Raad akkoord met sobere begroting Venray écht op eigen benen KEERpunt verdeelt politiek Brede kritiek op sociaal vangnet nes C- 11 Niet gratis parkeren tijdens 'daluren' Samenwerking wil per se burgeronderzoek Paspoort in Venray veel te duur Samenwerking tegen herinrichting pleinen Milieuzorg komt eraan K Justitie eist celstraf en therapie Lion d'Or wil winterterras Langs schouwburg n UW Winterstop voor veegmachine 16 p peel en maas Donderdag 31 oktober 1996 - Pagina 5 en< De gemeenteraad heeft woens dagavond ingestemd met de begroting voor 1997. Het 'ja' van de raad was niet verrassend, gezien de inhoud van de begroting en de eerdere reacties. Positief werden de richting en de uit gangspunten beoordeeld. Venray wil zelfstandig verder en blikt met nieuw zelfvertrouwen naar de toe- Komst Kritiek van de raad was er op deelpunten: versnelling van de KEERpunt-bezuinigingen, zorg voor de mensen met de laagste inkomens in de gemeente. Voor de Venrayse burger wordt het in 997 niet veel duurder dan dit aar. Venraynaren zullen wel mer ken dat ze meer zelf mogen en moeten doen. De overheid slankt af, treedt terug en doet tegelyker- tyd een stap naar voren: er wordt meer met de burger gecommuni ceerd. (door Bert Albers) De politiek mocht twee dagen lang vertellen wat zij vindt van het Venrayse huishoudboekje voor komend jaar. Maar wat stond er ook al weer in? De begroting werd immers al ruim een maand geleden gepresenteerd. Een korte terugblik. Voor de boekhouders onder ons: de begroting voor 1997 is de eerste die is opgezet op basis van produc ten in plaats van de gebruikelijke sectoren. Inzichtelijker en gemakke lijker te controleren. De begroting is ook sluitend. Komend jaar is er 900.000 gulden voor nieuw beleid, drie ton voor vervangingsinvesterin gen en nog 'ns drie ton voor onvoor ziene uitgaven. De gemeente bezui nigt 1,2 miljoen en doet dat vooral binnenshuis. BEETJE DUURDER Belangrijk voor de politiek en voor het bestuur is natuurlijk het voornemen om zelfstandig verder te gaan, zonder rijkssteun. In de afge lopen zes jaar heeft de gemeente miljoenen gebeurd om de gemeente huishouding weer gezond te maken. Dat is nu afgelopen. Venray wil zelfstandig verder en krijgt boven dien ook niets meer van de minister. Voor de burger zal dat komend jaar weinig verschil maken. Wat voor de gemiddelde Venraynaar telt is of hij of zij meer of minder te besteden heeft. Wat dat betreft wordt 1997 een jaar net als alle andere. De lasten voor de Venrayse burger stijgen niet gigantisch, maar ook in 1997 wordt leven in Venray er niet goedkoper op. Vooral de kos ten van afvalverwerking en riool zijn daarvoor verantwoordelijk. Ook de gemeentelijke diensten worden niet goedkoper. En wat heeft het komend jaar ver der in petto als het aan de gemeente ligt? Natuurlijk de verbouwing van de schouwburg en de hernieuwde herinrichting van het plein ervoor. Een flink aantal nieuwe woningen, waarvan het merendeel in Antoniusveld. Meer rotondes, ook het gevaarlijke kruispunt Deurneseweg/Langstraat wordt rond. Wie actief is in het vereni gingsleven zal ongetwijfeld veel praten over privatisering van de gemeentelijke accommodaties. Culturele verenigingen kijken uit naar het gebouw van Jerusalem, waar het Kunstencentrum wordt gevestigd. De bezoeker van het gemeente huis kan kennismaken met een ver nieuwde entreehal, waar hij of zij aan één loket terecht kan voor alle diensten. En last but not least: de gemeente gaat de burgers over deze en andere plannen voortaan zelf informeren. Met ingang van 1 januari valt er elke maand in elke Venrayse brie venbus de gemeentelijke informatie krant. Ook geen kans op 'afkoopsom' artikel 12 Venray krijgt geen eenmalige Afkoopsom of bruidsschat mee Ivan het Rijk nu de gemeente ifscheid neemt van artikel 12. Dat leeft de provincie deze week aan iet Venrayse college laten weten. jBij de presentatie van de begro ting 1997 in september hoopte pvethouder Driessen nog op een neal met het ministerie van Binnenlandse Zaken. De gemeen- kan nu alleen nog hopen op txtra geld op projectbasis van de incie. Vorige week heeft ftenray een lijst met mogelijke brojecten aan GS overhandigd. (door Bert Albers) De Venrayse wethouder van finan ciën vertelde het slechte nieuws dinsdag tijdens de algemene beschouwingen. De gemeente schat te de kans op succes in Den Haag vanaf het begin al niet bijster groot in. De Venrayse boekhouding vol doet immers niet meer aan de eisen van artikel 12. Het gaat te goed. Toch probeerde de gemeente een eenmalige financiële injectie te krij gen. Venray hanteert daarbij het argument dat het langgerekte wegennet in het buitengebied nog steeds een belemmering vormt voor gezonde huishouding. Plus de schuld van het grondbedrijf. Tot aan 2007 moet Venray nog 23 miljoen aflossen. Twee zaken die andere gemeenten niet hebben en waarvoor extra geld dus op z'n plaats is. Binnenlandse Zaken is daarvoor dus niet gevoelig gebleken en daar om speelt Venray haar laatste troef kaart uit: het projectenboek. Dat boek is bedoeld om bij de provincie additionele middelen los te peuteren voor projecten die de economische structuur danwel de centrumfunctie van de gemeente versterken. De inhoud van het boek is nog niet openbaar, maar één van de projecten is de ontsluiting van Spraeland/TBS-kliniek op de roton de in Oostrum. Wel of geen hoger bezuinigingstempo KEERpunt dryft in het eerste Hezuinigingsjaar al een wig in de (fenrayse politiek. Hoewel de groting 1997 werd aangeno- len, inclusief de afgesproken 4 x miljoen besparing van EERpunt, is de raad verdeeld. |VVD, D'66 en in mindere CDA liin voor meer bezuinigingen in V en '98 dan de afgesproken 15% per jaar. De VVD ging het -st en diende een motie in. rtij van de Arbeid en nenwerking Venray voelen jets voor een hoger tempo van ERpunt fracties die er een schepje enop willen doen voeren als ment aan dat het college voor lend jaar alleen maar de 'gemak- ilijke posten' inboekt, •-zuinigingen die toch al op de rol inden en nu bij KEERpunt wor- :n geschaard en besparingen bin- n de eigen organisatie. CDA, '66 en VVD pleiten ervoor de waardere bezuinigings-kluiven, aarover politiek en maatschappe- v0 jk beroering kan ontstaan, niet tot f zijn et laatst te bewaren. De kans is vol- ens deze partijen dan immers groot mg dat de benodigde 4,8 miljoen in totaal niet wordt gehaald. De fractie van D'66 stelt voor om in de eerste twee jaar 2/3 in plaats van de helft het totaalbedrag te besparen. De VVD gaat nog verder en wil de helft al meteen in 1997 realiseren. Het CDA vraagt het college om komend jaar waar dat mogelijk is meer dan de afgesproken 1,2 miljoen te bezui nigen. Coalitiegenoot Partij van de Arbeid en oppositiefractie Samenwerking zijn faliekant tegen zo'n verhoogde inspanning. PvdA ziet er geen winst in. Het zou slechts leiden tot onzorgvuldigheid en een onverantwoorde druk op het appa raat. De gevraagde versnelling (door CDA, Dr66 en VVD) 'lijkt meer te zijn ingegeven door wantrouwen jegens net college of het ambtelijk apparaat dan door rationele motie ven', aldus de PvdA in haar algeme ne beschouwingen. Volgens Samenwerking lijkt sneller bezuini gen weliswaar aantrekkelijk, maar zorgt het alleen maar voor onrust op het gemeentehuis en daarbuiten. Zeker als het zonder gedegen haal baarheidsstudie gebeurt, vindt de fractie. De gemeente doet in de begro- ing te weinig om het 'vangnet' oor minima daadwerkelijk estalte te geven. Ondanks de toe- egging van burgemeester Waals at de Armoedenota nog dit jaar i de commissie komt, blijft het irzelend sociaal beleid van het llege de Venrayse politiek zor- en baren. Een 'sociaal vangnet' voor de ;ing van het ;.514flninima was een ollege bij het vaststellen van de ipcratie KEERpunt dit voorjaar. De 'enrayse politiek was bang dat de •ezuinigingswoede te ver zou door- chieten en eiste een bodemvoorzie- ling van het college. Een halfjaar ater vraagt de men zich af waar het ;net blijft. >or de Armoedenota is een voor- fgaand onderzoek van 75.000 gul- en niet nodig. Dat geld kan beter Beteen in het potje voor Bijzondere lijstand, stelt de PvdA voor. De ractie haalt daarnaast het idee van pn stadspas voor minima van stal. Me Armoedenota moet dit instru- ncnt aandacht krijgen, net als de nrichting van een loket voor de ninma op het gemeentehuis. De lieuwe Algemene Bijstandswet •iedt de gemeente bovendien de nogelijkheid zelf wat beleid te ont wikkelen. In dat kader stelt de Partij 'an de Arbeid voor bijvoorbeeld de ankoop van duurdere huishoudelij- e apparaten voor bijstandstrekkers landaard te vergoeden. Dat geeft uidelijkheid aan de cliënten en •espaart administratieve romp- lomp. In de tweede termijn eiste de nadrukkelijk eerst een vang- etconstructie voor de minima, 'Oordat instellingen en verenigingen li het kader van KEERpunt bezumi- igen over zich heen krijgen. Rookgranaat aangetroffen Tijdens werkzaamheden op een 'drijf aan de Energieweg kwam n°g intact zijnde 25 ponder tokgranaat naar boven. Het oorlog- uig werd in afwachting van rui ing door de EOC veilig gesteld. D'66 gooit het over een andere boeg: gebruik wat er over is van de reserves voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) voor het op poten zetten van een armoedebeleid. D'66 is het niet eens met een aantal ouderenorganisaties die er tegen zijn dat de gemeente niet gebruikte WVG-geïden overhevelt naar de algemene middelen. Dat geld is voor de gehandicapten vinden ze. D'66 vindt dat de gemeente een ruimhartig beleid heeft gevoerd. Wat er ondanks dat is overgebleven mag wat D'66 betreft voor andere doeleinden worden ingezet. Het CDA voegt aan de zorg rond om de invulling van het sociaal vangnet de schuldhulpverlening toe. Ook dit traject staat op de nominatie geprivatiseerd te worden. Daar is niets op tegen vindt het CDA, zolang een 'brede en integrale bena dering mogelijk blijft'. Pas als die waarborg er is mag de gemeente als het aan het CDA ligt de regie uit handen geven. De fractie Van de Vorle, die in het voorjaar tegen KEERpunt stemde, vraagt zich eveneens af waarom het zo stil is rond het vangnet. Fietser gevallen Door onverklaarbare oorzaak kwam vrijdagavond omstreeks 21.00 uur een 41-jarige fietser, op het fietspad langs te Stationsweg ten val. De man werd dusdanig gewond dat hij voor onderzoek naar het zie kenhuis moest worden overge bracht. Later kon hij naar huis. Het waaide hard... De brandweer was enkele uren in de weer voor het verwijderen van omgevallen bomen en dikke takken die door de zeer harde wind waren omgewaaid of afgebroken. Dit was o.a. het geval aan de Houbenweg, de Testrik en de Geysterseweg. De storm had zijn hoogtepunt om onge veer 05.00 uur dinsdagmorgen. 3 SCHIJVEN In de tweede termijn van de alge mene beschouwingen, woensdag avond, liet de VVD merken dat het haar menens is en diende een motie in. De VVD wil de raad bewegen om de 4,8 miljoen besparing niet in vier maar in drie jaar te realiseren. Als dat niet lukt, heb je tenminste nog een jaar om de restanten te bin nen te halen. Bij het sluiten van de redactie was de uitslag van de stem ming nog niet bekend. Reactie op artikel Peel en Maas 17-10-1996 'Venray koopt kunst werk'. Graag wil ik even reageren op het artikel 'Venray koopt kunstwerk' t.w.v. 60.000 gulden ter aankleding van onze singels. Venray werkt dus niet alleen aan zijn centrum, wat ook de nodige belastingcenten kost, maar nu ook aan zijn singels. Op zich is dit natuurlijk prima, ware het niet dat wij, de bewoners van Landweert 2, nu al bijna vijf jaar wachten op de aankleding van ons wijkpark, want het geld is zoge zegd op. Afgelopen jaren zijn er vanuit de gemeente zowel mondelinge als schriftelijke afspraken cq. beloften gedaan, welke tot op de dag van vandaag nog niet zijn nagekomen. Sterker nog, de gemeente verandert zomaar van vandaag o p morgen hun plannen omdat dat nun beter uitkomt en natuurlijk niet zoveel geld kost. Een openbaar hondentoi let is altijd nog goedkoper dan een paar speelattributen die natuurlijk onderhouden moeten worden. Na een openbare vergadering in ons wijkgebouw zouden b. en w. de zaken nog eens goed doornemen, en ons daarover op de hoogte stellen. Let wel, dit is al bijna een jaar gele den en er zijn welgeteld twee telefo- ;eweest, waarna !e gemeente ver- nische gesprekken g< wij niets meer van de nomen hebben. Toch moeten we ze een compli ment geven voor hun supersnelle handelen want binnen vier jaar is ons park nu twee doelen (zes houten palen, welke toch een behoorlijk bedrag moet zijn geweest) rijken. Bedankt b. en w., namens onze kin deren. De gemeente hecht ontzettend veel waarde aan centrum en singels, maar geachte b. en w., daar spelen onze landeren niet! Misschien dat de honden op de singels blij zijn met dit kunstwerk, net zoals deze blij zijn met het zoveelste openbare hondentoilet dat Venray rijk is, nl. ons mooie wijk park. Dé ontmoetingsplaats voor alle inwoners van Venray, en dus niet alleen een ontmoetingsplaats voor de honden en hun baasje. De honden van Venray hebben er een plekje bijgekregen, maar b. en w., waarom hebben onze kinderen, de kinderen van Landweert 2 nog steeds niet hun speelveldje toebe horen, of is Landweert 2 nu niet meer belangrijk nu Landweert 3 aan het uitbreiden is? Alles wat de kinderen vragen is een beetje begrip van uwer zijde. Ze wachten nu al zo lang, en voor 60.000 gulden zouden zij u hun wensen kenbaar kunnen maken. Met dit geld waren hun wensen allang vervuld. Namens veel kinderen van Landweert 2, tekenen wij: M. Manders en A. Geurts. "Daar voelen wy helemaal niets voor". Wethouder Jan Driessen (openbare werken en financiën) was. ongebruikelijk kort in z'n reactie pp het voorstel van de fractie Van de Vorle. Die pleit in haar algemene beschouwingen voor gratis parkeren in het centrum op tijdstippen dat het toch niet druk is. Door bijvoorbeeld op een aantai voormiddagen de meters uit te zetten wordt het winkelen in Venray aantrekkelijker gemaakt. Het idee van Van de Vbrlc leidt tot ^onduidelijke en oncontroleerbare situaties'. Bovendien is volgens de wethouder nooit aangetoond dat betaald parkeren ertoe heeft geleid dat minder mensen de winkels in het centrum bezoeken. Eerder het tegendeel, meende de wethouder in z'n antwoord op de eerste termijn van Van de \torle. Over een andere opmerking van dezelfde fractie kon Driessen meer mededeelzaam zijn. De nota 'Vrachtwagenparkeren' is bijna klaar. Uitgangspunt is dat vrachtauto's op eigen terrein of op andere particuliere grond parkeren, Van de Vorle had gevraagd naar de stand van zaken rond de parkeerplaatsen voor vrachtauto^ in woonwijken. Met name in Brakske klagen bewoners al jaren over vrachtauto's die 's avonds en in de weekein den langs de rondweg en op andere plaatsen geparkeerd staan. De fractie Samenwerking houdt vast aan haar plan voor een bur geronderzoek. Met of zonder de medewerking van het college en de politiek. Volgens Samenwerking is het idee derma te waardevol en is er in de samen leving zoveel draagvlak, dat de fractie desnoods buiten het gemeentehuis om een burgeron derzoek zal proberen te realise ren. Samenwerking noemde de reactie van het college gebaseerd op 'koudwatervrees'. "Is er mis schien een misplaatste angst dat de burgers misschien heel andere dingen belangrijk vinden dan die waar het bestuur jarenlang de nadruk op heeft gelegd". De oppositiefractie in de Venrayse raad lanceerde het vorige week aan gekondigde voorstel in de eerste ter mijn van haar algemene beschou wingen. "In deze raadsperiode komt er geen burgeronderzoek", luidde het antwoord van het college in eer ste termijn op het voorstel. "Wij wil len niet op deze manier met onze burgers communiceren", verklaarde burgemeester Waals. "Vanaf het begin van deze collegeperiode heb ben wij ervoor gekozen om elke week structureel eén dag direct con tact te hebben met de burgers. Dat kan zijn via bezoeken aan bedrijven, wijken, dorpen of op een andere manier. Maar niet via een afstande lijk onderzoek. Bovendien is mij de meerwaarde van een dergelijk onderzoek nog niet aangetoond". Ondanks die afwijzing hield Samenwerking vast aan het plan. Behalve de koudwatervrees van het college, constateerde de fractie ook een negatieve houding bij een deel van de andere fracties en vooral veel misverstanden. Bij verenigingen en instellingen -het maatschappelijk middenveld- is veel meer begrip voor het plan. Daarom wd Samenwerking doorzetten. Middels een amendement probeerde de frac tie de raad mee te krijgen. De uit slag daarvan kon in verband met het sluiten van deze krant niet meer worden meegenomen. Wel is duide lijk dat Samenwerking, ook als het amendement zou worden verwor pen, het plan doorzet. Samenwerking noemt een burger onderzoek een middel voor de gemeente om beleidsinformatie te vergaren en de betrokkenheid van de burger bij het lokaal bestuur te vergroten. In een burgeronderzoek krijgt een reprèsentatief aantal bur gers een uitgebreide lijst met vragen over onderwerpen als (verkeersvei ligheid, drugsoverlast, afval en nuis- vesting. Volgens de fractie Samenwerking zijn paspoorten, rijbewijzen en andere documenten in Venray veel te duur. Op een paspoort maakt de gemeente gemiddeld 16 gulden winst De fractie heeft het college gevraagd om een forse verlaging van de tarieven met ingang van X januari 1998. Samenwerking baseert haar stelling op een vergelijking van kosten, de tarieven en het aantal verstrekte documenten. Daaruit blijkt volgens de fractie dat Venray in de periode van 1993 t/m 1995 een slordige 85 mille winst heeft gemaakt. Dat kan toch niet de bedoeling zijn meent Samenwerking en koppelt daaraan de vraag van verlaging m 1998. y De fraktie Samenwerking heeft dinsdagavond tegen het voorstel gestemd om de Venrayse pleinen te herinrichten. De fraktie vindt het nu nog onverantwoord op opnieuw zes ton in de pleinen te steken. Volgens samenwerking is deze investering "niet in het belang van de burger. Samenwerking is van mening dat er momenteel nog geen ruimte is voor mooie dingen. "Voldoende" is het predikaat.". Het voorstel ter ver betering van de pleinen gaat volgens Samenwerking verder en de fraktie vraagt zich dan ook af of de herin richting in het belang is van de bur ger. "Steeds meer mensen in onze samenleving gaan gebukt onder hoge woon- en gemeentelijke lasten in de vorm van huur en heffingen. Het is zelfs zo erg dat ongeveer 5% daalt tot onder de armoede-grens. Van het geld dat wij vandaag willen gaan besteden aan de pleinen, zou den wij in onze gemeente deze gezinnen ieder ƒ1000,- kunnen geven." Volgens Samenwerking zijn ande re zaken belangrijker voor de bur ger. Daarbij denkt Samenwerking o.a. een goede structuur voor het lossen van goederen in het centrum; maatregelen ter voorkoming van vandalisme; naleving verkeersregel- geving; zorg voor goede (bewaakte) fietsenstallingen en bijvoorbeeld een openbaar toilet in het centrum. Vier jaar geleden heeft de gemeente al 1 miljoen gulden in de pleinen gestopt. Samenwerking is er op tegen dat er nu weer zes ton inge duwd moet worden, zeker omdat het voorstel onderbouwd wordt met zienswijzen die precies het tegen overgestelde zijn van vier jaar gele den. "Wij kunnen dat niet verkopen aan onze kiezers". Samenwerking pleitte daarom voor sparen. "Koop een spaarvarken en doe daar regel matig wat in. Is dat varken vet, dan willen wij hem graag mee helpen slachten". Bij het ter perse gaan van deze krant was de discussie rondom de herinrichting nog niet afgerond. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De gemeente gaat in de winter maanden stoppen met straatvegen en daardoor een ton besparen. Voortaan doen de veegmachines acht keer per jaar hun ronde, van april tot en met november. Een besparing van 103.500 op het machinaal veegwerk is één van de in KEERpunt voorgeschreven bezuini gingen. Momenteel geeft Venray jaarlijks 287.000 gulden uit aan het vegen. Daarvoor worden twee machines ingezet, een grote DAF- vrachtauto en een kleinere veegma chine. Door die machines minder uren in te zetten moet de besparing gehaald worden. De gemeente wil die uren halen in de wintermaanden. Andere mogelijkheden zijn om de machines niet langer om de vier weken, maar om de zeven weken te laten rijden. Probleem is dat in zeven weken in de zomer zich teveel zwerfvuil ophoopt. Bepaalde straten of (delen van) wijken overslaan is ook geen oplossing vindt de femeente. De burger pikt dat niet en ovendien moet er eerst weer een inventarisatie plaatsvinden, die ook geld kost. Vandaar de keuze voor de winterstop. Door nog wat werk te verschuiven van de duurdere grote naar de goed kopere kleinere veegmachine wordt nog een extra bezuiniging van 14.500 gulden binnengehaald. Het integrale plan voor Bedrijfsinterne Milieuzorg (BIM) komt eraan. Dat heeft wethouder De Loo beloofd na kritiek op de trage gang van zaken rond dit plan in de algemene beschouwin gen. In januari 1997 kan de poli tiek een startnotitie met daarin precieze afspraken en een tijd- pianning verwachten. De kritiek kwam van D'66 en de fractie Samenwerking. "Het plan zou rond de jaarwisseling 1994-'95 gereed zijn. Waarschijnlijk heeft men de eeuwwisseling bedoeld, want het integraal plan is er nog steeds niet", schamperde D'66 in haar algemene beschouwingen. 'Een gemeente die van haar burgers veel inspanningen en kosten vraagt op het gebied van milieu en er zelf met of nauwelijks in slaagt om een intern milieuplan op te zetten, geeft allesbehalve een goed voorbeeld', aldus D'66. Samenwerking vroeg wanneer de wethouder eindelijk bereid was haar verantwoordelijk heid te nemen. Wethouder De Loo moest de criti ci helemaal gelijk geven. Van de Bedrijfsinterne Milieuzorg, al op de lijst van prioriteiten sinds 1994, was inderdaad tot nu toe niets terecht gekomen. Als één van de vijf actie- unten op een lijst van achttien, /laar even goed had het niet gemo- ;en, wist de wethouder, en beloofde beterschap. Overigens geldt het plan waarin de gemeente moet aangeven hoe er binnen de organisatie met milieu en afval wordt omgegaan voorlopig alleen voor het gemeente huis zelf. De overige accommoda ties komen later aan de beurt. Jeugdleider staat terecht voor slechts twee gevallen De van ontucht met mindeijari- ge jongens verdachte jeugdleider V. heeft maandag voor de recht bank in Den Bosch 24 maanden gevangenisstraf (zes maanden voorwaardelijk), een proeftijd van drie jaar en een schadever goeding van 1500 gulden voor een van de slachtoffers tegen zich eisen. Ook zal V. therapie moeten gaan volgen om herhaling in de toekomst te voorkomen. Om diverse redenen staat V. slechts terecht voor twee gevallen van ontucht Van die therapie was iedereen het wel doordrongen. Volgens justitie moet V. snel en langdurig worden behandeld. De raadsman van V. pleitte wel voor een mindere straf omdat V. al genoeg gestraft zou zijn door het instorten van zijn sociaal leven. V. was de grote animator ach ter de Zamo Active club en in het verleden jeugdleider bij de scouting in Venray. In totaal zijn bij de politie zeven tien namen van jongens bekend die door V. in het verleden zijn lastig gevallen. V. zelf bekende veertien gevallen variërend van strelen en betasten tot het verrichten van sexu- ele handelingen. Om redenen van verjaring of geen aangifte kon justi tie met de meeste bekentenissen van V. niets doen en wordt V. voor slechts twee gevallen aangeklaagd. Van zes andere gevallen zullen de verklaringen worden meegenomen in de overwegingen van de recht bank. Die rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Eigenaar M. Stoks van Lonchroora-Petit Restaurant Lion d'Or aan de Schoolstraat in Venray wil een bijdrage leveren aan de renovatie- plannen van schouwburg" De Beejekurt Stoks wil z'n zaak uitbreiden in de richting van het Schouwburgplein. Hy denkt daarbij aan de realisatie van een winterterras. In gesprekken met schouwburgdirecteur De Neef en wethouder Kersten van de gemeente Venray heeft Stoks inmiddels z'n plannen uit de doeken gedaan." De plannen bevinden zich nog in een pril stadium. De eerste gesprekken met directeur De Neef van de schouwburg en wethouder Kersten waren zeer positief", aldus Stoks in een toelichting. "Het te reali seren winterterras kan gaan fungeren als 'theater-café' van de schouwburg. Door de schouwburgmimr door te trekken ontstaat een stijlvolle entree voor het Schouwburgplein", zegt de eigenaar van Lion d'Or. Stoks denkt eventueel ook een rolte kunnen vervullen in de horeca-activiteiten van De Beejekurf. Hij weigert echter te hard van stapel te lopen: "Het zijn nog maar plannen die door de verschillende instanties goedgekeurd moeten worden." Wanneer de plannen gestalte gaan krijgen is dan ook nog koffie dik kijken. "Als het aan mij ligt nog eerder vandaag dan morgen. Het komt alleen maar ten goede aan de uitstraling van het Schouwburgplein", zegt Stoks. j

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5