U hypotheek te duur? Verbouwingsplannen? Mooi huis gezien? Kerst-in Concert in Theehuis revarieerd programma in de Schouwburg T! Concert in Geysteren Kerstconcert Orkest vereniging Venray Advents- concert Leerlingen concert Muziekschool Midwinter- kermis bij Gryphus Mallemoer brengt kerstliederen Korenfestival 'Rondom Kerst' Oud papier Tengenenge in Theehuis Nomadamama laat De Bonte Koe swingen (Zwart film) Donderdag 11 december 1996 - Pagina 3 W 191* Venray's Mannenkoor voegt nieuwe dimensie toe aan Venrayse cultuur! tengewoon geslaagde, evenement dit jaar was het 'Opstoekmatinee'. wat de zondag vóór carnaval even eens in de foyer van de schouwburg werd gehouden. Deze nieuwe culturele ideeën zijn een direct gevolg van het twee jaar geleden van start gegane vernieuw de beleidsplan van het bestuur van het Venray's Mannenkoor, onder de bezielende leiding van voorzitter Wim van Osch. Het Venray's Mannenkoor zal nog vaker van zich laten horen, maar nodigt iedereen nu reeds van harte uit om op zaterdag 21 december a.s. vanaf 14.00 uur in de foyer van de schouwburg de kerstsfeer op te snui ven! Op zaterdag 14 december bent u als vanouds van harte welkom in de Geysterse parochiekerk. Een aantal koren brengen dan kerstliederen ten gehore op een afwisselende en geheel eigen wijze. Voor u zullen zingen: de Willibrorduszangertjes van de Geysterse parochie, het organiseren de Pastoor Kemmerekoor. het Mannenkoor van de Vredeskerk, het Benedictus Bunskoor uit Boxmeer en last but not least hel kamerkoor Cabaletta uit Venlo. Dit welhaast professionele koor voert o.a. werken uit van G. Defay 15e eeuw) tot en met Louis Toebosch, een heden daagse componist. Ook zullen niet ontbreken het Transeamus van H. Cuypers en het Stille Nacht van Gruber. Een zeer gevarieerd pro gramma dat wij u graag aanbieden in een warme en sfeervolle omge ving, wanneer Kerstmis naar ons toekomt. Aanvang 20.30 uur en de toegang is gratis. Keer op keer blijkt dat talloze inwoners van Venray en kerkdorpen niet op de hoogte zijn van het feit dat er in Venray een amateur-symfo nieorkest bestaat. de Orkestvereniging Venray. Dit sym fonieorkest geeft regelmatig concer ten in Venray. maar ook daarbuiten. Het orkest heeft een breed klassiek en romantisch repertoire, maar speelt ook wel werken uit de twin tigste eeuw. Nu het kerstfeest weer nadert wil len wij uw aandacht vestigen op een kerstconcert, dat het orkest geeft op woensdagavond 18 december. Dit concert is gratis toegankelijk en vindt plaats in de St. Anna kapel. Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel en begint om 20.00 uur Soliste in dit concert is de in Oostrum woonachtige Anne- Christine Liebrand, die de alt-hobo partij zal spelen in het Concertino van G. Donizetti. Anne-Christine, die o.a. lid is van de Oostrumse Harmonie, studeerde in Maastricht aan het conservatorium hobo en schoolmuziek; zij geeft les in hobo en saxofoon. Op het programma staan tevens de Ouverture de Hebnden, van F. Mendelssohn-Bartholdy. en de Symfonie nr 31. de 'Parijse', van W.A. Mozart. De Orkestvereniging Venray hoopt velen van u te mogen begroe ten. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Anneke Gelling, tele foon 510956. Ars Musica en Zangers van St. Frans Op zondagmiddag 15 december vindt in de Paterskerk aan de Leunseweg een Adventsconcert plaats door het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica in samenwer king met de Zangers van Sl. Frans. Het koor Zangers van St. Frans beslaat reeds 37 jaar. Het koor luis terde reeds vele liturgievieringen op. Niet alleen in de Paterskerk maar ook in vele kathedralen en kerken in Europa en daarbuiten maakte het koor zijn opwachting. Er bestaan plannen om in 1997 o.a. in St. Petersburg en Moskou op te treden. Het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica is wat jonger dan de Zangers van St. Frans. In 1998 bestaat Ars Musica 25 jaar. Ars Musica zingt zowel geestelijke als profane muziek uit verschillende stijlperiodes. De Zangers van St. Frans, onder leiding van Wim Buys, openen het concert met enkele liederen waaron der de 'Cantate voor de zondagen in de Advent', gezongen in de oor spronkelijke Zweedse tekst. Na een korte pauze zingt Ars Musica samen met de Zangers van St. Frans, de sopraan Joanna Albrzykowska en de bariton Aart Vogels de heel bijzon dere 'Kerstcanlate' van Arthur Honegger. De muzikale begeleiding, met twee vleugels, wordt verzorgd door Hans v.d. Eijnden en Rob v. Heek. De algehele leiding rond de Cantaje heeft Cees Wouters, dirigent van Ars Musica. Het concert begint om 15.30 uur en de toegang is gratis. Op vrijdag 13 december zal in de zaal van de schouwburg, door leerlingen van de Muziekschool Venray, als afsluiting van het jubileumjaar 1996, een uitvoering gegeven worden. Er wordt voornamelijk in groter en kleiner ensembleverband gemu siceerd. Op het programma staan composities van o.a. C. Saint-Saëns, B Bonsor en Ostransky. Medewerking wordt verleend door de balletafdeling Venray van de SKVNL te Venlo. Aanvangstijd van de uitvoering is 20.00 uur. Kaarten a ƒ5.- zijn ver krijgbaar bij de administratie van de Muziekschool. Hoewel het er eigenlijk de tijd van het jaar niet meer voor is, is er op zaterdag 14 december toch nog een kermis in Vierlingsbeek: de Midwinterkermis. De Midwinterkermis is het jaarlijkse themafeest in jongerencentrum Gryphus. Een kermis midden in de winter. Gryphus wordt omgetoverd in een waar attractiepark. Rij een rondje in de autoscooter, breng een bezoek aan het spookhuis, schiet een leuke prijs, slenter over de kermis, pik een terrasje en laat u verrassen. En na afloop natuurlijk een gebakken vis... De Midwinterkermis begint om 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. Kom zaterdag 21 december a.s. naar onze infodag Hypotheken. Op zaterdag 21 december aanstaande houden wij op ons kantoor aan het Schouwburgplein te Venray een infodag over hypotheken. Rabobank Venray-Oostrum U bent van harte welkom tussen 10.00 en 13.00 uur voor een antwoord op uw vragen of voor een vrijblijvend hypo theekadvies. Er ligt een aardige attentie voor u klaar! Op zondag 22 december treedt de volksmuziekgroep Mallemoer uit Geysteren op met een programma van volkse kerstliederen. De groep organiseert dit evene ment samen met het koor Ratatouille uit Sevenum. Het optre den vindt twee maal plaats: van 11.30 tot 13.00 uur in De Wingerd te Sevenum en van 20.00 tot 22.00 uur in zaal Kleeven te Geysteren. Mallemoer brengt volkse liederen en melodieën rond het thema 'Kerst, Jaarwisseling en Driekoningen' uit Nederland, Vlaanderen. Engeland, Frankrijk en Italië. Ratatouille zint ook kerstrepertoi re. voornamelijk uit de Middeleeuwen en ook uit meerdere landen. Mallemoer en Ratatouille zullen in het middengedeelte geza menlijk optreden. Met dit kerstevenement zet Mallemoer een traditie van jaren voort. De groep heeft kans gezien een aantal nieuwe nummers aan het kerstrepertoire toe te voegen. De toegangsprijs voor deze optre dens is ƒ3,50. Kinderen en koningen hebben gratis toegang. Op zondag 15 december presente ren zes koren uit de regio Venray zich in een korenfestival in kerst sfeer. De samenwerking tussen de koren dateert van 1993. toen voor het eerst een gezamenlijk program ma rondom het thema 'love' werd gepresenteerd. in 1995 was het thema van het korenfestival 'bevrijding'. Nu is gekozen voor het thema 'Rondom Kerst'. U hoon de koren Enjoy Together uit Ysselsteyn, Harmony uit Oostrum, Young Sound uit Overloon. Many Voices uit America en Chrisko en Tomorrow People uit Venray. Deze 'jongerenkoren' brengen een heel afwisselend programma van traditionele en hedendaagse kerstliederen. Het festival vindt plaats in de aula van het Raaylandcollege. Zuidsingel I te Venray. Aanvang 14.00 uur en de entree is gratis. DE WIEËN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. In verband met Kerstmis is het ophalen verplaatst naar woensdag 18 december a.s.. De bewoners van de straten Zandakker. Schutsboom. Vendel. St. Antoniusstraat. St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. woensdag. 18 december om uiterlijk 18.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZENVENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand zal Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier ophalen in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril en aanliggende straten. De bewoners van deze buurten worden daarom gevraagd iedere laatste woensdag van de maand uiterlijk 18.00 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. In verband met Kerstmis, zal op woensdag 18 december a.s. het papier opgehaald worden. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tol 17.00 uur. Prachtige Afrikaanse kunst In galerie het Theehuis in het Venrayse St. Odapark zijn tot en met 5 januari prachtige Afrikaanse stenen beelden te zien. Het gaat om unieke werken uit de kunstenaarswerkplaats 'Tengenenge' in Zimbabwe. Er zijn onder andere beelden van Ronnie Dongo, Chenjeral Chiripanyanga en Tony Mhonda. De beelden zijn gemaakt uit steen soorten als soapstone, serpentine, springstone en opaal. Het zijn werken, over het algemeen kop pen, met een grote expressiviteit. Tengenenge is de naam van een landgoed in Zimbabwe. Daar bevindt zich een bijzondere steen- mijn. Tengenenge is eigendom van Tom Blomfield, een van oorsprong .Engelse farmer, die na de vrijheids oorlog in Zimbabwe in 1980 Afrikaanse kunstenaars uitnodigde stenen uit de mijn te bewerken. Langzaam groeide er een kunste naarsgemeenschap waar internatio naal vermaarde kunstenaars als Henry Munyaradzi, Fanizani Akuda en Bernard Matemera een thuis heb ben gevonden. De beelden van deze kunstenaars hebben inmiddels hun weg naar musea over de hele wereld gevonden. De beelden weerspiege len de innerlijke kracht van de Afrikaanse mens en zijn cultuur. De steen én de gewenste eind- vorm vormen de uitgangspunten voor de beeldhouwer. Elke steen wordt daarom zeer zorgvuldig gese lecteerd op eigenschappen als basis vorm, structuur, hardheid en de reactie op de beitel. Ook wordt reke ning gehouden met erosiekrachten als regen en wind die er eeuwenlang op hebben ingewerkt. Al die facto ren tesamen bepalen de kwaliteit van de steen. Pas als de steen hele maal in orde is bevonden kan met de bewerking begonnen worden. Dat is een inspannend en geduldig proces waarbij iedere slag van de hamer precies raak.moet zijn. De schade is anders onherstelbaar. Nadat de steen tot een sculptuur gevormd is krijgt hij een nabehandeling. Die bestaat uil het bijna eindeloos vijlen en schuren waarbij de steen steeds nat gehouden wordt om een glad opper vlak te krijgen. Na hel polijsten krijgt de steen een waxlaag. Het waxen begint met de steen in een open vuur te plaatsen en zo op de juiste temperatuur te brengen. Daardoor worden de poriën van de steen wijder en kan de wax goed in de steen trekken. Het geeft de sculp tuur diepe, natuurlijke kleuren. Ronnie Dongo. Chenjerai Chiripanyanga en Tony Mhonda behoren tot de tweede generatie van Tengenenge-kunstenaars. Samen met Godfrey Machinjili en Colleen Madamombe. Hun werk krijgt al een jaar of tien grote erkenning. Het Theehuis is geopend op woensdag, donderdag, vrijdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Tegelijkertijd in het Theehuis: schil derijen en aquarellen van Hubert de Boer. Insluiping in school Vorige week woensdag heeft tus sen 08.30 en 13.00 uur een inslui ping plaats gevonden in de basis school aan de Boterbloem. Uit de tas van een 44-jarige medewerkster werd haar portemon nee gehaald. Daarin zaten persoon lijke bescheiden en ƒ129,-. Uit de jas van een 23-jarige medewerkster werd een mapje met verschillende pasjes gestolen. Getuigen hebben woensdagoch tend een onbekend persoon in en rond de school gezien maar daar verder geen aandacht aan geschon ken. Het is niet onmogelijk dat er nog andere getuigen zijn, die wor den verzocht contact op te nemen met de politie. Het schoolbestuur is geadviseerd maatregelen te treffen om herhaling te voorkomen. Grotestraat 13 - 5801 BD Venray Tel. 0478-580239 Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 2 t/m 8 decem ber werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Aftakas; halsketting met naam plaatje; halsketting met vierkante schakels; sleutel voordeur afd. VvGI; portefeuille met rijbewijs, videotheekkaart, donorcodicil, ken tekenbewijs, keuringsbewijs auto en ID-kaart; portemonnee met ritsslui ting met telefoonkaart, paspoort, pas 65+, bankpas en ƒ230,-; portemon nee met klitteband met o.a. giropas. GEVONDEN Portemonnee, bedrukt met Amerikaanse vlag; rugzak met tim- mermansriem gymschoenen en rode thermoskan. opschr. Nike. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Zondag 15 december staat de Maastrichtse feestband Nomadamama op het podium van café De Bonte Koe. Nomadamama valt bijna overal te plaatsen, want de enthousiaste geluiden lenen zich uitstekend voor feesten, partijen, festivals, aar ook bij recepties. Bijna overal komt Nomadamama tot zijn recht. Het aanstekelijke repertoire, wat met veel speelplezier wordt uitgevoerd, zet het publiek nogal snel in bewe ging. U bent gewaarschuwd. Kortom, Nomadamama. een hart verwarmend wereldbandje, met te gekke swingende muziek. Aanvang 18.00 uur en de entree is ƒ5,-. Onderpand terug... Enige tijd geleden had een 22- iarige Venraynaar geld nodig en kreeg dat van een 29-jarige plaats genoot. Wel moest hij een niet nader omschreven onderpand geven. De schuld was nog niet afgelost. Toch ging de 22-jarige vrijdagmiddag naar de woning van de 'geldschie ter', aan het Fluitekruid om het onderpand terug te krijgen. Deze weigerde dat waarop de man boos werd en een ruit kapot schopte en hem met een mes bedreigae. De politie hield de 22-jarige nog in de woning aan. Hij werd mee naar het politiebureau genomen. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal inzake vernieling en bedreiging werd hij naar huis gestuurd. Hem werd duidelijk gemaakt dat eigen rechter spelen niet is toegestaap. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker en P. Henkes: za: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 588800 zo: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur- Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. van HEK. tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 0478- 532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/ avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Zondag 15 december wordt het rste concert in de abonnementen- tks in het Venrayse Theehuis geven. Het concert begint om ,30 uur en wordt gegeven door de praan Clara de Vries, die op inofortc wordt begeleid door mley Hoogland. Samen voeren zij deren uit van Joseph Haydn en .A. Mozart. Voorts hoort u een nate van Haydn. Beide musici hebben in voorbije toenen een opdeden in het huis verzorgd: Clara de Vries sentcerde met de overige leden hel MIDAS-ensemble een mantisch programma. Stanley Hoogland verzorgde een tnoforte recital met Haydn. issek en Mo/.art. Beide optredens rden hooglijk gewaardeerd door aanwezigen en geen wonder: idc musici hebben een uniek ent dal ook elders wordt erkend. Stanley Hoogland is hoofdvakdo- nt pianoforte aan het Koninklijk )nservatorium in Den Haag en niet in Europa en in de VS een ote reputatie als specialist op het terrein van de oude klaviermuziek. Clara de Vries, een nog jeugdig talent, wordt veel gevraagd voor recitals en oratorium-uitvoeringen; daarenboven is zij een van de weini gen die toegelaten werd tot het coachingsprogramma van Aafje Heynis. Deze twee musici, die tesa men al eerder optredens hebben ver zorgd, staan borg voor een prachtig concert in het sfeervolle en klankrij ke Theehuis. Telefonisch reserveren is moge lijk op nr. 0478-589071 of 582471 Toegangsprijzen 30,- p.p.; abonne menten op drie concerten kosten ƒ75,-. De volgende concerten zijn: 16 februari 1997: Reinbert de Leeuw speelt Erik Satie. 23 maart: Schönbergkwartet e.a. spelen na een strijkkwartet het sex tet Die Verklarte Nacht van Arnold Schönberg. Zeer romantische muziek naar aanleiding van een gedicht van Richard Dehmel. Het Schönbergkwartet is langzamerhand een goede vriend van het Theehuis en zijn publiek geworden. Van ZZinderella tot Pater »eskroen (foto), van Kamerkoor wintercircus. De komende riode is er voor elk wat wils in Venrayse schouwburg te zien. Jalletlicfhebbcrs kunnen zaterdag terecht in de schouwburg voor inderella. .'an een heel andere orde is Jeroen i Merwijk op dinsdag 17 decem- Onder het motto "Het diumbeest is terug" maakt van xwijk zijn come back als cabare- r. Op zijn eigen cynische wijze ,e" ngt hij grapen en goed gevonden m_ djes om zijn vaak kritische in- jliek te vermaken. ■en bijtende komedie over riool- imalistick is "Stomme Koe" met idy Labij, Josee Ruiter. Arthur ni. Arnoud Bos en Jules Hamel, deze absurde komedie laat Ben on zien hoe corruptie en wille- ir mensen kunnen beschadigen, imme Koe is op donderdag 19 :ember in Venray te zien. [)p 20 decmeber is het pas echt st met Pater Moeskroen. Deze stband brengt het programma !de Liefde. De zeven muzikanten bespelen een groot aantal instru menten. Pater Moeskroen combi neert eigenzinnige Schotse en Ierse folkmuziek met stevige rock. jazz en gevoelige ballades op instrumen ten zoals mandoline, fluit en zelfs het wasbord. Pater Moeskroen is vooral bekend van de nummers "Roodkapje" en "Laat maar waai en" Serieuzer, maar daarom niet min der mooi is het optreden op zaterdag 21 december van het Kamerkoor van de Smol'niy kathedraal Sint Petersburg en het Venray's Mannenkoor. Dat laatste koor behoeft nauwelijks introductie in Venray. Het Kamerkoor daarentegen wel. Het koor is opgericht in 1991 en de zangers hebben allemaal gestudeerd aan de befaamde rimsky Korsakov Conservatorium in St. Petersburg. Het koor heeft in haar korte bestaan al veel concerten gegeven in binnen- en buitenland en brengt een repertoire van religieuze gezangen van de Russisch Orthodoxe kerk en traditionele volksliedbewerken evenals moderne Russische koormuziek.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3