r Winkelcentrum Veltum lijkt inderdaad een "gebed zonder einde" Geen extra fraktievergoeding 'Deportatie-boek' vanaf zaterdag verkrijgbaar Jong Nederland viert St. Maarten Collegium Vocale Venray 'Muziek uit de Romantiek' Vierlingsbeek definitief bij Boxmeer Martien Arts 25 jaar bij de brandweer Luchtvaarttentoonstelling in 't Freulekeshuus Renovatie beddenhuis vertraagd Kart- wedstrijden op De Peel Dikke Mik weer op pad in Duitsland Gedeelde smart is halve smart Gymnastiekvereniging St. Christoffel vierde feest! CD 'van wat 'r hier gebeurde' weer verkrijgbaar Oude schoen stamt uit 1903 igina PEEL EN MAAS Donderdag 7 november 1996 - Pagina 7 De werkzaamheden rondom het Veltumse winkelcentrum blijft de gemoederen bezighouden. De aannemer is inmiddels wel met de werk zaamheden begonnen maar onderaannemer Linders, een grondverzet- en stratenmakersbedrijf uit Cuijk zal voorlopig nog geen vinger uitste ken. Ondertussen heeft een inwoonster van Venray aangifte gedaan nadat zij tijdens een bezoek aan het winkelcentrum over een obstakel ten val was gekomen. De ondernemers tenslotte hebben er nog maar weinig vertrouwen in dat de eerste fase daadwerkelijk dit jaar gereed komt. "Dat zijn nog maar zes weken" laat Edwin Versteegen weten, de kerstperiode er vanaf geteld. Met al deze ontwikkelingen lijkt de situatie inderdaad "een gebed zonder einde te worden". Versteegen ergert zich ook aan de uitspraak van dhr. Poessiat van NBC, de eigenaar van dat pand. Die meldde vorige week in onze krant dat de ondernemers niet moetsten zeuren. "Wij hebben alle recht.om te zeuren. We gaan nu al de tweede winter in zonder verwarming" zegt de cafetaria eigenaar. Zijn cafetaria is momenteel zeer moeilijk bereikbaar. Omdat een pui wordt verplaatst zijn de troltoirtegels al weggehaald en is een ingang alleen over zand bereikbaar. Voor de andere ingang is hel beton opengebro" ken. Een deel van de bekisting steekt er bovenuit en vormt letterlijk en figuurlijk een struikelblok. Bij Versteegen zijn dan ook acht valpartijen bekend waarbij een persoon met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De laatste valpartij gebeurde afgelopen maandag. Het 23-jarige slacht offer van deze valpartij moest zich onder medische behandeling stellen en deed vervolgens aangifte bij de politic. Die heeft inmiddels NBC, de eige naar van het pand, daarvan op de hoogte gesteld. Datzelfde NBC, dat het pand 1 december vorig jaar overnam van VHS, blijkt een dochter- of zus teronderneming te zijn van VHS. GELD "De schuld dat het grondwerk en de bestrating er zo bij ligt, ligt in ieder geval niet bij ons" laat ondernemer Linders van het gelijknamig grondver zet- en besiratingsbedrijf weten. "Wij hebben vorig jaar mondeling opdracht gekregen voor het werk met een voorschot van ƒ10.000,-. Daarna hebben wij geen cent meer gezien. Er zal eerst betaald moeten worden". Volgens Linders is het absoluut niet zo dat het werk is gestagneerd door fouten bij de onderaannemer. "Ik heb gewoon nog ruim ƒ70.000,- tegoed". Hij heeft zijn claim inmiddels bij de deurwaarder neergelegd. Het enige positieve aan het verhaal is dat er nu in ieder geval weer ^"gewerkt" wordt.j De Venrayse gemeenteraadsfr- akties krijgen geen extra algeme ne vergoeding voor hun werk. Dat schrijven b. en w. in een nota. De vraag naar een fraktievergoe ding is niet nieuw, maar volgens hel college eigenlijk al achterhaald. De raag werd enkele jaren geleden »ar voren gebracht omdat de fdstrakties toen niet in het neentchuis konden vergaderen, or de interne verbouwing is er >r de frakties ruimte gemaakt ar men kan vergaderen en waar Ken kan beschikken over diverse Iciliteiten. Daarbij moet gedacht ►orden aan een kopieerapparaat, iverheadprojector, koffie- en thec- ipparaat terwijl voor de achterban van de raadsfrakties een regeling is gemaakt voor het toezenden van raadsstukken. B en w. zien daarom geen extra kosten voor de frakties waarom een extra fraktievergoeding ingevoerd zou moeten worden. De meeste raadsfrakties steunen hel standpunt van hel college, zo bleek afgelopen maandag in de commissie algemene zaken. Alleen Samenwerking vindt dat de indivi duele vergoeding nauwelijks vol doende i\ om dc kosten van het raadswerk te vergoeden. Een frak tievergoeding voor algemene kosten is naar de mening van deze partij wel op zijn plaats. Indien dit niet mogelijk is wil Samenwerking met de gemeente gaan praten over extra ambtelijke ondersteuning. Afgelopen vrijdag werd brand weerman Martien Arts onder scheiden met het "zilveren brand- weerkruis" van de Kon. Nederlandse Brandweerver eniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweer commandanten. I)at gebeurde tij dens de jaarlijkse brandweerdag van de Venrayse brandweer. Martien Arts was I oktober jl. 25 jaar hij de Venrayse brandweer. De eerste 18 jaar was hij vrijwilliger. Sinds 1990 is hij in beroepsdienst en men kan dus zeggen dat hij van zijn hobby zijn vak heeft gemaakt. Zijn dagelijkse werkzaamheden zijn het beheren van de kazerne en het mate rieel. Verder is hij bevelvoerder bij inzetakties tijdens werkuren. Het zilveren brandweerkruis werd door Burgemeester Waals opgespeld. Tijdens de brandweerdag werden ook diverse brandweerlieden gehul digd en werden diploma's uitgereikt. Theo Fila. Leo v.d. Heyden. Jan Koenen en Hub Pelzer ontvingen het jaarteken dat behoort bij het 15 jarig vrijwillig dienstverband. Peter Thijssen en Ruud v.d. Veen Naast een aantal foto's over de Ballonzuil in de bossen bij Merselo en foto's van twee van de drie bemanningsleden, die op 18 januari 1871 met hun ballon 'La Poste-de-Paris' landden op de plaats waar nu de Ballonzuil staat, is op deze tentoonstelling ook het allereerste artikel opgeno men, dat over de Ballonzuil is geschreven. Het is een verslag, dat staat afgedrukt in de 'Katholieke Illustratie' nummer 51 van de 29e jaargang uit 1896. Opmerkelijk is hoeveel artikelen er in de loop van de tijd over de spectaculaire ballonlandingen op die gedenkwaardige 18 januari 1871 in Merselo en de onthulling van de zuil in 1896 geschreven zijn. Kennelijk hebben deze feiten zeer lot de verbeelding van veel mensen gesproken. Heeft u enige uren vrije tijd. bezoek dan deze boeiende tentoon- Op 11 november zal er door de Venrayse wijk Veltum een vrolijke optocht rondtrekken. Deze optocht zal zijn om het feest van St. Maarten te vieren. Ieder jaar op 11 november zet Jong Nederland Venray een mooie route uit die dan met leden en niet-leden gelopen wordt. De kinderen die mee lopen heb ben allemaal een lampion bij zich. De leden maken er een op de groepsavond terwijl de niet-leden een lampion van thuis meenemen. Deze tocht mag door ieder kind in de leeftijd van 5 tot en met 15 jaar gelopen worden. De avond begint om 18.30 uur met het lopen van de route die er als volgt uitziet Start bij blokhui 'De vier uuterste' gelegen aan de Kempweg, vervolgens Oerallaan. Vogezenlaan. Haammakerslraat, Veltumse Kleffen. Hubertusstraat, Vollenbergstraat. Rochusstraat. Waar hel hart van vol is. loopt de mond van over. Het is een spreek woord dat iedereen uit eigen erva ring kent. Dit geldt zowel voor leuke als nare dingen. ONBEGRIP Maar terwijl bij blijde gebeurte nissen iedereen meeleeft, is het soms moeilijk om aandacht te krij gen als er iets vervelends is gebeurd. Slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen merken vaak dal hel niet gemakkelijk is om met iemand over hun ervaringen en gevoelens te praten. Zeker als het nare ervaringen betreft, is het moei lijk om een luisterend oor te vinden. Soms krijg je reacties als: 'Het valt allemaal wel mee', of: 'Bij anderen is hel erger', of je krijgt de raad alles maar gauw te vergeten. Je denkt datje anderen lastig valt met jouw problemen. En toch is het voor de verwerking belangrijk om te pralen over wat er gebeurd is. LOTGENOTEN Je hebt misschien het gevoel datje gek wordt omdat je je eigen reacties niet begrijpt. Vaak zit je met vragen en weetje niet bij welke instantie je daarvoor moet zijn. Het is dan een hele troost om te merken dat je niet de enige bent met die ervaringen, en een opluchting als anderen goede tips hebben gevonden voor proble men waar je voor kunt komen te slaan. Pas als je iemand ontmoet die dezelfde ervaringen heeft gehad, merkje pas hoe fijn het is om te pra ten en vaak al na een half woord begrepen te worden. BURO SLACHTOFFERHULP Vooral in emotioneel opzicht zijn lotgenoten eikaars voorbeeld, ze tv doorliepen met succes de opleiding brandwacht en werden ook bevor derd in die funktie. Hetzelfde geldt voor Bert Jongmans en John Wijnhoven maar dan voor de oplei ding hoofdbrandwachl. John Wijnhoven slaagde, samen met Frank Thijssen bovendien voor de opleiding pompbediener. Theo Fila. stelling over de luchtvaart, in het bijzonder de ballonvaart uit 1870- 1871 en de oprichting van de Ballonzuil nu 100 jaar geleden. Meer interessante documenten, pla ten. foto's, boeken, postzegels en curiosa over de luchtvaart zijn te bezichtigen op de tentoonstelling, die tot en mei I december 1996 is ingericht in het museum 't Freulekeshuus. Eindstraat 8 Geopend elke woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Personen, die belangstelling heb ben om als vrijwilliger iets voor het museum te willen doen (b.v. als sup poost of in een van de werkruim ten). nodigen wij graag uit voor een vrijblijvend gesprek. Wij kunnen nog enkele medewerkers gebruiken, nu wij overwegen om het museum frequenter open te stellen. Bel of schrijf ons voor een afspraakje om mee te werken in een gezellig team. Engelenstraat. Monikestraat, Gratenstraat, Dakdekkerstraat. Haammakerstraal. Weverstraat, Kempweg, einde bij de blokhut. Als de kinderen dan moe terugko men van deze stevige wandeling en hun keeltjes pijn doen van het zin gen. staal er een lekkere beker drin ken klaar. Ook zal er nog een kamp vuur zijn en er zal een toneelstukje opgevoerd worden. Het gehele pro gramma zal rond de klok van 20.00 uur afgelopen zijn. Bij slecht weer zal deze activiteit helaas geen door gang kunnen vinden. Vanaf 18.00 uur is er iemand op tel. 511458 te hereiken om eventuele vragen te beantwoorden. Jong Nederland is een jeugdver eniging die aangesloten is bij een provinciale organisatie. Wekelijks spelen er 130 kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 17 jaar. Mocht u meer te welen willen komen over onze vereniging dan kunt u terecht bij Eric Geuyen. tel. 077-3662588 laten elkaar zien dat het mogelijk is verder te leven met beperkingen of een verlies. Ze kunnen elkaar tips geven die het leven een stuk gemak kelijker maken. Het Buro Slachtofferhulp biedt slachtoffers van verkeersongelukken de mogelijkheid om samen met mensen die hetzelfde hebben mee gemaakt. hierover te pralen. Dit gebeurt in kleine groepen onder begeleiding van een medewerker van het Buro. Meer informatie over lotgenoten groepen kunt u krijeen bij Buro Slachtofferhulp, tel. 077-3548030. Bekrassen van auto's In de nacht van donderdag op vrij dag was een aan de Esdoornstraat eparkeerde personenauto van een 8-jarige inwoner bekrast. De scha de bedraagt ongeveer ƒ1.000,-. Een op de parkeerplaats van Beukenrode geparkeerde personen auto van een 44-jarige inwoonster van Meerlo bleek vrijdag tussen 09.00 en 13.30 uur met een scherp voorwerp bekrast te zijn. De schade wordt hier op ongeveer ƒ1.500,- geschat. Schuim bleef achter... Een bezorgde Venraynaar deed zaterdag bij de politie de melding dat bij net oude zwembad aan de Vlakwaterweg een oppervlakte van ongeveer 100 m2 met een laag schuim bedekt was. De politie ging op onderzoek uit en vond inderdaad een grote hoeveelheid schuim. Bij het door de politie ingestelde onder zoek bleek het schuim het restant te zijn van een door de brandweer, op die plaats, gehouden oefening. Het schuim verdween vanzelf en had geen schadelijke gevolgen voor de natuur. Martien Arts (links) vertelt de Venrayse politici een en ander over het nieuwe hulpverleningsvoertuig. Walter van Hoek en Piet Swinkels slaagden voor de opleiding instruc teur. Tenslotte werden Theo Fila en Peter Peters bevorderd tot onder brandmeester. Snel Betrouwbaar STOJ^ER^U REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Jutianasinget 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 De renovatie van het bedden huis in het Venrayse ziekenhuis is twee maanden vertraagd. De werkzaamheden zullen nu in januari 1997 starten en tot medio 1998 duren. De vertraging is ontstaan omdat de aanbestedingsperiode langer duurt dan was gepland. Inmiddels zijn ook diverse details in de bouw plannen aangepast. De voorbereidende fase is onder tussen afgerond en er hebben de nodige verhuizingen plaatsgevon den. De kantoren en vergaderruim ten zijn verplaatst van de eerste ver dieping naar de derde verdieping van de naastgelegen flat "BettelrodeThans wordt de inte rimvoorziening voor de intensive care/coronary care en de verloska mer in gereedheid gebracht. Die voorziening wordt half december in gebruik genomen. De verwachting is dat met name in de eindfase van de verbouwing, er een tijdelijke vermindering van het aantal bedden zal zijn. Hoe dat probleem aangepakt gaat worden is nog niet duidelijk A.s. zondag worden er weer Karlwedstrijden gehouden op cir cuit De Peel nabij de Luchtmachtbasis. De wedstrijden vormen de afslui ting van het seizoen 1996 en begin nen om 12.00 uur. Er is een vrije deelname in de lOOce en I25cc klasse alsook in de minikarts. Inschrijven kan tussen 9.30 en 11.45 uur terwijl er tot 12.00 uur gelegenheid is om te trainen. In iedere klasse zijn vijf bekers beschikbaar. De organisatie is in handen van circuit De Peel. Nadat Joekskapel Dikke Mik twee jaar geleden tijdens de muziekfees ten in Bleibuir in de Eifel naamsbe kendheid heeft verworven, door in het voorprogramma van de Kapruncr Spalzen op te treden, is Dikke Mik ook nu weer gevraagd om de voorwarnironde te verzorgen voor deze bekende muziekkapel. Dit keer echter niet in Bleibuir. maar in een van de nabuurdorpen: Scheven.De vorige keer was deze voorwarnironde qua tijd behoorlijk uitgelopen, en met alleen omdat hel van de Oostenrijkse radio en tv bekende gezelschap wat later aan wezig was. Ook het vertier wat Dikke Mik bracht, sloeg aan bij het publiek en ook de Kapruner Spatzen. Die hoefden het publiek dus niet meer enthousiast te krijgen, dat waren ze al. Het zal moeilijk worden voor Dikke Mik om dit suc ces te evenaren, maar er is de laatste lijd weer duchtig gerepeteerd, zodat we kunnen verwachten dat de muziek Dikke Mik is. Uil welingelichte bron hebben we vernomen dat diverse muziekstuk ken uit hel uitgebreide repertoire nader onder de loep zijn genomen Daardoor moge voor de lezer duide lijk zijn, dat men daar in de Eifel weer het nodige vuurwerk kan ver wachten. Op zaterdag 9 november kunnen ex-gedeporteerden en de meer dan 1.200 overige personen die inge schreven hebben op het boek 'Sporen die bleven' komen afhalen in de Hofstee De Turfhoeve. Middenpeelweg I te Sevenum. Om wachten te voorkomen is de volgende indeling gemaakt: 14.30-15.30 uur: ex-gedeporteer- den. ook degenen die zich niet heb ben opgegeven voor het officiële gedeelte: 15.30-16.30 uur: inwoners van de gemeenten Heel. Heythuysen. Haelen. Grubbenvorst, Venray. Meerlo-Wanssum. Broekhuizen, Vierlingsbeek, Nederweert en Weert; 16.30-17.30 uur: mensen uit de gemeenten Roggel en Neer. Helden, Meijel, Maasbree, Kessel, Sevenum, Horst en Deurne. In enkele ruimtes van De Turfhoeve kan men dan op televisie schermen tevens het officiële gedeelte volgen. Hierin biedt de Commissaris van de Koningin in Limburg Baron Van Voorst tot Voorst aan de oudste nog levende gedeporteerde het eerste exemplaar aan Het Maasbrees mannenkoor brengt drie passende liederen ten In de gezellig omgeving van De Witte Hoeve. Gasstraat 5 te Venray verzorgt het vocaal ensemble Collegium Vocale Venray onder leiding van Marca Kusters een zondagmiddagcon cert op 10 november orri 15.00 uur. Het programma omvat 'Muziek uit de Romantiek', in de muziekgeschiedenis de periode tussen 1810 en 1880. De romantische kunstenaar wil vóór alles zijn persoonlijke beleve nissen en ervaringen,kortom 'zijn gevoel' in zijn werk tot uitdrukking brengen. Deze gevoelsuitingen lei den soms tot overgevoeligheid. De romanticus heeft een onbestemd verlangen, soms zelfs naar de dood. De natuur in al zijn verschijnings vormen werkt inspirerend. Vele wer ken van dichters uit die tijd en daar voor worden door componisten van een melodie voorzien die zo zuiver mogelijk de stemming en de inhoud van de tekst weergeven. Op 2 november jl. was er een druk bezochte receptie ter gele genheid van het 75-jarig jubileum van gymnastiekvereniging St. Christoffel. Op deze avond ont ving de vereniging uit handen van mevrouw D. Grooten van het bondsbestuur van de KNGB de gouden plaquette van de KNGB en de grote bondsvlag als waarde ring voor haar werkzaamheden en inzet (foto). Na afloop van de receptie ontvin gen de prijswinnaars van de kleur- wedstrijd. Ankie Billekens en Lian van Meijel, hun verdiende prijs. Daarna sprak wethouder Kersten de jubilerende vereniging toe. Aansluitend verrichtte hij de trek king van de loterij. Ook werden deze avond drie jubi larissen gehuldigd. Veronique Philipsen werd in de bloemetjes gezet vanwege haar 12 1/2-jarig lid- De zeer succesvolle cd 'van wat 'r hier gebeurde', waarin de muzi kale gedeeltes van de revue 75- jaar Ysselsteyn zijn opgenomen is weer verkrijgbaar. In september bleek de cd al zeer snel uitver kocht, terwijl de vraag naar de cd steeds meer toenam.Daarom is er een tweede druk gemaakt. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Mishandeling in trein Eerst dinsdag durfde een 20-jarige inwoonster van Oostrum aangifte te doen dat ze in de trein van Venlo naar Oostrum door een onbekend man was geschopt en daardoor 'pijn lijk' was getroffen. De motieven waren onduidelijk. Toch probeert de politie de 'schopper' te achterhalen. In de trein waren ook mensen die een en ander hebben gezien en ook in Oostrum zijn uitgestapt. Mogelijk dat die getuigen de politie kunnen helpen een signalement door te geven. gehore. Dr. Fred Cammaert zet uit een hoe het onderzoek en het schrij ven van het boek is verlopen. Om 16.15 uur doet de heer Cammaert dat laatste opnieuw en live. Ook is het bestuur van de stichting herken baar aanwezig en desgewenst vra gen te beantwoorden. In het rijk geïllustreerde boek van de namen van 3.000 gedeporteerden worden de lotgevallen beschreven van de mannen, die in oktober en november 1944 bij razzia's werden opgepakt en in nazi-Duitsland aan het werk gezet onder vaak erbarmelijke omstandigheden. Ook de thuiskomst en de vrouwen, waarvan de echtge noot elders verbleef, worden niet vergeten. Het boek van 292 bladzijden in linnen band kan men thans, uitslui tend schriftelijk, bestellen bij de secretaris L. Steeghs, van de Stichting Deportatie oktober 1944 Noord- en Midden-Limburg. Beringerhoek 8. 5986 AR Beringe. De inschrijfprijs bedraagt tot en met 9 november ƒ45.-: gedeporteerden krijgen daarop ƒ15,- korting. Na 9 november is het boek verkrijgbaar bij de boekhandels tegen een hogere prijs. De oplage is beperkt. Informatie: tel. 077-3071671. Collegium Vocale zingt a capella- werken uit de hoog- en de laat romantiek, de periode van 1830 tot 1910: o.a. van A. Dvorak de cyclus 'In der Natur' (op teksten van de dichteres V. Halek). Dit werk bestaat uit een aantal liederen die het kamerkoor in de oorspronkelijke versie, het Tsjechisch, zal uitvoeren. Op het programma ook: F. Mendelssohn. J. Brahms. C. Saint- Saëns, E. Elgar. A. Sullivan en de Nederlandse componisten A. Diepenbrock (op teksten van P. Verlaine en Goethe) en B. Zweers (op tekst van P.C. Boutens). Het blokfluitensemble En Bloc onder leiding van Ans Thijssen omspeelt hel programma met muziek van J.S. Bach (de Barok), van W.A. Mozart (de Weense klas sieken) en F. Schubert (de vroeg- romantiek). De toegangsprijs is ƒ10,-. Kinderen t/m 12 jaar. onder begelei ding. gratis. maatschap van de vereniging. Kathy Zandbergen ontving van de voorzit ter van de KNGB regio Limburg, de heer H. Jonker, hel 250-jarig lid maatschapsspeldje. Aan Jan van Daal werd de bronzen bondsspeld van verdiensten uitgereikt door de heer Jonker voor zijn inzet voor de gymnanstieksport en voor St Christoffel in het bijzonder. Aansluitend was er een gezellige feestavond waar nog menige herin nering werd opgehaald. De receptie en feestavond vorm den de afsluiting van een jaar waarin St. Christoffel met tal van activitei ten haar 75-jarig bestaan gevierd heeft. De winnende lotnummers zijn: 2145. 1981. 2514, 2967, 0832, 2973. 0870. 2242. 1046. 1320. De prijzen kunnen afgehaald worden bij Marius Albers. tel. 587179 (na 19.00 uur). Met name Omroep Venray en Radio Zuid hebben regelmatig de cd ten gehore gebracht. Vorige week is de muziek nog volledig uitgezonden in het bekende programma 'het Ei van St. Joost' van Lei Meijssen. Met name door deze uitzendingen zijn er steeds meer mensen uil heel Limburg en Oost-Brabant die inte resse hebben voor deze cd. De cd is te koop voor ƒ20,- bij Rabobank Zevenrode. bij Joke van Asten. Ringweg 35 te Ysselsteyn. tel.nr. 0478-541667 en bij Willie Koonings. Pater Tulpstraat 17 te Ysselsteyn. tel. 0478-541869. Diefstal vanaf auto Een 54-jarige Venraynaar ontdek te woensdagmorgen dat van zijn bij zijn woning aan de Pavanestraat geparkeerde auto de beide buiten spiegels waren gestolen. Ook was een compleet wiel met de vier moe ren er vanaf gehaald. Het schadebe drag bedraagt meer dan ƒ1.000,-. Politie kon hulp bieden Een invalide alleenstaande man, die aan het Penningkruid woont, is vaak aangewezen op de hulp van anderen. Als hij komt te vallen kan hij niet meer uit zichzelf overeind komen. Dan roep hij de hulp in van bekenden. Maar toen hij vorige week woensdagmorgen rond 09.00 uur in zijn woning viel, kreeg hij geen hulp. Ten einde raad belde hij de politie. Die kwam en kon zich toegang tot de woning verschaffen om de man hulp te bieden. Slachtofferhulp Traditie zet zich voort Vrijdag is het kabinet met de vrijwillige samenvoeging van Vierlingsbeek en Boxmeer Rkkoord gegaan. Eventuele onze kerheden zijn nu definitief van de baan. De nieuwe gemeente gaat ,„__Boxmeer heten. J"'y1 In november 1997 zullen de stem- I gerechtigden van beide gemeenten I de kans krijgen om hun stem uit te j brengen voor eenentwintig raadsle- i» den die dan de 27.000 inwoners ver- legen woord igen. J Momenteel hebben in dc raad van de gemeente Boxmeer zeventien 1 leden zitting terwijl de raad van dc gemeente Vierlingsbeek uil dertien :den bestaat. Dat betekent dal van nu zittende raadsleden er zeker niet in de raad zullen tcrugke- De redactie van het Boxmeers eekblad heeft onder de zittende 25 (de vijf wethouders niet enquête gchou- dat slechts vier zittende raadsleden er voorstander i zijn om een van dc huidige bur gemeesters in hun functie te hand haven. Acht raadsleden vinden dat er een geheel nieuwe burgemeester moet komen, twee raadsleden had den geen mening en elf raadsleden willen niet zonder meer voortzetting van de huidige burgemeesters. Net als in Venray. enkele jaren geleden, gaal de wens van de meeste raadsle den uit naar een manager-burge meester. Verwacht wordt dat in september de mogelijkheid zal worden gege ven om te solliciteren voor het bur gemeesterschap van de gemeente Boxmeer. De nieuwe gemeenteraad die in november gekozen zal worden mag vervolgens een profielschets van de burgemeester opstellen. Uit de solli citanten zal de Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant de voorkeur bepalen en die zal dan mede aan de hand van de profiel schets door de vertrouwenscommis sie worden getoetst. Als de voorkeur van de vertrou wenscommissie bekend is zal de Commissaris van de Koningin een voordracht opstellen voor de benoe ming. Maaike Geulen heeft de eerste prijs gewonnen in de prijsvraag die door Schoenen was georganiseerd in het kader van het 60 jarig bestaan dit bedrijf. Zij was een van de drie mensen die het juiste jaartal wist te van de oude schoen, die hij Hendricx in de etalage te zien was. De stamde uit 1903. Het aantal inzendingen lag rond de duizend. De overige prijswinnaars waren de dames Vogelsangs uit Leunen en uit Beek en Donk,

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7