Fiets voor Frank New Look heeft een "nieuwe look" Speel-leer-materialen in de bibliotheek Ruim 11 hectare voor transport-B V's Zevende Toy-Run Snuffelmarkt Dans- vereniging Amusement Cursus voor weduwen van 55 jaar en ouder MBvO Stijldansen Liedjesfestival De Piëlhaas Kunstzwemmen Info-avond Stichting Down's Syndroom Regionaal Kabaal 'Oostrumse kermis 1996 PEEL EN MAAS Donderdag 5 september 1996 - Pagina 8 pj Hoofdprijs 'wielerwedstrijd' Winkelcentrum Venray Venraynaar Frank Janssen is de gelukkige eigenaar van een spikspl internieuwe fiets. Hij heelt het spor tieve vervoermiddel te danken aan Erik Zabel. De Duitser drukte vrij dag als eerste z'n voorwiel over de finishlijn in de Raadhuisstraat en won daarmee de voorlaatste etappe van de Ronde van Nederland. Frank Janssen won met z'n juiste voor spelling de wedstrijd die winkeliers vereniging Winkelcentrum Venray had uitgeschreven. Dinsdagavond toog voorzitter Sjors Janssen van Winkelcentrum Venray. vergezeld door Gé Peterink van hel Comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland, naar de Kruitweg om Frank z'n nieuwe aan winst te overhandigen. De fiets kwam uitstekend van pas en werd enthousiast ontvangen. De nieuwe eigenaar is een sportief persoon. Behalve tennissen en aan kracht sport doen kan Janssen nu ook op de pedalen gaan staan.. Het bestuur van Winkelcentrum was ook blij, maar dan met de belangstelling voor de wedstrijd. Een mooie stapel van nkele honder den inzendingen kwam binnen naar aanleiding van de publicatie in 'Peel en Maas*. Zo'n twintig inzenders hadden de naam van de Duitse Telekom-renner ingevuld. Het bestuur van de winkeliersvereni ging trok daaruit het kaartje van Frank Janssen. Gratis winkeluren bekend Vorige week woensdag opende New Look haar geheel opnieuw ingerichte zaak aan de Grotestraat 72. New Look was voorheen in De Bleek gevestigd. In de winkel aan de Grotestraat is de collectie nog uitgebreider geworden. Bovendien is aan de collectie nu ook de herenmode toegevoegd. "Vriendelijkheid en gezelligheid staat bij ons voorop" laat Natasja Nooijen weten. "Daarbij spelen des kundig advies en geselecteerd inko pen een belangrijke tq!" New Look heeft bekende merken als Jackpot. Oilily. Elitair. Tendergrass. Mare O'Polo en Cottonfield in haar col lectie. Een collectie die zich nu geheel op het najaar heeft gericht. De opening, vorige week was een bijzonder succes. Als speciale aktie kon de klant op 28, 29, 30 en 31 augustus een uur gratis bij New Look komen kopen. Vooraf was door notaris Paantjens een viertal uren vastgesteld. Wie op woensdag 28 augustus tussen 12.00 en 13.00 uur had gekocht, heeft dat gratis gedaan. Hetzelfde geldt voor don derdag 29 augustus tussen 11.00 en 12.00 uur. vrijdag 30 augustus tus sen 18.00 en 19.00 uur en zaterdag 31 augustus tussen 12.00 en 13.00 uur. Op 2 september 1996 start de bibliotheek met het uitlenen van speel-leer-materialen. Deze collec tie omvat circa 150 puzzels en lot to's geschikt als middel voor de zintuiglijke oefening voor zéér jonge peuters tot oudste kleuters. Zo zijn er voor de jongste peuters inlegplanken met slechts vier vor men en voorzien van reuzenknop- pen voor een prima houvast, uitermate geschikt voor het waar nemen van vormen. Wat moeilij ker zijn de inlegplanken ''groot- klein', 'klein-groot'. Voor de beginnende puzzelaars zijn er al puzzels beschikbaar met vier stukjes. Het aantal stukjes loopt op tot 64. Deze laatste puzzels zijn mede door de zeer gedetailleerde afbeelding geschikt voor de oudste kleuters. Uiteraard sluiten de gebruikte thema's van de afbeeldin gen aan bij de belevingswereld van de kinderen. De lotto's zijn geschikt voor de oudste kleuters. Ze kunnen o.a. gebruikt worden bij het oefenen in het samenbrengen van verbanden, bijvoorbeeld 'hoog-laag' en 'dik- dun'. Ook zijn er rubriceerlotto's, waarbij het kind verschillende arti kelen moet indelen bij verschillende winkels. Voor het vervoer zijn alle speel- leer-materialen voorzien van een afdekplaal en klemmen. In een-aan tal gevallen is het speel-leer-materi- aal voorzien van een korte uitleg. De speel-leer-materialen worden gratis uitgeleend. Er mag één speel- leer-materiaal per pasje worden geleend. Tips voor opa's en oma's: leen eens een speel-leer-materiaal als uw kleinkind komt legeren. Succes gegarandeerd! Motorclub MTC Aostrum organiseert op zondag 15 september de zevende Toy-Run. De opzet is dat motor versierd is met speelgoed van daar de naam Toy-Run (speelgoed-rit). Dit kan van alles zijn van knuf felbeer tot schoolbord, enz. Hieraan is tevens een prijs (beker) verbon den voor de mooiste versierde motor of zijspan. De toerrit is een gezamenlijke rit. De route wordt afgezet door marchals en er is politiebegeleiding aanwezig. Het speelgoed wordt op de pauze plaats gezamenlijk aan de dan aanwezige kinderen afgegeven. Naderhand wordt alles verder zo eerlijk mogelijk verdeeld over alle kinderen. Hierbij zijn ook de ouders, begeleiders, organisatie en andere belangstellenden aanwezig. Verder is de financiële opbrengst van deze rit voor het kindertehuis De Widdonck te Heibloem. Dit is een tehuis voor kinderen .van 2 tot 14 jaar. De toerrit is ongeveer 100 km lang met op ongeveer 60 km een pauze. ïn de pauze is er o.a. gelegenheid tot het nuttigen van koffie, thee, fris en belegde broodjes. Ook is er gelegenheid voor het kopen van lootjes voor een tombola waar men diverse prijzen kan winnen. Na de pauze gaat de rit naar het clubhuis in Oostrum. Hier worden enke le bekers uitgereikt voor de verstkomende deelnemer, de grootste deelne mende motorclub, de oudste deelnemer, de jongste deelnemer en de mooist versierde motor of zijspan. Inschrijving op zondag 15 september bij Willems Motoren in Oostrum, Henri Dunantstraat van 10.00 tot 12.00 uur. De start is om ongeveer 12.30 uur. Aankomst pauzeplaats om ongeveer 13.30 uur. Vertrek vanaf de pauzeplaats ongeveer 15.00 uur. Einde rit bij ^ïet clubhuis café De Karklingel in Oostrum. De gemeente Venray gaat drie percelen industriegrond op Smakterheide verkopen aan even zoveel werkmaatschappijen van de Vollenberg Holding uit St, Anthonis. In totaal gaat het om meer dan 11 hectare. Vanwege de grootte van het perceel hoeft Vollenberg niet het volle pond voor de grond te betalen. Het bedrijf' betaalt gemiddeld 51,80 per ni2. De normale prijs ligt op 75,-. De transactie levert de gemeentekas 6,9 miljoen op. Volgens een woordvoerder van de gemeente Venray gaat het bedrijf een logistiek centrum van zo'n 4 hectare bouwen. Daar worden voor opdrachtgevers niet alleen goederen opgeslagen en voorraden beheerd, maar kan ook assemblage en inpak- werk worden verricht Het bedrijf verwacht hiermee circa 150 arbeids plaatsen te creëren De gemeente Venray is blij met deze werkgele genheid, vooral voor lager geschoolde arbeidskrachten. De eer ste hal moet al begin 1997 operatio neel zijn. Ongeveer 3 ha van hel totaal is ter zijner tijd bestemd voor de trans- porttak van Vollenberg. Dit onder deel is momenteel gevestigd op diverse lokaties in het centrum van Sint Anthonis. Bij Vollenberg Internationaal Transport (VIT) gaat het volgens de gemeentelijk woord voerder eveneens om zo'n 150 arbeidsplaatsen, het grootste deel daarvan is al beslaand. De gemeente Venray is uiterst blij met de komst van het transportbe drijf. VIT is al jaren in onderhande ling met de provincie Noord- Brabant over verplaatsing naar een industrieterrein. De partijen kwa men- echter niet tot overeenstem ming. Dankzij bemiddeling van de Limburgse indusiriebank (LIOF) besloot Vollenberg naar Venray te komen. FOOTHOLD Op papier gaat het om drie trans acties aan drie verschillende bedrij ven. Vit Logistics Venray koopt voor 2.4 miljoen gulden een stuk grond van 36.000 m2 aan de Metaalweg. Het bedrijf krijgt gezelschap van Transport Centrale" Oost-Brabant (TOCB) en van Sporttrans Beheer. Deze VIT-bedrijven nemen aan weerszijden percelen van respectie velijk bijna 46.000 m2 en 32.500 m2 van de gemeente af. Ze betalen daarvoor 3.1 en 1.4 miljoen gulden. De komst van de Vollenberg Holding werd al eerder aangekon digd. Om strategische redenen werd hel bedrijf toen Foothold Services genoemd. Opening A73 viel in het water De opening van de A73 lussen Venray en Venlo is vorige week donderdag letterlijk in het water gevallen. Echt Hollands noodweer liet de openingshandeling nabij Grubbenvorst mislukken. En passant het minister Jorritsma verstek gaan en werd zij vervangen door een ambtenaar van het ministerie. Wel succesvol was de manifestatie "Oog op A73" die veel belangstelling trok. Te veel zelfs want in de nacht van zaterdag op zondag verdwenen nabij Castenray drie billboards uil de fotolij sten die langs de A73 waren geplaatst. Niet de minste kunstwerken waarvan de materiële schade op 36.000 gulden werd geschat. De kunstwaarde is volgens kenners veel hoger. Op zondag 22 september 1996 is in Venray koopzondag. Op deze zondag organiseert Dansvereniging Amusement een snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray. Een snuffelmarkt is een markt waar mensen een stukje tafelruimte huren om spulletjes voor eigen reke ning te verkopen. Dit kunnen spulletjes zijn die: men nog op de zolder, in de kelder of schuurtje heeft liggen, die men wel weg wil doen maar ze te goed en te duur vinden om weg te gooien of te geven: men vervaardigd heeft bij de eigen hobby en die men wil verkopen om wat geld vrij te krijgen voor de aanschaf van nieuwe mate rialen; men elders verzameld en via Luikse markten, braderieën, vlooi enmarkten etc. weer aan de man wil brengen; etc. Heeft u interesse om ook een aan tal meters verkoopruimte te huren, neem dan eens contact op met dhr. B. Janssen, tel. 0478-580526. Kijk eens rond op zolder, kelder, schuur of hobbyruimte en neem contact met ons op. 'In het najaar organiseert de RIAGG in samenwerking met de Welzijnsstichting weer een cursus voor 55+ weduwen. Deze cursus is bestemd voor vrouwen.die langer dan een jaar en niet langer dan c'a. zes jaar geleden hun partner verloren hebben. De reacties van de deelneemsters waren in de afgelopen jaren positief. Enkele reacties van de deelneem sters: 'Je krijgt er geen pasklaar ant woord op je vragen, maar er wordt met respect en belangstelling naar je geluisterd'. "Voor mij waren het bemoedigende, goede weken', 'De weduwen zou ik willen zeggen: volg die cursus, het is de moeite waard. Je leert de dingen anders te zien en te aanvaarden. Probeer het eens'. Hel kan moeilijk zijn om het ver lies te aanvaarden en de draad weer te vinden. Contact met leeftijdgeno ten kan dan een belangrijke onder steuning 2ijn. Voor informatie kunt u contact opnemen met: Welzijnsstichting Venlo (Algemeen Maatschappelijk Werk), mw. Mieke Hoefnagels, tel. 077-3541931; RIAGG (afd. Ouderen), mw. Helmi Savelkoul, lel. 077-3550222. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wist u dat er in Limburg de moge lijkheid bestaat voor ouderen om deel te nemen aan stijldansactivitei- ten? Wekelijks nemen ongeveer 1500 mannen en vrouwen deel aan het stijldansen in het kader van het 'Meer Bewegen voor Ouderen' (MBvO). Doelstelling Bewegingsacliviteilen in het kader van MBvO zijn preventief van aard en mede gericht op bevordering van zelfstandigheid en kwaliteit van leven zowel op lichamelijk als soci aal gehirrf Wat is stijldansen? Stijldansen is een gezellige, stijl volle bezigheid. U leert of oefent nog eens diverse dansen zoals Quick-step. Engelse Wals. Tango en Chacha-cha. Niet alleen de moderne dansen, maar ook dansen als Veleta, Bernardswals. Kruispolka en Spaanse Wals komen aan bod. Doordat het tempo en de moeilijk heidsgraad van de dansen aan uw mogelijkheden zijn aangepast, is MBvO-stijldansen niet moeilijk maar juist heerlijk ontspannend. Stijldansen betekgjt gezelligheid, veel sociale contacten en lekker in beweging zijn. Ook worden er jaar lijks verschillende dans-uitwisselin- gen georganiseerd, waar u 'dansers' uit diverse gemeenten ontmoet. Een dansgroep bestaat uit maxi- myal 26 personen. De dansles staat onder leiding van een gediplomeerd MBvO-dansleidster. met specifieke kennis op het gebied van bewegen voor ouderen. Wie kunnen er meedoen? Zowel mannen als vrouwen in de leeftijd van 55 jaar en ouder/die redelijk goed ter been zijn, kunnen deelnemen aan MBvO-stijldansen. Op 19 september start een begin nerscursus van vijftien lessen, om 13.30 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat. Voor opgave en/of inlichtingen bel Ans of Gerda, tel. 0478-582623. Winkeldiefstallen Dinsdagmiddag omstreeks 12.00 uur werd in een warenhuis in de Grotestraat een 42-jarige Afrikaan se, die op vakantie was in Neder land, betrapt toen ze de winkel wilde verlaten met een pakje batte rijen, t.w.v. ƒ7,95 zonder die te heb ben afgerekend. Zij werd aan de politie overgegeven die haar een transactie aanbood tot het betalen van een bedrag van ƒ220,-. Een 66-jarige Venrayse werd in een warenhuis in de Grotestraat betrap toen ze twee pakjes elastiek mee wilde nemen zonder te betalen. De goederen hadden een waarde van ƒ6,95. De vrouw werd aan de politie overgegeven die haar na ver hoor een aanzegging deed dat pro ces-verbaal zal worden opgemaakt. Een 41-jarige vrouw uit Venray werd in een supermarkt in het Brukske betrapt toen ze een pakje boter t.w.v. ƒ2,49 mee wilde nemen zonder te betalen. Ook zij kreeg na verhoor de aanzegging dat proces verbaal inzake diefstal zal worden opgemaakt. In de afgelopen periode zijn er regelmatig artikeltjes verschenen met betrekking tot hel liedjesfestival van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Hel is bijna zover. Op zaterdag 21 september om 20.00 uur is de opening van een heuse gala avond waar iedereen van harte wel kom is. De commissie 'Liedje' heeft in de opzet het een en ander gewijzigd. Hierover wordt u binnenkort uitvoe rig geïnformeerd. Wat u wel zal vast moet weten is dat dit jaar een voor verkoop van toegangskaarten plaats vindt. U kunt deze tot en met dins dag 17 sept. vanaf 18.00 uur telefonisch bestellen bij Esther Verbeek, tel. 512333 of Han Verkuijlen. tel. 589016. De toegangskaarten kosten ƒ5,- per stuk. Wanneer u zaterdag 21 sept. naar de schouwburg komt krijgt u de kaarten bij de ingang uit gereikt. U rekent dan ook pas af. Om van een goede (zit)plaats verze kerd te zijn is haast geboden De bestellingen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Kaarten die na de sluiting van de voorverkoop niet verkocht zijn wor den óp de avond zelf te koop aange boden. De commissie 'Liedje' hoopt op een groot aantal bezoekers en op een schitterende avond waarbij ook u aanwezig kunt zijn. Een sport om eens te proberen Zwemvereniging SPIO organi seert aan het begin van dit nieuwe schooljaar een jeugdkennismakings- project kunstzwemmen. Iedereen (ook jongens zijn van harte welkom) die eens wil kijken wat het kunst zwemmen eigenlijk inhoudt, kan meedoen. Aanstaande zaterdag 7 september is de eerste kans. Je kunt dan vier weken meedoen voor het bedrag van ƒ!().-. De volgende data zijn 14 en 28 september en 5 oktober. Van de aspirant-zwemmers wordt verwacht dat ze minstens het A- en B-diploma hebben. Tijdens de vier lessen worden de beginselen van het kunstzwemmen aangeleerd. Tevens zullen de deel nemers tezamen een uitvoering maken op muziek en krijgen ze demonstratie van andere kunst- zwemsters te zien. De lessen worden gegeven in zwembad De Sprank van 17.00 tot 18.00 uur. Belangstellende zwemmers wor den om 16.45 uur verwacht in de hal van het zwembad. Zij kunnen zich dan inschrijven en na betaling meteen meezwemmen. 'Moch't je nog meer informatie over het kunst zwemmen willen hebben, dan kun je het volgende telefoonnummer bel len: 0478-581149 (alleen in het weckend). Op woensdag 18 september orga niseert de kern Noord-Limburg van de Slichting Down's Syndroom (SDS) een informatieavond over leuk. leerzaam en aangepast speel goed. Hiervoor zijn mevr. 1. Peeters. mevr. M. Vierhout en mevr. N. Peeters uitgenodigd. Mevr. I. Peeters en mevr. M. Vierhout zijn beiden werkzaam in speel-o-theek De Wendel. Zij zullen informatie versfrekken over aangepast speel- en leermateriaal voor kinderen met een verstandelijke handicap. Mevr. N. Peeters is verbonden aan het 'Early Learning Centre', een speelgoedwinkel voor speelgoed voor de ontwikkelingsleeftijd van 0 tot 8 j aar. Zij zal speelgoed demon streren dat levens te koop wordt aangeboden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in basisschool 'de Bongerd". Eikenlaan I in Venray. De kosten bedragen ƒ5.- per persoon. Opgave en nadere informatie bij Gerrie op 't Veld. tel. 0478-589181. Vier jongerencentra uit het Land van Cuijk hebben de handen ineen geslagen voor de organisatie van een popconcours voor regionaal talen: Regionaal Kabaal. Drie voor rondes - zondag 10 november in Gryphus te Vierlingsbeek. vrijdag 22 november in De Wissel te Mill en zondag 8 december in Free Stone te Oploo - monden uit in een heuse finale die plaatsvindt op zaterdag 21 december in Balloon te Cuijk. Met nadruk wordt gesteld dat het popconcours - waar overigens diver se leuke prijzen aan zijn verbonden - niet alleen bedoeld is voor gevor derde muzikanten, ook beginnende bands worden van harte uitgenodigd om haar kunsten te vertonen. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan Regionaal Kabaal kunnen een demo of een oefenhok tape vergezeld van een biografie opsturen naar: De Wissel/Regionaal Kabaal, tav. Riza Olcay. Spoorstraat 41. 5451 GA Mill. Tevens kan men hier op maandag tussen 13.009 en 156.00 uur en tus sen 20.00 en 21.00 uur terecht voor meer informatie omtrent Regionaal Kabaal. Het telefoonnummer is 0485-454340. Grote schade bij vernielingen De politie zal, met medewerking van de bevolking van Veulen, alles in het werk stellen om de vandalen te achterhalen, die voor vele duizen den guldens schade hebben aange richt door vernielingen te plegen, aan en rond het volgende week zon dag in gebruikt te nemen dorpsplein, wat met inzet van vele uren door veel vrijwilligers kon worden gere aliseerd. Vanuit de gemeenschap van Veulen en gesteund door de dorpsraad zijn er al signalen bij de politie binnengekomen, die móge lijk tot achterhaling van de vandalen zou kunnen leiden. In de nacht van zaterdag op zon dag werden meer dan ergerlijke ver nielingen aangericht. Zo werden twee pas geplante bomen, palen en verkeersborden vernield. Er werd namens de gemeente aangifte gedaan van die vernielingen die werden geschat op een bedrag van ƒ2.000,-. Daarnaast waren er veel door vrij willigers gelegde stenen uit het plein gehaald en elders neergegooid. Vrijwilligers die hun tijd hebben opgeofferd om voor die gemeen schap wat moois te maken, kunnen nu weer, dankzij die vandalen, aan de slag om het plein voor volgende weck zondag weer perfect in orde te hebben. Dankzij de medewerking van de gemeenschap van Veulen konden de aangerichte vernielingen rond het dorpsplein worden opgelost. Bij de politie kwam een tip binnen dat een 18-jarige inwoner van Ysselsteyn mogelijk bij de vernielingen betrok ken zou zijn. De jongeman werd op het politiebureau ontboden maar tot de verbazing van de politie vervoeg den zich een achttal jongeren in de leeftijd van 17 en 18 jaar op het poli tiebureau en kwamen mededeling doen dat niet alleen de ontboden inwoner van Ysselsteyn maar dat ze het met zijn negenen hadden gedaan Achteraf en gezien de publi citeit rondom het vandalisme had den ze het boetekleed aangetrokken en zich gemeld. Zij verklaarden zich bereid voor de schade op te komen. Overigens maakte de politie proces verbaal op. Boete betalen Maandagmorgen hield de politie een in Nederland verblijvende 22- jarige man van Poolse nationaliteit aan. Opsporing was gevraagd omdat de man nog een verkeersboete moest betalen. Hij werd in bewaring gezet. Als de man voor maandag het openstaande bedrag betaalt, kan hij het politiebureau verlaten. Apders moet hij de vervangende hechtenis ondergaan. Hij krijgt dan in ieder geval een stempel in zijn paspoort en moet hij ons land verlaten. OJC Iduna Oostrum presenteert De Oostrumse kermis van 1996 zal bij OJC Iduna in Oostrum een groots feest worden. Op zaterdag 7 september zullen er twee bands optreden te weten: Mind of My Own. deze viermansband is nu bezig aan hun reeks optredens onder de naam Vet Strak. Deze band brengt covers ten gehore van onder meer Sepultura, Biohazard en Sick of it all maar ook spelen ze num mers van hun eigen repertoire. De tweede band van de avond is Private Justice, deze band is in vrij wel de hele regio bekend. Private Justice heeft in het voorprogramma van ondermeer Rowwen Hèze. Golden Earring. Raymond van het Groenewoud en De Dijk gestaan. De band speelt alleen maar eigen nummers. De optredens zullen om 20.30 uur beginnen, de zaal van OJC Iduna is om 19.30 uur geo pend. Zondag 8 september zullen een vijftal bands het podium betreden. Om 15.00 uur zal KaJa het spits afbijten, deze tweemans(vrouws) formatie brengt een aantal akoesti sche covers ten gehore. De tweede band is Pure Cull. Deze band brengt enkel en alleen covers ten gehore van de roek-for matie The Cult. Als derde band komt Endless Wire aan de beurt, de winnaar van de talentenjacht van OJC Iduna die eerder dit jaar gehouden werd. Deze band speelt alleen eigen nummers en heeft nog niet zoveel optredens gehad maar is veelbelovend. Het op een na laatste optreden komt op naam van Noisy Stuff uil Wanssum. Deze opwarmer voor de Zingende Fresia's brengt naast eigen nummer ook nummers van Rage Against the Machine. Clawfinger en Dog Eat Dog. Deze band zal onder het motto 'koppen dicht en spelen' de zaal op zijn kop zetten. Als vijfde en laatste zal de groot ste feestband van Nederland, de Zingende Fresia's, het feest afslui ten. Ze doen dal met een aantal dol dwaze nummers waarvan er een aantal gecoverd zijn. Op zondag beginnen de optreden: om 15.00 uur. de zaal is om 14.00 uur geopend. Zoals ieder jaar is er ook dit jaar tijdens de kermis een entree. Gewonden bij botsing Vorige week woensdagmiddag verleende een 46-jarige bestuurder van een personenauto uit Leunen op de Zuivelweg geen voorrang aan een over het fietspad van de Albionstraat rijdende 66-jarige fiet ser. De bestuurder van de fiets kwam ten val en liep verwondingen op waarvoor hij voor behandeling naar hef ziekenhuis moest worden vervoerd. Vorige week woensdagmiddag omstreeks 15.45 uur remde een 53- jarige bestuurster van een personen auto uit Bergen op de Deurneseweg af om de Kiekweg op te rijden. Dat had een achter haar rijdende 22-jari- ge bestuurder van een vrachtauto combinatie uit Hoogeveen te laat opgemerkt. Zijn auto botste tegen de op dat moment reeds stilstaande personenauto. Die werd als het ware gelanceerd en kwam tegen een langs de weg staande lichtmast tot stil stand. De lichtmast kwam omgebo gen op de wegberm te liggen. De Bergense bestuurster en de bij haar inzittende 24-jariee dochter moes ten voor behandeling van verwon dingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. De dochter kon na behandeling naar huis worden ver voerd, de bestuurster moest ter observatie worden opgenomen. Donderdagmorgen omstreeks 06.45 uur slipte bij het afremmen op de ventweg langs de Deurneseweg een bromfiets bestuurd door een 19- jarige inwoner van Venray. Daardoor botste de bromfiets tegen een personenauto, bestuurd door een 31 -jarige plaatsgenoot. De brom fietsbestuurder moest voor behande ling van verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Vrijdagmiddag omstreeks 17.45 uur stond een personenauto, bestuurd door een 26-jarige inwoon ster van Cuyk voor het rode ver keerslicht aan de Noordsingel stil met voor haar een personenauto bestuurd door een 40-jarige inwoon ster van Venray. Een achterop komende bestuurder uit Oostrum kon zijn auto niet meer tijdig tot stil stand brengen. Zijn auto botste tegen de auto uit Cuyk die door schoof tegen de auto van de Venrayse. De bestuurster uit Cuyk en een 24-jarige inzittende, even eens uit Cuyk moesten voor behan deling van nekklachten naar het zie kenhuis worden vervoerd. Noodweer richtte schade aan In de nacht van vorige week woensdag op donderdag moest de brandweer en personeel van gemeentewerken vele malen in actie Komen voor het verwijderen van omgevallen bomen o.a. op de Kempweg en de Horsterweg. Ook werden takken van bomen verwij derd. Voor zover bekend, vonden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Aan de Metaalweg kon het riool het overtollige water niet verwer ken. Daar moest de brandweer in actie komen. om F. "BI met D Hei Ei den VOO! aan Met men keri enig indr deui Beu gezii Ec eige Veel hang bier» ijs ka mon mevi bew< veel oude gebl uit. i is he gehe Vc tenrt Men f" lopci ken t De p nnke Beuk een i hurrd hal 0 nomi Mi nalut linge eerst boek afdcl nieui huist nictn hier sneld Bijn; paar nors gebei den liet r net i! Op Va n n Kevi

Peel en Maas | 1996 | | pagina 8