Sfcant Ca 1/e*vuKf, Veronica-trein dendert voort ZVV Venray over tuigend naar eerste zege Lustrum-drive ten bate van de Stichting Venray-Divinolandia Christoffeldag zeer geslaagd Midgetgolf Buitenlust Spio Schaak vereniging Venray ATB-groep Schuhmacher Duivensport Lopersgroep Venray Surfen Lopersgroep Peelrunners HSV Het Alvertje Schietvereniging De Roos Verlies voor Drukshop en 't Trepke 't Huukske onderuit in Goirle OKTOBER HENDRICX PEEL EN MAAS VERLICHTING coe«e« 42-sport2 16-10-1996 14:24 Pagina 1 (1,1) ginateL ENMAAS Donderdag 17 oktober 1996 - Pagina 19 Voor wat betreft de onderlinge ompeiilie ging afgelopen week de jatste ronde in. Zondagmorgen 'erden de laatste wedstrijden espeeld. Er werd zonder meer goed •speeld. Van de 24 deelnemers aren er slechts drie spelers die hun «middelde iets verslechterd had- De anderen kunnen met een reden blik op dit seizoen terug- ken. )e definitieve einduitslag krijgt dereen uitgereikt. We willen toch lidelijk enkele resultaten mcdede- Allereerst: de clubkampioen is r Jan Engels met een gemiddeld inslagen per ronde (en dan te eten dat men meer dan zestig mdjes heeft gedraaid) van om en bij de 24!. Gewoonweg een waar- g kampioen. Datzelfde kan van errit Janssen gezegd worden, die aequo eindigde, doch op percen- ge tot reserve-kampioensplaats nam. met ruim één slag minder per ndc dan de nr. IDoch dat ligt aan vastgestelde gemiddelde per sei- len. wat in de loop der jaren opge- owd is. Zeer verrassend derde »rd Huub Straatman. Met een keu- gemiddelcie van 26 slagen per nde. en dat voor een 'nieuwko- tr'! Eveneens vermeldenswaardig de vierde plaats voor Jan Litjens it eenzelfde gemiddelde als de mpioen. doch zijn aanvangsge- ddelde ligt iets lager. Hel laagste middelde werd behaald door irrie Lenssen. slechts 22 slagen d hij gemiddeld nodig om deze 18 idernisscn het hele seizoen te dwingen. perfect gespeeld, renals Gerrit Vermeulen, die hier middeld genomen ook maar één per ronde meer voor nodig had, ch vanwege hun laag aanvangs- middelde kunnen zij uiteraard it bovenin eindigen. Al met al eenieder op een zeer geslaagd oop van de onderlinge competi- terug kijken. Komende weck begint op donder- g het winterseizoen, middels de Utavonden. waarvan de eerste om I.30 uur begint in zaal De irklingel te Oostrum. Doch het ilengolfen gaat nog eventjes door. hel weckend spelen we met tal Bieden een toernooi te Eindhoven de banen van Eckartdal. De itrsc vertrektijden en opstapplaat sen, worden onderling geregeld. Mdc 'indoorgolfdatu' zijn bekend binnenkort krijgt eenieder, die eraan deelneemt dit toegestuurd; tzelfde geldt voor de uitwisselin- tussen MGC de Bosrand te een en onze vereniging. Ook hier nen zover rond v.w.b. de aecom- idatie en zien we dit binnenkort Imoet Synchroonzwemmen Villen degenen die nog loten lis hebben, of het goed van de kochte loten, die loten en/of het d zaterdag a.s. meenemen. ;r zijn nog enkele zwemsters die of meerdere foto's besteld heb- van de LK, maar nog niet laald hebben. Kosten ƒ2,50 per k. Zo snel mogelijk betalen s.v.p. tondag 20 okt.Oefenen; Can n, Oostenrijk. Turkije, Italië, orus Line en Griekenland. Tevens is zondag 20 okt. de eerste mpetitiewedstrijd van dit seizoen Horst. We vertrekken om 15.15 r vanaf De Sprank. Het inzwem- in begint om 16.00 uur. de wed- ijd om 16.30 uur. De volgende femsters worden verwacht; Petra Karin. Melanie. Moniek. tte. Cinderella. Amandine. Yvon Anne. Lea. Sandra Fr.. Janneke. ne. Antoinette. Christel. Audrey, ija, Bregje. Silvia. Kelly, Anette, tasja. Monica. Ingrid. Miriam, rriét. Hanneke en Lianne. Vrijdagavond na 21.00 uur kan >eld worden voor de figuren die noet zwemmen. tefenen zondag 27 okt.: Western, rika. Rusland. Sur le pont. [itsland verval i.v.m. afwezigheid insters. Misschien dat i.p.v. island Japan gaat oefenen. Waterpolo liningen: Heren: maandag en dag 20.00-21.00 uur; jeugd/aspi- ten: maandag en vrijdag van 30-20.00 uur teogramma zaterdag 19 okt.: )iraiuen-MZPC a.19.15 ïfficials: E. Strefland en J. Smits. Vogramma zondag 20 okt.: THeren I v. 18.00 overige teams zijn vrij. ren 1 - WZL 5-7 te Heren 1 van Spio moesten het elopen zaterdag opnemen tegen gefuseerde Waterpolovereniging id-Limburg. Van alle gefuseerde bs werden de beste spelers naar iray gestuurd om het op te nemen en Spio. WZL begon voortvarend en open- n enkele minuten met drie doel- Iten. Deze vlotte start kwam Spio I meer te boven en moest de iele wedstrijd achter de feiten aan Mnmen. Halverwege de wedstrijd am Spio nog goed terug maar ite vervolgens een strafworp en rdoor de aansluiting, te eindstand van 5-7 betekende tweede verlies in de competitie 'riet Ie klasse. Jeugdschaken De schaakcompetitie is bij de jeugd ook begonnen. Voor verschil lende jeugdleden was het de eerste keer dat ze met een s^haakklok speelden en dat zorgde voor extra spanning, want nu moesten ze niet alleen tegen hun tegenstander maar ook tegen de tijd spelen. Bij sommi ge partijen zag je dan ook dat de spelers niet wisten hoe snel ze de klok in moesten drukken als ze een zet gedaan hadden. Voor de toe schouwers levert dat soms leuke taferelen op. Ook moeten de spelers hun partijen noteren, zodat ze later hun partij eventueel kunnen naspe len om te zien welke zet fout of juist heel goed was. Dat was voor velen ook even wennen. Uitslagen: Charlotte Broers-Jos Claessens 0-1 Jasper Prins-Lotte Ramekers 0-1 R. Verkroost-Behrouz Kianzad 0-1 Bemd Blaauw-Niels Juffermans 1-0 Rouzbeh Kianzad-C. v. RansowO-1 Mochten er nog kinderen (7 tot 16 jaar) zijn die ook lid willen worden van de schaakvereniging en de schaakcursus willen volgen, dan kunnen zij zich tot I november aan melden. Dit kan iedere dinsdag avond vanaf 19.00 uur in gebouw De Kemphaan,. Kennedyplein 1. Venray. Telefonische inlichtingen bij: Henk de Visser, tel. 587715. Schaken voor volwassenen Ook bij de volwassenen is de competitie in volle gang. Voor het eerst doen er nu jeugdleden mee aan de competitie voor volwassenen, Dal sommige volwassenen zich enigszins hebben verkeken op de speelsterkte van de jeugdige spelers bleek wel uit de resultaten. Twee jeugdspelers wonnen van een volwassenen en een speelde remise. Wat is er leuker voor een jeugdspeler dan te winnen van een volwassene, zeker als die volwasse nen de jeugdleider is. Bemd Blaauw moest tegen Henk de Visser, de jeugdleider. In een leuke partij wist Bernd een matcombinatie in te bou wen die Henk over het hoofd zag. Dit strafte Bemd op een genadeloze manier af door Henk mat te zetten. Een heel mooi resultaat. Dit belooft wat voor de toekomst. Uitslagen: J. Tiggeloven-R. Keereweer0,5-0,5 E. Habers-P. v. Genuglen 0-1 R. Kianzad-G. Breukers 1-0 B. Blaauw-H. de Visser 1-0 B. Kianzad-EJ. v. Nuenen 0-1 C. v. Ransow-P. Rouvroye 0,5-0,5 T. Coopmans-H. Coolen 0,5-0,5 Als er (thuis)schakers zijn die regel matig zin hebben om een partijtje te schaken maar geen tegenstander hebben: zij zijn iedere dinsdag avond vanaf 20.00 uur van harte welkom in ons clublokaal. Kennedyplein 1, Venray. Sinds enkele weken is er in Venray een ATB-groep die op zon dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur in de buurt van Venray hun trainingen heeft. Hierbij gaan we er van uit dat het bos niet van ons alleen is en we blijven op reeds bestaande paden. Het maakt niet uit of je nu beginner bent of al wat gevorderd, iedereen kan meedoen. In deze nog prille groep is het aan tal dames nog klein. Mede daarom doen we nu een oproep voor alle sportieve dames met pit om een keer mee te komen fietsen. Het doel van onze ATB-groep is het om op een recreatieve manier te fietsen op een all terrain bike of mountain bike. Natuurlijk bezoe ken we ook regelmatig ATB-tour- tochten in de regio. Als we in de buurt van Venray blijven vertrekken we om 10.00 uur vanaf De Sprank. Voor de vol gende weken staat er op het pro gramma: 20 okt. Overloon; 27 okt. Schinnen, vertrek vanaf De Sprank om 08.00 uur; 3 nov.: Venray.. Het vertrek is wanneer we in de buurt van Venray blijven om 10.00 uur vanaf zwembad De Sprank: Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers, lel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. PDV De Vredesduif Wedvlucht Orleans, jong: L. Willems 1 2 3 4 6 7; H. Ewalts 5. Strombeek, jong: J.W. Vermeulen 1 12 16 17 21; H. Ewalts 2 3 46 10 14 15 18 20; L. Willems 5 8 9; W. Vermeulen 11 22; Comb. V.d. Heuvel 19 25; J. Leijssen 7 13. Strombeek, oude: Comb. Verdellen 1 2 4 6 8 11J. Leijssen 3 5 9 10; J.W. Vermeulen 7; J. Goumans 12. De Lopersgroep Venray is de ver eniging voor mensen die recreatief en in groepsverband rustig en ont spannen twee avondjes in de week willen sporten en lekker bezig zijn. Verder is er nog de mogelijkheid om op wedstrijdniveau le trainen of met collega-lopers deel te nemen aan wat leuke wedstrijdjes. Iedereen kan sporten op zijn eigen niveau, daarin maken wij het vol gende onderscheid: Beginnersgroep: Deze groep is pas gestart en begint met tempoloopjes van twee minuren rennen en twee minuten wandelen. Niveau ILopers die een uur in rus- lig duurtempo kunnen lopen. Niveau 2: Lopers die beschikken over een goede conditie en vlotte tempo's aankunnen. Niveau 3: Lopers die beschikken over een goede conditie en die graag in een pittig tempo lopen. Niveau 4: Wedstrijdlopers die met individuele schema's en begeleiding trainen op topniveau. De trainingen voor alle groepen starten op dinsdag en donderdag vanaf of op de atletiekbaan, aanvang 19.00 uur. Naast deze vaste trainingsmoge- lijkheden is er nog de mogelijkheid om op zaterdag deel te nemen aan een bostraining. Deze start vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. aanvang 16.30 uur. Bij de afgelopen weekend gehou den marathon van Eindhoven was er ook de mogelijkheid om deel te nemen aan de halve marathon. Dat wil zeggen een afstand van 21 km en 97m. Hieraan werd deelgenomen door enkele lopers van onze groep die van start tot finish zij aan zij deze afstand aflegden. Dal waren Bert Oostdam en Ger Litjens en hun tijd was 1.42.46 uur. Voor Ger was dit zijn eerste halve marathon. Wedstrijdkalender: Heb je als lid van de Lopersgroep eens zin om in een gezellig sfeertje deel te nemen aan een wedstrijdje in een andere omgeving dan staan hieronder enkele mogelijkheden. 27 okt.: Duvelcross in Afferden. 10 nov.: Leukermeerloop die door onze eigen vereniging georgani seerd wordt. Kijk voor de vertrektijden even in Hel Wissclpunt op het prikbord of vraag het even aan een van de trai ners. Vooral bij onze eigen Leukermeerloop verwachten wij veel deelnemers van onze vereni ging. Spreek hel gewoon even samen af dan is dat ook nog eens hardslikkc gezellig! Heb je vragen over de Lopersgroep of wil je iets meer weten, bel dan een van de onder- slaande personen. Frank Rijshouwer. tel. 586268 (Wedstrijdgroep); Anja Gooren, tel. 589486 (overige groepen); Jos Manders, tel. 585479; Bert Oostdam. tel. 514214. Bas Keijsers winnaar Limburgs Grindmeren Circuit Afgelopen zondag werd de fina le gevaren van het Limburgs Grindmeren Circuit. Bas moest de laatste wedstrijd genoegen nemen met een tweede plaats achter de 17-jarige Ferry Valentijn uit Roermond. Doordat Bas in de voorgaande wedstrijden de meeste overwinningen boekte werd hij na acht wedstrijden uiteindelijk voor de tweede maal winnaar van het Limburgs Grindmeren Circuit. Anke Keijsers werd tweede dame doordat zij maar enkele wedstrijden aanwezig was. Anke was het afgelopen weekend suc cesvol op het Grevelingenmeer bij Bruinisse, waar alle jeugd tot en met 18 jaar aanwezig was. In een veld van 420 deelnemers wist Anke als enige dame in de finale op een 16e plaats te eindigen tus sen de heren. Zij werd tevens eer ste dame. Door deze prestatie werd Anke uitgenodigd voor de Europese Super 8 finale die aan komend weekend op dezelfde locatie wordt gevaren. Trainingen: Donderdag: 19.00 uur Loopscholing en intervaltraining. Zaterdag: 16.00 uur Piramide te Horst-Melerik. Dinsdag: 18.50 uur Duurloop in Horst bij Ad Comperen; Sevenum om 19.30 uur Wedstrijden: Zondag 26 okt.: Rund um die Krickenbecker Seen. Halve mara thon te Nettetal (BRD). Starttijd volgende week in dit blad. Uitslagen: Twee uitslagen Peter Coenen: le Maasheggen cross, 5.3 km: 20.35 min. 6e; 2e Ronde van Stiphout. 5.8 km: 22.45 min. 4e. Halve Marathon Eindhoven: Geert Emons 1.32.13; Wiel Dings 1.36.40. Uitslagen: Zondag 13 okt. was de tweede vijf-dorpen wedstrijd van Venray. Hier waren goede klasseringen voor Toon Sanders, Peter Peters en Mat van Oijen. Programma: Zaterdag 19 okt. is er een koppel wedstrijd van Venray. Opgeven tot donderdag 20.00 uur bij Pieter, tel. 077-3662920. Zaterdag 19 okt. is er een prak tijkmiddag aan Het Wanssums Ven vanaf 13.00 uur. Zondag 20 okt. is de derde vijf dorpen wedstrijd van Well. Er wordt gevist van 08.00-11.00 uur. Opgeven tot donderdag 20.00 uur bij Pieter. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij de secretaris H. Lenssen. tel. 0478-587606. Uitslagen: Belfeld 1 -Leunen 1 1136-1083 Beste schutter: W. Koenen. 284p. Leunen 2-Kessel 1 1024-1070 Beste schutter: J. v. Soest, 263p. Leunen 3-Maasbree 3 969-977 Beste schutter: W Baltussen. 248p. Vrijdagavond verloren de tweede klassers Drukshop en 't Trepke beide hun thuiswedstrijd in sporthal De Wetteling. 't Trepke/Harold Lenssen liep tegen Apollo uit Helden tegen de vierde achtereenvolgende nederlaag (3-7) aan. Henri Willems zette het Venrayse team nog op een 1-0 voor sprong. Daarna liep het sterkere Apollo vrij eenvoudig uil naar 1-7. Treffers van Willy Linke en Marcel Roffers bepaalden de eindstand op 3-7. Drukshop slaagde er tegen 't Veldj uit Roermond evenmin in de punten in eigen huis te houden. Na een 0-3 achterstand wist Drukshop door doelpunten van Geert Vullings en Ron van der Zanden terug te komen tot 2-3. De Roermondse ploeg ging uiteindelijk met een 2-4 zege aan de haal. Drukshop blijft daardoor ste ken in de middenmoot terwijl 't Trepke/Harold Lenssen afgedaald is naar de tiende plaats. De Bonte Koe, de derde Venrayse club in de tweede klasse, kwam afgelopen week niet in actie. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Venrayse debutant pakt vierde zege op rij Veronica/ComputerWork-Brach/Kïa Coenen 5-1. Doelpunten: 3. Robert Pawiroredjo 1 -0; 5. Mare Linskens 2-0; 31Mare Linskens 3-0; 36. Ap Linssen 3-1; 41. Norbert van Haren 4-1: 45. Robert Pawiroredjo 5-1. Scheidsrechter: Van der Meijden (Heerlen). Toeschouwers: 125. Veronica/ComputerWork: Sijbers, Van Haren, Linskens, Van den Munckhof, Pawiroredjo, Swinkels en Vievermans. Door Henk Willemssen Een superieur Veronica/Computer Work pakte tegen Brach/Kia de vierde competitiezege in successie (5-1). De Venrayse debutant verste vigde daardoor haar koppositie in de hoofdklasse A. Terwijl de competitie nog in een pril stadium verkeert, heeft Veronica/ComputerWork al een 'gat' van vijf verliespunten geslagen met de concurrentie, Tegen middenmo ter Brach/Kia etaleerde het team van het coachesduo Baartman/Linskens een stijgende vorm. Zo spelend lijkt de Venrayse hoofdklasser onbe dreigd de titel binnen te gaan halen. Het enige minpunt kan de smalle selectie gaan vormen. Ook maan dagavond beschikte Veronica/ComputerWork slechts over zeven spelers. Peter Philipsen moet vanwege zijn werk om de week verstek laten gaan. Van de twee nieuwe Brabantse aanwinsten is er al eentje (Karyosemita) afge haakt terwijl Luc Terborg, die betaald voetbal speelt bij TOP Oss, zich nog niet heeft laten zien. Coach Edward Linskens verklaarde dat 'een team dat goed draait weinig last heeft van blessures'. Voorlopig krijgt Linskens gelijk want de Veronica-hoofdmacht oogt momen teel topfil. Al binnen vijf minuten nam het Venrayse team een 2-0 voorsprong. De uit Sint-Oedenrode afkomstige topscorer Robert Pawiroredjo opende de score (1-0) waarna Mare Linskens met een knappe volley de stand op 2-0 bracht Het overtuigend en uiterst geconcentreerd spelende Veronica/ComputerWork domineer de daarna het duel volledig. Doelman Wilbert Sijbers beleefde wel een uiterst rustige avond: "Dit was een zwakke tegenstander die nauwelijks dreigend was. Ik heb slechts twee schoten op doel gehad terwijl er nog een bal via mijn hand NVZV/'t Huukske heeft de eerste overwinning in de eerste divisie geen passend vervolg kunnen geven. In een matig duel verloor de Venrayse debutant maandagavond met 5-1 van SK/Konica Primeur uit Goirle. "Dit was onze slechtste wedstrijd tegen de slechtste tegenstander tot nu toe", zo karakteriseerde coach Leon Verhorevoort het duel. "Het was van beide kanten niets en ook de arbiter deelde in de malaise", 't Huukske keek al snel tegen een 2-0 achterstand aan. Een treffer van Gert-Jan Wismans bracht de rust stand op 2-1. Na de pauze liet 't Huukske in een overtalsituatie een uitstekende kans op de gelijkmaker liggen. Sterker nog. Konica Primeur wist in diezelfde periode op 3-1 te komen. Terwijl 't Huukske in de slotfase met een 'vliegende keeper' nog probeerde iets te forceren, bouwde de thuisclub de score uit naar 5-1. "Nee, het was geen mooie voetbalavond want het draaide bij ons gewoon niet", aldus de teleurge stelde 'l Huukske-coach Verhore voort. op de paal belandde". Mare Linskens en Leon Vievermans zagen voor rust hun doelpogingen op de lat stranden terwijl de bezoe kers uit Maasbracht er geen munt uit wisten te slaan toen Eric van den Munckhof voor twee minuten naar de kant moest. Na de hervatting rukte verdediger Mark Swinkels sterk op en uit zijn pass wist Mare Linskens 3-0 te sco ren. Nadat Veronica/ComputerWork enkele goede mogelijkheden onbe nut had gelaten, scoorde Ap Linssen uit een vrije trap 3-1. Even leek de Venrayse hoofdklasser het nog moeilijk te krijgen toen Eric van den Munckhof opnieuw een tijdstraf van twee minuten kreeg. Maar terwijl de Veronica-aanvoerder nog zat toe te kijken, scoorde Norbert van Haren de beslissende treffer: 4-1. Wilbert Sijbers en de paal voorkwamen een tweede tegentreffer en na een vloei ende Venrayse aanval trof ook Norbert van Haren de paal. Uit wederom een sterke uitgooi van doelman Sijbers bepaalde Robert Pawiroredjo de eindstand op 5-1. "We creeëren kansen genoeg maar we scoren nog te weinig. Anders hadden we de wedstrijd veel sneller kunnen beslissen. De laatste pass is niet goed of de bal wordt te wild ingeschoten", aldus Wilbert Sijbers. bij elk paar schoenen EEN FLES WIJN KADO, Grotestraat 11 Venray Poging diefstal uit auto Een 25-jarige inwoner deed aan gifte van poging tot inbraak in zijn aan het Lovinckplein geparkeerde personenauto. Door forcering van een portierslot was de auto geopend. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord. Hij is niet in de auto geweest. Beveiliging werkte niet Dinsdagmorgen, even voor het middaguur werd een storing ontdekt op het baanvak Venlo-Nijmegen tussen Venray en Vierlingsbeek. De spoorbomen bleven gesloten en de politie nam de beveiliging over op de drukkere overwegen. De perso nentreinen liepen met lastgeving en dat had tot gevolg dat de treinen een vertraging van ongeveer een half uur opliepen. De technische dienst kon de storing even na het middag uur opheffen. elke week nieuws Venrayse eersteklasser schiet uit zijn slof (8-2) ZVV Venray-HZV/'t Bergske 8-2. Doelpunten: 7. Theo Wilmsen 1-0; 9. Adri Derksen 2-0; 13. John Kessels 3-0; 17. John Kessels 4-0; 25. Adri Derksen 5-0; 31. Joep Huskes 5-1; 33. Stan Philipsen 5-2; 38. Thijs Verdonschot 6-2; 47. John Kessels 7-2; 49. John Kessels 8-2. Scheidsrechter: Van den Bosch (Kerkrade). Toeschouwers: 40. ZVV Venray: Van Soest. Arts, Bameveld. Derksen, Kessels, Seuren, Verdonschot en Wilmsen. Door Henk Willemssen Eindelijk greep nieuwkomer ZVV Venray de eerste competitiewinst. De Venrayse eersteklasser won overtuigend met 8-2 van 't Bergske uit Helden. Door deze overwinning verliet ZVV Venray de laatste plaats in de eerste klasse A. Zaterdagmiddag was ZVV Venray nog met 2-0 onderuit gegaan in Stein tegen De Keigel 2. Uil vijf duels had het Venrayse team slechts één punt vergaard en bungelde troosteloos onderaan de ranglijst. Tegen middenmoter 't Bergske werd het dan ook de hoogste tijd voor de ommekeer. Hel geroutineerde Venrayse team strafte maandag avond de fouten in de Heidense defensie genadeloos af. Na zeven minuten profiteerde Theo Wilmsen al van een verdedigingsfout: 1-0. Uit een pass van Theo Wilmsen scoorde Adri Derksen snel 2-0. John Kessels profiteerde even later van een misverstand bij de bezoekers: 3- 0. Weer enkele minuten later ontfut selde John Kessels een Heidense verdediger de bal en gaf ook de doelman het nakijken: 4-0. Op slag van rust schoot Adri Derksen vanaf de achterlijn uit een uiterst kleine hoek 5-0 binnen. Na de pauze lieten de Venrayse spelers zich steeds verder terugdrin gen op de eigen helft. John Kessels trof nog de paal maar door doelpun ten van Joep Huskes en Stan Philipsen kwam 't Bergske terug tot 5-2. Even leek het duel dezelfde kant uit te gaan dan twee weken geleden tegen Juliana. Toen ver speelde ZVV Venray in de tweede helft nog een 4-1 voorsprong. Twee knappe reddingen van doelman Twan van Soest voorkwamen nu dat de bezoekers nog dichterbij kwa men. "We gingen steeds later storen. Niet meer vanaf de middellijn maar pas op zo'n vijf meter van ons doel. Dan vraag je om tegentreffers", aldus coach Gerard Loeffen. Uit een snelle counter met John Kessels scoorde Thijs Verdonschot twaalf minuten voor tijd de bevrijdende treffer: 6-2. Het verzet van 't Bergske was nu gebroken. Thijs Verdonschot passeerde drie Heidense spelers en stelde John Kessels in staat 7-2 te scoren. In de laatste minuut bracht topscorer John Kessels, opnieuw op aangeven van Verdonschot. de eindstand op 8-2. "Gelukkig, de eerste zege is binnen alhoewel die al eerder hadden moe ten pakken", verklaarde coach Loeffen. "We wisten dat deze tegen stander veel tegengoals kreeg van daar dat we wat aanvallender speel den. Van zo'n ploegen moeten we ook de punten pakken". Voor de vijfde keer in successie organiseert de Stichting Venray- Divinolandia een bridge-drive en wel op vrijdag 22 november,, aan vang 19.45 uur bij Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. De inschrijfkosten zijn 20,- per persoon. Er kan op verschillende niveaus worden ingeschreven, te weten: Clubbridgers (A. goede spelers, B. redelijke spelers, C. beginners) en Thuisbridgers (er zullen ook 'mees- terpunten' verstrekt worden). Deze drive staat inmiddels bekend vanwege haar steeds weer prachtige prijzentafel. Ter gelegenheid van het eerste lustrum zal er onder de deel nemers geen geweldige extra prijs worden verloot, te weten: een 10- daagse busreis naar Benidorm (Spanje) incl. appartement voor twee personen, aangeboden en gesponsord door Autobusbedrijf G. v. Ham BV te Venray. Dankzij een speciaal computerprogramma is reeds tien minuten na het laatste spel de uitslag bekend. Middels het inschrijfgeld van deze bridge-drive krijgen de deelne mers een unieke mogelijkheid om een derde-wereld project te steunen. Er wordt getracht de opbrengst van deze avond door middel van spon sorbedragen verder te verhogen. Danscentrum Janssen heeft haar accommodatie gratis ter beschik king gesteld. Voor wie het nog niet weten, de Stichting Venray- Divinolandia steunt moreel, mate rieel en financieel het prachtige werk van Jacqueline Eibers (uit Overloon) in Divinolandia, Brazilië. Ook het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking, de gemeente Venray en het KVG ondersteunen genoemde activitei1- ten. De totale opbrengst gaat naar een waterzuiveringsproject in Gonzaga; inmiddels is de bouw gestart. De totale kostprijs van dit project bedraagt ca. ƒ400.000,-; op dit moment kan de Stichting beschik ken over ƒ345.000,-. Maar ja, die bekende laatste loodjfes! Ook de opbrengst van deze drive zal bijzon der welkom zijn. Wie mee wil doen wordt verzocht ƒ20,- per persoon over te maken voor 12 november a.s. (dit i.v.m. het indelen van de spelers etc.), op bankrekeningnummer 64.15.92.094 ten name van Bridge-drive Stichting Venray-Divinolandia (gironummer: Generale Bank 10.57.053). Vergeet niet uw speelsterkte op de overschrijving op te geven. Informatie: Wim Lammertink, tel. 510610. 75-jaar GV St. Christoffel Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan gaf gymnastiekvereniging St. Christoffel in oktober 1991 voor het eerst in de geschiedenis een middagvullende voorstelling in schouwburg De Beejekurf. Ten aan zien van het 75-jarig bestaan dit jaar. waren wederom alle groepen goed voorbereid om een Christoffeldag te houden. De Christoffeldag vormde een presentatie van alle groepen van deze vereniging in de schouwburg. Alle groepen zijn bezig geweest een act te oefenen die ze op deze dag presenteerden. Gezien de ervaring bij het 70-jarig jubileum, had St. Christoffel deze keer besloten twee voorstellingen te geven, die beiden waren uitverkocht. Het thema voor deze Christoffeldag was Droomland: het was dan ook een fleurig en kleurrijk geheel. Met oefeningen op muziek, mat, balk of welk ander toestel door zowel kleuters, kinderen en volwas senen werden alle toeschouwers aangenaam verrast. De peuter- en kleutergroepen tra den op met thema's als KLias Vaak, Waanzinnig Gedroomd en Slaapaccrobaten. Ook alle andere groepen hadden leuke namen bedacht voor hun act. Wat te zeggen van de Rope Skippers, Happy Girls, Stoere Jongens, de Smurfen, dro men zijn Bedrog, Zeven Schele Spoken en 't Spookt in Huis. Ook Cleopatra en Sneeuwwitje met de (26) dwergen waren aanwe zig naast de Candyman. De Elfjes van de Efteling waren in Venray, evenals de Olympische Spelen. De ouderen werden vertegenwoordigd in de groep De Volhouders en The Black and White Jumpers. En er werden ook oefeningen ten tonele gebracht met als titel 'Wat voor een Wereld wil jij'. 'Ik zou toch zo graag eens...?' en 'Kampioen worden van...?' In de act 'Jubileumjaar 2021' waande het bestuur en de leiding zich al in het jaar 2021: het jaar waarin het 100-jarige bestaan van de vereniging gevierd zal worden. De oefening werd op een zeer komi sche wijze uitgebeeld! Het geheel werd aaneen gepraat op ludieke wijze door de heer Huub Clephas en was een dag die niet snel vergeten zal worden. Zakkenrollen Tijdens het winkelen zaterdag morgen in het winkelcentrum Brukske werd de portefeuille van een 42-jarige Venraynaar uit zijn jaszak 'gerold'. Daarin zaten o.a. zijn rijbewijs, paspoort, 'creditcard en enkele cheques. vöv- -o|o WAAR? bij: Hofstraat Venray (20% echte korting op niet afgeprijsde verlichting)

Peel en Maas | 1996 | | pagina 19