Crisis-sfeer bij Tante Pos "We vertrouwen op de hemel en op Van Erp" Klaar voor vertrek, maar waar naartoe? "Als je goed kunt zwemmen.... C Politie Basiseenheid Venray Nieuw kerkgenootschap in Venray Gemeenten protesteren tegen bouwverbod langs Maas ,aajn peel en maas Donderdag 7 november 1996 - Pagina 5 nënt belej ven, ils: 1465 liënti :>on, oenf A I220| .00 i kun jde chti :k) .00 ienl g 17 raak o.oo tui 26 Vinti ehu 12 ui f Ze staan bij menigeen nog vers in het geheugen, de discussies rond om KEERpunt. Een van de hezuinigingsitems van de gemeente was het schoolzwemmen, dat de gemeente niet als een kerntaak beschouwt. De bezuiniging die pas in 1999 ingaat wegens contractuele verplichtin gen, moet 80.000 gulden per jaar opleveren. Na vorige week vragen veel ouders zich af of die gemeente zelf, deze bezuiniging wel wil. door Christ van den Munckhof Dc discussie deed nogal wat stof opwaaien. Mede omdat LACO, exploi tant van De Sprank, na die datum toch nog jaarlijks 50.000 gulden van de gemeente ontvangt. Juist ja, voor het schoolzwemmen. Verder was de poli tiek van mening dat met name de sociaal zwakkeren hiervan de dupe zou den worden. Dat leidde er mede toe dal een motie van de Partij van de Arbeid door de raad werd aangenomen. Daarin werd bepaald dat school gaande kinderen, op het moment dat ze de basisschool verlaten, in het bezit moeten zijn van een zwemdiploma. Daar waar ouders dat op eigen kracht niet kunnen realiseren dient de gemeente bij te springen. De motie werd overigens niet gesteund door de VVD. Samenwerking en het college van b. en w. Jaarlijks dragen de ouders gezamenlijk 30.000 gulden bij aan het school zwemmen (40 gulden per kind). Vorige week ontvingen de ouders van de zwemmende kinderen hiervoor een acceptgirokaart met een begeleidend schrijven van de gemeente. Veel ouders zullen dat begeleidend schrijven wel met stijgende verbazing hebben gelezen en zich afvragen of het schoolzwemmen daadwerkelijk afgeschaft gaat worden. In de brief noemt de gemeente Venray een groot aantal punten op waar- ii het schoolzwemmen zo belangrijk is. 'De doelstellingen van het Venrayse schoolzwemmen zijn het opleiden tot leren zwemmen en tevens tot het blijven zwemmen" zo leest de ouder waarbij "leren" en "blijven" vet gedrukt zijn. Als toelichting op het leerproces wordt o.a. "vreugde beleven aan hel watergebruik" en het "motiveren tot bewegen, niet alleen tijdens de schoolperiode, maar ook daarna" genoemd. Vervolgens licht de gemeente de "waarde van het zwemmen" toe en gaat daarbij in op het nut. de hygiënische waarde, de vormende waarde en de recreatieve waarde. Met lyrische woorden wordt o.a. aangegeven dal voor de zwemmer ruime mogelijkheid bestaat om onspanning te vinden in zijn vrije tijd. "Zwemmen i> veelal de grondslag voor de vreugde die men kan beleven aan allerlei vrijetijdsaktiviteiten op het water zoals waterskiën, windsurfen, kanovaren, zeilen, roeien enz.". Het "nut" wordt daarentegen kort maar krachtig omschreven: "Als je goed kunt zwemmen, zul je niet gauw verdrinken. De nuttigheidswaarde is hiermede duidelijk gemaakt." Wie de/e argumenten op een rijtje zet vraag zich af waarom hierop dan v bezuinigd wordt. Maar dan het tweede briefje. Ondanks alle argumenten waarom school zwemmen zo belangrijk is wijzen b. en w. in een klein strookje "met l'g( nadruk" erop dat "de gemeenten niet verplicht zijn het schoolzwemmen te ()o', verzorgen en dar volstaan kan worden met twee lessen gymnastiek per vall( week, waaraan beduidend minder kosten zijn verbonden". Een stelling die hypocriet genoemd kan worden omdat eerder dit jaar gewoonweg besloten is op het schoolzwemmen te bezuinigen. Dc gemeen te heeft hier een grote kans gemist om de betrokken ouders duidelijk te maken waarom zij hel schoolzwemmen financieel niet meer steunt. De gemeente heeft immers de voorlichting toch hoog in haar vaandel staan, om zo niet te verdrinken in onduidelijkheid. Vestigings-manager en assistenten overgeplaatst Het rommelt bij het Voorsorteercentrum van PTT Post in Venray. Een groep bestel lers kan niet door één deur met het management van het centrum. Ze verwijten de vestigings manager slecht management en /.wak optreden op het sociale en menselijk vlak. Bovendien klagen ze over een te hoge werkdruk. Ook één van de groepsleiders en een werkbegeleider moeten het ontgelden. De medewerkers heb ben de vakbond Abva-Kabo inge schakeld. Volgens de manager van het rayon Peelland van PPT Post, waaronder ook het Voorsorteercentrum in Venray valt. is het allemaal zwaar over trokken. (door Bert Albers) Over wantoestanden bij het Voorsorteercentrum deden al langer geruchten de ronde. Enkele mede werkers. die overigens niet met hun naam in de krant willen, bevestigen desgevraagd de verhalen. Zij schet sen een beeld van een organisatie waar het rammelt en rommelt. Afspraken die niet worden nageko men. slecht gemaakte dienstroos ters. vakantieroosters die tussentijds worden veranderd en een komen en gaan van leidinggevenden Ook moesten bestellers een half jaar wachten op uitbetaling van overu ren. Voornaamste boosdoener in de ogen van de bestellers is de vesti gings-manager. maar ook voor de groepsleider en de werkbegeleider hebben zo weinig positieve woor den. De vestigings manager wordt verweten alleen te kijken naar cij fers in plaats van rekening te houden met mensen "Deze dame heeft in twee jaar ti jd veel kapot gemaakt", zegt één van de PPT-ers. Bij het management vonden hun klachten geen gehoor. Daarom werd deze zomer tot een ongebruikelijke stap besloten. Tijdens de vakantie van de vestigings-manager werd een vergadering belegd in het Venrayse Diny en Martien Franssen verhuizen met levenswerk naar Wanssum De verzameling religieuze éjecten. die nu zorgt voor ver- «ptc kelders in het huis van Ah) en Martien Franssen in -PUI Brukskc. verhuist naar Wanssum. |En het echtpaar verhuist met het levenswerk mee. Na meer dan een istro aar un^diandelen, maar vooral Hikken en wegen, hebben ze vori ge week de knoop doorgehakt, let echtpaar Franssen koopt showroom en loods van tegelhan- del Jan van Erp in Wanssum. Een hele onderneming op onze leeftijd, maar we helemaal niet meer terug", zegt Diny. (door Bert Albers Ze bedoelt dat ze wat in meer dan dertig jaar bijeen is gekomen niet tornaar van de hand kan doen. "De verzameling moet bij elkaar blij- zegt Diny. "Zowat niets van de verzameling is gekocht. Bijna alles hebben we gekregen. Soms zijn nukken echt aan ons toevertrouwd. 1 Re Dat kun je niet maken om dat af te van geven" Na een korte stilte gaat ze verder. "En dat willen wc ook niet. Het museum is ook voor ons belangrijk. Het is een soort levens opdracht mag je wel zeggen". Diny en Martien Franssen verza- tussfmclen al enkele tientallen jaren pullen die met het (katholieke) geloof ie maken hebben. Het begon iet een paar beelden uit een erfenis, die /e bewaarde omdat ze het zonde vond om ze weg te gooien. Daarna het hek al snel van de dam. Haar verzameling groeide omdat leeds meer mensen haar spulletjes brachten. Dc kelders van het huis van de familie Franssen in Brukskc ulden zich met herinneringen aan nra bet Roomse leven: prenten, cruci fixen. boeken en kazuifels hekleden vloer, plafond en wanden, soms in meerdere lagen. Diny en haar man Martien. inmiddels minstens zo enthousiast, keken daarom noodge dwongen de laatste jaren uit naar een plek waar de verzameling heter tot haar recht zou komen. "Wc zijn zoveel projecten bezig geweest, ik weet het allemaal niet meer", zegt Diny. Vorig jaar was hel bijna raak. maar het voormalig klooster in Oirlo werd voor dc neus van de Franssens weggekaapt, Een ander pand paste weer niet in de plannen van de gemeente Venray. TWIJFEL "En zo kwamen we in Wanssum terecht", vertelt Diny. Het paar kreeg contact met Jan van Erp. eige naar van een aantal in tegels en bad kamers gespecialiseerde winkels. Van Erp wilde naar Venray verhui zen en de showroom met opslag loods in Wanssum van de hand doen. Over de ondernemer en de gemeente Meerlo- Wanssum hebben Martien en Diny alleen maar lof. De bestemmingsplanwijziging die hel mogelijk maakt dc showroom te verbouwen tot woonhuis kwam er Voor twijfel zorgde het stuk grond naast het pand. Van Erp wil dat ook kw ijt, maar van de gemeente mag er (voorlopig) niet worden gebouwd. De prijs komt daardoor zo hoog te liggen dat Martien en Diny lang twijfelden of het wel haalbaar was. Het besluit om hun huis waar ze twintig jaar wonen te verlaten en de investering drukten zwaar op het gemoed. Daar kwam nog bij dat Martien. al 27 jaar in dienst van de gemeente Venray. had gehoopt vervroegd te kunnen uittreden. Behlave dat z'n afdeling betrokken is bij de grote privatiseringsoperatie sukkelt hij ook nog in toenemende male met z'n gezondheid. Met Martien in de (pre- )vut was verhuizen naar Wanssum geen probleem. Hel mocht niet zo /ijn en dus wordt het niet alteen pendelen, maar ook moet al het werk voor het nieuwe museum nu 's avonds en in het weekend gebeuren. "We werden er af en toe gewoon dol van", vertelt Diny. "Om op onze leeftijd nog aan zoiets te beginnen (beiden zijn 58 jaar). Hel museum komt uit ons geloof voort, maar soms hebben we wel 'ns moeite gehad met bidden. Onze Lieve Heer vindt het natuurlijk maar poppen kraam. Maar voor ons en veel ande ren is het altijd een houvast geweest. Voor die mensen doen we het alle maal Vorige week hakten ze de knoop door. Ook omdat dc kinderen beloofden hel museum voort te zet ten. Binnenkort wordt het voorlopig koopcontract getekend. Van eige naar Jan van Erp mogen Martien en Diny alvast beginnen met de tuin opschonen en wat schilderwerk bin nen. "Sommige mensen zeiden 'Je bent gek dat je dit doel. er is nog helemaal niets getekend'. We heb ben echter steeds vertrouwen gehad In de hemel en in Van Erp". De familie Franssen heeft het pand door pater Wijnhoven, de heeroom van Diny. laten inzegenen, wetende het niet zonder de hulp van boven te kunnen. WISSELEN Het vertrouwen is nu beloond. Volgend jaar verhuizen Martien en Diny naar Wanssum. het dorp waar Diny oorspronkelijk vandaan komt. Daar krijgen ze 200 m2 expositie ruimte, waarin de collectie beter gepresenteerd kan worden. Ondanks de twijfel hebben de 'museumdirec teuren' afgelopen maanden gewerkt aan de inrichting van het museum. Diny toont vol trots de maquette die haar 'menncke' in elkaar heeft gezet. Bij andere musea is informatie inge wonnen over een meer samenhan gende presentatie. Er is ruimte voor opslag, zodat een deel van de collec tie gewisseld kan worden en er op thema geëxposeerd kan worden Maar pas als het museum klaar is hebben Martien en Diny Franssen rust. Vorige week kwam Jan van Erp op bezoek hij Martien en Diny Franssen om de laatste details te regelen. kantoor van de FNV-bond Abva Kabo. Ook de Dienstcommissie, een overlegorgaan waarin verschillende vakbonden zitting hebben, werd omzeild uit vrees dat de kwestie toch bij de vestigings-manager terecht zou komen. Op aanraden van de vakbond stelde ieder van de 35 personeelsleden die de avond bezochten een persoonlijke brief met grieven op. De vakbond legde die bij de rayondirectie in Helmond op tafel. "En vanaf dat moment ging liet heel snel", aldus een woordvoer der van de bestellers. Een collega zegt daarover: "Ze stonden met hun oren te klapperen wat er allemaal naar boven kwam". Inmiddels zou het gew raakte drietal vertrekken of al vertrokken zijn naar andere vesti gingen. UIT VERBAND Volgens rayonmanager J. Kerkhof van het rayon Peelland valt het alle maal reuze mee met de wantoestan den in het Venrayse voorsorteercen trum. "Dingen worden uit hun verband gerukt", zegt hij. Kerkhof bevestigt dat de vestigings-manager, groepsleider en werkbegeleider zijn overgeplaatst, maar niet vanwege de beschuldigingen van medewerkers. "Dergelijke overplaatsingen zijn normaal in de ontwikkelingsfase van een organisatie. Van de groeps leider was tevoren bekend dat hij tij delijk zou blijven en voor de werk begeleider vonden w ij het goed dat hij ook in andere vestigingen erva ring opdeed. Een normale manage ment development-aclie". Ook het aanstaande vertrek van de vesti gings-manager past in het gewone PTT-beleid. "Op plaatsen waar zen dingswerk moet gebeuren komen managers te zitten die in relatief korte tijd resultaat kunnen neerzet ten. Daarna wordt de organisatie doorgaans verder uitgebouwd door een andere collega", aldus Kerkhof. Dat de vestigings-manager in het Venrayse voorsorteercentrum puin moest ruimen ontkent hij. In het Venrayse centrum draait volgens Kerkhof een verbeterplan, zoals dat op veel meer PTT-eentra in Nederland gebeurt. Dat brengt een aantal veranderingen met zich mee. "We willen onder andere naar een verandering in de organisatie van het bestellen. Van het principe 'vaste man-vaste wijk' naar een organisatie waarbij een klein team in een aantal wijken werkzaam is. Dat betekent soms dat bepaalde verworvenheden verdwijnen en dat roept weerstand op. Daar draait hel probleem in grote mate om", aldus de rayonma nager. ONWERKBAAR Bij vakbond Abva-Kabo wordt de lezing van de Venrayse medewer kers grotendeels bevestigd. Woordvoerder Van Oosterhout spreekt van een "bijna onwerkbare situatie. Met name de manier waar op het management omging met de medewerkers en het bijna volstrekt ontbreken van personeelsbeleid". Tijdens dc deze zomer gehouden vergadering met een aantal mede werkers kwamen de die signalen naar buiten. Overleg lussen de Abva-Kabo en het regiomanage- ment leidde volgens Van Oosterhout tot de overplaatsing van de Venrayse vestigings-manager. "Daarmee is dc angel uit het conflict denken wij". De problemen bij PTT Post zitten veel dieper weet Van Oosterhout. "Het zit 'm vooral in de organisatie. Er wordt alleen gedacht aan het reduceren van kosten en het efficiënt werken, zonder voldoende aandacht voor de gevolgen voor de mensen. In Venray ieidde dat er toe dat er helemaal geen vertrouwen meer was in de manier waarop het manage ment het werk organiseerde". Volgens de Abva-KAbo-woordvoer der is de situatie nu stabiel. Met mes bedreigd Vrijdagavond werd tussen 22.15 en 22.30 uur op het Mgr. Goumansplein een 14-jarige jongen door twee onbekende mannen geschopt en met een mes bedreigd. Hij moest een bankbiljet van 25 gul den afgeven en zou dan met rust gelaten worden. Onder bedreiging gaf de jongen het gevraagde bank biljet aan de twee daders. De daders waren in de leeftijd van ongeveer 17 jaar. Eén had een blank uiterlijk en was ongeveer 1.80m groot; de twee de had een donkere huidskleur en was iets groter en forser van pos tuur. Beiden spraken Nederlands. De twee overvallers waren de jon gen gevolgd vanaf een cafetaria aan de Hoenderstraat. Het is niet uitgesloten dat er getui gen zijn van deze overval. Die wor den dringend verzocht contact op te nemen met de politie. DE Zj. JAARGETIJ DEN '*Vm>t ee*e ca*Hfileet ütteiceect "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47. Tegelen. tel.: 077-3731573 Tip van de week N De auto In deze tijd maar zeker in de komende maanden verdient het aanbeveling de conditie van uw auto te bekijken. Hoe is het gesteld met de betrouw baarheid van de remmen en is het profiel van de banden nog meer dan vol doende. Verder verdient het zicht rondom de nodige aandacht. Maak de ruiten goed schoon indien ze zijn beslagen of bevroren. Ook het rijgedrag dient u aan te passen. De gevallen bladeren kunnen zorgen vooreen spekglad wegdek. Vooral na een regenbui. Een passieve rijstijl verhoogt de veiligheid van u zelf maar zeker ook van anderen. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray ^Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-5311)1 Dinsdag 29 oktober is een nieuw kerkgenootschap van start gegaan in Venray. De kerk heeft als naam 'Bijbelgemeente Venray'. De Bijbelgemeente komt al vanaf okto ber 1995 samen in Venray. Sinds die tijd is er gewerkt aan de oprichting en de start van de gemeente. De Bijbelgemeente is een kerkge nootschap dat behoort tot de zoge naamde derde vleugel van de chris tenheid genaamd 'de Dopersen'. Gelovigen van de Bijbelgemeente komen op zondag bij een naar het voorbeeld van de Bijbel, waarop zij hun leven afstemmen. De Bijbelgemeente heeft een verwant schap met evangelische gemeenten, baptistengemeenten en pinksterm eenten in Nederland. In de diensten staat de verkondiging vanuit de Bijbel centraal. De Bijbelgemeente heeft geen eigen kerkgebouw, maar komt iede re zondagmorgen om 10.00 uur bij een in het wijkcentrum 't Stekske in Landweert. Voor de kinderen is er iedere zondag een eigen dienst. Door de week worden ere bijbel studies gegeven. Deze avonden zijn voor iedereen vrij toegankelijk, evenals de zondagse diensten. Vanuit de Bijbelgemeente wordt pastoraal werk gedaan. Hier wordt duidelijk in een behoefte voorzien. 'De persoonlijke geloofsbeleving en de aandacht voor ieder individu is de kracht van de bi jbelgemeente', aldus R. Lammers: de predikant oudste van de gemeente. Op 3 november is hij als oudste ingeze gend en leidt hij de Bijbelgemeente. Negentien Limburgse gemeen ten. waaronder Meerlo-Wanssum, hebben per brief geprotesteerd tegen het bouwverbod in het win terbed van de Maas. In de brief aan Provinciale Staten vragen de gemeenten om versoepeling van de criteria en verlaging van het aantal kuub water dat als normaf- voer voor de Maas geldt. De gemeenten, gesteund door de Kamer van Koophandel, de LLTB. dc Limburgse Werkgeversverenging en de LOZO. willen bovendien een 'horizonbepaling' in het jaar 2005. Dat houdt in dat de zaak m dat jaar opnieuw moeten worden bekeken. In 2005 is de Maas naar verwach ting zover uitgediept dat de rivier meer water kan wegvoeren. Want daarover gaat het. Er moet per seconde 3935 kuub water door de Maas kunnen stromen om ervoor te zorgen dat de rivier niet vaker dan één keer in de 1250 jaar over stroomt. Dal is eenvoudig gezegd de kern van de 'Beleidslijn ruimte voor de rivier' van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Om die norm te halen mag er in het waterbergend winterbed van de Maas niet gebouwd worden Bestaande bedrij ven mogen niet uitbreiden. Daar zijn de Maasgemeenten op tegen. 'Hel leidt tot een onevenwich tige beperking van bestaande func tie". schrijven de gemeenten in hun brief. In het gebied dat onder de norm alt bevinden zich onder meer 500 agrarische bedrijven, hel indus triecomplex van Océ. haven en industrieterrein van Wanssum en ook de Kasteeltuinen in Arcen. De gemeenten voorspellen enorme maatschappelijke en economische gevolgen. Alleen al de vermogens schade wordt geraamd op honder den miljoenen guldens. De brief moet de Provincie op andere gedachten brengen over de toepassing van beleidslijn. Het col lege van GS is op hoofdlijnen al akkoord gegaan en past de beleids lijn al toe bij liet afgeven van bouw vergunningen. Den Haag moet zich echter nog over de beleidslijn uit spreken. Gezin Verspaget hoopt nog steeds op aardig huisje "Alles wat wij willen is de kans om na bijna twintig jaar een goed heenkomen te zoeken. We weten best dat eenzelfde woning als Fluitekruid niet te vinden is, ten minste niet door de woningstich ting. Maar er moet toch een plaats zijn, waar wij in afgeslankte vorm onze manier van leven kunnen voortzetten". (door Bert Albers) Is hel een vraag of een constate ring. dc reactie van Johan Verspaget. huurder van de veelbesproken boer derij aan het Fluitekruid 46. op berichten in onder meer deze krant dat op 26 november de deurwaarder bij hen op de stoep staat. Verspaget vindt het jammer dat ze die datum uit de media hebben moeten verne men. Het gezin Verspaget weet best dat hun dagen in Fluitekruid geteld zijn. "We zijn druk aan het oprui men. Een groot deel van de vogels is al weg, afgelopen weken hebben we al een hele hoop spullen gesorteerd, ingepakt, opgeruimd of weggedaan. Binnen een week of drie zijn we waarschijnlijk wel klaar om te ver trekken. We iaten ons niet uit het huis zetten. Wc gaan zelfweg". GEKLEURD De vraag is echter nog steeds waarheen. Ook Johan en Lilian Verspaget hebben daar nog geen antwoord op. Het stoort hen echter dal door de gemeente in de media de indruk wordt gewekt dat ze nergens heen willen en onredelijke eisen stellen aan andere woonruimte. Dat is helemaal niet zo. vinden ze. De gemeente heeft hen gewoon onvol doende kans op alternatieven gebo den. Bovendien geelt dc gemeente gekleurde informatie over de gerechtelijke uitspraak en doei ze haar eigen beleid geen gestand. "Wij hebben de rechter alleen om een uit spraak gevraagd over de vraag of je na bijna twintig jaar in onze situatie kon spreken over huurbescherming. Tot onze verbazing bleek dat niet zo te zijn. De gemeente doet het in de ogen van Verspaget voorkomen alsof de rechter een bevel tot ontrui ming heeft gegeven. En terwijl Venray zegt bezig te zijn het eigen huizenbezit af te sloten, bieden ze ons de woning te koop aan". ZIEK THUIS Terug naar het aanbod van ver vangende woonruimte. Johan Verspaget vindt niet dat de gemeen te hen voldoende kansen gegeven heeft. "De eerste woning was in Horst-America. Op vijftien kilome ter van Venray". Dat is ver fietsen en het gezin beschikt niet over een betrouwbare auto. "Bovendien staan er van het type huizen dat ze ons aanboden genoeg in Venray zelf. Dus waarom dan zo ver weg?" Het tweede huis dat de woningstichting de Verspagets aanbood, lag in Leunen. Nel als de derde woning, in de Venrayse Reekgraafstraat. een huis met een piepklein tuintje. Het huis in Venray was bovendien een tussenwoning. "De eerste drie woningen heb ik trouwens niet of nauwelijks kunnen bekijken. Ik ben aan een hernia geopereerd en lag in bed. Mijn huisarts heeft dat ook in een brief aan de gemeente laten weten. Daarop reageerde de gemeente met het aanbod me te zul len helpen bij de verhuizing. We hebben dat overigens erg gewaar deerd". En toen kwam het laatste aanbod van de woningstichting, een huis in Vrcdêpeel. "Daar waren we aanvan kelijk best enthousiast over", vertelt Lilian Verspaget. "Je hebt je op een gegeven ogenblik erbij neergelegd dal je zoiets als dit toch niet meer terugkrijgt. Met wat minder ruimte kunnen we best leven". Uiteindelijk gaf de afstand naar Venray ook hier de doorslag om het aanbod af te wij zen. "We staan in zekere zin natuur lijk met onze rug tegen de muur. Dat wil niet zeggen dat we dan een ver keerde beslissing moeten nemen", zegt Johan. "Als we eenmaal een huis geaccepteerd hebben, zitten we er aan vast en hebben we geen recht van spreken meer". Om die reden zi jn de Verspagets ook niet ingegaan op een aanbod over eventuele lijde lijke huisvesting te accepteren. ILLUSIE Mevrouw Verspaget steekt het vooral dat dc gemeente in al die jaren dat ze het boerderijtje hebben gehuurd nooit sigalen heeft gegeven dat ze binnen een bepaalde termijn het huis zouden moeten verlaten. "Zo hebben ze ons toch de illusie gegeven dat we konden blijven zit ten. Ze erkent dat die afspraak vanaf het begin duidelijk was. maar zegt regelmatig bij de gemeente te heb ben geïnformeerd naar de eventuele plannen. "Dan was er nooit iets van plannen bekend. Totdat we ineens een brief kregen dat we eruit moes ten". Overigens benadrukken de Verspagets als huurders in al die jaren nooit problemen met de gemeente te hebben gehad. De afspraken over onderhoud en derge lijke gaven daartoe nooit aanleiding. Haar man vraagt zich af hoe groot die noodzaak is om de plaats van de boerderij nog twaalf huizen te bou wen. "Als wij het huis hadden gekocht, was er ook niets gebouwd", motiveert hij z'n twijfels. Die noodzaak, zeker afgezet tegen de huurperiode. rechtvaardigt niet de haast die de gemeente nu ten toon spreidt. "Ik vindt gewoon dat de gemeente ons de tijd moet geven en niet op een maand moet kijken. Als er nu niets is. dan komt er wel licht binnenkort wat vrij. Dat is ove rigens in de loop van de onderhan delingen ook aangegeven. De nieuwe complexen die in aanbouw zijn (aan de Beukenlaan en St. Jozefweg/Eindstraal. red.) zorgen ervoor dat er w oningen vrijkomen Daarop is de hoop van het gezin Verspaget de komende weken gexestigd: met name de oudere heer of dame die kleiner w il gaan wonen. "Een huurwoning, twee onder één kap. met een garage of de mogelijk heid om die te bouwen en een tuin die wal groter is dan normaal. Opknappen geen bezwaar", maakt Johan Verspaget even gebruik van de situatie. Johan en Lilian Verspaget heb ben vandaag een gesprek met w et houder Kersten van volkshuisves ting over de laatste stand van zaken. Zij zullen dan ongetwijfeld vernemen hoe definitief de ontrui- mingsdatum is.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5