Sfe&itr Tong -il succesvol op zowel sparrings als stijl toernooi Dertiende Leukermeerloop veel regen! t sf* 150 leerling van het basisonderwijs aan tafel in de raadzaal HBS Diana ATB-groep Schuhmacher HV Manual Bridgeclub Venray H.S.V. De Roerdomp Aktiviteiten- vereniging 'Brukske aktief' Wijkvereniging Veltum Wijkcentrum Noord-West Wijkgebouw Op 't Nipperke Introductie van R&C- Exclusive LEZING AROMATHERAPIE Aromatherapeute Ellen Wagenaar Intratuin vergeet Sint en Piet niet Niet alle brillen zijn breekbaar Omroep Venray T'ai chi chuan Politie Basiseenheid^ Venray V sa: Oi PEEL EN MAAS Donderdag 14 november 1996 - Pagina 'EE1 Op zaterdag 2 nov. jl. heeft een team van de Venrayse Taekwon dovereniging Tong-il deelgenomen aan het Chön-Ji Kwan toernooi in Uden. Dit jaarlijks gehouden sparringstoernooi is in de afgelo pen jaren uitgegroeid tot een drukbezet toernooi, waar ook de leden van de nationale selectie aan geacht worden deel te nemen. Maar liefst 325 deelnemers had den zich dit jaar aangemeld. Het Venrayse team bestond uil negen deelnemers, waarvan er aan het einde van de dag zes met eremetaal huiswaarts keerden: maar liefst vier eerste prijzen, een tweede en een derde prijs! Met dit resultaat eindig de de Venrayse vereniging op de tweede plaats van het verenigings- klassement. met slechts twee punten verschil van de eerste plaats. - Als eerste was er Ferry Greevink, die al geruime tijd deel uitmaakt van de nationale juniorenselectie. In de junioren A-categorie -76 kg behaal de hij een eerste prijs. Al in de eer ste ronde moest Ferry uitkomen legen zijn eeuwige rivaal Bektas. Hierdoor beloofde deze eerste ronde meteen een spannende partij te wor den. Ferry wist te overtuigen en pakte de volle winst; Bektas kon meteen huiswaarts keren. Ook in de volgende rondes overtuigde Ferry, zodat hij uiteindelijk op de hoogste trede van het erepodium kon plaats nemen. Ook Ronnie v.d. Burght overtuigde: in de junioren A-catego rie +83 kg wist ook hij te overtuigen en behaalde een welverdiende eerste plaats. De overige eerste prijzen waren voor Tom van Kempen in de B-categorie -76 kg en voor Björn Nyqvist in de C-categorie -76 kg. Een tweede plaats was er voor Roel de Klerk in ae aspiranten A-catego rie -45 kg en een derde plaats voor Nick Verbroecken in de C-categorie -54 kg. Helaas voor Emiel van de Burght lootte hij reeds in de eerste ronde tegen de uiteindelijke winnaar De voorbije week is de tweede afdelingswedstrijd gehouden. Het eerste team moest het dinsdag opne men tegen Si. Joris Leunen. Dit resulteerde in een overwinning. Hoogste deelnemer M. Thijssen. Het tweede zestal trof donderdag als tegenstander Oirlo. Uitslag: Oirlo 2 en Diana 0 punten. Hier ver gaarde R. v.d. Veer de meeste pun ten. Team drie behaalde een klinkende overwinning. H. Hellegers voerde hier de lijst aan. Korps 4. niet compleet, was dus vrij kansloos. Hier bewees W. Brouwers dat er met stip gestegen kon worden, wat zestallen betreft. Donderdag de Schutroe Horst- Diana. aanvang 19.30 uur. Zaterdag Zulttoernooi te Erp. aan vang 14.00 uur. Allen aanwezig zijn en op tijd, vertrek 13.00 uur. Afgelopen zondag was het een waar feest voor de fanatieke ATB- er. Het was heerlijk weer, regen was er de hele week rijkelijk gevallen en daarom was ieder bospad veranderd in een modderpad. Als je dan over deze paden heen gaat spat je de modder om de oren, iels wat je gewoon een keer meegemaakt moet hebben. Het is niet moeilijk om dit een keertje mee te maken. Je komt gewoon een keer meefietsen bij ATB-groep Schuhmacher. Wij zijn een aantal mensen die iedere week in groepsverband in de regio rondfietsen. Voor deze groep, waarin recreatief fietsen hel doel is, zijn we nog op zoek naar een aantal nieuwe leden. Iedereen is hier wel kom of je nu 14 of 57 bent, dame of heer. Je bent welkom zolang je maar in een groep wilt fietsen en niet alleen. Heb je interesse en ook tijd om op zondagochtend mee te doen, geef je dan op via Eric Steffers, tel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. Programma volgende weken: Zondag 17 nov.: Tocht in Stiphout, vertrek 08.00 uur Sprank, zondag 24 nov.: Omgeving Venray. Bel gerust wanneer je zin hebt om mee te doen of kom gewoon op zondagochtend naar De Sprank. Nu dan echt kleding De kleding is af te halen op de afgesproken plaats. Vergeet je bij drage niet. Uitslagen: Dr: Breeton Sport 2-Manual 12-2 HAj: Manual-Noav 11-29 Programma donderdag 14 nov.: De Wetteling: Dr: Manual-Bevo HC 20.00 Programma zondag 17 nov.: Haj: BSCA-Manual v. 14.00 De Weert: DAj: Manual-SVVH a. 17.10 Hr: Manual-Kaldenkirchen a. 18.05 in zijn klasse. Michael Veenstra. Emiel verloor met minimaal punten- verschil van ditJid van de nationale selectie die ook op de Europese kampioenschappen succesvol was. Eerste Landgraafse Stijlkampioenschappen Afgelopen zondag 9 nov. nam een team van twaalf Venrayse taekwon- doka's deel aan de eerste Internationale Landgraafse Stijl kampioenschappen. In totaal hadden 185 laekwondoka's zich voor dit toernooi aangemeld. Ook op dit toernooi, wat bijzonder goed geor ganiseerd was. was Tong-il succes vol; vier prijzen gingen naar de Venrayse vereniging. Tweede prijzen waren er voor hoofdtrainer Rob Greevink in de senioren C-klasse en Heidy Litjes in de dames senioren A-klasse. Derde prijzen waren er voor Marian Flinssenberg in de dames senioren B-klasse en voor Frans Flinssenberg in de heren senioren B-klasse. Met deze laatste resultaten toont de vereniging wederom aan niet alleen op sparringstoernooien. maar ook op stijiwedstrijden succesvol te zijn. Voor het komend weekend staan er weer dan-examens (zwarte band examens) op het programma. In de afgelopen maanden hebben ver schillende Venrayse laekwondoka's zich op dit belangrijke examen voorbereid. Uiteraard zullen wij op dit examen volgende week terugko men. Het zijn drukke weken voor de doorgewinterde bridgers. Zij moe ten op de dinsdag, of een van de andere dagen van de week viertallen voor het district, op donderdag de reguliere clubavond en mogelijk nog een keer in het weekend met vrienden of bekenden thuis. Het is maar goed dat het een enerverend spel is en dat de kaarten telkens weer anders geschud zijn. Onze dis trictsviertallen mochten afgelopen week allebei het genoegen van een overwinning smaken. Hopelijk heeft iedereen zich intussen opgegeven voor de Divinolandiadrive op vrijdag 22 nov. In de vrije lijnen werden de afge lopen week de volgende uitslagen gescoord. Oranje: 1. hr. Huys- Karagozyan; 2. ds. Jungslager- Verheijen: ds. Keizers-Martens. Groen: I. ds. Lommen-Gilissen: 2. ds. Cals-Poels; 3. ep. Appels en ds. Bisscheroux-Mutsaers. De kleuren waarin men deze weken vrij speelt hebben niets te maken met speelsterkte. Omdat er op de club ook nog gevierlald wordt, hebben we meer en andere kleuren nodig dan normaal. Vandaar dal er andere kleuren gebruikt wor den dan u gewend bent. Denkt u ondertussen aan onze Sinterklaasdrive op donderdag 28 nov. Programma: Vanavond en volgende week don derdag: voorlaatste en laatste avond viertallen en de strijd om de herfst- trofee. Na afloop van het kaarten kunt u nog een dansje maken. Niet van te voren natuurlijk. Atletiek Vereniging Venray-Regio De dertiende Leukermeerloop kenmerkte zich door veel regen en een pittig parcours. Atletiek-vereni- ging Venray - Regio kan niettemin terugzien op een organisatorisch geslaagde loop maar waaraan iets minder atleten deelnamen dan in de afgelopen jaren. In een goede tijd won John Phillipsen uit Deurne de 11.8 km lange loop. Hij legde de twee ron den rondom het Leukermeer af in de lijd van 39.03 minuten. Op 8 seconden werd hij gevolgd door Silvain Gasperse uil Venlo. De belangrijkste uitslagen zijn: 11.8 km: 1. John Phillipsen, Deurne. 39.03; 2. Silvain Gasperse, Venlo, 39.11; 3. Jan Nabuurs, St. Anthonis, 41.52; 4. Gerrit Loonen, Oirlo, 42.57; 5. Eric Gommers 43.41M40: Theo Aben, Ledecker 43.112. Ton Elissen. Venlo, 43.38: 3. Hans Pennings, St. Anthonis, 43.59; M50: 1Piet Aarts, Wanssum. 44.14; 2. Theo Kuijpers, Westerbeek. 50.35. 5900m: mannen: 1. Twan Lensen. Venray, 18.38: 2. Paul Lange. Uden, 19.36; 3. Mark v.d. Munckhof, Horst, 20.14. M40: I. Huub Aben, Vierlingsbeek, 20.41 2. Jan Kirkels, Venray, 21.34; 3. Geert Cornelissen, Venray 23.54. M50: 1. Wim Crooijmans, Venray, 24.54; 2. Piet Loomans, Venray, 25.15; 3. Jan Phillipson, Venray, 25.29; Vrouwen: I. Angelique Lensen. Venray, 25.312. Angelique v.d. Linden, Venray. 26.45; V35: 1. Marlies Aben. Leden die nog geen abonnement op het Visblad hebben, maar dat wel willen, kunnen zich nog opgeven tot I december bij H. v.d. Heuvel. Voor vergunningen kunt u terecht bij de secretaris H. v.d. Heuvel. Klaproos 1, tel. 511215: A. v. Mill. Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg, Venray. Op zaterdag 16 nov. organiseren wij een dansavond voor volwasse nen in De Kiosk met live muziek van orkest de Sound Stars. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,- incl. een con sumptie. Elke dinsdagavond sjoelen om 20.00 uur. U bent van harte welkom, tel. 580411. Koersballen zondagochtend van 10.30 tot 13.00 uur. Wij zoeken nog enkele spelers, tel. 586872. Ledeacker, 26.27; 2. Annemie Gommans. Belfeld. 29.17: 3. Rolien Prij. Arcen. 33.40 min. Wedstrijd Zondag 17 nov.: Molenvencross in Helmond. Mededeling De pupillen en junioren C/D die zich ingeschreven hebben voor de wedstrijd van a.s. zondag dienen uiterlijk om 10.45 uur aanwezig te zijn op de baan om van daaruit gezamenlijk te vertrekken. Aanvang van de wedstrijd is om 12.00 uur nabij sportpark Molenven in Stiphout. De eigen bijdrage is vastgesteld op ƒ3,50, dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer wordt verzorgd door Blenk. Nuyten, Reeuwijk, Schlepers, Vermeulen, Verspaget en reserve is Willems. Knutselclub Woensdag 20 nov. van 13.45 lot 15.00 uur wordt er geknutseld in verband met de Sinterklaasviering. Bloemen maken van crêpe papier door de jeugd van 4-6 jaar en bloemen maken van stof door de jeugd van 7-8 jaar. Eigen bijdrage ƒ1.00 per knutselbijeenkomst. Sinterklaasviering Woensdag 27 nov. komt Sinterklaas op bezoek bij de wijk vereniging. Alle kinderen uit de wijk (lot 8 jaar) kunnen daarbij aanwezig zijn. mits deze daarvoor aangemeld worden. Ouders worden dan ook verzocht dit uiterlijk a.s. woensdagmiddag door te geven aan de knutselclubleidsters, die elke woensdagmiddag in 't Schöpke te vinden zijn Hiervoor krijgen de kinderen tijdens de Sinterklaas-vie ring een glas limonade, snoepgoed van de Pieterbazen en tenslotte een leuke surprise van de Sint. Medewerkersavond De medewerkersavond staat gepland voor zaterdag 23 nov. Deze avond begint met het huldigen van de heer Emiel Kreyfelt. die momen teel al weer 10 jaar actief is als uit voerend beheerder in 't Schöpke. Na deze 'receptie' volgt dan in besloten kring een feestje voor alle vrijwilli gers. als dank voor hun inzet in de afgelopen periode. College van b. en w. op bezoek bij Wijkvereniging Dinsdag 3 dec. vindt er een over leg plaats met hel college van burge meester en wethouders, aanvang 20.00 uur in 't Schöpke. Leden van de wijkvereniging cn andere geïnte resseerden uit de wijk kunnen bij dit overleg aanwezig zijn. In verband met het vaststellen van de vergade ragenda hierbij het vriendelijke ver zoek de wenselijk geachte gespreks onderwerpen voor dit weekend even kenbaar te maken bij de voorzitter of secretaris van de wijkvereniging. Donderdag 14 dec.: 20.00 uur Eerste kaartavond uit de serie van vijf. Kerstconcours. Van de vijf don derdagen mag u er één missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen 7.50. De overige donderdagen zijn 21 en 28 nov en 12 en 19 dec. Van de vijf donderdagen mag u er één missen in de puntentelling. Deelname is mogelijk aan: jokeren, rikken, kruis jassen. Maandag 18 nov.: 20.00 uur: Sjoelen, clubavond sjoelclub Den Hoender (19.45 uur aanmelden nieuwe leden vanaf 16 jaar). Dinsdae 19 nov.: 19.30 uur: Yoea (InfoteT. 514269). Woensdag 20 nov.: 09.00 uur Volksdansen groep I. 10.30 uur Volksdansen groep 2: 14.00 uur Handwerkgroep: 19.00 uur show dansgroep Première: 21.00 uur Volksdansen, volksdansgroep Den Hoender (20.45 uur: aanmelden nieuwe leden van 18-55 jaar); 22.15 uur Nog een gezellig uurtje vertoe ven. Donderdag 21 dcc. 20.00 uur Tweede kaartavond uit de serie van vijf. Kers iconcours. Sint Nicolaas Op woensdag 27 nov. bezoekt om 14.00 uur de Sint Wijkcentrum Den Hoender. Alle kinderen lot en met 8 jaar mogen komen (gratis). Opgeven tot en met 19 nov. bij Mariet v. Kempen. Hoenderstraat 50a, lel. 586588. Ook doorgeven of er ouders meekomen.. St. Ursulastraat 2. hoek Hoenderstraat. Maandag 18 nov.: 10.30 uur Volksdansen. Biljartclub Op 't Nipperke. aanvang 19.00 uur. Dinsdag 19 nov.: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen. Kaarten en biljarten. Country- en dansgroep Green River met de country-dansles. aanvang 20.00 uur. Woensdag 20 nov.: 9.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal. Country - en dansgroep Green River, 20.00 uur. Donderdag 21 nov.: Kaarten en bil jarten van 19.00-23.00 uur. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De donkere herfst- en winter maanden zijn traditiegetrouw de periode waarin de aandacht naar sie raden uitgaat. Het is dan ook om die reden dat nieuwe collecties veelal rond deze tijd worden geïntrodu ceerd. Zo ook de laatste collectie van R&C, een merk dat inmiddels zijn sporen heeft verdiend. De nieuwste R&C-Exclusive lijn is opvallend elegant en zoals de naam al zegt: vanzelfsprekend exclusief. De collectie is bovendien vanaf dit moment verkrijgbaar bij Juwelier Henri Camps CV. De sieraden kenmerken zich door ronde, vrouwelijke vormen in 18 karaats geel- en witgoud waarbij gebruik is gemaakt van edelstenen. Bij de R&C-Exclusivc sieraden staat steeds een briljant geslepen diamant centraal, die - al naar gelang persoonlijke smaak - is omringd door princess geslepen dia manten of carré geslepen kleurste nen, De sieraden zijn in verschillen de steengroottes- en samenstellingen te koop. Zowel qua vormgeving als uilvoering sluit de collectie nauw aan bij de laatste internationale ontwikkelingen op het gebied van sieraad-design. De R&C-Exclusive lijn omvat rin gen. oorsieraden, colliers, hanger en armbanden. De sieraden zijn ver krijgbaar vanaf ƒ1.850.- en nu ook bij Juwelier Henri Camps CV. Grotestraat 50 te bewonderen. vertelt u alles over 100% natuurzuivere etherische oliën en de praktische toepassingen daarvan. Ni. Datum: maandag 18 november Plaats: Rozemarijn Thijm. Grote Markt 20, Venray, 0478-515504 Tijd: Aanvang: 19.30 (tot 21.30) De toegang voor deze interessante avond is geheel gratis. Laat u ons wel even weten als u komt. dan staat er ook een lekker kopje koffie of thee voor u klaar. [ROZEMARIJN THUMI gezondheidswinkels Het oudste kinderfeest staat bijna weer voor de deur. Natuurlijk is Intratuin Venray aan de Langstraat I33 te Venray op dit feest ook van de partij. En zij nodigt alle kinderen uit om dit traditionele feest mee te vieren. De Goedheiligman wil namelijk dal alle kinderen met hem samen zijn verjaardag bij het groene warenhuis vieren. Om hem te ver rassen. wil Intratuin Venray alle kin deren oproepen om een mooie stoomboot te knutselen of te teke nen. Deze stoomboot kunnen de kinderen t/m vrijdag 29 november inleveren bij de klantenservice. De stoomboot moet voorzien zijn van naam, leeftijd, adres en telefoon nummer van de maker. Zaterdag 30 november zal Intratuin Venray een prijs uitreiken aan degene die de mooiste boot heeft gemaakt. Natuurlijk ligt er voor alle kinderen die hun tekening of knutselwerk terug komen halen ook een pakje klaar. Omdat Sinterklaas en de Pieten Intratuin Venray ook op zijn verjaar dag bezoekt, mogen alle kinderen van zondag I l/m woensdag 4 december bij dit groene warenhuis hun schoen zetten bij de klantenser vice. Op donderdag 5 en vrijdag 6 december kan de schoen weer wor den opgehaald met hopelijk daarin wal moois van de Sint. Natuurlijk is het voor de Sint cn zijn Pietermannen bij het groene warenhuis weer goed inkopen doen. Door middels van tafels waarop geschenkartikelen zijn uitgestald, wordt het de Sint nog gemakkelijker gemaakt. Zo hebben we tips voor bijvoorbeeld romantische moeders, handige vaders, pasgetrouwden, die renliefhebbers, kookgekken en men sen met groene vingers. Ook zijn er cadeautafels met geschenkjes voor een bepaald bedrag, dus tafels met artikelen die niet meer dan ƒ15.-, ƒ25,- en ƒ50,- kosten. Wanneer heeft uw bril voor het laatst een 'ongelukje' gehad Alle brildragers krijgen er vroeg of laat mee te maken: je gaat op je bril zitten en het montuur is volledig verbogen of onherstelbaar vernield. Dat probleem is vanaf vandaag voorgoed voorbij. Want nu is er Titanflex van Eschenbach. Het mon tuur met het super vormgeheugen. Het Titanflex-montuur is gemaakt van een titanium-legering, het mate riaal van de toekomst. Oersterk en flexibel materiaal dat, dankzij het 'vormgeheugen' altijd terugspringt in z'n oorspronkelijke vorm. Een Titanflex-montuur is volledig flexi bel en bestand tegen vallen of een onverwachte stool. Wat cr ook gebeurt, het montuur herstelt zich door zijn elasticiteit vanzelf! Een unieke, gepatenteerde vinding waar mee wij u graag in onze optiekzaak laten kennismaken. Naast de 100% flexibiliteit van de Titanflex-monturen is er nog een aspect dat u zal aanspreken: Titanflex van Eschenbach biedt een ruime keus aan eigentijdse brilmon turen voor dames, heren en kinde ren. Er is zelfs een glasbril, de Tilanflex-Light, waarvan de veren en de brug eveneens superllexibel zijn! Uitnodiging Voor zo'n innovatie op hel gebied van monturen is een uitnodiging op zijn plaats. Een uitnodiging voor een bezoek aan onze optiekzaak, waar u in alle rust kunt kennismaken met de bril van de toekomst: Titanflex. Tot ziens bij Mijling Speciaal Optiek, Passage 5 in Venray. Koop nu een Titanflex en maak kans op een droomreis van uw keuze of één van de 50 picknick manden! Diefstal van sleutels In de nacht van maandag op dins dag werden uit een lokaal van een instituut aan de Wanssumseweg een bos sleutels gestolen. Met gebruik making van een van die sleutels was uit een kast een portemonnee met daarin een bedrag van ƒ1.000,- f;estoIen. De dader van de diefstal en is bekend en het onderzoek in deze zaak is nog lopende. Opnieuw beginnen In Nederland wonen veel mensen die m hun jeugd geestelijk of licha melijk mishandeld zijn. Hierdoor zijn ze vaak niet of nauwelijks in staat een evenwichtig leven op te bouwen. Velen hebben al diverse soorten hulpverlening doorlopen maar hebben toch dat evenwicht niet gevonden. Om weer zichzelf te wor den, om zich weer mens te voelen, knokken deze mensen zich een weg terug, zij kunnen dat niet alleen en daarom doen zij dit samen in een vereniging die zich 'De Knokkers' noemt. De Knokkers is een landelijke vereniging met sinds kort ook een regionale afdeling voor Venray en omstreken. Wat deze vereniging voor zijn mensen doet. hoort u op donderdag 14 november tussen 18.00 en 19.00 uur in een program ma van Liesbeth Lucassen. Wanneer u na de uitzending vragen heeft over De Knokkers kunt u voor meer informatie schrijven naar: Knokkers. Postbus 87, 3218 Heenvliet. Venrodse Hutspot De Dansgroep Youneek is zeer enthousiaste groep van dames die showdansen. De leefi Urg van de dames ligt tussen de 19 en oor. jaar. De groep bestaat 8 jaar maar 5 dei 1995 zijn ze een vereniging gewi Out den en zijn ze opnieuw moeten st< e ten. Ieder jaar verzorgen ze e |0|CI optreden in Circus Mok en ver< zult u ze regelmatig tegenkomen feesten partijen. Luister maandag november tussen 19.00 en 20.00 naarVenrodse Hutspot en geniet de muziek en het enthousiasme deze dames van dansgroep Youno Omroep Venray is via de kabel ontvangen op 102.4 en in de etl op 90.2. De studio van Omrt Venray is gevestigd aan de Antoniusstraat la te Venray, 0478-512362. U weel wat het zo ongeveer inhoudt, u wilde al langer geleden beginnen, dit is uw kans. Er zijn echter velen die de behoef te voelen om met behulp van een methode plezier te beleven aan het gecoördineerd bewegen van lichaam en geest. Om daarna zonder bewuste coördinatie natuurlijker te bewegen (en te staan), en dat mede daardoor het innerlijk besef groeit van een eenvoudig en natuurlijk aanwezig zijn. Maar men is onbekend met het feil dag T'ai chi chuan dit kan geven. Om kort te zijn: T'ai chi chuan is een beproefde bewegingsleer (of kunst) met een martialen. een gezondheidskundige en een medita tieve pijler. Steeds bij elke beweging maken alle drie de pijlers deel uit van de oefening, Gaandeweg zul je zelf ontdekken wal de oefening je geeft en dat wordt dan je motivatie. Wil je je een beter beeld vormen, dan kun je eind november deelne men aan een open les. Er starten groepen in Venray. Roermond en Kerkrade. informatie kun je verkrijgen op onderstaand tel.nr. 077-3519839, Tip van de week )ond lepe roor 1 later :eest lang ond; lar fenra 'etru: )ond tepel -oor I 'rijd; leum an l1 Pro 5 dei anva ïzint kei !l de Afn 1261 Mat angk (dar ebbe ie bt ijvei pete stri Pro dec. De auto-imperiaal De auto-imperiaal is een veelvi *dec dig gebruikt transportmiddel. Oi 5dei het algemeen wordt daarmee sloi Ijan omgesprongen. Zowel de bevc Inlii ging als de beveiliging laat vaa wensen over. Controleer regelm of de bevestiging deugdelijk is. Meestal mag er niet meer dan kg op een imperiaal worden \i Jro voerd. Houdt u zich daaraan'? He u de goederen op de imperiaal go vast gemaakt'? Gebruik hiervo betrouwbare spanbanden. Zorg voor een goed beveilig insd, imperiaal. Tegenwoordig zijn de k diverse beveiligingssystemen :Op koop. zoals afsluitbare imperiaa insd Informeer bij de speciaalzaak inge Voorkoming misdrijven: een za van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Campagne 'Iedereen aan Tafel' Met omgeknoopt, beschreven en beschilderd servet togen zo'n 1! leerlingen van basis- en speciaal onderwijs afgelopen donderdag november om 12.00 uur 's middags naar het gemeentehuis. In de week daarvoor hadden ze gewerkt met een lespakket behorende deze campagne 'Iedereen aan Tafel'. De campagne is een initiatief van het samenwerkingsverband 'Kerkem actie' naar aanleiding van de Wereldvoedseltop die deze week van 13 tot november in Rome gehouden wordt. Tijdens de lessen maakten de kinderen een servet met een boodschap 01 het wereldvoedselprobleem. Te lezen viel: Honger is een schandaal: Hong ere"p hoeft niet: Wie dat er iets. Met het lunchpakket op schoot luisterden ze geboeid naar wethouder Driesen die namens de gemeente Venray een uitstekend verhaal hield ov het wereldvoedselprobleem. Petities gemaakt door de verschillende schok werden aangeboden. Hun boodschap was duidelijk: er is genoeg voedsi alleen de verdeling is slecht. j 1 Samen met de servetten worden de petities opgestuurd naar premier Kol' minister Pronk en minister Van Aartsen die op de Wereldvoedseltop in Ron ?r. ons land vertegenwoordigen. Uil 150 kelen klonk vervolgens zeer entho(_ siast het 'Iedereen aan tafel-lied'. Na de gezamenlijke lunch trad de cabaretgroep 'De gemeentereiniging Nijmegen op. Dhr. K. Oostveen van de Wereldwinkel deelde tot slot e( reepje Max Havelaar-chocoladc met een theezakje uil. waarbij hij vertel dat het kopen hiervan een belangrijke bijdrage is tot een beter bestaan. De campagne 'Iedereen aan tafel' werd uitgevoerd door de Werkgrot j die Mondiale Vorming Venray die al jaren een uitstekend contact heeft met scholen in Venray. n L tam; indi llievi nser Jo Oud r C( asstr Zin« nger ia 0( Met estel iterd Ci iste ooie ,v issel serd. Woe ng in n D m te li ei"C gen

Peel en Maas | 1996 | | pagina 16