VVV-Nieuws f REGIOKALENDER "j w VVV-Nieuws aahM# Wie gebruiken er drugs? Aktiviteiten Agenda Wereldwinkel Venray Kermis en Vastelaovend, Hazepaeper ien de Beejekurfü! Venray Proms '96 T'ai chi chuan Last van faalangst? Doe er wat aan! Oud papier Kinderpost zegels en kaarten Concert/ toneelavond in Oostrum Opbrengst Toy-run 1996 UW B PEEL EN MAAS Donderdag 31 oktober 1996 - Pagina 9 Heel simpel gesteld: iedereen die daar behoefte aan heeft! Als je naar de redenen kijkt waarom jongeren gebruiken valt op dat nieuwsgierigheid hoog scoort. Dat heeft dan ook te maken met de levens fase waarin de jongere zit. Als je rond de 14 jaar bent. ziet de wereld er weer heel anders uit, als de jaren daarvoor. Vaak zitten jongeren op een nieuwe school, met nieuwe vrienden of vriendinnen. Alles wat daarvoor vanuit de oude situatie als vertrouwd en aannemelijk voorkwam, begint betrekkelijk te worden. Naast anders omgaan met vrienden betekent het dat jongeren ook vaak nieuwsgierig zijn naar middelen die hen helpen om deze veranderde situatie aan te kunnen. Het is een tijd van onzekerheden waarbij elk houvast goed gebruikt kan worden. DRUGS KUNNEN EEN HOUVAST GEVEN! Zo kan een sigaret je wat meer zekerheid geven als je met nieuwe men sen in een groep zit. Ook kun je daardoor beter contact hebben met een groep die allemaal roken of regelmatig een pilsje drinken. Ook zijn er men sen die zo druk zijn dat ze koffie of andere middelen gebruiken om zichzelf beter te laten presteren. Ze vergeten vaak dat ze hun lichaamsreserves op den duur aantasten. Dan heb je ook altijd nog mensen die op zoek zijn naar 'kicks'. Het 'nor male' leven voldoet niet en men wil steeds sensatie. Anders verveelt men zich. Er zijn ook mensen die middelen gebruiken vanwege het feil dat men zaken wil vergeten, of om te kunnen slapen. Meestal gaat het dan om pro blemen waar men niet direct een oplossing voor weel. En inderdaad, het probleem verdwijnt! Echter tijdelijk want als het middel uitgewerkt is, komt datgene waar je de drug voor nam weer terug. Op zich is dat niet zo'n probleem, maar hoe vaker je gebruik maakt van een drug hoe groter de kans is dat je vermogen om allerlei problemen en probleempjes op te lossen, ook verminderd. Er zijn dus veel oorzaken die uiteindelijk tot druggebruik kunnen leiden. Van belang daarbij is dat de gebruiker zelf nog de keuze heeft om te bepa len of hij wel of niet gebruikt. Je hoort veel jongeren zeggen dat het een gewoonte is'om met elkaar een drug te gebruiken. Een gewoonte kan erg Hardnekkig worden en hel is daarom zinnig om toch af en toe eens te bekij ken in hoeverre jc niet afhankelijk (lichamelijk of geestelijk) van een bepaalde stof bent geworden. Een voorbeeld hiervan was een jongeren van 20 jaar die bij de hulpverle ning aanklopte. Na de MEAO wilde hij het een jaar rustig aandoen en richtte hij zich vooral op uitgaan met zijn vrienden. Hierbij werd steeds stevig wiet gerookt. Na een jaar werk hij onder druk gezet door de uitke ringsinstantie om werk te gaan zoeken en hij wilde dit ook. Hij kwam al redelijk snel aan werk, maar merkte tot zijn schrik dat hij 's ochtends niet in staat was om z.ijn verantwoordelijkheden na te komen (opstaan, wassen, ontbijten), 's Ochtends nog onder invloed maakte het hem allemaal niet zoveel meer uit. Een paar uur later sloeg de schrik om zijn hart toen hij besefte dat hij de zaken weer uit de hand had laten lopen. Als je toch eens kritisch naar je gebruik - wat, welk middel dan ook - zou willen kijken, kun je hiervoor altijd contact opnemen met de Stichting "ynthese. Unit Venray (tel. 0478-586245) of het CAD (tel. 077-3548200). Vastelaovesvereniging De Piëlhaas presenteert: ACTIVITEITEN AGENDA NOVEMBER 1996 vrlnov Inrv Conircm: Flamencodans 2ö.00u Schouwburg m3mv Close Harmony Group ConfeUi+ Zanggroep Evergreen 11 JOu Schouwburg di5/»o6 Tineke Schouten 20.00u Schouwburg vrSnov (Vr Bettelsiudent: Operette 20.00u Schouwburg *ni9nov Prom\ Concert 21) 00u Sporthal de Wcneling za9nov Schakelt, Tooccl 20.0ÜU Schouwburg zolOnov Fanfare St. Oda+Bracsband Pcelland 11.30 Schouwburg malloov Seuoemopening CamavaKvereniging "De Piëlhaas' dil2nnv Flairck 20.00u Schouwburg wol3nov De Gelaande Kal. Jeugdtheater 20.00u Schouwburg doMnov Benny Neyman 20.00u Schouwburg *mI6/io17 Dart marathon tb.v. Peuterspeelzalen Venrav a 12.00 tot 15.00u Café-Bar 1 Huukske *zal</zol7 Atelier de Spindel Open Dagen/Expositie/ Demonstratie rijde schilderen 11.00-17.00 Castenraysewcg Oirk" u 1 taov Vorstcraod sbaJ Y sselsteyn io17dov Ha/epaeper. Foyer Schouwburg Intocht Sinterklaas 15 OOu Bordes Muziekschool dil9nov Groot met te vermijden Theatershow 20.00 Schouwburg wo20nov Marlies Helder; Mu/iek 20.00u Schouwburg vr22nov Giselle; Russisch Ballet 20,00u Schouwburg ai2Jnov Purper 20.00u Schouwburg M)2dnov Die Fidclen Rosenialcr+Drumband Sl.Oda Merselo 11.30 Schouwburg *io24dov St. Nikolaaswandcliocht 5-10-20km 9.00-17.OOu Café 'l Anker di26nov I vo de Wijs en Peter Nieuwint; Literair Variété 20.00u Schouwburg wo27nov Tianssylvaans Phylharmoniscli Orkest 20.00 Schouwburg do28nuv Hert Klunder; Cabaret 20.00u Schouwburg zaJOnov Evita; Musical 20.00u Schouwburg Alle met een gemerkte evenementen rijn aangemeld bij dc ACEV en komen in aanmerking voor vermelding op de Venray Agenda Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die U by ons kunt boeken. NOVEMBER 1,2,3 Music Nights I t/m 3 Music Meeting 1 t/m lthbeti.4) Evita 5 André Rieu 14 Stephen Jay Gould 14,15 Chippendales 17 Benefietfestival 19,20 ir Amnesty Intern. The Chippendales 15 De Dyk 24 llet Z.wuncnmeer 24.27 Rene Froger 29.30,31 Jumping Indoor Maastricht 30 Nabucco 30 Rene Kroger DECEMBF.R 6 Carmen 6 BZN 9 The Young Christmas 12 The Blind Boys of Alabama 13 Urban Dance Squad 13 Rob de Nijs, Kerstconcert 14 Hair 16 André Hairs 17 Christmas Carols 18 Rob de Nijs 26 Don Koukkenkoor 26 t/m 28 Rene Frogcr 27 Tom Parker's Young Christmas 29 i/m 31 Freek de Jonge JANUARI 3,5,8,10 West Side Story 4 Un Ballo in Murschera 7 W'ien Bleibt Witn 14 Randy Crawford 16 Laura Pausini 18 BZN 19 Jove Carrtras 24.25 Evita 26 Nabucco 29 Clouseau Maastricht Nijmegen Den Haag Arnhem Amsterdam Den Haag Amsterdam Amsterdam Arnhem Amsterdam Den Haag Breda Arnhem Den Haag Amsterdam Amsterdam Amsterdam Den Haag Den Haag Utrecht FOTOWEDSTRIJD Maandag 14 oktober j.l. zijn in de bibliotheek de winnaars van de foto wedstrijd bekekend gemaakt die de VVV ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum heeft georganiseerd Met het thema "Wie zet Venray promotio neel het schitterendst op de foto" zijn 18 mensen aan de slag gegaan. In totaal zijn er 40 foto's ingeleverd. De winnaars van de wedstrijd zijn als volgt: le prijs: Joost Gereadts 2e prijs: Elly Swinkels 3e prijs: Peter Smits Hierbij willen wij tevens van de gelegenheid gebruik maken om de vol gende mensen te bedanken: - alle deelnemers voor hun inzet en moeite - de Venrayse fotohandelaren voor de prijzen die zij beschikbaar hebben gesteld - de vakfotografen: Dhr. Hirdes en Dhr. Achten voor de jurering NIEUW: LEDENSPECIAL SKI-TOPPERS IN DE ALPEN Nieuw bij de ANWB is de Ledenspecial Ski-toppers in de Alpen. In deze special treft u twintig wintersportplaatsen aan. Van de grote skigebieden die bij de plaatsen horen krijgt u een uitvoerige beschrijving, een piste kaartje en een overzicht van faciliteiten. Tevens staat er ook informatie over de gemiddelde sneeuwhoogten in. Omdat wintersport meer is dan alleen skieën krijgt u eveneens een indruk van de sfeer in de betreffende plaatsen en informatie over onder meer hotels, pensions, en restaurants. Daarbij komt het prijsniveau ook aan de orde. Deze ledenspecial is ver krijgbaar voor 4,95 op vertoon van uw ANWB-Lidmaatschapskaart. LEDENWIJZERS WINTERSPORT Omdat de wintersport voor de deur staat zijn de nieuwe wintersportleden- wijzers reeds bij de ANWB verkrijgbaar. Het gaat om de volgende titels: Autorijden in de winter. Wintersport voor beginners, Snowboarden, Aankoop en onderhoud van skimateriaal en wintersport in de landen: België-Duitsland-Frankrijk, Zwitserland-Italië, Oostenrijk, Oost-Europa en de Verenigde Staten. Rotterdam Den Haag Amsterdam Amsterdam Amsterdam Utrecht VVV venray grote markt 23. postbus 330, 5800 ah venray, holland, lel. (0478) 510505. fax (0478) 512736 Max Havelaar-koffie: de beste keus! Op 17 november is hel weer aver. Het eerste weekend na de Ide van den elfde: 'Hazepaeper'. Dt traditionele opening van het Ata we carnavalsseizoen. De orga nisatie van deze middag lig ook «eer in handen van de commissie Liedje van Vasteloavesvcreniging De Piëlhaas. Wie zich het Liedjesfestival van 21 september jl. nog herinnert weet dat er alles aan gedaan is om van deze zon dagmiddag een groot spektakel te maken. Hazepaeper is hij uitstek een familiegebeuren. Een treffen van vastelaovesvierders aan de voor avond van dit mooie volksfeest, iedereen is daarbij van harte wel kom. Tijdens dit middagprogramma, dal om 14 11 uur begint, is er van alles te beleven in de schouwburg. Zo wordt tijdens Hazepaeper de nieuwe cd gepresenteerd. Het eerste exemplaar wordt uitgereikt aan iemand die hart heeft voor dc vaste- laovesmuziek en hieraan ook een flinke bijdrage levert. Dit jaar zal Frank Peters de eerste cd ontvangen. Frank is zo langza- rhand de 'hofleverancier' gewor den van de arrangementen voor car navalsliedjes. Met het uitreiken van de eerste cd aan Frank wil Dc Piëlhaas haar waardering uitspreken voor zijn bijdrage. Dan is er elk jaar wel een joekska- pel die elf jaar bestaat. Dit jaar is dat In Venray wordt zaterdag 9 november voor de tweede keer een Night of the Proms gehouden onder de titel Venray Proms '96. Meer dan 200 Venrayse muzikan ten. zangers en zangeressen wer ken mee aan het programma dat 27 titels uit de pop-, klassiek en musi- ealhistorie bevat. 'Proms '96' wordt georganiseerd door Koninklijke Harmonie Euterpe, maar de harmo nie heelt dc hulp ingeroepen van andere Venrayse muzikale krach- len.In wisselende samenstellingen spelen cn zingen zij zich geduren de door het repertoire heen, waarna Design tekent voor de swingende afsluiting. Het 'Proms '96'-concert begint zaterdag 9 november om 20.00 uur, zoals gezegd in sporthal De wetteling. Kaarten voor het spek takel zijn verkrijgbaar bij de Rabobank aan het Schouwburgplein, bij sigarenhuis Chris Jansen aan de Grote Markt bij café 't Podium aan dc Kruisstraat. Dc entree bedraagt 15.-. aan de zaal -indien voorradig- kost een kaartje 17,50. joekskapel Schabberjoeks uit Ysselsteyn. Deze kapel zal tijdens Hazepaeper op gepaste wijze in het zonnetje worden gezet. Ook wordt tijdens Hazepaeper de culturele medaille van De Piëlhaas uitgereikt. Dit jaar komt de familie Geven van de Broekweg hiervoor in aanmerking. Sinds jaar en dag is deze familie op de Venrayse kermis te vinden. Tijdens Hazepaeper zal dc familie Geven een kleine draai molen plaatsen in dc foyer van de schouwburg. Hiervan kan door de kinderen gebruik gemaakt worden. Het hele programma tijdens Hazepaeper staat dan ook in het leken van kermis. Ook een volks feest voor groot en klein. Het festijn in de schouwburg wordt nog eens extra opgesierd door de aanwezig heid van een echt draaiorgel. Hazepaeper moet op 17 november een happening worden voor groot en klein. Het programma is erop afgestemd en er is voor 'elk wat wils', met name voor de kinderen zijn er volop activiteiten. Verder is er gedacht aan versnaperingen en kleine gerechten. De traditionele hazepaeper zal natuurlijk ook te ver krijgen zijn. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas hoopt op een groot aantal bezoekers. Het programma begint om 14.11 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. tol ziens op 17 november in de foyer van de schouwburg U weet wat het zo ongeveer inhoudt, u wilde al langer geleden beginnen, dit is uw kans. Er zijn echter velen die de behoef te voelen om met behulp van een methode plezier te beleven aan het gecoördineerd bewegen van lichaam en geest. Om daarna zonder bewuste coördinatie natuurlijker le bewegen (en te staan), en dat mede daardoor het innerlijk besef groeit van een eenvoudig en natuurlijk aanwezig zijn. Maar men is onbe kend met het feit dag T'ai chi chuan dit kan geven. Om kort te zijn: T'ai chi chuan is een beproefde bewegingsleer (of kunst) met een martialen, een gezondheidskundige en een medita tieve pijler. Steeds bij elke bewe ging maken alle drie de pijlers deel uit van de oefening. Gaandeweg zul je zelf ontdekken wat de oefening je geeft en dat wordt dan je motivatie. Wil je je een beter beeld vormen, dan kun je eind november deelne men aan een open les. Er starten groepen in Venray, Roermond en Kerkrade. Informatie kun je verkrijgen op onderstaand tel.nr. 077-3519839. Medio november 1996 start de PedagogenPraktijk Venray met een tweetal trainingen voor faalangstige jongeren in de leeftijd van 12-15 jaar en van 16-18 jaar. Faalangstige jongeren zijn bang niet te kunnen voldoen aan de verwachtingen van henzelf of van anderen t.a.v. sociale vaardigheden en leerprestaties. In de training wordt, naast het geven van inzicht in het ontstaan van faalangst, veelvuldig geoefend met effectieve re manieren van omgaan met faal angst. Geleidelijk aan zal de jongere meer zelfvertrouwen krijgen, zih meer zelfverzekerd voelen in socia le contacten en minder gespannen zijn bij het leveren van leerpresta ties. De training vindt plaats in kleine groepen van vier tot maximaal zes jongeren. Er zijn tien wekelijkse bij eenkomsten van telkens 1,5 uur. In overleg met de deelnemers worden de trainingen vroeg in de avonduren danwel op zaterdag overdag gege ven. Voor meer informatie en opga ve kunt u terecht bij: PedagogenPraktijk Venray, tel. 0478-588229/589659. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bemhardstraat en Nassauplein) lus sen 18.00 en 20.00 uur. De data voor de rest van dit jaar zijn: 1 nov. en 6 dec. Wij verzoeken u vriende lijk oud papier voor 18.00 uur bui ten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00 tol 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse markt. Ons adres: Kiosk la. wijk Brukske (links van basisschool De Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. DE WIEËN e.o. Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, St. Antoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zaterdag, 2 november om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. Wijziging ophaaldalum! Met ingang van woensdag 27 november zal voortaan op de laatste woensdag van de maand, vanaf 18.00 uur, het oud papier worden opgehaald in bovengenoemde buurt (in december op woensdag 18 dec.). MOLENKLEF EN BIEZENVENNEKE E.O. Vanaf woensdag 27 november om 18.00 uur zal Atletiekvereniging Venray - Regio eveneens iedere laatste woensdag van de maand oud papier ophalen in Molenklef e.o. en Biezenvenneke e.o. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. LANDWEERT III Maandag 4 november halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed le zetten. LOURDESWERK HEIL DER ZIEKEN Woensdag 6 november wordt er papier opgehaald route Vredes-kerk. aanvang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. Voor de 70e keer worden er kin derpostzegels verkocht. Circa twin tig vrijwilligers beginnen in de Openbare Bibliotheek op woensdag 6 november met de verkoop van de nieuwe serie Kinderpostzegels. Hel thema van dit jaar is: Bouwen aan de toekomst. De verkoopstand van het plaatse lijke comité in Venray is te vinden in de Openbare Bibliotheek, iedere dag van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. De waarden van de drie Kinderpostzegels zijn: 70 35 cent en twee maal 80 40 cent. Naast het velletje Kinderpost zegels, de eerste-dag-envelop en het PTT-mapje. verkopen de vrijwilli gers een uitgebreide collectie wens kaarten. Op zondag 3 en maandag 4 november zullen harmonie Sub Matris Tutela en toneelgroep De Vlasbloem weer hun jaarlijkse con cert- en toneelavonden houden. Beide avonden zullen worden geo pend door het tamboerkorps, die o.a. 'The old man and the sea' en Pour Karine' zullen uitvoeren. Samen met de harmonie zullen ze de mars Atlanta 1996 ten gehore brengen. Hierna zal de harmonie enkele concertwerken in het lichte genre brengen en wel o.a. The Hobbits. Bohemian Rhapsodie en Circus Renz. Het programma zal worden voortgezet door toneelgroep De Vlasbloem. Deze zal dit en het andere weekend haar 50-jarig jubi leum vieren. Zij openen dit jubi leumfeest op 3 en 4 november met hun jaarlijkse toneelopvoering. Op het programma staat het blijspel 'De geflipte Flierefluiter'. Het is een blijspel in vier bedrijven en is geschreven door Hub Fober. Korte inhoud van dit spel is als volgt: De familie Groen woont al jaren in het huis van opa Brandsma. Mevrouw Groen deelt de lakens uit in huize Groen. Mijnheer Groen is zakenman en moet regelmatig voor zogenaamde zaken naar Brussel. Dolly de dochter wil actrice wor den. Vincerjt de zoon is ambtenaar bij de gemeente, maar voert niets uit. Trouwens de hele familie Groen doet of ze alles kunnen maar ze bezitten geen stuiver, alles is van Teun Brandsma. Opa Brandsma is na vele omzwervingen weer terug naar zijn eigen huis gekomen, maar wordt daar zeer slecht behandeld. Doortje het dienstmeisje stopt opa af en toe een boterham en een kop koffie toe. Maar opa zal daar veran dering in brengen. Doortje moet he daarbij helpen. Alles loopt toch iets anders. Dan verschijnt notaris Gelders met een somber bericht. Wat dit allemaal voor komische verwikkelingen met zich meebrengt kunnen we zien in deze zeer leuke plattelandskomedie. Beide avonden beginnen om 19.45 uur. Op 9 november zullen zij het 50- jarig jubileum voortzetten met een eucharistieviering die om 19.00 uur begint waarna om 20.00 uur een receptie begint die tol 21.30 uur zal duren en waar natuurlijk iedereen van harte welkom is. Deze receptie zal worden gehouden in zaal De Karklingel. Na deze receptie zal het feest met de leden worden voortge zet. De zevende Toy-run is in septem ber jl. weer gehouden door de motorclub uit Oostrum MTC Aostrum. De Toy-run is dit jaar gehouden voor het kindertehuis De Widdonck in de plaats Heibloem. Dit is een kindertehuis voor kinde ren van 4 tot 16 jaar. De financiële opbrengst van de Toy-run komt deze keer op ƒ1.700,-. Het geld werd symbolisch in ont vangst genomen door twee mede werkers van De Widdonck en zeven kinderen. Dit gebeurde op zondag 13 oktober in het clubhuis van MTC Aostrum in aanwezigheid van de organisatie en clubleden, onder het genot van koffie en vlaai en een drankje. Het geld wordt besteed aan de inrichting van een nieuwe recreatie ruimte in een bestaand gebouw van het tehuis. Hier kunnen alle kinde ren in de toekomst gebruik van maken. Het was schitterend weer. Mede hierdoor is de Toy-run weer goed verlopen voor de motorrijders en de organisatie.. De organisatie van de Toy-run en de motorrijders bedankt de kinderen en begeleiders van het kindertehuis voor de hartelijke ontvangst die hen ten deel viel aldaar. Tevens bedan ken ze de marchals en alle anderen die meegeholpen hebben. Alle motorrijders en passagiers worden namens de motorclub bedankt voor het meegebrachte speelgoed en voor het meedoen aan deze toertocht voor dit kindertehuis. Ook willen zij het Rode Kruis en de politie bedanken voor hel bege leiden van de Toy-run. Verder wor den alle sponsors bedankt die gehol pen hebben deze Toy-run weer te laten slagen. Vuilniszak in brand Zaterdagmiddag ontdekte bewo ners dat er vanuit de berging bij hun woning aan de Stationsweg rook ontwikkeling was. Op onderzoek gaande bleek een vuilniszak in brand te staan. De bewoners hebben de brand kunnen blussen en de brandweer hoefde niet in actie te komen. Diefstal uit tuin Een 32-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van vier tuin stoelen en een tafel uit zijn tuin aan de Beemdkroon. Om die meubels mee te nemen was een elektriciteits kabel doorgesneden. Dat had tot gevolg dat de stroom was uitgeval len waaraan de diepvrieskast was aangesloten. De inhoud daarvan was onbruikbaar geworden. De schade bedraagt meer dan ƒ2.000,-. Koffie met het Max Havelaar- keurmerk heeft in de Wereldwinkel^ van het begin af aan een belangrijke plaats ingenomen en doet dat nog steeds. In de loop der jaren is de verkoop van Max Havelaar-koffie in Wereldwinkels sterk toegenomen dankzij een breed assortiment en een persoonlijke klantbenadering. Ook de super markten zijn inmiddels doordrongen van het belang van eerlijke koffie, want op de meeste winkelschappen is tegenwoordig Max Havelaar-kof fie te vinden. Een ooede zaak! Koffieboeren en -boerinnen moeten immers kunnen profiteren van een eerlijke prijs voor hun product. Voorwaarden voor koffie met dit keurmerk is dat de koffiebonen rechtstreeks moeten worden inge kocht bij de kleine koffieboeren die hiervoor een gegarandeerde, vaste prijs en een toeslag op de wereld marktprijs krijgen. Max Havelaar- koffie geeft boeren de zekerheid van meerjarige contracten en zorgt voor voorfinanciering. Wereldwinkel Venray heeft zich de laatste jaren ster gemaakt voor het belang van Max Havelaar-koffie. In 1994 werd via het koffiemanifest een oproep aan politici gedaan voor rechtvaar dige prijzen. Er was de actie 'Max Havelaar in de Wereldwinkel: De beste keus' en de consumentenactie 'Europa open voor eerlijke koffie'. Vorig jaar schonk de Venrayse hore ca Max Havelaar-koffie tijdens het festival Venray Wereldwijs. Begin dit jaar is begonnen met een grootverbruikersactie. Een nieuw product in de Wereldwinkel is de Kilimanjaro-koffie. Deze kof fie is op de markt gebracht vanwege de slechte positie van Afrika op de wereldmarkt en vanwege de moor dende concurrentie. De arabicabo- nen in deze koffie zorgen voor een milde smaak, terwijl de robustabo- nen voor het pittige karakter zorgen. Tijdelijk is bij twee pakken Kilimanjaro-koffie een cd met Afrikaanse muziek verkrijgbaar. De "Wereldwinkel verkoopt ook Organico-koffie. een biologisch geteelde koffie. Dit betekent dat er geen chemische bestrijdingsmidde len en kunstmest aan te pas zijn gekomen. Deze middelen mogen op de korte termijn meer opleveren, ze verzieken de bodem uiteindelijk. Andere soorten koffie in het assorti ment zijn onder ander Indio-, Tanzania-, Residentie-. Campesino- en oploskoffie. Voor het kopen van koffie met het Max Havelaar-keurmerk geeft u de koffieboeren en -boerinnen een kans op een rechtvaardig bestaan! Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS WEEKBLAD In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 2 november: Open dag PC Hobbyclub Venlo van 11.00 tot 16.00 uur in ontspannings gebouw 't Wonder (naast NS-station Blerick). De bezoekers kunnen demonstraties en informatie verwachten over de Internet, Windows voor kinderen, MIDI en de verwerking van videobeelden. Voor info; (0478) 58 4403 of (077) 354 26 17. Zaterdag 9 november: Presentatie van het boek 'Sporen die bleven'. Het boek handelt over de deportatie van mensen uit de regio door de Duitsers in de herfst van 1944. Het boek is geschreven door de historicus dr. Cammaert. De presentatie vindt plaats in De Turfhoeve in Sevenum. Het openbare gedeelte duurt van 15.30 tot 17.30 uur. Maandag 11 november: Jamsessie bij OJC Niks. De kans voor beginnende bands danwei solisten om podiumervaring op te doen. Voor apparatuur en instrumenten wordt gezorgd. Voor info: Mark Stroeken. tel. (077) 398 38 38 of OJC Niks, tel. \^)77)398 31 20.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9