Imago zit Venray dwars in Meerlo-Wanssum Sfeervol en romantisch winkelen bij Plusmarkt Van Dijck Focus houdt Kerstmarkt Amnesty International Békse Klinkertjes zeer succesvol Zittings avonden Karklingels Nieuw in Venray Intervention uitzendburo Kerst-hobbymarkt en hobby- demonstraties 12,5 Jaar Price Cleaning Geen Surprise, geen surprise! Mök-koorts De Zagewetters Merselo Schiesser® Prinseprokle masie 50 pagina 7 11-12-1996 16:39 Paginal (1,1) PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 1996 - Pagina 7 Bij Plusmarkt Van Dijck in de Venrayse wijk Landweert kan men vrijdag 13 december op een wel heel bijzondere manier boodschap pen doen. Die dag is de winkel tot 4s avonds tien uur geopend. Vanaf zes uur 's avonds kan er op zeer sfeer volle wijze romantisch worden gewinkeld. De naderende feestdagen zijn leuk en gezellig, maar voor veel mensen ook niet gemakkelijk. Vooral voor degenen die veel bezoek krijgen en hun gasten een apart etentje willen voorschotelen. Het kost dikwijls veel hoofdbrekens om iets origi neels te verzinnen en dat betekent vaak lang zoeken in de supermarkt naar aparte producten. Plusmarkt Van Dijck wil hierbij de helpende hand bieden. WELKOMSTDRANKJE EN PROEVERUEN Alle klanten worden vrijdag 13 december vanaf zes uur met een feestelijk drankje verwelkomd door mevrouw Van Dijck en drie van haar familieleden, die gezamenlijk als gastvrouwen zullen optreden. De gehele winkel is in kerstsfeer gezet. Ook alle medewerkers zullen hun kleding aanpassen. Zij helpen in avondkleding of andere toepasselij ke kledij de klanten. In de winkel zijn diverse proeverijen van allerlei exclusieve en voor de feestdagen geschikte hapjes en drankjes Iedereen kan op die manier op origi nele menu-ideeën komen voor de decembermaand. Er staat een aantrekkelijk gedekte tafel, verzorgd door het echtpaar Jacobs van restaurant Buitenlust. Die avond wordt er een diner voor twee verloot, te gebruiken in genoemd restaurant. Klap op de vuurpijl is een modeshow van fees telijke kleding, die viermaal wordt gehouden. Bovendien mogen drie klanten gratis een metamorfose ondergaan door een kapster en een schoon heidsspecialiste onder hel motto: "hoe was zij?" en "hoe wordt zij?". Ervaring heeft geleerd dat dit tot verbluffende en zeer verrassende resultaten kan leiden. Dat is echter nog niet alles. Vooraan in de winkel wordt een vleugel neergezet. Een pianist zal voor de muzikale omlijsting van de avond zorgdragen. Alle organisatoren van de avond ontvangen de klanten in galakle- ding. Dat zijn: Ans en Gerard van Dijck, Maria en Piet van Dijck van Lifestyle en Secondo (modeshow), Marwil en Piet Jacobs van restau rant Buitenlust, kapster Annette Lemmers en haar echtgenoot Ton en schoonheidsspecialiste Marja v.d. Weiden. Ondernemer Gerard van Dijck verwacht heel veel klanten op vrij dag 13 december. Het wordt een sfeervol avondje uit met veel sug- gestfes voor de komende feestda gen. De organisatoren van de Plusmarktavond staan klaar om hun gasten te verwennen leder jaar op 10 december houden Amnesty groepen in den lande fak- kclwachlen om te herdenken dat in 1948 de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd ondertekend. Vandaar dat wij afge lopen dinsdag tussen 18.00 en 20.00 uur weer present waren op het NS- station in Oostrum. Omdat wij onze dccemberactivi- teiten willen combineren met de jaarlijkse collecte staan wij zaterdag 14 december tussen 10.00 en 16.00 uur met onze stand bij de Muziekschool Onze collectanten staan dan weer op diverse 'strategi sche' punten in het winkelcentrum. Als onderwerp voor de decemberac- tiviteiten kiest Amnesty de mensen rechtensituatie in Nigeria. Door de aandacht die uitgaat naar brandhaar den elders in Afrika dreigt Nigeria wal ondergesneeuwd te raken, dat kan niet de bedoeling zijn. Herinnert u zich nog dat de Nigeriaanse autoriteiten vorig jaar negen strijders voor mensenrechten (waaronder Ken Saro-Wiwa) uit de olierijke provincie Ogoniland heb ben geëxecuteerd. Ook dit jaar was uitermate ontmoedigend. In juni werd Alhaja Kudirat Abiola ver moord. naar wordt aangenomen door agenten van de regering. Zij was de vrouw van leider Moshood Abiola. winnaar van de ongeldig verklaarde presidentsverkiezingen van 1993. Abiola zelf zit nog altijd gevangen op grond van een politiek gemotiveerde aanklacht. Ogoniland wordt nog steeds bezet gehouden. Het is een eindeloze lijst met namen van mensen die zitten weg te kwijnen in vochtige, bouwvallige gevangenissen in Nigeria. Er is geen sprake van (eerlijke) juridische pro cessen, de meeste gevangenen blij ven verstoken van medische hulp, sommigen zitten hun 'straf' uit in eenzame opsluiting. Het is duidelijk dal de Nigeriaanse regering diege nen die zich kritisch over haar beleid uitlaten wil 'vergeten' en er wellicht op hoopt dat haar tegen standers stilletjes in een cel aan hun einde zullen komen. Inbraken in personenauto's Donderdagavond tussen 18.30 en 20.45 uur werd ingebroken in de personenauto van een 21-jarige inwoner van Wanssum. Die had zijn auto op het Gouden Leeuwterrein geparkeerd. Door forcering was toe gang verkregen; de braakschade bedroeg ƒ300,-. Uit de auto werden twee wijnglazen en twee rugzakken met kleding en toiletartikelen ont vreemd, dit alles ter waarde van ƒ1.200,-. In de nacht van woensdag op don derdag was door forcering toegang gekregen tot een personenauto die m het bedrijfsstraatje van de Grotestraat geparkeerd stond. Uit de auto werden een radiocassettespeler en wat gereedschap gestolen. Op het Internationale Danstoernooi van Garde- en Showdansen te Helmond, gehouden afgelopen zondag, onder auspiciën van de Nederlandse Danssport Organisatie, behaalde de Bekse Klinkertjes uit Vierlingsbeek goede resultaten. Ellen Groot danste voor de eerste maal met de solo's senioren A eerste divisie. Zij behaalde een eerste plaats met 282 punten. Dit was tevens het hoogst aantal behaalde punten van het gehele toernooi. Locs de Groot behaalde eveneens een eerste plaats bij de solo's junio ren B eerste divisie met 281 punten. Een eerste plaats werd ook behaald door Milly Tjin bij de solo's junioren A tweede divisie met 238 punten terwijl Lise Comelis in deze categorie met 227 punten een vierde plaats behaalde. De allerkleinste dansgroep, de mini's dansten zich met hun show- dans 'Kermis' ook naar een mooie eerste plaats met 246 punten. Dit was tevens hun eerste optreden van dit seizoen. De garde junioren B eerste divisie werd. met een punt verschil, tweede met 265 punten. Ook de garde juni oren A tweede divisie behaalde een tweede plaats met 225 punten. Op vrijdag 10 en zaterdag I I januari 1997 worden weer de zit- tingsavonden gehouden in het gemeenschapshuis. Een keur van artiesten zullen deze avonden voor het voetlicht treden. Hoe komt men in het bezit van kaarten? Leden: Zondag 8 december a.s. afhalen van entreekaarten. Aanvang 11.00 uur tot 13.30 uur in het Allemanscafé. Komt dit tijdstip ongelegen dan is er vanaf maandag 9 december tot uiterlijk zaterdag 14 december, op het adres Randenrade 50, tel. 584114 nog een mogelijk heid om in het bezit van kaartjes te komen. Vrije verkoop: Zondag 15 decem ber in het Allemanscafé van 11.00 tot 13.00 uur. daarna op het adres Randenrade 50. tel. 584114. Paard bekneld in koeienrooster Zondagmorgen omstreeks 04.15 uur kwam bij ae politie een melding binnen dat een paard aan de Overloonseweg bekneld was geraakt. Het paard dat in een koei enrooster bekneld zat was inmiddels door enkele mensen bevrijd. De toe vallig passerende brandweer hoefde niet in actie te komen. Bevolking kiest bij herindeling uit minste van twee kwaden De toekomst-toer van het Meerlo-Wanssumse college zit er op. In enkele weken tijd togen burgemeester en wethouders, gewapend met een overheadpro jector, naar de zes kernen in de gemeente. Om bij de bevolking de stemming te peilen. Hoe denken de burgers over de toekomst van hun gemeente en het eigen dorp, wilde het college weten. De gevoe lens in de buurgemeente samenge vat. (door Bert Albers) De gemeente heeft het goed voor bereid en probeert alle schijn van vooringenomenheid te vermijden. Toch moet burgemeester Joep Hahn regelmatig uitleggen waarom hij en z'n wethouders nu al willen vastleg gen welke koers Meerlo-Wanssum de komende jaren gaat varen. Hij doet dat in begrijpelijke mensentaal. Op de eerste plaats is bestuurlijke verandering een beleidspunt van deze regering. In heel het land wordt gesproken over herindeling. Nu heeft de staatssecretaris weliswaar niet tegen Meerlo-Wanssum gezegd dat de gemeente moet fuseren, maar beter zelf initiatief nemen dan afwachten tot rijk en provincie ver tellen bij wie je je hebt aan te slui ten. Ten tweede is er de kwestie van geld en taken. Kort samengevat komt het erop neer dat de gemeen ten in de nabije toekomst meer werk moeten doen dat nu nog door het rijk geregeld wordt. De centrale overheid decentraliseert. Andere taken komen in het kader van nieu we wetgeving op de gemeente af. Daarvoor zijn extra ambtenaren nodig. Gelijktijdig verwacht Meerlo-Wanssum komende jaren minder geld van Den Haag te krij gen. De systematiek van hel gemeentefonds, de voornaamste financieringsbron voor alle gemeen ten. is veranderd en dat is niet voor delig voor Meerlo-Wanssum. Een grotere gemeente kan bezuinigingen makkelijker opvangen en verdelen dan een kleintje. Vandaar dat in opdracht van het college onderzoe kers van de Katholieke Universiteit Brabant de mogelijkheden op een rijtje hebben gezel, inclusief de voors en tegens. De onderzoekers schetsten vier toekomstscenario's voor de gemeente: zelfstandig blij ven. samenvoeging met Venray, samenvoeging met de nieuwe gemeente Maashorst of opsplitsing tussen die twee. WAAROM NU? Wal veel aanwezigen niet begre pen was waarom de gemeente zo'n haast heeft met de discussie. Meerlo-Wanssum is financieel gezond en na aansluiting bij (één van) de twee fusiepartners zijn de Meerlonaren in elk geval aan gemeentelijke heffingen een stuk duurder uit Vooral het Venrayse belastingregime zit veel gemeente naren hoog. zo blijkt 'Hoeveel jaar duurt het totdat we in Meerlo op hetzelfde niveau zitten als Venray vraagt een toehoorder in Wanssum. Het college moet toegeven dat Meerlo nog niet één-twee-drie fail liet is. Financieel gezien noemt bur gemeester Hahn het een mogelijk heid, maar hij lijkt niet echt enthousiast om zonder bruidsschat aan de scharrel met Venray of Horst te beginnen. "Als 't alleen om mijn baan ging zou ik ook zeggen zelf standig blijven", lacht Joep Hahn. "Bij een herindeling gaan de ambte naren mee. maar de bestuurders gaan naar huis". De vraag hoe lang de gemeente nog zelfstandig kan blijven werd vaker gesteld, ook tegen de achter grond van die andere mogelijke partner. Maashorst. Die nieuwe gemeente, waarin Grubbenvorst, Horst en het straatarme Broekhuizen zijn opgegaan, wil pas een paar jaar na de eeuwwisseling praten met Meerlo-Wanssum over eventuele toetreding. Als we het zelfstandig kunnen redden tot die tijd, dan kunnen we met twee part ners gelijktijdig onderhandelen, zo luidt de redenering achter de vraag. Vooral voorstanders van een fusie met Maashorst of een splitsing van Meerlo-Wanssum zien de haast van het college daarom niet zo zitten. Tenzij Venray de voorkeur heeft van B en W natuurlijk; een vermoeden dat het college niet echt heeft kun nen wegnemen. GEEN VERTROUWEN En dan Venray zelf. Dat wil Meerlo-Wanssum er best bij heb ben. Vanwege Wanssum met z'n natte industrie, vanwege de verster king van hel toeristisch aanbod, vanwege de oriëntatie van enkele kernen op Venray en vanwege de inwoners zelf. Met Meerlo- Wanssum er compleet bij stijgt het inwonertal van Venray dik boven de 40.000-grens en dat betekent meer uitkering van Den Haag. Venray heeft echter een levens groot probleem: in de ogen van een behoorlijk deel van de bezoekers aan de info-avonden heeft Venray een slecht imago. "De Sprank, arti kel-12, het gedoe rond de pleinen. Ik heb weinig vertrouwen in zulke bestuurders. Moeten we daar onze burgers aan toevertrouwen. U mag best weten dal ik daar slapeloze nachten van heb", aldus een inwo ner van Wanssum. Uit het gemom pel daarna bleek de instemming van de mensen in de zaal. Ook in Tienray hebben de mensen weinig op met Venray. Natuurlijk omdat ze op luttele vijf kilometer van Horst afzitten, maar zeker ook vanwege de belastingdruk. Die is 200% hoger dan die in Meerlo- Wanssum. Venray mag dan in de begroting voor 1997 de ozb licht hebben verlaagd, terwijl in andere gemeenten de belasting alleen maar stijgt, maar 'je kunt beter verhogen van 50 naar 60 gulden dan verlagen van 100 naar 90', redeneerde een scherpzinnig rekenaar. REFERENDUM Met name de Tienraynaren zien de mogelijke samenvoeging met Venray somber in. Het is tegelijkte- rijd in de ogen van velen de meest reële optie. De gemeenteraad besluit, maar daarvan hebben Swolgen en Tienray weinig te ver wachten. In de raad hebben de dor pen elk maar één vertegenwoordiger en maken volgens een Tienraynaar toch Wanssum en Meerlo de dienst uit. Net als eerder onder andere al in Geijsteren het geval was. pleitten ook in Tienray en in Wanssum inwoners tijdens de informatie avond voor het houden van referen dum. 'Dat kan', legde burgemeester de vragenstellers geduldig uit. 'Maar juridisch heeft een referen dum in ons land geen kracht. De gemeenteraad beslist uiteindelijk. Het is wel vaker voorgekomen dat een gemeenteraad de uitslag van een referendum naast zich neer legt. Hahn zegde toe het in de raad te zul len bespreken. Naar verwachting neemt de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum komend voorjaar een besluit. Sinds 25 november is in Venray aan de Grote Markt 13 het uit zendburo Intervention gevestigd. Intervention is een uitzendburo met vier vestigingen. Venlo, Reuver en Tegelen gingen Venray voor af. Frans Faassen. directeur-eigenaar is in 1994 met Intervention gestart in Venlo. Voor die tijd had hij ruim 15 jaar gewerkt bij een landelijke uit zendorganisatie en was hij twee jaar commercieel manager van een ver zekeringsmaatschappij. De kennis van de branche, het marktgebied en de deskundigheid van Frans Faassen leidde ertoe dat al in januari 1995 in Reuver in tweede vestiging werd geopend. Nog in datzelfde jaar kwam er ook een vestiging in Tegelen bij Nu is in Venray de vierde vestiging open en telt Intervention 14 medewerkers. Intervention is regionaal georiënteerd en heeft kwaliteit en optimale dienstverlening voorop staan. De persoonlijke en betrokken manier van werken blijkt zeer succesvol te zijn. Naast "uitzenden" doet Intervention meer zoals bemiddeling in vaste banen, werven en selecteren, payrolling en een professionele hostes service. Voor dat laatste staat een enthousiast team van dames klaar die u kunnen assisteren bij promotionele aktivitei- ten. In Venray is Henk Willemsen (links) de districtsmanager. Samen met Linda van Dorst (rechts) en Arno van de Rijdt (midden), willen ze onder het motto "The sky is the limit" en "a winning team" succesvol op de Venrayse arbeidsmarkt opereren. Intervention is gevestigd aan de Grote Markt 13 en telefonisch bereik baar onder 515153 (m.i.v. 18 december 552828. Zondag 15 december organiseert 'Nellie Snellen' een overdekte Kerst-hobbymarkt op haar parkeer plaats aan de Markt te Sevenum. Tijdens deze Kers-hobbymarkt bieden een groot aantal hobbyisten hun zelfgemaakte spullen zoals (kerst)kaarten, keramiek, kersldeco- ralies. poppen, speelgoed, raffia- rekels, bolbuiken. jute muizen enz. te koop aan. Veel deelnemers aan de markt zullen u bovendien hun hob by's demonstreren. Op de Kerst-hobbymarkt zijn ook kaarten te bewonderen die zijn inge leverd door de deelnemers aan de kaartenwedstrijd. Tevens zullen dan de winnaars van deze wedstrijd bekend gemaakt worden. De entree is vrij. In de naast de markttent gelegen cursusruimten worden tegelijkertijd een groot aantal kreatieve hobby demonstraties verzorgd zoals bos- en fantasiefiguren maken (het pad denstoelvolk, boomfiguren, trollen, kabouters, dreutels en kalebasfigu ren). beren patineren, quilten en patchwork, hardanger en richelieux, machinaal breien, krimpi-dinki technieken, kalligrafie, stempeltech- nieken, 3-D kniptechnieken. friend ly plastic, mile-fiori technieken en werken met fimoklei uil de mal, enz. Er zullen ook verschillende werk stukken tentoongesteld worden die door cursisten gemaakt zijn in de afgelopen cursusmaanden. Het worden mooie activiteiten die zeker de moeite waard zijn om te bezoeken. De Kerst-hobbymarkt en de hobby-demonstraties beginnen om 10.00 uur en eindigen om 17.00 uur. Deze maand is het 12,5 jaar geleden dat Peter Price en zijn echtgenote samen het bedrijf Price Cleaning opstartten. Thans is het bedrijf uitgegroeid tot een schoonmaakbedrijf waar 160 medewerkers vaste uren werken. Als eenmansbedrijf groeide het bedrijf vrij snel. Schoonmaak werd binnen het bedrijfsleven steeds vaker een post die uitbesteed werd aan derden. De eisen die daar echter tegenover gesteld werden, en nog worden, zijn echter zo streng en hoog, dat kwali teit een zware stempel op het schoonmaakwerk ging drukken. Voor Peter Price waren dan het nakomen van afspraken, het op maat leveren van schoonmaakkwaliteit en een vriendelijke en gemotive4erde bedrijfscultuur uitgangspunten bij de start van het bedrijf. Price Cleaning streeft nu al 12.5 jaar die kwaliteit na en heeft dat bekroond gezien in het ISO 9002 certificaat (onlangs behaald) en het OSB certificaat. Dat laatste houdt in dat Price Cleaning zich een OSB gecertificeerd schoonmaakbedrijf mag noemen. Het toekennen van het ISO 9002 certificaat, het 12.5 jarig bestaan en het feit dat het vier jaar geleden betrokken bedrijfspand nu"geheel bij het bedrijf is getrokken, is voor Price Cleaning reden voor een klein feestje. Dat is op 12 december in het uitgebreide bedrijfspand aan de Langstraat. Beste toneelvrienden. Langs deze weg willen wij graag het volgende onder uw aandacht brengen. Een van de speelsters van toneelvereni ging Kom Op heeft bij een valpartij haar pols gebroken en zware schaaf wonden opgelopen. Het gaat met haar de goede kant op doch... helaas hebben wij toch moeten besluiten dal het beter is om de uitvoeringen af te gelasten. Het betreft: zaterdag 14 december in zaal Asteria te Venray. In het voorjaar van 1997 zullen nieuwe data gepland worden. De kaartjes die reeds gekocht zijn blij ven geldig en kunnen ook ingele verd worden. Conifeer gestolen Er komt schijnbaar geen einde aan de vernielingen en diefstallen van coniferen uit tuinen. Een inwoner van Oostrum deed aangifte van dief stal van een conifeer uit zijn tuin aan de Hoefslag in Oostrum. De Straatkinderen van Bombay (India) is het thema van het kerst project op de afdeling voortgezet speciaal onderwijs (praktijkschool) van de scholengemeenschap Focus in Venray. Tijdens het kerstproject wordt op school allerlei informatie gegeven over de wijze waarop de straatkin deren van Bombay leven en vooral ook over de manier waarop deze kinderen worden opgevangen in de Salaam Badak Trust, een dagverblijf in deze Indiase stad. Studenten die op vrijwillige basis in dit dagverblijf gewerkt hebben, zullen vertellen over hun ervarin gen. Een muzikant zal Indiase muziek ten gehore brengen en in de lessen zal in deze kerstperiode aan dacht besteed worden aan het wonen en leven in dit land. Inmiddels zijn de leerlingen van Focus bezig met de voorbereidingen voor de Kerstmarkt, die gehouden zal worden op dinsdag 17 december van 15.00 tot 18.00 uur in de school. Er worden allerlei producten gemaakt zoals kaarsen, kerstkaar ten, kerstversieringen, kerststalle tjes, guirlandes, enz. Deze produc ten, maar ook kerstbomen, worden op de Kerstmarkt verkocht. Daarnaast is er een Kerstcafé, waar leerlingen naast koffie en chocomel ook oliebollen serveren. De opbrengst van al deze activi teiten is bestemd voor het dagver blijf van deze straatkinderen in Bombay. Focus hoopt dan ook dat veel mensen op deze dinsdagmid dag de Kerstmarkt zullen bezoeken en iets zullen kopen voor het goede doel. U bent van harte welkom! Tot ziens op de Kerstmarkt op dinsdag 17 december 1996 tussen 15.00 en 18.00 uur bij Scholengemeenschap Focus, St. Ursulastraat 15 te Venray. De vastelaovend zit in de lucht. Langzaam wordt het voelbaar; de Circus Mök-koorts slaat toe. De Beejekurf maakt zich klaar. Frans van den Heuvel heeft het zaagsel voor de circuspiste al achter de bühne opgeslagen. In de omgeving van het voorverkoopadres, de Volle Maan. zijn de eerste fanatieke Mök- fans al gesignaleerd, bang als ze zijn niet op tijd een kaartje te kunnen bemachtigen. De artiesten zijn al avonden onbe reikbaar voor vrienden en kennis sen. Ze oefenen, zweten, verande ren, sleutelen, lachen en zingen. De commissie Mök haalt voorzichtig opgelucht adem. Zij hebben hun •werk er bijna opzitten. Het draai boek is klaar. Circus Mök 1997: Het wordt een feest. Afscheid van de Trennesetters, maar welkom voor prachtig Venrays talent. Uniek wervelend danstalent om duizelig van te worden; nieuwe ontdekkingen uit Leunen, Ysselsteyn en Oostrum, waarbij u in ieder geval de ogen niet droog houdt. Een vleugje import uit Brabant dat al jaren hoog op het ver langlijstje van de commissie Mök stond. Een meervoudig Limburgs kampioen. En stemmen uit het hart van de Peel, waar zelfs Dien van 'os schouwburgplein' stil van wordt. Een vol programma met veel variatie, dat u vanaf de eerste minuut zal boeien. Het voorgerecht voor een geslaagde carnaval. Komende zaterdag start de kaart verkoop voor de leden om negen uur in De Volle Maan (zie advertentie elders in dit blad). Ziet en blief wakker Pieihaas. Tot ziens, tot Mök. Op 3 en 4 januari zijn weer de zit tingsavonden bij vastelaovesvereni- ging De Zagewetters. Öp deze avonden zullen weer vele artiesten van eigen bodem optreden. Om iedereen de gelegenheid te geven om er naar toe te gaan wan neer hem of haar dat het beste schikt, is er op zondag 15 december voorverkoop van entreekaarten en wel van 11.00 tot 13.00 uur in café Den Tommes en in de kantine van SV Merselo. Na zondag kun je voor entreekaarten terecht bij Joep Versteegen, Coppelenberg 21 Inbreker auto betrapt Een bewoner van de Mgr. Nolensstraat liet in de vroege zon dagmorgen, omstreeks 03.00 uur, zijn visite uit. Nadat die vertrokken waren ging hij nog even naar de keuken en zag van daaruit dat de binnenverlichting van zijn bij zijn woning geparkeerde auto aan was. Dat vond hij vreemd en op onder zoek uitgaande zag hij een man gehurkt in zijn auto. Hij wist de man aan te houden en aan de politie over te geven. Het was een 24-jarige Venraynaar. Door forcering had hij toegang tot de auto verkregen. De autoradio was reeds uit de auto ges loopt en vermoedelijk was de man bezig de bedrading door te verbin den om de auto mee te nemen. Dat was dankzij het kordate optreden van de eigenaar niet doorgegaan. De man wilde niet zeggen of hij hulp van anderen had gehad danwel waar hij de autoradio had verstopt. In het belang van het onderzoek is de man ingesloten. Perfektie is onze kwaliteit Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 106% katoen. Singlets 2 st. 24,- Slips 2 st 22,- Pyama's v.a. 59,95 Wat Prinseproklemasie? Nu al in de Peel en Maas? Het is nog niet eens Kerstmis! We moeten de kerst-* boom nog zetten en we moeten eerst kijken wat we voor hét kerstdiner klaarmaken! Maar we blijven in de sfeer. Ook wij vragen ons af wie de nieuwe Piëlhaasprins zal worden. Op deze avond krijgt u een afwisselend pro gramma voorgeschoteld. Na een traditionele-opening zal de Leunse groep 'Heej, ik en weej' de spits afbijten. Daarna zal de dans groep Première een mooie show weggeven! Daarna is het de beurt voor de allerlaatste keer aan prins Hans en zijn adjudanten Dolf en Rutger. We pinken even een traantje weg bij hel afscheid van dit trio. Vervolgens is de APK aan de beurt om prins Hans bij te zetten in de rij van oud-prinsen. Tijdens de pauze zullen de zan gers en zangeressen van de carna- vals-cd van zich laten horen. Na de pauze luisteren we naar het winnen de liedje van seizoen 96/97. Buutreedner Jan Geraedts zal zijn beste beentje voorzetten. We voeren de spanning geleidelijk wat op met de joekskapel Van Toete noch Blaoze en de dansgroep Dizzykids. Dan stijgt de spanning ten top want dan willen we onderhand toch eens weten wie nu toch die nieuwe Piëlhaasprins wordt! Zaalkaarten kunt u kopen tijdens de ledenverkoop op zaterdag 14 december in café De Volle Maan. Als u er de voorkeur aan geeft een pilsje tussendoor te kunnen drinken, is er ook de mogelijkheid foyerkaar- ten te kopen a ƒ6.-. In de foyer staat een groot videoscherm waarop u het hele programma op de voet kunt volgen. De bloemen op het podium worden als vanouds verzorgd door Santecraem. Bij de tot is er weer een fiets te winnen. Tot 4 januari. Auto tegen boom In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 01.50 uur raakte op de Oostsingel, nabij de Henr: Dunantstraat, een personenauto: bestuurd door een 31-jarige inwonei van Gennep uit de juiste koers Voordat de bestuurder zijn autc onder controle had was deze teger een boom tot stilstand gekomen. Dt bestuurder en een 21-jarige mede- inzittende moesten voor behande ling van opgelopen verwondinger naar het ziekenhuis worden ver voerd. Zij konden na behandeling weer naar huis. De politie stelde vast dat dt bestuurder onder invloed van alco hol verkeerd. Na de blaasproever werd hem een rijverbod van vijf uui opgelegd. Proces-verbaal inzake he rijden onder invloed werd opge maakt en in overleg met het open baar ministerie kreeg de man eer dagvaarding uitgereikt. Personenauto gestolen Zondagavond werd tussen 19.1! en 20.30 uur een op het terrein vai een garagebedrijf aan de Huls geparkeerde personenauto, een Ope uit 1989, gestolen. De auto heeft eei waarde van ƒ11.400,-. Rotzooi in pompgemaal Namens de gemeente werd aan eifte gedaan van ergerlijke vernie lingen aan het pompgemaal aan he Vlakwater. Zand en steentjes ware in het gemaal gegooid waardoor he gemaal onbruikbaar was geworder Hoe groot de schade is kon ni< worden medegedeeld.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7