OFF 50% berc Mammoettransactie op Smakterheide krijgt groen licht gemeenteraad Slavnost: Mooi maar te ver van Amsterdam Venray zegt GGD de wacht aan «li Lekker, lekkerder,. dinsdags geopend LMOKlti :a l^het silhouet wordt al duidelijk.... Een, twee, drie Subsidie voor "duurzaam bouwen" korting Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING modehuis v> 11 venray Snelrecht bij knokpartij ZONDAG 29SHETEMBHI Hotel Restaurani Asteria nodigt u uit voor.; eten Tel. 510211 Vanaf nu ook ini v.d. Leu gina DONDERDAG 26 SEPTEMBER Nr. 39 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG sdag ir C: >P) Irooy ond 5r de i film :nc »ns loke ijs 5, die zijn, Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl, btw) - Abonnementsprijs per jaar 32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) IEUV) ENT o,-) r alle 3 t/m an de Maessen eigenaar aandelen transportbedrijf Maessen Beheer, koepelmaat schappij van het Ysselsteynse grondverzet-, recycling- en ont- grindingsbedrijf Maessen, blijkt grootaandeelhouder van TransportCentrale Oost-Brabant (TCOB). Deze onderneming heeft van de gemeente Venray op indus trieterrein Smakterheide bijna 4,6 hectare grond gekocht voor de vestiging van een logistiek cen trum. Maessen verwierf onlangs 95% van de aandelen TCOB van transportondernemer Vollenberg uit St. Anthonis. Dat bleek dinsdag tijdens de ver gadering van de gemeenteraad. Daarin kwam de verkoop van in totaal bijna 11,5 ha industrieterrein aan de orde. TCOB, koper van het grootste stuk, maakt, net als de andere bedrijven, deel uit van de Vollenberg-groep. Tot voor kort waren de aandelen TCOB in handen van H. Vollenberg. Die heeft nu nog maar 5%. De rest is overgegaan in de handen van Maessen Beheer. Wat de reden is van de aandelenverkoop werd niet verteld. Ook over de ande re bedrijven die beiden de rest van de industriegrond hebben gekocht, werd dinsdag niets meegedeeld. Evenmin werd iets gezegd over de functie van Vollenberg in de bedrij ven. Formeel heeft de aandelenver koop niets uit te staan met de trans actie tussen de gemeenten en de drie Veel bezoekers, maar weinig media de Na twee weken 'Slavnost', de tentoonstelling van werk van 25 vooraanstaande Tsjechische en Slowaakse kunstenaars, zit de organisatie met een ambivalent •evoel. Aan de ene kant tevreden- leid over de aantallen bezoekers en de enthousiaste reacties. Daar staat tegenover onbegrip over de minieme aandacht die de tentoon stelling in de landelijke media heeft gekregen. Blijkbaar is Venray, ondanks de A73, toch te ver. Hij is er van overtuigd, samenstel ler Joop Wismans: "Als zo'n exposi tie ergens in het westen was geweest, hadden de kranten ervan vol gestaan. Absoluut". Hij blijft erbij dat de artistieke waarde van Slavnost' hoog is. "Dit zie je nor maal gesproken alleen in grote musea. En je denkt toch niet dat dat de Tsjechische een filmploeg naar Nederland stuurt als het om een flut- tentoonstelling zou gaan?" Wismans kan er met z'n kunste naarsverstand niet goed bij. Zoveel werk. zoveel moeite en dan blijft een grote groep mensen er. onwe tend van. Ook Erik Peters, adjunct directeur van Inalfa. het bedrijf dat 'Slavnost' financieel mogelijk maakte, vindt het moeilijk te begrij pen. Hij heeft er geen goede verkla ring voor. Terneer daar voor de publiciteit een man met naam en faam in de wereld van de kunst in de arm was genomen. Die moest speci aal de aandacht van de landelijke media op de expositie vestigen. En indirect op Venray en Inalfa. Het bleef tot nu toe echter bij enkele radio-interviews en een paar korte stukjes in de krant. De grote artike len in de kunst- en eultuurbijlagen van kranten als Volkskrant en NRC bleven tot nog toe uil. Al tijdens de I persconferentie twee dagen voor de opening bleek de belangstelling minder dan verwacht en daarna werd het dus niet beter. Peters heeft ervaren dat in sommi ge gevallen de relatie met Inalfa belemmerend heeft gewerkt. Terwijl sponsoring van kunst en cultuur toch inmiddels een algemeen geac cepteerd verschijnsel mag heten. De stijlen, materialen, tendensen in kleuren en dessins, ze worden steeds duidelijker. Als u dus een beetje nieuwsgierig bent naar het modenieuws voor het komende najaar, bent li nu al welkom bij ons voor een eerste kennismaking. En uw eerste enthousiaste bijval: "KIJK WAT SCHITTEREND... S. DE NIEUWE NAJAARSMODE BIJ THOMASSEN! Venray ook bij u op de markt Markt merk mild kilo 13.95 nu I I .gU J Mosterdkaas nnd kilo 16,95 nu 0 Oude boerenkaas H/1 nc J kilo 19,95 nu 14,570 J Oude komijn oor»* kilo 18,90 nu G,5tU 0 0 iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 ^donderdagmiddag bij Rabobank Oostrum Uiteindelijk sluit Peters zich bij de conclusie van Wismans aan: Venray ligt blijkbaar gewoon te ver weg. OFFENSIEFJE "Desondanks wil ik niet de gef- rusteerde Limburger uithangen", zegt Peters. "Er is geen reden om pessimistisch te zijn". Volgens de Inalfa-woordvoerder gaat het prima met 'Slavnost'. Sinds de opening van de tentoonstelling op 6 oktober zijn ongeveer 9000 bezoekers de poort van het Odapark gepasseerd. Niet alleen uit Venray en de directe omgeving. Ondanks de gebrekkige aandacht in de landelijke media komen er bezoekers uit alle delen van het land en ook uit België. De reacties zijn over het algemeen enthousiast. Er zijn ook al kunstwer ken verkocht. Diverse schilderijen, maar ook grotere beelden en glas werk. Het Venrayse bedrijf Nelipak schafte zich voor de pas begonnen nieuwbouw alvast het monumentale werk 'Ons dagelijks brood' van Hofstatter aan. De gemeente Venray heeft blijkbaar eveneens een werk op het oog. Peters kondigt daarnaast een klein offensiefje aan om toch nog wat kunstredacteuren van kranten, radio en televisie richting Noord-Limburg te krijgen. Er gaan opnieuw persbe richten de deur uit om meer kunst liefhebbers uit Nederland naar het Odapark te krijgen. "Want dit zie je echt nooit meer", verzekert Joop Wismans nog maar eens. Slavnost, een bijzondere expositie maar "te ver van Amsterdam bedrijven. Die vérkoop werd uitein delijk, na twee schorsingen, door de raad goedgekeurd. Alleen de fractie Van de Vorle stemde tegen. De discussie spitste zich toe op de juridische en zakelijke overwegin gen enerzijds en de morele en ethi sche kant daartegenover. Het gaat om een grote zaak, die de gemeente bijna 7 miljoen gulden en circa 150 arbeidsplaatsen oplevert. Minpuntje aan het verhaal zijn de vraagtekens rondom de reputatie van de man waarmee de gemeente de langste tijd van het jaren durende onderhan delingstraject aan tafel heeft geze ten. transportondernemer H. Vollenberg. Tegen hem lopen en lie pen een aantal aanklachten, die variëren van valsheid in geschrifte tot het witwassen van drugsgeld. De ondernemer is echter nooit veroor deeld en juridisch zit alles water dicht in elkaar. De gemeente doet immers niet met een persoon, maar met een rechtspersoon zaken. Blijft de ethische kwestie. "Hoever moet je als overheid gaan in zaken met personen van niet helemaal onbe sproken gedrag", formuleerde Truus Kemmelings van de Partij van de Arbeid het voorzichtig. Burgemeester Waals gaf toe dat het hem liever was geweest dat een andere persoon namens de trans portonderneming had onderhandeld. Zo werden de onderhandelingen vertraagd doordat Vollenberg tijdens het traject in voorlopige hechtenis zat. Uiteindelijk ging de verkoop toch gewoon door. Ontevreden over medische adviezen De gemeente Venray is niet te spreken over de kwaliteit van de medische advisering aan gehandi capten van de GGD Noord- Limburg. De klanten moeten te lang wachten en inhoudelijk is het ook niet voldoende. Als er niet snel verbetering optreedt gaat Venray met ingang van komend jaar mogelijk met andere aanbie ders in zee. Dat is de strekking van een brief die vandaag of morgen bij de GGD op de mat valt. Wethouder Marlies de Loo lichtte de brief dinsdagavond toe tijdens de behandeling van de gewestbegroting in de gemeente raad. De gemeenten betalen via het gewest voor de diensten van de GGD. De Loo reageerde op een voorzet van burgemeester Waals. Die noem de de kwaliteit van de GGD-dienst- verlening als nieuw element in de discussie over intergemeentelijke samenwerking en de rol van het gewest daarin. Ambtelijk en tussen de bestuurders staan prestatie en prijs al langer ter discussie. Zo heeft de Venrayse wethouder tot drie keer toe geweigerd haar goedkeuring te geven aan het werkplan van de GGD. De kritiek van Venray spitst zich echter toe op de medische advise ring. De GGD beoordeelt voor de gemeenten in het gewest (met uit zondering van Horst) of iemand in aanmerking komt voor voorzienin gen in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). Venray is niet tevreden over inhoud en doorlooptijd van de medi sche advisering. Omdat met de kri tiek tot nu toe niets is gedaan, heeft de gemeente nu de GGD de wacht aangezegd. Als op I januari wordt overgegaan op de zogenaamde inte grale advisering, waarbij naast gehandicapten ook bejaarden wor den betrokken, wil Venray gaan onderhandelen met andere aanbie ders van soortgelijke diensten gaan onderhandelen. Tenzij de GGD tegen die tijd de dienstverlening ver beterd heeft. De Loo liet al door schemeren daar niet al te veel ver trouwen in te hebben. De Venrayse gemeenteraad ging overigens dinsdag akkoord met de gewestbegroting. Alle fracties had den kritiek op de forse kostenstij ging in de begroting. En ze waren het eens over het standpunt van het Venrayse college, dat een voortrek kersrol vervult in de discussie over bestuurlijke vernieuwing en samen werking tussen gemeenten. Alleen de fractie van de VVD stemde tegen de goedkeuring van de gewestbe groting. Door veranderingen in het straf recht kunnen nu meer zaken direkt volgens het zogenaamde snelrecht door de politie worden afgedaan. Dat betekent dat overtreders een transaktie wordt aangeboden. Tevens wordt dan een dagvaarding uitgereikt. Als de opgelegde boete vóór de gestelde tijd is betaald, is de zaak voor de betrokkene afgedaan en behoeft hij niet voor de rechter te verschijnen. In de nacht van zaterdag op zon dag ontstond op het Gouden Leeuwterrein omstreeks 02.15 uur een vechtpartij tussen een 27-jarige inwoner van Hazerswoude en een 21-jarige Venraynaar. De politie kon de vechtersbaas uil Hazerswoude aanhouden. Op hem werd na ver hoor het snelrecht toegepast en dat betekende dat hij voor de gestelde datum ƒ500,- zal moeten hebben betaald en anders voor de rechter moet verschijnen. De Venraynaar die de klappen kreeg moest naar de EHBOpost in het ziekenhuis wor den vervoerd met een hersenschud ding en gezwollen lippen. Hij kon na behandeling naar huis, maar zal tenminste 24 uur plat moeten gaan liggen. Inbraak in auto Een 26-jarige man uit Venray deed aangifte van inbraak in zijn aan de Westsingel geparkeerde per sonenauto. Door het inslaan van de ruit aan de achterzijde was het mogelijk het portier te openen. Uit de auto werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ400,- ontvreemd. De schade aan de auto is niet bekend. Vernielingen In de nacht van zaterdag op zon dag werd, vermoedelijk tegen de vechtpartij, de personenauto van een 25-jarige vrouw uit Venray beschadigd. Deuken en krassen in het plaatwerk. In het weekend werd de perso nenauto van een 54-jarige plaatsge noot, geparkeerd aan de Weg in de Berg, met een scherp voorwerp bekrast. phel-brunch iedere zondag, m vanaf U 00 uur MENUMAKI-MAR-WAT-VEffllG 5 gangen venassmgsmen^ iedere vrijdag, zaterdag, en zondag^ rTBAGSTTTiÉNfri 1 (vrijdag, zaterdag en zondag) 1 keuze uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechten |W I en 4 desserts W. Paterslaan 1 te Venray Fax 0478-5134238 Ons bericht vorige week over de twee burgemeesterskettingen van Venray' leidde tot een aardige reaktie uit een onverwachte hoek. Henk Willems, oud wethouder van de gemeente Venray en thans burgemees ter van Drunen, liet weten dat de burgemeester van Heusden er zelfs drie heeft. "De opmerking dat uw burgemeester als een van de weini gen in het land beschikt over twee ambtsketens zal zonder twijfel juist zijn. Echter, hij zal op zijn punt meerdere moeten erkennen in de"bur- gemeester van Heusden." aldus Henk Willems. Drunen is de buurge meente van Heusden. Heusen beschikt over een zwaar en weelderig exemplaar dat enkel gebruikt wordt bij zeer officiële gelegenheden. Verder beschikt deze burge meester over een sobere ketting voor o.a. de raadsvergadering en een "handzaam" model dat makkelijk overal mee heengenomen kan worden. Drunen waar Willems dus burgemeester is, heeft slechts een keten, die volgens Henk Willems erg veel lijkt op het oude Venrayse exemplaar. Mogelijk dat Henk Willems in de toekomst zich burgemeester met drie ambtsketens mag noemen omdat Drunen en Heusden aan de vooravond \^van een herindeling staan. •De gemeente Venray wil op tien kavels in de wijk Antoniusveld een subsidie verstrekken indien gebouwd wordt volgens de richt lijnen van het "duurzaam bou wen". Het gaat om een bijdrage van 5000 gulden per kavel. Duurzaam bouwen heeft tot doel het voorkomen of verminderen van de negatieve gezondheids- en milieu-effecten als gevolg van het bouwprces en het gebruik, het onderhoud, de renovatie en sloop van gebouwen. Duurzaam bouwen richt zich op energiebesparing, toe passing van milieuvriendelijke materialen en op kwaliteits- en com- fortverhogende maatregelen. Duurzaam bouwen is een van de speerpunten van het nationaal milieubeleid en heeft ook in de gemeente Venray hoge prioriteit. Geïnteresseerden voor een bouw- kavel in Antoniusveld zullen, als zij bij de gemeente informatie aanvra gen over bouwkavels, ook een infor matiepakket ontvangen over duur zaam bouwen. Om dit proces in Venray te stimu leren, en om ervaring op te doen voor de toekomst (wijk Brabander) hebben b. en w. besloten om 10 Zaktelefoon gestolen Terwijl een 28-jarige inwoner aan het spelen was in de aan de Henseniusstraat gelegen speelhal, werd zijn zaktelefoon, merk Siemens, gestolen. Die heeft een waarde van ƒ684,- Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray kavels aan te wijzèn, waarop duur zaam gebouwd dient te worden. Aspirant kopers (het gaat om vrije sector kavels) kunnen aangeven of zij voor zo'n kavel in aanmerking willen komen. Om duurzaam bouwen verder te stimuleren heeft de gemeente Venray nu een bedrag van 5000 gul den per kavel beschikbaar gesteld als subsidie. Vierlingsbeek Overloon Overloon 0478-641434 MAASBREE 077-4653395 HEYTHUYSEN 0475-493866 op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1