Sparen is maatwerk Naar de Photokina met Dom Melskens en Rini v.d. Leur Rode Kruis Venray krijgt nieuwe hulpverleningsauto Weekendprijs voor Venrayse familie Hallo Enthousiaste vrijwilliger Donateursactie SV Leunen telefoon 0478-512772 St.-Petrus'Bandenkerk De zondag in het gezin Leren gelukkig zijn Kinderbedevaart - naar Lourdes Roepingen- week in Sevenum na 8 PEEL EN MAAS Donderdag 29 augustus 1996 - Pagina 9 Ten opzichte van I995 heeft de Nederlander in de eerste helft van dit jaar aanzienlijk meer gespaard. Vooral het belastingvrij sparen is populair. De consument wordt heden ten dage overspoeld met vele spaarvor- j men. Bijna elke week ligt er wel een folder in de brievenbus, en ook via j de telefoon krijgt hij allerlei aanlok kelijke aanbiedingen. Elke financië le instelling heeft wel een eigen spaarplan. De consument zal uit al die spaarvormen het plan moeten kiezen dat het beste aansluit bij de persoonlijke situatie, wensen en toe komstplannen. Met daarnaast een zo hoog mogelijk rendement. Zonder een deskundig en per soonlijk advies is het echter wel haast onmogelijk om een goede keuze te maken. Peter Gom mans; I manager Cliënten Advies van Rabobank Venray-Oostrum: i 'Belangrijk is dat een deskundig adviseur samen met u naar uw per soonlijke situatie kijkt. Een adviseur moet er de tijd voor nemen om samen met de cliënt de beste spaar- vorm samen te stellen. Je kunt namelijk vele jaren vastzitten aan een plan dat door een overhaast besluit of onvolledig advies is afge sloten'. De Rabobank kent als grootste spaarbank in Nederland een grote I variëteit aan spaar- en beleggings- I mogelijkheden. Zij vormen allen een solide basis voor uw toekomstig vermogen. En bieden u een optimale I vrijheid bij het bepalen van inleg, looptijd en samenstelling van de stortingsmix. Zo kunt u het voor u meest fiscaalvriendelijke spaarplan samenstellen. 'Welke spaarvorm nu het gunstig ste is kan dus niet gezegd worden, dal hang van de persoonlijke situatie en specifieke wensen af. Onze advi seur kan u persoonlijk en deskundig helpen bij de keuze van het juiste spaarplan'. aldus Gommans. Hij waarschuwt er dan ook voor om bij dit soort zaken niet overhaast te werk te gaan. 'Een spaarcontract is snel afgesloten, maar onze klant is niet gebaat bij een enkel product. Hij heeft behoefte aan een 'totaal- plaatje', waarin ook aspecten als pensioenrecht, studie van de kinde ren. waarde van de eigen woning, eerder stoppen met werken en der gelijke worden meegenomen. Echt maatwerk dus!' PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL.ENMAAS 'n abonnement waard Twee Venrayse fotovakhandela- ren, Dom Melskens en Rini v.d. Leur hebben het initiatief genomen om met hun klanten met een bus naar de fotobeurs Photokina in Keulen te gaan. Op zondag 22 sep tember gaat er een speciale bus vanaf het Henseniusplcin richting Duitsland. De vertrektijd is 7.00 uur. De vermoedelijke vertrektijd vanuit Keulen zal rond 18.30 uur zijn. Geïnteresseerden kunnen voor 50 gulden (busreis inclusief entree Photokina) mee naar Keulen. Eventuele dranken en/of maaltijden zijn niet inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich voor 15 september aanmelden bij Rini v.d. Leur in de Patersstraat of bij Dom Melskens in de Schoolstraat. De Photokina is dit jaar bijzonder interessant vanwege de grote vlucht van de digitale fotografie. Nieuw is ook het APS (Advanced Photo System). De digitale fotografie ontwikkelt zich steeds sneller. Camera's wor den steeds goedkoper en de beeldre solutie steeds beter Voor minder dan 1000 gulden zijn nu al digitale camera's te koop. De digitale foto grafie is met name interessant voor de computerhobbyist, internet en andere electronische publicaties. APS wordt ook wel de "brug naar digitale fotografie" genoemd. Het gaal daarbij om fotorolletjes met digitale data. Een negatief krijgt de consument niet meer te zien. Voor APS heeft men speciale camera's en rolletjes nodig. De digitale informa tie die bij het beeld wordt opgesla gen wordt bij het afdrukken gebruikt om de kwaliteit zo hoog mogelijk te houden. APS is overi gens nog niet op de markt leverbaar maar wordt op de Photokina geïnt roduceerd. Reden genoeg dus om met foto Dom Melskens en Rini v.d. Leur op 22 september naar Keulen te gaan. Maandag 2 september 1996 zal het nieuwe hulpverleningsvoertuig van het Rode Kruis Venray officieel in gebruik genomen worden. Vanaf 19.30 uur zal op het parkeerterrein nabij het Rode Kruis gebouw en voor Bejaardencentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg te Venray, de auto tentoongesteld wor den. Iedereen is van harte welkom om dit nieuwe voertuig te komen bewonderen. Leden van het Rode Kruis Korps zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. Het nieuwe voertuig komt in de plaats van de ambulance-auto, die tot nu toe door het Rode Kruis gebruikt werd voor diverse doelein den. Met de nieuwe naamgeving, hulpverleningsvoerluig, die een rui mere inzetbaarheid aangeeft, wor den ook de traditionele kleuren gewijzigd. Hoe dat er uit gaat zien, kunt u zelf komen bekijken. Het Rode Kruis in Venray is erg trots op hun nieuwe voertuig. Het is een hele klus voor de afdeling om voldoende geld bij elkaar te verga ren om een dergelijk voertuig aan te schaffen. Dankzij enkele giften van particulieren en een deel van de opbrengst uit de jaarlijkse collectes, is het toch gelukt. Niet in het minst overigens door de inzet van vrijwil ligers van het Rode Kruis Korps en de zuinigheid van penningmeester Ted Dicker. De oude ambulance vol deed niet meer, aan de eisen, dus moest er een nieuwe komen, want 'een Rode Kruis zonder voertuig, is een gehandicapte afdeling' aldus heb bestuur. Het nieuwe voertuig is multifunc tioneel, d.w.z. er moeten personen mee vervoerd kunnen worden, rol stoelvervoer moet mogelijk zijn, er moet een brancard in kunnen om mogelijke slachtoffers liggend te kunnen helpen. De firma van Beumen en Weymans uit Overloon heeft hel Rode Kruis aan een voertuig kunnen helpen, dat voldeed aan de scherpe eisen en aan de financiële mogelijk heden die de afdeling Venray had. De verhoogde ven verlengde bus is verder door de firma Broekmans uit Wanroy gespoten en door de firma Verstraaten ingericht. Het Rode Kruis is deze bedrijven zeer erkente lijk voor hun hulp, om het nieuwe voertuig snel en tegen voor het Rode Kruis betaalbare prijs op de weg te krijgen. Het Rode Kruis dankt alle inwo ners van Venray, die of via een lid maatschap of door donaties of door deelname aan de jaarlijkse collecte, hu mogelijk gemaakt hebben dit voertuig aan te schaffen. De hulpverleningswagen zal wor den ingezet door het Rode Kruis Korps in Venray en omgeving bij sportwedstrijden, grote manifesta ties, rampen en ongelukken, rol stoelvervoer, etc. Op deze manier heeft de Venrayse bevolking profijt door hun eigen inzet en bijdragen. Het Rode Kruis hoopt vele belangstellenden te mogen begroe ten op 2 september a.s. 4 4 *4 4 —W '1 Afgelopen zaterdag en zondag bezochten vele duizenden mensen de "Fly Drive Classic Show" op GGWDe Peel. De gasten konden op de drie kilometer lange rolbaan van het voormalige vliegveld genie ten van alle mogelijke vlieg- en motoraktiviteiten. De dag, opgezet door vijf Brabantse Rotary Clubs, was zeer geslaagd. Hoeveel de opbrengst voor het goede doe! bedraagt is nog niet bekend. Ruit ingegooid Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van vernielingen aan de voormalige school Jerusalem, aan de Gasstraat. Hier was een raam vernield. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Meergranen- en/of zadenbroden nemen door de vraag naar gezonde en natuurlijke voeding in populariteit steeds meer toe. Een product dat Bakker Claessens uit Venray al enige jaren met veel succes bakt is het Sovital-brood. Met deze broodspecialiteit die o.a. rogge, tarwe, lijnzaad, zonnebloempitten, sojazemelen en sesamzaad bevat, is in het kader van het 10-jarige bestaan van deze specialiteit een spaaractie gehouden waarbij de consument voor een broodmes- en mandje kon sparen en mee kon dingen naar een van de grotere prijzen. Deze prijs, een volledig verzorgd weekend-arrangement voor twee personen is gevallen bij Bakkerij Claessens. Op de foto overhandiging van de cheque aan de fam. Arts uit Venray voor het volledig verzorgde weekend-arrangement in de Bonte Wever te Slagharen. In week 36, van maandag 2 tot en met zaterdag 7 september houdt SV Leunen weer haar jaarlijkse dona teursactie. Een donateurskaart, die recht geeft op gratis entree bij alle thuiswedstrijden van SV Leunen (met uitzondering van bekerwed strijden) kost ƒ15.-. Voor diegenen, die hier geen gebruik van wensen te maken is iedere andere donatie van harte welkom. Tevens zal op deze avond aan elk huisgezin van Leunen, Veulen, Heide het traditio nele jaarverslag van SV Leunen worden aangeboden. Fietsster ten val Vermoedelijk omdat de trapper van haar fiets de trottoirband van de Kempweg raakte, kwam een 41-jari- ge fietsster uit Merselo ten val. Zij liep dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd en ter observatie moest worden opgenomen. Het ongeval vond vorige week woens dag, omstreeks 08.35 uur plaats. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING 1 EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BEL VOOR MEER INFORMATIE Berichten van onze kerkgemeenschap 1996-7 De dagen van de week zijn niet hetzelfde. Bij de joden werd op de vrij dagavond de 7-armige kandelaar voor het raam gezet, als teken dat de sab bat werd ingeluid. Je kunt je afvragen: "Hoe bereiden wij ons voor op de Wacht niet op zorgeloze dagen om gelukkig te zijn, want altijd zal er een probleem zijn dat je zorgen geeft. Wacht niet op waardering van iedereen om gelukkig te zijn, want altijd zal er iemand kritiek op je hebben. Wacht niet op een dag zonder fouten om gelukkig te zijn, want altijd maak je ergens een grote of kleine blunder. Wacht niet tot iedereen vriendelijk tegen je is om gelukkig te zijn, want altijd zal er iemand jaloers op je zijn. Wacht niet tot ze je genoeg betalen om gelukkig te zijn, want cdtijd zul je m inder verdienen dan je meent waard te zijn. Wacht niet tot je bij iedereen je gelijk haalt om gelukkig te zijn, want cdtijd zal iemand denken het toch veel beter te weten. Valeer Deschacht zondag en op de zondagse vie ring?". Soms lijkt het erop dat voor ons Christenen het belang en de beteke nis van de zondag verloren gaat. Het is voor velen al lang niet meer "de dag die de Heer heeft gemaakt en gege ven". laat staan dat men hem zou loven en eren voor de won deren van de schep ping, en vooral voor de verrijzenis van Christus hetgeen we juist op zondag herdenken. We kunnen weer die aandacht aan de zondag geven, te beginnen thuis. Kardinaal Danneels gaf ons een basisrecept voor een geslaagde zon dag. Misschien ook iets voor ons: 1) Begin de zondag op zaterdag avond. 2) Zet een kaars op de zondagsta fel. 3) Draag andere kleren op zon dag. 4) Neem op de zondag voor alles twee maal zoveel tijd. 5) Maak er een dag van waarop je positief denkt (dus houdt op met kri tiek leveren). Men zal meteen al zien hoe alles spontaan anders wordt en men zal spontaan naar de kerk gaan. Dat laatste hoort bij de zondag. Maak van de zondag geen vrije dag. zoals zovelcn, maar maak er een zondag van! De maaltijden in het gezin zijn meer dan alleen 'maar even eten om er daarna weer tegen aan te kunnen. Het gebeurt helaas nogal eens dat de maaltijd vlug genomen moet wor den. zeker door de week met alle drukke werkzaamheden en met alle hobby's buiten huis van de kinde ren. Hoe goed is het dan ook om aandacht te besteden aan de geza menlijke maaltijd, als het kan dooi de week maar toch zeker op zondag. Het zou goed zijn om er bijzondere zorg aan te besleden en het ben extra accent mee te geven. Juist wanneer wij rond één tafel gaan zitten, laten wc immers zien hoezeer wij bij elkaar horen. Dat wordt vooral zichtbaar op feestda gen. waarbij soms ook familie en bijzondere vrienden worden uitge nodigd. We zullen dan niet iemand vragen met wie we in onmin leven, tenzij we ons eerst met hem ver zoend hebben. De theoloog K. Rahner heeft eens geschreven dat de staan- baar over het gast maal van het eeuwig leven". Samen eten versterkt de band met elkaar. Als er in onze gezinnen niet meer samen gegeten wordt, dan valt het gezin uit elkaar en horen de leden alleen nog maar als los zand bij elkaar met alle eventuele gevol gen van dien. Daarom, wie zijn gezin graag bij elkaar houdt, zal steeds weer mogelijkheden creëren om gezellig samen te zijn en een goede manier is en blijft toch vooral het samen aan tafel gaan. J. vande Mee, pr. Herinner jij je de katholieke Jongerendag van 1995 nog? Een bomvol programma met het succes nummer van Aad Peters, Adrian Snell en mgr. Boccardo en natuur lijk de ruim 1500 bezoekers! Mede dankzij jouw inzet hebben weer zoveel jongeren dichter bij Christus kunnen brengen. Ook dit jaar zijn we al met een grote groep jongeren maanden actief voor een aantrekkelijk pro gramma voor de komende jongeren dag. We lichten alvast een tipje van de sluier op: Het thema "Kom Zie"uit het Johannesevangelie sluit aan bij het thema van de Wereldjongerendag volgend jaar in Parijs. De komende Katholieke Jongerendag (2 november Den Bosch, staat in het teken van deze WJD en geldt als de voorbereiding op dit enorme evenement! Spreker is mgr. Lescrauwaet. de muziek komt van Rod Favier, de KGB en Herbert Celis, er is een uitgebreid tiener-, studenten en parijsprogram ma en het Kruis van het Heilig Jaar wordt speciaal voor onze jongeren dag overgevlogen uit Frankrijk. Kortom, zat zinnigs te doen. Om je enthousiast te houden èn om je inzet een nieuwe impuls te geven organiseren we op: Zaterdag 14 september a.s., 14.00 uur. Keistraat 9, Utrecht een bezinnen de voorbereidingsmiddag. Met stil te. gebed, een viering, gezelligheid èn nieuwe promotie-ideeën vragen Lourdeswerk Nationale Bedevaarten organiseert een bedevaart voor kin deren naar Lourdes. Deze is per trein vanaf Station Roosendaal. Het zal zijn van 12 t/m/ 19 oktober 1996. Zie ook affiche achter in de kerk. De afdeling Venray wil een beperkt aan tal kinderen gratis mee laten gaan..Hebt u een ziek kind of kent in uw omgeving iemand die in aan merking komt. Geef het dan op of vraag meer informatie bij: P. Willemse, Eisenhouwerstraat 11. 5801 XD Venray. Opgave graag vóór 1 september!! Bereikbaarheid van de geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direkt bereik baar is. kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN we ook dit jaar om jouw inzet voor de komende Katholieke Jongerendag. Help ons en de jonge ren in je eigen omgeving op weg in geloof! We rekenen op je komst en je neemt natuurlijk je vriend(in)n)en mee Marcel Barendse Tom Dirks, tel. 073 - 6567786. In Sevenum wordt van 7 t/m 15 september een roepingenweek geor ganiseerd: bid-dagen voor roepin gen tot het priesterschap en het reli gieuze leven. Iedere dag zal er een H. Mis worden gevierd waarin een overweging over dit thema wordt gehouden. Pastoor van Dommelen geeft daarmee extra gelegenheid om antwoord te geven op Jezus vraag "Bidt de Heer om arbeiders voor de oogst Het programma voor de beide week-einden luidt: Zaterdag 7 september 19.00 u - voorganger mgr. Ernst. Zondag 8 september 10.30 u - pre dikant Dr. V.d. Vloet van de bis schoppelijke Kairos - opleiding. Zaterdag 14 september 19.00 u - voorganger mgr. Lescrauwaet. Zondag 15 september 10.30 u - voorganger mgr. Wiertz. Jong en oud is welkom; priester - zijn is de moeite waard - weet ik uit eigen ervaring - dus waarom zou je dat jezelf of je zoon niet gunnen. Denk erover, bid, en misschien toch eens naar Sevenum Inlichtingen over de andere dagen bij ondergetekende of bij de pastoor te Sevenum; tel. 077-4671276. Van harte aanbevolen! J. Coenen, deken. Gingen ons door de Dood voor naar het eeuwig Vaderhuis; Maria de Jongste-van Rooy 73 jaar; Grada Truyen-van Gerven 91 jaar; Lien Philipsen 79 jaar; Marie Hanssen-Verhofstad 83 jaar; Rie Janssen van der Kaay 77 jaar; Jacques Dierx 65 jaar; Mies Goossens-Janssen 67 jaar. Wij geloven in een God die hart voor ons heeft, die kiest voor ons, die aan onze menselijke kant staat. Wij geloven in de verrijzenis van ons lichaam en het eeuwig leven. Een hele troost, zowel voor de ster venden als voor wie achter blijven. En omdat God hart voor ons heeft, is Hij ons ook nabij in ons verdriet, troost ons en sterkt ons daarin. Daarnaast inspireert Hij mensen die ons onbaatzuchtig bijstaan in ons verdriet, mensen die ons helpen het gewone leven weer op te pakken. Bidden we met de woorden uit het Evangelie: "Heer, ik geloof; kom mijn ongeloof te hulp Werden door het Doopsel kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap Marco Schaeffers - Joey en Noëlla de Koning - Jurian Schoenmakers - Marvin Mommen - Rianne Arts - Roos Gorree - Charèl Janssen - Johannes Bosman - Daan Schuurmans - Jord de Keijzer - Floor Manders. Het doopsel is niet alleen een mooie rite om het leven te vieren; het is een gave èn een opgave. Door het doopsel worden we kind van God; we spreken Hem aan als Vader (Onze Vaderen God is ons heel ons leven nabij. Tegelijk worden we lid van de Kerkgemeenschap: de groep mensen die rond Jezus verza meld zijn, een zorg- en liefdesge meenschap. Dal is de gave. De opgave bestaat erin dat de kinderen God leren kennen en liefhebben een taak voor de (peet-) ouders op de eerste plaats. Daarbij leren de kinderen ook hoe ze lid horen te zijn van die geloofsgemeenschap: en beiden hebben alles te maken met het volgen van Jezus Christus. Moeilijk Soms. omdat we ons eigen egoïsme moeten leren over winnen. En dat zal wel een heel leven duren Maar... de moeite waard! Niet voor niets "Evangelie genoemd, d.w.z. "Goed Nieuws, Blijde Boodschap". En daarom aan kinderen èn (peet-) ouders: Proficiat!

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9