Start groot voorlichtingsproject voor brom- en snorfietsers Verstandelijk gehandicapten en vrijwilligers vieren feest Café-zaal De Karklingel sponsort HSV 't Alvertje Optiek Verhoeven doet niet kinderachtig! (®DOPTIEK F amilie-fietstocht Muziekschool geslaagd Groen licht voor renovatie beddenhuis St. Elisabeth ziekenhuis Een knuffelbeer en 'n Ferrari VERHOEVEfl AKTIE VOOR MINDER VERKEERSONGEVALLEN PROM- EN SNORFIETSERS PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS FRANSLEMMERS Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray Hoe ontstaat een liedje? Tiende plek voor tri atleten Hendricks schoenen bestaat 60 jaar PEEL EN MAAS Donderdag 19 september 1996 - Pagina 9 Vijf jaar activiteiten organiseren Op vrijdag 20 september zal er in het wijkgebouw 't Stekske een groot feest worden gehouden. Dan viert de stuurgroep 'vrijetijdsbesteding voor mensen met een verstandelijke handicap' haar eerste lustrum. Zowel deel nemers van de verschillende vrijetijdsactiviteiten als vrijwilligers en oud- vrijwilligers zijn hiervoor uitgenodigd. Naast een kort officieel gedeelte waarbij ook een directielid van Stichting De Wendel het woord zal voeren, zijn er optredens van theater groep Netwerk uit Sittard en de Horster Boemboxband. Beide groepen bestaan uit mensen met een verstandelijke handicap. Tussen de optredens door is er alle gelegenheid om zelf te dansen op de muziek die uitgekozen wordt door DJ Rob. De avond begint om 19.30 uur en zal tot ongeveer 22.00 uur duren. KEUZE GENOEG Vijfjaar geleden viel er voor verstandelijk gehandicapten die op zoek waren naar een leuke vrijetijdsbesteding in de regio Venray nauwelijks iets te kiezen. Het aanbod bestond uil een sportgroep en een cursus taal/reke nen bij de Stichting Volwasseneneducatie. Integratie kwam nog maar mondjesmaat voor. Men was aangewezen op activiteiten binnen de regio Venlo, wat de nodige vervoersproblemen gaf. Totdat een aantal organisa ties de tijd rijp vond om daar verandering in te brengen. Er werd een stuur groep samengesteld ui afgevaardigden van de Stichting Synthese, het yincentiushuis, de Sociaal Pedagogische Dienst. Bekkershof en andere voorzieningen van De Wendel. Na een behoeftenonderzoek en een wervingscampagne voor vrijwilligers konden al gauw enkele nieuwe activiteiten gepresenteerd worden: een muziekactiviteit, een soos voor vso-mlk leerlingen en een soos voor vol wassenen, een dans- en een kookles. In een later stadium kwamen daar nog een eetcafé, een zwemactiviteit en een cursusaanbod van de Volksuniversiteit bij. Net als iedereen kunnen mensen met een verstandelijke handicap een keuze maken als het gaat om een zinvolle invulling van hun vrije tijd. Integratie Vanaf het begin is geprobeerd om activiteiten bij de gewone clubs en instellingen onder tc brengen. Ten dele is de stuurgroep daar in geslaagd. Zo heeft Synthese destijds de jongerensoos onder haar hoede genomen en zijn er bij de plaatselijke dansscnool ook cursussen voor verstandelijk gehandicapten van start gegaan. Ook op de lange termijn zijn de inspanningen niet vergeefs geweest, want langzamerhand komen er meer clubs en instellingen die hun deuren open zetten voor mensen met een verstandelijke handicap. De aanvankelij ke afwachtende houding bij besturen en leiding maakt plaats voor enthou siasme als men ziel met wat voor een plezier er een computercursus wordt gevolgd bij een instituut als de Volksuniversiteit. Bij een voetbaltoernooi voor G-teams, dal onlangs in Zuid-Limburg werd gehouden, vertelde een van de leiders aan een belangstellende toeschouwer waarom de eerste zo genoot van zijn werk als vrijwilliger. Totdat er een van de voetballers naar hem toekwam en spontaan tegen hem zei: 'Wat voel ik me toch gelukkig vandaag'. Hij had net met zijn team met 8-1 verloren, maar wel het enige tegendoelpunt gescoord! Integratie vraagt een lange adem. Vaak werkt het enthousiasme van men sen die zich actief inzetten voor het vrijwilligerswerk met verstandelijk gehandicapten voor anderen stimulerend. Daarom zijn vrijwilligers ook zo Belangrijk en mede daarom is het op 20 september groot feest in wijkge- y^bouw 't Stekske. De wedstrijdgroep van hengcl- sportvereniging 't Alvertje wordt komende jaren gesponsord door Wil fried en Annemic Denissen van café-zaal De Karklingel uit Oostrum. Dit etablissement is al jarenlang het clubhuis van 't Alvertje. Begin dit jaar werd de zaak over genomen door Wilfried Denissen. De zaal is bij uitstek geschikt voor bruiloften en partijen. Verder is er een mogelijkheid tot het vertonen van video's op hel grote video scherm dat in de zaal aanwezig is. Het gezellige café is voorzien van een biljart en op het terrasje kan men. bij goed weer, van een drankje genieten. De wedstrijdgroep van 't Alvertje staal aan de top in de regio. Bijna elk jaar wordt er door een of meer dere vissers en een korps deelgeno men aan hel Nederlands kampioen schap en ook bij wedstrijden in de regit) zijn de sportvissers regelmatig bij de besten te vinden. Het is een hecht team hetgeen nog versterkt wordt door de jacks die Wilfried Denissen de wedstrijdgroep geschonken heeft. Op de foto slaan een aantal leden van de wedstrijdgroep. gestoken in hun nieuwe jacks en staande uiterst links ziet u de sponsor. De Oostrumse hengelsportvereni- RÏ'ig. Het ministerie van volksgezondheid heeft het groen licht gegeven voor de renovatie van het beddenhuis van het St. Elisabeth ziekenhuis. Daardoor kan de verbouwing 1 november starten. De opknapbeurt neemt ongeveer anderhalf jaar in beslag. Vooruitlopend daarop wordt een proefopstelling gerealiseerd van een toe komstige patiëntenkamer. Die opstelling wordt een halfjaar in de praktijk getoest waana bekeken wordt of de inrichting voldoet. Algelopen dinsdag werd het "groen licht" gevierd met extra vlaai voor patiënten en personeel. Diefstal uit kamer Uit een kamer in een instituut werd ten nadele van een bewoonster uit haar kast een portemonnee met daarin ƒ50,- en persoonlijke bescheiden en een aantal zilveren en gouden sieraden ontvreemd. Bromfietshelm gestolen Een 16-jarige inwoonster van Deurne deed aangifte van diefstal van haar bromfietshelm uit de stal ling van haar school aan dc Leunseweg. De diefstal vond vrij dag plaats. De helm heeft een waar de van ƒ100,-. Auto schoof door Zaterdagmiddag omstreeks 16.40 uur stond een personenauto bestuurd door een 23-jarige inwoner van Siebengewald, te wachten voor het verkeerslicht op de Deurnese- weg, ter hoogte van de in aanleg zijnde rotonde in Oostrum. Een 33- jarigc bestuurder van een personen auto uit Venray remde voor de stil staande auto, maar door het gladde wegdek schoof de auto door en bot ste tegen de stilstaande auto. De bestuurder uit Siebengewald moest zich met nekklachten onder medi sche behandeling stellen. KINDERACHTIG? Alle kinderbrillen inclusief onbreekbare glazen met een stoeisterke krasvaste laag Fl. 198,- Bij aankoop van een kinderbril in augustus en september reservebril met onbreekbare glazen Fl. 99,- Snelle beslissers ontvangen 'n leuke knuffelbeer of een Ferrari speelgoedauto t.w.v. FI.30, Grotestraat 48. Venray Samenwerking politie, gemeenten, onderwijs en Veilig Verkeer Nederland De politie van het district Venray, Veilig Verkeer Nederland, de negen gemeenten en het voort gezet onderwijs in het politiedis trict Venray, starten op 24 sep tember 1996 met een verkeersproject. Onder de naam BromSnor wordt de bestuurders van brom- en snorfietsen duide lijk gemaakt welke risico's zij dagelijks in het verkeer lopen. Jaarlijks vinden er in Nederland duizenden verkeersongevallen plaats waarbij op de een of andere manier berijders van brom- en snorfietsen zijn betrokken. Van hen raken er circa 2.500 (ernstig) gewond en overlijden er ruim 100 tengevolge van zo'n ongeval. Cijfers die de genoemde instanties meer dan zorgen baren. Reden om de handen ineen te slaan en in een samenwerkingsverband onder de noemer Actie BromSnor de gebrui kers van die brom- en snorfietsen, maar ook hun verkeerspartners. dui delijk te maken wat er aan de hand is en hoe je met elkaar het aantal ongevallen kunt verminderen. Dat kan onder andere door duidelijke voorlichting. Daar wordt op dinsdag 24 september mee begonnen in het nieuwe schoolgebouw van het Dendroncollege in Horst. Aan de hand van een tentoonstelling, geor ganiseerd door Veilig Verkeer Nederland en de politie wordt dui delijk gemaakt wat de gevolgen zijn van aanrijdingen waarbij de (meest al jonge) bestuurders zijn betrokken. De tentoonstelling zelf zal gaan rou leren over alle scholen in hel voort gezet onderwijs in Noord-Limburg. CONTROLE Speciaal voor deze actie is er voorlichtingsmateriaal ontwikkeld dal verspreid zal worden onder bromfietshandelaren, in sportkanti nes, bij rijscholen, in bibliotheken, gemeentehuizen en de politiebu- Verder zal de politie de brom- en snorfietsers controleren op de tech nische staat van hun voertuigen en de manier waarop zij zich in het ver keer moeten gedragen. Maar ook andere verkeersdeelnemers die door hun gedrag de brom- en snorfietsers in gevaar brengen zullen worden aangesproken en als het nodig is bekeurd worden. Als een bromfiets, of een snorfiets teveel vermogen heeft (opgevoerd is) dan zal de eigenaar de foute onderdelen er af moeten halen en krijgt hij een bekeuring. De tweede keer krijgt de eigenaar niet alleen een bekeuring maar zal de opge voerde brom- of snorfiets zonder meer in beslag worden genomen. De actie zal tot het einde van dit jaar duren. i Weverij De Ploej Mooi Wonen Goed Slapen De vakmensen van Frans Lemmers tonen u hoe verschillende interieurelementen perfect gecombineerd kunnen worden tot een persoonlijk geheel. Kom langs en neem de proef op de som. Object Carpet Intertest De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15.-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige peuterspeelzalen een wachtlijst. Donderdag 26 september kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161. tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop. Hubenhof 67. tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. tel. 583077. Snelrecht toegepast Er kwamen bij de politie klachten binnen dat een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats lag te slapen in de kelder en een flat aan de Zuidsingel. De man kreeg na ver hoor een dagvaarding aangeboden. Hij zal voor de rechter moeten ver schijnen. Auto gestolen Maandag werd tussen 17.15 en 22.15 uur een op de parkeerplaats van het Vincent van Gogh Instituut aan de Overloonseweg geparkeerde Mitsibishi terreinwagen gestolen. De benadeelde is een 42-jarige inwoner van Sevenum. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Muziekschool Venray bood de actieve Leerlingen en Ouderraad de leerlingen en fami lieleden afgelopen zondag een fiets- oriëntatietocht aan. Ruim 500 deel nemers trokken met prachtig fietsweer vanuit Venray langs vele mooie plekjes rond Merselo. Overloon en Smakt. Leuke opdrach ten werden onderweg uitgevoerd en de deelnemers werden getrakteerd op o.a. appelsap, drop en ijsjes. In Smakt was zelfs een muzikaal inter mezzo. uitgevoerd door de docent accordeon en keyboard met een aan tal leerlingen. De reacties van de deelnemers waren derhalve uitslui tend positief. De maandenlange voorbereiding van de LOR op dit geslaagde evenement bleek uit de uitstekende organisatie, waarvoor menig pluimpje werd ontvangen! De loting heeft de volgende win naars geselecteerd: de families Koenen. Gildestraat 46. Holthees; Basten, Gildestraat 2, Oostrum; Koopmans. Lelie 17, Venray; Hodzelmans, Nieuweind 16a: Van Tongeren. Kruidenlaan 142; Van de Wall, Meerlosebaan 29; Nelissen. Vullingstraat 8, Leunen: Van Veghel, Vullingstraat 60. Leunen: Bloemers, Isabellahof 31Venray en Lankveld. Langstraat 106. Zij krij gen hun prijs binnenkort uitgereikt of hebben het reeds ontvangen. Uitslag Puzzel in Jubileumboekje De oplossing was: Muziekschool Venray vijfentwintig jaar proficiat. Oorspronkelijk was het de bedoe ling om vijf prijzen te verloten onder de goede inzenders. Echter in verband met hel aantal inzenders hebben wij besloten geen vijf maar veertien prijzen te verstrekken. In verband met de vakantieperiode heeft de bekendmaking van de uit slag enige vertraging ondervonden. De winnaars zijn: Roel en Elleke Classens, Castenrayseweg 21. Castenray; Marian Houwen, Castelostraat 15, Castenray: Joep Poels. Hoenderstraat 65. Venray; Hilde Gilissen. Langeweg 89, Venray; Bianca Verhoeven. Klaproos 40. Venray: Elisabeth v.d. Geugten, Tamboerijnstraat 15. Venray; fam. Tijmensen, Aubadestraat 12. Venray: Nicole Verspaget, Asselbergstraat 29, Oostrum, Linda Wijnhoven, Randerade 66. Oostrum; Izdura-Eva Stoutjesdijk, Lisdodde 7. Venray; Suzanne Versleijen, Noordsingel 13, Venray: Elke Claessens. Coppelenberg 38, Merselo: Yvonne Bovee, Christinastraat 26, Meerlo. De winnaars krijgen hun prijsjes op korte termijn thuis! Veel belangstelling bij de start van de Open Monumentendag 1996. Een dag met aandacht voor de jongste geschiedenis met daarin centraal de Peelont ginning en Ysselsteyn, dat dit jaar 75 jaar geleden werd gesticht. De opening vond plaats in het met zorg ingerichte particuliere museum De Peelstreek. Ter herinnering aan de monumentendag onthulde wethou der Marlies de Loo van cultuur een placpiette aan de muur van het in het museum nagebouwde dorpscafé. Hoe ontstaat een carnavalsliedje. Heel simpel. Je zingt wat en zingt was en zingt nog eens. Je legt de melodie vast in een cassetterecorder en hebt al een melodietje. Of... je schrijft een tekst en maakt daar een melodie bij. Dertien keer is het dit jaar weer gelukt een kolderliedje te maken. Arrangementen zijn gemaakt door mensen die daar verstand van heb ben. De Hofkapel heeft dertien muziekstukken ingestudeerd. Twee extra repetitie-avonden is door de deelnemers geoefend. Eén generale op zaterdagmiddag en dan... Liedjesfestival 1996. Een tikkeltje zenuwachtig, een gezonde competitie en vier win naars en op de Hazepaeper de nieu we cd. Zaterdagavond om 20.11 uur wor den de resultaten van maanden wer ken aan u voorgesteld. 't Is roeëd en wit, 't is de Pielhaas wor kleur ien zit Het team van TV Powerman Venray heeft tijdens de teamfinale in Spijkenisse de tiende plaats in deze competitie veilig weten te stellen. De wedstrijd in Spijkenisse was de laatste van deze wedstrijdreeks. Door prima prestaties van o.a. Huib Rost werd TV Powerman negende in deze wedstrijd en tiende in het eindklassement. Huib Rost werd in het sterke veld achtste in een totaaltijd van 2.04.27, 3.25 minuut achter de winnaar. Hennie Freriks werd 28e in 2.11.57. Peter Scheres zette een tijd neer van 2.15.04 en was 10 seconden sneller dan Frank Timmermans. De overige prestaties van de teamleden zijn: Johan Snijders: 2.16.59: Marcel Meulendijks: 2.30.22; Bert Viersma 3.33.43 en Peter Gommans 2.35.14. Portemonnee 'gerold' Tijdens het winkelen zaterdag middag, heeft een zakkenroller kans gezien om uit de jaszak van een 39- jarige Venrayse haar portemonnee te 'rollen'. Daarin zat een groot geldbe drag en persoonlijke bescheiden. Bos sleutels op afvalbak Personeel van gemeentewerken trof bij het leegmaken van afvalbak ken in de Grotestraat een sleutelbos aan met daaraan 17 sleutels. Ze brachten die naar de politie waar de rechtmatige eigenaar zijn sleutels kan ophalen. Precies 60 jaar geleden, begon Jan Hendricx, in de Grotestraat een schoenenzaak. Ter gelegen heid hiervan wordt er in samen werking met v. Bommel schoenfa brieken een tentoonstelling gehouden, van antieke schoenen. Uit een recentelijk onderzoek is gebleken, dat v. Bommel de oudste schoenfabriek is van heel west Europa. Op zich al een uniek feit. Vanaf 1734, hebben twee broers een nog bestaande akte ondertekend in de hoedanigheid van meester- schoenmakers. Al ruim 260 jaar brengt dit fabrikaat kwaliteits-pro- ducten op de markt. Schoenen van uitzonderlijke kwaliteit. De fabricage geschiedt met zelf opgeleidde mensen, die liefde en interresse voor hun vak hebben. Alleen dan kan er een superproduct worden gefabriceerd. Hel predikaat "Hofleverancier" mag gerust gezien worden als een kwaliteits-aandui- ding. Al vanaf 1952 mag de fabriek deze titel voeren. Ook na het ver scherpen van de normen in 1989 en een strenge procedure, is en blijft van Bommel Hofleverancier. De kwaliteit wordt ook gegaran deerd door TNO. doordat van Bommel onder vrijwillige toezicht staat van deze kwaliteitbewaker. Om een inzicht te krijgen in de ontwikkeling van de kwaliteit door de jaren [zeg maar eeuwen) heen. geeft deze tentoonstelling van oude schoenen een mooie gelegenheid. Tevens zij er voor de fabricage van schoenen enkele specifieke gereedschappen te bewonderen. Schoenmakerij Eddy Verstraelen uit de Oranjestraat, stelt deze authentie ke gereedschappen ter beschikking. Een videofilm van het ontstaan van de schoen tijdens de verschil lende bewerkingen kompleteren de informatie over de geschiedenis en het ontstaan van schoenen. Als jubileumskado stelt Hendricx Schoenen iedereen in staat mee te doen aan een prijsvraag. In het eta lage is een schoen tentoongesteld waarvan de leeftijd geraden moet worden. Een deelname-formelier is in deze krant afgedrukt. Ook aan de zaak zijn formulieren te krijgen. De winnaar van deze prijsvraag mag rekenen op een prachtige prijs. 5 Jaar lang mag hij of zij, elk jaar een paar schoenen uitzoeken. Tol en met het jaar 2000 is de gelukkige winnaar verzekerd van "een paar kwaliteitschoenen. Voor een troost prijs is ook gezorgd. Tot 2 november bent U van harte uitgenodigd bij Hendricx Schoenen in de Grotestraat.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9