PEEL EN MAAS VVV-Nieuws Dierenaktiviteiten in Brukske WV-Nieuws/iM# 40 jaar rectoraat Heide Freulekeshuus kiest 't luchtruim Reisschrijfster Lieve Joris gast bij Literair Café Venray Jeugdkoor Vocalise Open asieldag De Berghaag Vrouwen joekskapellen festival Aktiviteiten Agenda Kanker bestrijding Venray Adriaan van Dis en Connie Palmen Voorlichting over alcohol en drugs Algemene leden vergadering PvdA, afd. Venray e.o. ia 12 "Hondenpoepzakje" simpele oplossing In het kader van Wereld- lierendag worden in het winkel- entrum Brukske op 4 oktober tal dieren(honden)aktiviteiten ehouden. De organisatie is in ïaiidenv an de supermarkt Cl000 ji samenwerking met het honden- entrum Happy Tail in Ysselsteyn. ZAKJE Een van de noviteiten die deze lag wordt gepresenteerd is het "1 ove my dog-zakje". Dit zakje is peciaal ontwikkeld om honden poep op te ruimen zonder vieze vin gers le krijgen. Als een hond zijn behoefte heeft gedaan, kan de hon denbezitter vrij simpel de honden poep in het zakje doen. afsluiten en in een vuilnisemmer deponeren. Daarmee draagt de hondenbezitter zelf bij aan zo min mogelijk overlast door hondenpoep (zie foto) Het zakje is door de Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirec teuren als beste beoordeeld: zakfor maat, eenvoudig te hanteren, hygië nisch en gemaakt van kring looppapierdus ook nog milieuvrien delijk. Op 4 oktober zullen verder in het winkelcentrum van Brukske een dierenambulance, trimsalon, dieren arts, de gemeentelijke poepzuiger, het Rode Kruis en de kinderboerde rij aanwezig zijn. Oscar en Rufus, een leuke poppenshow is er voor de kinderen. Ook zijn er demonstraties reddingshonden, politiehonden, fly- ball en behendigheid en van hon denspelletjes. De dieren(honden) dag duurt van 10.00 tot 20.00 uur. Huishondenverkiezing en hondendemonstraties Werelddierendag kijken, zien we dat het een dag is voor alle dieren. Het karakter van Werelddierendag heeft alles te maken met de grond leggerervan: de dierenbescherming- van-het-eerste-uur, de heilige Franciscus van Assis. Sint Franciscus. bijgenaamd 'II Poverello' (de kleine arme) leefde in de twaalfde eeuw. Hij was de vriend van zwervers en armen, maar ook van dieren en planten. Alle dieren sprak hij aan met 'broeder' of 'zus ter'. Op 3 oktober 1226 stierf hij op 44-jange leeftijd. Een dag later werd hij begraven. Daarom werd in 1929, op een Weens congres over dieren, 4 oktober gekozen als de dag waarop Werelddierendag zou wor den gevierd. 4 Oktober is net zo goed een dag voor mensen als een dag voor die ren. Een dag waarop mensen zich zouden moeten bezinnen op de gemiste kansen om goed met dieren om te gaan. Een dag om zich te bezinnen op al het dierenleed en op alle misstanden in de dierenhandel, de jacht en de intensieve veehoude rij. Zondag 6 oktober, na wereld- lierendag houdt asiel De lerghaag in Oostrum in samen werking met de Kynologenclub Venray en de Dierenbescherming ifd. Venray e.o. de open asieldag. Tijdens deze dag is een spektaku- aire huishondenverkiezing en verzorgt de Kynologenclub Venray demonstraties met hon- len. De dierenarts zal met specia le apparatuur het inwendige van hond demonstreren. De mid dag wordt opgevrolijkt door het bezoek van een clown. Dc Berghaag is geopend vanaf 1.00 tot 16.00 uur. Bezoekers èn Etiouwe viervoeters zijn van harte Ïittlkom. mdens deze dag kunnen honden meedoen met een huishondenver- feing. Zowel ras- als bastaardhon den mogen meedoen. De verkiezing is van 14.00 tot 15.00 uur. Tijdens Ie wedstrijd wordt gelet op de ver- iorging en de gehoorzaamheid van de hond. Geïnteresseerden kunnen ich vanaf 13.30 uur met aangelijn- le hond melden bij de iniormatie- itand van de Dierenbescherming sfd. Venray e.o. Na de verkiezing is r een hondendemonstralie, ver- :orgd door de Kynologenclub. Een dag voor alle dieren Werelddierendag wordt tegen woordig beschouwd als een dag vaarop honden- en kattenliefheb- jers hun huisdier wat extra aandacht geven. De hond krijgt een kluif en ie kat een extra schoteltje melk. Maar als we naar het ontstaan van Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op woensdag werd een zij ruitje van de personenauto van een 24-jarige inwoner van Ysselsteyn, op de Puttenweg, ingeslagen. Uit de auto werden twee luidsprekerboxen, een versterker en vijftien cd's ont vreemd. 'Vrollie ien konsert' Op zaterdag 20 oktober is het zover. Een joekskapellenfestival waaraan alleen vrouwenkapellen deelnemen. Dat neemt niet weg dat de mannen niet welkom zijn. De joekskapel Van Toete Noch Blaoze organiseert dit festival puur voor de joeks en de leut. Al een paar maanden zijn enkele vrollie uit de kapel druk bezig om het een en ander in goede banen te leiden. Inmiddels hebben vijf vrou wenkapellen uit de regio zich hier al voor aangemeld. Dit zijn: Het Rebels Kapelke uit Panningen, Bent zonder Vent uit Beesel. MingelMoos uit Beringe. Leut mi Neut uit Heythuysen en Mooders Megjes uil Horst. Dus dit belooft een gezellige avond te worden. Van Toete Noch Blaoze heeft haar repetities flink opgeschroefd om tij dens deze avond goed voor de dag te komen. Maar wat dat wordt dat houdt de kapel nog even geheim. Hoewel... op zaterdag 28 septem ber zijn zij ook al te zien geweest op het Limburgs festival van Zaate Hermeniekes in Posterholt. Daar hebben zij een vierde plaats behaald en een eervolle vermelding van de jury gekregen. Maar op zaterdag 20 oktober is natuurlijk iedereen van harte wel kom vanaf 20.00 uur in café 'l Podium, Kruisstraat 2b in Venray. ACTIVITEITEN AGENDA OKTOBER 19% dilokl Cutlic; Musical 20.00u .Schouwburg ir4lu5 (Irtnuius 20.(K)u Schouwburg «o9ul>( Ruls; Jeugdmuxtcal 14 Wu Schouwburg doIOokl Robert Long ïflüu Schouwburg »rl lokt AUrid Scncsc. Zang 20.00u Schouwburg 'm 12/co IA Tentoonstelling nispluim- u10-22 1019-17 Manege Wicncshol Hrgclsnm dilSokl Marijke Boon en Marjolein Meijer. 20.00 Schouwburg dol7»kt Hans Thecuwen 2().0Uu Schouwburg trl8okt Tosca van Puccini; Opera 20.0ÜU Schouwhurg 'ra20okl Wmicrscric wandelen ufsi 5-10-21) km Calc den Tonimcs Mcrselo do24oki dc Minuut; Toneel 20.00u Schouwburg o2t/wi27 Wed Side Slory 20.00u Schouwburg noJOokt Jeans; Theatershow 20.00u Schouwburg 'september t/m 6 oktober .Slamost. Expositie tal Kunstwerken vun Slowuuksc en Tsjechische kunstenaars IO.0O-l8.fHlu Oda Park Theehuis loormnlig Brouwershuis Janssen Leeuwsiraat T.g.v. 50 jarig jubileum Inull'a 22 september t/m 27 oktober Expositie "Mensen in Vorm" /a-zo I3.00-I7.00u Galerie "DcLochiing l-aaghcidscweg lfi.nun.v. Elvira Owrmatsischilderijen vrouwen) Margnei v. fatum ischildcrijn en keramische heelden man nen) Ine Peetermans thronzen bccldcni Openstelling Grote Kerk. maandag t/m zaterdag Alle incl een geincrkle evenementen zijn aange meld hij dc ACEV en komen in aanmerking voor «rmejding op Je Venray Agenda Hieronder volgt een greep uit de vele voorxtel- lingen die t' hij ons kunt boeken. oktober I l/m A Sur lu Route 5 Tuptoe Ahoy 6 Rob de Nijs I» Alid ré Rleu II Gospel Concert 11 The Dtibliners 12 Rigoletln '8 Cosmo Clubnight 20 Dag van Oranje 20 Inlematlnnaol Salsa Keslljn 28 Puolo Conté Amsterdam Rotterdam Kaatsheuvel Amsterdam Oen Haag Arnhem Bruidsshow Beurs Kaatsheuvel I' And ré Hazes Der Bcttrlstudent 19.20 The Chippendales 24 Het /.wanenmeer 2427 René Froger december 0 Carmen Helmut Lotti O Roh de Nils 14 Hair 15 De Notckrukcr IS l/m 22 West Side Story 2027,28 René Froger JANUARI 2 l/m 5,71/11 West Side Story '4 Kauriy Crawford 21 Ruth Jacott 2425 Kvlta 26 Nabucco Kaatsheuvel Den Haag Amsterdam wvvenray VVV-VAKANTIES WINTERSEIZOEN '96- 97 Zin in een verrassende wintervakantie in eigen land? Bij de VVV ligt voor u de gids winterseizoen '96-91 samengesteld door de VVV- Boekingscentrales. In deze nieuwe gids vindt u in een oogopslag een aan trekkelijk assortiment van bungalowparken en hotels met ieder hun eigen specifieke charme. Ook kleinschalige accomodaties zijn in deze gids opge nomen. De accomodaties bieden verrassende mogelijkheden voor een "tussendoor" vakantie. De aanbiedingen in deze gids lopen van november tot medio maart. Voor meer VVV-Vakanties gedurende alle vier seizoenen van het jaar wijzen wij u op de brochures Gastvrij Verblijf Aktief. AANBIEDING VAN DE MAAND De ANWB aanbieding voor deze maand is de Luxe Reisdeken. Handig voor in de auto, bij een picknick of gewoon voor thuis op de bank. De reisdeken is gemaakt van een zware kwaliteit wol en acryl en u kunt hem wassen op 30 graden. Tijdens de aanbiedingperiode die loopt t/m 16 oktober betaalt u voor de reisdeken geen 29,95 maar slechts 16,95 GROEPS ACCOMODATIES 1997 Voor elk type gezelschap zijn er talloze mogelijkheden voor onderdak op maat. Van low-budget tot luxueus. Of het nu gaat om een familie reünie een werktraining of gewoon met een groep er even tussenuit, in de gids groepsaccomodaties treft u tal van mogelijkheden aan. Kenmerkend voor bedrijven die in deze gids vermeld zijn is, dat ze veelal op en fraaie plek, te midden van de natuur liggen en dat ze (bijna allemaal) geclassificeerd zijn. De prijs voor deze gids is 2,95 en is verkrijgbaar bij de VVV. 15 MAANDEN VOOR DE PRIJS VAN 12 Regen, koud, hagelpech met de auto. Wordt u per 1 oktober lid van de ANWB/Wegenwacht/Woonplaatsservice of Vervangende Auto Service dan betaald u 15 maanden voor de prijs van 12. Met andere woorden u krijgt 3 maanden lidmaatschap cadeau. vvv venray gtoie markt 23. postbus 330. 5800 ah uemay. holland,tel (0478) 510505. lax (0478) 512736 De huis-aan-huis collecte voor de Kankerbestrijding 1996 zit er weer op. De afdeling Venray is dankbaar voor de geldelijke steun, die onmis baar is om deze vreselijke ziekte te kunnen genezen. Dankzij uw bijdrage ontdekt men steeds weer nieuwe geneesmiddelen die deze ziekte het hoofd kunnen bieden. Hier volgt de opbrengst van: Venray ƒ17.545.50: Leunen ƒ1.595.-; Castenray ƒ839,70; Heide ƒ621,75; Merselo ƒ1.255.-; Oirlo ƒ1.224,35; Oostrum ƒ1.385,-; Smakt 596,85; Veulen ƒ400,25; Vredepeel ƒ304,75; Ysselsteyn ƒ2.212,59. Totaal gemeente Venray ƒ27.980,94. Voor dit resultaat dankt het Koningin Wilhelmina Fonds u har telijk, in het bijzonder de onmisbare collectanten. Mocht u ons volgend jaar willen helpen, neem dan contact op met L.Stoks-Steijvers, Oude Oostrumseweg 42a, Venray. tel. 0478-586659. Weliswaar was er al langer een eigen noodkerk, een eigen priester en zelfs al tien jaar een eigen heren koor, maar op 17 september 1996 was het precies 40 jaar geleden, dat hel rectoraat Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Heide sta tutair werd opgericht door de toen malige bisschop van Roermond, mgr. G, Lemmens. Tevens is het dit jaar 25 jaar geleden, dat ook het dameskoor werd opgericht. Deze beide feesten worden gecombineerd op zondag 6 oktober. Begonnen wordt vanzelfsprekend met een feestelijke H. Mis om 10.00 uur, die natuurlijk muzikaal ver zorgd wordt door het eigen koor. Ook werken de kinderen van basis school De Hei aan deze viering mee en zal deze H. Mis worden uitge zonden door Omroep Venray. Na afloop wordt in gemeen schapshuis De Gelderkoel het feest bescheiden voortgezet en worden negen jubilarissen gehuldigd. Dal gebeurt met een onderscheiding van de Gregoriusvereniging. Het betreft: Onderscheidingen in goud voor Jan Janssen (41 jaar) en Johan van Meijel (40 jaar), lid van het heren- koor. De onderscheidingen in zilver gaan naar Joos Janssen (33 jaar lid van het herenkoor) en naar Riek Claessens-van Kempen, Jet Droesen-van Ass, Mia Janssen, Truus Swinkels-Litjens, To Vollenberg-Geurts en Truus van Well-Pouwels. Zij allen zijn 25 jaar lid van het koor. A.s. vrijdag bij Omroep Venray De schrijvers Adriaan van Dis en Connie Palmen traden afgelopen vrijdagavond op in de Venrayse schouwburg. Met dit literaire pro gramma nemen zij een voorschot op een reeks van optredens rond en tij dens de Boekenweek van 1997. Omroep Venray was daar bij en maakte opnamen van hun optreden. Na afloop hadden zij een kort gesprek met Adriaan van Dis en Connie Palmen waarin ondermeer de vraag naar aanleiding van het feit dat veel schrijvers putten uit hun jeugdherinneringen en jeugdfrustra ties. Denkt Van Dis dat het helpt hierover te schrijven en alles zoge zegd 'weg te schrijven?' Van Dis: 'Je schrijft hooguit omdat je anders stapelgek wordt als je het niet doet. Het heeft niks te maken met die zogenaamde frustra ties uit je jeugd. Je schrijft omdat je vindt datje hel moet doen anders zit je maar te draaien en daar worden de meeste mensen zenuwachtig van, en schrijvers ook. Ik geloof dus niet dat schrijven een therapie is om de pijn en de toestanden uit je verleden te laten verdwijnen. Bovendien komt er bij herinneren en bij auto biografie zoveel verbeelding kijken want niemand weet hoe die zich voelde toen hij een jaar of acht was. Dat is een herinnering. En als er iets vertekent is het herinnering. De fei ten zijn waar maar herinnering interpreteert en verandert telkens. En dat doe je ook als schrijver. Er komt heel veel fantasie kijken bij het oproepen van je verleden. Het gesprek met Connie Palmen en Adriaan van Dis plus een deel van hun optreden wordt a.s. vrijdag uitgezonden tussen 17.00 en 18.00 uur in Lokaal Centraal. Gevaarl(jke medicijnen verloren Een Venraynaar deed melding bij de politie dat hij woensdag morgen een doosje medicijnen verloren is, F^ISIUM 20. Dit zijn sterke kalmeringsmiddelen. Bij inname door kinderen of andere mensen kunnen deze levensge- DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 Nr. 40 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG vaarlijkziin Indien de ie medicijnen gevonden zijn, gaarne contact opnemen met de politie onder nummer 581111/ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Eeuwfeest Ballonzuil aanleiding voor expositie Zaterdag 21 september heeft de bekende ballonvaartster mevr. N. Boesman in museum 't Freulekeshuus de herdenkings tentoonstelling 'Honderd jaar bal lonzuil en andere luchtvaartherin- neringen' geopend. Deze expositie is in samenwerking met de Luchtvaart Historische Vereniging opgezet. Het is dit jaar een eeuw geleden dat nabij Merselo Nederlands eerste lucht vaartmonument werd onthuld. Door middel van documenten, platen, foto's, boeken, postzegels en curiosa besteedt de expositie onder andere aandacht aan diverse onder werpen. Natuurlijk aan de ballon vaarten, die in 1870-1871 vanuit het door de Duitsers omsingelde Parijs werden ondernomen. Hieronder was ook de ballon 'La Poste-de-Paris', die op 18 januari 1871 landde op de plaats waar nu de ballonzuil staat. De landing van deze ballon op de dag waarop koning Wilhelm van Pruisen zich te Versailles liet uitroe pen tot keizer van het Duitse rijk en de feestelijke onthulling van de bal lonzuil in 1896. Verder verhaalt de expositie over de honderdjarige herdenkingen, die naar aanleiding van de ballonvaarten uit 1870-1871 op verscheidene plaatsen werden gehouden; de luchtschepen, die tot 1940 boven Nederland geen onbekende verschij ning waren en de vliegdemonstra- ties, die boven Noord-Limburg plaatsvonden. Ook wordt aandacht geschonken aan Venray en de bal lonvaart en ballonpost. De boeiende tentoonstelling is nog tot en met I december 1996 te zien in museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8. Venray, tel. 0478- 583880. Het museum is elke woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur open. Een foto uit de jaren twintig van Nederlands oudste luchtvaartmonument de Ballonzuil in de bossen nabij Merselo. Het gebruik van alcohol en drugs onder jongeren neemt in zijn alge meenheid toe. In de gemeente Vierlingsbeck is nog geen sprake van een schrikbarende situatie. Niettemin vinden het gemeentebe stuur en de politie het alleszins de moeite waard om hierover een tweetal voorlichtingsavonden te organiseren. Uit landelijke onderzoeken is gebleken dat alcohol voor de meeste problemen zorgt. Het gebruik ervan neemt steeds toe en ook de leeftijd waarom men voor het eerst drinkt wordt steeds lager. Relatief nieuw maar toenemend, is het gebruik van soft drugs, zoals hasj en marihuana. 25% van all 16-jarige jongeren heeft weieens soft drugs gebruikt. Het probleem bij soft drugs is dat het gebruik moeilijk te signaleren valt. Bij twee van de drie jeugdige gebruikers zijn de ouders niet op de hoogte. Bovendien vinden jongeren het gebruik van soft drugs steeds normaler. De jongeren in de gemeente Vierlingsbeek zijn daarop geen uitzondering. Het praten over drugs bevindt zich nog steeds in een taboe-sfeer. Gemeente en politie vinden dat er meer openheid moet komen. Dat is de reden dat er twee voorlichtings avonden worden georganiseerd. Op woensdag 9 oktober vindt er een informatie-avond plaats in het gemeenschapshuis. 14 Oktoberplein 2 te Overloon en op woensdag 16 oktober in café-zaal 't Hoekje. Spoorstraat 5 te Vierlingsbeek. Beide bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en duren tot ongeveer 22.30 uur. De avonden zijn vooral bedoeld om informatie te verschaffen aan ouders en jongeren over vragen, zoals: wat zijn drugs? Wat is het verschil tussen hard en soft drugs? Hoe kan ik het gebruik ervan her kennen? Hoe moet ik er mee omgaan wanneer mijn kind soft drugs gebruikt? De voorlichting wordt verstrekt door mevr. I. de Man van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Uiteraard bestaat de moge lijkheid tot het stellen van vragen. Daartoe wordt een forum gevormd, beslaande uit drs. J.H.M. Dittner, burgemeester van Vierlingsbeek; B. van Bokhoven, buurtcoördinator van de politie; D. v.d. Kaap, recher cheur; B. Verstappen, jongerenwer ker in de gemeente Vierlingsbeek en mevr. I. de Man van het CAD. Iedereen is van harte welkom. Blaffende honden bijten niet... Donderdagavond werd bij de politie overlast gemeld, veroor zaakt door een blaffende Mechelse herder, aan de Zandbleek. De hond was voorzien van een halsband, maar de bewo ners durfden hem niet te benade ren. Dat durfde de politie wel. Die ontdekte ook de oorzaak van het blaffen Van de hond. Die was aan het spelen met een egel- De politie ontfermde zich over de egel, nam die mee en liet hem elders in de natuur los. De hond vervolgde zijn weg naar zijn baas- Donderdag 10 oktober in De Witte Hoeve De Belgische schrijfster Lieve Joris is de tweede gast dit seizoen van het Literaire Café Venray Regio. Een schrijfster die vooral verhaalt over haar ervaringen tij dens reizen. Voor haar boek de Melancholieke Revolutie ontving zij drie jaar geleden de Henriëtte Roland Holst-prijs. In 1991 schreef zij het boekenweekge schenk, Een kamer in Cairo, een autobiografisch essay over reizen. Van haar hand verscheen zojuist het boek Mali Blues waarover ze ongetwijfeld tijdens de Venrayse literaire avond zal vertellen. Lieve Joris verzorgt haar inleiding op donderdag lö oktober om 20.30 uur in De Witte Hoeve te Venray. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Ensemble Kunstreducatie De Meander Boxmeer. Donateurs hebben uiteraard weer reductie. Zoals gewoonlijk wordt de schrijfster ingeleid door voorzitter Paul van Doesum. Voordat Lieve Joris het woord krijgt vertelt de Meerlose Dagblad De Limburger journalist René Poels hoe hij eind jaren tachtig in het noordoosten van Zaïre, op een politiebureau, voor het eerst kennis maakt met de reisverha len van Lieve Joris. Lieve Joris werd in Neerpelt. België, geboren. Ze woont alweer twintig jaar in Amsterdam. Na een opleiding aan de School voor de Journalistiek in Utrecht maakte ze Vrijdag 4 oktober vindt om 20.00 uur in wijkcentrum De Hoender, St. Ursulastraat 2 in Venray een alge mene ledenvergadering van de Partij van de Arbeid plaats. Tijdens deze avond wordt kort teruggekeken op de regionale bijeenkomst In Horst van 26 september jl., waarin gedis cussieerd werd over het rapport van Karin Adelmund, getiteld Sociale Zekerheid bij de tijd. Een ander agendapunt is de enquête, die onder een aantal partij leden is gehouden over het rapport van Maarten van Traa, Het buiten land van de PvdA voorbij de water linie. Verder wordt ingegaan op de nieuwe landelijke ledenwervings campagne. Tenslotte worden actuele zaken besproken van de PvdA-gemeente- raadsfracties van Venray en Meerlo- Wanssum. Na rondvraag en sluiting is er nog een gezellig samenzijn onder het genot van een drankje. Behalve par tijleden zijn ook belangstellende niet-leden van harte uitgenodigd een kijkje te komen nemen en kennis te maken met de Venrayse PvdA-afde- ling. reportages voor NRC Handelsblad en de Haagse Post. Aanvankelijk was ze vooral geïnteresseerd in de Arabische wereld. In 1984 verbleef ze vier maanden in Saoedie-Arabië. Koeweit en andere oliestaten. Hierover schreef zij in De Golf. In 1985 voer ze naar het vroegere Belgische Kongo. Zaïre, in de voet sporen van een oom die daar missio naris was geweest. Daarover publi ceerde zij op indringende wijze in Terug naar Kongo. In haar verhalen bundel Zangeres op Zanzibar ver haalt zij over haar ervaringen in Egypte en Trinidad. In de zomer van 1989 belandde ze in Hongarije en volgde zij van dichtbij hoe het com munistische rijk in zijn voegen kraakt. Met het boek wat ze daar over schreef ontving zij de Henriëtte Roland Holst-prijs. Na de Golfoorlog keerde Lieve Joris terug naar het Midden Oosten en publiceerde zijn in 1993 De Poorten van Damascus, een intiem portret van het leven achter de muren van deze stad. Daarna reisde ze' door Senegal, Mauretanië en Mali. Daarover verschijnt dezer dagen haar nieuwste boek Mali Blues. Lieve Joris is een graag gezien gast op de grote internationale bij eenkomsten en festivals van reis- schrijvers. Mensen die van reizen én literatuur houden komen tijdens deze literaire avond van het Literair Café Venray Regio volledig aan hun trekken. Bij de start van het nieuwe koorjaar hebben we onze koor- naam gewijzigd in 'Vocalise' (voorheen 'De Troubadour'). Onze koorgroep bestaat uit meis jes van het voortgezet onderwijs in de leeftijd van 11 tot 18 jaar. Sinds de oprichting in 1990 zijn we een zelfstandige, onafhankelijke koorgroep met een aantrekkelijke contributie en een zeer uiteenlopend repertoire voor jonge mensen die willen aanpakken. Een kleine greep uit de activiteiten van de afgelopen jaren zijn o.a. kerstoptreden Kevelaer; deelname aan verschillen de jeugdkoorfestivals in Venlo, Roermond en Utrecht; radio-opna me 1990 in Smakt en in 1996 in de Grote Kerk. Bovenstaande activitei ten willen we voortzetten en zo mogelijk uitbreiden. Maar... de koorgroep is klein en heeft dringend behoefte aan nieuwe leden. Hoog in ons vaandel staat plezier in het zin gen en kwaliteit. De repetities zijn wekelijks in Coninxhof op vrijdagmiddag (zie Verenigingsnieuws in dit blad). Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot de diligente van het koor, tel. 585089.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13