PEEL EN MAAS llfDe Bonte Wereld' organiseert thema-avond ,1 Winnaar loterij St. Christoffel Samenwerking in Kringloopcentrum Venray e.o. Rozemarijn Thijm Venray Proms, een terugblik Kiwanis delen uit Leuns feest bracht 4800 gulden op artmarthon ^zaterdag van start M zo Welfare Merselo Lezing over romatherapie "De avond van de grote onthulling" Lerou Architekten gaat samen Positiekleding moeilijk? Nee hoor!! Rank Xerox benoemt Manpower tot certified supplier agina De macht van de consument ver- eni K edi ww *>r IHn ;Na onze eerste succesvolle avond t 80 bezoekers op I oktober larin de rol van agrarische onder- tmer op weg naar een duurzame nleving centraal stond, organ i- :rt de Bonte Wereld op dinsdag 19 ivember opnieuw een avond rond (thema. Om 20.00 uur in café De inte Koe, zal dit maal de macht de westerse consument centraal (aan. 'De Bonte Wereld' is een imen werkingsverband tussen fcrkgroep Mondiale Vorming, ïcumenische ontwikkelingsorgani- itie Oikos en de Bonte Koe. Via een lezing, een cultureel ptreden. interviews en een discus- ie. zal deze avond worden ingegaan pde belangrijke rol die de westerse onsument speelt op weg naar een uurzame samenleving. Hierbij omen de volgende facetten aan de rde: het koopgedrag, het gebruik an energie en water en de hoevecl- tid afval die men produceert. Deze aken hangen echter ook samen met Ikaar. Door zijn koopgedrag bepaalt hij njdirect welke producten er gepro- iiceerd worden. Door te kiezen oor producten die milieuvriende- jk en sociaal-rechtvaardig gepro- ucecrd en gedistribueerd zijn. kan len zijn of haar steentje bijdragen an een duurzame samenleving. De onsument is hierbij echter vaak ook Ihankelijk van de informatievoor- iening en promotie-activiteiten van edrijfsleven, overheid en andere lanisaties. Tevens spelen de il- en groothandel een rol in dit Dopgedrag door bepaalde artikelen dan niet in hun assortiment op te emen. Gelukkig wordt de consument bij ijn keuze van producten steeds leer geholpen door kenmerken, b.v. tl E(O-keurmerk) biologische voe- ing). het FCS-keurmerk (duurzaam cproduceerd hardhout), het Max avelaar-kcurmerk (sociaal-recht- tardig geproduceerde voedselpro- ictent. het ISC-keurmerk (schar- Ivlees). het CPE-keurmcrk (scharreleieren) en het pas geïntro duceerde Milieukeur. Helaas zijn de prijzen van milieu vriendelijke (en sociaal-rechtvaardi ge) producten echter vaak wat hoger dan de gangbare producten. Hier ligt een taak voor de (internationale) politiek: zij zou de verkoopprijs van producten moeten laten corrigeren op schadelijke effecten voor het milieu, waardoor milieuvriendelijke producten goedkoper zouden wor den ten opzicht van de nu gangbare producten. Nu worden kosten voor het schoonmaken van het milieu nog betaald door de overheid, via geld afkomstig uit onze inkomsten- en loonbelasting. Een tweede factor is het gebruik van energie (gas, elektriciteit en brandstof voor vervoer) en water. De negatieve effecten van gebruik van energie afkomstig uit fossiele brandstoffen, zoals het broeikasef fect. zullen aan een ieder bekend zijn. Factoren van belang bij hel gebruik van energie en water zijn bijvoorbeeld de aanschaf van ener giezuinige apparaten, keuze in gebruik van vervoermiddelen, isola tie van woningen, kopen van sei zoensgebonden groenten uit Nederland, en een algemene ener giebesparende manier van leven van de consument. Als laatste is de hoeveelheid afval die men produceert van belang, al het afval wat niet herge bruikt kan worden moet namelijk gedeeltelijk verbrand worden. Dit kost veel energie en is zeer milieu belastend. Besparing van de hoe veelheid restafval zal de consument in de toekomst geld opleveren, omdat gemeentes er steeds meer toe overgaan om de vervuiler te laten betalen. Een tip om de hoeveelheid papier te besparen is de 'Nee-Nee'- of 'Ja-Nee'-sticker tegen ongewenst reclamedrukwerk en huis-aan-huis- bladen. Deze is verkrijgbaar op uw gemeentehuis. Via deelname aan een ECO-team kan men zowel zijn of haar koopge drag, energieverbruik als afvalpro- ductie zodanig proberen te verande ren, dat dit een blijvend effect heeft op een duurzame samenleving. Hierbij werden (in 1994) 70% min der afval geproduceerd. 20% minder gas en 15% minder elektriciteit. 13% minder water verbruikt en 10% minder autokilometers gemaakt, dan in de gemiddelde Nederlandse huis houdens. Dit leverde een totale besparing op van ƒ952,-. PROGRAMMA Tijdens deze avond zullen genoemde factoren aan de orde komen. Deelnemers aan deze avond zijn: Monique Wijn van de Alternatieve Konsumenten Bond. Zij zal een lezing geven over de macht van de consument in een duurzame samenleving. Servaes Custers. artiest en ex-inwoner van Venray. Hij verzorgt een ludiek optreden rond genoemd thema; Cees Oostveen van de Wereldwinkel te Venray. De Wereldwinkel verkoopt producten die op een sociaal-rechtvaardige en vaak ook milieuvriendelijke manier zijn geproduceerd, in ontwikke lingslanden. Fons Schreurs. eigenaar van twee natuurvoedingswinkels. Dhr. Linders, directielid van Jan Linders. Hij vertegenwoor digt een supermarktketen. Een vertegenwoordigster van het ECO-team uit Venray. Hierna vindt er een discussie plaats tussen genoemde deelnemers onder leiding van Maurits van Ravesteyn. Hierin kan ook het publiek actief deelnemen. Ook zullen er deze avond activi teiten zijn rond de introductie van de Max Havelaar-banaan, met bana- nenproducenten uit Latijns Amerika. Deze banaan is vanaf 18 november verkrijgbaar in een aantal Nederlandse supermarktketens. dartmarathon, georgani- rd door dartclub 't Huukske il zaterdag 12.00 uur van start, t koppels zullen 27 uur lang n elkaar strijden. De irengst van de marathon komt joede aan de Venrayse peuter- I zalen. darters die het strijdperk zul- betreden zijn Mohammed Diraa. ns Vermeulen, Rachel Wyer. Ira Bierens, Arno Verhaegen, Erik isen, John Henraath. Marco insen. John v.d. Broek, Eduard iters. Marc Hoovens. Marcel irm, Maik de Hoon. Pascal v.d. lie, John de Bruyn en Andres aranjo. Eenieder is zaterdag en zondag n harte welkom. Er zijn diverse jyenaktiviteilen en voor kinderen or een speciale verrassing. Verder men deelnemen aan een tombo- en bestaat er de mogelijkheid om II te darten of een van de deelne- tnde teams uit te dagen. De dartmarathon in T Huukske is ndagmiddag om 15.00 uur afgelo- )p zondag 17 nov. organiseren de lieren uit Merselo een expositie verkoop in het gemeenschapshuis Merselo. )eze happening vindt plaats tus- 13.00 en 16.00 uur. )e werkstukken bestaan vooral handwerkjes die dc ouderen zelf maakt hebben. Tevens is er een monstralie kaarten maken, iveloppen altijd prijs. Er is ook :n loterij De entree is gratis. De opbrengst it ten goede van hel Rode Kruis. 1 Venray. Op maandag 18 november ver- irgt Rozemarijn Thijm een zing over Aromatherapie. De lezing wordt verzorgd door omatherapeule Ellen Wagenaar. j vertelt U alles over 100% iluurzuivere etherische olieen en praktische toepassingen daarvan, i avond begint om 19.30 uur en urn tot 21.30 uur. De toegang tot ze avond is gratis. Wel wordt u rzocht U van tevoren aan te mel- n bij Rozemarijn Thijm. Grote arki 20. tel. 515504. De koffie of ee staat in iéder geval klaar. Aanranding laar nu pas bekend is geworden en 29-jarige vrouw uit Venray op oktober slachtoffer geworden leen aanranding. De vrouw liep haar hond omstreeks 21.00 uur 'r een pad achter huizenblokken Ie Cellostraat, toen zij werd aan- proken door een onbekende man. man deed haar een oneerbaar irstel en pakte haar vervolgens t, De vrouw wist zich echter los ukken en de dader van zich af te oppen. Ze kon zich daarna uit de len maken. De familie Janssen uit Smakt heeft de hoofdprijs gewonnen van de loterij van St. Christoffel. De familie Janssen mag zich een tijd je gaan uitleven in een van de Grandorado parken. De loterij was gehouden in het kader van het 75-jarig bestaan van de Venrayse gymnastiekvereniging. De prijs werd overhandigd door de voorzitter van St. Christoffel, Jan van Daal. De overige winnende nummers zijn 2145. 1981, 2514, 2967. 832. 2973. 870, 2242. 1046 en 1320. Onder de prijzen zijn diverse bonnen, sweat- en t-shirls. De partijen die uitgenodigd zijn te komen tot het oprichten van een kringloopcentrum in Venray e.o. zijn hel op hoofdlijnen eens gewor den met elkaar. Dit is vastgelegd in een intentieverklaring. Als laatste partij heeft Het Venrayse college van burgemeester en wethouders vandaag zijn goedkeuring gegeven aan deze intentieverklaring, die bin nenkort getekend zal worden, het college spreekt daarin zijn erkente lijkheid uit jegens de partijen dat zij in goed onderling overleg dit resul taat bereikt hebben. Deze verklaring beschrijft op hoofdlijnen de taken en verantwoor delijkheden van de vier deelnemen de partijen: de Winkel van Sinkel uit Venray, Recyclingbedrijf De Cirkel uit Helden, provinciale afvalverwer ker AVL-sturing en de gemeente Venray. De belangrijkste consequentie op korte termijn is dal per I januari 1997. mits de gemeenteraad het contract goedkeurt, het grof huis houdelijk afval (b.v. wasmachines, tv's. kasten, bankstellen, matrassen, bedden, vloerbedekking) op afroep gescheiden ingezameld gaai worden door recyclingbedrijf De Cirkel. Daarnaast zal de Winkel van Sinkel haar eigen inzamelfunctie behou den. Verder is afgesproken dat naast de Winkel van Sinkel ook De Cirkel een kringloopwinkel zal starten in Venray. Onderling zullen zij afspra ken maken over een verdeling van het assortiment. De gemeente zal bemiddelen om voor beide initiatie ven een geschikt onderkomen te vinden. AVL-sturing heeft als taak het grof huishoudelijk afval te selecte ren. te bewerken of te storten i.e. verbranden. In overleg met de stich ting WOM (=werk op maat) en de NLW-bedrijvcn zullen de mogelijk heden van additionele werkgelegen heid worden onderzocht. Dc gemeenteraad van Venray heeft daartoe, in januari reeds, gelden uit het Fonds sociale Vernieuwing beschikbaar gesteld. De afdeling Venray en omgeving van de Bond van Wapenbroeders houdt op maandag 18 november a.s. een speciale avond voor Indië- en Nieuw Guineagangers en hun partners. De avond wordt gehou den in zaal 't Brugeind aan de Hoofdstraat in Meerlo. Aanvang 19.30 uur. "De avond van de grote onthul ling" is het thema van deze avond. Na 40 jaar zal door schrijver Anton R de Graaf, bekend van zijn boeken over de periode Indonesië 11945- 1950 zijn ervaringen vertellen. Aan de orde komen zijn ontmoetingen met de vroegere strjidende partijen. Ook voorvallen met streekgenoten zoals Teng Bartels uit Tienray en Jan Reintjes uit Broekhuizen zullen deze avond onderwerp van gesprek zijn. De avond is ook toegankelijk voor niet-leden van de Wapenbroeders. Er wordt geen entree geheven. Na een zorgvuldige oriëntatie hebben Lerou Architekten en Alynia Architekten besloten vanaf 1 november jl. de krachten te bundelen. De architectengroep die nu ont staat heeft ca. 90 medewerkers en heeft een internationale spreiding met vertegenwoordigingen in Noord- en Zuid-Nederland. Duitsland en de Verenigde Staten. Het samengaan van deze onderne mingen biedt vele voordelen. Specialismen en deskundigheid worden gebundeld waardoor het dienstenpakket aanzienlijk zal uit breiden. Deze schaalvergroting sluit aan bij de ontwikkelingen in de bouwwereld. Op het oog blijft alles hetzelfde. Vooralsnog geen naamsveranderin gen. vertrouwde gezichten op ver trouwde posities en geen verhuizin gen. Echter, de kwaliteit van dienstverlening, de flexibiliteit en de Interregionale uitwisseling van kennis en ervaring zullen in hoge mate toenemen. Ook wordt de conti nuïteit van de organisatie op langere termijn gewaarborgd. Door de samenvoeging van Lerou Architekten en Alynia Architekten is er een architectenorganisatie ont staan die nagenoeg op alle terreinen van de bouw werkzaam is. Enige speerpunten zijn bouw van stadions, zwembaden, scholen, woningen en accommodaties in de gezondheids zorg. Het full service karakter van de totale architectenorganisalie komt onder meer tot uiting in de uitvoe ring van complementaire activitei ten zoals: interieuradvisering, ste denbouw. masterplannen, bouwvoorbereiding, bestekken, kos- tenbegroting, directievoering, uit voeringstekeningen, bouwmanage ment, toezicht, beheer- en onderhoudsadvisering. LEROU ARCHITEKTEN Lerou Architekten heeft twee ves tigingen in Venray en *s Hertogenbosch waar ca. 35 mensen werkzaam zijn. Het bureau werd opgericht in 1951 door - de uil Rotterdam afkomstige architect - Piet Lerou. Na een studie aan de Academie voor Bouwkunst in Maastricht werden in 1972 zijn twee zonen Herman en Bert Lerou opge nomen in de directie van het bureau. In 1981 werd het architectenbureau Van der Lee in Den Bosch en in 1990 het bureau Hopmans en Olthoff, eveneens in Den Bosch, overgenomen en samengevoegd tot Architektenburo Olthoff en Lerou. Lerou Architekten hebben sinds 1972 niet alleen een groei gekend van zes naar 35 medewerkers, maar zagen tevens een belangrijke groei in de omvang van de opdrachten. Voorbeelden hiervan zijn ö.a. de hogescholen in Venlo en Den Bosch en recreatieprojecten in Oude Tonge en Erfurt (D). ALYNIA ARCHITEKTEN Alynia Architekten heeft vestigin gen in Harlingen. Sneek, Kleve (D) en Vermont (USA). Gestart in 1970 als architectenbureau Van der Zee Ybema in Harlingen. is het bureau ondertussen uitgegroeid tot een (intemationale)architectengroep met ca. 50 medewerkers. De ont werpen van de bureaus vinden hun toepassing in diverse sectoren. Prominente projecten zijn o.a. voet balstadion Abe Lenstra en Thialf Ijsstadion, beiden in Heerenveen, multifunctioneel stadion Gelredöme in Arnhem, Buitenplaats It Wild in Eernewoude. Evenementenhal FEC in Leeuwarden en woontoren Tympanon te Rotterdam. Vernielingen Een 46-jarige Venrayse deed aan gifte dat een band van haar perso nenauto, met een scherp voorwerp lek was gestoken. De auto stond bij haar woning aan de Mozartstraat. De woningstichting deed aangifte van vernielingen aan de brievenbus van de flat Hubenhof. Namens Tennisvereniging Rode werd aangifte gedaan, van het met een mes kapotsteken van het zeil van de tennishal aan de Smakterveldweg. Over een lengte van anderhalve meter was het zeil kapot gesneden. Het schadebedrag is niet bekend. In de vroege zondagmorgen werd door vandalen een brievenbus die aan een spoorbiels bij een woning aan de Dr. Kortmannweg was geplaatst in brand gestoken. De brandweer hoefde niet in actie te komen omdat de politie de brand met de eigenaar had kunnen blus sen. De brievenbus moet als verlo ren worden beschouwd. Gezondheidswinkels Allien in Venray Grote markt 20 DEMONSTRATIE HENNA - PLUS Het natuurlijke haarkleurmiddel frijdet IS member Aanvang: 10.00 uur Natuurlijk ook voor uw hoor! PROBEREN? Maak dan een afspraak! Tel.: 0478-515504 DONDERDAG 14 NOVEMBER 1996 Nr. 46 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Het was voor mij de eerste keer dat ik bij dit Venrayse evenement aanwezig mocht zijn en als musicus was ik werkelijk benieuwd wat men voor de muziekliefhebber in petto had. Sporthal De Wetteling was goed gevuld, een volle tribune en een grote groep aanwezigen, opge steld voor het podium. Kortom genoeg mensen om er een feestelij ke avond van te maken. En dat is het ook geworden Na de opening konden we al meteen genieten van een Venrays zangtalent: Jack van Els. Hij zong prachtige muziek uit de 'Lion King", waarbij zijn warme stemge luid goed tot zijn recht kwam. Na een klassiek werk van Rossini, waarbij dirigent Stijn Rutten het publiek al aardig op zijn hand kreeg, kwam de stemming er steeds meer in. Harmonie Euterpe speelde nu met een combo een selectie van muziek van Queen. Een goed door dacht arrangement met goed verlo pende tempowisselingen en een spetterende gitaarsolo van gitarist Edgar Jansen. Het klonk als een klok. Ook zanger Geert Pelzer kon in zijn aandeel met 'Nights in White Satin' laten horen wat hij waard was. Hij heeft voldoende slemvolu me om dit prachtige nummer over tuigend te vertolken. Daarna kwa men de heren van hel Venrays Mannenkoor aan de beurt met bege leiding van de harmonie. Een komi sche mars bracht ons via Gershwin (mooie solopartij!) bij een heden daagse hit: Conquest of Paradise. Het programma verliep naar mijn mening soepel, de verschillende onderdelen werden vakkundig aan elkaar gebabbeld door Mathieu Emonts en er ging tussen de stukken niet te veel tijd verloren. Een kwes tie van timing en goede organisatie. Dat we in Venray ook over vrou welijk zangtalent beschikken bewees zangeres Miranda Willems met 'Hijo de Luna', gevoelige muziek die mooi door haar werd vertolkt. Zelfs het Nederlandstalig reper toire werd niet vergeten. Zanger Edgar van Kessel verraste het publiek met een vertolking van 'Pastorale', wederom in een vak kundig arrangement van Stijn Rutten. Voor de pauze ging Jack van Els er weer tegenaan met het beken de 'You never walk Alone'. Dat had Lee Towers eens moeten horen! Na de pauze lieten klarinettist Wilco Lucassen en trompettist Martien Wijnands horen dat er bij onze plaatselijke harmonie voortref felijke instrumentalisten meespelen die niet terugdeinzen voor het echte klassieke solowerk. Heel mooi! Indrukwekkend was ook de ver tolking van het bekende "Oh Fortuna'. Onder de bezielende lei ding van dirigent Hans Noyen heeft het Venrays Mannenkoor op deze avond bewezen dat zij van alle markten thuis zijn en geen enkel genre uit de weg gaan. GEROEZEMOES Hel was trouwens heel aandoen lijk om de heren van het Mannenkoor, waarvan verschillende leden toch al opa zijn. te zien mee deinen op de stevige ritmes van hedendaagse popnummers. Zoals bij een Promconcert hoort, werd ook deze avond afgesloten met het bekende 'Pomp en Circumstances' van Elgar waarbij het publiek uit volle borst meezong. Indrukwekkend was ook de toegift voor alle medewerkenden met het mooie 'Music' van John Miles. Een ontroerend nummer waar iedere muziekliefhebber kippenvel van krijgt. Een waardige afsluiting van een geweldige muziekhappening waar alle betrokkenen echt trots op mogen zijn. Toch mogen er wel enkele kantte keningen worden geplaatst en hier bij doel ik niet op de organisatie of de muzikanten maar meer bij de houding van een aantal aanwezigen in het publiek. Er werd tijdens de muziek door sommige mensen onophoudelijk gekletst met het gevolg dat de hal. die toch al niet voor concerten gebouwd is, gevuld was met een onafgebroken geroeze moes waardoor de muzikale presta ties van de deelnemers niet tol hun recht kwamen. En dat was jammer, heel jammer. Men beseft waar schijnlijk niet hoeveel tijd en inspanning er bij komt kijken om een avond als deze muzikaal goed voor te bereiden.Denk een aan de voortreffelijke arrangementen van Stijn Rutten waarmee hij baanbre kend werk voor andere harmonieën heeft verricht door de vermenging van popmuziek met het traditionele repertoire. Denk eens aan de vele repetities waarbij de muzikanten details met betrekking tot dynamiek en frasering tot in de puntjes hebben voorbereid. Vertragingen, accenten, cresendo's. maatwisselingen enz. - alles wordt heel nauwgezet afge sproken om een zo mooi mogelijk resultaat te bereiken. Al die inspan ningen gaan verloren als je om je heen mensen ziet kletsen alsof ze in de kroeg staan. Het getuigt (in ieder geval) niet van respect voor alle mensen die op deze avond zo hun best hebben gedaan. Discussies over wie de kinderen naar school brengt of voetbal en auto's (echt gehoord!) horen niet thuis op een concert. Het getuigt ook niet van respect voor de meeste aanwezigen die op deze avond wel van muziek wilden genieten. Herhaaldelijk 'sstt..' geroep van andere mensen uit het publiek mocht niet baten. Natuur, bij een Prom Concert verloopt alles wat minder officieel dan bij normale concerten, maar we gaan er toch vanuil dat de grote meerderheid naar De Wetteling was gekomen om van muziek te genieten. Wellicht kan dit een volgende keer bij de aanwezi gen onder de aandacht worden gebracht waardoor dit feestelijk gebeuren meer luisterplezier voor iedereen kan opleveren. Cees Hartog, Venray Grotestraat 93 Venray Cheques voor goede doelen in regio Zaterdag 16 november zal om 17.00 uur in het Theatercafé van schouwburg De Beejekurf de over handiging plaatsvinden van de spon sorgelden die de Kiwanis Club Venray e.o. bestemd heeft voor een aantal goede doelen in de regio. De gelden zijn bijeengebracht met onder andere de organisatie van het Rhythm Jazz Festival in juni van dit jaar. Vier regionale instanties krijgen geld ter beschikking: het Medisch Kleuterdagverblijf te Venray krijgt ƒ8.000.-. De Altzheimer Slichting Noord-Limburg ƒ3.500,-, Kinderboerderij Mariahoeve aan de Lorbaan te Veulen ƒ2.500,- en de Wereldwinkel te Horst ƒ2.000,-. De huidige voorzitter van de Kiwanisclub Venray e.o.. Loek Nelissen, zal samen met de voorzit ter van de projectencommissie. Jos Valks. de bedragen in de vorm van cheques overhandigen aan vertegen woordigers van genoemde organisa ties. Daarmee probeert Kiwanis Club Venray e.o. zijn waardering uit te spreken voor het vele goede werk dat deze organisaties verrichten en hen te ondersteunen in hun waarde volle initiatieven. De officiële han delingen worden besloten met een kort gezellig samenzijn. Zakelijke onenigheid. In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 02.35 uur, kregen bewoners van een woning aan de St. Antoniusstraat de schrik van hun leven, toen de ruit van hun voordeur met een terra cotta bloempot, met inhoud, naar binnen werd gegooid. Ze hoorden twee personen, een man en een vrouw wegrennen. De politie die in recordtijd ter plaatse was kon het tweetal in de buurt aanhouden. De vrouw bleek niet bij de vernie ling betrokken te ziin en ging vrijuit. De man bekende tijdens de verhoren dat hij zijn woede door een zakelijke onenigheid had willen bekoelen. Na aanzegging dat pro ces-verbaal inzake de vernieling was opgemaakt werd de man huis waarts gezonden. Hij werd voor de aangerichte schade aansprakelijk gesteld. Op dinsdag 5 november overhan digde Ger Litjens, voorzitter van het organisatiecomité van het Leuns Zómmerfiëst, een cheque ter waarde van ƒ4.600.- aan Wim Verheijen. voorzitter van het verenigingsge bouw De Schakel. Het geld zal door De Schakel gebruikt worden voor de bestrating van het plein voor het gebouw. Als dank voor de gift zal er één tegel van de tekst 'As iederien un bitje duut redde we ut vlot', voorzien worden. Deze laatste spreuk is ook volle dig van toepassing geweest op iedereen die aan het tot stand komen van het Leuns Zómmerfiëst heeft meegewerkt. Zonder medewerking van een groot aantal vrijwilligers, sponsors, speciaal hoofdsponsor Rabobank Zevenrode en het massaal opgekomen Leunse publiek op zon dag 21 juli. was deze dag niet uitge groeid tot zo'n geweldig succes. De doelstelling van het Leuns Zómmerfiëst, het steunen van een goed doel. is ook dit jaar weer volle dig tot zijn recht gekomen. UITSLAG BALLONWEDSTRUD Ie prijs voor Marjon Weijs, Kraaksepas 6. Haar ballon werd gevonden in Berdorf Luxemburg: 2. Roy Hellegers. Vicarieweg 49. Erpeldange Luxemburg; 3 Tom Jacobs, Urbanusweg 10c. Raeren België; 4. Jenny Jenniskens. Weideweg 7. Wurselen Duitsland: 5. Tom Theunis. Bershof 7, Heinsberg Duitsland. Op 30 oktober jl. verleende Rank Xerox aan Manpower Uitzendorganisatie de status van 'certified supplier'. Deze erken ning wordt verleend aan bedrij ven die 'Total Quality Management' hebben geïmple menteerd en zich op het gebied van klanttevredenheid, effectivi teit en efficiency continu verbete ren. Manpower is de eerste dienst verlenende organisatie in Europa die door Rank Xerox is erkend als 'certified supplier'. Volgens Rank Xerox, zelf winnaar van de Europese kwaliteitsprijs, dra gen leveranciers in belangrijke mate bij aan de kwaliteit en kosten van de eigen producten en diensten. Het aangaan van lange termijn relaties met leveranciers - waarbij vergaand wordt samengewerkt op hel gebied van proces- en productverbetering - ziet Rank Xerox als een belangrijke strategie om de kwaliteit en kosten van de eigen producten en diensten te verbeteren. Een belangrijk ele ment in deze strategie is het reduce ren van het aantal toeleveranciers. Leveranciers worden niet alleen geselecteerd op basis van hun huidi ge prestaties op het gebied van klanttevredenheid, effectiviteit en efficiency, maar ook op hun vermo gen deze prestaties continue te ver beteren. Vorig jaar is Manpower, met de hulp van Rank Xerox, aan de imple mentatie van de principes van "Total Quality Management" begonnen. Op deze manier wil de uitzendorganisa tie werken aan een continue verbete ring van haar prestaties. Door de sterke basis die reeds aanwezig was (ISO 900) en VCA Goedkeuringsverklaring), en de voortvarendheid waarmee Manpower aan hel werk is gegaan, voldoen Manpower als eerste dienstverlenende organisatie in Europa aan de eisen die Rank Xerox stelt aan certified suppliers. De sta tus past in het beleid van het uit zendconcern om zich als internatio naal marktleider te onderscheiden op hel gebied van kwaliteit. Manpower is 's werelds grootste uit zendorganisatie en helpt jaarlijks meer dan 1.5 miljoen mensen aan een baan. Manpower is in Venray gevestigd op Schoolstraat 25a. tel. Ó478- 520909. I

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11