Welkom, fijn dat u er bent!!! Business Vision hield thema-avond over 'Totale Kwaliteitszorg' Rashonden in sporthal De Wetteling Informatie-/contactavond voor borstkankerpatiënten Tentoonstelling honderd jaar Ballonzuil en andere luchtvaart herinneringen E 't Limburgs Vastelaoves leedjes Konkoer PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Collecte Nederlandse Rode Kruis Voorbereiding carnavalskrant van start Sportief jarig bij Peter Stiphout PEEL EN MAAS Private Justice in de Jera Bibliotheek- nieuws BMW-show van Frans Bouwens in Hotel Asteria Venray The Wicked Willy Blues Group De Bonte Koe Woonweek bij Frans Lemmers Kennis makingsdag energie behandeling Randstad PZ-Pocket PEEL EN MAAS Donderdag 17 oktober 1996 - Pagina 9 De begeleidingsgroep Borstkankerpatiënten Venray organiseert voor de veertiende maal een inforniatie-/contactavond voor dames die met borst kanker zijn geconfronteerd. Natuurlijk zijn ook andere betrokkenen van harte welkom. De avond vindt plaats op 23 oktober om 20.00 uur in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray. Het programma is als volgt: 19.30-20.00 uur Ontvangst met koffie en introductie door de heer M. Konings. 20.15 uur Inleiding over 'reconstructieve chirurgie* door mevr. drs. Van Tintelen. Mevr. Van Tintelen is werkzaam als plastisch chirurg in het Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen. 21.15 uur Pauze waarin schriftelijke vragen ingediend kunnen worden. 21.30 uur Het beantwoorden van de schriftelijke vragen en de mogelijk heid tot discussie. 22.00-23.00 uur Gelegenheid om informeel met elkaar na te praten. Graag wil de organisatie voor 21 oktober weten met hoeveel bezoekers zij rekening moeten houden. Daar verzoeken zij u, uw komst telefonisch door te geven aan een van de teamleden. Deze zijn bereikbaar onder de ^tcl.nrs. 0478-582743 en 0478-582858. Museum 't Freulekeshuus Behalve aan ballonvaart is op deze tentoonstelling ook nog ruimte ingericht voor andere luchtvaart herinneringen. Zo is er ondermeer een folder van de KLM uit 1934 te zien, waarin onze nationale luchtvaart maat schappij haar luchtreizigers op de hoogte brengt van een aantal nut tige wenken. In het hoofdstukje 'Nooduitgang' lezen we onder andere: 'Indien het bij een noodlanding onmogelijk is de deur te openen, verlaat dan het vliegtuig door den nooduitgang in het plafond. Deze wordt als volgt geopend: Trek aan den knop of lus sen. waarbij vermeld slaat 'Nooduitgang', waardoor het linnen scheurt en een opening ontstaat, die troot genoeg is om erdoor te klim- nen. Onder het hoofd "Algemene wen ken' nog het volgende: 'Ingeval van dringende noodzaak, kan men zich met den piloot in verbinding stellen door hem een briefje te overhandi gen. Goede luchtverversching beschermt legen het wel eens voor komende verschijnsel van luchtziek- te. Als hel toestel vliegt kunnen de raampjes aan beide zijden open staan, zonder dat men hinder van tocht ondervindt. Een eenvoudig, doch beproefd middel legen lucht- zieklc is bij de kantoren der KLM en op de vliegvelden gratis verkrijg baar. Mocht men toch last van lucht- ziekte krijgen, dan zijn daarvoor zakjes aanwezig*. Meer interessante documenten, platen, foto's, boeken, postzegels cn curiosa over de luchtvaart zijn te bezichtigen op de tentoonstelling, die lot en met 1 december 1996 is ingericht in het museum 't Freulekeshuus. Eindstraat 8. Geopend elke woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur." ui vu, es donderdag 10 oktober werd in jtel Asteria een voorlichtings- ind gehouden door Business Roq«Venray. Het bestuur had een r/fftal sprekers bereid gevonden om het thema 'totale kwaliteitszorg' bespreekbaar te maken. Ir. C.T.B. Ahaus van TNO deed de aftrap en legde zijn visie op tafel. Hij gat'de taders aan voor de ondernemer om ot een NEN-1SO-9000 certificering c komen. Het traject kost naast tijd. /eelal procedures om het gewenste iwaliteitsbeeld vast te leggen, ichter door deze procedures kan nen de knelpunten herkennen, deze verbeteren om vervolgens wederom :en beter kwaliteitsniveau te waar- torgen. ISO-certificerin» is conti- iuc verbetering van kwaliteit van de irganisalie, mensen cn producten. Vervolgens kwam dhr. ing. J.J.C. lol van Lloyds'Register aan het woord. Hij legde dc nadruk op alle rormen van kwaliteitssystemen, naast ISO ook de Arbo-. de milieu- en de veiligheidszorg. Lloyds is )ekend van verzekering en in de scheepvaart en off-shore-business. Lloyas is als eerste betrokken •eweesl om de overheid te advise ren in het toepassen van de kwali- citszorg. Hij legde dc nadruk op de torm kwaliteit. Men kan b.v. niet zeggen dat een kopje zonder bodem binnen de certificering kan vallen Omdat het dan juist geen kopje meer is. Na een korte pauze werd een praktijkcase van Jabro Tools toege licht door dhr. B. Hermkens dan Adviesburo KAB. Men gaat steeds verder op het gebied van totale kwa liteitszorg. Dat het ook rendement oplevert blijkt bij zijn klant Jabro Tools, waar de aangesteld verant woordelijke kwaliteitsmanager dhr. W. Reintjes hel plan van aanpak toe lichtte. Hij benadrukte dal het niet stopt bij de ISO-certificering, Hij legde verder de klemtoon op 'Meten Weten" en van fouten kan men leren. Hierdoor kan de organisatie en/of product op een hoger plan komen. alle sprekers waren het eens over de commerciële kant van de ISO- normering, het is vaak een tijdelijk voordeel. Men kan echter de klant laten zien welk traject er afgelegd is. de klant kan controles achterwege laten omdat de kwaliteit gewaar borgd is. De voorzitter bedankte na afloop de sprekers, waarna nog informeel werd nagekaart in hel thuishonk. Al met al een zeer geslaagde thema avond. De Stichting LVK nodigt alle .imburgse tekstschrijvers cn com- tonisien van vastelaovesleedjes uit >m met hun nieuwe product voor iet komende carnavalsseizoen deel e nemen aan het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer. Bij Jmroep Limburg (tel. 043- W67777) cn dc Stichting Symbiose, init Kunst en Cultuur (tel. 043- 5256767) kunnen inschrijfformulie- en en het Konkoersreglemerit wor sen aangevraagd. Tot I december 996 kunnen de liedjes worden ngezonden naar LVK, Postbus 1625,6201 BP tc Maastricht. Op de zaterdagen 7 en 14 deccm- >er zal een deskundige jury uit de nzendingen (vorig seizoen 200) een selectie maken van 33 liedjes die 'oor Omroep Limburg in drie voor- ondes worden uitgezonden op de 'rijdagen 3, 10 en 17 januari 1997. )e tussenronde wordt op 24 januari '997 uitgezonden. Via het inzenden 'an bonnen die geplaatst worden in dagblad De Limburger, alsmede in Ie bladen van De Limburger Weekbladpers kan de luisteraar •epalen welke dertien liedjes door- taan naar de finale. Deze finale indt plaats op vrijdag 31 januari 1997 en zal rechtstreeks door Omroep Limburg worden uitgezon den. Vijf jury's die zitten in cafés, verspreid over heel Limburg bepa len tenslotte welk liedje het konkoer 1997 zal winnen. De jaarlijkse campagne van het Nederlandse Rode Kruis is dit jaar weer een groot succes geweest. De opbrengst bedroeg maar liefst 19.604,10 voor de gehele gemeen te Venray. De specificatie is als volgt: Castenray f466,60; Heide f441.10; Leunen ƒ932,30; Merselo f700,35. Oiilo ƒ658,85; Oostrum ƒ1.026,80; Smakt f 102,45; Veulen ƒ189,15: Vredepeel ƒ130.60: Ysselsteyn f 1.062.05: Venray kom ƒ9.388.85; giro-actie ƒ4.505.-. Het bestuur is blij met dit resultaat en bedankt iedereen die aan deze collecte heeft deelgenomen. Coördinator R. v. Wijk maakt zich echter wel zorgen over het aantal collectanten, dal jaarlijks minder wordt. De eigen vrijwilligers van het Rode Kruis moeten teveel wij ken lopen, zodat het Rode Kruis deels afhankelijk is van vrijwillige collectanten buiten hel Rode Kruis. Mensen die het Rode Kruis een goed hart toedragen en een avond rijd hebben voor een rondgang kunnen zich melden bij de heer R. v. Wijk. Westsingel 44. Venray. tel. 0478-582847. Op zondag 20 oktober wordt weer de jaarlijkse Clubmatch van KC Venray e.o. gehouden. De Kynologen Club Venray is een ver eniging die door de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland is erkend. Een KC houdt zich bezig met het hondengebeuren in de ruimste zin van het woord. Er worden gehoorzaamheidsop leidingen gegeven vanaf de leeftijd van acht weken (opvoedcursussen voor baby puppies) tot aan het 'hoge schoolwerk' van de G. G.I IMen kan meedoen aan behendigheid en flybail. men kan lezingen bezoeken of deelnemen aan de open/spellen- dag en/of jaarlijkse clubmatch. De Clubmatch is ieder jaar weer het 'klapstuk' voor deze 'active' ver eniging. Maanden van voorberei ding zijn er aan vooraf gegaan om de negentiende clubmatch vlot te laten verlopen, als 340 honden hun beste 'pootje' voor komen zetten in sporthal De Wetteling. Zeven keurmeesters zullen iedere hond aan de hand van de diverse rasstandaards op schoonheid keu ren. Hel publiek krijgt via de micro foon deskundige informatie over de 106 verschillende rassen en het bij behorende karakter. Van al deze ver schillende rassen zal uiteindelijk een 'beste van het ras' worden geko zen. die als 'vertegenwoordiger van het ras', deel mag nemen aan de Rasgroepkeuringen. Na de Rasgroepkeuringen zullen er negen groepswinnaars overblij ven die samen gaan strijden voor de titel Beste van de clubmatch van KC Venray e.o. 1996. Maar eerst zullen de Beste Puppies en de Veteranen worden gehuldigd. Evenals de Beste van de Meerdere Hondenklas en de Beste Zelfgefokte zullen ook zij een prijs van de goed voorziene prijzen- tafel in ontvangst mogen nemen. Trouwens niemand gaat die dag met lege handen naar huis. Al met al dus een dag waar van alles te zien en te beleven valt. waar zowel bezoekers als exposanten met volle teugen zullen genieten van al die grote, kleine, lang-, kort-, of ruwharige viervoeters die in alle maten en kleuren vertegenwoordigd zullen zijn. Dus kom kijken de 20e oktober, het is zeker de moeite waard. Let wel: uw hond moet u thuis laten als u niet hebt ingeschreven, want hoe gek het ook klinkt, uw hond mag er niet in. Om besmetting van ziekten te voorkomen worden 's morgens voor aanvang alle ingeschreven hon den door dierenartsen gecontro leerd. Na het afsluiten van de veteri naire keuringen mag er dan ook werkelijk 'geen hond meer in'. Opening van de Clubmatch is om 09.30 uur. sluiting omstreeks 16.30 uur. sporthal De Wetteling, Zuidsingel, Venray. (Advertorial) Andere tijden vragen om ande re vormen van dienstverlening. Rabobank Venray-Oostrum past de inrichting van de bankhal van haar kantoor in Venray opnieuw aan. Onder het motto 'Weikóm, fijn dat u er bent' wordt de hal een plek met een bron van infor matie en waar het ook nog goed toeven is. In de recente historie is er veel veranderd in de bankwereld. Toenemende automatisering cn een consument die weet wat hij of zij wil. hebben ervoor gezorgd dat een bank er in 1996 heel anders uitziet dan enkele jaren geleden. U teleban kiert en kunt in steeds meer winkels niet uw pinpas betalen. Daarnaast is de bereikbaarheid van de bank ver beterd. Zo kunt u ook na het werk. 's avonds en op zaterdag met een van de adviseurs een afspraak maken. De medewerkers aan de balies doen meer dan geld verstrekken. Actief en klantgericht werken zij samen met u aan een maatwerkop lossing. Zo'n persoonlijk advies neemt nu eenmaal meer tijd in beslag dan een geldhandeling. Daar is in voorzien door extra adviseurs aan te trekken. In de aangepaste bankhal kunt u hel nuttige met het aangename vereniging. Zo treft u er aan een kinderhoek, een cd-i en informatieve videopresentaties. Daarnaast is er voor groot en klein gratis een kop koffie, thee of een beker chocomel. Op maandag 21 oktober kunt u kennis maken niet de vernieuwde bankhal. Dal is trouwens tevens het moment waarop bij de Rabobank de spaarweek van start gaat. Vooral de jeugdige spaarders weien dat de Rabobank tijdens de spaarweek altijd leuke attenties in petto heeft. Brengt u een bezoek aan de bank. neem dan meteen de nieuwe zak agenda 1997 mee. Een bijzondere agenda, want hij is speciaal gemaakt voor de particuliere relaties van Rabobank Venray-Oostrum. Behalve de informatie die elke agenda bevat en ruimte voor de dagelijkse afspraken, zijn in de exclusieve agenda ook tips voor in en om het huis opgenomen. UITNODIGING Het motto 'Welkom, fijn dat u er bent' wil de Rabobank in haar ver nieuwde ruimte nog meer tot uit drukking laten komen dan voor heen. De bankhal wordt een ontmoetingsplaats, waar regelmatig allerlei activiteiten plaatsvinden. Onder andere de infodagen op de zaterdag bieden u de mogelijkheid in een ongedwongen en informele sfeer informatie te vergaren. De eer ste infodag gaat over telebankieren en vindt plaats op zaterdag 2 november a.s. Met behulp van veel praktijkmateriaal brengen adviseurs u snel op de hoogte van de vele voordelen van deze moderne vorm van bankieren. Ook op zaterdag 2 november heeft de Rabobank u 'Welkom.' en zeggen wij graag "Fijn dat u er bent!' Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 8 tol en met 14 oktober werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Schrift met gegevens rijschool De Bruin: brede gouden armband: gou den armband, kralen: bankpasjes ABN/Amro en Rabo; bril in rode brillenkoker: brillenkoker, opdruk gouden bril: maandkaart bus. buzzer PTT. merk Maxer; creditcard ABN/Amro: kentekenplaten; heren horloge. Pulsar: portemonnee, klii- tebandsluiting met div. pasjes; herenportemonnee met ABN-pas en ƒ10.-. bankpas cn creditcard; heren portemonnee met pasjes en ƒ25,-; herenportemonnee met pasjes en 30,-; portemonnee met ƒ100.-; Pools rijbewijs; trouwring, Guus 2- 2-93, wit gouden trouwring; spor tuitlaat Puch. verzekeringsplaai van Peugeotbromfiets. GEVONDEN Bril; Puch Maxi; damesfiets city- bi kc; kinderfiets Europa; herenfiets Markant; omafiets Nostalgie; heren fiets Peugeot: damesfiets Union: helm, Caberg; jas; damesportemon- nee met ƒ25.-. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het polirieburo aan de Leunseweg. Vastelaovesvereniging De Piël- haas is al weer volop bezig met de voorbereidingen van de carna valskrant. De redaktie denkt al weer volop na over de onderwer pen die dit jaar in de krant een ludiek plekje kunnen krijgen. Ook worden de (potentiële) adverteerders benaderd worden om weer te adverteren in deze kleurrijke krant. De redaktie van de Piëlhaaskrant is overigens nog op zoek naar schrijvend talent. Geïnteresseerden, die een komische bijdrage willen leveren aan deze krant, kunnen con tact opnemen met Christ van den Munckhof, overdag bereikbaar onder tel. 582727. De jeugd tussen zes en zestien is pas echt jarig bij Fitnesscentrum Peter Stiphout. Wie daar z'n ver- jaarspartijtje viert krijgt er gratis spierballen en uithoudingsvermo gen bij. En een certificaat op de koop toe. Fitnesscentrum Peter Stiphout bestaat nu zo'n jaar of acht en sinds ongeveer twee jaar kan ook de jeugd terecht op de Gouden Leeuw 6. Inspelend op de berichten dat de jeugd -dankzij TV en computerspel letjes- steeds minder beweegt en de teruglopende aandacht voor bewe gingsonderwijs op de (basis)scholen startte het fitnesscentrum enkele jaren geleden met jeugdactiviteiten. Sindsdien zijn al honderden groepen bij Peter Stiphout te gast geweest. Voor een sportief kinderfeestje of fuif of voor de wekelijkse activitei ten fit club (voor de jeugd van 6 t/m I I jaar) en tiener aerobics 12 t/m 16 jaar). Watje ook kiest, het wordt gegarandeerd een tijd verantwoord nietje eigen lichaam cn allerlei toe stellen bezig zijn. En altijd onder de deskundige leiding van gediplo meerde instructeurs. Bij fitness centrum Peter Stiphout kunnen ook de andere familieleden prima terecht voor allerlei vormen van werken aan je lichaam. Voor alle informtaie kun je bellen met Fitnesscentrum Peter Stiphout, tel. (0478)58 61 10. Fietsen gestolen In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit een niet afgesloten ber ging bij een woning aan de Schutsboom een damesfiets gesto len. Een 44-jarige Venrayse deed daarvan aangifte. Een Vënraynaar deed aangifte dat in de nacht van zaterdag op^zondag uit een afgesloten garage bij een woning aan de Parkweg een heren fiets was gestolen. Tevens was een haspel met tuinslang meegenomen. De schade wordt geschat op ƒ1.000,-. elke week nieuws Ze zijn weer terug in de Jera. de vijf Zuid-Limburgse heren van de formatie Private Justice. Nadat ze de vorige keer met veel succes hun laatste cd 'Too yöung' ten doop hiel den, staan ze op veler verzoek weer op ons podium. Al vanaf 1989 timmert Private Justice aan de weg om eeuwige roem te bereiken. Dat dit hard oefe nen niet zonder succes blijft, blijkt als in "92 hun eerste cassette uit komt. Deze tape is binnen de kortste keren uitverkocht en er worden voorprogramma's verzorg van o.a. Golden Earring. Rowwen Hèze en De Dijk. In '94 wordt er een compleet andere weg ingeslagen als ze de cd 'Masquerade' uitbrengen en in '96 is dit de eerder vermelde cd 'Too young'. Op deze digitale muziek dragers staat nl. alleen maar eigen werk en ook tijdens hun optredens wordt veel van dit weik gespeeld. Hoewel een cd van Private Justice niet in je collectie mag ontbreken, zijn de lieren toch op hun best als je ze live ziet spelen. Met hun eigen werk en covers van bands als: Rage Against The Machine, Pearl Jam, Smashing Pumpkins en Green Day brengen ze elke zaal in extase. Op zaterdag 19 oktober spelen ze in de Jera. Jera is geopend vanaf 20.00 uur en ligt aan de Peterjanssenweg 12 te Ysselsteyn. Een keuze uit de nieuwe romans. Alexander, Bruce: De geletterde dood. Een blinde magistraat pro beert, met hulp van zijn dertienjari ge beschermeling, in het Londen van 1768 de brute moorden op een uitgever/drukker, diens gezin en enkele gezellen tot een oplossing te brengen. Bridié, Anna: Caribische winter. Een 35-jarige vrouw reist terug naar het Curacao van haar jeugd. Connelly, Michael: Hartzuur. Een politieman die de sinds zijn kinder tijd onopgeloste moord op zijn moe der onderzoekt, ontmoet veel weer stand van machtige personen. Makine, Andreï: Het Franse testa ment. Een jongen groeit op in het barre communistische Rusland van na de Tweede Wereldoorlog onder de hoede van zijn grootmoeder van Franse origine. Sisman, Robyn: Een bijzondere relatie. Een jongeman ontdekt via een foto van zijn dan nog jonge moeder dat haar geliefde van toen, nu presidentskandidaat in Amerika, zijn biologische vader moet zijn. Tenipleton, Aline: De ijskoningin. Nadat zij de straf voor de moord op haar man heeft uitgezeten, keert een vrouw terug naar haar woonplaats. Vance, Jack: Nachtlamp. Een jon geman gaat op zoek naar zijn verle den dat uil zijn geheugen is gewist, om tot de ontdekking te komen dat dal een aantal onaangename verras singen voor hem in petto heeft. Windrich, Mirjam: Een vaste vriend. Een jonge vrouw ziet zich zelf als de ideale partner voor een vrijgevochten jongeman. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur: dins dag en woensdag van 11.00-18.00 uur: donderdag van 14.00-18.00 uur: vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Met de komst van de A73 is de weg van Venlo naar Venray en andersom niet veel korter, maar wel veel sneller geworden. Voor Automobielbedrijf Frans Bouwens uil Venlo reden om op vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 oktober naar de klanten toe te komen niet een autoshow in Hotel Asteria aan de Maasheseweg in Venray. Onder het motto 'De snelste weg naar Venlo: 19 minuten'. De grote achterzaal van Hotel Asteria krijgt op de showdagen een volkomen andere functie dan nor maal gesproken. In plaats van brui loftsgasten beslaat het publiek dan uit bezoekers die komen kijken naar auto's. Automobielbedrijf Frans Bouwens, de enige officiële BMW- dealer van Noord-Limburg, stelt ongeveer tien van de nieuwste BMW-niodellen in de zaal op, waar onder de nieuwe 3-, 5- en 7-serie, de James-Bond-bijrolspeler de Roadster en de Z3. Tijdens de showdagen kan een afspraak worden gemaakt voor het maken van proefritten. En voor wie niet kan of wil wachten is er ook op de dagen zelf de mogelijkheid een rondje te maken met een aantal van de geshowde auto's. Natuurlijk zijn er medewerkers van Auto mobielbedrijf Frans Bouwens aan wezig voor het geven van adviezen en het beantwoorden van vragen. De openingstijden van de auto show zijn: vrijdag 18 okt. van 14.00 tot 21.00 uur: zaterdag 19 okt. van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 20 okt. van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij Automobielbedrijf Frans Bouwens. tel. 077-3517958. In 1992 vonden gitarist Pista Hajdu en lead-gitarist Maurice Hermans en drummer John Vincken de geschikte mensen om de formatie Wicked Willy te vormen. Na enkele pogingen een geschikte zanger te vinden nam Pista de vocalen zelf voor zijn rekening. Er werd een roek-georiënteerd repertoire opge bouwd. Na enkele maanden bracht de groep al regelmatig energieke live muziek ten gehoren, daarbij vaak bijgestaan door verschillende gastmuzikanten. Een van hen. Sebas Raaijmakers, werd al gauw als vaste gitarist aangetrokken. Blues-harp virtuoos Fred Lebens. die. als eerder het podium deelde met verschillen de grootheden voegde zich na een reeks gastoptredens ook bij het gezelschap. De muzikale voorkeur groeide mede door de enthousiaste reacties van publiek en organisatoren steeds meer in de richting van blues. Het huidige repertoire bevat voldoende variatie (shuffles, dynamische blues, swing, stuwende blues-rock) cn zorgt telkens weer voor een gezelli ge avond. Het aanpassen van de naam was onvermijdelijk; in augus tus 1995 werd gekozen voor The Wicked Willy Blues Group. Zondag 20 oktober, aanvang 20.30 uur. entree ƒ5,-. In de 'Oktober Woonmaand* orga niseert Frans Lemmers Woninginrichting zoals gewoonlijk weer de Woonweek. Tijdens deze Woonweek. die duurt van 18 tot en met 26 oktober, is de winkel van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur geopend, op zaterdag tot 17.00 uur. Frans Lemmers Woninginrichting heeft een ruime keuze voor een sfeervolle uitstraling van uw interi eur: Schitterende decoratieve tapij ten van o.a. JAB en Tretford, prakti sche linoleumplaten van Marmofloor en Artofioor, effen en gepatroneerde gordijnen in prachti ge dessins van o.a. Kendix, Artelux en JAB en prachtige stoffen in warme en sfeervolle herfstkleuren van Jan des Bouvrie en Ploeg. Kortom: de nieuwste collecties van bekende merken in vele kleuren, motieven en dessins. Ook kastwand- systemen, waarmee u op een een voudige manier veel ruimte kunt creëren, behoren tot het assortiment. Als u tijdens de Woonweek bij Frans Lemmers Woninginrichting een aankoop doet wordt u verrast met... Nee, dat verklappen we nog niet. Laat u verrassen en kom langs bij Frans Lemmers Woninginrichting aan de Patersstraat 31 te Venray. Voor meer informatie kunt u bellen: 0478- 585552. Wil je eens ervaren hoe het is om een Reiki behandeling (energiebe handeling) te ondergaan, hoe het aanvoelt, hoe Reiki wordt gegeven? Kom dan 20 oktober naar het Githa huis, Veltumse Kleffen 30 te Venray. Gemma en Anja geven je op deze zondag samen een behandeling van een half uur. Door onze handen op plekken van je lichaam te leggen geven we lief devolle energie door. Wat een diepe ontspanning geeft en daardoor har moniserend en genezend werkt op het lichamelijk en geestelijk nivo. Reiki werkt ontgiftend en bevrijden en ondersteunt op krachtige wijze het genezingsproces. Behalve gene zend werkt Reiki ook preventief. Je hoeft dus niet ziek te zijn om een Reiki behandeling te ondergaan. De kosten op deze kennismakingsdag zijn F1.10.-. Bel even als je wilt komen, dit om -wachttijden te voor komen. De koffie staat klaar (wij ook). Gemma en Anja. Githa huis, Veltumse Kleffen 28. 5801 SG Venray. tel. 0478-583857. Deze week verschijnt het vijfde deel in de reeks Randstad PZ- Pockets met als onderwerp 'Juridische aspecten bij flexibilise ring'. De PZ-Pocket is bedoeld voor directeuren, hoofden en managers personeelszaken van ondernemin gen en instellingen. De pocket richt zich met name op de niet-jurist, die te maken krijgt met flexibilisering. De juridische aspecten van flexibilisering worden dan ook niet uitgebreid inhoudelijk behandeld, maar juist kort aange stipt en op hoofdlijnen toegelicht, zoveel mogelijk op een wijze die voor niet-juristen goed begrijpelijk is. FLEXMODEL Volgens de auteur is flexibilise ring van de arbeid een veelomvat tend begrip. Flexibilisering kan namelijk zowel binnen de onderne ming plaatsvinden (interne flexibili sering) als door inschakeling van derden (externe flexibilisering). Deze interne en externe flexibilise ring kunnen zich richten op zowel (organisatie van) de arbeid zelf als op de inzet van het personeel dat de arbeid verricht. Van der Herberg brengt deze vier vormen van flexibi lisering onder in een eenvoudig 'flexmodel'. Aan de hand van dit model is het mogelijk om op een overzichtelijke manier de verschil lende vormen van de factor arbeid in kaart te brengen en op hun juridi sche waarden te beoordelen. Dit is niet alleen van belang voor de gren zen waarbinnen flexibilisering kan plaatsvinden, maar ook voor de vorm waarin flexibilisering binnen de onderneming wordt gerealiseerd. EERDER VERSCHENEN PZ- POCKETS In 1995 verschenen de eerste drie delen van dc PZ-Pocket-reeks onder de titels 'Werkgelegenheidsprojecten'. 'Verzuimbeleid' en 'Arbeidsmarkt in beweging'. Dit jaar verscheen het vierde deel met als titel "Administratieve lastenverlichting'. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9