LJ Fiscaal in zicht Gemeente telefonisch beter bereikbaar Gemeentelijk Muziektoernooi Let op! Cursus omgaan met geld woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer VERLICHTING cceweo) Wie is er buitengewoon lastig? PEEL EN MAAS Donderdag 10 oktober 1996 - Pagina GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Publieksbalie en Vakbalie Burgerzaken: maandag van 09.00 tot 17.30 uur Dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Vakbalie Sociale zaken: maandag van 09.00-17.30 uur. Dinsdag tot en met vrij dag van 09.00 tot 13.00 uur. Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 of 523312. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Het komt de laatste tijd regelmatig voor dat bedrijven, zogenaamd in opdracht van de gemeente, promotio nele activiteiten ontplooien. Deze week hebben ons ondernemers gebeld die benaderd zijn door het bureau Regio uit Asten (dhr. R. Fritsen). Dit bedrijf probeert in de regel u. als ondernemer, ertoe te bewegen een advertentie te plaatsen in zijn uitgave. Natuurlijk moet u hiervoor betalen. Helaas is het zo dat dit bedrijf niet werkt in' opdracht van de gemeente zoals het zelf zegt. Het advies is dan ook niet met bedrijven in zee te gaan als zij geen door het gemeentebestuur onderte kende brief kunnen overleggen waarin staat vermeld dat zij in opdracht van \^de gemeente wetten.J De gemeente Venray wordt tele fonisch beter bereikbaar. Met ingang van 9 oktober 1996 wordt in de gemeente Venray een zogehe ten voice response systeem inge voerd. Een voice response systeem bestaat uit een computer met daar bij een stuk intelligente telefoon techniek. die op de telefooncentra le wordt aangesloten. Met behulp van dit systeem is de gemeente Venray met ingang van 9 oktober ook na fcantooriïjd telefo nisch bereikbaar voor burgers, bedrijven en instellingen. Daar naast kunnen met het systeem de inkomende gesprekken beter wor den geleid. Voor de burgers van Venray biedt het systeem twee mogelijkheden. I. Na kantoortijd kunnen burgers een boodschap op een band inspreken. De boodschappen worden de eerstvolgende werk dag door medewerkers van de publieksbalie afgewerkt. Na I kantoortijd kunnen boodschap pen achtergelaten worden op het nummer 0478-523333. 2. Zowel in als na kantoortijd kun nen geautomatiseerde informa tielijnen worden aangeroepen. Zo wordt met ingang van l november a.s. gestart met een informatielijn van de afdeling Burgerzaken (tel. 0478- 523437). Het betreft hier stan daardinformatie over het aan vragen van paspoorten, rijbe wijzen en andere vragen over de burgerlijke stand e.d. Geleidelijk zullen meer infor matielijnen voor burgers wor den geopend. Met behulp van dit systeem willen wij ertoe bijdragen onze dienstver lening aan burgers, bedrijven en instellingen in de gemeente te ver beteren. Wij hopen dan ook dat u gebruik zult maken van deze mogelijkheden. -+- De gemeente Venray start eind oktober weer met een cursus 'Omgaan met geld'. Vindt u het ook zo moeilijk om iedere maand uit te komen met uw inkomen? Denkt u ook vaker: waar is mijn huishoudgeld toch gebleven? Wilt u eigenlijk iets extra's in huis. maar kan het steeds niet? Was de vakantie of waren de uit stapjes eigenlijk veel duurder dan u verwachtte? Deze en andere onderwerpen komen aan de orde in de cursus 'Omgaan met geld'. Wat wordt er verder besproken in deze cursus - Het maken van een overzicht van de inkomsten en uitgaven (ofwel een begroting). - Welke verzekeringen zijn voor ons belangrijk en waarom - Hoe krijg ik inzicht in mijn financiën Verder wordt aandacht besteed aan de diverse betalingsmogelijkheden die er tegenwoordig zijn. Ook wordt ingegaan op onderwerpen zoals het aangaan van een lening, sparen etc. De cursus wordt gegeven in de Clockert, Bergweg 4, Venray. Er worden twee cursussen georga- iniseerd, namelijk op - maandagochtend van 9.30 uur tot 1115 uur (ochtendcursus) - maandagavond van 19.30 uur tot 21.15 uur (avondcursus). De cursus omvat vier bijeen komsten en start op maandag 28 oktober. Deelname aan de cursus is gratis. Voor informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met jGemeente Venray, Budgetproject, mevr. G. Aerts (tel. 523237). Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het verbouwen van de kantoor ruimte tot woning aan de Kolkweg 11 te Venray tnv J.J. Wijn. Kolkweg 11 - het bouwen van een serre aan de Hatendonkstraat 16 ie Oostrum tnv J.L.C.M. Arts, Hatendonk straat 16; - het bouwen van een autobedrijf aan het Keizersveld te Venray tnv Autobedrijf Hansen B.V.. Mgr.Geurtsstraat 2 te Maashees; - veranderen van een woning tot twee woningen aan de Smak-ter- veldweg 4 te Venray tnv W.M. Rozijn, Smakterveldweg 4; het verbouwen van de woning en de bouw van een tuinhuisje en tuinmuur aan de Moerslag I te Ysselsteyn tnv J.M. Stevens. Moerslag 1; bouwen van een garage aan de Ellerbecklaan 10 te Venray tnv L.T.G. van der Heijden. Ellerbecklaan 10; het uitbreiden van de woning aan de Kempweg 153 te Venray tnv A.G.J.M. van Hoof. Kempweg 153: het bouwen van een carporj aan de Wilhelminastraat 35b te Venray tnv P.T. Zwiers. Merseloseweg 131; - het verbouwen van de woning aan de St. Catharinastraat 9a te Leunen tnv J.L.J.P. van Bree, St. Catharinastraat 9a; - het bouwen van een garage/ber ging aan de Tamboerijnstraat I te Venray tnv A.G.M Wilms. Tamboerijnstraat I; - het bouwen van een varkensstal aan de Scheiweg 25 te Leunen tnv Gebr. van Kempen, Scheiweg 25, Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vergroten en veranderen van de woning aan de Deurneseweg 131 te Ysselsteyn tnv J.P van Elzakker, Deurneseweg 131; - het bouwen van een woning met garage aan de Stationsweg 209a te Oostrum tnv L. Direks, Rosmolenweg 3; - het veranderen van een hotel met woning en kantoor aan de Leunseweg 20 te Venray tnv H.P.J. Voermans. St. Apollonia- straat 5; - het uitbreiden van de woning aan het Hoefblad 11 te Venray tnv T.J.A. van Gend. Hoefblad 11; - het vergroten van de woning aan de St.Servatiusweg kavel 7, 16, 22, 26. 27 en 35 te Venray tnv Bouwmij. Janssen, Postbus 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag. waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een buitenber ging aan de Seilier 55 te Venray tnv W.H.G. Fleuren. Korte Dril weg 6; - hel bouwen van een tuinhuisje aan de Zwanebloem 12 te Venray tnv J.P.M. Giesberts. Zwanebloem 12; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Honingklaver 30 ie Venray tnv G.H.J. Janssen, Honingklaver 30; - het bouwen van een serre aan de Hoeveweg 8 te Venray tnv G.M.J Oudenhoven. Hoeveweg 8. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij hel college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- 1 aanvragen medewerking te verle- jnen. het vergroten van de woning aan het Kroonkruid 65 te Venray tnv R.L.F. Rommen, Kroonkruid 65; het vergroten van de woning aan de Vogezen laan 5 te Venray tnv M.W. Steinmann-Elbers. Vöge- zenlaan 5; - het uitbreiden van de woning aan de Vlinderbloem I te Venray tnv P.J.P.J. Pluijm, Vlinderbloem I; - het vergroten van de woning aan de Sleutelbloem 36 te Venray tnv W.M.J. Cremers. Sleutelbloem 36; - het bouwen van een serre aan de Hatendonkstraat 16 te Oostrum tnv J.L.C.M. Arts, Hatendonk straat 16; het verbouwen van de woning en de bouw van een tuinhuisje en tuinmuur aan de Moerslag 1 te Ysselsteyn tnv J.M. Stevens, Moerslag 1; het uitbreiden van de woning aan de Kempweg 153 te Venray tnv A.G.J.M. van Hoof. Kempwee 153 De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 oktober 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw- aanvraag. - het uitbreiden van een super markt aan de Veltumse Kleffen 48 te Venray tnv Schuiiema Vastgoed B.V., Postbus 325 te Amersfoort. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen mei ingang van I I oktober 1996 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray. 10 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van hel ontwerp van het besluit: 2. de fase van het opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wel Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wel milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunnin gen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I Maatschap Arts, Paardekopweg ll-A, 5813 AT te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokzeugen-. vleesvarkens- en kalkoenenhouderij. gelegen aan de Paardekopweg ll-A te Ysselsteyn; 2. H A. Peelers. Heidse Peelweg 47, 5813 AJ te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokzeu- genhouderij en HAFLO-meslfil- treerinstallatie, gelegen aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van hel milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 oktober 1996 tot het einde van de beroepstermijn in hel gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). Tol 7 november 1996 kunnen de stukken ook. na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van hel besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij hel colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens met bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb- •ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: 1 H H M. Rongen. Gunhoekweg 12. 5808 AP te Oirlo voor een interne verplaatsing van machines en een wijziging van de opslagtanks, gele gen aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo De melding kan worden ingezien van 10 oktober tot 24 oktober 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. op maandag van 09.00 uur lot 17.30 en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook. na telefoni sche afspraak (0478-523630). wor den ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht, In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders*van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: I X.P.S. B V.. Keizersveld 71-C, 5803 AP te Venray voor het oprichten van een inrichting W Zi - Step Di voor de opslag van goederen ingevolge het Besluit opsl M"> eoederen milieubeheer, gelegi aan de Keizersveld 71-C™™ Venray: E.H.J. Emonts. Steegse Peelwi 87. 5814 AS te Veulen voor h EVA oprichten van een inrichtii voor het bewaren van propa ïert ingevolge hel Besluit opslag pr Clat paan milieubeheer, gelegen de Steegse Peelweg 87 Veulen; Autobedrijf Hansen B.V. Mj Geurtsslraat 2. 5823 AD Maashees voor het oprichten v, een herstelinrichting voor moto voertuigen ingevolge het Besli herstel inrichtingen voor moto voertuigen milieubeheer, gel gen aan de Keizersveld Venray: 4. P. Geerets. Lollebeekweg 3 5811 AL te Castenray voor hf0 i van toepassing worden van Besluit meslbussins milieub :aur heer op één of meer reeds op» g3j richte bassins voor de opslag va ^tei dunne mest. De meldingen kunnen worden ing zien van 10 oktober tot 24 oktob 1996 in het gemeentehui Raadhuisstraat I te Venray. maandag van 09.00 uur tot 17, uur en op de overige werkdagen vj 09.00 uur lot 13.00 uur (publicksb lie). De stukken kunnen gedurende dei weken ook. na telefonische afspraÉohi (0478-523630). worden ingezien elke donderdag van 16.30 uur kjAUx 19.30 uur. ichi )cu: Venray. 10 oktober 1996 '81. Burgemeester en wethouders voo *eI' noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer. Nadat zondag jl. het MMSK St. Petrusbanden omstreeks 12 uur met een rondgang door Oostrum hel jaarlijkse Gemeentetoemooi van de muziekgezelschappen had ingeluid, was dit jaarlijkse muziektreffen op passende wijze geopend en kon men daarna genieten van het muzikale kunnen van de aangesloten muziek gezelschappen in de gemeente Venray. Dit jaarlijks gratis aan de gemeenschap aangeboden concert was van hoog gehalte, waarbij een of meer uil te voeren nummers muzikaal werden beoordeeld door het bekende jurylid in de HAFA- wereld. dhr. Leon Adams uil Ell. Dat de HAFA-muziek in Venray op hoog peil is gekomen bleek uil de uitgevoerde werken, waarvan het aanwezige publiek kon genieten. Vooral de uitvoering van een aantal drumbands genoot bewondering bij het publiek. Bij dit soort uitvoerin gen is het dan ook juister om te spreken van percussion-concert dan van drumband-optreden, omdat met het instrumentarium van deze uit voering vele effecten kunnen wor den bereikt op een hoog muzikaal voor al uw drukwerk: trouwkaarten geboorte- kaarten ketting- formulieren drukkerij van den munckhof ^\o WAAR? bij: Hofstraat Venray (20% echte korting op niet afgeprijsde verlichting) peil. Vooral het grote aantal jeugdige muzikanten, die met hun goede muzikale opleiding mede zorgen voor deze goede prestaties, geven perspectief naar de toekomst. Met de op- en aanmerkingen van het jurylid zal men zeker nog het een en ander kunnen doen om het muzikale peil te handhaven ofte verhogen. Het gemeentetoemooi mag ook dit jaar geslaagd worden genoemd cn de publieke belangstelling was erg goed. Gezien de veranderingen in het muziekrepertoire van zowel de bluusufdelingen als de drum bandafdelingen van de aangesloten muziekkorpsen is deze muziek zeker voor een groter publiek aange naam om te beluisteren en zal voor stimulerend werken bij de optreden de muzikanten en dirigenten. De organisatie in handen van de harmonie Sub Matris Tulcla uit Oostrum was prima verzorgd en we willen de 'werkers' voor en achter de schermen hiervoor hartelijk dank zeggen. De volledige uitslag van de beoor deelde werken is als volgt: Harmonie Si. Catharina. Leunen, Veulen. Heide: goed. Drumband St. Catharina. Leunen. Veulen. Heide: goed/zeer goed. Jeugdorkest Koninklijke Harmonie Euterpe. Venray: ruim voldoende. Koninklijke Harmonie Euterpe. Venray: ruim voldoende/tot goed. Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum: goed/zeer goed. Drumband Sub Matris Tutela. Oostrum: goed. Fanfare Dorpsklank, Castenray: goed/zeer goed. Drumband muziekvereniging Ons Genoegen. Oirlo: goed. Muziekvereniging Ons Genoegen. Oirlo: goed. Drumband De Pcelklank. Ysselsteyn: geen beoordeling. Fanfare De Peelklank. Ysselsteyn: goed. Kerk. Fanfare Si. Oda. Merselo: zeer goed Drumband Kerk. Fanfare St. Oda. Merselo: goed/zeer goed. Van de opgetreden korpsen zal er nog een deelnemen aan een honds- concours en wel de Drumband van Fanfare St. Oda Merselo. Voor deze was dit gemeentetoemooi mede een proeve van hun kunnen en wij wen sen haar alle succes toe bij hun deel name aan het Bondsconcours. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. EI 'eli La n D< TEL Buitengewone lasten zijn aftrek baar. De wetgever vindt dit soort uitgaven zodanig drukken op belas tingplichtigen dal belastingheffing over die bedragen niet opportuun zijn Ziektekosten zijn een mooi voorbeeld. Ook uitgaven tot voor zieningen in het levensonderhoud van nauw verwante personen valt hieronder. Te denken valt aan uitgaven voor de in Amerika studerende kinderen die geen recht meer hebben op beurs of kinderbijslag. Dit kwam onlangs een aantal keren voor de rechter. Ook de situatie waarin een kind al was afgestudeerd, doch financieel de tijd lot aan de eerste baan over brugd diende te worden. Essentieel is dal de uitgaven betrekking hebben op "levensonderhoud". Dat is een rekbaar begrip De een onderhoudt zich met 1.000 in de maand, de ander met een veelvoud daarvan. Als criterium geldt dal hel levenson derhoud getoetst wordt aan de posi tie die de betreffende persoon in de samenleving inneemt. Een heel erg lastig criterium. Een van de eerste procedures die ik als belastingadviseur meemaakte, betrof twee invalide zonen van een klant Om de jongens hun positie in de samenleving te garanderen, vulde de belastingplichtige de AWBZ- budgetten aan zodat zijn zonen enigszins acceptabel zelfstandig konden wonen. Aftrek werd niet toegestaan. De AWBZ betaalde immers de hoognodige aanpassin gen en de zonen ontvingen bijstand. Dal zou voldoende moeten zijn voor hun positie als gehandicapten in onze samenleving. Een ongekend harde uitspraak vond ik toen. De meerkosten van aankoop van de woning en verbouwing kwamen ten laste van de vader in privé en waren blijkbaar te buitengewoon om bui tengewone lasten te kunnen zijn. Een kentering leek eerder dit jaar op komst. De "overbruggingsbet alingen" voor ouders aan afgestu deerde kinderen werden aftrekbaar geacht. Eerder werden deze nog geweigerd omdat de rechter conclu deerde dal, gezien de loekomstper- G 1 JE1 spectieven. deze jongeren best koi den lenen naast hun bijstandsuitki ring. Al met al leek deze uitspraa een stap in de goede richting. Rechter Schaap uit Amsterdai heeft echter weer een onnavolgba onsympathieke uitspraak gedaan d de gehele wettelijke bepaling ovc ,an bodig lijkt te maken. Een belastinj plichtige geeft zijn schoonmoea ;tee geldbedragen. De dame had e< 580 onderneming die zij pas op 72-jar cl. ge leeftijd geslaakt had. Daarna vi haar inkomen terug naar AOW 1 een klein pensioen. Ze teerde snel op hel beetje vermogen dat ze nc had. De schoonzoon vond schoonmoeder haar sociale positj|yt en de bijbehorende activiteiten voo (02 moest kunnen zetten en gaf haar 58j 250 per maand. Als het criteriui "plaats in de samenleving" oo positief uitgelegd had moeten woi den. dan was hel hier Heeft dei dame niet meer "plaats in de sami leving" verdient dan de net afgesl deerde student? Heeft zij niet tot 1 bejaarde leef tijd op eigen kracht positie in de samenleving ze 0jj"j gecreëerd? Neen. vindt meneer Schaap. Do( te pensioneren is aan mevrouw ec nieuwe plaats in de samenleving te deel gevallen. Passend bij deze men we plaats is een AOW-uitkering e elii een klein pensioen. Aangczie 'l iedereen in Nederland een minimur cte uitkering ontvangt, en dan dus ee le'< nieuwe plaats in de samcnlevin inneemt, koml aftrek nooit meer aa

Peel en Maas | 1996 | | pagina 16