PEEL EN MAAS Liefde voor muziek Darten voor peuterspeelzalen Rozemarijn I Thijm Kleindierenshow in Tuinbouwloods Merselo Officiële heropening met open dag UW Café N gesloten Peeldancers houden eigen toernooi PEEL EN MAAS WEEKBLAD I I I Gezondheidswinkels I Venlo Klaasstraat 38 - Venray Grote markt 20 TINTS of NATURE De veiligste manier om uw haar te verven Ter introductie GRATIS SHAMPOO tw.y. 13.95 Komplete kleurset 24.95 •o Geldig t/m 16 Nov. '96 Op last van burgemeester Waals van Venray is woensdag middag een café in ae Henseniusstraat voor de duur van twee weken gesloten. De deuren van het café gingen met onmiddellijke ingang dicht van wege het voortdurend over schrijden van de horeca-geluid- snormen. Het café werd eerder, op 30 september van dit jaar, al om dezelfde reden door burge meester Waals gesloten. In net afgelopen weekeinde hielden de politie en de milieu-afdeling van de gemeente opnieuw een con trole. Weer werd een overtreding van de geluidsnormen geconsta teerd. Op basis daarvan werd besloten het café Hensenius straat nu voor de duur van twee weken te sluiten. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken P' Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoutenilfoatie 16 VENRAY Tïl 0478-589255 27 uur concentratie in 't Huukske Promsconcert vergt gedegen voorbereiding DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 Nr. 45 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING TVE-Internacional - Dartclub 't Huukske zorgt op 16 en 17 november voor een primeur. Dan wordt in Venray de eerste dartmarathon gehouden. Zestien darters van deze vereniging zullen pogen om 27 uur lang de concen tratie erin te houden en zo geld "bijeen te gooien" voor de Stichting Peuterspeelzalen in Venray. Het idee van een dartmarathon is niet nieuw. In Grave heeft enige tijd geleden een vereniging 25 uur lang een marathon gehouden. "Dat wil len we in ieder geval overtreffen" aldus Carlo de Bruijn van DC 't Huukske. Hel idee werd binnen de vereniging geboren om zo de dart- club in een breder daglicht te kun nen stellen. "Daar hebben we toen een goed doel bij gezocht en dal werden de Venrayse peuterspeelza len. De Stichting was daar erg blij mee en denken ook met ons mee in de organisatie" ACHT KOPPELS Zaterdag 16 november zal om 12.00 uur de eerste pijl gegooid worden door Math Achten, voorzit ter van de Stichting Peuterspeelzalen. Vervolgens zullen Op de foto het organisatiecomité van de dartmarathon, (foto: Brendan van den Beuken) acht koppels 27 uur lang tegen elkaar spelen. "Elke speler staat 6 uur en 40 minuten te gooien, goed voor 40 partijen van tien minuten" legt Carlo de Bruijn uit. Toeschouwers kunnen verder deze koppels uitdagen voor een partijtje. Dal kost wel tien gulden maar dat is weer voor hel goede doel. Zelf een partijtje darten tijdens de marathon kan ook. Dat kost dan 2.50. ook voor hel goede doel. Verder wordt er ook een tombola gehouden. Allemaal akliviteiten om geld bijeen te krijgen voor de Peuterspeelzalen. "We streven naar een eindbedrag van 5000 gulden. Middels spon soring hebben we nu al ongeveer 3000 gulden bij elkaar, waarvoor onze dank" Die 3000 gulden bestaan overigens ook uit materiële giften. "Zo hebben we ook al vijf kuub zandbakkenzand als spon soring ontvangen" lacht Carlo de Bruijn De dartclub zal na de mara thon in overleg met de Stichting Peuterspeelzalen speeltoestellen en -materialen aanschaffen". DC 't Huukske is een zeer aktieve vereniging met ongeveer 35 leden. Het hoogste team speelt in de eredi visie van de Peelland Dartbond. Met de marathon wil de club het Darten uit de "kroegsfeer" halen. Dat de sport serieus is. is o.a. af te leiden uit het feit dat de darters tijdens de wedstrijden geen alcohol drinken. Ook tijdens de marathon is dat het geval. Als bijzonder extraatje is er op zondag 17 november om 12.00 uur een speciale wedstrijd georgani seerd. De Venrayse politieke partij en zullen dan onderling uit gaan maken wie van hun het beste is.... met darten.... De marathon is zondags om 15 00 uur afgelopen. "Dan hopen we ook een voorlopig eindbedrag van de opbrengst bekend te maken." aldus Carlo de Bruijn. "Iedereen die zelf een bijdrage wil leveren kan die dagen komen kijken (kijken kost niets), in 't Huukske. dat ook 's nachts geopend zal zijn. staat een ton waarin giften gedeponeerd kun nen worden. Mensen kunnen ook geld overmaken op ons bankreke- ningnr. 17.39.53.905". heeft de organisatie dus de foyer van de schouwburg verlaten. "Voornamelijk een kwestie van ruimtegebrek", zegt bestuurslid P Halmans. "We mikken op ongeveer duizend bezoekers en daarvoor is de foyer, vanwege de L-vorm, niet geschikt Een podium dat groot genoeg is om harmonie én mannen koor te herbergen zou bovendien de halve foyer in beslag nemen. We hadden wel kunnen uitwijken naar de zaal. maar die is voor duizend mensen eveneens te klein. De zaal is ook minder geschikt voor proms- concerten". Om in de sporthal concerten te kunnen geven zijn er daarentegen behoorlijk wat aanpassingen nodig. Behalve het podium moet een com plete vloer in de hal worden gelegd. Er worden taps geplaatst, zodat in principe het publiek op de begane grond kan blijven. De tribune is gereserveerd voor mensen die min der mobiel zijn. In de zaal zijn geen zitplaatsen. De kaartverkoop voor Proms '96 verloopt voorspoedig kan Halmans melden. Hij verwacht de 1000 gedrukte kaartjes wel zo'n beetje kwijt te raken. "Begin vorige week zaten we op 350. in het weekend op „zon 700 kaarten. Gezien de publici teit van de laatste dagen verwacht ik dat we we op het streefgetal van 1000 bezoekers mogen rekenen" Dat aantal is volgens bestuurslid Halmans ook ongeveer nodig om quitte te spelen. "We hoeven geen winst te maken", zegt het bestuurs lid van de harmonie. "Ons eerste doel is de promotie van Venray. En Euterpe zelf natuurlijk". 'Venray Pronis '96' begint zaterdag 9 november om 20.00 uur. zoals gemeld in sporthal De Wetteling. Kaartjes, voor zover nog voorradig, kosten in de voor verkoop 15,- en aan de avond kassa 17,50. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Rabobank aan het Schouwburgplein, sigarenhuis Chris Jansen aan de Grote Markt en café 't Podium aan de Kruisstraat. Het programma ver meldt, naast de in het artikel genoemde werken, klassiek, tradi tionals, harmonieniuziek, jazz en pop van componisten als Khatchaturian, Carl Orff, George Gershwin, Edward Elgar, Boudewijn de Groot, Vangelis, Queen en Rodgers en Hammerstein. Zakkenrollen Een 46-jarige Venrayse was maandagmiddag omstreeks 13.30 uur aan het winkelen in het centrum. Toen ze in een winkel af wilde reke nen merkte ze dat haar schoudertas open stond. Uit de tas was haar por temonnee, met daarin ƒ15,- en enke le pasjes gerold, Maandagmorgen had een 17-jari- ge scholiere uit Swolgen haar jas over een stoel in de scholengemeen schap aan de Leunseweg gehangen. Iemand heeft in een onbewaakt ogenblik kans gezien haar porte monnee eruit te nalen. Daarin zaten ƒ150,-, een bromfietscertificaat, pasjes en bonnen. opzij, opzij, opzij! Toen de nieuwe zenders voor het tv-kabelnet in Venray uiteindelijk hun vaste plek op het scherm inna men, waren wij blij dat ook TVE-I hier deel vaan uitmaakte. Voor mijn echtgenote, afkomstig uit Centraal-Amerika. inmiddels goed Nederlands sprekend - en ingeburgerd, dé zender die haar moedertaal in huis bracht. Via de nieuwsuitzendingen kreeg zij. bij lijd en wijle, goede - maar soms ook trieste berichten uit haar vaderland en was TVE-I op die momenten de band met thuis. Zo ontving zij b.v. de juiste toedracht over de trieste gebeurtenissen in het Mateo Flores Stadion in oktober; volgde zij vrijwel op de voet de pre sidentsverkiezingen in haar land en bleef zij, dank zij TVE-I op de hoogte van ontwikkelingen in Latijns-Amerika, kortom: TVE-I was ons tweede 'huisnet'. Voor mij zelf genoot ik van de Spaanse taal - de snelst groeiende wereldtaal - en had zodoende de mogelijkheid de uitspraak hiervan beter onder de knie te krijgen. Wat gebeurde echter afgelopen week.' TVE-I verdween van de kabel en moest plaats maken voor 'n ordinaire - tweede - pop- en schreeuwzender. "n Simpele mede deling op de kabelkrant en dat was 't dan Na onze eerste uiting van woede, vragen wij ons nu af welke idioot hier de hand in heeft gehad. Wal 't niet mogelijk hierover, op zijn minst, overleg te plegen met de, toch ook niet gering in aantal zijnde Spaanse gemeenschap in Venray, of het verstrekken van 'n acceptabele motivering voor deze rigoureuze verwijdering? Wat het niet beter of logischer geweest om 'n keuze te maken tus sen TV5 en RTBF. de Franstalige zenders die nu als stiefkinderen gehandhaafd blijven. Via onderzoek in 't verleden moet u bekend zijn dat er voor deze zenders minimaal belangstelling bestaat onder de kij kers. Zoals het nu gebeurd is, schopt Mega Telediensten een niet onbe langrijke bevolkingsgroep in Venray op een pijnlijke manier onderuit en past hier de bloedrode kaart! Dames en heren die iets te zeggen én te regelen hebben bij KTV Venray: wij zijn boos en teleurge steld en danken voor deze wel-on- doordachte ingreep! J.M.J. Pluijmen November glasbakkenmaand November is uitgeroepen tot glas bakkenmaand. Een prima idee. Dan wordt hel nl. ook eens tijd dat er wat gedaan wordt aan de hygiëne rond om die glasbakken. Een wasbeurt is op veel lokaties wel op z'n plaats. Sinds de glasbakken in hel Venrayse straatbeeld te zien zijn, worden die bakken alleen maar zwarter en zwarter. Zwart van het vuil. Bacteriën tieren er welig op en ondanks de natuurlijke reiniging door het hemelwater blijft het een stinkboel bij de bakken En probeer dan maar is in de "wespentijd" iets in die bak te gooien. Kijk maar eens rond en neem bij voorbeeld de bak bij Het Schuttersveld. Een afknapper, of niet soms. Als die bakken regelma tig gereinigd worden ziel de burger ook nog iets van de belastingcenten. De rest blijft toch al zo vaag. M. Greevink Supermarkteigenaar Sraar van Dijck uit Landweert keek zondagmorgen wel heel raar op, nadat in zijn bedrijf het alarm was afgegaan. Toen Van Dijck ging kijken trof hij geen inbrekers aan. Wel stond een grote ontbijttafel gereed, klaargemaakt door zijn personeel. Deze week is het nl. 12.5 jaar geleden dat van Dijck zich in Landweert vestigde met een supermarkt. Bijna 12 jaar was hij gevestigd in een noodwinkel, sinds begin dit jaar in liet fraaie winkelcentrum van Landweert. Kleindieren Sportfokkers Vereniging KSV Venray e.o. houdt in het.weekend van 9 en 10 novem ber haar jaarlijkse kleindierenshow. Ruim 80 leden van KSV Venray e.o. zullen een groot aantal dieren zoals watervogels, siervogels, sier- duiven, grote en dwerghoenders, konijnen groot, middel, klein en dwerg, cavia's en kleine knagers tentoonstellen. Enkel dit al is een lust voor 'net oog van elke dieren liefhebber. Tevens zijn er diverse activiteiten voor groot en klein, zoals een door lopende demonstratie spinnen met wol van het angorakonijn door mevr. A. Lahaye-Meijer. Men zal kunnen constateren dat uit deze wol de meest fraaie vesten, truien, hand schoenen etc. zijn te vervaardigen. Ook een tombola met prachtige prijzen en een dierenknuffelhoek voor kinderen zullen niet ontbreken. Verder zal een caviawedstrijdbaan voor de bezoekers ook de nodige spanning opleveren. Door de schoolkinderen ingele verde kleurplaten worden in de ten toonstellingsruimte geposeerd, de prijsuitreiking hiervan zal tijdens de opening van de show plaats vinden. De officiële opening wordt zater dag om 20.00 uur verricht door dhr. W.J.M. Weijers, bestuurslid van Dorpsraad Merselo. De openingstijden van de show zijn: zaterdag 9 nov. van 16.00 tot 22.00 uur en zondag 10 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderen beneden 12 jaar hebben gratis toegang. j Aanstaande zaterdag wordt in porthal De Wetteling voor de Ireede keer een promsconcert ehouden op initiatief van harmo- ue Euterpe. Behalve de harmonie Jelf werken daar popband Design, Jiet Venrays Mannenkoor en enke- i Venrayse vocalisten mee. De Jptredende artiesten zijn al kaanden bezig met het instude- Jen van hun bijdragen. De laatste keken worden de repetities in Ukaar geschoven, want het moet latuurlijk wel sanien klinken. |)rukke tijden voor de muzikan- "Peel en Maas" woonde een kpetitie bij. Een verslag door jert Albers. |De Kcmpweg ligt er donker en lerlaien bij. maar de parkeerplaats lij de Perdstal staat vol auto v De Toffe klappen op een drumstel en leunende bastonen wijzen op liuzikale activiteit binnen in het Jebouw. Als de deur opengaat komt lid alleen de muziek je tegemoet, jok een muur van warmte. Het zaal- Be is volgepropt met muzikanten, pel merendeel is afkomstig van de jrmonie. het midden van de zaal tordt bezet door de leden van lesign. Zangeres Miranda Willems fent het eerste couplet van Donna mmer's 'Last dance'. "De noot dus oon aanhouden tot de zang iet", concludeert Euterpe-dirigcnt i Rutten na afloop van dit onder- De jeugdige dirigent staat kteld en in hemdsmouwen voor brkest. 1 de Perdstal. de eigen repetilic- pimte van harmonie Euterpe. reni de Venrayse harmonie samen pet het orkest Design voor Venray roms '96, het tweede promscon- lert, dal dit keer wordt gegeven in torthal De Wetteling. Het is zater- fcg. één week voor de voorstelling. Iroeg in de avond. Behalve de har- lonie en Design zijn vocalisten liranda Willems en Geert Pelzer nnwezig in het bedompte lokaal, «en wonder dat Euterpe zo ijvert tor een nieuw onderkomen IZangere-s Miranda en zanger Jeert nemen weer plaats achter de icrofoon. Music was my first Jve.. zet Geert in. De John Miles- passicker wordt vertolkt door twee ïcalisien. "Dat houden we gewoon b". zegt de dirigent. "Het is toch de Èegift" Na het eerste zangstuk larst de harmonie los, inclusief Jombones, tuba's en paukenslagen. Ba de bombast van 'Music' komt Martien Wijnands nog even voor fts heel anders, het Concert voor fömpet van Hummel. Wijnands Proms '94 met toen nog Burlesk. Links Sjaak van Els. zaterdag ook weer erbij (foto Paul Franssen moet eerst even een slokje water nemen, want het s behalve warm ook nog droog, in de Perdstal. Achterin de zaal maken slagwerkers Fer van Els en Frits Lucassen grap jes over de tap die nog steeds toe is Over een kwartier is hun lijden afge lopen Als de klok half acht aanwijst is de repetitie gedaan. De meeste muzikanten schieten snel in hun jas sen en zoeken de frisse lucht op. Op weg naar builen heeft dirigent Stijn Ruiten even tijd. "Het staat er goed voor", zegt hij. gevraagd naar de stand van zaken. "Alleen komen we aan het instuderen van ons eigen repertoire voor het concert niet toe Vandaar dat we morgenochtend een extra repetitie alleen voorde harmo nie hebben ingelast". Het zijn drukke tijden voor de Venrayse muzikanten. Naast de wekelijkse repetitie heeft de harmo nie al enkele malen geoefend met de andere partners in het project. Vorige week zat zaal In den Engel vol toen Euterpe en het Mannenkoor tot harmonie trachtten te komen. Vandaag is het Design en in de dagen voor de uitvoering komen de gezelschappen in verschillende samenstellingen nog een paar keer bij elkaar. "Liefde voor muziek hè", verklaart drummer Hans van Els van de harmonie het motief voor al die inspanningen. "Weer 'ns wat anders dan altijd hetzelfde", antwoordt de besnorde Fer cryptisch als hem gevraagd wordt naar het aantrekke lijke van samenwerking met een popband en vocalisten. Voor zanger Geert Pelzer is het zingen met een groot orkest en koor een voorrecht. "Dat is toch gewel dig. hoor. Heel anders dan met een bandje, waar je alleen gitaar en soms toetsen als begeleiding hebt Heel leuk om te doen". De zingende kroegbaas vertolkt onder meer 'Nights in white satin" van de Moody Blues en 'Ik leef niet meer voor jou' van Marco Borsato. Pelzer hoopt dat het goed gaat met het geluid zater dag. "Ik heb begrepen dat hel bedrijf dat voor de installatie zorgt ervaring heeft met werken in sporthallen dus ik hoop er het beste van. Dat een popband, koor en een harmonie elk hun eigen eisen aan het geluid stel len. maakt het extra ingewikkeld". PROMOTIE Voor het tweede promsconcert Rabokantoor Ysselsteyn verbouwd Het onlangs verbouwde gebouw Rabobank Zevenrode in sselsteyn zal a.s. vrijdag officieel orden geopend. Zondag 10 ovember is er een open dag waar dereen een kijkje kan komen emen in het nieuwe bankgebouw. De opzet van het vernieuwde kan- or in Ysselsteyn dat vanuit een ntraal punt de bedrijfsrelaties van abobank Zevenrode worden oördineerd en bediend. Via het mieuwde bankhal-/bedienings- ncept wordt door optimaal ebruik te maken van automatise- ing meer tijd vrijgemaakt voor advisering richting particulieren en bcdrijfscliënlen. De klanten kunnen op zondag 10 november een en ander zelf komen ervaren tijdens de open dag in het vernieuwde gebouw aan het Lovinckplein. Tussen 10.30 en 16.00 uur staat het bankgebouw open en kunt U alle informatie over de bouw en de inrichting krijgen. Bovendien worden diverse demon straties gegeven op het gebied van bankeiren. De koffie met koek staat natuurlijk klaar. Voor de kinderen is er een speciale attractie en voor de volwassenen een leuke attentie. De Peeldancers, de vastelaoves- dansvereniging uit Ysselsteyn houdt op 17 november a.s. een eigen toernooi. Het is voor het eerst dat de Peeldancers, die al jaren succesvol zijn bij diverse wedstrijden, zelf een toernooi organiseren. De Peeldancers zijn voortgeko men uit vastelaovesvereniging De Piëlreus uit Ysselsteyn maar al sinds vele jaren zelfstandig. De vereni ging telt 31 dansende leden onder leiding van trainster Jolanda Poels. De kleinste onder de danseresjes, een groep van 15 kinderen, krijgt training van Peggy Mennen. De Peeldancers kennen drie groe pen. de Little Stars (v.a. 5 jaar), de Happy Stars (ca. 1 I jaar) en de Dancing Stars (14-18 jaar). Verder zijn er nog zes solodanseressen onder de Peeldancers. De leden trainen wekelijks 1 of 2 keer en doen mee aan de vele toer nooien die tussen november en april worden gehouden. Streven voor dit seizoen is weer present zijn op het E.K. Dit jaar organiseren de Peeldancers zelf een eigen toernooi dat zal worden gehouden op 17 november in zaal D'n Eik in Rips. Aan dat toernooi zullen 25 vereni gingen met samen 250 dansers en danseressen deelnemen. Het toer nooi begint 's morgens om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 19.00 uur. De dansers en danseressen komen uit België en Nederland. De dakdekker... Personeel van het aan de St. Jozefweg gelegen Arbeidsbureau zag donderdagmiddag dat op het dak van de Hoge Beek een man op en neer liep. Omdat 'zelfmoordac ties' in het verleden regelmatig voorkwamen werd de politie gealarmeerd. Die ging kijken en trof op het dak inderdaad een man aan. Dat bleek een werknemer van een in Venray gevestigd dakdek- kersbedrijf te zijn die daar aan het werken was. y

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11