l Marlboro Classics flf Muziek en literatuur in de schouwburg Sixties Music Club Venray 'Mensen in vorm' Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Zevenrode Literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1996 BS Beeforthebad in De Bonte Koe Veldeke verzorgt Dialectmis Ook op zaterdag bent u van harte welkom Brabantse artiesten bij Omroep Venray Geslaagd Open repetitie MarlbtM 'lassies tot ziens bij CAESAR-BROUWER Oud papier Operaconcert in Sevenum Bibliotheek- nieuws Orgelconcert in Venray en Oostrum Ook op zaterdag bentu van harte welkom gina^EEL EN MAAS Donderdag 19 september 1996 - Pagina 3 I De eerste inzendingen van ama- •ur-schrijvers en -dichters zijn [linnen voor de wedstri jd om 'De Raadselige Roos' die het Literair yafé Venray-regio voor de vierde teer houdt. Belangstellenden hebben nog tot oktober de tijd om een verhaal /of gedicht in te sturen. 'De Raadselige Roos' is een wis- •1 trofee, die voor zowel poëzie als roza wordt toegekend. Daarnaast rijgen de winnaars, dit jaar voor :t eerst, ook een blijvend aanden- ;n uitgereikt. Nieuw is dit jaar ook een jblieksprijs in de categorie poëzie, eze 'Bij-prijs' wordt toegekend )or een publieksjury, gevormd or de vaste groep deelnemers aan Dichtregelwedstrijd van het iiterair Café Venray. Per categorie jjn verder drie geldprijzen te win- ;n. De winnaars worden bekendge maakt op zondag 15 december 1996. Wie mee wil dingen naar de Venrayse literatuurprijzen dient zijn/haar bijdrage(n) vóór I oktober 1996 te sturen aan: secretariaat 'De Raadselige Roos', t.a.v. mw. Toos van Ooi. Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. Bi j haar kunnen geïnte resseerden ook hel wedstrijdregle ment opvragen: tel. 0478-589352. Iedere deelnemer mag slechts met één inzending per categorie meedin gen. Inzendingen moeten voorzien zijn van naam. adres, geboorteplaats en -datum. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. De verhalen en gedichten in goed Nederlands (geen dialect) dienen origineel te zijn en niet eerder gepu bliceerd. Gedichten tellen minimaal 75 en maximaal 150 woorden, ver halen minimaal 750 en maximaal 1500 woorden. 3137 Het schouwburgprograinma van de komende weken staat in het eken van muziek en literatuur. Dinsdag 24 september zijn de "Blues Brothers" in Venray. Terug in inray want ze traden al eerder op. Het muziekspektakel is bijna net zo erverend als de echte Blues Brothers destijds. Djazzex modern jazz dance compagny speelt op 27 september in de chouwburg. Moderne jazzdans en jazz vol dynamiek, grilligheid, vrijheid n eigenwijsheid. Speciaal voor deze voorstelling is er, een uur voor aan- ang, een gratis inleiding. Zaterdag 28 september staat in het teken van het Literair Café. Meer hierover elders in dit blad. :N> Na de geslaagde eerste ixtiesavond. 13 april jl. zal op terdag 5 oktober de tweede xtiesavond in zaal In den Engel itsv inden. Deze avond zullen twee groepen (treden Als eerste een groep die al 25 jaar dezelfde samenstelling speelt: he Shaking'Arrows uit Waalwijk. :n rock en rollband die vocaal en isirumentaal perfect voor de dag jmi en tot de betere bands behoort, he Shaking Arrows begeleiden aak artiesten, zoals b.v Albert /est, Peter Koelewijn, René chuman. Als tweede een groep die al 32 dezelfde samenstelling eelt; The Sparks uit Horst-Venray echte sixtiesband die in de regio ikendheid geniet. Anno 1996 is het lotto van The Sparks: 'Terug naar :t begin, de eenvoud van de beat- iziek'. Met een ode aan de rock en I. met o.a. nummers van Buddy Holly. Elvis Presley. Chuck -Berry en een medley van de Kinks staat een optreden van The Sparks als een huis. Verder willen we nog even vooruit kijken naar zpndag 29 december. Sixties Music Club Venray wil het jaar 1996 afsluiten met een echte knaller. Dit willen we doen met een van de beste (misschien wel de beste) sixties-coverband van Nederland nl. The Clarks. bekend van radio en tv. Deze avond wordt nog opgevuld met één a twee groe pen cq. zangers. Dit is nog in onder handeling. Op zaterdag 5 oktober is cr de mogelijkheid om kaarten voor 29 december te reserveren. Voor meer informatie over een of beide Sixtiesavonden kunt u terecht bij: G. Linders. tel. 0478-580624 of L.' Wilms, tel. 0478-515355. Wij hopen samen met u even terug te gaan in de tijd. Nieuwe expositie in Galerie De Lochting figuratief en kenmerkt zich door een optimistisch en vrolijk kleurgebruik. Voor de ingang van de galerie toont zij een groep ijzeren plastieken (de drie gratiën), ijle op vrouwen geba seerde vormen. Ine Peetermans uit Antwerpen, toont beelden in brons, giliform en was. Deze laatste kunnen ook in brons gegoten worden. Als onder werp heeft zij meestal naakten, die zij realistisch-plastisch weergeeft. Vooral haar grote beelden geeft zij een diepe emotie mee. Zij voerde reeds opdrachten uit voor de stad Antwerpen, een grote hotelketen en particulieren. Margriet ven Berkom woont en werkt in Uden. Vanaf 1980 werkt zij met enkele andere kunstenaars in het atelier De Nullen in Ledeacker en atelier Retouche in Volkel. Zij voelt zich sterk aangetrokken tot het expressionisme. Kleur en composi tie spelen in haar werk een grote rol. De laatste jaren werkt zij met het thema 'Mannen'. Begrippen als macht, status, religie en erotiek, maar ook afhankelijkheid, dwang matigheid en slaafsheid spelen hier bij een rol. Op een kritische en vaak ironische of speelse manier geeft zij hieraan vorm. Door het eerder genoemde thema ook in beelden van klei vorm te geven, wordt de 'lucht' van mannen op een geheel nieuwe manier zichtbaar. De expositie duurt van 22 septem ber tot 25 oktober. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray is open op zaterdag en zon dag van 13.00 tol 17.30 uur en na telefonische afspraak, tel. 585173. Voorafgaand aan de opening is er een saxofoonconcert door Ferdi Schukking. Entreeprijs hiervoor is ƒ7,50. 'Zittend meisje', een beeld van Ine Peetermans De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling ledenondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dal bi/ elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank Zevenrode haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op dinsdag 8 oktober 1996, ontvangst om 19.30 uur en aanvang van de vergadering om 20.00 uur, in gemeenschaps huis de Smelehof te Ysselsteyn Lb. Verkorte agenda 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1995 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag 6. Presentatie toekomstverkenning voor agrarische relaties van Rabobank Zevenrode 7. Presentatie van het thema "Bankieren en veranderingen". De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1995 liggen vanaf heden op alle kantoren van de bank voor de leden ter inzage. Rabobank Zevenrode Uit Maastricht afkomstig is de band Beeforthebad (voorheen the Real Mc Coy). Een formatie die al wal jaren meedraait en die sinds de komst van een nieuwe drummer, Ed Rokx (voormalig Zinatra, René Schuman en Van Dale) een nieuwe weg is ingeslagen. Het muzikale concept van de groep heeft daardoor een positieve wending gekregen. De band brengt een energieke nnx van jazz, funk en rock en maakt een optreden tot een lust van ieders oor en oog. Na een aantal opnamedagen in de Phoenixstudio te Maastricht is zodoende de cd-single Hottest Flame verschenen. Twee andere nummers uit deze opnamesessie zijn te beluisteren op een verzamel-cd van Limburgse bands. Beeforthebad deed reeds van zich horen op o.a. de Nacht van Pinkpop, het Nu of Nooit Festival en Geussellpop. Zondag 22 september, aanvang 20.30 uur. entree ƒ5,-. Op zaterdag 21 september om 19.00 uur zal de inmiddels traditio nele. plechtige eucharistieviering in de Venrayse taal worden opgedra gen in de Grote Kerk van Sint Petrus'Banden te Venray. De plech tige h. mis wordt gecelebreerd door pater Joos Beckers, Dominicaan en pater Jan Peelers. Franciscaan. De Dialectmis die zich ieder jaar weer mag verheugen in een erg grote en warme belangstelling van de Venrayse bevolking en ver daar buiten, zal voor de twaalfde keer worden opgedragen De grondge dachte van deze dienst is: 'De kaerk is op de rots gebowd'. als eerbetoon aan de patroon van de Grote Kerk, Sint Petrus'Banden. Boekje De lezingen en de mis zullen vrij wel geheel in de Venrayse taal wor den opgedragen. Om een en nader zo goed mogelijk te kunnen volgen is er een misboekje samengesteld in de Venrayse taal. Vóór aanvang van de mis zullen deze misboekjes uit gedeeld worden. Zangers van Sint Frans Deze plechtige eucharistieviering wordt vocaal opgeluisterd door de Zangers van Sint Frans onder lei ding van Wim Buys. De Zangers van Sint Frans zullen op het orgel begeleid worden door Roy v.d. Berg. Radio Degenen die niet in de gelegen heid zijn om de Grote Kerk van Sint Petrus'Banden te bezoeken, worden door Omroep Venray in de gelegen heid gesteld deze Dialectmis toch te kunnen horen. De mis wordt name lijk maandag om 09.00 uur uitge zonden. Omroep Venray i\ te belui steren via de ether op 90.2 Mh en via de kabel op 102.4 Mh. Onze kantoren in Venray en Leunen zijn open op de zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur en door de week tot 18.00 uur. U bent op afspraak ook buiten deze tijden van harte welkom! Bel of kom langs! Rabobank In het programma 'Waar zijn de Troubadours gebleven?' bij Omroep Venray. dal iedere donderdag van 21.00 tot 22.00 uur uitgezonden wordt, komen ook Brabantse artie sten hun opwachting maken. De rij wordt geopend door Lya de Haas uit Vinkei. die vanavond te gast zal zijn en onder andere enkele liedjes live ten gehore zal brengen. Lya de Haas heeft al twee cd's uitge bracht en wel "n Lutske me' Lya's' en als meest recente 'Bief nog efkes'. Lya schrijft vrijwel alle teksten en muziek zelf in haar eigen dialect en weet dit met haar prachtige stem goed te vertolken. Ook is zij niet verlegen als het gaat om een praatje tussendoor. Lya wordt op 26 september gevolgd door Nico v.d. Wetering uit St. Oedenrode. Luisteraars kunnen zoals altijd tij dens de uitzending reageren op tel. 0478-512362. De Limburgse artiesten worden niet vergeten. Op 3 oktober de Fiesta's uit Maastricht, 10 oktober Jan Ridderbeekx uit Geleen en 17 oktober Dah Daim uit Venlo. Op de Technische Universiteit Delft, faculteit bouwkunde, is Ronald Peters afgestudeerd in de vakgroep bouwtechnologie. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 9 tot en met 15 september werd bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Portemonnees; dames, klein dik model met filmkaart. bankpas, bieb- pas, ƒ10,-; heren, met leerlingpas, giromaatpas. foto. ƒ43.25; heren met europas Rabo ƒ200.-; bruin leren klapbeurs met ƒ2.010,- en Rabopas; heren met klittcbandslui- ting. OV-jaarkaart en ƒ100,-; scha kelarmband, turkoois en witte steen tjes; armband, ivoren staafjes en grote gouden schakels; bril. Rodenstock; diplomacertificaat; fototoestel. Richo RT 550; gehoor apparaat; horloge, vierkant; genees kundige verklaring beroeps chauffeur; map met autopapieren; wereldpaspoort; rijbewijs cat. B/C/E; ring met 2 briljantjes; video recorder. GEVONDEN Fietsen: meisjesfiets; racefiets; heren. Balavus Runner; heren. Raleigh; heren Gazelle; omafiets. Rodeo; heren. Simplex Champion; heren, Sparta; heren Superstyle. dames. Union Starter; bromfiets. Puch City 25; bromfiets met oranje plaatje; grijze poes mèt tijgervel; Duitse herder; dameshorloge. Pulsar: kleding. Jack: leren jack. shirt; jas met opschrift op rug; kat, zwart/wil gevlekt; paraplu; sleutel bos met 17 sleutels. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunsewcg. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Het dames- en herenkoor in de Grote of Petrus Bandenkerk zoekt nieuwe leden. Kom ook met ons meezingen. Daarom houden zij met een gezellig bakje koffie e.d. van daag. donderdag 19 september, een open repetitie vanaf half acht. Kom eens kijken - loop eens vrij blijvend binnen - doe eens mee en proef zelf. Zingen geeft plezier en is een dienst aan de kerkgemeenschap. Samen de liturgie verzorgen. Zij zullen u graag uitleggen, wat ze doen en nodigen u uit ook met hen te zingen. En daarnaast, ook van groot belang, zullen ze u iets van de gezellige sfeer laten meemaken. Kom die avond en zing met hen mee. U wordt vanzelf enthousiast. De repetitieruimte is onder hel priesterkoor van de kerk. Achter de kerk, bij het Kerkpad, gaat u een paar treden naar beneden. CASUALWEAR EXCLUSIVE SHOP herenkleding venray TEL. 0478-510943 BASKETBALL-VERENIGING Aanstaande zaterdag 21 eptember is hel weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Julianasingel (vanaf Zuidooster), Raadhuisstraat, Dr. Kortmannweg, Industriestraat, Nieuwe Maasheseweg. Ooslsingel. Min Ch. de Ruysstraat. Kolkweg. Ook in de hier genoemde straten komen we het papier ophalen. U kunt uw papier vanaf 09.30 uur buiten zetten. Voor eventuele verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Tineke Lamers, tel. 81445. Zondag 22 september verzorgen mannenkoor Die Sevensanghers uit Sevenum. gemengde zangvereni ging Logeko uit Overloon en het Venloos Symphonie Orkest een ope raconcert in Sevenum. Dit concert is al eens uitgevoerd, en wel in april 1994 in Overloon. Voor de liefheb bers en degenen die dit concert toen gemist hebben is dit een mooie gele genheid om het alsnog te komen beluisteren. Het wordt uitgevoerd in de kerk te Sevenum, aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ10.-. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij dhr. G. Vloet. De Bergkamp 1, 5825 AE te Overloon, tel. 0478-641987. Een keuze uit de nieuwe romans. Brakman, Willem: Interieur. Een oudere vrijgezel gaat vanwege een oude grief over tot wraakneming op een berooide Haagse antiquair. Cookson, Catherine: Als de zon wil schijnen. Een 16-jarige wees meisje doet rond 1870 de huishou ding van een arme schapenboer, diens zieke vrouw en twee volwas sen zonen. Glass, Leslie: Beulswerk. Een vrouwelijke New Yorkse recher cheur van Chinese afkomst en een psychiater zijn op zoek naar een moordenaar met een poedel die het heeft gemunt op verkoopsters in kle dingzaken. Koch, Herman: Eindelijk oorlog. Een door hyperventilatie en claus trofobie geteisterde man poogt een boek te schrijven over 'de verschil lende manieren van sterven'. Offermans, Cyrille: De vogelman. De gedachten en belevenissen van een dromerig meisje. Setlowe, Richard: Jacht op de Black Sea. Een Russische luxe cruiseschip met hooggeplaatste Amerikaanse passagiers aan boord wordt gekaapt door fundamentalisti sche moslims uit Maleisië. Walker, Mary Willis: De onheils profeet. Elf kinderen en de chauffeur van hun schoolbus wor den gekidnapt door een waanzinni ge sekteleider. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur: dins dag en woensdag van I 1.00-18.00 uur: donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Op zondag 22 september zal in de kerk Petrus Banden en vervolgens in de parochiekerk te Oostrum een concert gegeven worden door Marcel Verheggen. Marcel Verheggen is als organist verbonden aan de St. Servaasbasiliek te Maastricht. Naast zijn werkzaamheden als kerkmusicus geeft hij regelmatig concerten in binnen- en buitenland en verzorgt hij radio-opnamen voor diverse omroepen. Eveneens heeft hij prachtige cd-opnamen helpen realiseren. Op internationale orgel- concoursen behaalde hij diverse prijzen, voor zowel interpretatie als improvisatie. Aan het conservatori um te Maastricht heeft Marcel Verheggen het diploma 'uitvoerend musicus met onderscheiding' behaald. Het concert begint om 15.00 uur in de Petrus Bandenkerk. Hier wor den werken vertolkt van Mendelssohn. Bartholdy. Brahms en Andriessen Hierna, om ongeveer 16.00 uur gaan we naar de kerk in Oostrum. Hier worden werken van o.a. W.F. Bach. Rathgeber en Kuchau gespeeld. De toegang is gratis. Onze kantoren in Venray en Leunen zijn open op de zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur en door de week tot 18.00 uur. U bent op afspraak ook buiten deze tijden van harte welkom! Bel of kom langs! Rabobank ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg I5a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 585900 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënteiv van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling; zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling E. RUYMBEEK en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. V ERMAZEREN. tel. 0478- 532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 513727 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus i 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Fnts Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond •Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Dp een ip., een bijkeu- ichecel. Op zondag 22 september om '*00 uur is de opening van de 'Mensen in vorm'. deze naam exposeren Overmars (schilderijen en werk). Ine Peetermans en Margriet van Berkom en keramickbeclden) Galerie De Lochting. drie kunstenaars hebben zich hun werk laten inspireren door mens in al zijn facetten. De een licht-sensuele schilderijen vrouwen, de tweede maakt beelden en laatste zet met een ironische mannen, die uit zijn op te kijk. Hierdoor is een ver- samenspel ontstaan van heel werk. dal door zijn inspiratie wonderwel bij past. Overmars (woont in Drente), toont haar vrou- naakten, meestal uitgevoerd heldere op aquarel gebasecr- Haar werk is gestyleerd ITOS

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3