IV BINNENKORT - ÖttfMr^ORT Sfaottr ect> fyen&tfyiayMtecuM f Oktobermaand - Mariamaand Oktober-maand Maria-maand Red Caps Venray Groot open sjoeltoernooi Jumpers'76 Tennisvereniging Ysselsteyn Lopersgroep Peelrunners Lopersgroep Venray Atletiek Vereniging Venray-Regio PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS All terrain biking of Mountain biking St.-Petrus'Bandenkerk Het Doopsel Robin en God Samenstelling priesterteam 'EEL EN MAAS Donderdag 3 oktober 1996 - Pagina 15 tolen Honk- en softbal vereniging Gijs Gommans Toernooi Red Caps Venray succesvol 2039 755 Na het succesvolle verloop van et nationale toernooi vorige week, ras het deze week de beurt aan de erste teams van Red Caps om zich meten met internationale tegen- anders. Teams uit Zweden, Italië, lelgië. Oostenrijk, Denemarken en uitsland kwamen naar Venray toe. p de zaterdag werden voor zowel jnk- als softbal de wedstrijden gewerkt volgens een poulecompe- tie. In iedere poule zaten drie !ams, waarvan de eerste twee op pndag kruisfinales en daarna de Inale speelden. Bij de honkballers van Red Caps istond de vrees dat het Italiaanse im de poule zou gaan winnen, laar dit was niet het geval. Na een 1 anvankelijk goede openingswed- rijd tegen de Italianen (1-0 voor ed Caps) kon Red Caps niet door pen. Mede door veel onnodige luten moest Red Caps de tweede edstrijd met 8-0 uit handen geven m de United Rangers uit Halle, uitsland. De United Rangers had- en hun eerste wedstrijd met 3-3 elijk gespeeld tegen de Italianen, oor het onderlinge resultaat wer- Jggen de United Rangers uit Halle eer- iflPle 'n Pou'e en i^e£I Caps tweede. It iding id Italianen moesten genoegen emen met de laatste plaats. Voor de sofbalsters begon het lernooi uitstekend. In tegenstelling )t de honkballers wisten de dames an Red Caps alle twee de wedstrij- en te winnen I -8 tegen de Vienna teken j0squitoes en 9-4 tegen de United angers). Dat beide ploegen niet echt waren bleek uit het feit dat de losquitoes en de United Rangers kaar met 3-3 in evenwicht hielden, ierdoor moesten het aantal achter- ebleven honklopers uitslag geven mtrent wie nummer twee, dan wel rie in de poule zou zijn. Na enig ikenwerk bleken de Mosquitoes op e tweede plek te zijn aanbeland. Voor Red Caps was de zondag een ngekeerde van de zaterdag. De inkballers wisten zich weliswaar liet te plaatsen voor de finale (een -3 nederlaag tegen de Vikings uit inemarken lag hieraan ten grond- maar wisten toch de strijd om de derde plaats te winnen van de Carlstad Suns uit Zweden. De softbalsters kwamen dankzij een eenvoudig 7-1 overwinning op de Vikings in de finale tegenover de Mortsel Stars uit België te staan. Door de totaal verschillende manier van werpen van de pitcher van de Stars had Red Caps moeite zich aan slag te vinden. Een 5-3 nederlaag in de finale was dan ook onvermijde lijk, hoewel de uitslag met iets meer geluk ook andersom had kunnen zijn. Deze editie van het jaarlijkse toer nooi is gewonnen door de honkbal lers van de United Rangers uit Halle. Duitsland en door de softbal sters van de Mortsel Stars uit België. Komende zaterdag vindt de jaar lijkse uitwisseling met The Red Caps Leusden plaats. Een ieder die zich hiervoor heeft opgegeven wordt verwacht om 08.00 uur aan wezig te zijn (vertrektijd!) op de parkeerplaats van hotel de Wieënhof. Het programma is als volgt: om 11.00 uur spelen de pupil len en de softbalsters, om 13.00 uur de aspiranten en om 15.00 uur de honkballers. Voor hen die tussen door een frisse duik willen nemen: er is een zwembad op loopafstand! Zondag 6 okt. speelt honkbal 2 nog een toernooi in Sittard en soft bal I een toernooi in Herenthals, België. Voor info wordt verwezen naar de coaches. Informatie: Richard Draaisma, tel. 0478-582907 of stuur een E-Mail naar: redcaps@dds.nl Sjoelclub Venray organiseert op zaterdag 19 okt. voorde vijfde keer een open sjoeltoernooi i n zaal Martens le Leunen. Opgave voor dit toernooi kan tot en met donderdag 17 okt. Voor meer informatie en/of opga ve: tel. 584948 of 583929. Uitslagen Oirschot 1-Junioren 62-48 Yellow Sox-Passerelle 2 27-19 Tiboria-Heren 2 52-50 Zonde dat de eerste boete geval len is door het niet opkomen van Heren 3. Nogmaals een beroep op de spelers van dit team: neem je ver antwoordelijkheid en kom je afspra ken na. Coaches: de uitslagen van de uit wedstrijden s.v.p. doorbellen naar K. Spitters, tel. 588319, voor zon dagavond 20.00 uur. De sheets van de uitwedstrijden ook bij het wed strijdsecretariaat inleveren zodat er bij mogelijke problemen zaken nagekeken kunnen worden. Ook zijn de sheets nodig om de nodige statistieken bij te houden door B. Lamers. Programma zaterdag 5 okt.: Rush Foto 2-Heren 3 18.00 fluiten: T. Nijssen PSV Almonle-Kadetten 1 17.15 OBC-Kadetten 2 18.30 OBC-Passerelle I 17.00 Programma zondag 6 okt.: Gennep Cougars-Heren 1 15.30 Fluiten aangewezen wedstrijden 5 okt.: 13.15 uur Helmond: M. Flinsenberg en K. Spitters 17.30 uur Helmond: B. Peelers. Kleding Nu de competitie begonnen is, is het natuurlijk van belang dat de wedstrijdkleding in orde is. Verschillende teams zijn al in het bezit van de kleding. Willen de coaches van de teams die de spullen nog niet hebben contact opnemen met M. Flinsenberg, tel. 582717 zodat over de uitgifte een afspraak gemaakt kan worden. Degenen die nog niet voor het trainingspak betaald hebben, zullen dat bij de uit gifte contant moeten doen. Ook de sokken horen bij de wedstrijdkle ding. Mocht je er nog nodig hebben, ze zijn te koop voor ƒ10,- bij M. Flinsenberg. Contributie De contributiebrieven zijn de deur uit. Zorg voor een tijdige betaling want niet betalen is niet spelen. Heb je vragen of zijn er onduidelijkhe den, neem dan contact op met H. Wijnen, tel. 512990. Senioren Uitwisseling LVH Afgelopen zondag is de uitwisse ling gespeeld met Tennisvereniging Leunen/Veulen/Heide op de tennis banen in Leunen. Hoewel het weer niet helemaal wilde meewerken was het een zeer geslaagd toernooi, waarbij naast het sportieve element de gezelligheid voorop stond. De prijzen werden dan ook gelijk ver deeld. De Uitslagen: Poule A: Gonny v. Dijck TVY; B: Renate Marcellis TVY; C: Jan Ewalts TVY; D: Kalle Voigt TVY; E: Catrien Lamers LVH; F; Lucie Meijers LVH; G: Jolanda Smits TVY; H. Irene PeetersTVY; I: Henk Drabbels TVY; J: Simon Michels LVH; K: Math Strijbosch LVH; L: Huub Mulders LVH, Twan van Osch TVY; M: Don Mulders LVH; N: Stef Gielens LVH; O: Jan Swinkels LVH: P: Hay Claessens TVY; Q: Anton Sonnenberg LVH; R: Twan Wilmsen TVY. Afsluitingstoernooi Op zondag 13 okt. wordt het afsluitingstoernooi gespeeld. De poule-indeling en wedstrijdschema's hangen begin volgende week bij de baan. Ga even kijken, hoe laat je moet spelen. Dit is het laatste bui- tentoernooi. Py ram idecom petitie Er kan nog tot het einde van het seizoen worden gespeeld voor de pyramidecompetitie. Hou er reke ning mee, dat de eindstand van dit jaar gebruikt zal worden als basis voor de indeling van volgend jaar. Dus probeer zo hoog mogelijk te eindigen. Programma: Zondag 6 okt. Volksloopserie te Tegelen, 5 of 10 km. Start om 10.30 uur. Zondag 13 okt.: Marathon van Eindhoven, tevens halve marathon. Start halve marathon om 11.00 uur, hele marathon om 12.30 uur. Trainingen: Dinsdag: Horst 18.50 uur bij Ad Comperen; Sevenum 19.30 uur Donderdag: Interval training te Horst om 19.00 uur. Zaterdag: Testloop, aanvang 16.00 uur. We zijn weer volop bezig met het maken van het nieuwe Doorlopertje. Als alles goed verloopt zal dit omst reeks 12 okt. verschijnen. HENSENIUSPLEIN 5C VENRAY Trainingen: Basisgroep (nivo 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Recreatiegroep (nivo 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Prestatielopers (nivo 3): Dinsdag 19.00 uur intervaltraining op de atletiekbaan. Donderdag 19.00 uur kwaliteitstraining op de weg en/of bos, start vanaf de atletiekbaan. Zaterdag 16.30 uur bostraining; start vanaf de Oude Barrier, Maasheseweg. Wedstrijdlopers (nivo 4): Dinsdag en donderdag 19.00 uur intervaltrai ning op de baan. Zondag 09.30 uur bostraining. Start: in overleg. Uitslagen: Maasheggenloop Groeningen: In een nat en soppig Maasheggenlandschap verschalkte de familie Lensen zondag 29 sept. twee eerste plaatsen. Twan (mannen sen.) en Angelique (vrouwen sen.) hapten beiden al in de eerste kilo meter toe. In haar gretigheid verslik te Angelique zich bijna, maar op sleeptouw genomen door clubge noot en veteraan Jan Maessen kan zij toch als eerste vrouw de finish lijn passeren; 23.23 min. over 5,3 km. Broer Twan had voor dezelfde afstand 17.24 min nodig. Hij werd met afstand eerste. Overige uitslagen: 5.3 km: Egbert Knol 21.45; Geert Cornelissen 22.01, Angelique v.d. Linden 25.20, Jan Maessen 23.22 en Jan Kirkels 20.10 min. 10.6 km: Herman Jacobs 39.20 min. Info: Frank Rijshouwer, tel. 586268, Anja Gooren, tel. 589486 en Marjo van Heijster, tel. 582397. Einde zomerseizoen, start winterseizoen Laatste training: Voor de pupillen: zaterdag 5 okt. Voor de jun. C/D: dinsdag 8 okt. Dit is tevens de laatste datum waar op je je inschrijving voor de wed strijden van de komende winter kunt inleveren. Laatste wedstrijd: Zondag 6 okt.: Clubkampioenschappen. We starten dan weer na de herfstva kantie. Eerste training: Voor de pupillen: zaterdag 2 nov. (bos); junioren: dinsdag 5 nov. (zaal). Overzicht trainingen en indeling: Pupillen: dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur (zaal) Lex Biessels, zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur (bos) Bram Janssen. Junioren C/D: dinsdag (zaal) en donderdag (baan) van 18.00 tot 19.00 uur. Lex Biessels. N.B.: De bostraining start voorlopig vanaf de baan. De zaal training is in de zaal Raayland-Oost. Deze is gelegen in de hoek Stationsweg- Oostsingel aan de centrumzijde. Niet nieuw, maar zeker niet bij iedereen bekend is het all terrain biking oftewel ATB. Omdat we in Nederland niet gezegend zijn met bergen is de term mountain biking wel wat overdreven. Toch is het een tak van sport die veel bekendheid heeft, denk maar aan onze Olympisch kampioen Bart Brentjens. Hij doet veel PR voor deze nog zo jonge sport. Ook in de regio Venray zijn er veel mensen die wekelijks met hun stalen ros de bossen in gaan. Venray is tenslotte omgeven door veel en erg mooie bossen. Tegenstanders van de nog jonge sport denken wan neer ze ATB horen aan een stelletje maffen die regelmatig kris kras door de bossen rossen. Zich dan niets aantrekken van allerlei paden en vooral van andere mensen die op dat moment in de bossen zijn. Wij willen het anders Wij zijn een aantal mensen die al regelmatig in groepsverband in de regio rondfietsen. Voor deze groep, waarin recreatief fietsen het doel is, zijn we nog op zoek naar een aantal nieuwe leden. Iedereen is hier wel kom, of je nu 14 bent of pas 57, dames en heren, zijn welkom zolang je maar in een groep wilt fietsen en niet alleen. Heb je interesse en ook tijd om op zondagochtend mee te doen. geef je dan op via Eric Steffers, tel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. Het vertrek is wanneer we in de buurt van Venray blijven om 10.00 uur vanaf zwembad De Sprank. Voor de komende weken gaan we naar: 6 okt. omg. Venray: 13 okt. omg. Horst; 20 okt. omg. Overloon. Bel gerust wanneer je zin hebt om mee te doen of kom gewoon op zon dagochtend naar De Sprank. Berichten van onze kerkgemeenschap 1996-5 De sacramenten 1 Kinderboeken met een diepere achtergrond Evenals de maand mei is ook de maand oktober toegewijd aan de maagd Maria. En wie aan Maria denkt, denkt vanzelf ook aan het Maria-gebed bij uitstek: de Rozenkrans. Het Rozenkransgebed is het gebed bij uitstek van de moderne gelovige, de gelovige die van harte staat achter de vernieuwing van het tweede Vaticaanse concilie. Want was een van de grote vernieuwingen van dit concilie niet een hernieuwde aandacht voor de H. Schrift? Het concilie bevestigde en waardeerde een stroming van velen in onze kerk, die meer aandacht vroeg voor Gods Woord. Gods Woord zoals dit tot ons komt in het Oude en het Nieuwe Testament. Het Rozenkransgebed nu is het Evangelische gebed bij uitstek. Als we de Rozenkrans bidden, over wegen we bij elk "tientje", één van de "geheimen"die betrekking hebben op de menswording van Gods Woord, Jezus Christus. We beginnen ieder tientje met het gebed van uitstek, het Onze Vader", het gebed dat al onze vragen en wensen samenvat, het gebed dat we leerden van Jezus zelf. Telkens als we een "wees gegroet" begin nen met de vreugdevolle groet van de engel, maken we ons de vreugde eigen die toch hoort bij de verloste mens. Ook groeien we in Maria's levenshouding, een houding van gelovig vertrouwen in Gods goede zorg voor ons, wat er ook gebeuren mag. En het geheel van de Rozenkrans draait uiteindelijk toch om de kern van de Blijde Boodschap: Gods menswording, en de verlossing van de mens door het mensgeworden Woord. De Rozenkrans mogen we dus gerust noemen "de samenvatting van het hele Evangelie". Het is goed om ons dit aan het begin van de oktobermaand nog eens bewust te wor den. Het kan ons helpen om met nieuw elan de Rozenkrans te bid den. Het moge ons inspireren om onze mede-gelovigen te steunen in het bidden van dit waardevolle gebed. De mogelijkheid hiertoe is in onze kerk aanwezig: Gezamenlijk rozenhoedje iedere morgen door de week om 8.40 uur. Dopen is een zeer oud ritueel. Heet werd al in de joodse godsdienst gebruikt. Mensen, die zich wilden aansluiten, moesten een rituele was sing onder gaan. De eerste doop waarover het Nieuwe Testament spreekt, is die bij Johannes de Doper. Hij voegt aan de Joodse doop iets toe: de dopeling moet zich bekeren tot een nieuw en beter leven. Jezus geeft later aan zijn leerlingen de opdracht om te dopen in zijn naam, als teken van toetreding tot zijn gemeenschap. Wanneer de leerlingen na Pinksteren daadwerkelijk gaan dopen, hoort hierbij ook de gave van de Geest, waarschijnlijk wat wij nu "vormseT'noemen. (zie Hand. 2,38) In de eerste eeuwen werden hele families gedoopt, volwassenen en kinderen. Dat gebeurde waarschijnlijk door onderdompeling. Men gebruikte hiervoor stromend water. Stilstaand water is dood maar stromend water brengt leven. Stromend water was erg kostbaar in die streken voor mens en dier. Tijdens de doop moest de dopeling tussen het onderdom pelen driemaal gedeelten van de geloofsbelijdenis beamen of opzeggen. Een wit kleed na de doop met water was het teken van een nieuwe manier van leven. Meteen na de doop met water kwam de doop met de Geest: de dopeling werd gezalfd en de handen opgelegd (gevormd), zodat hij gesterkt als Christen op weg kon gaan. Na de doop werd in dezelfde viering de maaltijd gevierd: de eucharistie. Zowel volwassenen als kinderen deden hun "eerste communie". Vanaf nieuwjaar bereidde de toe komstige dopelingen zich voor op het doopsel met Pasen. Er werd catechese gegeven en elke dopeling moest de geloofsbelij denis kennen om deze bij de doop te kunnen opzeggen. Het was een bewust "ja"zeggen tegen datgene wat na die doop van je verwacht werd. Pas nadat het christen dom staats godsdienst is geworden en ook de leer van de erfzonde benadrukt wordt, is het dopen iets voor kin deren en zuigelingen geworden. In de loop der jaren vervalt daar mee de samenhang tussen het doopsel, vormsel en de eucharis tie. Ze komen los van elkaar te staan en de volgorde van het ont vangen verandert. Wat niet ver andert is de kepnbetekenis van de doop: de eerste stappen zetten binnen de gemeenschap van Jezus. Riek van Stratum-Joosten Studente Theologie Opa", vraagt Robin, "geloof jij in God?" "Niet als ik op mijn duim sla", zegt opa met volle mond. Dat is het! Opa heeft op zijn duim gesla gen! Met de grote hamer! Maar dat doet pijn "Maar straks weer wel, hé?", zegt Robin. "Wat straks weer wel?" "Straks geloof je weer wel in God, hé?" Ik denk het wel", zegt opa." Eerst mijn duim maar even onder de koude kraan"."Robin en God"is een grappig boekje voor kin deren rond 7 jaar. met tal van gesprekjes tussen Robin en zijn opa over het bestaan van God. Als opa tijdens de kerstdagen bij Robin logeert krijgt deze de kans allerlei moeilijke vragen aan opa te stellen, vragen waarmee hij niet bij zijn vader moet aankomen. Papa gelooft helemaal niet in God, vindt geloof grote onzin en God een uitvinding van vroeger toen de mensen nog weinig wisten. Ziedaar het gegeven: de kleine Robin zit midden in een generatieconflict en moet daarin zijn eigen weg zoeken. Dit boekje met mooie passende illustraties van Sandra Klaassen is ondanks het ern stige onderwerp plezierig om te lezen. Het kind met zijn frisse en filosofische vragen staat erin cen traal te midden van volwassenen die ofwel zakelijk bezig zijn ofwel door ervaringen mild zijn geworden. Sjoerd Kuyper, Robin en God, Leopold, Amsterdam 1996, 103 blz. HIT 24,90. Maria, Poort van Gods genade, gij hebt gedragen en gevoed. Die hemel en aarde niet omvatten. Gij dienstmaagd des heren, wees gegroet. Leer ons in deemoed met U waken, in aandacht bij Gods heilig woord, dat wij het aanhoren en bewaren, O zetel des wijsheid, zoals gij. Gegroet, gij moeder van genade, U prijzen alle volken groot. Gezegend zijt Gij onder de vrouwen. Gezegend die Gods woord hebt geloofd. O vrouw, in glorie opgenomen beeld en belofte van ons heil, gezegende, bid. opdat wij groeien in Christus de Heer tot volkomenheid. Werden door het doopsel kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap Liam Camps, Maaike Lipman, Danny van Duinhoven, Pauline Groenen, Sophie Vulik, Lisa Arts, Gabriëla Wijier. Rick Vollenberg. "Laat die kinderen toch bij Mij komen en houdt ze niet tegen", zegt Jezus, "want aan hen die zij behoort het koninkrijk. Gods Daarop omarmde Hij hen en zegende hen terwijl Hij hun de handen opleg de."(Mc) Laten wij trouw zijn aan de vraag van Jezus en onze kinderen naar Hem toe brengen: door het Doopsel, door hen te leren bidden, door hen over Jezus te vertellen, door hen mee te nemen naar de kerk zo leren ze de Blijde Boodschap kennen Proficiat!! Deken J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 581275 Kapelaan H. de Wit OFM, Whistlerstraat 1, tel. 582385 Kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 571215 Kapejaan H. Bouman, Dr. Gingen ons door de dood voor naar het eeuwig Vaderhuis Theo Derks, 48 jaar; Piet van Noort, 63 jaar; Peter Creemers, 38 jaar; Maria Pouwels-Wismans, 93 jaar; Koos Hanssen-Boots. 76 jaar; Jan Bastiaans, 73 jaar. "Zonder einde is Gods genade, onuitputtelijk is zijn erbarmen. Zijn grote trouw is iedere morgen weer nieuw. Ik behoor aan de Heer, Hij blijft mijn hoop"(cfr. Jer.3) Mogen zij rusten in vrede. Ons Christelijk medeleven gaat uit naar de nabestaanden! Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de moge lijkheid voor langdurig zieken of thuiszittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het ver zoek aan een van de parochiepries ters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Bereikbaarheid van de geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direkt bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. (een oude hymne J.C.) COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDEN KERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN r

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15