l c J REGIOKALENDER Doe mee met het Literair Café Verkoop Unicef- artikelen van start Afgestudeerd Blofin 't Podium Concert in Oostrum Dansen voor singles Hobby- kreativiteiten centrum Na het gesprek over hun ondernemingsplan werden zij een stuk zekerder van hun zaak. Bibliotheek- nieuws Bioscoopnieuws Kindermarkt in wijkcentrum de Kiosk Oud papier Schutterij organiseert Tamboer- bondsconcours Tentoonstelling Missienaaikring Oirlo JEEL en maas Donderdag 26 september 1996 - Pagina 3 De september-opgave bestaat uit vijf versregels, ontleent aan een niet al ie bekend gedicht. Een uitdaging voor de poëzieliefhebber! "Ik die de kriebeling beminde die jong in mijn neusvleugels stak, ik steek mijn neus in de vier winden gelijk eep afgerichte brak, gewarige oren, poten strak." Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór •en zei vrijdag 18 oktober a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café rooric* Venray-regio, Rochusstr. 1Venray. °P Ook na de maand augustus blijft de kopgroep intact. Mevr. H. van Beek 3: ruin en t,e heer AKroft voeren het klassement aan met 80 punten. Mevrouw W. ar, ruin Uelissen-van Wijnhoven bezetten de derde plaats met 70 punten. De dames aif-opi L. Colsen, C. Coonen-Huijbregts en de heer A. Leyssen delen de vierde rlooP plaats met 60 punten. Mevr. W. Vink scoorde 50 punten. Mevr. T. Smits 30 punten en Mevr. H. van Daal 10 punten. Zij allen vonden de oplossing van de vorige maand. Het gekozen frag ment was afkomstig uit het gedicht "Voor wie dit leest" van Leo Vroman. -, Prachtige poëzie, waarin de dichter als het ware in zijn gedicht is gekropen 1 en de lezer via het beschreven papier benadert. Hij hunkert naar contact met zijn lezer, maar is machteloos. Hij vraagt de lezer zijn huid, het papier, nan te raken en het gedicht tot leven te bréngen door de woorden uit te ipreken: Hij kan slechts liefde geven. Uit liefde heeft hij de woorden ook jpgeschreven, die de lezer "wakker" leest. Laat die woorden niet vergeefs ontwaken en lees ook uit liefde dit gedicht, en wel als een langverwachte brief, waarvan de inhoud duidelijk is: "Ik heb je zo lief'. Voor wie dit leest - Leo Vroman Gedrukte letters laat ik U hier kijken, maar met mijn warme mond kan ik niet spreken, mijn hete hand uit dit papier; niet steken; wat kan ik doen? Ik kan U niet bereiken. O, als ik troosten kon, dan kon ik wenen. Kom, leg Uw hand op dit papier; mijn huid; verzacht het vreemde door de druk verstenen van het geschreven woord, of spreek het uit. Menige verzen heb ik al geschreven, ben menigen een vreemdeling gebleven en wie ik griefde weet ik niets te geven: liefde is het enige. Liefde is het meestal ook geweest die mij het potlood in de hand bewoog tot ik mij slapende voorover boog over de woorden die Gij wakkerleest. Ik zou wel onder deze bladzij willen zijn en door de letters heen van dit gedicht kijken in Uw lezende gezicht en hunkeren naar het smelten van Uw pijn. Doe deze woorden niet vergeefs ontwaken, zij kunnen zich hun naaktheid niet vergeven; en laat Uw blik hun innigste niet raken tenzij Gij door de liefde zijt gedreven. Lees dit dan als een lang verwachte brief, en weest gerust, en vrees niet de gedachte dat U door deze woorden werd gekust: ik héb je zo lief. Vanavond donderdag 26 september zal de Lokale Omroep Venray - 102.4 FM - dit gedicht uitzenden. Tussen 17.00 en 18.00 uur is het te beluisteren. A.s. zaterdag 28 september opening van het le lustrumjaar. Het Literair BB^Café ontvangt Connie Palmen en Adriaan van Dis in de Schouwburg! Aanvang: 20.00 uur. Twee kanjers die dit lustrum luister komen bijzetten. Er zijn nog kaarten! Donderdag 10 oktober is Lieve Joris te gast in de "Witte Hoeve" te Venray. Aanvang: 20.30 uur. Ook dat belooft een bijzondere avond te wor den. V kunt het volledige programma verkrijgen bij het Secretariaat: Roc/iusstraat IVenray. Telefoon: 0478-582948, bij de Schouwburg, t Venray en bij de bibliotheken Venray en Horst.y Vanaf heden kunt u voor de ankoop van Unicef-artikelen aecht bij Addy Mutsaers, trübenlaan 3 te Venray, tel. 478-584189. Zij beheert het Oofddepot waar nu de hele voor- aad nog aanwezig is. In verband iet de komende feestdagen zijn oals gebruikelijk weer verkoop- lagen gepland. Nader bericht ver plaats en tijd volgt. 6 September jongstleden stuurde de uit Oostrum afkomstige en in Amsterdam wonende Thea Derks af aan de faculteit Historische Muziekwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Vanwege haar goede studieresulta ten en een uitstekende scriptie kreeg zij het predikaat Cum Laude met lof op haar diploma. Winkeldiefstal Vrijdagmiddag werd in een dro gisterij in de Grotestraat een 14- jarige jongen betrapt bij een winkel diefstal. Hij wilde een flesje parfum ter waarde van 40,- meenemen zonder te betalen. Hij werd aan de Eolitie overgegeven die hem na ver- oor en opmaking van proces ver baal naar huis stuurde. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van venementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze ■wlactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 27 september tot en met dinsdag 1 oktober: Najaarsbeurs in Helden-Panningen. Consumentenbeurs met circa 140 xposanten. Daarnaast een muziekprogramma en horecafaciliteiten. Open :lke dag van 13.30 tot 22.00 uur, zondag van 11.00 tot 18.00 uur. oegangsprijzen: 8,- voor volwassenen, kinderen tot 14 jaar (onder bege- 'iding) gratis. De Najaarsbeurs vindt plaats op het terrein aan de John F. ennedylaan in Panningen. Zaterdag 28 september: Op de Brink in net centrum van St. Anthonis wordt de 7e fokpaardendag ehouden. Zo'n 200 paarden van diverse rassen uit heel Nederland zijn iresent om beoordeeld te worden. De dag heeft een nostalgisch tintje vol- ens de organisatie. Zaterdag 28 september: 'First of the Proms' in Gennep. Net als de Engelse voorbeelden een con- ert waarbij populair klassiek en popmuziek worden gemengd tot een sma- elijk geheel. Er werken zo'n 250 muzikanten mee. Het promsconcert 'ordt gegeven in activiteitencentrum De Kubus op het terrein van de St. ugustinusstichting en begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten 10,-. Zaterdag 28 september: Jubelpop Festival in OJC de Roos in Deurne. Op het podium de élgiscne gitaarband 'Kharma', de Maastrichtse hardcore-jongens Demon Joker Jr' en de Nederhop-groep 'Ouderkerk Kaffers'. Het Jbelpop Festival begint om 18.30 uur en een kaartje kost 12,50. OJC de .oos ligt aan het Haageind 27 in Deurne. Zaterdag 28 september: 'Blues Touch *96' in zalencentrum Vivaldi te Oss. Van 20.00 tot 03.00 iur blues door artiesten uit Nederland en de VS. Met onder meer Clemens an de Ven. The Juke Joints en Jan Rijbroeck. Kaarten in voorverkoop <0,-. Voor info: Carlo van Nistelrooy (0412)45 50 13. Zaterdag 28 en zondag 29 september: De grootste modeshow op straat ter wereld. Die vindt -volgens de orga- [S8 toren- plaats in Krofeld. Twee dagen mode, aangekleed met muziek, göonstraties, radio en TV. Start rond 12.00 uur. Zondag 29 september: De 'Eerste Enige Kabouterexpeditie voor Kinderen' staat op het pro- fcinnia. In het kader van het thema van de' Kinderboekenweek, teksenketel', gaat schrijver Ton van Reen met kinderen in het Midden- jmbugse natuurgebied het Leudal op zoek naar kabouters. Wie mee wil loet 's morgens bm 08.00 uur bij de parkeerplaats bij de Servaasfcapei, ervaasweg 46 in Nunhem zijn. Ton van Reen zal bovendien een spannend ïrhaal vertellen over de kabouters in het Leudal Zondag 29 september: CD- en platenbeurs in Neerkant. Velé tienduizenden, soms zeldzame, aten, muziekcassettes en CD's liggen te wachten op nieuwe eigenaren in ial Internos, Dorpsstraat 27 in Grashoek. De beurs duurt van 11.00 tot 7.00 uur. Voor info: Matt Thijssen, tel. 077- 465 35 69. Zondag 29 september speelt Blof in café 't Podium. Deze uit Goes afkomstige band is de grote belofte onder de Nederlandstalige bands van dit moment. Enkele tv-optre- dens en alleen maar goede recensies op hun CD beamen dit. Momenteel spelen ze vooral in studentensteden. Enkele weken geleden ontving Blof van de provincie Zeeland de Aanmoedigingsprijs Jong Zeeuws Talent 1996. Deze prijs heeft tot doel talentvolle Zeeuwen op het ter rein van de kunsten dan wel de wetenschappen een steuntje in de rug te geven en aan te moedigen door te gaan op de door hen ingesla gen weg. De muziek en teksten van Blof zijn doorleefd en doen in de verte denken aan het werk van de Dijk. Zondag 29 september aanslaande, aanvang 17.30 uur, entree: Fl.7,50. De Aostrumse Zangkompeneej, Bloklluitencemble En Bloc en Koor Harmony nodigen u uit voor een muzikale avond in eht gemeen schapshuis te Oostrum. De Aostrumse Zangkompeneej, o.l.v. Fmas Verhofstad bestaat uit 18 heren en brengt sfeervolle liederen ten gehore. Het Blokfluitensemble En Bloc heeft tien leden met een gevarieerd repertoire zoals muziek uit de tijd van de Renaissance en de Barok. En Bloc staat o.l.v. Ans Thijssen. De er enthousiaste dames van koor Harmony laten u moderne 'wereldse' liederen horen o.l.v. Jac Janssen. Deze avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis van Oostrum. De entree is gratis. Vrijdag 27 september is er weer een gezellige dans- en ontmoetings avond voor single's en alleenstaan den bij Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet- leden. Info: 0478-510500. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 16 tot en met 23 september werd bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN drie Europasjes van de Rabobank; Nederlands geld: een bedrag van ƒ300,- en een bankbiljet van ƒ25,- is blijven liggen bij de geldautomaat van het Postkantoor; giropas; dameshorloge; identiteitsbewijs; jurk, word in de moskee door man nen gedragen; Nederlands paspoort; ring waarin twee diamantjes; porte monnee waarin o.a. ƒ175,-, giropas, europas Rabo, lidmaatschapskaart bieb, rijbewijs; damesportenjonnee met klittebandsluiting. daarin identi teitskaart, studentenkaart; sportpor- temonneemet daarin creditcard. Europasje, broche 10 cm. afbeel ding man in kilt, diverse pasjes; herenportemonnee met daarin OVjaarkaart, geld ƒ100.-; ring waar in twee diamantjes; drie sleutels gemerkt met tape; geel etui met 2 huissleutels en 1 autosleutel Mitsubishi; Lips huissleutel; polstas inh. geld, treinkaart, bankpasjes, toi letartikelen en paspoort. GEVONDEN Frontje van autoradio; bankpas Rabo op naam van Goch; bankpas Rabo op naam van Driessen; adres boekje opschrift Adressbuch van Anja; leesbril; dameshorloge merk Pulsar, zeer smal rechhoekig klokje; sleutel merk Lips; grote bos sleutels gemarkeerd door gekleurd plak band; fietsen: batavus junior kinder fiets, batavus Cambridge met hand rem, Peerles damesfiets, Sparta Cornwall met kinderzitje. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Het hobby kreativiteitencen- trum van Seniorservice (Gildeprojekt) te Venray draait weer op volle toeren. U kunt hier voor het seizoen 1996-1997 een keuze maken uit de volgende akti viteiten: 1. Konversatie in het Engels, Frans en Spaans; 2. Praatgroep 'aktuele onderwerpen'; 3. Perga- mano; 4. diverse boorduurtechnie- ken o.a. vervaardigen van wenskaar ten. hardanger (Noorse) bor duurtechniek; 5. patchwork-quilten; 6. Hout modelbouw: boerenwagens, kleinmeubelen, kleine werktuigen; 7. houtsnijwerk (siersnijwerk); 8. vervaardigen van sieraden; 9. ver vaardigen van zijdebloemen; 10. kreatief met kruiden, o.a. wenskaar ten; 11. omgaan met de computer; 12. Tekenen-schilderen. Voor inlichtingen Marktstraat 8 te Venray, maar u kunt ook bellen onder no.512139 Rabobank De lang gekoesterde wens om voor jezelf te beginnen gaat in vervulling. Maar voordat je eigen baas bent, moet je een hoop problemen de baas worden. Zo kun je al bij het ondernemingsplan voor vragen komen te staan waar je niet één-twee-drie het antwoord op weet. Daarom is het goed om te weten dat je daarvoor terecht kunt bij een bank. En wel bij een bank die je niet alleen adviseert bij vragen over het ondernemingsplan, maar die ook meer' kan vertellen over de markt waarin je opereert. Die bank is de Rabobank. Want als grootste bank in het Midden- en Kleinbedrijf weten we wat er speelt in elke branche. Kom eens binnen bij de Rabobank voor een vrijblijvend gesprek of vraag het speciaal voor u samengestelde starterspakket aan. Dat maakt je gelijk een stuk zekerder van je zaak. Met de Rabobank sta ie er als ondernemer niet alleen voor. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530641 538240 Funs Donné Sjriek Simons Pieter van Cuijck Een keuze uit de nieuwe boeken Bakker, Liesbeth. Trouwen: gou den tips voor de mooiste dag van je leven. Doel, HW van den. Het rijk van Insulinde: opkomst en ondergang van een Nederlandse Kolonie. Grootaers, Alain, Syberspeak. Gids voor het gebruik van Internet. Levy, Dayid H. Sterrenkijken. Beschrijving in woord en beeld van wat er zich aan de hemel en in het heelal afspeelt. Silver, Guusje, Onbekende huisge noten: verhalen over schizofrene familieleden. Bundel verhalen, reportages en interviews ove en door mensen met schizofrenie en hun familieleden. Vitebsky, Piers, De sjamaan: reizen van de ziel, trance, extase en gene zing, van Siberië tot de Amazone. Inleiding in de essentie van het sja- minisme mede aan de hand van veel kleurenfoto's. Werner, Günther T.Rugklachten: voorkomen en genezen: wat werke lijk goed is voor de rug: correct staan, zitten en bewegen, hel juiste meubilair, doeltreffende oefeningen. Winter, Rick, Het complete hand boek Microsoft Office '95: NL ver sie met onder meer: Word 7 voor Windows 95. Excel 7 voor Windows 95, Powerpoint 7 voor Windows 95. Zelfzorgboek, Zelfzorgboek voor mensen met chronische pijn. Informatief overzicht van alle facet ten van chronische pijn. bestemd voor patiënten en andere betrokke nen. We hebben eigenlijk altijd al geweten dat we niet de enige zijn in het heelal. Independence Day. de meest spektakulaire film aller tijden, gaat eindelijk van start. Hoewel de film pas op 3 oktober in Nederland in premiere gaat, is deze op 2 okto ber al te zien in de Venrayse Bioscoop. Over de hele wereld is Independence Day een ware 'hype'. In Amerika werd door sommigen uren tol dagenlang in de rij gestaan om slechts 1 kaartje te bemachtigen. Een fenomeen dat wij in Nederland niet kennen. Alleen als The Stones optreden kan er zo'n gekte verwacht worden. In Independence Day zit werkelijk alles in. Een flinke dosis humor, romantiek, aktie en de beste special effekts ooit gezien en gehoord. Independence Day gaat het helemaal maken. Natuurlijk ver toont in dolby digitaal stereo-geluid, wat het allemaal nog spektakulair- der maakt. Independence Day, de dag dat we terugvechten! Op zaterdag 5 oktober organiseert Aktiviteiten Vereniging Brukske Aktief een kindermarkt. Deze vindt plaats in de Kiosk van 10.00-12.00 uur. Kinderen t/m 12 jaar die graag hun overtollige speelgoed, spelle tjes, boeken enz. willen verkopen, kunnen gratis in het wijkcentrum terecht. Omdat we graag willen weten hoeveel kinderen er komen kun je je opgeven bij Mia Bistervelts. tel. 580411 of bij Paula Marsman, tel. 510402. i Veltum Vrijdag 27 september a.s. halen leden van DOS wederom hel oude papier op in de wijk Veltum (gebiedsdeel omsloten door Westsingel-Langstraat-Weg in den Berg en Kempweg). Men wordt ver zocht het papier vanaf 13.00 uur goed gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Brukske Op zaterdag 28 september wordt door leden van de Kiosk-kids en Aktiviteiten Vereniging Brukske Aktief het oud papier in de wijk weer opgehaald. Wilt u het a.u.b. gebundeld voor 13.00 uur aan de straatkant zetten. Desselke Vrijdag 27 september zal er papier worden opgehaald in het gebied 't Desselke-Langeweg-St. Jozefweg- Noord- en Westsingel en alle tussenliggende straten. Wilt u het voor 18.00 uur aan de straat plaatsen. De kontainer bij Hubenhof/Westsingel is elke zater dag open van 08.30-17.00 uur. Hier kan ieder die het Lourdeswerk een warm hart toedraagt zijn papier deponeren. Vredeskerk Woensdag 2 oktober zal er papier worden opgehaal op de route Vredeskerk. Wilt u het voor 18.00 uur aan de straat plaatsen. De kontainer bij Hubenhof/Westsingel is elke zater dag open van 08.30-17.00 uur. Hier kan ieder die het Lourdeswerk wil steunen zijn papier deponeren. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Drumband Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray, organiseert op zondag 29 september aanstaande het Bondsconcours voor Tamboerkorpsen van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen in samenwerking met de FKM. Dit concours zal plaatsvinden in sporthal de Wetteling te Venray. OM 10.15 uur zal het concours worden geopend, warna om 10.30 uur het eerste korps zal aantreden voor de jury. De jury. bestaat uit dhr. Janssen uit Schinveld. dhr. Stoffels uit Thorn en dhr. Thissen uit Papenhoven. In totaal zullen zestien korpsen uit geheel Limburg aan deze happening deelnemen. Om 14.30-uur zal de bekendmaking van de resultaten van de eerste negen korpsen plaatsvin den. Hierna komen de laatste zeven korpsen voor het voetlicht, welkeom 19.30 uur de uitslag te horen krij gen. De entree bedraagt ƒ5,00 per persoon. Uit deze regio nemen de korpsen van St. Antonius uit Mook, de Klaroen uit Venlo, Drumband Maasbree, Drumband Heijen, Roggel en Meijel deel.. Ook dit jaar organiseert missie naaikring Oirlo weer een handwerk en hobbytentoonstelling, die gehou den wordt in feestzaal 'De Ruif', Hoofdstraat 43 te Oirlo. Wij stellen het zeer op prijs u tij dens deze tentoonstelling te mogen begroeten, de entree is gratis. Data en openingstijden: zaterdag 289 september 1996 van 14.00- 21.00 uur en zondag 29 september 1996 van 10.30-15.00 uur. Snel Betrouwbaar STOMERIJ REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za:R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo:H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 - E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBÜURE en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WLEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstrekert Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3