PEEL EN MAAS Spanningsveld tussen uitleg en uitvoering Streekkampioenendag Omroep Venrav programma-info Peel en Maas en de feestdagen Rozemarijn Thijm Wanssum verwacht ruim 3500 vogels op grootse braderie-achtige Vogelkampioenschappen is Meldpunt voor Hulp, Advies en Informatie aan ouderen en gehandicapten Kerstmarkt Vincent van Gogh Instituut Venray Sportgala Venray Regio Arbeids ongeschikten Platform Postduivenhouders vragen aandacht van jeugd ay U staat altijd voor uw klanten klaar relatiebeheerder m/v Ieder bedri|f moet innoveren, hoe ambachtelijk zijn product ook is. En daar is behalve vak kennis, ook geld voor nodig. Als relatiebeheerder van de Rabobank Venray-Oostrum realiseert u zich dat als geen ander. Dus weet u precies wan neer het tijd is voor een goed gesprek om samen met de klant de plannen te bespreken. U bent ervan overtuigd dat u een geschikte financieringsvorm kunt vinden voor de vaak com plexe behoeften. Want de Rabobank is een bank van men sen en voor mensen. Dat bete kent dat u zich verplaatst in de situatie van uw klanten. En daadwerkelijk met ze samen werkt. U bent voortdurend alert en neemt het initiatief. Waardoor u op iedere vraag op financieel gebied een antwoord kunt geven, vaak al voor de vraag gesteld is. U staat uw klanten, continu bij met kennis en contacten. Met adviezen, pro ducten en diensten. Waarbij u zonodig kunt terugvallen op uw deskundige collega's. Op die manier bouwt u een relatie met uw klanten op waar ze beter van worden. Wat de bank en u weer de ruimte geeft zich verder te ontwikkelen. En ook potentiële klanten actief te benaderen. U hebt een opleiding op HBO- niveau en ervaring in een soort gelijke functie. U bent onderne mend, commercieel en ambiti eus. En u wilt in uw werk niet alleen uw kennis en denktalent kwijt kunnen, maar ook uw cre ativiteit, durf en sociale talent. Rabobank Venray-Oostrum Bent u geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L.M.A.E. Moers, directeur van de bank, telefoon 0478 53 02 01. Stuur uw sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar de directie van Rabobank Venray-Oostrum, Postbus 64, 5800 AB Venray DONDERDAG 12 DECEMBER 1996 Nr. 50 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Er zullen weinig verenigingen in oord- en Midden-Limburg zijn, ie jaar in jaar uit een evenement unncn brengen dat telkens weer rote aandacht trekt. De ostduivenvereniging De Zwaluw as Venray krijgt dat echter klaar; oor de 31e keer zelfs. Een niet tëvenaard gebeuren. En ook nu illen de duivenmelkers uit de [m iglo's Venray. Horst en Boxmeer un kampioentjes ter keuring rengen en laten showen voor het uhlick. Op dit moment zijn ruim 00 inschrijvingen binnen. En het is ook voor de 3 Ie keer dat kantine van Metaalwarenfabriek Haifa aan de Maasheseweg bereid- illig voor dit evenement ter {schikking is gesteld. Zondag 15 december is hel dan iver. 's Middags van 13.00 tot .00 uur kan het publiek er gratis jrecht. Via een grote bonnenver- Dop kunnen de liefhebbers ook nog net bezit komen van koppels ngc duiven of eieren, en dat van de mc fokduiven van gerenommeer- duivenmelkers uil Zuid- ederland. De verschillende duivenelubs in 5ze regio's rekenen ook gaarne op {langstelling van de jongeren. Velen weten niet hoe boeiend en spannend de duivensport kan zijn De duivenmelkers zijn aan hel verg rijzen: er komen te weinig jongeren deze sport beoefenen, terwijl onge twijfeld in elke buurt wel een dui venmelker woont die een jong of meisje wegwijs wil maken in het houden van duiven en in de wed strijdsport. Zij zullen zelfs graag die jeugdigen willen helpen met de dui vensport te starten, door bijvoor beeld jonge duiven ter beschikking te stellen Een mooi begin om wat meer over deze sport te horen en te zien, is de vrijblijvende uitnodiging om a.s. zondag eens te komen kij ken. vragen en luisteren op deze 31e kampiocnendag. In dit verband is hel leuk te ver melden dat onlangs het Zwitserse leger voor de tweede keer zo'n 8000 postduiven aan gegadigden ter beschikking stelde en/of zonder meer de vrijheid gaf. Tot nog toe deden die postduiven in het Zwitserse leger dienst als couriers, om berichten over te brengen Telefonische berichtgeving was niet mogelijk door de natuurlijke hinder nis: de bergen. Nu is de radio= en telefonie-techniek zo ver verbeterd, dat de postduiven uit hel leger kon den worden ontslagen... Van 20 t/m 22 december organi- ïert vogelvereniging De ievleugelde V rienden Wanssum de Limburgse ogelkampioenschappen. Aan eze vogelshow nemen 350 tot 400 ogelliefhebbers deel van vereni- iWingcn uit geheel Limburg. Deze ^Brengen samen 3500 vogels mee in BBlerlei soorten en variaties: B uropese cultuurvogels, tropische ogels, kanaries en parkieten. Al 1 e/.e vogels zijn te bewonderen tij- ens een grootse vogelshow. Daarmee is Wanssum tijdelijk een aradijs op aarde voor vogelliefheb- maar ook niet-liefhebbers kun- en er hun hart ophalen. Tijdens de Dgelshow laten namelijk zo'n 35 Dbhyisten uit andere disciplines an passies zien. Zo zullen er onder :en- andere werkstukken te zien zijn van fimo-klei, tiffany glaskunst, kant klossen. origami. Japanse KOI-kar- pers en bonsai-boompjes. Dit alles in een schitterende ambiance met bijvoorbeeld een unieke Japanse tuin. De organisatie van de Limburgse Vogelkampioenschappen wordt ondergebracht in de splinternieuwe, volledig geautomatiseerde en ver warmde luinderskassen van Martin en Franca Hendrickx-Engels aan de Krekelkamp te Wanssum. Hoofdsponsor: Kersten Wanssum profiel- en plaatwalswerk. Het eve nement wordt verder gesponsord door de Industriële Club Venray. Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en nog verschillende andere sponsors. 'n Wandeling dur 't Rooise land In onze uitzending van donderdag l december wandelen we weer nor de Maasheggen. U komt in dit achtige natuurgebied door in het orp Groeningen de Maasstraat in te aan. Vlakbij de bosrand begint het ïbied van de Maasheggen waarin u 't Sambeek langs de Maas kunt andelen. Rechts van de bosrand ggen de Groeningse duintjes, een uifduinengebied dat een heel tdere plantengroei kent dan de eidoorn. wegedoorn en sleedoorn de Maasheggen. Onze gidsen zijn lartin en Riek Verstraelcn van het 'N afd. Geysteren-Venray. Jonderdag 19.00-20.00 uur. herha- V maandag 18.00- 19 (H) uur.) Rond de tafel over 'feesten' Feesten, je kent ze in allerlei soor- n door het jaar heen. Wat is de ivloed van een feest bij ons men- !n? Wat voor doel heeft een feest? aarover praat hel team van 'Rond e Tafel' a s. zondag tussen 10.00 a 11.00 uur natuurlijk gelardeerd •et feestmuziek! Country Top 10 Omroep Venray kent al jarenlang fn country «Sc westernprogramma. de aflevering van a.s. zondag de tst verkochte cd's op dat gebied in E regio Venray. De Music World Top 10 wordt uitgezonden van 11 (X) lot 12.00 uur. Nieuw verzoekplatenprogram- ma In januari 1997 start Omroep Venray met een nieuw muziekpro gramma. De opzet is een regelmatig terugkerende uitzending waarvan de muziek is samengesteld door mede werkers van bedrijven, instellingen, verenigingen, slichtingen, clubs enz. U zou hel een 'lokale arbeidsvitami ne' kunnen noemen. Hel programma wordt elke dinsdag- en vrijdagmid dag uitgezonden tussen 15.00 en 16.00 uur. U als medewerker van een bedrijf, vereniging enz. mag dit programma gaan samenstellen' Ga met uw col lega's bij elkaar zitten en stel een lijst samen van 20 nummers welke u graag zou willen horen. Zendt deze samen met wat informatie over uw bedrijf, instelling of vereniging naar onderstaand adres. Wij bij Omroep Venray zien uw reactie graag zo spoedig mogelijk tegemoet! Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 513656. Het Meldpunt Venray geeft infor matie en advies over de mogelijkhe den van maatschappelijke hulp- en dienstverlening, aan alle bewoners van de gemeente Venray en is bedoeld voor mensen die in een situatie terecht zijn gekomen waarin men hulp en/of advies nodig heeft van anderen. Het Meldpunt Venray is gevestigd in hel Activiteitenccnirum voor Ouderen De Kemphaan. Kennedyplein I. 5801 VH Venray. Op werkdagen bereikbaar van 09.00 tol 12.00 uur. tel. 0478-584444. Bij het Meldpunt kunt u voor een groot aantal zaken terecht, te weten: informatie en advies en doorver wijzing - informatie met betrekking tot sociale alarmering - het doen van boodschappen of hel verrichten van kleine klusjes in huis. - vervoer/begeleiding - medicijnen ophalen - klachtenbehandeling aangaande Wet Voorziening Gehandicapten klachtenbehandeling en onder steuning bieden aan uitkerings gerechtigden - informatie over recreatieve en educatieve activiteiten - dagopvang voor ouderen - abonnement tuinonderhoud - vragen omtrent meer bewegen voor ouderen. De Algemene Hulpdienst Venray, het Gehandicaptcnplatform Venray. de Stichting RISC. afde ling Ouderenwerk en het Centraal Informatiepunt Venray hebben het initiatief genomen tot het tot stand brengen van dit meldpunt. Uiteraard staal het andere vrijwilligersorganisaties vrij zich hierbij aan te sluiten. Hel doel van het meldpunt is o.a een grotere klantvriendelijkheid: een grotere bereikbaarheid: een snellere beschikbaarheid van de gezamenlijke dienst: informatie verstrekking; bundeling van krachten, ledereen die zich betrokken voelt bij het meldpunt is bij deze van harte uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de officiële aftrap op vrijdag I december om 15.00 uur in De Kemphaan. Vernielingen 1-jarige inwone Tilburg deed aangifte van vernielin gen aan zijn aan de Honingklaver geparkeerde auto. Met stoeptegels waren deuken aangebracht in het kofferdeksel en het dak van de auto. De vernielingen waren gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag. In diezelfde nacht was de auto van een 42-jarige inwoonster van Terneuzen bekrast. Zij had de auto in de Albionstraat geparkeerd. Inbraken in vrachtauto's Twee op een bedrijfsterrein aan de Microstraat geparkeerde vrachtau to's waren opengebroken door ver nieling van het tochtraampje. Er werd niets uit de kabines ont vreemd. Mogelijk hebben de daders gedacht de auto's aan de 'praat' te krijgen. De schade bleef gering. Poging inbraak woning Een 63-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van poging tot inbraak in zijn woning aan de Stationsweg. Getracht was de ach terdeur te forceren. Dat was niet gelukt. De schade bleef gering. ROOKARTIKELEN STAATSLOTEN KRASLOTEN LOTTO-TOTO Sigarenhuis Jansen GROTE MARKT VENRAY (0478) 582196 Op zondag 15 december wordt de inmiddels traditionele Kerstmarkt gehouden. De markt is geopend vanaf I I.00 uur en duurt tol 17.00 uur en wordt gehouden op de locatie Stationsweg, in en rondom bewo nerscentrum Den Kerkdijk Dit gebouw kunt u vinden door, vanaf de hoofdingang aan de Stationsweg, de speciale borden te volgen. Tijdens deze dag zijn de volgende activiteiten gepland: er worden diverse zelfgemaakte kerstartikelen verkocht, zoals kerstkaarten, -groe pen. -stukjes en nog veel meer... Er staan ook aan aantal doe-acti- viteiten op het programma. U kunt alleen of met hulp kerstkaarten en kerststukjes maken. Speciaal voor de jeugd is er een verfcentrifuge waar leuke werkstukjes mee gemaakt kunnen worden. De arre- slee ontbreekt ook dit jaar niet. Een ritje hierin is zeer aan te bevelen. Diverse muzikanten zorgen deze dag voor sfeermuziek. De kerstman is uiteraard aanwezig en zal zijn ho, ho, ho's op verschillende plekken laten klinken. Voor een moment van rust kunt u terecht in de 'levende' kerststal. Bij Jozef en Maria wordt het kerstver haal voorgedragen. Voor het versterken van de inwen dige mens kunt u terecht bij de kraampjes met warme en koude ver snaperingen. Tot ziens op zondag 15 december. Surprise-avond... Hoe komen ze er toch op om de politie uitgerekend tijaens de surpriseviering op pad te sturen om te controleren of de verkeers deelnemers zich correct gedragen bij de verkeerslichten. Er waren de laatste tijd nogal wat klachten binnengekomen dat niet alleen veel automobilisten door het rode verkeerslicht rijden, maar vooral veel brommers, scooters en fietsen. De controle leverde niets op. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Bij afscheid GGW De Peel-commandant Peter de Vries De Groep Geleide Wapens De Peel, in militair afkortingsjargon GGW-DP, maakt sinds de zomer van 1994 gebruik van de voorma lige vliegbasis met dezelfde naam. In tegenstelling tot voorheen is de basis sindsdien allesbehalve sla pend. De luchtmachters zijn op De Peel én in de regio duidelijk aanwezig. Openheid luidt het motto van commandant Peter de Vries. De eerste commandant van GGW-DP neemt morgen afscheid van z'n manschappen. Op 55-jari- ge leeftijd moet hij de actieve dienst verlaten. Functioneel leef tijdsontslag heet dat. (door Bert Albers) In pakweg 2.5 jaar tijd heeft de naam Groep Geleide Wapens De Peel in Venray en daarbuiten een bekende klank gekregen. Dat komt niet omdat ze met hun Hawk- en Patriot-raketten zoveel vijandelijke projectielen uit de lucht hebben gescholen. Gelukkig zijn de lucht machters sinds hun verblijf op De Peel nog niet in actie hoeven komen. Hun laatste wapenfeit dateert alweer uit de Golfoorlog, toen ze Jerusalem moesten bescher men tegen Saddam Hoessein's SCUDS."Maar toen heette GGW-DP nog groep 3 en 5 Geleide Wapens, werkend vanuit Blomberg en Stolzenau. twee dorpjes in het hart van Duitsland. Niet lang daarna werd de verdedigingsgordel van de NAVO ontmanteld wegens gebrek aan tegenstand en verhuisde hel Nederlandse contingent naar De Peel. Daar werd voor 125 miljoen gulden de bestaande vliegbasis omgebouwd tot uitvalsbasis voor de nieuwe Groep Geleide Wapens. Gelijktijdig werd de groep getals matig overigens teruggebracht van 1600 naar 11 (X) mensen. Vanaf de komst naar De Peel heeft GGW-DP haar best gedaan om bekend te worden in de regio. De groep trad als sponsor op van tal van evenementen. Doorgaans stelde De Peel mensen en materieel ter beschikking. Het kost kolonel De Vries geen enkele moeite om een aantal evenementen te noemen waarbij GGW De Peel betrokken is geweest: Venray Promotion op Keizersveld in 1994, de duathlon Power(wo)man Venray, de Ronde van Nederland, het Promsconcert van harmonie Euterpe en natuurlijk de Fly Drive Show die vijf Oostbrabantse Rotaryclubs in augustus op hel terrein van De Peel hielden. Verder vonden twee concer ten van de Luchtmachtkapel in de sporthal van de basis plaats en dan is er nog de steun aan de Venrayse school voor speciaalonderwijs Focus. De militairen zijn gezamen lijk peetvader van de Nederlandse club van jongeren met diabetes. ATTRACTIEPARK Een hele waslijst. Waarom doe je zoiets? Het verschil met vroeger is meer dan levensgroot. Is GGW-De Peel een duur soort promotieteam van de luchtmacht of doen ze er ook nog wat aan 's lands verdediging? Commandant De Vries kent die vraag. Hij heeft ze ook al meerdere malen gehoord van z'n medewer kers. In het personeelsblad 'Peel Mail' wijdde hij er al een heel arti kel aan. onder de kop 'Attractiepark De Peel'. De Vries erkent dat het moeilijk is om de juiste balans te vinden, zeker in de eerste jaren. Hoeveel kun je naar builen treden zonder dat je eigenlijke taak daaron der lijdt? Want het oefenen met het oorlogstuig om ten allen tijde klaar te zijn voor een inzet waar ook ter wereld blijft het belangrijkste voor Peel en Maas zal tussen de decernberfeestdagen door toch blijven verschijnen. Wel zijn er enige aanpassingen in aanlevertermijnen en verschijningsdagen. In de kerstweek zal Peel en Maas al op dinsdag 24 december ver schijnen. Voor deze krant gelden wel andere aanlevertijden voor zowel tekst als advertenties. Kopij voor deze krant dient ni. al op donderdag 19 december uiterlijk 10.00 uur in ons bezit te zijn. Deze kersteditie is de uitgelezen mogelijkheid om uw kerstgroeten kenbaar te maken in een advertentie. De week na kerstmis verschijnt Peel en Maas normaal op donder dag. 2 januari. Teksten voor deze editie moeten uiterlijk zaterdag 28 december 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties kunnen nog tot maandag 30 v december 18.00 uur aangeleverd worden.J Op maandag 16 december kunnen alle inzenders van een publieks- stembiljet de entreekaarten voor het Sportgala Venray Regio, dat gehou den wordt op zondagmiddag 22 december 1996. afhalen bij het kan toor van de VVV/ANWB op de Grote Markt te Venray tussen 09.00 en 13.00 uur Omdat er een beperkt aantal kaar ten beschikbaar zijn voor het publiek geldt ook hier de regel wie het eerst komt wie het eerst maalt oftewel op is op Deze entreekaarten zijn gratis. Diefstal bromfiets Een 17-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn Honda bromfiets vanaf een terrein aan de Wanssumseweg. De diefstal vond plaats dinsdag tussen 07.30 en 16.30 Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt elke week in verschillende plaatsen in de regio gratis spreekuur voor mensen in de ziektewet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uit- kering cq. invaliditeitspensioen. Men kan o.a. terecht met vragen over de verschillende uitkeringen en de samenloop daarvan, de con tacten met de bedrijfsvereniging, de herbeoordeling, hulp bij het in beroep gaan etc. In Venlo iedere maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit. Leutherwee 8. tel. (tijdens spreek uur): 077-3515281. In Venray wordt tijdelijk geen spreekuur gehouden. Zodra er een locatie is gevonden stellen wij u op de hoogte. GGW-DP. Bekendheid geven aan het wapen en haar activiteiten is echter goede tweede. Om een aantal redenen: "De taakstelling van het leger is veranderd sinds een aantal jaren. We hoeven niet langer de grenzen van Europa te beschermen, maar kunnen overal worden ingezet. We oefenen ook in het buitenland. Daarvan ziet de bevolking in de regio allemaal niets. En onbekend maakt onbemind. We willen graag bekend zijn in de streek waar we zit- ten. Omdat zo'n 25% van onze medewerkers uit de omgeving wil len recruteren. Het gaat dan met name om banen die vroeger door de KVV'ers werden ingevuld. En in het algemeen is het leger natuurlijk uiteindelijk afhankelijk van het draagvlak in de samenleving", legt De Vries uit. "Daarom leggen we overal waar we kunnen uiT wie we zijn en wat we doen. Kom maar kij ken mensen, we hebben prachtige spullen, we kunnen heel veel en het is allemaal met jullie geld gereali seerd". EISEN Ondanks al die sponsor-activitei ten en de twee tot drie rondleidingen die wekelijks aan allerhande groe pen worden gegeven, heeft De Peel moeite met heï werven van regio naal personeel. Kolonel De Vries kan daarvoor enkele oorzaken aan wijzen. Er melden zich weliswaar voldoende kandidaten aan. maar daarvan blijven er nog teveel steken in de selectieprocedure. Enerzijds omdat de verwachtingen verschillen van de werkelijkheid, anderzijds lig gen de eisen die defensie stelt voor sommige functies gewoon aan de hoge kant. stelt De Vries. Bewakingspersoneel moet bijvoor beeld Engels kennen. De comman dant heeft inmiddels in Den Haag een aanvraag ingediend voor wat soepeler eisen voor dit soort func ties en verwacht binnenkort daar over een positief besluit. TE SNEL Bekendheid in de regio is voor Groep Geleide Wapens De Peel dus noodzakelijk. Het is dan ook een vast onderdeel van het beleid, dat ook onder De Vries* opvolger niet drastisch zal wijzigen. "Hij zal wel. net als ik kritisch moeten kijken naar het beslag dat op onze eigen taken wordt gelegd". Zelf neemt Peter de Vries dus afscheid van het legeronderdeel dal hij vanuit Duitsland in twee helften naar Venray heeft gebracht en dat hij hier tol één geheel heeft getracht samen te smeden. Een complexe operatie, die qua tijd goed is verlo pen. De Vries verheelt niet dat op het menselijke vlak de nodige fric ties zijn ontstaan op de basis. "De combinatie van een nieuwe basis opstarten, settelen in de regio en gewoon je taak blijven uitvoeren was. in het tempo waarin wij het gedaan hebben, eigenlijk teveel", ■•oncludeert hij na 2.5 GGW-De Feel. Gelukkig is het. zowel mense lijk als professioneel, allemaal goed afgelopen. Iedereen zit. 95% van de luchtmachters heeft z'n draai gevon den en voor de eerste grote NAVO- test na de verhuizing scoorde de groep een voldoende. Peter de Vries kan met een gerust hart afscheid nemen. Hij doet dat zonder veel enthousiasme, maar bij de lucht macht is het nu eenmaal opkrassen als je 55 wordt. De Vries blijft in Venray wonen en heeft nog energie genoeg voor allerlei (bestuurlijke) activiteiten. Voorlopig gaat hij eerst 'de mind opmaken", zich bezinnen op z'n toekomst zonder defensie. "Ik wil nog een paar jongensdromen waarmaken. Met een vlot de Amazone afzakken en een vlag planten op 6000 meter. En met de pick-up Noord- en Zuid-Amerika doorkruisen. Maar m'n uitvalsbasis zal Venray blijven". Ook comman dant De Vries heeft in Venray z'n draai gevonden. I Gezondheidswinkels I Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote mikt 20 Optimax kinder KKDOSTO Nu 1 pot van 19.95 voor Nu 2 potten (met GRATIS BEER) ïanOT39-90 35.00 Geldig t!m 14 Dec. '96

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11