Milieudiscussie PVC redde bedrijf van ondergang R De Bonte Wereld en de landbouw in de toekomst Bruidsshow in Venray "Os Schouwburgplein" wint liedjesfestival De Piëlhaas Prijs voor diepvriesafdeling Plusmarkt Van Dijck Politie Basiseenheid Venray Geen geld voor onderhoud carillon Ere-lid ouderenkoor pagjri PEEL EN MAAS Donderdag 26 september 1996 - Pagina 5 3nray tak ?nuaal peel.Q iber 19 Thema-avond over "duurzame samenleving" De Bonte Wereld, een samenwerkingsverband van diverse Venrayse organisaties, houdt op dinsdag 1 oktober een discussie avond in café De Bonte Koe over het thenia "Landbouw van de toekomst is voedsel voor de toekomst." Duurzame ontwikkeling is een thema waarmee de werkgroep Mondiale Vorming sinds 1995 mee bezig houdt. In dal kader wordt deze en op 19 november nog een tweede discussie-avond gehouden. Dinsdagavond staat in het teken van de landbouw op weg naar een duur zame samenleving. Aan de hand van lezingen, inderviews en een discussie zal worden gekeken of met de huidige landbouwmethoden de toekomst met een gerust hart tegemoet kan worden gezien. De discussie zal plaats vinden aan de hand van factoren binnen Nederland maar ook de internatio nale factoren zullen in het verhaal betrokken worden. Veel factoren zijn niet of nauwelijks tc beïnvloeden. De rol van de agrarische ondernemers is dat wel. Dat zal dan ook centraal staat a.s. dinsdag. Voor deze avond zijn uitgenodigd Jan Janssen en zijn dochter Conny uit Ysselsteyn die een landbouwbedrijf hebben met een vakantieboerderij; Marlijn Westerling uit Groeningen, eigenaar van een tuinbouwbedrijf; Petra Souwerbren. directeur van de Kleine Aarde te Boxtel en Gruünvoer uil Ysselsteyn dat vooreen "cultureel intermezzo" zorgt. Tijdens de discus sie zullen Frans Janssen uit Merselo (o.a. gemeenteraadslid en kringvoor zitter LLTB Venray) en Harry Weijs (tuinder uit Horst en voorzitter werk groep ontwikkelingssamenwerking LLTB-Noord) aan tafle bijschuiven. De avond in De Bonte Koe begint om 20.00 uur. Op zondag 29 september wordt jkarn^ er in de Schouwburg de jaarlijkse Bruidsshow gehouden. Deze dag wordt georganiseerd door een aantal Venrayse ondernemingen in samenwerking met de Gemeente Venray en het Koninklijk notariaal broeder- schap. Dit jaar vindt de show 1/y plaats in een sfeervolle Franse vr ambiance. Lid I Ook in 1995 was de Schouwburg in Venray een uitstekende lokatie I' voor deze groots opgezette regiona le show rond trouwen. De opzet dit jaar is veel groter om de dcelnemen- Sde bedrijven voldoende ruimte te bieden en omdat er nog meer bezoe kers dan vorig jaar worden ver wacht. Door gebruik te maken van de grote schouwburgzaal met een pro- fessionelc licht- en geluidsinstallatie zal de modeshow nog beter lot zijn recht komen. Ook dit jaar is uw plaats in de zaal weer vooraf voor U gereserveerd. Daardoor kunt U zich eerst in alle rust oriënteren bij de deelnemers in de foyer. TIPS Jezelf goed voorbereiden op je trouwdag is het halve werk. Met deze voorbereidingen begin je onge veer 15 tot 16 maanden van te voren. Samen ga je naar de gemeente afdeling bevolkingszaken. Deze afdeling 'bevolkingszaken is dan ook op deze info aanwezig. Ook de notaris kun je op deze info ontmoeten. Hij kan je ruim van te voren inlichten over watje samen voor je huwelijk moet of kunt regelen. Trouwen is een van de belangrijkste contracten die je met iemand aan kunt gaan. Horeca onderneming In den Engel in hartje Venray reserveert voor jul lie de zaal en bespreekt alle wensen len aanzien van het grote feest. Bergmans Assurantiën kan in financieel opzicht erg belangrijk zijn. Hypotheek en verzekering voor je eigen of een gehuurd huis kunnen [bepalend zijn voor je toekomst. Terwijl de heer zich over eigen tijdse mode laat adviseren door Nooyen Mannenmode gaan de dames gezellig naar Jolisa Bruidsmode. Een heerlijke tijd zijn deze maanden waarin je je samen op deze feestdag voorbereid. Tijdens deze info heb je volop tijd om reeds enkele van deze kontakten te leggen en ideeën op te doen. En als je dan tenslotte iedereen wil laten weien datje gaat trouwen dan zoek je een mooie kaart uit bij de Drukshop. rijf 2184 -hui :holei zon- 3203! 5755 Dc wedstrijd om het "sportiefste bruidspaar" viel afgelopen zondag helaas in het water. Door het slechte weer werd de wedstrijd afgelast. De bruidsparen waren er in ieder geval klaar voor en lieten zich nog een maal fotograferen. De trouwringen speciaalzaak waar je in alle rust uit de mooiste kollekties ringen kunt kiezen is Verlinden Juwelier. Op je trouwdag zelf zie jullie er perfect uit. Toske Marlens Schoonheidspraktijk heeft jullie al vooraf geadviseerd en behandeld. Ëssenzïale Hairstudio informeert je over de mogelijkheden van het bruidskapsel en maakt zoals afge sproken op deze morgen een bijzon der kapsel voorjou. Daar sta je dan klaar voor deze dag. Je bruidegom haalt je af met een prachtig bruidsboeket van Angele Bloemenhuis. Voor de foto's, heb je met Wilbert Achten Vakfotografie de mooiste plekje uit gekozen. Of je hebt gekozen voor Chris l uur fotoservice om deze dag voor eeuwig vast te leggen. Coenen Spectra bruidsservice geeft jullie een goed advies over de te vragen kado's. Op jullie bruiloft kunnen jullie een bruidstaart aansnijden van wel 7 verdiepingen hoog. gemaakt door Phillipsen bakkerij. Later in de avond is een heerlijk kaasbuffet van Heijink kaasspeciali- teiten een perfecte afsluiting van deze perfect verlopen dag. Na dit geslaagde feest beginnen er misschien wel de meest romantische dagen van je leven. Je gaal op huwe lijksreis geadviseerd door reisburo Vice Versa. Misschien stel je dan na deze dag waar dan ook ter wereld, samen tevreden vast. dal het goed was je prima voor te hebben bereid op deze dag. Vooral tijdens die bruids info show op zondag 29 sept. I996 in de schouwburg van Venray. KAARTVERKOOP De kaarten voor de bruids show worden verkocht bij alle deelnemen de zaken. De kaarten, incl toegangs bewijs voor de mode show en een verrassing kosten ƒ17,50 De info is zondag 29 september geopend vanaf 12.30 uur tot 18.00 uur.De bruids mode shows, van een vol uur. wor den gehouden om 14.00 uur en om 16.00 uur. Bij de kaartverkoop kun je reeds aangeven welke show je wilt zien. Iedereen is dan ook verze kerd van een prima zitplaats in de zaal. Tip van de week Deurspion Heeft u een voordeur zonder glas, of glas dat niet doorzich tig is. bekijk dan eens of het mogelijk is een zogenaamde 'deurspion' aan te brengen. U kunt dan voordat u opendoet, eerst even kijken wie er aan de voordeur staat. Uit welk glas bestaat de voordeur'? Denk eens aan slagvast glas. P.s. Hoe zat het ook alweer met uw huisdeursleutel. Heeft u hem goed opgeborgen? Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politic Basiseenheid Venray Lcunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Nelipak Thermoforming krijgt naam in medische industrie Eind tachtiger jaren leidde de discussie rond het gebruik van PVC tot een enorme dip in de pro- duktie van het Venrayse bedrijf Nelipak Thermoforming. Maar liefst 60% van de klanten ging verloren. Hoe vreemd het mag klinken was die ontwikkeling de redding voor het bedrijf. Andere wegen werden ingeslagen, met name op het gebied van verpak kingsmaterialen voor de medische industrie. Nu is Nelipak in West- Europa een van de toonaangeven de bedrijven in haar branche. Dinsdag werd aan het bedrijf het ISO 9001 certificaat uitgereikt en morgen, vrijdag, wordt de nieuwe fabriek in Ierland officieel geo pend en eind dit jaar wordt er verhuisd naar de nu nog in aan bouw zijnde fabriek op Smakterheide "In 1990 maakte onze klanten massaal een omslag van PVC ver pakking naar karton. Maar liefst 60% van onze klanten ging verlo ren" legt Frank Nelïissen uit. "Buiten het feit of die klanten ook inderdaad overstapten op milieu vriendelijker materiaal, was het voor ons zaak om aktie te onderne- KEIZERSVELD Die milieu-ontwikkelingen leid den ertoe dat Nelipak haar grond, die zij op Keizersveld hadden gekocht, noodgedwongen terug moest verkopen aan de gemeente. "Dat heeft veel geld gekost maar heeft ons uiteindelijk ook voor het faillissement behoed. De plannen voor een nieuw bedrijfspand op Keizersveld bleken achteraf zo kost baar dat we gezien de situatie onge twijfeld failliet waren gegaan". Nelipak heeft zich vanaf dat moment op de medische verpak- kingsmarkt ingeknokt. "Sinds begin tachtiger jaren begaven wij ons op het gebied van verpakkingsmateri aal voor de medische industrie. Een groeimarkt waar wel hoge eisen werden gesteld. We hebben de afzet op die markt toen versneld opge bouwd. Thans zijn we met zeven mensen aktief in de verkoop" aldus Frank Nelissen. "Vooral Engeland en Ierland waren daarbij interessan te markten. Het succes bleef niet uit. ondanks het feit dat men zich op deze markt eerst moest bewijzen op gebied van kwaliteit. Van de onge veer 33 miljoen gulden die Nelipak dit jaar omzet, is ongeveer 50% afkomstig uit de medische industrie. AANPASSINGEN De omslag naar de medische industrie was technisch gezien niet zo'n groot probleem. De technieken voor de vervaardiging van de ver pakkingsmaterialen zijn immers hetzelfde. Wel moet er voor de medische industrie in zg. "Clean rooms" gewerkt worden, waarin het aantal stofdeeltjes lot een minimum is teruggedrongen. "Aan deze pro- duktie worden zeer hoge eisen gesteld. Inmiddels voldoen wij aan de EN 46000 norm voor de medi sche industrie. Daarmee is onze naam in deze branche gevestigd" aldus Frank Nelissen. Om de medische industrie in Groot Brittanië en Ierland te onder steunen is begin dit jaar een fabriek in het Ierse Galway opgestart. "De realisatie van die fabriek was vrij snel gebeurd. Sinds maart zijn we daar operationeel en vrijdag gaan we de fabriek officieel in gebruik nemen. Dat gebeurt o.a. in bijzijn van de Nederlanse ambassadeur in Ierland". In de Ierse fabriek werken momenteel 35 mensen. Nelissen Afgelopen dinsdag kreeg de direc tie van Nelipak het ISO 9001 certifi caat overhandigd. Dat gebeurde op het bouwterrein op Smakterheide. verwacht uit te groeien naar 50 men sen. Behalve de medische industrie richt Nelipak zich ook steeds meer op de electronica industrie. Verpakkingen voor beide indus trieën vertonen veel gelijkenis met elkaar, zeker waar het om de kwali teit gaat. VENRAY De plannen voor Keizersveld vloeiden destijds voort uit een nij pend ruimletekort. Wie het pand van Nelipak aan de Maasheseweg bekijkt kan inderdaad constateren dat veel "keten" zijn aangebouwd. Door de huidige ontwikkelingen op de medische en electronische markt is Nelipak toch weer met een ruim- tetekort geconfronteerd. Daarom wordt nu een nieuwe fabriek "uit de grond gestampt" op Smakterheide. Daar zal de produktie voor de medi sche en electronische markt worden ondergebracht. "In totaal wordt dat een fabrieksterrein van 4.5 hectare" aldus Nelissen. Vanuit de Venrayse fabriek wil Nelipak de gehele Europese markt bedienen. Inmiddels heeft het bedrijf al voet gekregen in Duitsland en België. Ook heeft Nelipak een kantoor in Frankrijk alleen -s die markt moei lijker te bewerken. Het huidige fabriekspand wordt ontmanteld, alle "keten" afgebro ken. "Daar gaan we nieuwe produk- ties opstarten zoals de vervaardiging van transportpallets'voor de auto industrie. carrosserieën voor meu bels en invalidenwagens en uithang borden voor de drankenindustrie. De centrale administratie en de ont wikkeling van nieuwe produkten blijft ook in het oude pand geves tigd. De vestiging in Overloon blijft gewoon voortbestaan. Daar is de produktie gericht op de allereerste aktiviteiten van Nelipak: verpakkin gen en inpakken. De nieuwe vastelaovesliedjes van de Venrayse carnavalsvereni ging De Piëlhaas zijn bekend. Zaterdagavond tijdens een zeer gezellig Liedjesfestival werden dertien liedjes gepresenteerd. "Os Schouwburgplein" werd het win nende liedje en zal samen met "Helena", "Dache bedaankt ziet da wette" en "Zeg lieve schat pak now ow schoen" op de cd te belui sleren zijn. Diezelfde cd zal op zondag 17 november tijdens het traditionele Hazepaeper gepre senteerd worden. BIJZONDER "Os Schouwburgplein" is om diverse redenen een bijzonder lied je. Het nummer beschrijft de gezel lige sfeer tijdens de vastelaovend op dit vaak bekritiseerde plein. Een andere reden is het feit dat het num mer een initiatief is van drie horeca ondernemers aan dit plein: de uitba ters van Hulsman, de Heeren van Aemstel en Bistro de Paris stonden aan de basis van dit nummer. Jac Panken, Mion Hulsman, Dien Hendriks en Wilbert van Waayenburg vormden dan ook het achtergrondkoor van zanger Peter Theeuwen. De muziek werd gecom poneerd door een oude bekende. Frans Verhofstad. Het nummer is een gezellige mee zinger en behaalde 149,5 punten, ruim 20 punten meer dan nummer twee. Dat werd Helena van Jan Arts, Karei van Daal en Arno Lucassen (het prinselijk trio van vorig jaar). Helena is een "Grieks" getint num mer waarin de keuze tussen de Griekse Helena en de Venrojse vas- Auto's gestolen Een 56-jarige inwoonster van Lottum keerde van een bezoek aan het ziekenhuis terug op de onver harde parkeerplaats bij het zieken huis en ontdekte dat haar Volvo per sonenauto van het bouwjaar 1994 was gestolen. De waarde van de auto bedraagt ƒ30.000,- telaovend vanzelfsprekend in het voordeel van h?t laatste valt. Het nummer werd geschreven door Milton Cavis en Anouk Pijpers (muziek). Miriam Aarts, geen onbekende op de Venrayse cd, behaalde de derde plaats met "Dache bedaankt ziet da wette": een pakkend nummer met tekst van Ad van Zwol en muziek van Otto Kooien. 13,5 Punten behaalde dit nummer. Het laatste nummer op de cd wordt gezongen door Jeanny van Vegchel en Harrie Hermans. "Zeg lieve schat pak now ow Schoen" heet het nummer. Harrie Hermans en Frans Vullings schreven dit num mer. ANDERS Het Licdjesfestival van afgelopen zaterdag was zeer geslaagd. De organisatie had haar best gedaan om de foyer gezellig aan te kleden en de situering van de bühne (bij de regu liere ingang) zorgde voor een sfeer vol geheel. Ook de jury was dit jaar anders samengesteld en het publiek werd er dusdanig bij betrokken dat er een objectieve stemming uit kwam. Jammer was wel dat het "even duur de" voordat de uitslag bekend was, maar dat mocht de pret niet druk ken. De nieuwe cd zal op zondag 17 november gepresenteerd worden tij dens het Hazepaeper in diezelfde foyer. Dan gaat het vastelaovessei- zoen, dat dit jaar heel kort is, echt van start. De prijswinnaars van zaterdag avond gingen na afloop gezamenlijk op het podium Bij aankoop van ƒ15.- diepvries artikelen GRATIS LITERBAK CAMPINA ROOMIJS Zakje Aviko aardappelkroketten 450 gr O.99 Goldberg boerenkool, rode kool, spinazie 450 gram, 3 pakken samen voor 2>50 Mora hamburgers grote doos 12 stuks 3.98 Goldberg vissticks superieur pak 10 st; 300 gram 2 voor 2.50 m toAHKT Opgeteld de beste! Kruidenlaan 159 (Landweert) Venray Bij beste vijf van Nederland Plusmarkt Van Dijck in Landweert heeft van het toonaan gevende levensmiddelenvakblad Distrifood een eervolle vermel ding gekregen voor de diepvries afdeling *van de winkel. Dat gebeurde in het kader van de lan delijke verkiezing Diepvrieswinkelier van het Jaar 1996. Hiermee schaart de Plusmarkt zich bij de beste vijf van Nederland. Het is geen wonder dat de diep vriesafdeling van de op 14 febru ari in het splinternieuw geopende pand in de prijzen is gevallen. Niet alleen deze afdeling in de supermarkt is perfect, ook de rest van de winkel is om door een rin getje te halen. Zefstandig onder nemer Gerard van Dijck en zijn medewerkers zijn er zeer op gebrand een Plusmarkt te exploi teren die op alle fronten voldoet aan de wensen en eisen van de hedendaagse consument. VEEL TIJD EN ZORG Wat betreft het assortiment, kwa liteit. hygiëne en presentatie eindig de de diepvriesafdeling van Plusmarkt Van Dijck aan de Kruidenlaan in de bovenste regio nen. Als met weet hoe er in de Plusmarkt te werk word gegaan, begrijpt men dat dit zeer terecht is. Rob Kunkeler (28), bedrijfsleider, heeft onder meer de supervisie over de diepvriesafdeling, die bestaat uit een gigantisch meterslang eiland, een zevendeurs diepvrieskast en een open mobiele koeling/diepvries. Momenteel is de afdeling feestelijk versierd met pinguïns. 'We steken er veel tijd in en zorgen er altijd voor een zeer breed assortiment in huis te hebben. Daarbij proberen we ook altijd in te spelen op de wensen van onze klanten. Zelfs voor één klant die graag wil dat we een bepaald artikel in het assortiment.opnemen. proberen we dat te regelen. Zeer geregeld wordt alles in de vakkejn weer netjes gelegd of gezet en we zorgen uiteraard voor een optimale hygiëne. Alle vakken worden daar om zeer grondig schoongehouden. Natuurlijk worden de houdbaar heidsdata gekontroleerd, maar omdat de omloopsnelheid vrij hoog is, hebben we eigenlijk nooit artike len die over datum zijn. We zorgen er natuurlijk voor altijd voldoende voorraad te hebben, zeker ook van de actieartikelen. Tevens proberen we alles er altijd strak en zeer ver zorgd uit te laten zien. De temperatuur van de diepvries artikelen mag vanzelfsprekend niet boven een bepaalde waarde komen. Mocht er een storing optreden dat gaat er, ook als de winkel gesloten is, een alann af en worden de onder nemer of zijn vervanger thuis gewaarschuwd, zodat zij onmiddel lijk aktie kunnen nemen. Akties Sinds de heropening van de Plusmarkt zijner niet alleen veel oude klanten van destijds de Garantmarkt in de winkel bood schappen komen doen, maar ook heeft de Plusmarkt zeer veel nieuwe vaste klanten aan zich weten te vin den. Het aantal kassa-aanslagen in vergelijking met de Garantmarkt is gestegen van 4500 naar 8000 per week. Dat komt niet alleen door het uitgebreide assortiment van topkwa liteit, maar ook door de zeer per soonlijke benadering van de klanten en de uitstekende service. Bovendien heeft de Plusmarkt een aanlokkelijk spaarzegelsysteem en geregeld spraakmakende akties. Momenteel kan met sparen voor een gratis boodschappenkrat met levens middelen met een waarde van ruim 50 gulden. De zojuist gestarte aktie bij de geboorte van een baby heeft enorm veel positieve reakties opge leverd. De eerste dag reeds werden zeven geboortekaartjes afgeleverd om in aanmerking te komen voor een gratis babypakket. De gemeente wil geen geld geven aan de stichting Carillon Venray als bijdrage in de kosten van onder houd, verzekering en bespeling van het carillon. De stichting moet in staat zijn om met bijdragen vanuit de bevolking en het bedrijfsleven de begroting rond te krijgen, vindt het college. Alleen voor speciale evene menten in de toekomst wi! de gemeente eventueel subsidie geven. Dat schrijft de gemeente in een brief aan de stichting Carillon. Die had om een bijdrage gevraagd. Kontainer gestolen Tijdens het afgelopen weekend werd bij een aan de Stationsweg gelegen metaalverwerkingsbedrijf een grijze kontainerbak gestolen gevuld met afvalmateriaal. De waarde van de kontainer en inhoud bedraagt ƒ8000,-. Mevrouw M. Michels-Direks (84) is benoemd tot ere-lid van het Venrays ouderenkoor Crescendo. Mevrouw Michels werd onderschei den vanwege haar vele verdiensten voor het koor. Tot voor enkele jaren was mevrouw Michels een lid uit duizenden. Altijd bereid hel voor touw te nemen, steeds aanwezig bij repetities en andere activiteiten van het koor. Bij heel veel diensten, vooral in de Paterskerk, was ze met haar sopraanstem aanwezig. Toen zij het koorleven vaarwel moest zeg gen deed dat pijn en verloor Crescendo een van haar trouwste leden. Het koor heeft dat geprobeerd te waarderen door haar ere-lid te maken. De dames Van Hooren en Van den Bekerom overhandigden haar namens het koor een tinnen bord met inscriptie. Mevrouw Michels-Direks is het tweede ere-lid van Crescendo. Eerder viel mevrouw Jansen-van Daal die eer te beurt. A Voorbereiding N carnavalskrant van start Vastelaovesvereniging De Piëlhaas is al weer volop bezig met de voorbereidingen van de carnavalskrant. De redaktie denkt al weer volop na over de onderwerpen die dit jaar in de krant een ludiek plekje kunnen krijgen. Ook zullen de (potentiële) adverteerders vanaf heden bena derd worden om weer te adverte ren in deze kleurrijke krant. De redaktie van de Piëlhaaskrant is overigens nog op zoek naar schrijvend talent. Geïnteresseerden, die een komi sche bijdrage willen leveren aan deze krant, kunnen contact opne men met Christ van den Munckhof, overdag bereikbaar onder tel. 582727.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5