Uit de raad van Meerlo-Wanssum Th. Camps, 'Beelden uit Arctica' 1 Oecumene De Kast en Hans Dulfer in café 't Podium De Volle Maan C Oude fot* bU kerken 11-12-1996 17:43 Paginal (1,1) PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 1996 - Pagina 20 ;EL E Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraal 6. lel. 581275: kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraai 4. tel. 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 52222*2. Opgeven misintenties: Eindstraal 6: ma i/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Johannes van het kruis. 9.00 H. Mis voor Rinus Beckers en Annie Flinsenberg. 19.00 H. Mis voor ouders De Lauw- Linders: jrd. Chris Smits: overl. ouders Truijen-v. Gerven en overl. fam.; Johanna Pouwels; mevr. Truyen-Jansen (namens Tuinstr.); Herman Philipsen (verj.). Zondag: 3e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis voor oud-burgemeester Janssen en echt- gen.: overl. fam. De Vilder-Rulle; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: jrd. Jo Wenneskers-Muijsers. 11.00 H. Mis met Kinderwoorddienst; Ferdi Dobbelaer; Jan Kersten; ouders Van Dommelen en Riek; ouders Kersten. Bert. Nel en Stien: Wim Verheijen en overl. fam.: jrd. Piet Maassen. Maandag: 9.00 H. Mis als jrd. ouders Van Vegchel-Muijsers. Dinsdag: 9.00 H. Mis Toon Daniels en Gerrit Theunissen; jrd. Wim Derïx. Woensdag: 9.00 H. Mis jrd. Martin Peelers (coll). Donderdag: 9.00 H. Mis voor roe pingen tot hel priesterschap. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor vrede op aarde. 14.30 Feestelijke H. Mis en huw. Paul Pluym en Jessie Thijssen. 19.00 Boeteviering waarna biecht gelegenheid als voorbereiding op Kerstmis. Dienbeurten: za 19.00: Maartje. Sylvia. Rowan en Sief; zo 9.30: W. v. Ham. T. Koopmans. Hoa. Femke. Bart en Moniqu; zo 11.00: Luendric. Tom. Thijs en Tim. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 11.00: C. Hendriks. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger; Jos Korff; lector: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff: lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in Je St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 15.00-16.00 Gesp'reksgroep voor zingevende momenten. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of lel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antomus. Zaterdag: 18.00 M.m.v. Crescendo; bijz. int.; Anna Croymans-v.d. Berg (coll): uit dankbaarheid. Zondag: Zondag goudete (2e Adv. zondag). 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; lev. en overl. fam. Janssen-Cup; Jacobus Naus; Herman Schollen; Joop Colsen; Lien Philipsen; Annie Nijsen. 12.00 Doop Emy Hendriks, Goude Leeuw 158. 12.30 Doop Martijn v. Kilsdonk. Christoffelkruid 44. Adventsconcert door Ars Musica en Zangers van St. Frans van 15.30 tot 17.00 uur. Maandag: 19.00 Toine Fontaine en zoon Renee. Dinsdag: 19.00 Adventsmis Bongers. 19.00 Elisabeth Sanders- v.d. Heijden; Martien Delauw; KW (Kerstviering). Woensdag: 19.00 Fam. Hendriks- Hendriks; Jacobus Naus; jrg. Gerrit Martens. Donderdag: 19.00 Greet den Holder en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Bert Schoenmakers. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters; A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval; via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Zangers van St. Frans: overl. Hendrika Huisman: Dien Willems- v.d. Broek: Jan Hermans; Wim Hendriks en zoon Martien. Zondag: Zondag Gaudete. 9.30 Hoogmis m.m.v. Mannenkoor Vredeskerk: voor hel geestelijk en lijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie van Vredeskerk en Paterskerk; Marie Kroh-Hout en Maureen: Piet Peters 15.30 Adventsconcert in de Paterskerk door Ars Musica en de Zangers van St. Frans. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Marion Vermeulen: Sanne v.d. Brink: vader Raedts; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Overl. ouders Jans- Verheggen: Harrie Claessens: jrd. Johan Kleuskens: Giel Vennekens en echtgen, en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tol bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. 19.30 Tot int. van OVB (Gem. koor). Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). 14.00 t.i.v. de Oudervereniging. Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Gerardus Derks. 19.30 T.i.v. LVB Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om God eerherstel te brengen voor alles wat Hem. de schepper van alle leven, wordt aan gedaan. 9.00 Uit dankbaarheid voor het welslagen van een operatie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Susan Felder. Geertje de Kleijn. Rianne Rijshouwer. Faniëlle Wijnen: zo 8.30: Jorn en Lars Kessels. Bart Direks, Daan Gloudemans: 10.00: Erna Gooren. Jacqueline Engels. Suzan Nellen. Renee Bartram: di 19.30: Mieke v. Bracht. Linda Custers. Anneke Denis. Brandy v. Dyck: wo 14.00: Job Euwes. Luuk Gielens. Lennart Peeeters, Willem Verheijen: do 19.00: Roel v. Haeren. Noud v.d. Mortel, Rik Op den Camp, Frank Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Antoon Rongen. Huberta Houba. Elizabeth Briincken en pater Hieronimus Rongen: Jan Heidens; overl. ouders Schulz- Rhunau en dochter Maria: overl. fam. Heetkamp-Hekking: Truus Fuffens-Swinkels. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); jrd. Miel Janssen; Jan Verheijen; overl. fam. Stevens- Steeghs; overl. fam. Holleman- Verwaay en Johannes Verwaay. Woensdag: 9.00 H. Mis Gerardus Kemmelings, Anna Geurts en Anna Kemmelings. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. overl. ouders Seijkens-Colling: Grad Drabbels; jrd. Martinus Kuijpers: overl. ouders Donders-Hoedemakers: overl. ouders Maes-Baelen en zoon Martien. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Peggie en Annet. Parochie Leunen 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Lsm. Johan Meijers: Fer en Marie Lucassen; overl. ouders Janssen-Achten en overl. fam.; Truus Reijnders-gou- mans (buurtv. D n Tomp): mndd. Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens. Elly Loonen en Elly v. Berlo; jrg. Teng v. Vegchel: gest. jrd. Mathijs Geurts en echtgen. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Keijsers: overl. fam. Claessens-Gussen; Thei Heidens: weekd. Wim Loonen (4) en Fien Loonen-Duijkers: gest. jrd. pastoor Gerrit Litjens. 14.30 Doopviering Marly Hendrix. 15.00 Doopviering Bjom Jacobs. Maandag: Geen avonddienst. Dinsdag: 19.00 Jrd. Teng Manders; gest. jrd. Martinus en Maria Vesleijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons. Woensdag: 19.00 Lsm. tot bijz. int. (G); Nelly v. Dijck (buurtv. Vicarieweg). Donderdag: 19.00 Mndd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen.. Johanna Verheijen-Loonen en echt gen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers, Vrijdag: 19.00 Lsm. Gerrit Bouten en overl. fam.; Truus Reijnder- Goumans (KBO Leunen). Misdienaars: za 19.00: René Geurts en Mark Weijs; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis; weekd.: Groen 1. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Annie Reintjes. Gedoopt: Loes v.d. heuvel, Gussenstraat 19: Freek Althuizen. Bolerostraat 3, Venray: Pascalle Cornelissen, Teeuwenhofweg 21 Rectoraat Heide Zondag: 3e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen: ggjt. Harrie Rullen en Petronella Rutten-Potten; jgt. Maria Nellen-Hendrikx: Theo Stevens (coll): int. Truus v. Kempen en overl. fam.leden: jgt. Toon Huisma en Petronella Claes-Derikx. Misd.: Inge, Ivo. Chiel, René. Marjan en Margje. Donderdag; 9.00 H. Mis voor Sjcf Willems. Rectoraat Veulen 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronella Aarts-Roosen. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. rector Verbugt en rector Geurts: Petronella Steegh en Jac v. Wylick: voor de parochie. Dinsdag: 14.00 H. Mis voorde lev en overl. leden van de Kath. Bond v. Ouderen. Donderdag: 19.30 Kerstviering van de LVB: H. Mis voor de lev. en overl. leden. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor Gerlruda van Opbergen. Misdienaars: za: Richard Classens en Willem Classens: zo: Roy Smets en Annelie Reintjes. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Harrie Arts: Peter Mathijs Gielen' echtgen. en overl. kinderen; jgt. Handrie Arts en Maria v.d. Bemt: jgt. Jan Litjens en Henr. Relouw. Misd.: Johan Loonen en Richard Engels. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Erik Janssen en Danny Willems. Woensdag: 19.00 T.i.v. LVB: jgt. Math. Muysers; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; jgt. Jan Willems; jgt. G. v.d Hogenhof en Aleida van Rijswijck. Kerk poetsen: mevr. Verstegen- Wilms en Van Enckevort. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie: pater Liebregts. Zondag: 10.00 Fam. Nabuurs: jgt. Maria Botden-Geurts. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Voor vrede Misdienaars: za: Leonie en Niek; zo: Mark en Luutze. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt 3e Zondag van de Advent (Gaudete). In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Herman Janssen: Jacques Jeuken, overl. ouders en kinderen en vader en moeder Van Dijck en kinderen: jrd. Hubert Steeghs. Lector: O. v.d. Meer. Dienb.: Geert Geurts en Susan Geurts. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H Mis voor Harrie Janssen; bijz. int. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 december zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Geen deel van de wereld in navolging van Christus in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang: geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 15 decem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: dhr. G. Middag, "s Middags is êr kinderoppas. Zondagsschool: Begint om 16.10 uur. Ieder kind tussen 4-12 jaar mag komen. Bijbelgemeente Venray Zondag 15 december: Thema: Op weg naar Bethlehem U bent hartelijk welkom om de vieringen bij te wonen in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. Predikant: R. Lammers. Voor de kinderen is er iedere zondag een speciaal onder deel in de dienst waar nieuwe liede ren worden geleerd. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Inf. tel. 586001. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen lot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760: giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Antennes van vijf auto's vernield Donderdagavond werden van vijf aan de Lathyrus geparkeerde perso nenauto's de antennes vernield. Getuigen hebben tussen 22.30 en 23.30 uur een drietal knapen in de buurt van de auto's gezien. De getui gen konden echter geen volledig signalement van de jongens aan de politie doorgeven. Mogelijk zijn er nog andere getui gen. De politie verzoekt deze con tact met nen op te nemen. De werkgroep die namens alle Venrayse kerken bezig is met de voorbereiding van een oecumeni sche viering is nog steeds op zoek naar mensen die het zingen tijdens de dienst van zondag 19 januari 1997. "s middags om 15.00 uur in de Paterskerk willen ondersteunen. Twee keer zal een groep zan gers/zangeressen (dat spreekt van zelf!) van te voren bij elkaar komen om in te zingen en de volkszang op 19 januari te dragen. Hierdoor kan aan de viering extra luister worden bijgezet. Voor inlichtingen/aanmelding kunt u telefonisch contact opnemen met mevr. Anne-Sophie Hoedemaekers. tel. 581122. Eventueel kunt u zich ook met hel parochieteam of met de voorgangers in verbinding stellen. A.s. zondag: Nancy Deuzings December is per traditie een maand waarin er op muzikaal gebied nogal wat te doen is in café 't Podium. Ook dit jaar staan er weer enkele toppers op hel programma. De reeks optredens begint a.s. zondag met een live-optreden van easy jazz zangeres Nancy Deuzings en haar band. Nancy is op dit moment een van de talentvolste jazzmuzikanten. zangeres in Nederland. Ze is pas 22 jaar en durft bewust voor de jazz te kiezen. Ze heeft al veel ervaring opgedaan. Ze zong o.a. als stand-in met het Glen Miller Orkest in Duitsland, Oostenrijk en België. Ook andere stijlen, zoals blues, gospels en bal lads boeien haar. Haar grote voor beeld is Sarah Vaughn omdat die veel emotie in haar zang legt. Zondag 15 december, aanvang ongeveer 21 00 uur; entree vrij. Maandag 23 december komt de populaire band De Kast naar 't Podium De band brak pas goed door met hun cd-single 'Een teken van leven', daarna ging het snel en de band speelt nu gemiddeld vier keer per week in volle zalen. Hun laatste single 'Raak' staat nu geno teerd in de Top 50. De band heeft in de persoon van zanger Syb van der Ploeg een frontman die een prima stemgeluid weet te combineren met een uitstraling die het midden houdt tussen Jon Bon Jovi en Mick Jagger. De hysterie rond zanger Syb van der Ploeg groeit en groeit. Wie deze band live heeft gezien weet waar het om gaal: een spetterend optreden met veel entertainment. Maandag 23 december, aanvang ongeveer 21.00 uur: entree voorverkoop ƒ17,50, aan de kassa ƒ20,-. Zondag 29 december staat er een oude bekend op 't podium in café 't Podium: Hans Dulfer. Hans was reeds eerder te gast en omdat vele mensen spraken van hel beste live optreden ooit in café 'l Podium komt hij dit jaar weer. Hans Dulfer zwerft nog steeds alle zalen in Nederland door en tussendoor zijn er vele optredens in Japan, waar hij inmiddels mateloos populair is. Zijn stijl is moeilijk te omschrijven: jazz, funk en vooral snelle ritmes zijn in bijna alle nummers te beluisteren. Zondag 29 december, aanvang ongeveer 21.00 uur; entree voorver koop ƒ15,-. aan de kassa ƒ17.50. Keukenbrand Zondagmorgen omstreeks 03.00 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een keukenbrand in een woning aan de Griegstraat. De brandweer wist uitbreiding van de brand te voorkomen, maar de gehele benedenverdieping liep zware rook- roet- en waterschade op. De bewo ners konden zich in veiligheid stel len. De oorzaak was dat de 28-jarige bewoner een ffietpan op het gas had gezet en deze was vergeten waar door het vet zodanig verhit is geworden dat het in brand is gevol gen. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. De nach t van De Volle Maan Zaterdag 14 december om 09.00 uur start de kaartverkoop voor Circus Mok aan de leden van carna valsvereniging De Piëlhaas. Evenals vorig jaar vindt dit plaats in café De Volle Maan. En. ook net zo als vorig jaar. zal het café de wachtenden niet in de kou laten staan. De gemeente heeft vergunning verleend om het café de gehele nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 december open te houden. De nacht van De Volle Maan zal weer bestaan uil het gezellig met elkaar wachten totdat de kaartver koop van start gaat. Het café biedt warmte en gezelligheid en voor een redelijke prijs een kopje koffie, een drankje, een kopje soep of iets der gelijks. Ons uitgeslapen personeel zal u graag bedienen. Beestfeest Zaterdag 14 december 21.00 uur gaat de zaal weer open voor het Beestfeest. Deze keer wederom een band uit Oostrum die de live bijdra ge zal leveren, namelijk de Brajopies. De Brajopies. Bram Joosten, Jos Verhaegh, Joris Rutten. Piet Rijs en Remco Bonten spelen eigen num mers en covers. De covers variëren van nummers van De Dijk, Weezer lot Rage Against The Machine, van rustige lot heftige nummers. De eigen nummers liggen in de zelfde range. Zij spelen twee sets van ongeveer drie kwartier, daarbij natuurlijk nog enkele toegiften. Zaal open 21.00 uur, geen entree. Inbraken en pogingen tot inbraak Een 57-jarige Venraynaar deed aangifte van het feit dat vrijdag tus sen 15.30 en 18.30 uur, tijdens zijn afwezigheid was ingebroken in zijn woning aan de Ouverturestraat. Met een steen was een ruit vernield om toegang tot de woning te verkrijgen. De woning was doorzocht maar er werd niets ontvreemd. Vrijdagavond tussen 19.55 en 20.00 uur werd de ruit van de voor deur van een woning aan de Langeweg vernield. De dader kon niet in de woning komen omdat de deur van deugdelijk hang- en sluit werk was voorzien. De 67-jarige bewoner was thuis tijdens de poging tot inbraak. In de nacht van donderdag op vrij dag is door vernieling van een ruit toegang verkregen tot de kantine van de hockeyclub aan de Leunseweg. De dader had alle laden en kasten doorzocht en kennelijk naar geld gezocht. Dat was echter niet aanwezig en de dader is zonder buit vertrokken. Donderdag tussen 01.30 en 12.00 uur werd er ingebroken in een café aan de Hoofdstraat in Oirlo. Toegang was verkregen door ver nieling van een ruit van de achter deur. Laden en kasten waren door zocht en de gokkast was open gebroken. Hoeveel geld daarin aan wezig was is niet bekend. Tevens werd de spaarkas met inhoud mee genomen. Die zal de dader wel elders 'lichten'... In de nacht van donderdag op vrij dag was door het vernielen van een ruit toegang verkregen tot de kanti ne van het sportcomplex van het Vincent van Gogh Instituut aan de Oostsingel. De muziek- en geluids apparatuur ter waarde van enkele duizenden guldens werd ontvreemd. Hoofdmoot van de raadsagenda van Meerlo-Wanssum was de vast stelling van de nieuwe subsidiever ordening Sport. Voordat die veror dening werd aangenomen moesten er nog verschillende onduidelijkhe den worden verklaard. Met name wethouder Beterams werd door zijn eigen fractie van de PK voor het blok gesteld. De wethouder moest de mogelijkheden open laten zodat bepaalde sporten, die nu nog niet werden gesubsidieerd, later in de verordening kunnen worden opge nomen. Verder wilde de PK weten wat te doen met de hondensportver- enigingen en de visclubs. De GP- fractie vroeg hoe het zat met de dui vensport. de motorsport, biljarten en dergelijken. Partijen werden door de wethouder, alsook door de CDA- fractie er op gewezen dal, indien men andere verenigingen aan de lijst zou toevoegen, men ook zou moeten aangeven waar dat benodig de geld vandaan moest komen. Wethouder Beterams stelde dal als bijvoorbeeld de vier visverenigin gen onder die verordening zouden vallen, dal mogelijk de gemeente ƒ20.000,- per jaar extra zou gaan kosten. Alle fracties waren er wel van overtuigd dat de nu aangeboden ver ordening een hele verbetering is. Vastgesteld is verder dat. voor wat betreft de voetbalsport, in ieder dorp een vereniging mag zijn. terwijl voor het volleybal één vereniging voor de hele gemeente mag zijn. Dat geldt ook voor de gymnastiek, tafeltennis, judo. korfbal, handboog en motorsport. Wal betreft de ruiter sport en tennissport mogen er twee verenigingen binnen de gemeente zijn. Als er echter een nieuwe ver eniging binnen de gemeente zal worden opgericht, dan is de uit spraak van de raad bindend, of die voor subsidie in aanmerking kan komen. WONINGEN De gemeente bezit nog vier woningen die verhuurd zijn aan par ticulieren. De raad had eerder vast gesteld. dat, indien een van die woningen vrij zou komen die ter openbare inschrijving wordt ver kocht. Wel is vastgesteld dat die woningen alleen verkocht worden aan inwoners van dat betreffende dorp. Nu was de woning Burg. Ponjestraat 2 vrij gekomen. Zes gegadigden hebben een bod gedaan variërend van ƒ115.000.- tot ƒ236.600.-. De raad ging akkoord het te verkopen aan de hoogste bie der. Wel deelde wethouder Rutten mede dal er gebreken waren gecon stateerd die bij de inschrijving niet bekend waren. Het college vond het eerlijk de helft van de herstelkosien voor rekening van de gemeente te willen nemen. Daar had de raad geen bezwaar tegen. Overigens zij opgemerkt dat de taxatie van die woning een prijs had opgeleverd van ƒ175.000.-. De raad had geen bezwaar tegen de koop van een nieuwe woonwa gen voor de standplaats in Meerlo en daarvoor werd een maximaal krediet van ƒ86.600.- beschikbaar gesteld. De raad had er ook geen moeite mee dat 48 panden, gelegen in het buitengebied, aangesloten worden op het kabelnet. Daarvoor zal aan dé stichting CAI het noodzakelijke bedrag beschikbaar worden gesteld. Voor ongeveer 80 panden die ook in de plannen waren opgenomen, bleek de aansluiting te duur te zijn. In de toekomst zal het kermister rein in Geysteren droog worden gehouden. De raad stelde het bedrag van ƒ8.000.- beschikbaar voor aan leg van drainage. BRIEF WAS BINNEN... Tijdens de rondvraag vroeg Piet Hendrix van de CDA-fractie of er een brief was binnengekomen van de gemeente Maashorst. Hendrix informeerde naar de inhoud en of het waar is dat die gemeente 'ons wel zou willen'. De voorzitter antwoordde lijntjes dat de brief was binnengekomen en ook dal die gemeente 'ons wel wilde', maar niet nu. De brief was een reactie van die gemeente omtrent hel toegestuurde rapport Over die brief zal de raad worden geïnformeerd. KAPPEN BOMEN Namens de PK-fraetie werd gevraagd dal inwoners van Wanssum het kappen van de bomen langs de Venrayseweg als schok kend hadden ervaren. Wethouder Ruiten verklaarde dat de bomen kaprijp waren. Bovendien moest het parkeerterrein worden aangelegd. Veel inwoners waren, zo hadden zij aan de wethouder ver klaard. blij van de bomen verlost te zijn. Hotel-café-reslaurant Thej Camps te Oostrum Handel in rogge en schoofstro. haver, diverse zaden, e.d Een bekend etablissement van vóór en ook nog na de oorlog. U ziet het hier rechts op de foto, schuin tegenover het NS-station. Daarachter de bekende villa 'Huize Josephina' vroeger bewoond door de fam. Poels toen hun leer looierij-fabriek daar nog stond. In de huizen verderop woonden de families Van Soest. Linskens. Verberk en Janssen. Deze woningen waren voor de oorlog alleen te bereiken via een brug over de beek die voor langs de huizen lag en waarvan het water via de waterrtio- len en de Rosmolen naar de Maas stroomde. Tussen 'Huize Josephina' en Thej Camps lag een zandweg die via 't Oostrums veld uitkwam op de Oude Oostrumseweg. De advertentie is uit 't Venloos weekblad anno 1892. Jan v.d. Putten aaaaai aa Rogge, Haver, Mais, Zwart Zaad enz. •ao uiterit lage doch vault prgwo, WJ aan het Slation Venray! Nieuwe expositie in Toro De in Dordrecht wonende kunste nares Els de Meyer, exposeert haar werk in kunstgalerie Toro te Venray. tezamen met sculpturen en grafiek welke vervaardigd zijn door Canadese Inuit kunstenaars. Ter ver duidelijking wordt het woord 'Eskimo's* niet meer gebezigd, daar dit een scheldwoord is, gegeven door de 'witte' (lees westerse) men sen. De Inuit hebben kenbaar gemaakt enkel deze naam op prijs te stellen. Canuit afkomstig uit Eindhoven treedt op als representant en expo sant namens de Inuit kunstenaars. Els de Meyer exposeerde haar werd o.a. in november 1995 in de Salon te Dordrecht en in juni *96 in het Volkenkundig museum te Leiden, haar werk is opgenomen in het documentatiebestand beeldende kunstenaars van de Culturele Raad Zuid-Holland. BEELDEN UIT ARCTICA Een dubbel-expositie uit de wereld van sneeuw, ijs met een magisch spanningsveld tussen woord en beeld. Op zondagmiddag 15 december om 15.00 uur wordt de expositie geopend door dr. Cor Remie. Antropoloog aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Hel beeld als een onuitgesproken woord, sculpturen van verschillende Canadese Inuit kunstenaars, gese lecteerd en naar Nederland gebracht door Canuit. Kunst met respect voor het leven van de Inuit. het gesproken woord verkristaliseerd tot fijnzinnige vor men in de objecten van Els de Meyer. De ruimtelijke objecten van Els de Meyer vinden hun oorsprong in ervaringen, opgedaan tijdens haar reizen in het arctisch gebied met natuur en cultuur. Een confrontatie tussen twee verschillende culturen en de gevolgen die dit heeft worden vormgegeven vanuit haar Europese achtergrond. De gebruikte materialen komen vaak uil die natuur. Veren. leer. vacht, ijs en sneeuw staan naast ste nen, staal en roodkoper. Om te zor gen dat die door de natuur geleverde materialen voor haar verwerkbaar zijn maakt ze gebruik van de tradi tionele technieken, zoals hel bewer ken van huiden of het bouwen met sneeuwblokken. De vorm wordt soms bepaald door klanktekens die de Canadese Inuit als schrift hante ren. De betekenis van een begrip of zin zijn van belang voor het uitein delijke beeld. Het blauw van de lucht, het water of het ijs en de oranje linten van hel licht, de zon naast de grijzen en de witten van het land bepalen de kleu ren in haar werk. INUIT SCULPTUREN Door de eeuwen heen maakten de Inuit gebruiksvoorwerpen van steen, been. hoorn en ivoor. Het kouder wordend klimaat en de komst van 'witte' mensen hebben op dramati sche wijze de levenswijze van de Inuit veranderd. De noodzaak gebruiksvoorwerpen te maken ver dween. maar de vakbekwame bedre venheid evolueerde tot een hoog waardige beeldhouwkunst die inmiddels internationale faam geniet. De opbrengsten van de beeldhouwwerken stellen de Inuit in staal in hun eigen levensbehoeften te voorzien waardoor ze derhalve economisch minder afhankelijk zijn. Beelden gemaakt in Inukjuak. Akulivik zijn kalm. bijna statisch en zeer realistisch. De beelden uit Povungnitik zijn over het algemeen wat robuuster. Desondanks verliest men hel detail niet uit hel oog: gelaatsuitdrukkingen, haren en veren worden nauwkeurig en realis tisch weergegeven. Kunstgalerie Toro is gelegen aan de Langeweg 30 te Venray. 'r. Mai lel. (04 Vid< I* Cor 2D Kop Afw Ove vrijt Wij jarti C

Peel en Maas | 1996 | | pagina 20