifte van in of meer van deze vergunningen in hun belang te zijn troffen, kunnen op grond van de Wet Bestuursrecht daar- een bij het college van burgemees- Ir en wethouders van Venray een moliveerd bezwaarschrift indie- n en wel binnen 6 weken na de ig, waarop de beschikking is toe zonden of uitgereikt, ie termijn wordt in ieder geval in |ht genomen, wanneer een izwaarschrift binnen 5 weken na igtekening van deze publikatie brdt ingediend. |Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders heb- in in de afgelopen week voor nderstaande bouwmelding bouw- ptemming afgegeven, het bouwen van een garage en tuinafscheiding aan de Van I Montfortstraat 2 te Ysselsteyn tnv W.F.G.Broers. Van Montfortstraat 2. j die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kun nen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatic wórdt ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het verbouwen van het pand aan de Julianasingel 32 te Venray tnv R. Cordang. Burg. van Kempenstraat 69 te Grubbenvorst; het bouwen van een zonneranda aan de Lisdodde 14 te Venray tnv J.L.M. Sommcrs, Lisdodde 14; - het bouwen van een carport aan de Eisenhowcrstraat 6 te Venray tnv M.G.P.J. van den Heuvel Eisenhowestraat 6; - het bouwen van een groeps- informatiecentrum aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv Ministerie van Defensie. Postbus 90195 te Breda. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw melding. - het bouwen van een serre aan de Frans Michelsstraat 9 te Venray tnv G.W.M. Daemen. Frans Michelsstraat 9. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken Tiggen met ingang van 30 december 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvraag medewerking te verlenen. - het verbouwen van het St.Jozefklooster aan de Eindstraat 18 te Venray tnv Gebr. J. en L. van Haren. Aan de Dril 19. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 december 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 27 december 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter Op eerste en tweede kerstdag wordt geen huisvuil opgehaald. Dit gebeurt ook niet op nieuw jaarsdag. De vervangende dagen staan vermeld op uw huisvuilka- lender. Ter herinnering noemen we ze hier nog even: Rest-afval (zak) In plaats van woensdag 25 december is afgelopen zaterdag 21. december opgehaald. In plaats van donderdag 26 deee mber wordt opgehaald op zaterdag 28 december. @kopje:GFT-afval (container) In plaats van woensdag 1 januari wordt opgehaald op zaterdag 4 januari. Doordat niet iedereen op de inhaaldagen huisvuil aanbiedt, komt de huisvuilauto vroeger dan gebruikelijk. Wilt u daarom uw huisvuil op tijd buiten te zetten om te voorkomen dat u de wagen mist (maar niet vroeger dan 7.30 y Ons bereiken de laatste tijd weer veel berichten van ondernemers, die benaderd zijn door het bureau Regio uit Asten (dhr. R. Fritsen). Dit bureau doet het voorkomen in opdracht van de gemeente Venray advertenties te werven voor de gemeentegids. Wij wijzen u er echter op dat hier geen sprake is van de Venrayse gemeentegids. Voor de uitgave daar van werkt de gemeente niet samen met het bureau Regio, maar met uit geverij City Tourist Promotions uit Waalwijk. U kunt dat altijd aflei den uit de aanbevelingsbrief die de gemeente aan de advertentie-mede werker meegeeft. Het advies van de gemeente is dan ook niet op wervingsacties van bedrijven in te gaan, wanneer zij geen door het gemeentebestuur ondertekende brief kunnen overleg gen waarin staat vermeld dat zij in opdracht van de gemeente werken. Overigens verschijnt eind 1997 weer een nieuwe, actuele uitgave van de Venrayse gemeentegids. De burgemeester van Venrav verleent hierbij - gelet op dè arti kelen 3 en 48 van de Algemene Politieverordening Venray - alge mene ontheffing van het sluitings uur voor horecabedrijven in de nacht van 31 december 1996 op I januari 1997. Deze ontheffing geldt niet voor horecabedrijven die worden geëxploiteerd door een sportvereniging of sportstich ting. Aan deze ontheffing is het voor schrift verbonden dat eventuele aanwijzingen van de politie met betrekking tot de openbare orde of veiligheid stipt moeten worden V^opgevolgd.j Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit: 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: I. Maatschap Rutten-Weys, Vennenweg I. 5807 EH te Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensvermeerde ringsbedrijf en aspergeteelt. gelegen aan de Vennenweg I te Ooslruni. De vergunning wordt onder opleg ging van voorschriften en/of beper kingen in het belang van de bescher ming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 24 decem ber 1996 tot 4 februari 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478- 523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit: b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak. postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: I. Oliehandel D.C Berkel B.V.. Postbus 481. 3200 AL ie Spijkenisse voor het oprichten van een tankstation type B inge volge het Besluit tankstation type B milieubeheer, gelegen aan de Energieweg ongenum merd te Venray. De melding kan worden ingezien van 24 december 1996 tot 7 januari 1997 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksba lie). De stukken kunnen gedurende deze weken ook. na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 24 december 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd. namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voor nemen tot intrekking heeft aangege ven, wordt het ontwerp- besluit Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 17 december 1996 in voorbereiding heeft verklaard een (herziening van het) bestemmingsplan: 1'Oostelijke Woonwijk', voor een ter rein/perceel gelegen aan de Oostsingel te Venray. i.v.m. de bouw van acht geschakelde woningen: 2. 'Buitengebied'. voor een terrein/perceel gelegen aan de St. Jozef]aan 2 te Smakt, i.v.m. de vesti ging van een honden-/dierenpen- sion: 3. 'Buitengebied'. voor een terrein/perceel gelegen aan de Hoofdstraat 37 ie Oirlo. i.v.m. een magazijnuitbreiding: 4. 'Veltum'. voor een terrein/perceel gelegen aan de Veltumse Kleffen te Venray. i.v.m. de renovatie van het winkelcentrum Veltum. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 30 december 1996 en liggen voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: 1. G. Hendriks. Timmermannsweg 26, 5813 AN te Ysselsteyn voor de milieuvergunning nr. 168 voor een varkensmesterij. gele gen aan de Timmermannsweg 26 Te Ysselsteyn. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens lig gen ter inzage van 24 december 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksba lie). Tot 7 januari 1997 kunnen de stukken ook. na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders bedenkingenter mijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mondelinge gedachtenwisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 24 december 1996 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer. In verband met de feestdagen gelden voor een aantal dagen in december en januari aangepaste openingstijden: 24 december: tot 13.00 uur 27 december: gehele dag gesloten 31 december: tot 16.00 uur. Op 2 januari is het gemeente huis pas geopend vanaf 10.30 uur in verband met de nieuwjaarsre ceptie. Aangiftes Tussen 24 december (vanaf 13.00 uur) tot en met vrijdag 27 december kan geen aangifte geboorte worden gedaan. Kinderen geboren op 20, 21 en 22 december dienen te worden aangegeven op 23 en 24 decem- ber. Geboorten van 23 december dienen uiterlijk op 30 december té worden aangegeven. Alle kinderen geboren op 24. 25. 26, 27, 28, 29 december die nen op maandag 30 of dinsdag 31 december (tot 16.00 uur) te wor den gemeld bij de afdeling Burgerzaken. S.v.p. paspoort, Europese iden titeitskaart of rijbewijs meebren gen. Graag ook eventueel trouw- boekje. n de donderdagavond gehouden ltd.svergadering van de Gemeente erlingsbeek deed de fraktievoor- ter van de PK een felle aanval aan 't adres van het college en diende artoe een verzoek aan de raadsfr- tie's een uitspraak te doen dat de ad in hoge mate betreurt dat zij lor het college van B en W onvol- dig en onjuist is geinformeerd. Het irzoek draaide om een voorstel uit raad van oktober, waarin de over- Inkomst met de GGD werd beëin- gd. Daarbij hadden twee ambtelij- adviezen ter inzage moeten liggen. Volgens Jan Koopmans waren er afspraken gemaakt. Dal bleek nu ander te zijn. De voorzitter verklaarde alles naar een en geweten aan de raad te hebben geïnformeerd en niets te hebhen achtergehou den.De twee stukken waren volgens Dittner niet meer dan "standaard begeleid schrijven" Namens hel CDA werd verklaard dat het antwoord van de voorzitter duidelijk genoeg was. ook de fraktie Overloon was tevreden met de uit leg van het college. dc Maaskunifruktie was met de uitleg 'ISoo* ee*t ca*nfi£e£t btteiietii "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.:4)77-3731573 tevreden en voegde er nog aan toe dat niet de raad voor verwarring had gezorgd maarde PK-fraktie. Wethouder Litjens nam hel voor het college op. In felle bewoordingen haalde hij uit naar het adres van de PK-fraktie. 'Vanaf 1974 heb ik', aldus Litjens. 'zitting in deze raad, maar de uitspraken van de PK tart alles, hoe denkt de heer Koopmans de motie van wantrouwen te kunnen verdedigen. Achterhouden van informatie wordt nu gesteld. Dan had die fraktie ook andere wegen kunnen bewandelen'. Litjens vroeg zich af of deze vorm van politiek bedrijven wel de juiste is. Litjens toonde zich in dit opzicht gelukkig dat de PK straks niet terugkeert in de raad. Koopmans had het gevoel dat het juist wethouder Litjens was die met modder naar de PK-fraktie gooide. Van de raadsfraklie'e bleek alleen de enige representant van de Vijf Dorpenfraktie. Fun Janssen, achter de PK te staan. AGENDA Aankoop en ruiling van grond ten behoeve van aalnleg recreatief fiets pad langs de Maas kreeg de steun van de raad, wel vroeg de CDA- 'fraktie zich af om in de toekomst scherpere onderhandelingen te voe ren. De PK-fraktie stelde dat de onderhandelingen juist waren gevoerd. Zeler is die aankoop niet goedkoop maar de gemeenschap profiteert van deze investering. Ook de Maaskantfraktie had geen bezwaar zelf als dat extra geld gaat kosten. Goedkeuring werd verleend voor kredietverstrekking voor de verbou wing van de Basisschool in Holthees. Een krediet werd beschikbaar gesteld van /900.00(),= voor de bouw van de nieuwe brandweerka zerne aan de Molenweg. Jan Ewals van de PK-fraktie stelde nadrukke lijk achter het voorstel te slaan, mede omdat een goede brandweer kazerne ook een goede springplank kan zijn voor een snelle hulpverle ning. Overigens had de raad van de gemeente Boxmeer reeds haar goed keuring aan dat voorstel gegeven. SLACHTOFFERHULP De stichting Slachtofferhulp vroeg een verhoging van de subsidie van 25 naar 35 cent per inwoner. Het voorstel van het college ging nog wat vertder want die wilde zelfs een bedrag van 45 cent per inwoner ter beschikking stellen. Het blek dat slechts de CDA-fraktie akkoord wilde gaan tot 45 cent. De andere fraklies wilden alleen hel gevraagde bedrag betalen. Wel werd duidelijk dat als de stichting een nieuw beroep zou doen, de raad dat-zeker zou honoreren. Met een hamerslag werd hel vor stel vergunning te verlenen voor hel kinderdagverblijf 'Het Kevertje" in Holthees aangenomen en dat bete kent dat dat kindercentrum maxi maal van 07.30 tot 17.30 uur open mag zijn en bedoeld is voor 18 kin deren waarvan er maximaal acht op één dagdeel aanwezig mogen zijn. Nadat hij de raad enkele onduide lijkheden waren weggenomen had de raad geen moeite met het voor stel om voor het jaar 1997 ten behoeve van het reguliere jeugd en jongerenwerk en van de zogenaam de risikojeugd 12 uren ondersteu ning in te huren hij de Stichting Synthese in Venray. Wethouder Litjens wist mede te delen dat de jeugd van Overloon had verklaard dankbaar te zijn voor de ondersteu ning. Als er meer hulp nodig is zal de raad daar zeker achter staan. LAATSTE JAAR Traditiegetrouw werd ook in de donderdag gehouden raadsvergade ring aan het college en de raad de zogenaamde dagscheurkalender van de NCB/Omroep Brabant aangebo den. Namens de NCB werd er op gewezen dat deze kalender aan de raadsleden de zekerheid geeft hoe lang de raad van de gemeente Vierlingsbeek nog functioneert. Als het laatste blaadje is afgescheurd heeft de gemeente Vierlingsbeek opgehouden te bestaan, aldus de woordvoerder. Tijdens de rondvraag vfoeg mevr. Willems-Cornelissen aan de raads voorzitter wat er gedaan kon worden voor de vrijwilligers in de gezond heidszorg en ouderenzorg, die nu geen kerstpakket meer krijgen. 'Wij', aldus mevr. Willems. 'moeten. 'SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BELVOOR MEER INFORMATIE juist die personen die zich vrijwillig inzetten koesteren want wij moeten die vrijwilligers behouden'. Burgemeester Dittner verklaarde dat die woorden ook de zijn e waren, want wat zou de gemeen schap zijn als die niet gedragen werd door de inzet van die onbetaal de krachten. Dittner beloofde te kij ken wat hij kan doen. Het kollege zegde toe maatregelen te nemen dat het pas aangelegde tietspad niet kapotgereden zou wor den. Ook zal het kollege bij het Boxmeers Weekblad bepleiten dat in Overloon die weekkrant beter bezorgd gaat worden. Voor wat betreft de stand van zaken bij de Botanische Tuin in Overloon was 'niets nieuws te mel den' zo verklaarde de voorzitter. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15