Spant ito *Ve*tnaty zvv Venray opnieuw maatje te klein Venrayse arbiter terug van wk zaalvoetbal Duivensport Veronica/ComputerWork verspeelt koppositie Zaalvoetbal in Venray HSV Het Alvertje HBS Diana Nederlandse Christen vrouwenbond Bridgeclub Venray St. Christoffel De Treffers Lopersgroep Peelrunners LVB Venray OVB Oostrum Spio LVB Oostrum P.v.d.A Triatlon Vereniging Regio Venray Reuma- vereniging Venray Fractieberaad Samenwerking Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Springwedstrijd op Manege Seurenheide spuit..2 11-12-1996 17:30 Paginal (1,1) agin 'EEL EN MAAS Donderdag 11 december 1996 - Pagina 17 Eerste thuisnederlaag Venrayse hoofdklasser FCD/Roermond over klast Venrays team (10-2) ëronica/ComputerWork- VM/Continue 4-5. )oelpunten: 2. Johan Weizeis 0-1 Robert Pawiroredjo l-l: 8. Leon (ievermans 2-1II. Johan Wetzels -2; 19. Mark Quix 2-3: 32. laymond Janssen 2-4; 38. Mark winkels 3-4; 38. Leon Vievermans -4; 48. Reilly Krouifi 4-5. cheidsrechter: Francoise EJrunssum). Toeschouwers: 75. 'eronica/ComputerWork: Sijbers; 'an Haren. Linskens. Van den iunckhof, Pawiroredjo. Swinkels n Vievermans. Door Henk Willemssen Veronica/ComputerWork nam de erste thuisnederlaag (4-5) gelaten p. Doordat medekoploper Postert iet verder kwam dan een gelijkspel leef de schade voor het Venrayse :am inderdaad beperkt. Tegen het aaggeklasseerde ZVM/Continue rak hel gemis aan een echte afma- er Veronica/ComputerWork pnieuw op. "Er is nog niks aan de hand", was et commentaar van coach Edward inskcns na afloop. "Hel zit nu even :gen en dan gaan die kansen er ewoon niet in Dat was vorige eek tegen 't Kesjotje ook al zo". 'eronica/ComputerWork kijkt al ooruil naar komende maandag ranneer de topper tegen ZVV ostert op het programma staat. Die wedstrijd moeten we winnen". Idus Edward Linskens Spits Mare Linskens was rnaan- agavond de grootste pechvogel. In e laatste zeven minuten lukte het e broer van coach Edward om in oede positie drie keer tegen de paal mikken. Daardoor bleef de thuis- lub op 4-4 steken. Bij een snelle ittardse uitval kon doelman filbert Sijbers de bal niet klemvast ouden en school Reilly Kroufi het ngeslagen Venrayse thuisrecord in diggelen: 4-5. Direct daarna wam Leon Vievermans als meespe- :nde doelman in het veld voor /ilbert Sijbers. Met de moed der anhoop vocht het Venrayse team vergeefs voor de gelijkmaker, die verigens dikverdiend zou zijn sweest. Coach Henk Buurtman had vooraf aangegeven dat ZVM/Continue. iders dan de lage stand op de rang- jst doet vermoeden, over een van e betere teams in de hoofdklasse A cschikt. De meeste bezoekende ubs in sporthal De Wetteling trc- en Veronica/ComputerWork tege- loet om de schade zo gering moge- jk te houden. ZVM/Continue koos venals de Venrayse koploper direct oor de aanval. De toeschouwers regen daardoor een aantrekkelijk n spannend zaalvoetbalduel voor- tschoteld. Na de snelle openings- cffer van Johan Wetzels (0-1trok ipscorer Robert Pawiroredjo, op ingeven van Norbert van Haren, de Met een enorme ervaring rijker n veertien kilo fifa-kledij zwaar- er keerde Math van den iekeroni vorige week woensdag (rug in Ven ray. De Venrayse zaalvoctbalscheids- echtcr had twee weken lang geno- ;n in Spanje waar het wereldkam- ioenschap werd afgewerkt. Na de liegreis naar Murcia volgde een ip naar Segovia, vlak boven ladrid. Daar floot Math van den lekerom twee wedstrijden: laleisie-Uruguay en Brazilie-Iran. la de eerste ronde werd de 'enraynaar 'overgeplaatst' naar 'astellon. een kustplaats ten noor- en van Valencia. In de tweede onde leidde de Venrayse arbiter talie tegen Rusiand. Daarnaast fun- eerde Van den Bekerom nog bij rie duels als tijdwaarncmcr. "Alles zas ontzettend goed geregeld in panje. Veel lijd om rond te kijken teb ik echter niet gehad. Het was eel trainen, instructies en video- Vrijdag 13 december porthal De Wetteling 0.3OZVV Leunen-'t Huukske 2 1.30 Veronica 2-IVO I 2.30 ZVV Noir-Venrode 2 porthal De Weert 1.00 't Huukske 3-Intcr 3 2.00 ZVV Leunen 2-Joselte Zaterdag 14 december porthal De Weert 7.00 ZVV Leuncn.3-Mcterik 2 8.00 FC Hento-ZVV Venray lames) 9.00 Roclanzia-OBR/Electro 5.00 Venrode 3-Baarlo 2 Maandag 16 december porthal De Wetteling 5.30 Venrode-GFC 1.30 Venrode 3-Reuver 4 stand weer gelijk: I-1 Aanvoerder Eric van den Munckhof stond aan de basis van de tweede Venrayse treffer. De Sittardse doelman wilde in de hoek van het veld de bal over de achterlijn laten lopen. Eric van den Munckhof, die attent was door gelopen. wist dit nog net te voorko men waarna Leon Vievermans 2-1 eenvoudig kon binnenschieten. Johan Wetzels liep even later zom aar door de Venrayse defensie en scoorde 2-2. Veronica/ComputerWork bleef de aanval zoeken maar moest op zijn hoede zijn voor de gevaarlijke uit vallen van de Sittardenaren. Nadat Mare Linskens op de doelman was gestuit leek Robert Pawiroredjo. met een knal tegen de onderkant van de lat. 3-2 te scoren. Maar arbiter Francoise kende, ondanks de Venrayse protesten, geen doelpunt toe. ZVM/Continue nam uit een vrije trap. waarbij de Verynica- defensie weer niet vrijuit ging. opnieuw de leiding. Aanvoerder Mark Quix schoof de bal simpel langs het Venrayse muurtje: 2-3. Vlak voor rust teisterde Robert Pawiroredjo voor de tweede maal de lat en net na de hervatting trof Lcon Vievermans de paal. Met een verras send schot zette Raymond Janssen de bezoekers, die veel minder kan sen nodig hadden, op een 2-4 voor sprong. Terwijl Eric van den Munckhof voor twee minuten naar de kant moest trof Raymond Janssen de lat boven doelman Sijbers. Even later moest ook een Sittardse speler voor twee minuten gaan zitten. Veronica/ComputerWork buitte die periode optimaal uit om de stand recht te trekken Na een knal via de onderkant van de lat van verdediger Mark Swinkels (3-4) schoot Leon Vievermans. die de laatste lijd wel makkelijk scoort, de 4-4 gelijkma ker binnen. ZVM/Continue wankel de maar de paal hield tot drie keer toe de Sittardse ploeg op de been. Twee minuten voor lijd bracht Reilly Krouifi bij een snelle uitval de 4-5 eindstand op het scorebord. "Het was een leuke wedstrijd", vond ook Edward Linskens. "Ondanks de warrige leiding want voor rust keur de de scheidsrechter ten onrechte een doelpunt van Pawiroredjo niet goed. Terwijl hij later bij het schot van Mark Swinkels, dat op dezelfde manier tegen de lat kwam, wel een treffer toekende". Stand hoofdklasse A: Erka Parket 11-22 Posten 10-21 Veronica/ComputerWork 10-20 Keelkampers 10-18 Brach/Kia 11-16 VTV/Vaals 11-15 't Kesjotje 11-13 ZVM/Continue 10-11 ZVVSpee 11-9 Kolonia 11-8 Arcan Filmclub 10-7 banden bekijken. Alles was heel strak georganiseerd. Onder politic escorte werd je naar de wedstrijden heen en terug gebracht. Het was een hele belevenis". Afgelopen maandag fiool Math van den Bekerom weer 'gewoon' zijn wekelijkse wedstrijdje alsof er niets gebeurd was. In sporthal De Wetteling bracht de Venrayse arbiter ZVV Venray tegen FCD/Roermond tot een goed einde. Bij het duel dat daarna (om half elf!) moest begin nen - SVCB tegen FC Hento - was geen spelleider voorhanden. Math van den Bekerom toonde zich niet te beroerd om ook daar de fluit hante ren. Op die maandagavond, tegen middernacht en voor een vrijwel verlaten tribune zal Math van den Bekerom nog wel even hebben teruggedacht aan de volksliederen, duizenden toeschouwers, vele cameraploegen en hectische Spaanse toestanden. Uitslagen: Eindstand Winterkoning I. René Wijnhoven: 2. Henk Cox: 3. André Gooren; 4 Jos Hermans; 5. Twan Verhaegh. De nieuwe vergunningen voor 1997 zijn vanaf heden aanwezig. Alle leden hebben op dit moment de acceptgiro voor de contributie voor 1997 binnen. Ik wil alle leden vra gen de contributie zo spoedig moge lijk te voldoend. Verder zijn vergunningen ver krijgbaar bij Van Grootel Dierengildc, Stationsweg 21 Venray en bij Harry Theeuwen. de Houskuilstraat 38. Wanssum. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij de secretaris H. Lenssen, tel. 0478-587606. ZVV Venray-FCD/Roermond 2- 10. Doelpunten: 3. Tonino Jejajan 0-1 7. Marcel Jejajan 0-2; 8. Thijs Verdonschot 1-2: 9. Geert Suijlen I- 3; 16. Patrick van Duijnen 1-4; 23. Marcel Jejajan 1-5; 32. Tonino Jejajan 1-6: 38. Tonino Jejajan 1-7; 39. John Kessels 2-7; 41. Ricardo Wassenberg 2-8; 43. Patrick van Duijnen 2-9; 49. Geert Suijlen 2-10. Scheidsrechter: Van den Bekerom (Venray). Toeschouwers: 25. ZVV Venray: Houwen; Arts, Barneveld. Coumans, Derksen. Kessels. Seuren en Verdonschot. Door Henk Willemssen ZVV Venray leed tegen FCD/Roermond opnieuw een kans loze nederlaag (2-10). Door dit vier de verlies op rij werd de Venrayse eersteklasser nog vaster op de laat ste plaats gedrukt. Nu de competitie er ruim voor de helft opzit is het duidelijk dal de eerste klasse voor ZVV Venray te hoog gegrepen is. De meeste spielers hebben hun beste jaren in de zaal reeds achter zich liggen. Twee sei zoenen geleden moest ZVV Venray. toen met een sterker team. dit niveau ook al na één jaar weer prijs geven. Desondanks wist ZVV Venray het afgelopen seizoen de titel te bemachtigen om zo toch weer snel terug te keren naar de eer ste klasse. Tegen FCD/Roermond leek het Venrayse team er niet meer echt in te geloven. Doelman en aan voerder Twan van Soest moest van wege een slijmbeursontsteking in zijn elleboog andermaal verstek laten gaan. De jeugdige Marlijn Houwen nam zijn plaats in hel doel in. Toch wil Twan van Soest zich nog niet neerleggen bij degradatie want de achterstand op de concur rentie is immers nog te overbrug gen. "We hebben in de uilwedstrijd tegen Van Seggelen een knak gekre gen. Vanaf die nederlaag met al die tijdstraffen loopt het minder bij ons. Daarnaast hebben vaak belangrijke spelers ontbroken", zo verklaarde Twan van Soest de recente nederla gen. Naast doelman Van Soest zijn de aanvallers John Kessels en Thijs Verdonschot spelers die iets extra's kunnen bieden. Maar maandag avond tegen Roermond deelden ook Kessels en Verdonschot in de malai se. Het duo slaagde er niet in hel team op sleeptouw te nemen. Na de snelle 0-2 achterstand wist Thijs Verdonschot uit een vrije trap 1-2 te scoren. Met de regelmaat van de klok bouwde het superieure Roermondse team daarna de score uit. ZVV Venray probeerde aanval lend te blijven spelen, maar de linies lagen te ver uil elkaar en de per soonlijke duels werden te vaak ver loren. Uit een vrije trap van Loed Arts wist John Kessels elf minuten voor tijd 2-7 binnen te tikken. In de laatste tien minuten bracht FCD/Roermond de eindstand op 2- 10. Stand le klasse A *t Haofke 12-25 SZV 10-24 De Keigel 2 11-24 Amicitia 10-22 Hercules 12-21 FCD/Roermond 11-19 't Bergske 12-18 ZVVPey 11-12 Haelen 10-8 Van Seggelen 11-8 Juliana K. 12-8 ZVV Venray 12-5 De eerste OC werd gewonnen door T. Rongen en W. Brouwers. Vrijdagavond indoor-compound, aanvang 20.00 uur, Donderdag tweede OC. Zaterdag indoor: Diana I-Indianen I, thuiswedstrijd; Schutroe 3-Diana 2 te Grashoek. aanvang 19.00 uur. Zondag aspirantenwedstrijd te Leunen, aanvang 10.00 uur. Volgende week aanvang Kersttoernooi. Het bestuur van de NCVB afd. Venray nodigt alle leden en belang stellenden uit voor haar Advent- Kerstviering op 19 dec. in Het Zonnelied. Kiosk te Venray. De avond begint om 20.00 uur. Na de viering is er onder hel genot van een kopje koffie of thee een gezellig samenzijn. De volgende ledenavond in het nieuwe jaar is op 23 jan. Noteert u Jiet vast? PDV De Zwaluw Dit weekend is het weer zo ver en staan we voor het begin van onze 31e Streekkampioenendag. Een dag die alleen kan slagen als alle leden van onze vereniging zich zaterdag middag melden aan de kantine van de Inalfa. voor het mede opbouwen van onze tentoonstelling. Het comité heeft alles georganiseerd en op z'n pootjes gezet Zorg en wij nu met z'n allen dat het voornaamste ook goed verloopt. Wij verwachten jullie dan ook om 13.00 uur aan de zaal. We rekenen op iedereen, dus jij ook! Tentoonstelling 3-tallen te Vierlingsbeek Morgen, vrijdagavond is er een zichttentoonstelling voor 3-tallen te Vierlingsbeek. Er zijn schitterende prijzen te winnen voor iedereen die mee doet. •Inzetten van de duiven van 19.00 tot 20.00 uur café 't Hoekske, Spoorstraat te Vierlingsbeek. Voor een gezellig avondje dus naar Vierlingsbeek. Ook hier enkele zeldzame bonnen in de verkoop. Steunt u hen. zij doen hel ook voor uw vereniging. Omdat we vorige week. vanwege Sinterklaasavond, niet gebridged hebben is er nu wat ruimte voor een aantal dienstmedcdelingen van andere aard. Op de eerste plaats is er binnen onze vereniging nog ruimte voor een aantal paren om op donderdag avond te komen bridgen. Kaarters die b.v. een cursus gevolgd hebben en de sfeer in een vereniging wel eens willen proeven zijn bij ons van harte welkom. Wanneer u daarover denkt, neem dan gerust contact op met H. Verheijen, Pasodoblestraat 9. tel. 584292 of met een van de ande re leden van de club die u het een en ander kunnen vertellen. Op de tweede plaats aandacht voor de kerstdrive op donderdag 19 dec. Het is de laatste avond van dit kalenderjaar en de volgende bridge avond is pas weer op 9 januari. Vanwege de kerstvakantie nemen we even afstand van de kaarten (we zullen ze in deze periode misschien moeten schrijven). Vanavond, op 19 dec. en op de eerste kaartavond van het nieuwe jaar kunt u zich opgeven voor de voorronde van het Landelijke Ruitenboertoernooi. Die voorronde wordt op onze club gespeeld op donderdag 30 januari. Voor alle duidelijkheid, en voor sommigen misschien ten overvloe de: het programma voor het tweede gedeelte van het seizoen is reeds in uw bezit. Aan het begin van het sei zoen is het volledige programma uitgereikt. Programma: Vanavond de vierde vrije avond van het seizoen. 19 dec. onze jaarlijkse kerstdrive met zoals gewoonlijk voor iedereen een prijsje en een hapje als afslui ting van het kalenderjaar. Bridge-Instuif Wieënhof Uitslag van 4 dec. De top 3: 1/2. dames Borssen-Voss 62.5%: 1/2. dames Penson-Olislagers 62.5% en 3. dames Van Ham-Frederix 55%. De kerstdrive is op 18 dec., aan vang 13.30 uur. Deze is voor ieder een toegankelijk. Gymnastiekvereniging Eerste competitiewedstrijden Op zondag I dec. ging voor onze vereniging de competitie weer van start. Er moest op deze dag een dub bele wedstrijd geturnd worden tegen Atalanta. Maasbracht in de zaal aan de Langeweg. Door het feit dat er nog niet optimaal getraind is voor de competitie, vanwege de oefenin gen voor de Christoffeldag werd er toch goed geturnd. De dames klasse II poule I turnen tegen de dames van Maasbracht. Hel verschil werd uiteindelijk toch erg groot en werd deze wedstrijd verloren met 124.15p voor Christoffel en 140.00p voor Atalanta. De persoonlijke uitslagen waren: 13e Mieke Jeucken; 12e Femke Roording; I le Inge Roording: 10e Esther Kersten; 9e Janneke Bongers en 6e Anke de Bruijn. Ook de meisjes jeugd klasse II moesten hun eerste wedstrijd turnen tegen de meisjes van Atalanta Maasbracht. Hier was het verschil iets minder groot. De wedstrijd werd verloren met I53.35p voor Christoffel en I64.30p voor Atalanta. De persoonlijke uitslagen waren: 13e Anke v.d. Wijngaard: 12e Ellen Geuris: I le Loes Rouwette; 10e Anke Basten: 8e Sanne Niens; 7e Saskia Grootemaat; 6e Abbey Vollenberg. Verder maken wij onze leden er op attent dat op 16 dec. de jaarver gadering plaatsvindt in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. aanvang 20.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Luchtbuks- schietvereniging Kogeltje 1-De Treffers 925-1006 Hoogste schutter Fr. v. Soest. 265r. Dit weekend waren wij te gast bij schietvereniging het Kogeltje te Koningslust Een team dat dit jaar nagenoeg niet in hun sterkste opstel ling aan de competitiewedstrijden kan deelnemen en dientengevolge sterk wisselende resultaten boekt. Ook dit weekend waren zij niet opgewassen tegen een zich lang zaam herstellend team van de Treffers. Mede door deze overwin ning bleef ons team aan de leiding in de tweede klasse KLSB. Komend weekend staat de thuis wedstrijd tegen het tweede team van EMS (Meerlo) op het programma. Dit team is de competitie begonnen met enkele krappe nederlagen, maar heeft zich geleidelijk goed hersteld. De wedstrijden tegen EMS worden gekenmerkt door een prima ont spannen sfeer met meestal maar een krappe overwinning voor een der beide teams. Zo verwachten wij komende zaterdag wederom een spannend duel. Na deze wedstrijd begint óok voor ons de kerstpauze en staat de eerst volgende wedstrijd eerst op 4 janu ari van het nieuwe jaar op het pro gramma. Trainingen: Donderdag 12 dec.: 19.00 uur Loopscholing en intervaltraining. Zaterdag 14 dec.: 15.30 uur te Meterik: Heuveltraining. Dinsdag: 18.50 uur Duurloop in Hors: Sevenum om 19.30 uur We hebben nog van enkele leden het incasso-briefje voor de contribu tie-inning binnen. Vriendelijk willen wij verzoeken om dit alsnog in te leveren. De contributiebetaling via deze incasso's bespaart ons enorm veel werk. Eventuele inlichtingen hierover kun je opvragen bij onze penningmeester Piet Seuren of bij Geert Emons. Wedstrijden: Zondag 15 dec.: Wallenloop te Tungelroy, aanvang 10.10 uur. div afstanden. Zondag 22 dec.: Kerstloop te Beegden: 6.4 en 9.6 km. start om 13.45 en 14.15 uur. Donderdag 26 dec.: Kasteelloop te Horst; afstanden 4.8 en 9.6 km. starts om 10.50 en 11.45 uur. Onze eigen cross, de Steegbergcross zit er weer op. Bijna 320 deelnemers kwamen op deze mooie cross af. wat een mooi resul taat genoemd mag worden. Ook de organisatie was weer perfect. Het parcoursrecord op de 5 km werd zowel bij de heren als bij de dames met vele seconden scherper gesteld. Ook enkele Peelrunners hebben een goed resultaat behaald. Piet Aarts uit Wanssum behaalde een eerste plaats op de 10 km bij de Veteranen 2. Hij was in deze categorie ruim 1 1/2 minuut sneller dan zijn naaste con current Lammert Visscher uit Reuver. Dinsdag 17 dec. hebben we onze adventsviering. Onze eigen geeste lijke adviseur deken J. Coenen kan helaas niet aanwezig zijn maar hij zal voor een vervanger zorgen die het openingswoord zal verzorgen. Daarna hebben we een gezellige koffietafel.] Daarna zal Frits Linssen van Veldeke ons meer over Venrays ver leden vertellen, met daaraan een kwis verbonden. Graag iedereen een pen meebrengen. Allen tot ziens om 19.00 uur in De Witte Hoeve. Op dinsdag 17 dec. hebben wij onze jaarlijkse Adventsviering. Wij beginnen deze avond met een H. Mis om 19.30 uur. Aansluitend gaan we naar het gemeenschapshuis waar wij de avond doorbrengen met o.a een kerststuk. opgevoerd door de ons welbekende toneelgroep De Vlasbloem. Verder worden er die avond muziekstukjes opgevoerd door enkele van onze leden. Vindt u het leuk om met enkele dames kerststukjes te maken voor de Adventsviering, wilt u dit dan door geven aan Henriëtte. lel. 586366. Dit gebeurt op maandagmiddag 16 dec. vanaf 13.30 uur bij Henriëtte. Gildestraat 6. Will u dan tevens den- negroen en diverse takken meebren gen. Een nieuw verenigingsjaar ligt weer voor ons. Er zijn drie van onze bestuursleden aftredend en één daarvan stelt zich herkiesbaar. Wij hebben dus twee nieuwe bestuursle den nodig. Vindt u het leuk om in het bestuur te komen dan kunt u dit kenbaar maken bij een van onze hui dige bestuursleden. Dit kan tot aan de" jaarvergadering. Die is op 14 januan 1997. Noteert u dit alvast. Insluiper in ziekenhuis Vorige week woensdag tussen 08.30 en 13.15 uur heeft een onbe kende kans gezien om uit een aan een kapstok in een behandelkamer van een specialist hangende jas de portemonnee te halen. Daarin zat een geldbedrag van ƒ100,-, maar ook persoonlijke bescheiden, o.a. rijbewijs en paspoort. Synchroonzwemmen Zondag 15 dec. oefenen: Can Can. Oostenrijk. Italië. Turkije, Chorus Line en Griekenland. Uitslag tweede competitiewed strijd te Maastricht. Categorie 1: Melanie v. Sambeek 10e 46.254p: Karin v.d. Heuvel 13e 45.587p: Petra v. Bethum 20e 43.302p. In een deelneemstersveld van 34 zwemsters is dit een uitste kende prestatie! Categorie 2: Lotte Dupont 15e 45.313p: Cinderella Goemans 17e 44.372p: Moniek Classens 19e 43.918p. Agegroup 2: Sandra Franssen 12e 47.585p: Lea Janssen 20e 44.298p; Anne Janssen 22e 43.549p; Yvon Franssen 23e 43.529. Sandra heeft de limiet behaald voor de NJK. Agegroup 3: Janneke v. Berlo 3e 54.044; Tane Elstak 4e 53.722p: Antoinette Nelissen 6e 53.159p. Janneke en Antoinette hebben even eens de limiet behaald voor de NJK. Fina junioren: Anja v. Leuken 12e 54.860p; Christel v. Bracht 14e 54.340p; Kelly Swinkels 15e 53.806p; Bregje Jansen 17e 53.526p; Silvia Jacobs 18e 53.22lp; Audrey Janssen 19e 52.512p, Audrey heeft haar A-diploma behaald. Fina senioren: Ingrid Franssen 4e 59.228p; Anette Custers 6e 57.488p: Monica Clephas 7e 55.796p: Natasja Schuurmans 8e 55.719p. Ingrid. Anette, Monica en Natasja hebben de limiet behaald voor de NK. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur; jeugd/aspi ranten: maandag en vrijdag van 18.30-20.00 uur. Uitslagen: Programma: Zeps 1-Heren 1 v. 16.15 Zaterdag 14 december wordt er door Manege Seurenheide te Well weer de maandelijkse springwed- strijd georganiseerd. De pony's beginnen precies om 18.00 uur over een hoogte van 70 cm, daarna volgt de categorie 80 en 90 cm. Inschrijfgeld bedraagt 6,00 en er zijn bekers en rozetten te ver dienen. De paarden beginnen om 20.00 uur over een hoogte van 80 cm. Zolang er liefhebbers zijn wordt er per 10 cm verhoogd. Inschrijfgeld is ƒ7,50 en er zijn geldprijzen te ver dienen. Iedereen die denkt met een paard of pony-te kunnen springen mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom. Inlichtingen: tel. 0478-501204. Kerstavond Donderdag 19 dec. is de kerst avond. We beginnen de jaarlijkse kerstavond om 19.30 uur met een adventsviering. Na de pauze zal de toneelgroep de Vlasbloem een kerst spel voor ons opvoeren, met als titel 'Kleur bekennen'. Wij gaan na het kerstspel verder met een gezellig samenzijn onder het genot van een glaasje gliihwijn en het luisteren naar stemmige muziek. Algemene ledenvergadering Vrijdag 13 dec. vindt om 20.00 uur in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske in Venray een algemene ledenvergadering van de Partij van de Arbeid plaats. Tijdens deze avond staan tot 20.50 uur de financiën 1996 en de begro ting en presentatie plannen voor 1997 op de agenda. Vervolgens aanvang hoofdthema van de avond: Mensenrechten. Inleiding wordt verzorgd door Carola Hoedemaekers en Hélène Stevens van Amnesty International groep Venray. Vraagstelling: wat kun je als indi vidu of als politieke partij plaatse lijk doen aan mensenrechten? Tevens zullen zij het speerpunt van A.I. voor het komende jaar 1997 presenteren. Na een korte pauze zal een inlei ding gegeven worden door speciale gastspreker Eisso Woltjer, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Als parlementair afgevaardigd lid van de delegatie die Nederland vertegen woordigt in de Raad van Europa, rapporteur voor de Rechten van de Mens w.b.t. Armenië, lid van de commissie voor politieke- en bui tenlandse zaken. Vraagstelling: hoe kan het waar borgen van de mensenrechten maxi maal geëffectueerd worden? Een onderdeel van de actuele discussie binnen de PvdA n.a.v. het rapport van M. van Traa. E.e.a. wordt gevolgd door een discussie, waarbij behalve partijleden ook belangstel lende niet-leden van harte worden uitgenodigd hieraan deel te nemen. Sluiting vergadering om 22.30 uur, waarna op informele wijze kan worden teruggeblikt op het jaar 1996! Het nieuwe jaar komt eraan en daarmee ook weer tal van goede voornemens. Bent u van plan het komend jaar eens wat vaker van de driezitsbank te komen en wat aan de nodige lichaamsbeweging te doen. denk dan eens aan duursport. Duursporten hebben het grote voor deel dat je op elk gewenst moment kunt instappen en dat je mee kunt doen op elke leeftijd. Junior of veteraan, iedereen kan op zijn eigen niveau veel plezier en voldoening beleven, recreatief of op sportief wedstrijdniveau. Triatlon verenigt maar liefst drie duursporten in een: zwemmen, fietsen en lopen. Denk niet dat triatlon alleen weg is gelegd voor getrainde topatleten. Heel veel leden van onze vereniging sporten puur voor de recreatie, een goede conditie en het gevoel gezel lig en gezond bezig te zijn. Kom op woensdagavond om 19.00 uur eens kijken bij de loop training op de atletiekbaan of bel met onze voorzitter Leo Crompvoets, tel. 0478-636372 om een aantal weken vrijblijvend mee te trainen. Steegbergcross Een aantal atleten kwam afgelo pen zondag weer in actie bij de Steegbergcross, de tweede cross voor de Dagblad de Limburgerbokaal. Zoals gewoonlijk trok de door de Peelrunners georga niseerde wedstrijd veel bekijks en deelnemers. Op de 10 km liep Hennie Freriks zich in het brons met een tijd van 34.12 min. Overige uitslagen op de 10 km: Peter Scheres 36.17, Frank Timmermans 37.09, Ludy Verslappen 37.50 en Marcel Meulendijks 38.20. Op de 5 km liepen Arno Janssen en Marcel Martens zich weer in de kijker met een goede tijd. Arno had voor de afstand een tijd nodig van 18.39 min. en Marcel slechts 31 sec. meer. André van Oss behaalde een uitstekend resultaat met een tijd van 20.45 min. Truus en Tjeerd Hiddema kwamen binnen op 22.43 en 21.37 min. Trainingstijden: Zaterdag: 07.30 uur Vertrek ATB- tocht Vlodrop. Zondag: 09.00-10.00 uur Zwemmen in zwembad De Sprank; 10.15- 11.30 uur Looptraining Heuvelrij. Dinsdag: 19.15-20.15 uur Zwemtraining in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur Lopen atletiekbaan Venray. De Reumapatiëntenvereniging organiseert dit jaar ook weer een kerstmarkt. Deze wordt gehouden op zaterdag 14 dec. in zaal In den Engel, van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt ƒ1,-. De opbrengst van deze markt zal ten goede komen aan onze jubileumpot, waarvan wij in 1998. een aantal van onze leden op vakantie willen sturen. Leden van Samenwerking Venray worden uitgenodigd voor het bijwo nen van het fractieberaad op donder dag 12 dec. om 20.00 uur in de frac- lieruimte van het gemeentehuis. De fractieruimte is bereikbaar via de zijdeur rechts. Agenda: 1. Opening; 2. Voorbereiding raadsvergadering van dinsdag 17 dec.; 3. Mededelingen uit fractie en bestuur; 4. Rondvraag; 5. Sluiting. A.s. vrijdag, 13 dec., zal onze Caecilia-avond gehouden worden in ons eigen Schutskempke. Alle leden zijn daarbij van harte welkom om gezellig een avondje bij elkaar te zijn. Ook alle medewerkers van de Sint Nicolaasactie zijn van harte welkom, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 14 dec. gaan we naar de receptie van John en Riek Schutte- Koenen, die hun 25-jarig huwelijks feest viering in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Bijeenkomst om 18.45 uur op de parkeerplaats voor het wijkcentrum. Kom allen zoveel mogelijk en ben op tijd. De ledenvergadering van 16 dec. komt te vervallen. Zaterdag 21 dec. wordt de kerst stal opgebouwd in het centrum, en natuurlijk zullen wij dit ook nu weer verzorgen. Vanaf 08.00 uur is ieder een van harte welkom om een hand je tot te steken op de Grote Markt. De kerststal zal op vrijdagavond om 19.00 uur opgehaald worden bij Lies Huisman in Heide. Kom allen zoveel mogelijk, want vele handen maken licht werk. Zondag 5 jan. wordt de Nieuwjaarsinstuif van onze vereni ging gehouden in het Schutskempke. Vanaf 10.30 uur zijn alle leden, belangstellenden, spon sors van harte welkom om met elkaar een borrel te nemen op het nieuwe, hopelijk succesvolle schut- tersseizoen. Math van den Bekerom: "Een hele belevenis"

Peel en Maas | 1996 | | pagina 17