Venray klopt toch bij Rijk aan Stappers IKeukeninterieurs wordt 'VOF Stappers Keukens Oefening op GGW De Peel Succes weidevogel project Mogelijk renovatie Dingus M m> Opening praktijk, therapie- en cursuscentrum Mariet Claessens-Pubben 't Is rooëd en wit, 't is de Pielhaas wor kleur ien zit Auto Arena introduceert Audi A3 Nieuwe gesprekken over pleinen Dieren bescherming zoekt collectanten Astma Fonds Verkeersinfor matie i.v.m. aanleg Rijksweg 73 Cursus Sportief Afslanken 't Stoffeltje bestaat vijf jaar 2 PEEL EN MAAS Donderdag 19 september 1996 - Pagina 5 HINE ling. Gemeente wil nog één keer geld voor wegen De gemeente Venray gaat dit 1 om ïajaar naar Den Haag om geld los e peuteren voor de versterking tan de financiële positie. Met het argument dat het langgerekte wegennet in het buitengebied nog Steeds een belemmering vormt ,'00r gezonde huishouding pro- Kiert Venray een eenmalige finan ciële injectie te krijgen. Daarnaast tlopt de gemeente voor het reali- eren leren van een reeks top-prioritei- en op het gebied van economie en verkeer bij de provincie Limburg aan. I (door Bert Albers) Wethouder Jan Driessen wil de Jvoorden 'afkoopsom' of'deel-artikel dj2' niet in de mond nemen, maar het «omt er wel op neer. De begroting is sluitend en de gemeentelijke belas tingen zijn te laag. Twee eisen van Binnenlandse Zaken voor financiële Iteun in het kader van artikel 12 waar Venray niet langer aan voldoet. Maar helemaal zeker dat de gemeente de broek zelf kan ophou den is het college niet. De positie van de reserves is daarvoor te mager in vergelijking met de risico's. Om te voorkomen dat Venray -bijvoor beeld bij een sterk stijgende rente stand- over twee jaar alweer bij het Rijk de hand moet ophouden, vraagt de gemeente nu al om steun. Immers, zo redeneren bestuurders en ambtenaren, minstens twee van de financiële molenstenen die des tijds de gemeente in de problemen hebben gebracht, zijn er nog steeds: de 350 km wegen in de gemeente, waarvan een groot deel in het bui tengebied. Plus de schuld van het grondbedrijf. Tot aan 2007 moet Venray nog 23 miljoen aflossen. Twee zaken die andere gemeenten niet hebben en waarvoor extra geld dus op z'n plaats is. PROJECTENBOEK Wethouder Driessen en hoofd financiën Arie Thceuw schatten de kans op succes in Den Haag niet zo bijster groot in. Maar de gemeente heeft nog een tweede potje op het vuur. Over ongeveer een maand pre senteert Venray een 'projectenboek' bij de provincie. Daarin staan een aantal projecten die de gemeente de komende jaren met voorrang wil uit voeren. Het gaat vooral om klussen als industrieterreinen, wegen en rotondes. Wethouder Driessen wilde niet zeggen welke projecten precies in het boek worden opgenomen, maar de aansluiting van de TBS-kli- niek en Nieuw Spraeland op de Deurneseweg is er één van. Volgens Theeuw en Driessen heeft Venray het geld nodig om de centrumfunc tie te kunnen vervullen. "We zeggen tegen de provincie 'We willen wel zelfde broek ophouden, maar zorg dan dal we geld kunnen genereren als centrumgemeente'". aldus Theeuw. De gemeente heeft de Limburgse verantwoordelijke deputé's Tindemans en Bronckers al op de hoogte gebracht van het Venray,se projectenboek. 'er I september jl. zijn de heren igo Stappers uil Venray en Peter ellen uit Leunen een samenwer- ïngsovereenkomst aangegaan. Dit Lsulieert in een beslaand bedrijf een nieuwe naam: VOF jppers Keukens. Hugo Stappers, al 31 jaar werk- im in de keukenbranche, waarvan afgelopen 19 jaar als zelfstandig 1.4jbndememer. gevestigd aan de riem *unseweS tc Venray. en in deze eriode ook ca. twaalf jaar als leskundige voor de ieschillencommissie Keukens. .Peter Nellen, ook geen onbekende Me ze regio, heeft in de afgelopen :n eveneens een ruime ervaring jnedaan als keukenverkoper in het nrd-Limburgse. Beide heren hebben besloten om laf 1 september jl. een samen wer- fngsovercenkomst aan te gaan om Izamenlijk het reeds bestaande ïdrijf Stappers Keukeninterieurs, ion te zetten onder de naam VOF Stappers Keukens. Deze keukenspeciaalzaak heeft in haar bestaansperiode, in Venray en verre omgeving een uitstekende naam weten op te bouwen welke synoniem staal voor kwaliteit, cor recte levering, service en een gunsti ge prijs. Hugo en Peter zijn er vast van overtuigd deze goede naam en faam nog verder te kunnen uitbouwen en worden hierin gesteund door een landelijke inkooporganisatie van meer dan 120 keukenzaken, waarbij zij aangesloten zijn en daardoor, mede door eigen import, uiterst con currerend kunnen werken met diver se keukenmerken en apparatuur van alle bekende merken zoals Miele, Bosch. Pelgrim. Etna. Bauknecht. Candy en Whirlpool. Kortom, een enthousiast duo. werkend met de slogan: Als het om kwaliteit én prijs gaal: VOF Stappers Keukens, uiteindelijk tóch voordeliger! Aan de Kruilweg 9 opende Mariet laessens-Pubben op woensdag 28 igustus haar praktijk, therapie- en irsuscentrum. Mensen kunnen er recht voor pedicure, schoonheids- ihandelingen. reflex-zone-thera- e, acupressuur. kleurentherapie en ltspanningsmassage. Mariet laessens-Pubben kan bogen op jna twintig jaar ervaring. Met de tcning van een eigen zaak ging larwensdroom in vervulling, celf zegt ze dat het een geweldige 9~i varing is. na al die jaren werken, ei is je lust en je leven. Als je dat uitgangspunt neemt, kun je men- ii iets speciaals geven vanuit !df. Je werkt altijd vanuit je fg?®vocl. en dat stellen cliënten erg op Or i.b Ik probeer ze altijd een hart ^[tierde riem te steken. Vooral het pvone', 'eenvoudige' is het mooi- ^^^wat er is. Mijn praktijk is dan Jff* k speciaal aangepast aan gehandi- jpen met rolstoel. WERKWIJZE lariet Claessens-Pubben: 'Ook f ik graag een gezond voedings- iies en besteed ik aandacht aan de iminen. Voor mij is het erg belangrijk dat ik zoveel mogelijk met de handen werk. Uit ervaring weet ik dat de cliënten dit als zeer prettig ervaren. Natuurlijk is er wel apparatuur aanwezig voor pedicure. De andere therapieën worden alleen met de handen uitgevoerd'. 'Het geeft mij een zeer tevreden gevoel als mensen na een goede voetontspanningsmassage weer een fijn gevoel hebben. Veel van mijn cliënten lopen na de behandeling dan ook 'op rozen". Alle behandelingen zijn uitslui tend op afspraak. CURSUSSEN Mariet geeft ook al jaren cursus sen via de Volksuniversiteit Venray. Deze lessen worden voor het eerst in de praktijkruimte zelf gegeven. Er is plaats voor acht personen per cursus beginners en gevorderden reflexzo- Voor verdere informatie of opgave voor een cursus kan men zich wen den tol Mariet Claessens-Pubben, Kruitweg 9, Venray. tel. 0478- 586238. Er is ruime parkeergelegen heid in de onmiddellijke nabijheid. Och Helena. Zeg lieve schat, pak now ow schoen. Vur 'n rendez vous Bonte Koe of op ós Schouwburgplein. Dalek, göt alle verkieërd. Kom now beej mej vur 'n Rock on de Piëlhaas. Mit ow dans ik ök nog d'n tango want geej ziet zo'n goej. Dag en naacht ziede geej 'n succes. Dc'che bedankt ziet da wette Commissie Liedje Vliegtuigen komen laag over Het Duits-Nederlandse Legerkorps begint in het voorjaar van 1997 met een opleiding 'Foreward Air Control'. Tijdens deze opleiding leren militairen op de grond de vliegers van bevriende vliegtuigen, binnen het doelgebied naar een specifiek doel te dirigeren. Als voorbereiding op de geplande opleiding wordt eind september 1996 boven een tweetal gebieden in Nederland een proef gehouden waarbij vliegers van NAVO-vlieg- tuigen. lager dan op de normale vlieghoogte, met collega's op de grond samenwerken. De vliegoefening is gepland op 24 en 25 september, met als reserveda tum 26 september 1996. De oefenfo- caties zijn het schietkamp bij Oldebroek in Gelderland en Groep Geleide Wapens De Peel. Tijdens deze oefening is het de vliegtuigen toegestaan in de omgeving van de oefenlocaties, op een hoogte van 500 voet (circa 150 meter) te vlie gen. De oefening wordt overdag gehouden en er wordt door vier Nederlandse en twee Engelse vlieg tuigen aan deelgenomen. De Audi A3 is speciaal voor de top van de klasse van compacte wagens ontwikkeld. De hoog staande normen die Audi ten aan zien van veiligheid, kwaliteit, vormgeving in zijn A4, A6 en A8 heeft gevestigd, maken nu met de Audi A3 hun entree in het seg ment van de compacte auto's. Aanstaande zondag is de Audi A3 te zien op de grote introductie show op Golfcentrum Roobeek in Arcen. Vanaf maandag staat hi j in de showroom van Auto Arena aan de Leunseweg. Wie in een A3 stapt en hel portier dichttrekt, ervaart direct hetzelfde gevoel van kwaliteit als bij de grote re Audi-modellen. De normen op het gebied van veiligheid, kwaliteit, design en innovatieve eigenschap pen maken hun entree in het seg ment van compacte kwaliteitswa gens. De A3 klinkt als een Audi. voelt als een Audi en rijdt ook zo. De speciale aantrekkingskracht van de A3 is terug te voeren op een bescheiden maar intrigerend ver schil: aan de achterzijde ontbreekt er. in vergelijking met de Audi A4. één-derde meter. Beter gezegd: die lengt straalt door afwezigheid! Het type 'compacte wagen' treedt hier voor het voetlicht met onmis kenbare Audi-elemenien. Het mar kante gezicht en het design van rui ten en dak wekken een gevoel van veiligheid en vertrouwen. De ach terzijde lijkt, afhankelijk van de gezichtshoek, afwisselend op een Avant en een Coupe. Op de uiteenlopende, individuele wensen van zijn klanten reageert Audi met drie typeversies die van elkaar verschillen in design, materi aal, kleuren en uitrusting: de mar- De gemeente gaat opnieuw afzonderlijk praten met kermis exploitanten en marktkooplui over de herinrichting van de plei nen. Met die gesprekken wil de gemeente op detail zoveel moge lijk ingaan op de wensen van de betrokken ondernemers. De grote lijnen liggen echter vast. Dat is de uitkomst van een deze week gehouden informatiebijeen komst. Maandagavond legde de gemeente de na inspraak aangepaste plannen voor de herinrichting van Grote Markt, Schouwburg- en Henseniusplein aan de betrokkenen voor. In de nog komende gesprekken komen bijvoorbeeld aan de orde de doorrijmogelijkheden voor grote vrachtwagencombinaties en carna valswagens. Kermisexploitanten en carnavalsvereniging De Piëlhaas verwachten daarmee problemen te krijgen op het Schouwburgplein. Met de marktkooplui zal het ook vooral over dit plein gaan. Door een forse rij bomen langs de westelijke (schuine) zijde van het plein wordt de ruimte voor de markt kleiner. Volgens een grove schatting kunnen er in de nieuwe opzet zo'n tien kra men minder op het plein. Daartegenover staat mogelijk een kleine toename van het aantal kra men op het Henseniusplein. De gemeente wil met de marktkooplui van gedachten wisselen over een optimale situatie. Daarbij komt ook een mogelijke verandering van de opstelling op het Henseniusplein aan de orde. De plannen van de gemeente zijn in een eerder stadium al door en met verschillende groepen belangheb benden besproken. Naar aanleiding van die inspraak zijn de plannen aangepast. Zo verdween op de Grote Markt de grote terrazzo-bomenbak en ging ook hel idee om de wanden van de huizen wit te verven de prul lenbak in. Met de eerste werkzaam heden op de pleinen wordt deze winter begonnen. Dan wordt op hel Schouwburgplein een aantal forse platanen geplaatst. Het in het voorbije voorjaar opgestarte weidevogelproject van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) heeft een vliegen de start gemaakt. Dit voorjaar wisten 66 natuurbe schermers 136 boeren te betrekken bij de bescherming van weidevo gels. Het gaal daarbij om kieviten, grutto's, scholeksters en wulpen die op weilanden en akkers door voor jaarswerkzaamheden moeite hebben om hun eieren uit te broeden. Dat blijkt uit het jaarverslag vrijwillige weidevogelbescherming 1996. De natuurbeschermers uit zeven tien plaatselijke werkgroepen mar keerden bij 136 boeren weidevogel nesten op bouwland en weiland. Hiervoor werd 1.751 hectare land afgezocht. Indien nodig werden de nesten beschermd. Natuurbeschermers en boeren wer ken nauw samen om de nesten tij dens de werkzaamheden te sparen. Vrijwilligers sporen nesten op en markeren ze. Boeren kunnen zo de gemarkeerde nesten makkelijk opmerken tijdens de werkzaamhe den. Nesten worden gespaard door er omheen te werken of door het nest te verplaatsen. Ook worden nesten beschermd tegen grazend vee door er nestbeschermers overheen te plaatsen. In totaal werden 484 nesten van kievit, grutto, scholekster en wulp beschermd. Van de beschermde^leg- sels. waarvan het resultaat bekehd is kwam drie-kwart uit. Voor onbe schermde nesten is het broedresul- taat (elders in Nederland) nog geen 50 procent. Het weidevogelproject wordt in navolging van andere provincies in Limburg met steun van provincie, LNV en de EU opgezet om de dra matische achteruitgang van een aan tal soorten weidevogels een hall toe te roepen. Weidevogels kunnen nog vooral worden aangetroffen in de kop van Limburg, het noordelijk en zuidelijk Peelgebied en Midden- Limburg. Hoewel in de belangrijkste broed gebieden van weidevogels wel vrij willigers actief zijn, zijn er nog veel vrijwilligers nodig om samen met boeren de weidevogels te bescher men. Vooral in de kop van Noord- Limburg, het noordelijk en zuidelijk Peelgebied en in Midden-Limburg zijn nog vrijwilligers nodig. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard kante A3 Attraction, de sportieve A3 Ambition en de luxueuze A3 Ambiente. Aanstaande zondag is de nieuwe Audi A3 te zien op een speciale introductieshow van Auto Arena op Golfcentrum Roobeek in Arcen (afslag Thermaalbad Klein Vink). Het publiek kan kennismaken met de A3 van 10.00 lol 17.00 uur. Vanaf maandag staat hij in de showrooms van Auto Arena in Venlo, Venray en Helden-Panningen. Zes ton in begroting, politiek moet uitspraak doen Het gebouw van open jongeren centrum Dingus staat voor 1997 op de nominatie om gerenoveerd te worden. In de begroting voor komend jaar heeft de gemeente hiervoor 700.000 gulden gereser veerd. Van het jongerencentrum zelf wordt een bijdrage van 100.000 gulden verwacht, zodat zes ton resteert. Of de renovatie doorgaat hangt af van een uit spraak van de gemeenteraad. Die moet in het najaar maar zeggen welke richting Venray uit wil met het open jongerenwerk. Volgens wethouder Driessen (financiën) en financieel topambte naar Arie Teeuw van Venray gaat hel om een reguliere vervangingsinves tering. die los staat van de politieke discussie rond de toekomst van het open jongerenwerk. "Je moet je eigendommen goed onderhouden. Dat is heel normaal. Ook in de arti kel-12-periode zijn de vervangings investeringen altijd builen schot gebleven", aldus Teeuw. De renova tie van Dingus valt volgens Driessen dan ook onder het gewone schema van onderhoud. Voorzitter Gïjsbers van Dingus denkt daar anders over. Volgens hem is het geen toeval dat het jongeren centrum juist nu op de begroting terecht komt. met de discussie over het jongerenwerk in het verschiet. Hij noemt het op zich een positieve ontwikkeling. "Het is verstandig en reëel om rekening te houden met zo'n bedrag voor renovatie", zegt Gijsbers. Dingus stelt zich al jaren op het standpunt dat de gemeente als eigenaar voor een deugdelijk pand dient te zorgen. Volgens de Dingus-voorzitter is het de eerste keer dat een bedrag van zeven ton als vervangingsinvestering op tafel komt. In de week van Wereld Dierendag (4 oktober) organiseert de Dierenbescherming afdeling Venray e.o. weer een collecte. Dit jaar is het de bedoeling dat meer adressen bin nen de afdeling bezocht worden. De afdeling is groot en bestrijkt de gemeenten Sevenum. Horst. Broekhuizen. Bergen. Meerlo- Wanssum, Venray. St. Anthonis en Vierlingsbeek. De Dierenbescherming is finan cieel afhankelijk van contributies en donaties. Jaarlijks organiseert de Dierenbescherming een landelijke collecte. De Dierenbescherming afdeling Venray e.o. heeft het vorige jaar voor de eerste keer mee gedaan aan deze collecte. De collecte vond alleen plaats in de gemeente Venray, de opbrengst was 5.500.-. Om meerdere gemeenten te bezoeken heeft de Dierenbescherming veel collectan ten nodig. Uiteraard staat er een ver rassing tegenover en worden kosten vergoed. Mensen die de afdeling willen helpen met de collecte zijn van harte welkom en kunnen contact opnemen met de Dierenbescherming, tel. 0478- 515521 (Klachten en info-lijn). Zondag 22 september (koopzon dag) slaat de Dierenbescherming met de stand in het centrum van Venray. Geïnteresseerden kunnen zich ook daar aanmelden. Voorlichtingsavond 'Medicijnen' Het Astma Fonds, afdeling Venray/Horst en omstreken organi seert op dinsdag 15 oktober een voorlichtingsavond met als thema 'medicijnen'. De bijeenkomst vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en er mag niet worden gerookt! Als carapatiënt krijg je vaak medicijnen voorgeschreven zonder te weten hoe ze nu precies gebruikt moeten worden, of hoe lang de medicijnen houdbaar zijn. Op deze voorlichtingsavond zal een longspe- cialist(e) van het ziekenhuis dieper ingaan op wat astma is. over medi cijnen en hoe ze gebi'uikt moeten worden en over de houdbaarheid van medicijnen. Er bestaat ruimschoots de gele genheid om vragen te stellen. Mocht u meer informatie over de bijeenkomst of over de activiteiten van hel Astma Fonds afdeling Venray/Horst en omstreken, neem dan contact op met mevr. M. Donders, tel. 0478-584066 of met dhr H. Hendriks, tel. 077-3984562. Inbraak in woonmobiel Vermoedelijk is met gebruikma king van een valse sleutel toegang verkregen tot een op een camping aan de Maasheseweg staande woon mobiel van een 43-jarige inwoner van het Duitse Bochum. Ontvreemd werden een video- en fotocamera en ƒ150,-. Viaduct Deurneseweg I.v.m. verbeteringswerken aan de Deurneseweg worden de toe- en afritten nabij de Deurneseweg naar en van de A73 afgesloten. De weste lijke toe- en afrit zal in de week van 23 september a.s. zijn afgesloten. De oostelijke toe- en afrit zal in de week van 30 september a.s. worden afgesloten. Het verkeer op de A73 naar de Deurneseweg wordt omge leid via de Maasheseweg en/of de Tienrayseweg. De werkzaamheden zullen naar verwachting vier weken gaan duren. Het werken in de voor avonden en 's zaterdags wordt niet uitgesloten. Stopteken klaar-over genegeerd Donderdagmorgen negeerde een 15-jarige scholier het stopteken van een klaar-over op de Zuidsingel. Pech voor de jongen want het gebeurde onder de ogen van de poli tie. De jongen kreeg een transactie aangeboden. De politie blijft doorgaan met het controleren zolang de veiligheid van deze vrijwilligers gevaar oplevert. Het Voedingsadviesburo Venray organiseert in samenwerking met Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout weer een cursus 'Sportief Afslanken'. Deze cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van anderhalf uur en wordt gegeven door een dië- tist/voedingskundige en een gedi plomeerd sportleider. Het is een cur sus om af te slanken met behulp van gezonde voeding en gezond bewe gen. Door de combinatie gezonde voe ding - gezond bewegen krijgt u een beter resultaat bij het afslanken. Ook het succes op langere termijn is groter. Wat kunt u zoal verwachten? Wekelijks 45 minuten aerobic les in het Sport- en fitness centrum Peter Stiphout. U hoeft hiervoor nooit eer der gesport te hebben: voorlichting over gezonde voeding en eetgedrag; wekelijkse gewichtscontrole: infor matie over allerlei voedingsonder- werpen met betrekking tot Sportief Afslanken. De cursus Sportief Afslanken start op dinsdag 24 september. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met Brigitte Claessens van het Voedings adviesburo Venray, tel. 0478- 510006. Feest in Veulen Veulen vierde zondag het 50-jarig bestaan van het rectoraal. Heel het dorp was uitgelopen om de onthulling mee te maken van hel nieuwe kunstwerk op hel door de Veulenaren zelf fraai aangeklede plein. De jeugd danste om de al even mooie gaslantaarn, een geschenk van Rabobank Zevenrode aan de Veulense gemeenschap. Gebruikte kleding voorziet in behoefte Vijf jaar geleden namen Carlie Vriesekoop en Nell Kessels 't Stoffeltje over. In de achterliggen de periode blijkt dat het winkeltje met "gebruikte" kleding in een grote behoefte voorziet. 't Stoffeltje bemiddelt in de ver koop van 2e hands kinder- en dameskleding. "Elk seizoen zijn er ongeveer 500 mensen die hun kle ding voor de verkoop aanbieden" aldus Carlie Vriesekoop. Elk sei zoen blijkt weer dat 't Stoffeltje in een grote behoefte voorziet". De kleding moet uiteraard schoon en gestreken worden aangeleverd. Carlie en Nell bekijken vervolgens of de kleding nog geschikt is voor de verkoop. Elk kledingstuk hangt niet langer dan twee maanden in de winkel. "Hierdoor en door het feit dat niet alle kleding gelijktijdig wordt gebracht is er steeds weer andere Kleding in de winkel De opbrengst van de verkoop wordt verdeeld: 60% voor de aan brenger. 40% voor 't Stoffeltje als zijnde "bemiddelingskosten". De kleding die niet verkocht wordt, en ook niet door de eigenaar wordt opgehaald, gaat naar verschil lende goede doelen. Dat zijn o.a. Divinolandia in Brazilië en naar enkele arme gezinnen in Polen, waarmee direkte contacten bestaan. 't Stoffeltje richt zich niet alleen >op Venray. Klanten en "leveran ciers" komen ook uit b.v. Sl. Anthonis en Horst. In verband met het jubileum heb ben Nell en Carlie afgelopen zomer hun winkeltje aan de Stationsweg geheel opgeknapt. Reden temeer vooreen open dag. a.s. zaterdag 21 september. Tussen 9.00 en 17.00 uur is iedereen welkom bij 't Stoffeltje. De koffie staat klaar en voor de kin deren is er wat lekkers en houdt 't Stoffeltje een kleurwedstrijd. Met deze open dag willen Carlie en Nell bovendien de drempel verlagen, omdat veel mensen niet weten dat het toch om de betere kleding gaat. die verkocht wordt.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5