VVV-Nieuws VVV-Nieuws Wielerevenement geslaagd Winkelcentrum "in de steigers" Vrijwilligerswerk, leuk om te doen Optiek Verhoeven doet niet kinderachtig! Verhoeven ontwikkelt Jerusalemterrein Aktiviteiten Agenda Een knuffelbeer en 'n Ferrari Nieuwe tentoonstelling Museum Kengen naar Keizersveld 8 PEEL EN MAAS Donderdag 5 september 1996 - Pagina 9 Venray kijkt terug op een geslaagde 30 augustus. Ondanks het herfstachtige weer trokken velen naar Venray om de finish mee te maken van de voorlaatste etappe van de Ronde van Nederland. Een etappe die op een fraaie eindsprint uitliep waarbij de belangrijkste sprintkanonnen zich van voren lieten zien, "Blijlevens-Zabel-Blijlevens. hei is Zabel" aldus de enthousiaste commentator van de Ronde aan de finish. Hij wist met zijn collega het publiek tijdens de plaatselijke ronden letterlijk tot aan de finish te boeien. Datzelfde deed enkele uren eerder ook Tatjana op de Grote Markt terwijl 's avonds het muziekfeest op het Henseniusplein goed bezocht werd. 7 september, open dag in Verpleeghuis Beukenrode Een groot markant gebouw, mid den in het centrum van Venray. Een voormalig klooster. I)at is met name aan de buitenkant nog goed te zien. Met recht een gemeentelijk monu ment. Door zijn omvang en de don kere stenen maakt het gebouw een enigszins sombere en gesloten indruk. Wie eenmaal bij de voor deur staat zal direct merken dat Beukenrode ook een heel ander gezicht heeft. Een ruime entree, waar het geheel eigentijds restaurant meteen opvalt. Veel zitjes op het terras en een uit hangbord 'probeert u ook onze andere biersoorten' naast een aanlokkelijke ijskaaitIn een parkachtige tuin met monumentale bomen wandelt een mevrouw met aan iedere arm een bewoner van Beukenrode. Binnen, eel licht en ruimte. De sfeer van de oude kloostergangen is goed bewaard gebleven. De binnentuin straalt rust uit. de volière, waarin een man bezig is het water tc verversen, maakt het geheel gezellig. Volop bedrijvigheid. In de activitei tenruimte zijn bewonersbezig. Mensen in rolstoelen worden gehaald en gebracht. Er wordt geoefend met lopen. Bewoners met hun bezoek drin ken een kopje koffie in het restaurant- De post wordt gebracht en de telefoon rinkelt aanhoudend: 'met verpleeghuis Beukenrode, goede morgen'. Er stopt een busje om bezoekers van de dagbe handeling te brengen. Zij worden in de hal ontvangen. Hun jas wordt aange nomen en in de garderobe gehangen. Met de trap naar boven, de lilt kan natuurlijk ook. naar de verpleegafde- lingen. Geen rechte gangen, wat je in eerste instantie zou verwachten. Veel hoeken, zitjes op de gang. Op iedere afdeling twee huiskamers, Veel eiken meubilair. De televisie staat aan en de huisomrocp brengt het dagelijks nieuws via de televisie binnen. Ook hier lopen personeelsleden met ver snelde pas. Het is druk op de afdeling. Bijna koffietijd en er liggen nog een paar mensen op bed, Een aantal bewo ners wordt opgehaald om naar een gebedsdienst te gaan in de kapel bene den. Een bewoonster geeft te kennen niet mee te gaan, zij heeft een afspraak met de kapper. Op het prikbord hangt een affiche. Vanmiddag een optreden van de Keverberget' Muzikanten', iedereen is van harte welkom. Volgende week een kienmiddag. Een mevrouw die op bezoek is weet tc melden dat er altijd veel georganiseerd wordt in Beukenrode. 'Dal is ook nodig' zegt ze. 'de mensen hebben anders zo wei nig en er is niets zo erg als verveling'. Op een andere afdeling, waar demen terende ouderen wonen, zitten in een huiskamer een paar mensen voor zich uit te sturen. Iemand ligt met zijn hoofd op tafel. In de andere huiska mer zit een groep bewoners in een kring. Er wordt gedongen, liedjes uit de oude doos, de koffie staat op de serveerwagen klaar. Een mevrouw schenkt de kofllc in en deelt die uit aan de bewoners. HUISELIJKE SFEER In Beukenrode schijnt men er alles aan te doen om een huiselijke sfeer te creëren. Niemand is voor zijn plezier in Beukenrode en toch willen mensen, bewoners en personeel, cr het beste van maken. Niemand is er voor zijn plezier, maar dal wil niet zeggen dat het onplezierig is in Beukenrode. Aandacht voor kleine dingen blijkt heel belangrijk te zijn. Dat zie je aan de aankleding, dat zie je aan het per soneel. Met veel aandacht en zorg wordt het werk gedaan. DRUK Dc zorgbehoefte van bewoners is de laatste jaren sterk toegenomen. Er is gelukkig steeds meer mogelijk in de thuissituatie. Mensen komen dus latei- naar het verpleeghuis en hebben dan echt intensieve zorg nodig, Ziekenverzorgenden hebben vaak hun handen meer dan vol om die noodza kelijke zorg te bieden. Tijd voor rusti ge aandacht blijkt vaak moeilijk te vinden. Als het maar even kan gaan ziekenverzorgsters met bewoners naar builen, gaan er even bij zitten voor een praatje, of zo maar een hand vasthou den. Het zou eigenlijk meer moeten. Gelukkig zijn er in Beukenrode veel vrijwilligers. Die voegen iets heel belangrijks toe aan de professionele VRIJWILLIGERS In Beukenrode zijn ruim 80 vrijwil ligers actief, De mevrouw die in de tuin wandelt, de meneer in de volière, de meneer die de krant voorleest (de hele huisomroep trouwens), de mevrouw die bewoners haalt voor de gebedsdienst, de mevrouw die de kof fie inschenkt en dc mevrouw die op bezoek is hij een van de bewoners, de hulp bij dc activiteiten... het zijn alle maal vrijwilligers. En er zijn nog meer taken die door vrijwilligers gedaan worden. Vrijwilligers zijn niet meer weg te denken uit het verpleeg huis. Zij maken veel mogelijk. Zij brengen een stukje van buiten mee in het verpleeghuis. Zij brengen juist dat stukje extra dat zo belangrijk is voor de huiselijke sfeer; gezelligheid, aan dacht. Vrijwilligerswerk is leuk om te doen. Wanneer je vraagt waarom men sen vrijwilligerswerk doen, dan hoor je vaak: 'ik wilde iets vooreen ander doen'; 'ik had toch lijd over'; 'het geeft mij een doel voor die dag' en 'hel is zo'n dankbaar werk'. Vrijwilligerswerk brengt vaak voldoe ning en geeft mede zin aan hel leven. Vrijwilligerswerk is dus geen kwestie van 'opoffering'. Als dat zo zou zijn, dan hield je het niet lang vol. Vrijwilligerswerk is leuk om te doen. OVEREENKOMST Alle vrijwilligers die in Beukenrode actief zijn hebben een vrijwiIligers- overeenkoinst. Daarin staat voor welke taken en wanneer men als vrij williger actief is. Ook worden de ver zekering en een onkostenvergoeding geregeld. Op iedere werkplek is een medewerker van Beukenrode aange steld als contactpersoon, zodat bij eventuele vragen men direct bij iemand terecht kan. Beukenrode is zuinig op haar vrijwilligers. Dat blijkt o.a. uit het delen in de kerstattentie, de jaarlijkse vrijwilligersdag en sinds kort ook een scholingsprogramma voor vrijwilligers, OPEN DAG Beukenrode wil graag meer vrijwil ligers aantrekken. Daarom is er op zaterdag 7 september van 14.00 tot 16.00 uur een 'open dag' georgani seerd. U kunt dan een beeld krijgen van het verpleeghuis en de rol van vrijwilligers daarin. Op de begane grond van het verpleeghuis is een informatiemarkt, een vacaturebank, er is koffie en muziek en er zijn mensen: bewoners, vrijwilligers en personeels leden. die u graag wat meer vertellen over Beukenrode en hét vrijwilligers werk. KINDERACHTIG? Venray liet zich van de beste kant zien Alle kincierbrillen inclusief onbreekbare glazen met een stoeisterke krasvaste laag Fl. 198,- Bij aankoop van een kinderbril in augustus en september rcservebril met onbreekbare glazen Fl. 99,- Snelle beslissers ontvangen 'n leuke knuffelbeer of een Ferrari speelgoedauto t.w.v. Fl. 30,- rMüA OPTIEK VERHOEVEfl Grotestraat 48, Venray Sinds begin vorige week zijn in Veltum de werkzaamheden weer her vat bij het Winkelcentrum. Rond half oktober moet de face-lift aan de buitenzijde gerealiseerd zijn. Tot die tijd zullen de klanten zich enigszins moeten behelpen. "Het wordt in ieder geval heel mooi" aldus slager Bart Oomens. "De uitstraling wordt beter en er komen nu al 25 parkeerplaat sen bij." Oomens is blij dat ook de buurt positief op de plannen heeft gerealiseerd. Volgens Oomens wordt in het voorjaar van 1997 de verbou wing/uitbreiding van de C100Ö ter hand genomen. Verhoeven Vastgoed uit Venray gaat het Jerusalem-terrein ont wikkelen. Daarover zijn de gemeente en het bedrijf het eens geworden. De twee partijen heb ben een samenwerkingsovereen komst gesloten, waarin de afspra ken zijn vastgelegd. Die komen er op neer dat Verhoeven Vastgoed gaat bouwen op het terrein volgens de door de gemeente vastgestelde voorschrif ten. Die worden vastgelegd in een nieuw te maken bestemmingsplan en een beeldkwaliteitsplan. Binnen het gebied is ruimte voor ongeveer 120 woningen, waarvan circa 30 in de sector sociale huur. De andere woningen zijn koopwoningen in diverse prijsklassen. Loodgieters- en installatiebe drijf Kengën gaat zich vestigen op industrieterrein Keizersveld. Kengen is al sinds jaar en dag gevestigd op de oude Maasheseweg. Daar zit het familiebedrijf in een woonwijk. Uitbreiding is niet moge lijk. Bovendien laat de situatie intern logistiek te wensen over. Kengen heeft een installatietak en een detailhandel. De laatste activi teit is eigenlijk op Keizersveld niet toegestaan, maar de gemeente heeft vorig jaar al Kengen een gedeeltelij ke ontheffing verleend. Op het 2475 m2 grote perceel mag 'beperkt detailhandel plaatsvinden. Mishandeling In de nacht van zondag op maan dag werd een 29-jarige inwoner van Vierlingsbeek nabij een Uitgaans centrum in Leunen door een nog onbekende maan in elkaar geslagen. Daarbij liep de man flinke wonden op en moest hij naar de EHBO-post in het ziekenhuis vier hechtingen laten aanbrengen. De politie hoopt aan de hand van getuigen de vechtersbaas te kunnen aanhouden. Vernielingen aan school Weer was basisschool De Flierefluit doelwit van vandalen. Nu werden twee deuren met brandplek- ken aangetroffen waardoor deze vervangen moeten worden. Ook had een gedeelte van het hekwerk 'schroeischade' opgelopen. Verder waren in het gebouw verschillende plaatsen met viltstiften 'bewerkt'. Verhoeven Vastgoed heeft al 880 m2 grond in het gebied. Die wordt voor het symbolische bedrag van 1.- overgedragen aan de gemeente. Daarnaast zal Verhoeven 700.000 gulden bijdragen in het geraamde exploitatietekort. Als het terrein ver kaveld is verkoopt de gemeente de kavels aan Verhoeven terug voor 202,- per m2. Volgens woordvoerder P. Hermens van de gemeente is de overeenkomst gebaseerd op een wederzijdse verdeling van risico en winst. De gemeente wil het risico van zelf woningbouw ontwikkelen vermijden door de constructie met een vastgestelde verkoopprijs. In ruil daarvoor neemt de gemeente met een lagere vergoeding voor het exploitatietekort genoegen. De voorgestelde samenwerkings overeenkomst wordt maandag 9 september in de commissie ruimte lijke ordening en grondzaken besproken. Jeugdige winkeldief Een 12-jarige jongen, werd door personeel van een drogisterij in de Grotestraat maandagmiddag betrapt, dat hij een stukje zeep ter waarde van ƒ8,50 zonder te betalen wilde meenemen. De jongen werd aan de politie overgegeven die hem na ver hoor doorverwees naar het Halt bureau voor het ondergaan van een alternatieve straf. De jongen had dat stuk zeep als een cadeautje voor zijn zus bedoeld. Onder invloed Het rijgedrag van een automobi list, maandagavond omstreeks 23.55 uur op de Henri Dunantstraat was .voor de politie aanleiding om een onderzoek in te stellen. De auto werd op de Witte Vennenweg staan de gehouden. De bestuurder, een 27- jarige inwoner van Wellerlooi bleek onder invloed van alcohol te verke ren. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en proces-verbaal inzake het rij den onder invloed. Bejaarde vrouw met fiets gevallen Maandagmiddag omstreeks 16.00 uur fietste een 74-jarige Venrayse met haar vriendin op de Langstraat. Ter hoogte van de Hoebertweg wer den zij ingehaald door een perso nenauto met daaraan een caravan. Mogelijk door de zuiging verloor de bejaarde dame haar evenwicht en kwam ten val. Bij die val liep zij verschillende verwondingen. Zij werd voor behandeling naar het zie kenhuis vervoerd. Na al het klokkengeweld in museum 't Freulekeshuus, zijn de voorbereidingen voor alweer een nieuwe expositie in volle gang. Vanaf 21 september a.s. loopt in 't Freulekeshuus de tentoonstelling •"Honderd jaar ballonzuil en andere luchtvaartherinneringen". Deze tentoonstelling wordt geor ganiseerd in samenwerking met de Luchtvaart Historische Vereniging uit Den Haag. Inbraken Tijdens zijn vakantie werd inge broken in een woning van een 72- jarigè Venraynaar aan de Herik. Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen, maar dat werd door de buren bemerkt. Vermoe delijk is de inbreker er toen vandoor gegaan. De schade bleef nu bij de kapotte ruit. Een 43-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn schuur en stalling aar. het Venrayse Broek. Uit de stallen werden drie halsters, een hoge drukspuit, een regenton, een riek en vier zakken met paar- denvoer ontvreemd. De totale scha de is niet bekend. De inbraak vond het afgelopen weekend plaats. De tentoonstelling wordt gehou den naar aanleiding van het feit dat de ballonzuil in de bossen achter Merselo. honderd jaar geleden werd geplaatst. De zuil is een herinnering aan de ballonlanding van enkele Fransen. 125 jaar geleden. Die wis ten met een ballon uit het door de Duitsers belegerde Parijs te ont snappen. De opening van de tentoonstelling is op 21 september om 12.00 uur. De openingshandeling wordt gedaan door mevr. N. Boesman, in de ballonvaartwereld geen onbeken de. Snelrecht toegepast De mogelijkheden om snelrecht toe te passen bij verkeersongeval len, waar drank in het spel is, werd in de nacht van vrijdag op zaterdag toegepast. Een 21-jarige bromfiets bestuurder uit Oirlo had pech. Op het moment dat hij een taxi inhaalde werd het portier opgemaakt door een 18-jarige passagier. Hij botste met zijn brommer tegen dat portier. De politie constateerde dat de bestuurder van de bromfiets onder invloed van alcohol verkeerde. Hij kreeg een rijverbod van zes uur opgelegd..^- LEKKER WEG IN EIGEN LAND Er even tussenuit. Haal dan bij de VVV/ANWB de folder Dubbel Haags voor enkel geld. Twee nachten in een hotel naar keuze, natuurlijk inclusief ontbijt, en overdag Den Haag, Schevingen en Kijkdijn verkennen. In de folder staan ver schillende arrangementen beschreven. De deelnemende hotels zijn verdeeld in vijf prijscategorieën. U merkt snel dat er in Den Haag van alles te doen is. Of u nu van winkelen, wandelen, het theater of cultuur houdt, er is voor iedereen wat wils. Het arrangement kunt u bij ons boeken. De prijs is al vanaf i 16,- p.p. AANBIEDING VAN DE MAAND De ANWB aanbieding voor deze maand is de digitale Reiswekker. Door het knopje bovenop in te drukken wordt de display verlicht. Tevens zit er een batte rij bijgesloten. Ideaal als u nog op vakantie gaat. maar natuurlijk u prima thuis te gebruiken. Tijdens de aanbiedingperiode die loopt t/m 18 september betaalt u voor de wekker geen 19,95 maar 14,95 STADWANDELING WANDELING MET DE TURFSTEKER De stadswandeling vindt nog plaats tot en met 24 september elke dinsdagmid dag om 13.30 uur. Het vertrekpunt is de VVV/ANWB Venray. Samen met een VVV-Stadsgids maakt u een rondje langs diverse historische punten in de kern van Venray. Kosten 4,— voor volwassenen 2,50 voor kinderen. Wilt u nog een wandeling met de turfsteker? Dit kan nog tot 25 september elke woensdagmiddag om 13.30 uur. Tijdens deze wandeling wordt er ook een demonstratie turfsteken gegeven.Het vertrekpunt is aan het einde van de Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Kosten zijn 6,— per persoon. 10 JAAR OPEN MONUMENTENDAG Op 14 september vindt voor de tiende keer de Open Monumentendag plaats. Speciaal voor deze gelegenheid is er een speciale krant uitgegeven. Hierin treft u elke gemeente aan die aan deze dag deelneemt. Deze krant is gratis af te halen op ons kantoor aan de Grote Markt. SEPTEMBER 1996 vr6/za7 Herman van Veen 20.00 uur Schouwburg *za7/zo8 Vliegt, fcesi Icarus Vliegerverenigine /a 10.00- 23.00 zo I 0.00-18.00 Keizersveld *zo8 Gezinsfietslochl voor ouders/kinderen Muziekschool 10.00-17.00 omgeving Venray za7/dil0 Kermis; Centrum Oostrum vrl3 Tsaar Peter Festival 20.0ÖU Schouwburg zal4 Open Monumentendag zolS Zondagochtendconcert m.m.v. Aostrumse Zangkompeneej 11.30uur Schouwburg dil7 Mrs. Einstein; Zang 20.00u Schouwburg wol8 Info welzijnswerk voorouderen I3.30u Schouwburg doI9 Rumses Shalïy 20.00u Schouwburg z»2I LicdjcsfcstivaI 20.00u Schouwburg *vr2ö/zo22 3-daags Muziekfeest Leunen m.m.v, Harmonie St. Cutherina LVH vr 20.00-02.00 zu 12.00-02.00 zo 9.00-22,00 Tent Sieegsepeclweg Leunen *zn21 Bridge-Kroegentocht 9.30-18.00 div. Horecagelegenheden Centrum Venray *zo22 Flits-Triathlon voor jeugd tussen 8-13 jaar 9.00- 12.30 Je Sprank+Kempwee *zo22 Orgelconcert Grote Kerk 15.00-16.00 Organist; Muicel Veiheggen zo22 Koopzondag Centrum Venray *zo22 Saxefooneoncert door Ferdi Schukking I3.00u Galerie "De Loohting" Lnaghcidscweg di24 The Blues Brothers 20,00u Schouwburg wo25 Info welzijnswerk voorouderen 13.30 Schouwburg vr27 Dja/.zex modem jazz 20.00u Schouwburg zo29 Bruidsinfo 13.00u Schouwburg 4 zo29 Autospeedway Circuit de Peel 13.00 Bukelsedijk *zo29 Ponywedsirijd Ponyclub dc Welshruiters I3.00u tent Pnurdekopbossen 7 september t/m 6 oktober Slavnost; Expositie van Kunstwerken van Slowaakse en Tsjechische kunstenaars I0.00-I8.00u Oda Park Theehuis, voormalig Brouwershuis Janssen Leeuwstraat T.g.v. 50 jarig jubi leum Inuil'a 22 september t/m 27 oktober Expositie "Mensen in Vorm" za-zo I3.00-I7.00u Galerie "Dc Lochting" Lnugheidseweg 16 m.m.v. Elvira Overmars (schilderijen vrouwen) Margriet v, Berkom (schilderijn en keramische beelden mannen) Ine Pcetcrmuns (bronzen beelden) Openstelling Grote Kerk. maandag t/in zaterdag van I4.00-I6.00u 26 juni t/m 25 sept. "Dagtocht in de Peel" iedere woens dag van l3J0-l6.OOiia.lv Jan de Turfsteker Info; WV/ANWB Venray 25 juni t/m 24 sept, Stadswundeling iedere dinsdag om 13.30u o.l.v, een VVV-stadsetds Informatie; VVV/ANWB Venray Alle met een gemerkte evenementen zijn aangemeld bij de ACEV en komen in aanmerking voor vermelding op de Venray Agenda Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die U bij ons kunt hoeken. SEPTEMBER 1 t/nt 30 Franse Meesters uit Moskou Den Haag 2 Contemporary Legend Theater Amersfoort 6 Total Toueh Arnhem 6.8.10 Opera Norma Groningen 7 Heroes of Hardcore Utrecht 14 Dutch Swing College Band Den Haag 16 Tai-Gu Tales Theatre Heerlen 21 Romeo and Juliet Muiden 22 Sugar Lee Hooper Kaatsheuvel 22 Black Metal Festival Hilversum OKTOBER 5 Taptoe Ahoy Rotterdam 6 Rob de Nijs Kaatsheuvel 9 Andrrë Rieu Den Hang 11 Gospel Concert Den Haag 11 TV Sterren Mega Party Hoogvliet 12 Blues Brothers Den Haag 12 Golden Earring Hoogvliet 16 René Froger Anihetn 18 Csardas Fiirstin Amsterdam 28 Paolo Conté Utrecht NOVEMBER 3 Bruidsshow Beurs Kaatsheuvel 12.13 Zwancnmeer Den Haag 14.15 Chippendale# Den Haag 17 Andrë I lazes Kaatsheuvel 19 Der Beticlstudent Den Haag 24.27 René Froger Den Haaa DECEMBER I Hair Den Haag 15 t/m 22 West Side Story Den Haag VVV Venray grote markt 23, postbus 330, 5800 ah venray, holland, tel (0478) 510505, fax (0478) 512736

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9