s E berden "Uitspraken hard aangekomen" Mogelijke verplaatsing Van Geel-Hermus De boeren gaan de boer op tss "Winkelleegstand weggewerkt" Politiek wil KEERpunt versnellen halve prijs Spoor van vernielingen aan bloembakken "Grondslag voor vorm en invulling" Tarieven sport accommodaties stijgen licht 400 Vergoedingen stookkosten DE NIEUWE HERFSTCOLLECTIE TE BEWONDEREN Bij... Politie Basiseenheid Venray Doorrijding in Venray PaKp, 'EEL EN MAAS Donderdag 17 oktober 1996 - Pagina 5 VVV in brief aan commissie algemene zaken "Uitspraken dat de gemeente zich zal beraden als de VVV met ngang van 1998 nog geen orde op taken heeft gesteld, alsmede dat de VVV in de ogen van Venray nog op alle genoemde vlakken onder de maat presteert zijn hard aangekomen". Het VVV bestuur •eageert met deze en andere uit spraken op het verwijt dat deze irganisatie "naar het hoofd kreeg jeslingerd" tijdens de commissie vergadering van 30 september jl. Rekening houdend met de vrije nterpretatie van journalisten signal led het VVV bestuur een negatieve indertoon. Een ondertoon die ook lij medewerkers en vrijwilligers teer negatief en hard zijn aangeko- nen en als ongegrond wordt leschouwd. Hard. met name omdat de VVV met veel inzet, en slechts beperkte middelen funktioneert. "De VVV irganisatie heeft slechts beperkte mogelijkheden om professionele trachten aan te trekken. Veel uren worden dagelijks belangeloos door vrijwilligers ingevuld ten behoeve van de Venrayse gemeenschap. Dit wordt als heel normaal ervaren, zeker gezien de toenemende eisen die, als zijnde vanzelfsprekend, aan de VVV gesteld worden, zonder daar de middelen voor beschikbaar te stellen." zo valt in een brief aan de commissie algemene zaken te lezen. ACEV In de brief wijst het bestuur ook op de secretariaatsról voor de Venray agenda. De evenementen coördinatie kost veel lijd. Bij initia tieven als de Venray conferentie heeft de VVV vooraan gestaan ter wijl iedereen het er over eens is dat het jubileumfeest een prima basis vormt voor een jaarlijks muziekfes tijn. "Ondanks het wegvallen van de directeur menen wij toch dat de VVV in Venray zich duidelijk gemanifesteerd heeft. Vanzelfsprekend zal de VVV wer ken aan de versteviging van haar positie in de regio. Initiatieven daar toe zijn reeds genomen" aldus het bestuur in haar brief. De VVV wijst er wel op dat dit tijd en overleg vergt. Van belang daarbij zijn het vertrouwen van de subsidiegever en een goed ondernemersplan. De uit spraken in de commissie wekken in de regio niet echt vertrouwen op wat volgens het VVV bestuur nadelig werkt bij de noodzakelijke profile ring naar bedrijven toe. Verder wil het VVV bestuur dui delijkheid over de middelen waar over de organisatie in de toekomst kan beschikken. Alleen dan is een goed ondernemingsplan op te stel len. Met de afwachtende houding van de gemeente is dat volgens het bestuur niet mogelijk. Maar. "naast deze materiële ondersteuning ver wachten wij ook morele ondersteu ning, en wij hopen dat deze brief daartoe zal bijdragen", aldus de VVV. =1IND c fx iden. De tarieven van de sportaccom- ïodaties van de gemeente gaan in 997 slechts met 1,25% omhoog, let college heeft voor die geringe lijging gekozen vanwege de op anden zijnde privatisering. Het gaat niet aan om de verenigiti en, waarmee de gemeente onder- andelt over de overname van de ccommodaties, nog snel op te adelen met een fikse tariefsverho- ing. Daarom blijft de verhoging omend jaar beperkt tot 1.25%. Dat ivert de gemeentelijke kas in totaal irca 4200 gulden meer op dan dit lar. Vorig jaar nog werden de tarie- en voor 1996 Hink omhoog ebracht omdat het binnengekomen eld lang niet voldoende was om de ploitatiekosten te dekken. De bedoeling is dat in de eerste :lft van 1997 aan de verenigingen ipde kerkdorpen concrete voorstel en tot privatisering van de accom modaties worden voorgelegd. Tot F. Hitjjd gaan de gebruikers van de parken op de dorpen 3790 gul ler jaar betalen. De gemeente Venray gaat 400 lensen een vergoeding verstrek en in verband met de verhoogde ookkosten afgelopen winter. In egin dit jaar trok de venrayse vdA gemeenteraadsfraktie aan e bel omdat veel inwoners met rk verhoogde stookkosten te iken hadden gekregen. De PvdA verzocht de gemeente tn compensatieregeling te maken Dor die mensen, die .daardoor in nanciële problemen zouden timen. Dat verzoek werd de imeente gehonreerd en de ènrayse burgers konden zich voor !n compensatie melden bij de smeente. Daarbij werden diverse 'gels gehanteerd zodat inderdaad e minderdaadkraehtigen voor deze jgeling in aanmerking kwamen. Nu 'ijkt dat zo'n 400 inwoners een impensatieregeling krijgen. De /dA fraktie is content met het sultaat. "Het moge duidelijk zijn jt het signaal en het voorstel dat ij in februari deden, zijn doel ireikt heeft. Voor een grote groep ensen heeft voor een deel com- insatie in de hoge kosten van vensonderhoud plaats kunnen vin- in" aldus fraktievoorzitter Truus emmelings. Diefstal uit woning In de nacht van vorige week ^2 oensdag op donderdag, heeft een "nibekenae, vermoedelijk met bruikmaking van een valse sleu- zich toegang verschaft tot een oning aan de Beukenlaan. De 63- ige bewoner ging omstreeks •30 uur naar bed en liet zijn porte- innee met daarin 300,- op de fel liggen, 's Morgens ontdekte hij it uit de portemonnee het geld was stolen. De andere spullen zaten 'g in de portemonnee. Zijn echtge- >ot had omstreeks 03.00 uur de ;Ur horen dichtslaan maar toen het 1 bleef is ze weer in slaap geval- Fietsster gaf geen voorrang Waarschijnlijk was een 52-jarige sselsteynse fietsster niet goed op 1 hoogte met de voorrangsregels 'de rotonde in Ysselsteyn. Zij gaf 'en voorrang aan een voor haar 'n links komende vrachtauto met nhangwagen, bestuurd door een ■jarige inwoner van Sterksel. Die stuurde kon een botsing niet voor- 'men. De fietsster liep dusdanige rwondingen op (o.a. hersenschud- ng, inwendige kwetsuren en kneu zen) dat ze naar het ziekenhuis erd vervoerd en daar ter observatie oest worden opgenomen. Het geluk vond vorige week woens- •g omstreeks 13.15 uur plaats. Waals in commissievergadering Volgens burgemeester Waals is de winkelleegstand, die in juli van dit jaar werd geconstateerd, weer grotendeels weggewerkt. Volgens de Venrayse burgemeester was de nood deze zomer helemaal niet zo groot. "Het was vervelend dat in eenzelfde periode veel panden leeg stonden maar nog niet klaar waren voor andere bedrijven" aldus Waals. Waals heeft het echter niet helemaal bij het rechte eind. door Christ van den Munckbof Volgens Waals kosten die overgangen nu eenmaal rijd. "Aan de vestiging van Wibra en Olympic Sport aan het Henseniusplein is veel onderhande ling vooraf gegaan". De komst van de Decorette in het pand van de Bata was al langer bekend. Nieuw is echter dat Hunckemöller gaat verhuizen naar de plek waar nu het pand van Ariaens nog staat. In het pand Music Art aan de Hofstraat wordt nu een kapperszaak gevestigd. Dc lege panden zijn volgens Waals op een na, weer ingevuld. Positief zou men dan denken. Dat ene pand zou dan het pand van de versmarkt aan het Schouwburgplein moeten zijn, of. is het het pand waar voorheen Beter Licht in De Bleek was gevestigd. Waals vergeet dan ook nog dat voor de huidige Hunckemöller een nieuw bedrijf gezocht moet worden en dat sla gerij D'n Hakblok langs de Basismarkt ook al maanden leeg staat. En nu we toch in de food-sector zijn, de kaas en noten winkel van Heijink"heeft de deuren ook al weer enkele weken dicht. Al met al blijft de ontwikkeling zorgwekkend, maar we kunnen het met Waals wel eens zijn dal we samen aan de promotie van Venray moeten gaan wei-ken om dé mensen uit de regio naar Venray te trekken. Maar ver lies dan. door "selectief winkelen", de realiteit niet uit het oog en zorg er samen ook voor dat die lege plekken ingevuld worden. Oh ja, er staat ook nog een slijterij leeg. Cheers...! VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Belangrijk thema bij algemene beschouwingen Een deel van politiek Venray wil dat het college in het eerste jaar een groter deel van KEERpunt realiseert. Vier gelijke schijven van 25% vinden CDA en VVD een verkeerde verdeling. Omdat in 1997 vooral de relatief gemakke lijk te realiseren bezuinigingen zitten, willen beide fracties dat er een bedrag extra gehaald wordt. Anders wordt het in 1999 en 2000 ondoenli jk om elk jaar de aange kondigde 25% te realiseren. Woordvoerder Rein Dupont van hel CDA denkt aan een eerste schijf van 35%, de VVD gaat nog een stapje verder en wil het liefst de halve opbrengst van KEERpunt meteen maar komend begrotingsjaar binnen halen. Het CDA staat daar niet afwijzend tegenover. Wethouder Driessen en hoofd financiën Arie Thecuw staan voorlo pig niet te springen om extra bezui nigingen door te voeren. Thee uw vond de wens van CDA en VVD wel begrijpelijk, maar wees op de toch al grote werkdruk op z'n afde ling. Driessen wilde eerst duidelijk heid krijgen over de uitvoering van de KEERpunt-voornemens, alvo rens extra bezuinigingen goed te keuren. Volgens CDA en VVD staat de implementatie echter los van de vraag hoeveel men wil dat er bezui nigd moet worden. VVD-er Leo Janssen had boven dien graag een goed vergelijkbaar staatje gezien van de totale bezuini gingen en hel gedeelte dat komend jaar gerealiseerd moet worden. Janssen had dc indruk dal in 1997 in elk geval geen zware noten gekraakt worden. Van hei miljoen dat het col lege bijvoorbeeld wil korten in de sector welzijn had Janssen in de begroting voor komend jaar niets gevonden. Tip van de week Siervelgen Veel auto's zijn uitgerust met mooie (dure) licht metalen velgen. Deze velgen zijn erg in trek bij dieven. Her zal niet de eerste keer zijn dat een eigenaars 's morgens zijn auto op blokjes ziet staan. Er zijn speciale wiel- moeren in de handel waarmee u de velgen kunt beveiligen. Zorg er dan wel voor dat het sleuteltje van die sleutel niet te gemakkelijk te vinden is. Verder is het zinvol om aan de binnenkant van de velgen uw postcode te graveren. De velgen worden voor de dief dan minder waard en de kans op opsporing wordt groter. Uw garage of de speciaalzaak kan u hier zeker verder helpen. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en li! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 restanten: dekbedden verschillende soorten synthetisch en dons dekbedovertrekken alle maten MEUBELEN GEGARANDEERD T GOEDKOOPSTE IN KWAUTEtTS MEUBELEN VENRAY, GROTE MARKT 12 Politie zoekt getuigen De politie stelt een nader onder zoek in naar een doorrijding na een aanrijding die zaterdagavond 12 oktober op de Beek weg in Venray plaatsvond waarbij, volgens de poli tie. wonder boven wonder niemand gewond raakte. De benadeelde, een 36-jarige inwoner van het Duitse Bad Oeyenhausen. reed om circa 19.45 uur over de Beekweg en uit de tegenovergestelde richting kwam een slingerende personenauto aan rijden. Ter hoogte van de kruising Noordsingel/Westsingel/Beekweg zag de Duitser dat de tegemoetko mende automobilist erger begon te slingeren en op zijn weghelft terecht kwam. De Duitser week hiervoor uit naar de berm maar toch botste de tegenligger tegen zijn auto. Hierna reed de auto terug naar zijn eigen weghelft en ramde de onbekende automobilist een paal in de berm. Vervolgens reed de verdachte enkele tientallen meters over het fietspad en kwam uiteindelijk weer op de rij baan terecht. Hierna is hij doorgere den in de richting Vredepeel. Dit alles ging met een hoge snelheid en op een zeer a/sociale en levensge vaarlijke manier. Volgens de benadeelde fietste ten tijde van de botsing een nog onbe kende man over het fietspad die bijna door de verdachte omver werd gereden. De auto van de verdachte moet behoorlijk beschadigd zijn. het gaat om een klein model personenauto, lichtkleurig, vermoedelijk van het merk Opel Kadetl. De politie van Horst verricht in deze zaak het verdere onderzoek en vraagt getuigen van deze aanrijding zich met haar in verbinding te stel len. Tevens zoekt de politie de hier voor genoemde fietser, circa 18 tot 25 jaar oud, die getuige is geweest van de doorrijding. Ook de bestuur der van een lichtkleurige klein model personenauto die de verdach te na de aanrijding probeerde te vol gen. wordt verzocht met de politie te bellen. Mensen die de auto van de verdachte voor of na de aanrijding hebben gezien, worden eveneens dringend verzocht te bellen met de politie in Horst, tel. 077-3982255. Bedrijf maakt plaats voor woningen Antoniusveld Mietaalbewerkingsbedrijf Van Geel-Hermus gaat op termijn mogelijk verhuizen naar een Venrays industrieterrein. Het bedrijf onderhandelt momenteel met de gemeente, industriebank LIOF en de provincie Limburg. De gemeente wil op de huidige lokatie woningen bouwen. Verplaatsing van het bedrijf dat diverse metaalproducten produceert wordt genoemd in het voor-ontwerp voor het Bestemmingsplan Antoniusveld. Een woordvoerster van de gemeente bevestigt de onder handelingen, maar wil er verder nog niet veel over zeggen. Ook bij het bedrijf zelf, waar 86 mensen wer ken, hult men zich over de voort gang van de onderhandelingen voor alsnog in stilzwijgen. De gemeente wil, na het centrale gedeelte, ook de woningbouw in het oostelijk deel van Antoniusveld aan pakken. Er is ruimte voor 71 wonin gen, waarvan 53 vrijstaande en 18 in een rij of geschakeld. De laatste komen het dichtst tegen de A73 aan te liggen. Ze moeten een soort van 'geluidswal' vormen voor de rest van de huizen. Deze woningen wor den, net als 15 andere, gebouwd worden in opdracht van projectont wikkelaar Grouwels Daelmans uil Maastricht, Tegen het bestemmingsplan loopt overigens nog een beroepschrift. De heer Jeuken, die centraal in het gebied woont en werkt, heeft bij de Raad van State geprotesteerd tegen het plan van de gemeente. Het hernieuwde zelfvertrouwen van de agrarische sector Na jaren van wantrouwen en polarisatie tussen boeren en natuur- en milieubeweging en tus sen boeren en overheid is er de laatste jaren een tendens naar meer harmonie tussen de kampen. Gelijktijdig is er een groeiend zelfvertrouwen van de agrarische sector, die zich niet langer beperkt tot tegenpruttelen en het pareren van aanvallen. De moderne boer werkt aan producten met een eigen gezicht en gebruikt instru menten als marketing en public relations. (door Bert Albers) Een aantal ontwikkelingen liggen ten grondslag aan de veranderde inzichten bij de agrarische onderne mers. Belangrijk is de toegenomen macht van de consument. Die wil weten wat er op z'n bordje ligt. E- nummers, toevoegingen, conser veermiddelen. kleurstoffen, ook de boeren ontkwamen er niet aan inzicht te geven in de manier waar op een carbonaadje of een ei gepro duceerd wordt. Daarnaast de plaats van natuur en milieu op de nationale en internatio nale agenda. Regels voor het gebruik van bestrijdingsmiddelen en bemesting werden steeds strenger. Aanvankelijk reageerde de boeren stand kribbig en defensief: ze moe ten ons altijd hebben. Laat boeren toch boeren. De jongere generatie agrarische ondernemers beseft ech ter dat die overtuiging breed heeft post gevat en dat de branche dreigde zich buiten de maatschappij te plaat sen. Bovendien laat de zorg voor natuur en milieu de boeren zelf ook niet koud. Kortom er heeft in de agrarische wereld een cultuuromslag plaatsge vonden. Openheid, verantwoorde lijkheid en samenwerking zijn sleu telwoorden voor de opstelling van de moderne agrarische onderne mers. Drie exponenten van die nieuwe generatie boeren zijn Frans Claessens, Joep Poels en Jan Classens, respectievelijk pluimvee-. De politie gaat er vooralsnog van uit dat het een vandalenstreek is van enkele niet meer broodnuchtere jon geren. Zij hebben hun lusten in de nacht van zaterdag op zondag uitge- kuurd. op de zaterdag geplaatste bloembakken in de kom van Merselo. De bloembakken die doel wit waren stonden aan het Kleindorp en Grootdorp. De bakken zijn bedoeld als verkeersremmende maatregel. Uit zeven bloembakken waren de bloemen uit getrokken en elders neergegooid. Vijf bloembakken waren in zijn geheel op straat gegooid. De politie zou graag in contact komen met getuigen voor de oplos sing van de vandalenstreek. Samenwerking wil burgeronderzoek voor toekomst Samenwerking Venray wil in Venray een burgeronderzoek laten doen. Deze Venrayse politie ke partij acht dit nodig omdat, nu Venray weer financieel op eigen voeten wil gaan staan, het van Meisje gedupeerd Vorige week woensdag tussen 14.00 en 14.30 uur legde een 13- jarig meisje haar schoolagenda even op een muurtje aan de Schoolstraat. In een onbewaakt ogenblik was de agenda verdwenen. Het meisje is door dat verlies ernstig gedupeerd. Beeldjes uit tuin gestolen In de nacht van donderdag op vrij dag werden uit de tuin van een woning aan de Bolderik twee beton nen beeldjes, voorstellende een bul dog en een schildpad, gestolen. De waarde van de beeldjes bedraagt ƒ150,-. De gedupeerde is een 33- jarige Venrayse. Poging inbraak woning Het is waarschijnlijk aan goed hang- en sluitwerk van de achter deur van een woning aan de Kattestaart te danken geweest dat de dader niet is de woning is kunnen komen. De 44-jarige bewoner zit nu alleen met de schade die door de poging is veroorzaakt. belang is te weten hoe de burgers over diverse zaken denken. Fraktievoorzitter Ike Busser lan ceerde dit voorstel in de commis sie algemene zaken, vorige week donderdag en zal daar waar schijnlijk in de algemene beschou wingen op terugkomen. Omdat Venray op eigen benen gaat staan, acht Samenwerking de tijd te komen om bij de burgers te informeren wat zij precies willen. Het onderzoek zou zo als grondslag kunnen diene voor de toekomstplan" nen van Venray. "Het moet een grootschalig onderzoek worden" aldus Getril Verkoeijen van deze fraktie. Verkoeijen denkt daarbij om alle Venrayse burgers, mogelijk via dit blad. te benaderen met de vra genlijst om een zo groot mogelijke respons te krijgen. Omdat Samenwerking een zo groot mogelijke steun wil verwer ven zijn de overige politieke partijen al ingelicht over het plan. Mogelijk dat dan bij de begrotingsbehande ling hierover een besluit genomen kan worden. De andere politieke partijen krijgen zo in ieder geval voor die tijd de gelegenheid om intern hierover van gedachten te wisselen. Gisteren, woensdagavond, is er bovendien overleg geweest tus sen Samenwerking en de overige frakties over dit item. Het idee van een burgeronderzoek is niet nieuw. Samenwerking heeft zelfs kopieën van een gelijksoortig onderzoek uit Heerlen, wat als basis zou kunnen dienen voor het Venrayse onderzoek. varkens- en rundveehouder te Ysselsteyn. Ze geven toe dat de cul tuuromslag eigenlijk aan de late kant is gekomen en dat er tal van boeren zijn die er nu nóg niet aan toe zijn. "En dat is hen niet eens kwalijk te nemen", zegt Jan Classens, die een melkveebedrijf heeft aan de rand van natuurgebied de Mariapeel. "Jarenlang is de agra rische sector door de EG met subsi dies gestimuleerd en waren de pro ductiemethoden alleen gericht op snel en veel". Frans Claessens vult aan dat boeren bovendien als eenlin gen opereerden in een markt waarin alles voor hen geregeld was. Vooral varkens- en kippenboeren brachten anoniem een al even naamloos pro duct op de markt. CONTROLEERBAAR Dankzij het consumentisme wij zigde dat beeld: "Tegenwoordig is een product terug te traceren tot de producent", zegt Joep Poels. "Daarom is er ons veel aan gelegen de consument te laten weten dat hij of zij een goed stuk vlees op het bord krijgt". Er is volgens Poels met name in de varkenssector de laatste jaren veel gebeurd. Controle, con trole en nog eens controle. "We heb ben als sector niets te verbergen. De hele productie, van mengvoerfa- briek tot slachterij, staat onder voortdurende controle". Aan het einde van die gecontroleerde pro ductieketen wacht een bedrijf het IKB-keurmerk, dat staat voor Integraal KetenBeheer. Het groene vignetje staat op het eindproduct en begint al aardig ingeburgerd te raken. Het vlees in de vitrines van Albert Heijn draagt bijvoorbeeld het IKB-keurmerk. Ook de rundveebranche heeft de zaken qua constante en controleer bare kwaliteit aardig voor elkaar. Van melkveehouders die herhaalde lijk niet aan de kwaliteitseisen kun nen voldoen wordt de melk gewei gerd. "Zo simpel is dat. We hebben ook het kleinste imagoprobleem", geeft Jan Classens toe. Zuivel staal in ons land voor gezond en lekker. Melk is onze nationale witte motor. De enige smetten op het blazoen van de rundveehouderij komen uit het buitenland: de Belgische hormo nenmaffia, maar vooral de gekke koeien in Engeland. "Een drama wat daar gebeurt. Voor ons en voor de consument", zegt Classens. Maar goed, verder gaat het zo slecht nog niet. De pluimveehouders staan nog het meest in het verdomhoekje. Voor een IKB-vignet is lang niet iedere kippenboer te porren, weet Frans Claessens. "Veel collega's denken nog teveel op de korte termijn. 'Waarom zou ik? Wat brengt het op?"'. Maar Claessens is er, net als z'n collega's, van overtuigd dat bin nen enkele jaren elke veehouder aan de IKB-eisen al moeten voldoen. Net als overal in hel bedrijfsleven moet ook de veeteelt aantoonbare kwaliteit leveren. Wie dat niet wil of kan valt af, is de conclusie van het trio. PEELHAM Een andere stap in de richting van rendementsverbetering en een beter imago van de sector is het ontwikke len van (streek)eigen producten. Ook hier is de zuivel al het verste op weg, dankzij dc grote coörperatie Campina-Melkunie. Door samen- Poging diefstal auto Woensdagavond tussen 20.15 en 21.15 uur vond een poging tot dief stal van een, bij het zwembad gepar keerde personenauto plaats. Door forcering van het portierslot was toegang verkregen. Omdat er geen goederen waren gestolen, wordt aan een poging tot diefstal van de auto gedacht. De gedupeerde is een 38- jarige inwoner van Horst. Trots maar nog wat onwennig prijzen de dames de producten van hun bedrijf aan tijdens de LLTB- jubileumbeurs in Meerlo. werking kunnen de melkveehouders zich dure divisies als research en development en marketing permitte ren en komen er producten als Ajax- en PSV-vla op de markt. Streekproducten komen in deze constructie echter nog nauwelijks aan bod. Joep Poels vindt een streekeigen product als Peelham een goed idee, maar noemt de steun van een grote organisatie een absolute voorwaar de. "Ik denk dat hel alleen kans van slagen heeft als ook bij ons een grote coöperatie als Dumeco of een grote particuliere slachterij of vlees verwerkende industrie er achter gaat staan", meent Poels. De pluimveehouders sluiten ook bij deze ontwikkeling (voorlopig) de rij. De consument kent 4-granenei- eren, het EKO-ei en vooral het scharrelei. Eieren van kippen die in een batterijstal leven hebben het als product daarentegen moeilijk. Een grootwinkelbedrijf als Albert Heijn heeft alleen nog maar scharreleieren in het schap liggen. Frans Claessens noemt het bovenal een imago-pro bleem. Terwijl de gemiddelde bur ger nauwelijks weel heeft van de verschillende houderij-systemen, wordt de batterijkip automatisch een allerbelabberdst leven toegedicht. Claessens ziet het als belangrijke taak het vooral op vooroordelen gestoelde negatieve imago van het batterij-ei om te buigen. Het batte rij-ei moet een ander eitje worden". ONWENNIG In september waren pluimvee-, rundvee- en varkenshouders uit Noord-Limburg vertegenwoordigd tijdens de jubileum-beurs van de honderdjarige LLTB in Meerlo. Nog wat onwennig, maar na afloop is het drietal uit Ysselsteyn in elk geval positief. De boeren gaan dan ook vaker de boer op met hun bedrijf stak, dat is zeker. Hoe ze dat gaan doen is nog niet helemaal helder. Tijdens het gesprek borrelen al ideeën op als meewerken aan evene menten als Fietsvierdaagse de Peel en een manifestatie als 'Dier '96', naast presentaties op consumenten beurzen. "We zouden eigenlijk iets moeten hebben als de tuinbouw heeft met 'Kom in de kas', verzucht het drietal. Wie weet komt het nog zover, de neuzen staan in elk geval in dezelfde richting en de grond is bewerkt. Betrapt Een 14-jarig meisje werd maan dagavond omstreeks 19.20 uur in een supermarkt in Landweert betrapt toen zij twee pakjes kauwg om en vier pakjes sigaretten mee wilde nemen zonder die te betalen. Ze werd aan de politie overgegeven die haar voor de afdoening naar het Halt-bureau door verwees. De waar de van de goederen bedroeg 26,93. Brandweer meer dan zes uur in actie Vorige week woensdag omstreeks 22.15 uur ontdekte de bestuurder dat zijn hakselaar een oliespoor had achtergelaten dat zich uitstrekte over de Overloonseweg, Noord-sin gel, Nieuwe Maasheseweg, Oost singel en Stationsweg. De bestuur der van de hakselaar waarschuwde zelf de brandweer en de politie. De slang van het hydraulische gedeelte was los gesprongen en 150 liter olie had vooral de kruisingen spekglad gemaakt. De brandweer en politie zijn meer dan zes uur in actie geweest.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5