Wij willen duidelijk maken dat we er zijn" Venrayse horeca zet groot feest op Alles rustig aan het wielerfront Venray maakt zich op voor komst Ronde van Nederland Programma Ronde van Nederland "Meedoen aan Olympische Spelen is grootste droom" jinafc, PEEL EN MAAS Donderdag 29 augustus 1996 - Pagina 7 Compliment voor veiligheid parcours De landelijke organisatie van de Ronde van Nederland is zeer te spreken over de inspanningen die in Venray worden verricht om het wielerparcours zo veilig mogelijk te maken voor de 120 profrenners, die vrijdag 30 augustus in Venray finishen in de voorlaatste etappe in de Ronde van Nederland 1996. Het Comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland kreeg hier voor tijdens de landelijke pers conferentie op donderdag 22 augustus jl. een compliment. Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de organisatie van het wielerspektakel in Venray. Sponsor Maessen BV legt de laatste hand aan het parcours door diverse kat- tenruggen en vluchtheuvel geheel of gedeeltelijk te verwijderen. Het comité geeft de laatste instructie aan alle betrokkenen en ook de Venrayse horeca maakt zich klaar voor een groot feest. Vanaf vrijdagmiddag 30 augustus tot en met zondagavond 1 september slaat het centrum van i Venray geheel op zijn kop met sport, muziek en spektakel. 120 PROFRENNERS In totaal nemen 120 profrenners deel aan de Ronde van Nederland 1996. Onder hen zijn de favorieten uil de Tour de France zoals Ullrich, topsprinters als Blijlevens, Ludwig en Baldato en de winnaar van de Ronde van Nederland 1995. Jelle Nijdam. De ploeg van Marco Pantani, Carrera heeft zich terugge trokken. Hij wordt vervangen door de MX-Onda-ploeg met de Nederlanders Tom Cordes en Marcel Wüst. FESTIVITEITEN Op vrijdagmiddag barst het feest los rond de Ronde van Nederland. Op de Grote Markt start om 13.30 uur het showprogramma van de Ronde van Nederland met o.a. Tatjana. Arie Ribbens en presentator Hans Versnel. Ook de Venrayse horeca doet mee om het centrum van Venray een weekend lang te laten swingen (zie elders in dit blad). RANK XEROX 99 Overste Janssen over inzet GGW De Peel bij evenementen Afgelopen weekeinde was Groep Geleide Wapens De Peel (GGW De Peel) nauw betrokken bij de organisatie van de Fly Drive Classic show. Morgen, vrij dag, is GGW De Peel weer present bij de Ronde van Nederland en zaterdag worden in Overloon bij het Oorlogsmuseum de diverse geleide wapens gedemonstreerd. GGW De Peel timmert aan de weg. Overste Janssen ziet GGW De Peel dan ook als een modern bedrijf dat zich profileert in de regio. Als morgen het peloton wielren ners over Venrays wegen raast, zijn er ruim zestig medewerkers van GGW De Peel aktief in Venray. Zij zorgen mede voor de afzetting van het parcours en zijn direct inzetbaar voor alle denkbare hand- en span diensten. Bovendien verzorgen zij twee verbindingsnelten voor par- coursbeveiliging en de werkploe gen. Ook de inrichting van de mobiele commandopost voor de regionale politie is in handen van de GGW. GGW De Peel is dan ook een van de hoofdsponsoren van "Venray etappeplaats Ronde van Nederland". "Sponsor?" zo vragen velen zich af. "Inderdaad" stelt Overste Janssen. "Wij sponsoren in natura. stellen mensen en diensten ter beschikking voor evenementen etc. Afgelopen weekeinde zijn er, inclu sief politie en marechauseeperso- neel. 250 mensen ingezet voor de Fly Drive Classic Show." INTERAKTEREN Het naar buiten treden van de GGW is indirect het gevolg van de politieke ontspanning. "De GGW heeft behalve een operationele taak. ook een pr laak. Wij zijn een modern bedrijf en als jong onder deel van de luchtmacht willen we duidelijk maken dat we er zijn. Als je hier zit moet je ook aktief in de regio meedoen en niet aan aktivitei- ten onttrekken." "Interakteren" noemt Janssen dal met een modern woord. Verder geeft Janssen aan dat De Peel als bedrijf personeel nodig heeft, zeker nu de dienstplicht is afgeschaft. "Het liefst werken we met mensen uit de regio. Daar moeten we ons aan bekend maken. Tijdens de Fly Drive Classic Show hadden we ook een infostand. Die is zeer druk bezocht geweest". Verder leeft binnen Defensie de gedachte om de uitstraling van de Krijgsmacht zo goed mogelijk te laten zijn. De zienswijze van een verouderde stugge niet flexibele organisatie gaat niet meer op. Zeker niet voor GGW De Peel. "GGW De Peel is een zeer flexi bele groep die in zeer korte tijd kan inspelen op situaties. Vorig jaar met hel hoog water hadden we binnen 48 uur alles gereed om duizend mensen uit evacuatiegebieden op te kunnen vangen. Er hoefde geen gebruik van gemaakt te worden maar het was er wel." OEFENING Janssen ziet dan met name de Fly Drive Classic show als een oefe- Showprogramma met o.a. Tatjana en Arie Ribbens. Presentatie Hans Versnel 13.30-15.30 uurGrote Markt Bigband Blue Notes 14.00-15.30 uurplein De Bleek Joekskapel Noeet Tuus 15.30-17.30 uurRaadhuisstraat Schminken kinderen 15.00-19.00 uurGrote Markt Straathoek-zangduo 17.00-19.30 uurPassage/Grotestraat Band Flavour 17.00-19.30 uurGrote Markt Band Blue Notes 17.00-19.30 uurSchouwburgplein Joekskapel Zuutjes An 17.00-21.00 uurCentrumcircuit Joekskapel Plaarzek 17.00-21.00 uurCentrumcircuit Joekskapel Blaos um Op 17.00-21.00 uurplein De Bleek Zanggroep Octelnog 18.00-21.00 uurCentrumcircuit Acrotumen St. Christoffel 17.00-21.00 uurGrote Markt en Schouwburgplein Demonstraties Judovereniging Venray 18.00-20.00 uurGrote Markt Karaoke-/Lightshow 19.30-21.30 uurSchouwburgplein Live-reportage Omroep Venray 14.00-22.00 uurSchouwburgplein Verwachte aankomst eerste doorkomst rond 15.30 uur. Finish tussen 16.00 en 16.30 uur Perssoneel van GGW De Pee! worden regelmatig ingezet bij eve nementen in de regio ning. "Hier was sprake van samen werking tussen diverse instanties zoals gemeenten, diverse politiere gio's, en de Rotaryclubs uit Brabant. Een geslaagde samenwerking waar ook een leereffect voor iedereen aan vast zit. Zo worden 'er afspraken gemaakt welke burgemeester bij calamiteiten de leiding heeft, omdat GGW op Venrays als op Bakels grondgebied ligt. Tijdens de dag hebben we ons constant op de hoog te gehouden van de veranderende situatie om zo bij eventuele calami teiten in te kunnen grijpen. In het hele scenario dat was gemaakt waren ook alle mogelijke calamitei ten met daarvoor de oplossingen opgenomen." aldus Janssen. Er was zelfs gedacht aan de mogelijkheid dat de GGW voor een operationele taak moest worden ingezet. "Dan moet op dat moment de ernst van de situatie bekeken worden". NIET ALLES De civiele inzet van de GGW kent wel haar grenzen. Indien er sprake is van commerciële activiteiten dan zal de GGW minder snel hierop inspringen. Bovendien zullen de organisatoren dan op een factuur van het Rijk moeten rekenen. Wel zal GGW De Peel ook op lan gere termijn "beschikbaar zijn" voor evenementen. "Dat is ook het gevolg van onze plaats in de regio. Maar onze operationele taak blijft voorop slaan". Op vrijdag 30, zaterdag 3»i augus tus en zondag I september staat het centrum van Venray op z'n kop. Een aantal Venrayse horeca-onderne- mers gaan samen aan de slag om een groot feest te organiseren. Zoals iedereen weet is op vrijdagmiddag Venray de etappeplaats van de Ronde van Nederland met de nodige activiteiten op allerlei locaties, zo ook op de Grote Markt. Tegen de avond loopt het programma van de organisatie van de Ronde van Nederland ten einde. Comité-voorzitter J. Verhoeven is tevreden mens Het afdoeningslijstje van Jan Verhoeven, voorzitter van het Venrayse comité dat de aan komst van de vierde etappe van de Ronde van Nederland in goede banen moeten leiden, ziet er leeg uit. De meeste punten komen pas na 30 augustus, de dag dat Venray uit z'n dak gaat uit, aan de orde. Een goed teken, vindt de aanne mer in ruste. "Het is heel rustig. De voorbereidingen zijn voor 99,9% rond. We zijn vroeg begonnen en hebben de zaak constructief opgezet. Daar plukken we nu de vruchten van. Alles loopt, we zijn eigen lijk heel tevreden". Tevreden over de gang van zaken tot nu toe. De samenwerking tussen organisatie, de gemeente en de pro vincie en het enthousiasme waar mee het bedrijfsleven de zaak heeft opgepakt. Drukkers die samenwer ken. vormgevers en tekstschrijvers die hetzelfde doen. Zelfs de horeca heeft de handen ineen geslagen om vrijdag gezellige terrassen en een aantrekkelijk programma neer te zetten. En dan nog de vele vrijwilli gers die maanden in de diverse com missies in de weer zijn geweest of vrijdag hand- en spandiensten ver richten. Allemaal voor dat ene doel: de promotie van Venray. Want Venray etappeplaats in de Ronde van Nederland is niet het hoofddoel van het comité. "Promotie van Venray is het doel en de Ronde is daarvoor een uitstekend middel", zegt Verhoeven TWEE TON Om dat doel te bereiken is samen werken een eerste vereiste. Maar je kan samenwerken watje wil, er zal geld op tafel moeten komen voordat je een dergelijk evenement van de grond krijgt. Geld om ervoor te zor gen dat de commerciële karavaan van profrenners en reclamemakers überhaupt naar Venray komt. En dan nog geld om die aankomst op de Raadhuisstraat veilig en gezellig te laten verlopen: Dat kost een lieve cent. Jan Verhoeven legt de begro ting op tafel: twee ton bedragen de uitgaven en dat bedrag moest dus ook binnenkomen wilde het alle maal doorgaan zoals de organisatie had gepland. Tot op heden is de comitévoorzit ter tevreden over de financiële kant van de zaak. Het bedrijfsleven bracht een ton bijeen, waarvan acht tien mille via hoofdsponsor Inalfa. De provincie zegde 15.000 gulden, de gemeente 5.000 gulden toe. Samen met de giften in natura is de begroting op een kleine 25.000 gul den na rond. En in dat bedrag zitten de uren die ambtenaren van de gemeente maken, ook een onderdeel van de gemeentelijke sponsoring. "Het enige wat nog kan tegenvallen is dat het verwijderen en opbouwen van de vluchtheuvels en druppels duurder uitvalt dan voorzien", zegt Verhoeven. Ook dat werk is in prin cipe gesponsord, maar tot een bepaald bedrag. PEELHAM Het sponsorende bedrijfsleven krijgt uiteraard iets i.erug voor hun ondersteuning van het evenement. De sponsors worden vrijdag ont haald op culinaire specialiteiten uit Venray en peptalk ui't Den Haag. In de schouwburg vindt de eerste uit gave van de Venray L.unch plaats: de sponsors en hun gasten krijgen kaas uit Veulen en maken de introductie van de heuse Peelham mee. Een kwaliteitsproduct van eigen bodem. Topambtenaar Bemer zorgt voor voedsel voor de geest als hij iets vertelt over de ontwikkelingskansen voor de regio in de komende jaren. Bemer weet waarover hij praat. Hij is plaatsvervangend directeur-gene raal voor Economische Structuur op het ministerie van Economische Zaken en bovendien commissaris van de Limburgse ontwikkelings bank LIOF. Bemer is verklaard voorstander van de zogenaamde corridor-gedachte. Deze corridor loopt op de kaart van Nederland van de Randstad via Einhoven in zuidoostelijke richting naar het Roergebied. Door de corridor lopen diverse verkeersaders en in de visie van een aantal planolo gen en economen is dit gebied een uitstekende vestigingsplaats voor bedrijven. Regionale 'cap tains of industry' doen ook een duit in het zakje. En verder: elkaar ontmoeten en contacten leggen onder het motto 'wie weet wat er van komt'. "We hopen het bedrijfsleven een waardevolle middag te bezor gen", zegt Jan Verhoeven. DOORGAAN En hel weer natuurlijk. Dat ziet er na de eerste dag van de Ronde niet al te betrouwbaar meer uit. Desondanks rekent de organisatie op tien- tot twintigduizend bezoe kers. Die mogen allemaal gratis kij ken naar de profrenners, die drie keer voorbij komen scheuren. Voor het Comité leveren de toeschouwers niet rechtstreeks geld op. Wel gezel ligheid, mooie plaatjes en het bewijs dat wielrennen mensen trekt. Jan Verhoeven hoopt ook voor de hore ca op een laatste zomerse stuiptrek king. Als de tevredenheid ook na 30 augustus aanhoudt zit het er dik in dat de Ronde van Nederland in 1997 eveneens Venray aandoet. De bedoeling is om het jaar daarna de tijdrit in en rond Venray te houden. Dat betekent dat er zo'n beetje de hele dag activiteiten zijn. "Het enthousiasme is er bij veel mensen, de intentie om door te gaan ook", weet Verhoeven. "Als het publiek tevreden is, de gemeente, de spon sors en de organisatie van de Ronde, dan wil ik het wel weer proberen", besluit hij. Als dat gebeurt wordt het startschot voor de organisatie alweer in oktober gegeven. Vrijdag 11 oktober staat een evaluatie voor sponsors en medewerkers gepland in de burgerzaal van het gemeente huis. Een voorschot op volgend jaar heeft het Venrayse comité alvast genomen: tijdens de presentatie van de ronde, vorige week in de Amsterdam Arena, hebben de comité's van de drie Limburgse etappeplaatsen, Venray, Roermond en Landgraaf, afgesproken in 1997 te gaan samenwerken op het gebied van reclame en promotie. Goed voorbeeld doet volgen. Morgen, vrijdag 30 augustus gaat Venray uit zijn dak, aldus het plaat selijk comité van "Venray etappe plaats Ronde van Nederland". Het wielerpeloton raast dan door Venrays straten met de finish voor het gemeentehuis. De tijd dat Peter Winnen als enige Venraynaar mee- pedaleerde in het peloton ligt al enige jaren achter ons. Toch is er hieuw wielertalent in Venray. Diverse Venrayse jongeren rijden momenteel bij RTC Buitenlust in Helmond. Een van hen is Michel Jeucken. Hij richt zich met name op het baangebeuren en is daar rede lijk succesvol. Michel Jeucken 17) zit al tien jaar op de renfiets. Niet zo verwonderlijk want vader Chris heeft een eigen rij - wielbedrijf en was in het verleden ook aktief renner. "Ik wilde een renfiets hebben. Dat kon, zei vader toen, maar dan moest ik wel aan wedstrijden gaan doen". Ook zijn zus Monique heeft diverse jaren op de llets gezeten maar is daar vorig jaar mee gestopt. Na het eerste jaar stapte Michel Jeucken over naar Buitenlust in Helmond. "Dat betekende twee keer in de week trainen in Helmond. Door heen en terug te fietsen maakte ik al meteen de nodige kilometers". BAAN Dat aantal kilometers is inmiddels opgelopen tot ruim 250 kilometer in de weck. Naast de trainingen in Helmond doet de 2e ju ars junior veel zelf. "Veel intervaltrainingen en fiet- Venrays wielertalent richt zich op baan sen achter de derny van vader om tempo te maken". Voor het seizoen begint heeft Michel Jeucken al onge veer 1000 kilometer training erop zit ten. 's Winters traint hij op overdekte banen in België en Duitsland. In het seizoen zijn er bovendien wedstrijden in het weekeinde. Door zijn lichaamsbouw legt Michel Jeucken zich de laatste jaren meer toe op het baanrennen. De weg wedstrijden zijn belangrijk voor de kilometers maar door zijn lichaams bouw ligt de baan hem meer. "Mijn bouw is geschikt voor het kortere explosievere werk. Ik leg mij dan ook toe op de sprint en de kilometer tijd rit." SUCCES De resultaten op de baan zijn goed. Als tweedejaar junior rijdt hij nu al regelmatig mee met de amateurs. "Die zijn gemiddeld 4 tot 5 jaar ouder en dus verder ontwikkeld maar ik kan goed met hen mee." Dat heeft zich o.a. vertaald in een tweede plaats tijdens het regiokampioenschap in Alkmaar. Bij het NK dit jaar werd hij 4e op de sprint en 6e in de kilometer tijdrit. "En er zit nog progressie in. Veel van mijn leeftijdsgenoten doen nu al aan fitness als wintertraining. Ik nog niet. Ik begin daarmee als mijn lichaam volgroeid is." Over de toekomst is Michel Jeucken kort maar krachtig. "Een Nederlands kampioenschap zal wel een keer gebeuren. Mijn grootste droom is meedoen aan de Olympische Spelen bij de baanwedstrijden. Dan ben je er echt". Dat vergt echter de nodige trai ningsuren die de komende jaren alleen maar uitgebouwd moeten worden. Michel Jeucken heeft het er voor over en weel zich gesteund door zijn vader, die bij al de wedstrijden langs de kant staat. Michel Jeucken in tikt ie tijdens de kilometer tijdrit in Alkmaar, eind juni. De horeca-ondernemers van 't Upke, De Zwaan. Quirijn. Zowyzo en Bakkerij Pijpers vullen samen 's avonds de activiteiten in op de Grote Markt. Zo zal er vanaf 21.00 uur voor u optreden vanaf een podium, de uit vijf muzikanten bestaande country-formalie Silver Heart, die met hun breed repertoire voor ieder een de nodige afwisseling en her kenbaarheid zal brengen, waar vaak de dansbaarheid voorop staat. Zo brengen zij onder andere moderne country van artiesten zoals The Desert Rose Band. Alabama, Garth Brooks en vele anderen maar ook ballads, bijvoorbeeld Bleu Bayou en Somewhere Between. Maar natuur lijk zorgen zij ook voor de gezellige meezingers zoals Take me home countryroads. If I said you have a beautiful body en nog veel meer. Deze avond wordt zelfs nog meer aangekleed door western danseres sen uil de regio. Dit alles met de nodige gezellige terrassen met een natje en een droogje vindt u op de Grote Markt. HET GROTE 'HEHU POKOZOBO-FEEST Op het Schouwburgplein is er drie dagen feest, opgezet door zes Venrayse horeca-ondernemers van te weten De Heeren van Aemstel. Hulsman, 't Podium, de Koets, Zowyzo en de Bonte Koe. Na een lange tijd van organiseren is het zestal er in geslaagd om een week eind neer te zetten waar nog lang over nagepraat zal worden met FEESTEN als basis. Zo is er voor namelijk gezocht naar bands en artiesten die ervoor kunnen zorgen dat het plein uit z'n dak gaat. Zo komt er op vrijdagavond 30 augustus, vanaf 21.00 uur een Heerlense negen-mans/vrouw-for- matie die zichzelf aankondigt als een 'knotsgekke, geflipte, super enthousiaste, pop-, feest-, studen ten-, partyband' oftewel Volumia. Deze band heeft een cd-album gemaakt, genaamd 'mooi. mooi, mooi' met daarop de hits Mooi, Corpsballen en natuurlijk Swing low. Ze hebben ook al een eigen fanclub waar na vrijdagavond half Venray lid van gaat worden. Dit wordt dus een groot feest. Zaterdagmiddag 31 augustus wordt er op het Schouwburgplein een Sumo-worsteltoernooi georga niseerd en gepresenteerd door een bekende Venraynaar. Aan dit lach- spektakel kan natuurlijk iedereen meedoen. Je krijgt dan een pak aan en wordt opgeblazen tot.je ongeveer rond bent en dan ga je de strijd aan met je tegenstander. Leuk om naar te kijken, maar zeker zo leuk om mee te doen. Kom dus en schrijf je ter plekke in en win een mooie prijs. 's Avonds gaan we natuurlijk weer op de feesttoer met de hele avond het humoresk dansorkest De Goudreinetten met de bekendste meezingers en alles wat een feest nodig heeft. Zij worden twee keer op die avond afgewisseld door bekende artiesten. De eerste die het overneemt is Jacques Herb die natuurlijk iedereen nog kent van zijn nummer uit 1971 Manuela. dat toen tertijd maar liefst 23 weken lang op nummer I stond in de Nederlandse hitlijsten. Maar ook de hit Een man mag niet huilen was een klapper uit die tijd van Jacques. Iedereen die nog een keer met deze nummers mee wil zingen mag dit niet missen. De Goudreinetten worden ook nog een keer afgelost en nu door Bertus Staigerpaip. die even Venray op z'n kop komt zetten met zijn hits Wij zijn de jongens uit de bouw en Ik zat effe nie op te letten. Maar de grootste hit was het nummer dat hij gemaakt heeft op het nummer van Prince. Kiss. Alleen Bertus noemde hem Rits. Hij scoorde in 1988 hoog met dit nummer. Op zondag I september komt vanaf 15.00 uur de Zomertruck van Radio Noordzee naar Venray. Radio Noordzee is natuurlijk bekend van alleen maar Nederlandse artiesten. Zo zullen deze middag ook drie bekende artiesten met deze truck naar Venray komen en een complete show weggeven. Wie die artiesten zijn blijft nog even een verrassing maar gezellig wordt het, dat is zeker. De bar op dit plein gaat elke dag al om 14.00 uur open, dus als het weer een beetje meezit dan kun je jezelf de hele dag op het Schouwburgplein vermaken. Naar huis hoeft niet, want een aantal cate ring- en snackbedrijven zullen zor gen dat er voldoende en afwisselend eten te koop zal zijn. Natuurlijk is op beide pleinen de entree gratis! Reden genoeg dus om naar het centrum van Venray te komen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7