r VVV-Nieuws Aktiviteiten Agenda REGIOKALENDER 7 jubilarissen samen 190 jaar bij Havens - Winnaar Sinterklaas fotowedstrijd Geslaagd S Simmer in OJC Gryphus BP Installatie techniek Jubilarissen Kerkelijk Zangkoor Merselo Nieuwe formule kunstverkoop UW jg VVV-Nieuws xt/vt^p Sylvesterparty bij Partycentrum Janssen weer als vanouds Van lunchroom naar croissanterie Uitslag Poppenactie 1996 Diep Shit' in de Bonte Koe Dansen voor singles CD Piëlhaas te koop 'EEL EN MAAS Donderdag 28 november 1996 - Pagina 7 Wie heeft de oudste intocht-foto Aanstaande zondag. I december, m 18.00 uur zal de zes-mansforma- 9r0 e Diep Sjit uit ons eigen Noord- Slaaj jmburgse Wanssum het podium in tuin.|e Bonte Koe betreden. Hun muziek tstaat voornamelijk uil eigen werk. )e stijl is te omschrijven als feest- mziek met gebruikmaking van de deze regio bekende klanken als Inti ccordeon en trompet, met daaron- rreen stevige bas en drumlijn. De teksten zijn uit het leven jM7 egrepen en handelen over de nor- lale dingen des leven. Geen won- er dat deze band als eens gespeeld eefl in het voorprogramma van ow wen Hêze. Diep Sjit bestaat in ebruari I997 vijfjaar. Op I januari 997 is de CD-presentatie van hun erste album. Dit bevat een over- cht van vijfjaar Diep Sjit. Tevens irmt het een eerbetoon aan de in 'tember jongstleden overleden ..sist Wirn de Korter, iep Sjit bestaat uit: Sraar Lensen umsh Hans van Peer (gitaar en ig). Rogier Rutten (toetsen en :ordeon). Hub Janssen (gitaar en ,-ing). Bas Jacobs (basgitaar) en lukei rans Gielen (trompet). Let op! aanvang 18.00 uur. entree 5.00. bouv toile 3rloc|,; 3 na. al Op 27 november behaalde laurice van den Heuvel aan de atholieke Universiteit van iijmegen het doctoraal Nederlands echt en het doctoraal notarieel hl. st?: ie. ameal tapi lldki;: ira ischii pL.| EN 19 Gevonden en verloren voorwerpen In hel tijdvak van 18 t/m 24 •vember kwamen bij de politie de olgende aangiften binnen. VERLOREN Bankpasjes Postbank en labobank; leren portemonnee met n iiromaatpas. Premie clubkaart. nnkpas ABN/Amro en f.575,-; grij- nylon tas met daarin telefoontoe- I. telefoonkaart; Engels rijbewijs, irenportemonnee met metalen laatje van ontwerper. Rabopas, ideotheekpas. APK keuringsbe wijs, 150 Fr.francs en f.50,-, credit- •ard. 2 bcschermbrillcn. Europas en roodtrommel; fietstas met kussen, ilaid en sok; damesporiemonnee :t 2 bankpasjes en f.25.-; buskaart naandkaart); schakelarmband, lodel slavenband: 2 beschermhril- n; eurocheques twv f.300,-; iehoorapparaatje (halve maan kavform GEVONDEN Handtas, linnen in div. kleuren; ttod/zwart/wit gevlekte kat; rozen- :rans; brede wollen sjaal. Inlichtingen omtrent de verloren f gevonden goederen te verkrijgen ijdens kantooruren op het politiebu- eau aan de Leunseweg. 'Smoke balls' Ook in Venray hebben jeugdigen de zg. smoke balls die bij ontsteking een rookzuil veroorzaken, ontdekt. Dit kan gevaar voor anderen opleve ren. Deze rookballen staan in de Vuurwapenwet vermeld als 'verbo- 'en'. De politie heeft een bezoek gebracht bij de in Venray gevestigde verkooppunten en de eigenaren hiervan in kennis gesteld. Die Venrayse ondernemers hebben ver- 'laard dat spul niet meer te zullen erkopen. kla .ND' Conifeer gestolen Weer moest een bewoner van de Serenadestraat aangifte doen van het feit dat uit zijn tuin een conifeer was gestolen. De schade, zo vindt de eigenaar, daar is overheen te komen, maar de ergernis is groot omdat planten niet veilig zijn in onze tuinen. Vrijdag 29 november is er weer een gezellige dans- en ontmoetings avond voor single's en alleenstaan den bij Danscentrum Janssen. Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet- leden. Info: 0478-5105(H). Ooit stond The Serenes bekend om haar schitterende, hartverwar mende. ietwat dromerige melancho lieke liedjes. Het Friese kwartet maakte twee prachtige cd's (Barefoot And Pregnant en Bak To Wonder) en oogstte hiermee alom lof en - op beperkte schaal - (intern)nationaal succes Maar voorman Theo de Jong wilde meer. De naam Serenes werd veranderd in Slide en de muziek van de Friezen werd robuuster en dyna mischer. Gitaarpop in de hoek van - om maar eens wat te noemen - Buffalo Tom, Pavement en The Posies. Slide maakte indruk tijdens de Noorderslag '96 en stak in het Utrechtse Vredenhurg als voorpro gramma Oasis naar de kroon. En toen moest om juridische redenen de naam veranderd worden omdat er al een band was die zich Slide noemde. De nieuw naam is Simmer. De debuut-cd Mother Tongue verschijnt begin januari en afgaande op Simmers bijdrage aan de verzamef-cd Excelsior United wordt Mother Tongue een album om naar uit te zien. Op zaterdag 30 november geeft Simmer een concert in jongerencen trum Gryphus te Vierlingsbeek Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert van Simmer begint om 22.30 uur. Nieuw in Overloon: Op I november begon Ber Poels uit Overloon met zijn eigen installa tiebedrijf:, BP Installatietechniek. Na ruim twintig jaar in de branche te hebben gewerkt vond hij de tijd rijp om voor zichzelf te beginnen. BP Installatietechniek is een lan delijk erkend bedrijf. Men kan er terecht installatiewerk, cv-onder- houd. vervanging van ketels en gei sers, onderhoud en reparatie. Het bedrijf is officieel Nefit-dealer. maar levert ook de merken Radson van Vaillant. Ben Poels verleent uitstekende service. Hij levert vakmanschap en toch een scherpe prijs. Ook kunnen doe-het-zelvers er na afspraak terecht voor materialen. BP Installatietechniek werkt voor al voor particulieren in Noord- Limburg en het Land van Cuijk. Het bedrijf is gevestigd aan de Oude Molen 10 te Overloon en houdt kantoor aan de Kuluutsheuvel ITelefonisch en per fax te bereiken onder nummer 0478-641872. Varkens dood gereden Zaterdagavond omstreeks 22.20 uur kwam bij de politie een melding binnen dat op de Ysselsteynseweg twee varkens zouden lopen die een gevaar vormden voor het verkeer. De politie kwam te laat. Ze trof de varkens aan, maar die waren al door het verkeer gedood. De eigenaar kon worden opge spoord. Die zorgde voor verwijde ring van de kadavers maar hij kon niet verklaren hoe de varkens uit de stallen waren gekomen. De eigenaar van de auto die de varkens heeft aangereden heeft zich nog niet bij de politie gemeld. 'Vastcloavend ien Rooj. kermis icn de Beejekurf was het motto voor 'Hazepaeper 1996'. Wie zondag 17 november jongstleden in de schouwburg is geweest kan niet anders zeggen dan dat het ook echt kermis was in de ruimste zin van het woord. Hel hoogtepunt van deze middag was de presentatie van de nieuwe CD met de vier vasteloavesliedjes. De CD is op een tiental verkoop punten te koop. Deze verkooppun ten zijn voorzien van een kleurrijk raambiljet. Wacht niet tot het laatst! Ook de prijs hoeft geen probleem te zijn De CD is te koop voor slechts ƒ12,50. In de komende weken zult u op koopavonden ruimschoots de gelegenheid krijgen om de CD te kopen. De leden van De Piëlhaas zullen op de verschillende koop avonden in het centrum van Venray te vinden zijn om de CD's te koop aan te bieden. Afgelopen zaterdagavond organi seerde het Kerkelijk Zangkoor Merselo haar jaarlijkse Cecil iafeest in café Den Tommus in Merselo. Bij deze gelegenheid werden zeven jubilarissen gehuldigd, met name Jeu Michels die 60 jaar lid is. Daarnaast waren er nog zes dames die elk 25 jaar lid zijn. Dit zijn mevr. Riek Arts-Lensen. Annie Arts- v.d. Zanden. Mia Michels-Janssen, Truus Michels-Janssen, Mien de Rijck-Zegers en Mia v.d. Venne- L'Ortye. De Meerlose beeldend kunstenaar Henk van Hemert presenteert moderne kunst op een unieke wijze. In zijn woning annex galerie is een permanente expositie ingericht met werken van hedendaagse kunste naars. Belangstellenden, zowel bedrijven als particulieren, kunnen in een ontspannen sfeer gratis advies inwinnen over de aankoop van verantwoorde kunst. Aan de Julianastraat 29 in Meerlo staan momenteel meer dan 100 schilderijen, beelden en objecten tentoongesteld. Kunstliefhebbers krijgen advies van de kunstenaar zelf tijden drie speciale open huis zondagen in december. Op speciale afspraak is een bezoek aan de huis galerie van PubliArt ook op andere tijden mogelijk. Uniek is, dat bezoe kers zich vrijblijvend kunnen laten adviseren over meerdere stromingen binnen de beeldende kunst en des gewenst direct een keuze uit de ten toongestelde werken kunnen maken. Via PubliArt kan men ook speciale opdrachten verstrekken aan de kun stenaars die met PubliArt samen werken. Juist vanwege het gratis professionele advies verwacht Van Hemert vanuit het bedrijfsleven en de groep kunstminnende particulie ren een grote toeloop. PubliArt is geopend op afspraak (0478-698008) en tijdens drie open huis zondagen: 1. 8 en 15 december 1996, telkens van 13.00 tot 17.00 PEEL EN MAAS WEEKBLAD ACTIVITEITEN AGENDA DECEMBER 1996 zvldec Evita; Musical 20.00 Schouwburg zoldec Koopzondag 12 00-17.00 Centrum Venray 23.4dec Extra koopavonden i v.m. Sinterklaas dL3dec Ben Schuiling: Theater 20.00 Schouwburg za7dec Niet uil hel raam:Cabaret 20.00 Schouwburg zo8dec Concert Harmonie Sl. Catherina 11 30 Schouwburg 10.11,12 Herman Finkers 20.00 Schouwburg vrl3dec Muziekschool 20.00 Schouwburg za!4dec Zzinderella: Musical 20.00 Schouwburg zal4dec Kerstmarkt reumavereniging 10-16 Zaal in den Engel zol5dec Concert Clara de Vries (sopraan) en Stanley Hoogland (forte-piano) 15.30 Theehuis Oda Park ma!6dec Geschied-en Oudheidkundige kring 20.00 Schouwburg dil7dec Jeroen van Merwijk 20.00 Schouwburg dol9dec Slommc Koe; Komedie 20.00 Schouwburg vr20dec Pater Moeskroen 20.00 Schouwburg za21dec Kamerkoor Smol'niy Sint Petersburg Venray's Mannenkoor 20.00 Schouwburg *za2ldec Kerst-In (Koren en Muziekgezelschappen) 14.00 Schouwburg *zo22dec Sportgala Venray Regio zo22dec Koopzondag 12.00-17.00 Cenlrum Venray ma23dec Extra Koopavond i.v.m. Kerstmis di31dec Silvesterbal Schouwburg 22 dec t/m 2 jan Bezichtiging Kerststal met levende dieren op de Grote Markt elke dag van 09.00- 21.00 uur 17 nov t/m 22 dec Galerie dc Lochting: Expositie 3 beluwse Kunstenaars za.zovan 13.00-17.30 uur, en op afspraak Alle met een gemerkte evenementen zijn aangemeld bij de ACEV en komen in aanmerking voor vermelding op de Venray Agenda voorstellingen Hieronder volgt een greep uit de vel die U bij ons kunt boeken. DECEMBER 6 Carmen 6 BZN l2t/l5.l7t/m22Holliday on Ice 13 Urban Dance Squad 13 Rob de Nijs. Kerstconcen 14 André Rieu I5t/m22 West Side Story 16 Andre Hazes 17 Christmas Carols 18 Rob de Nijs 25 Kon Concertgebouworkest 26 Jan Vaync Kcrstgala 26 t/m 28 Rene Froger 27 Tom Parker's Young Christmas 29 t/m 31 Freek de Jonge JANUARI 2t/ra5.7t/ml 1 West Side Story 4 Un Ballo in Marschera 4 LL Cool J 11 Don Giovanni 16 Laura Pausini 24.25 Evita 26 Nabucco 28.29 Carlie-Musical 29 Gouseau FEBRUARI 1 BZN 2 Sleeping Beauty Den Haag Arnhem Amsterdam Arnhem Den Haag Apeldoorn Den Haag Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Rotterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Den Haag Den Haag Rotterdam Den Haag Rotterdam Amsterdam Amsterdam Den Haag Utrecht Amsterdam Amsterdam REISVERZEKERING WINTERSPORT Een wintersportvakantie valt of staat met een goede voorbereiding. Bent u ANWB-lid dan hebt u een streepje voor op de wintersport reisverzekering. Hierop krijgt u namelijk 10% korting. Bij een standaard ANWB Reisverzekering is langlaufen automatisch meeverzekerd. Gaat u alpine skiën dan neemt u daar een uitbreiding voor skiën bij. Gaat u meerdere keren per jaar op vakantie dan is wellicht een Vaker Vakantie Verzekering voor u interresant. Denk bij het afsluiten wel aan uw lidmaatschapskaartje. AKTIE VVV-GESCHENKBON Momenteel lopen er 2 acties bij de VVV-Geschenkbon namelijk: - Bij aankoop van een geschenkbon een sfeervolle Kerst- CD voor slechts 5,95 - De Gulle Gevers Geschenkactie; Bij aankoop van elk tientje aan VVV- Geschenkbonnen ontvangt u een stempel op een speciale spaarkaart. Hiermee kunt u sparen voor korting op bepaade cadeau-artikelen en kor ting op arrangementen bij Bilderberg Hotels Restaurants. NIEUW: KA IK) IDEE; NATIONALE DINER CHEQUE Nieuw bij de VVV is de Nationale Diner Cheque; leuk om cadeau te geven en zeker zo leuk om cadeau te krijgen. Deze cheque is bij ca. 700 aangesloten restaurants te besteden. Elk restaurant behoort tot de midden klasse of hogere middenklasse en is zorgvuldig geselecteeerd op sfeer, keuken, bediening, en prijs. De Diner Cheque is te verkrijgen in drie waar den, te weten: 50,-, 75,- en 100,-. Tevens ontvangt men hierbij een restaurantgidsje en een mooie enveloppe. MUSEUMJAARGIDS 1997 De nieuwe museumjaargids voor 1997 is onlangs verschenen.In deze gids treft u meer dan 1050 mogelijkheden aan voor een cultureel dagje uit. Voor ieder museum vermeldt deze gids; naam. bezoekersadres tel nr. de openingstijden, de toegangsprijzen, de voorzieningen en de bereikbaarheid per openbaar vervoer. De vaste collectie is in het kort beschreven alsmede de geplande tentoonstellingen (onder voorbehoud). De museumjaargids is verkrijgbaar bij de VVV voor de prijs van 16,95 KERSTZEGELS Ook verkrijgbaar bij de VVV/ANWB zijn de nieuwe kerstzegels. De prijs per velletje is 11,— MAART 16 Liederen van Schubert en Moessorgski Amsterdam 26t/m29 Les Percussions dc Guinee Amsterdam 28 Helmut Lolt Amsterdam VVV venray grote markt 23. postbus 330, 5800 ah venray, holland, tel. (0478) 510505, fax (0478) 512736 Na enkele jaren een alternatief programma in huis gehad te hebben, organiseert Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray dit jaar weer een spetterende Sylvesterparty. Tijdens deze 'langste nacht van het jaar' die voor iedereen toegankelijk is. wordt u vanaf 22.00 uur in een feestelijke omgeving muzikaal ontvangen door dans en entertainment orkest Twice. Onder het genot van een heerlijk borrelgar nituur en een fraai champagnevuur werk om 24.00 uur wordt het nieu we jaar ingezet. Na middernacht is er dan ook nog een uiterst amusant gastoptreden te zien, waarvan ieder een zeker volop zal genieten. Kaarten voor deze Sylvesterparty zijn in de voorverkoop verkrijgbaar a ƒ15,- vanaf 1 december bij Dans- Partycentrum Janssen. Ook bestaat de mogelijkheid telefonisch te reserveren via 0478-51-500. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, mma. iag 6 december: Reünie Middelbare Technische School Venlo ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het schoolgebouw aan de Waterhoenstraat. De reünie is bedoeld voor personeel, oud-personeel en oud-cursisten en wordt gehou den in het schoolgebouw. De avond besint om 19.00 uur. Voor info: 077- a 359 73 11 j Vanaf dit weekeinde is de lunch room Bon Café op de hoek Passage-Schoolstraat weer geo pend maar nu als een heuse crois santerie. Rutger van Haaren, eigenaar van de croissanterie licht de verandering toe. "Venray telt ongeveer acht lun chrooms die in feite hetzelfde aan de consument te bieden hebben. De een weliswaar iets chiquer dan de andere maar het assortiment is in grote lijnen gelijk. Met de croissan terie wil ik daar eigenlijk voor Venray iets nieuws aan toevoegen". De croissanterie "Soft de France", is een onderdeel van Délifrance. "Délifrance is een kant en klare for mule. Ik wilde echter mijn eigen inbreng hebben waardoor voor "Soft de France" gekozen is. Het assorti ment is in wezen hetzelfde Bij Sofi de France worden voor gebakken Franse bakkerijproducten vers afgebakken in een heteluchto- ven. De producten worden als het ware onder de neus van de consu ment klaargemaakt. "Nee verkopen is er eigenlijk niet bij". Het assortiment varieert van mini baguettes tot croissants en van stok broden tot Franse appelflappen. De prijzen van de Poppenactie 1996, georganiseerd door de Invaliden sport en Belangen Vereniging zijn gevallen op de num mers; 000404, 001055, 001850, 002039, 002533, 003809, 005189, 006043, 007313, 007699, 007995, 008207, 008318, 009254. 009877. De prijswinnaars kunnen zich telefonisch melden bij: 0478- 588660. Bloempot gestolen In 40-jarige Venraynaar deed aan- gifte dat uit zijn tuin een keramieke loempot was gestolen. De daarin geplaatste plant was eruit getrokken en weggegooid. De bloempot was een veijaardagscadeau. Venlonaar aangehouden In de nacht van zondag op maan dag werd omstreeks 02.00 uur voor een café in de Henseniusstraat een 35-jarige Venlonaar aangehouden inzake verduistering van een porte monnee met daarin een bedrag van f.900,- ten nadele van een 54-jarige Venrayse. Tijdens het onderzoek werden bij de man zeven zakjes met daarin totaal 6,9 gram cocaïne aangetrof fen. Dat spul werd in beslag geno men en hangende het onderzoek werd de Venlonaar in verzekerde bewaring gesteld. Maar liefst 7 jubilarissen (1 x 40 jaar en 6 x 25 jaar), samen goed voor 190 'manjaren' werk, vorm den het middelpunt van het jaar lijkse personeelsfeest bij Havens Voeders in Maashees. Het feest vond vrijdag 22 november jl. plaats in het 'Pelgrimshuis' te Smakt. 80.000 kilometer in 40 jaar De oudste jubilaris is Hein Reijnders uit Maashees. Hij begon er op 20-jarige leeftijd en heeft in 40 jaar al vele afdelingen gezien. De laatste 18(!) jaar werkt Reijnders in de duivenvoederfabriek. Omdat hij wat verder van het bedrijf woont, maar tussen de middag thuis eet, komt hij tweemaal per dag op de fiets naar het werk. Direkteur Kaanen rekende in zijn toespraak vóór dat Reijnders al meer dan 80.000 kilometer naar zijn werk is gefietst. En dat zonder fiscale com pensatie. Een klasse-prestatie. 6 maal 25 jaar Zilveren jubilaris Mat Stappers uit Overloon begon in '71 bij Havens en werkt er als heftruckchauffeur. "Een baan met toekomst", zo zegt hij "want de verkoop, van onze spe- ciaalvoeders, vooral voor paarden, stijgt ieder jaar en we hebben het ieder jaar drukker met al dat zak- goed." Het werk laat Stappers letter lijk niet los: als bekende paarde- sportliefhebber is hij ook na werktijd bezig met de Havens-pro- dukten. "Zit ik niet op de heftruck, dan zit ik op hel paard." Martin Fleuren uit Maashees begon ook 25 jaar geleden bij Havens, en werkt in de graan-afde- ling. 'We produceren veel graanpro ducten voor de veehouderij, maar ook produkten voor de champignon industrie of speciale graansoorten voor bierbrouwerijen. Dat houdt het werk afwisselend', stelt Fleuren tevreden. Carpoolen uit Beugen De jubilarissen Wiel Teunissen en Piet Verberk komen beide uil Beugen en hebben ook al de nodige kilometers gemaakt om naar het werk te komen. Teunissen: "Eigenlijk hebben wij het carpoolen uitgevonden, want we komen al 25 jaar samen naar het weFk." En Verberk vult aan: "Ik verruilde des tijds mijn werk in Grave, bij een veevoedercoöperatie, voor het werk bij Havens in Maashees. Een goede keus, want in Grave zijn ze al jaren gestopt en het was ook nog een paar kilometer dichterbij." Teunissen en Verberk werken beide in algemene dienst in de mengvoederfabriek. Verkoop via Internet Ing. Henk Jansen uit Maashees begon bij Havens in de verkoop en heeft in 25 jaar de agrarische sector compleet zien veranderen. "Vroeger ging je nog letterlijk 'de boer op' om bestellingen op te halen. Vandaag werkt alles via telefoon en fax en binnenkort beginnen wede verkoop via Internet." Jansen is werkzaam als trader van granen, veevoeder grondstoffen en kunstmest. Ook jubilaris Mat Cremers uit Vierlingsbeek heeft zijdelings met de moderne verkoop te maken. Cremers werkt als 'manusje-van- alles'; van ongediertebestrijder of dijkenbouwer tijdens hoog water (in '93 en '94) tot bouwer van professio nele beurs-stands. "We bouwen nu zo'n 10 a 15 stands per jaar, van Groningen of Den Bosch tot Maastricht. En binnenkort moeten we naar een duitse duivenbeurs in het Roergebied", aldus Cremers. Collega-jubilaris Reijnders kan z'n borst dus natmaken voor extra orders duivenvoeders! woojt Op zondag 17 november deed St. Nicolaas zijn intocht in Venray. Een bijzondere intocht vanwege het feit dat oud-Venraynaar Piet Muis voor de 50e keer hierbij betrokken was als goedheiligman. In dat kader hebben het St. Nicolaasgiide en Peel en Maas besloten een fotowedstrijd te houden. De vraag is de oudste foto van de intocht van St. Nicolaas in huis heeft. Diverse fraaie oude löto's heben wij al kunnen Deze week de oudste foto van de intocht van St. Nicolaas. Het is een zeldzame vooroorlogse foto na net niet Piet Muis als Goedheiligman maar Albert Muis, de broer van Piet. De foto is gemaakt op 5 december 939. De foto is ingezonden door dhr. Jan Janssen van de Dr. Poelsstraat. Hij is de winnaar van deze leuke wed- trijd en mag op 6 december de prijs, beschikbaar gesteld door het St. Nicolaasgiide, in ontvangst nemen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7