een verkoopster Nieuw kunstwerk bij Brouwershuis Thomassen om kwaliteit geprezen Speelgoedmarkt Speel-o-theek Mogelijk milieupas voor Venraynaren Clubkampioen schappen atletiek Uitslag loterij Missienaai- kring Oirlo Danceparty in Gryphus Avond spiertesten echte bakker ECHTJE PROEFT 'T De 'Warmste maand' bij Trepels Bakkerij Wereldwinkel Venray Deel Grotestraat dicht Laatste kans Slavnost 4 van den munckhof bv agin PEEL EN MAAS Donderdag 3 oktober 1996 - Pagina 7 Gemeente gaat werk scheppen (vervolg van pagina I DETACHERING Belangrijke taak van het service punt is het in de steigers zetten van een werk- en detacheringsbedrijf. Met een dergelijk bedrijf gaan gemeente en arbeidsvoorziening de concurrentie met de uitzendbureaus aan. Ondernemingen kunnen deel- nemen in een werkbedrijf en krijgen daarvoor flexibel inzetbaar perso- neel legen een acceptabele prijs. De f werknemers krijgen een arbeids- I overeenkomst, gegarandeerd inko men en scholingsmoeilijkheden. In het land zijn op diverse plaatsen al werk- of detacheringsbedrijven i actief, met wisselend succes. I Als derde onderdeel staat de j oprichting van een vrijwilligers- en klussencentrale op de rol. Via dit instrument moeten de langdurig werklozen die nog niet of niet meer aan het werk kunnen komen zinvol worden bezig gehouden of worden voorbereid op de arbeidsmarkt. Dat kan bijvoorbeeld vrijwilligerswerk zijn. De centrale zal vraag en aan bod bijeen brengen. VERSCHUIVING Achtergrond van de nieuwe aan pak is de verschuiving van taken in de nieuwe Algemene Bijstandswet (ABW). Gemeenten krijgen meer werk op het gebied van activerend arbeidsmarktbeleid. De gemeente moet behalve zorgen voor de uitke ringen ook zorgen dat langdurig werklozen uitstromen of zinvolle activiteiten krijgen aangeboden. De meeste van die taken gaan gemeen ten samen met uitkeringsinstanties, uitzendbureaus en de arbeidsvoor- I ziening uitvoeren Als afsluiting van het baanseizoen I996. organiseert Atletiekvereniging Venray - Regio on zondag 6 oktober haar jaarlijkse clubkampioenschappen. Dc wed strijden voor de diverse categorieën worden gehouden op de atletiek baan. gelegen op sportpark Dc Wieën. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en zijn voor het publiek vrij toegankelijk. Voor de wedstrijdatleten en atlcet- jes worden blokmeerkampen geor ganiseerd. Deze blokmeerkampen bestaan uit diverse onderdelen op gebied van springen, werpen en springen. Voor de leden van de Lopersgrocp worden enkele mid- denafstand wedstrijden gehouden, namelijk de I500 en 3000 meter. Deze loopwedstrijden worden vanaf 15.30 uur gehouden. Na afloop van de wedstrijden zal in het clubge bouw 't Wisselpunt de prijsuitrei king aan de medaillewinnaars plaatsvinden. In de komende weken zullen dc trainingen voor de pupillen en de C/D-junioren stilliggen en in november a.s. start het wintersei zoen met onder andere de deelname aan de crosscompetities en indoor- wedslrijdcn. Uitslag Missicnaaikring van 28 en 29 sept. jl. is als volgt: tafellaken, wil nr. 291geborduur de stoel, geel 154: schemer, groen 160. houtstandaard met bloemen, paars 261; 2 beren met stoeltjes, blauw 534; mand met levensmidde- S len. oranje 182. De prijzen kunnen tot I dcc. 1996 worden afgehaald bij mevr. I Houwen-Steeghs. Past. i Gerardsslraat 8. Oirlo Inbraak in schuurtje Een 53-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Zuidsingel gelegen schuurtje. Uit het schuurtje werd niets ontvreemd maar de schade aan de inbraak bedraagt ƒ600,-. Politie zoekt dader tassenroof De politie vraagt dringend de medewerking van getuigen, bij de oplossing van twee op zaterdag middag gepleegde tasjesroven in het centrum. Omstreeks 16.30 uur liep in de Bindstraat een 53-jarige Venrayse. Zij werd ingehaald door een man, die bij het passeren haar handtas uil haar handen rukte en er vandoor ging richting St. Jozefweg. In de tas zaten persoonlijke bescheiden en een bedrag van 20 - Het signale ment van de man luidt: ongeveer 20 jaar. normaal postuur. Hij droeg een rode jas. Die avond vond. omstreeks 19.35 uur. een beroving plaats op de Merseloseweg. bij de oversteek van de Rabobank. Daar stak een 49-jari- ge Venrayse in gezelschap van haar vriendin de weg over. Op dat moment werd ze op haar schouder getikt en trachtte een man haar handtas te ontfutselen. Zij hield die stevig vast. Bij de worsteling kwam ze ten val. De overvaller sleepte de vrouw nog over het wegdek waarbij ze verschillende verwondingen aan schouder en been opliep. Omdat het riempje van haar handtas brak kon de man er met die tas vandoor gaan. Daarin zalen 25.-. haar bril. rijbe wijs. diverse pasjes en persoonlijke bescheiden. Het signalement van de dader luidt: leeftijd tussen 20 en 25 jaar. lengte 1.80 meter, licht gekleurd overhemd en donker jack. Van deze man is onderstaande com positiefoto gemaakt. Eenieder die inlichtingen kan geven omtrent de beide berovin gen wordt DRINGEND verzocht contact op te nemen met de poli tie. Op zaterdag 5 oktober vindt er in het Vierlingsbcekse jongerencen trum Gryphus een danceparty plaats. Circus Maximus. Een circus waarin de dj's van dienst trakteren op een avond vol hiphop. Britpop. triphop en gitaarkl anken. Het geheel zal worden opgeleukt door een hele serie lampen, lichteffecten en lasers. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Spiertesten zoals hier bedoeld is een nonverbale communicatie met je lichaam. Dit komt omdat alle ervaringen in je lichaamscellen zijn opgeslagen. Het is een fantastische manier om jezelf te leren kennen en voor iedereen toegankelijk. Deze avond geeft u de mogelijkheid de 'kunst' van spiertesten ter ervaren. Vrijdagavond 11 oktober van 19.00 tot 22.00 uur. St. Antoniusstraat 26. Venray. Opgave en aanmelding: Mia of Giel Terwijn. tel. 0478-586807. Pech Een 40-jarige bestuurder van een personenauto uit Roermond wilde op de Henseniusstraat wegrijden. Hij lette onvoldoende op want op dat moment werd hij ingehaald door een surveillance-auto van de politie. Een botsing werd nog wel voorko men maar aangezien het rijgedrag van de bestuurder stelde de politie een onderzoek in. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces verbaal. Wij vragen op korte termijn als aanvulling op ons verkoopteam in ons filiaal in Venray voor zaterdag en invallen bij ziekte of vacantie. Schriftelijke sollicitaties richten aan: Echte Bakker Gommans Kerkstraat 13, 5975 BH Sevenum KERKSTRAAT 13 SEVENUM 077-4671254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 0478-512628 De gemeente Venray heeft er deze week een nieuw kunstwerk bij. Wethouder M. de Loo van cultuur onthul de woensdag samen met de Venrayse kunstenares Thérèse Schaeffers het hardstenen beeld. De Vriendschap gehelen. Hef beeld staat op hel ronde pleintje aan de Leeuwstraal. Thérèse Schaeffers schonk het beeld aan de gemeente die het beeld in dank aanvaard heeft. De bedoeling is de komende jaren meer kunstobjecten in Venray te plaatsen ter verfraaiing van de openbare ruimte. Dit volgt uil het in I995 vastgestelde cultuurbeleidsplan en is ook terug te vinden in de begroting van I997. In oktober wordt het pas echt de warmste maand bij Trepels Bakkerij. De eerste week van okto ber is traditioneel gereserveerd voor de 'Weck van het Brood'. Ook dit jaar zal de oktobermaand worden ingeluid met allerlei activiteiten rondom brood. Ooit begonnen als de 'Dag van het Brood', is dit fenomeen dit jaar uitgegroeid tot een hele maand; 'De warmste Maand van het Jaar'. Een idee dat ook door Trepels Bakkerij wordt ondersteund. Naast allerlei activiteiten zoals het grote broodvragenspel, waarbij men een reis kan winnen ter waarde van 2.500.-. zal Trepels Bakkerij ook een aantal specifieke producten voor u maken tijdens deze warmste maand, zoals herfstbroodjes met amandelspijs of banketbakkersroom en verschillende soorten oogst- brood. Ook de jongste consumentjes staan bij Trepels Bakkerij weer volop in de belangstelling. Naast het gebruikelijke gratis broodje dat zij altijd ontvangen bij een bezoek aan een van hun winkels, liggen er voor hen tijdens deze maand grote kleur platen klaar waar leuke prijzen mee zijn te winnen. Tevens zijn er ook gratis ansicht kaarten met grappige teksten om aan familie en bekenden te sturen. Kortom het is feest bij Trepels Bakkerij aan de Veltumse Kleffen 58. Personenauto gestolen Vorige week woensdag werd tus sen 14.45 en 15.40 uur een op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde, zwarte BMW 318 I (bouwjaar 1991) gestolen. De eige naar, een 34-jange inwoner van Sevenum, had in zijn auto een start- onderbreker laten aanbrengen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de auto met een 'auto-ambulance' is vervoerd. De politie verzoekt even tuele getuigen contact men hen op te nemen. Snelheidscontroles de moeite waard Vorige week dinsdag werden snel heidscontroles gehouden op de vol gende wegen waar niet harder dan 50 km per uur gereden mag worden. Van 10.00 tot 11.00 uur werden op de Wanssumseweg 389 voertui gen gecontroleerd. 33 chauffeurs reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg... 113 km per uur. Van 11.15 tot 12.10 werden op de Noordsingel 323 voertuigen gecon troleerd. Daarvan reden er 68 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 88 km per uur. Van 13.40 tot 14.45 uur werden op de Albionstraat 669 voertuigen gecontroleerd. 72 snelheidsovertre ders werden gemeten en de hoogste snelheid bedroeg hier 81 km per uur. Jas gestolen Een 32-jarige inwoner van Leunen moest even in een aan de Merseloseweg gelegen instelling zijn. Hij liet zijn jas op het stuur van zijn fiets achter. Toen hij bij .zijn fiets terugkeerde was zijn jas verd wenen. Daarin zat een portemonnee met 65 gulden en enkele pasjes. De jas werd in de omgeving terugge vonden, ook de portemonnee zat er nog in, maar het geld was verdwe nen. Poging inbraak auto Een 63-jarige inwoner van Venray deed aangifte dat het portierslot van zijn aan De Bleek geparkeerde auto was vernield. Het was de dader niet gelukt in de auto te komen. Ook was de buitenspiegel vernield. Nieuwe foodproducten en kookboekjes Op 14 oktober is het wereidvoed- seldag. In verband daarmee presen teert de Wereldwinkel met trots een aantal nieuwe foodproducten uit ontwikkelingslanden waar een faire prijs voor is betaald. In het noordoosten van Thailand wordt pandanrijst verbouwd. De pandunrijst komt aan zijn naam doordat het pandanblad tussen de rijstplanten staat. Hel pandanblad geelt een geur af die via de wortels van de rijstplant wordt opgenomen. Het koninkrijkje Swaziland wordt vrijwel volledig ingesloten door Zuid-Afrika. Er is mijnbouw (goud) en landbouw. De overvloed aan fruit bracht mensen'daar op het idee een chutney- en jamfabriek te beginnen Via de Fair Trade Organisatie in Culeniborg betrekt de Wereldwinkel van de Eswatine Swazi Kitchen mangochutney, rozijnen, grape- fruit/sinaasappcljam en chilisaus. Voor het eerst is er wijnazijn te koop van de wijn- en fruitboerderij 'de Slange Rivier' in Zuid-Afrika. Er zijn drie soorten: frambozen-, basili cum/knoflook- en kruidenwijnazijn met citroen- en sinaasappelschil. Een puur artikel, gemaakt van vruchten en kruiden met witte wijn. die door de vermenging met zuur stof langzaam in azijn verandert. Op deze onderneming mogen de arbei ders mee beslissen over de gang van zaken. Dat is heel bijzonder voor Zuid-Afrikaanse begrippen. Vervolgens introduceert Wereldwinkel Venray. uit hel zuid westelijke kustgebied van de Kaapprovincie, van hel landgoed Ruitersvlei, twee nieuwe wijnen: de droge, rode Merlot en de frisse, witte Chenin Blanc. Bij dit landgoed zijn de arbeiders in vaste dienst, iets unieks in Zuid-Afrika. en er wordt geld gestoken in kinderopvang en de verbetering van de huizen van de werknemers. Tenslotte Tabora boshoning uit Tanzania, op originele w ijze verpakt met een gele kaars in de vorm van een Afrikaanse bijenkorf. Om nu al deze nieuwe producten uit te probe ren heeft u misschien wat aan de kookboeken en kookboekjes van de Wereldwinkel. 6 november is de dag van het gewas Hier omheen zal van alles worden georganiseerd. In november komt de Wereldwinkel hierop terug met uitgebreidere informatie. In verband met de aanleg van een glasvezelkabel is de Grotestraat dinsdag 8, woensdag 9 en donderdag 10 oktober gedeeltelijk afgesloten voor auto verkeer. Voetgangers kunnen er wel door, maar bevoorradende auto's niet. Het gaat om het gedeelte tussen Passage en het Henseniusplein. De werkzaamhe den beginnen vanaf de Passage en gaan in de richting van zaal In den Engel. Volgens een woordvoerder van aannemer Meijsen-Edsas zijn autoriteiten en aanwonenden op de hoogte gebracht van de werk zaamheden. Wie de expositie 'Slavnost' nog wil bekijken moet niet al te lang meer wachten. Tot en met zondag 6 okto ber zijn de vaak bijzondere werken van Tsjechische en Slowaakse kun stenaars nog te zien in het Odcipark en in het voormalige huis van brou wer Janssen in de Leeuwstraat. Daarna is het echt voorbij. Beide lokaties zijn elke dag voor het publiek geopend van tien uur 's och tends tot zes uur 's avonds. De leden van de commissie voor culturelemaatschappelijke en sociale zaken van de Venrayse gemeenteraad gaan in elk geval vandaag nog een kijkje nemen bij 'Slavnost'. De commissieleden krij gen een rondleiding door samenstel ler Joop Wismans en vervolgens worden de uitbreidingsplannen van de stichting Odapark toegelicht. Inalfa Industries, sponsor van 'Slavnost', overhandigt vanavond een cheque aan het bestuur van de stichting De giften van klanten en leveranciers bij het 50-jarig bestaan van Inalfa komen ten goede aan het fraaie stukje Venrayse natuur. Vernieling auto Een 28-jarige inwoner van Siebengewald deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Merseloseweg geparkeerde auto. In het plaatwerk waren diepe krassen aangebracht. De heropening na de restyling van Thomassen Interieurs is een feest geworden. Veel bezoek, dat allemaal de kwaliteiten van de zaak wist te waarderen. Directeur Hans Thomassen haalt enkele dagen later enthousiast herinne ringen op. "Een fantastisch openingsweek end". meent hij. "Ik ben blij dat er zoveel mensen zijn gekomen. Dat geeft de burger moed en maakt je weer enthousiast voor de komende periode". En daar was het om begonnen, zo legde directeur Hans Thomassen vorige donderdag al aan de genodigden uit. Hij herhaalt het nog maar 'ns: "We zijn als zaak klaar voor de toekomst. Het jaar 2000 en verder. Daartoe was het nodig dat we wat achterstallig onderhoud wegwerkten en de win kel restyleden. Stilstand is nou een maal achteruitgang". zegt Thomassen. Bovendien staat in de onderneming de opvolger al klaar en dat maakt investeren natuurlijk extra rendabel en noodzakelijk. Zoon Luc studeert binnenhuisarchi tectuur en wil later z'n vader opvol gen. Tijdens de opening waren de lof tuitingen aan het adres van de Venrayse interieurspeciaalzaak niet van de lucht. Zo noemde Jan Boeve Thomassen Interieurs een zaak die van meubelboulevards in de regio absoluut geen concurrentie te duch ten heeft. De service, de persoonlij ke benadering en de kwaliteit van medewerkers en collectie werken voldoende onderscheidend. "Het is bovendien één van de mooiste zaken die ik in Nederland ken. En dat wol wat zeggen, want ik heb ze bijna allemaal gezien", sprak de man van het Centraal Bureau Wonen. Het publiek sloot zich vrijdag en zater dag bij de mening van de deskundi gen aan. Zeer verheugd was Hans Thomassen over de onverwachte serenade van harmonie Euterpe, waarvan de Venrayse ondernemer president is. Ondanks de voorberei dingen voor hel proms-concert had den de musici tijd gevonden hun voorzitter een muzikaal cadeautje te bezorgen. Minstens nel zo blij was de interieurspecialist met de erken ning van Rank Xerox. Een oorkonde met daarop de dank van het bedrijf voor meer dan 25 jaar dienstverle ning op het gebied van inrichtingen en stoffering geven Thomassen het gevoel meer te zijn dan zomaar een leverancier. Een goed gevoel voor de toekomst. Op zaterdag 26 oktober houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse Speelgoedmarkt, in wijkgebouw 't Schöpke Veltumse Kleffen Venray. De verkoop is 13.00 t/m 14.30 uur. Verkocht wordt alleen tweedehands speelgoed. U kunt het speelgoed inleveren bij de Speel-o-theek ingang biblio theek) aan de Merseloseweg op zaterdag 19 oktober van 11.00 t/m 14.00 uur, en op donderdag 24 oktober van 14.00 t/m 17.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor u en 1/3 deel voor de SOT. Als u speelgoed te koop aanbiedt, vragen wi j u vriendelijk om zelf een lijst te maken met de naam van het speelgoed en de prijs die u er voor wilt ontvangen. Als u niet weet welke prijs u moet vragen, zet dan een vraagte ken achter de naam van het speelgoed, er zal dan door ons en prijs worden vastgesteld. De SOT houdt het recht om speelgoed dat vuil of kapot is te weigeren, ook nemen wij geen knuffeldieren aan voor de verkoop. De opbrengst en het niet verkochte speelgoed kan opgehaald worden zaterdag 26 oktober tussen 15.15 en 15.45 uur in wijkgebouw 't Schöpke Veltumse Kleffen 63b Venray. De speelgoedmarkt is open voor iedereen. Heen u nog vragen, dan kunt u bellen naar de SOT tijdens de uitleenuren op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. tel. 0478-580615. U kunt ook bellen naar Annemie tel. 0478-510138 of naar Paula tel. \^0478-510402. Inwoners van Venray krijgen in de toekomst wellicht een pasje waarmee ze toegang krijgen tot het milieustation. Met het pasje kunnen ze een aantal malen gra tis. Wie vaker komt dan bijvoor beeld tien of twaalf keer moet entree betalen. Met de milieupas wil de gemeente meer controle op wie er het milieustation bezoekt. De bedoeling is om niet betalende bezoekers te weren. De noodzaak voor meer regule ring ligt in hel succes van de voor ziening. Als gevolg van een grotere <vN vO° v1 drukkerij, uitgeverij, boek- en kantoorboekhandel Grotestraat 68, 5801 BH Venray Postbus 15800 AA Venray Telefoon 0478-582727 Fax 0478-510916 bekendheid is dit jaar het aanbod van afval door particulieren weer toegenomen. Vergeleken met andere Limburgse gemeenten bieden de Venraynaren minder GFT en meer klein che misch afval, hout en puin aan. Dat komt omdat het Venrayse milieusta tion een laagdrempelige voorziening is. die een groot aantaï verschillende afvalcomponenten accepteert. In veel plaatsen in Limburg moet bij voorbeeld voor het brengen van puin. asbest of restafval betaald worden. In Venray is dat gratis. De burger betaalt immers mee via de afvalstoffenheffing. De gemeente wil dat in principe zo houden om te voorkomen dat mensen illegaal in de natuur gaan storten. Dat is niet alleen ongewenst en slecht voor het milieu, maar per saldo ook duurder dan de kosten een laagdrempelig milieustation. Venray wil wel voorkomen dat de eigen burgers betalen terwijl ande ren daarvan gratis gebruik maken. Dat zijn overigens niet enkel inwo ners van andere gemeenten, maar ook bedrijven, scholen en instellin gen uit Venray zelf. Daarom stelt de gemeente een toegangsregeling voor. Dat zou kunnen in de vorm van een kaartje met een magneets trip of een knipkaart. Elke inwoner krijgt een pasje, dat bijvoorbeeld tien keer gratis toegang geeft tot het milieustation. De daaropvolgende keer moet betaald worden. HOUT De aanbodprognose van het milieustation voor I996. op basis van het aanbod in de eerste helft van dit jaar. komt 1800 ton hoger uit dan de hoeveelheid in I995. Opvallende stijgers in de top 10 van meest aan geboden afvalcomponenten zijn houl (van 135 naar 750 ton) en puin (2280 tegen 3000 ton). De toename van hout wordt verklaard door het verbod op het storten van brandbaar materiaal, dat op I januari van dit jaar is ingegaan. Het aantal ingele verde tonnen papier verdubbelde bijna, maar in absolute getallen gaat het hier om kleinere hoeveelheden.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7