C 1 Ouderen houden vast aan centrale accommodatie Eerste kunstwerken in Venray Kunstproject rondom opening autosnelweg Provincie knapt Middenpeelweg in kern Ysselsteyn op Toch geen achterontsluiting NS-station in Oostrum Majoor Bosshardt spreekt in Venray Cheque voor De Schakel Huursubisdielij n succesvol 3 Politie Basiseenheid Venray aangerand PEEL EN MAAS Donderdag 29 augustus 1996 - Pagina 5 Maandag beginnen werkzaamheden Maandag 2 september starten wegenbouwers in opdracht van de provincie met de verbetering van de Middenpeelweg in de kom van Ysselsteyn. Het werk gaat twaalf weken duren. Gedurende die periode is slechts één rijstrook beschikbaar. Het verkeer wordt met verkeerslichten geregeld. De Middenpeelweg (N277) krijgt over een lengte van 700 meter een nieuwe aslaltlaag. Ook het wegdek van de naastgelegen fietspaden wordt opnieuw aangelegd en er wor den trottoirbanden hersteld. De Ysselsteynseweg en de Heidsepeelweg worden bij de krui sing met de N277 verbreed. Daardoor kunnen vrachtwagens gemakkelijker deze wegen in- en uitrijden. De Heidsepeelweg wordt veelvuldig gebruikt door vrachtau to's die van de Boerenbond komen of er heen gaan. Langs de Ysselsteynseweg bevindt zich onder andere een aantal Houbensteyn- bedrijven. Om de snelheid van het verkeer dat door Ysselsteyn rijdt te remmen worden aan het begin van de bebouwde kom vluchtheuvels geplaatst. Ter hoogte van de heuvels krijgt de weg bovendien een krom ming. waardoor het verkeer trager dc kom binnenkomt. Die maatrege len moeten het voor voetgangers veiliger maken om de drukke weg overle steken. Het werk aan dit gedeelte van de Middenpeelweg kost ongeveer één miljoen gulden. De Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) maakt van de gelegenheid gebruik om gelijktijdig oude waterleidingen die in de bebouwde kom langs de weg liggen te vervangen. Foutje wethouder Driessen Er komt toch geen achteront sluiting van het NS-station in Oostrum. B. en w. hebben hiertoe dinsdag besloten. De grond, onge veer 85 m2, kan nu verkocht wor den. In juli vorig jaar namen b. en w. al een soortgelijk besluit. De commissie Openbare Werken was in haar vergadering van 6 septem ber d.a.v. van mening dat een ach terontsluiting niet definitief uitge sloten moest worden. Wethouder Driessen had diezelfde dag al ech ter brieven laten versturen aan de omwonenden, om hen in te lichten dat de grond te koop was. Die voorbarige opdracht van de wethouder speelt een niet onbelang rijke rol in het huidige besluit. In die brief stond aangegeven dat de ont sluiting niet door zou gaan en dat over de verkoop van grond door de gemeente contact op zou worden genomen. Beide eigenaren hebben vervolgens te kennen gegeven de grond voor het bedrag van 50.- per m2 te willen kopen. Door deze situatie is het voor de gemeente moeilijk om dit aanbod terug te draaien. Bij een eventuele procedure door de aspirant kopers, indien de gemeente terugkomt op haar besluit, zijn deze bewoners niet kansloos. Die bewoners kunnen de grond overigens alleen als tuin gebruiken. Bebouwing is volgens het bestem mingsplan niet toegestaan, zodat ontsluiting van het NS station in de toekomst toch tot de mogelijkheden behoort. Om deze redenen, en omdat in KEERpunl is aangegeven dat de gemeente zo veel mogelijk onrenda bele grondstukken moet verkopen, hebben b. en w. besloten om haar eerder ingenomen standpunt te handhaven en tot verkoop over te gaan. De commissie Openbare Werken wordt volgende week gevraagd in te stemmen met het voorstel. Op dinsdag 3 september zal 'luite nant-kolonel Alida Bosshardt. bij velen bekend als 'de majoor van het Leger des Heils', een lezing houden voor de leden van het Katholiek Vrouwen Gilde Venray. Ook andere belangstellenden zijn op deze avond welkom. Deze avond begint met een viering want hel is de start van het nieuwe verenigingsjaar van het KVG en deze begint om 19.30 uur in de zaal van Beukenrode. Beukenlaan I. Majoor Bosshardt spreekt op deze avond over haar leven en werk in dienst van al die mensen die haar hulp z.o nodig hebben, zoals prosti tuees, drugsverslaafden, daklozen, ex-gevangenen en aidspatiënten. Ook al heeft majoor Bosshardt afscheid genomen van het Goodwillcenlrum van het Leger des Heils, al besloot ze het wat rustiger aan te gaan doen. toch is zij nog steeds zeer actief en bezoekt veel mensen en houdt geregeld lezingen. Mevrouw Bosshardt is een boei ende spreekster en daarom verwach ten wij op deze avond een grote opkomst. Voor informatie kunt u bellen met de secretaresse van hel KVG mevr. W. Smeets. tel. 582935. Tip van de week Autodiefstal Gebleken is dat het vrijwel onmogelijk is om autodiefstal te voorkomen. Toch zijn er wel enkele manieren om het de dief lastig te maken. Om te beginnen kunt u rekening houden met de plaats waar u de auto parkeert of stalt. Zet uw auto in het zicht. Verslop hem niet. Heeft u een garage, zet de auto daarin. Neem die moeite. De mogelijkheid bestaat om uw kenteken in de ruiten van de auto te laten graveren. Dc autodief zal dan alle ruiten moeten vervangen om die auto met een ander kenteken te kunnen verkopen. Voorts zijn er diverse sloten in de handel, die bijvoorbeeld het stuur, de pedalen en de handrem blokkeren. Tegenwoordig zijn er zeer geavanceerde beveiligingssystemen in de han del. Te noemen valt het startblokkeringssysteem. Een dergelijk systeem gecombineerd met een alarm is vrijwel perfect. Neem eens contact op met uw garage. Laat u goed adviseren en neem een deugdelijk en betrouwbaar beveiligingssysteem. Het kan u een hoop sores besparen. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leun se weg 4 Postbus 525 5800 AM Venray ^Telefoon: 0478-5311117 Vorige ^week donderdagavond omstreeks 18.30 uur werd een 15- jarig meisje met geweld vanaf het Kerkpad in de struiken tussen de Eindstraat en het Kerkpad getrok ken. Een onbekende man probeerde haar onzedelijk te betasten. Gelukkig voor het meisje zag zij kans te ontsnappen. De politie heeft deze zaak ernstig opgenomen. Het meisje kon wel een signale- .ment van de overvaller geven, maar het is de politie nog niet gelukt de man te achterhalen. Daarom doet zij een dringend beroep op personen die rond dat tijdstip (donderdag avond) iets verdachts hebben gezien of andere informatie kunnen geven. Het signalement van de man is: I leeftijd tussen 20 en 25 jaar, lengte ongeveer 1.90 meter, normaal pos tuur en kort donker haar. De man heeft vermoedelijk een snor en stop- pelbaard. Hij was gekleed in een spijkerbroek en had een effen gekleurd gelaat. Het is niet bekend of de man over een vervoermiddel beschikte. Brommer raakte fiets Donderdagmiddag omstreeks 17.00 uur haalde een bromfiets, bestuurd door een 17-jarige inwoner van Overloon op het fietspad naast de Albionstraat een voor het rijden de fietsster, een 57-jarige inwoon ster van Leunen, in. Daarbij raakte de brommer de fiets. De bestuurders verloren hun controle en kwamen ten val. De fietsster moest voor behandeling van de opgelopen ver wondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Invalidenwagen op z'n kant Vandalen hadden er blijkbaar schik in om de 'held' te spelen door zaterdagmorgen omstreeks 06.00 uur het invalidenvoertuig van een 41-jarige invalide aan de Rozemarijn op zijn kant te zetten. De daders waren in geen velden of wegen te bekennen maar moge lijk zijn er, ondanks het vroege uur, toch getuigen geweest die de poli tie op het spoor kunnen zetten. 'Spreiding niet in belang ouderen' De afdeling Venray-Kom van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) vindt verplaatsen van acti viteiten vanuit De Kemphaan naar andere (wijk)gebouwen een slechte zaak. Spreiding over ver schillende lokaliteiten in Venray is niet in het belang van de deelne mende ouderen. De KBO Venray- Kom blijft de voorkeur geven aan één centrale accommodatie bin nen de singelring. Dat meldt 'De Schakel', het infor matieblad voor ouderen in de gemeente, in het jongste nummer. In een vergadering van de Seniorenraad, het overkoepelend orgaan waarin een aantal ouderen verenigingen samenwerken, heeft KBO Venray-Kom voorgesteld een lijst met eisen samen te stellen waaraan een centrale accommodatie voor ouderen moet voldoen. Eerste eis is de ligging binnen de singels. Van belang zijn verder voldoende parkeerruimte en de bereikbaarheid, ook voor mensen die minder goed ter been zijn. Het gebouw dient geschikt te zijn voor uiteenlopende ontspanningsacitiveiten en educatie ve bijeenkomsten. Volgens KBO- Kom zou in een dergelijke accom modatie ook een ce'ntraal zorgloket. spreekuur van Thuiszorg, diëtiste en fysiotherapeut een plaats moeten krijgen. De Seniorenraad heeft zich in grote lijnen achter het voorstel van de KBO geschaard. De gemeente Venray wil naast een centrale accommodatie meer spreiding van de activiteiten voor ouderen over de wijken. Volgende week zaterdag gaat de kunstmanifestatie Slavnost voor het publiek open. Deze grootse manifestatie van Tsjechische en Slovaakse kunstenaars is een initiatief van Inalfa Industries. Dit Venrayse bedrijf viert dit jaar haar 50-jarig beslaan en doet dat o.a. met een manifestatie. Deze week zijn de diverse kunstwerken, waaronder enkele zeer grote werken, met vrachtwagens in Venray aangekomen en op hun plaats in het Odapark neergezet. In het voormalige Brouwershuis in de Leeuwstraat (langs Deloitte Touche) wordt ondertussen ingericht met schilderijen en kleinere kunstwerken uit Tsjechië en Slovakije. De openingsavond, zaterdag, omvat een programma met veel muziek. Meer hierover volgende week in ons blad. A73 vanuit een ander perspectief Heden, donderdagmiddag, opende minister Jorritsma het gedeelte van de A73 tussen Venray en Venlo. Deze gelegenheid was voor de Stichting Symbiose en de landelijke Stichting Beeldende en Audiovisuele Amateurkunst (SBA) aanleiding om hier een kunstproject aan te koppelen. Van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september zullen op drie lokaties langs de A73 de resulta ten van dit projekt onder de noe mer "Oog op A73" te zien zijn. In Venray is dat op de lokatie De Wuust nabij het tankstation. De voorbereidingen voor dit pro- jeckt lopen al meer dan drie jaar. Meer dan 600 arnateurkunslenaars zjin bij het projekt betrokken. Daarbij gaat het om film- en video makers. fotografen, radiomakers en medewerkers van lokale omroepen. De produkties weerspiegelen de stem van het volk. Mensen die door woon- en werkomstandigheden veel met de A73 te maken hebben. Alle produkties zijn. verspreid over drie lokaties, te bezichtigen. Er wordt dan ook gesproken over een audio visuele kunstmanifestatie in de open lucht met een totale lengte van ongeveer 25 kilometer. "De langste audiovisuele expositie van Nederland". DE WUUST Bij het Texaco tankstation De Wuust treft U zeven projekten aan. De onderwerpen lopen sterk uiteen. "Asfalt in Recycling is een video- produklie waarin de recycling van het oude asfalt van de weg Venray- Venlo. dat weer gebruikt werd voor de A73, in beeld wordt gebracht. Verder is er een bijzondere fotoserie rondom het voormalige tankstation nabij Horst, dat in 1994 werd afge broken. Een video-installatie over oud heidkundige bodemvondsten langs de A73 is een soort "tijdmachine" waarin verschillende opnames te zien zijn. Een kijkje in de grond dus. "Bewegwijzering" is een videopro- duktie die U kunt zien in een auto bioscoop en handelt over het ontbre ken van bewegwijzering. "Levensweg" en "Bestemmingen" zijn twee fotoseries die handelen over respectievelijk een trouwrepor tage over de A73 in aanleg en over reizigers, hun reisattributen en bestemmingen. HORST EN VENLO Naast De Wuust is de expositie ook gelokaliseerd in Horst nabij het voorlichtingscentrum van Rijkswaterstaat (afslag Horst- Noord) en onder de Zuiderbrug in Venlo. Daar is een aparte openlucht- bioscoop ingericht waar videopro jecties in grootbeeld worden gepre senteerd. Onderwerp van andere projekten zijn de keramische indus trie in Tegelen en de Steenfabriek in Tegelen en de aanleg van de Zuiderbrug. Verder staan er drie houten torens vanwaar men door een speciaal kader een specifiek panorama kan zien. De torens zijn "gevuld" met geluid en heten "klankstoeien. Bijzonder in Horst is het gelui- denbos rondom de Kasteelse Bossen. Verder is daar een grote ver zameling te bezichtigen van fotoma teriaal, vervaardied door foto-ama teurs uit de regio. Ook hier zijn diverse film- en videoprodukties te zien. BUS Tussen de diverse lokaties rijden bussen. In die bussen zijn ook nog video- en fotoprodukties te zien. In een van de bussen is o.a. werk van de Venrayse persfotograaf Gé Hirdes, die ook opdrachten voor dit weekblad uitvoert. De toegang tot alle lokaties is gra tis. Bij elke lokatie krijgt men bovendien informatie over het totale project en zijn gratis tickets voor de bussen te krijgen. Op vrijdag 30 augustus zijn de lokaties Horst en De Wuust van 20.00 tot 24.Q0 uur geopend. De lokatie Venlo is pas na de officiële opening, vanaf 22.00 tot 24.00 uur open. Öp zaterdag en zondag zijn alle lokaties geopend van I 1.00 tot 24.00 uur. Overigens zal vrijdag avond tussen 19.30 en 20.00 uur in het programma "Van Gewest tot Gewest" aandacht aan "Oog op A73." worden besteed. Deze telefooncel nabij het tank station aan De Wuust speelt bij Oog op A73 geen onbelangrijke rol Rabobank Zevenrode heeft afgelopen dinsdag haar steun laten blijken voor de renovatie van het verenigingsgebouw De Schakel in Leunen. Directeur Bens kon aan de voorzitter van de Stichting De Schakel, dhr. Clermonts, een cheque van ƒ3.500,- overhandigen als bijdra ge in de renovatiekosten. De che que is een schenking van de bank. In De Schakel zijn de scouting Don Bosco. de Biljartvereniging voor Ouderen uit Leunen en peuter speelzaal 't Ukkenest vertegenwoor digd. De stichting heeft onlangs het gebouw overgenomen voor de gemeente en zorgt zelf voor de reno vatie. Door veel zelfwerkzaamheid weet men de kosten te drukken maar donaties zijn nog steeds welkom om de begroting sluitend te krijgen. De geplande opening van De Schakel is 26 april 1997. In de maand augustus heeft de Hulpdienst van de SP een speciale huursubsidielijn geopend voor men sen die (nog) geen huursubsidie hebben aangevraagd. Op dit telefo nisch spreekuur wordt gebruik gemaakt van een speciaal computer programma waarmee het recht op huursubsidie snel berekend wordt. Het spreekuur blijkt een succes. Tientallen mensen hebben inmid dels gebruik gemaakt van de service van de SP Hulpdienst. In totaal blijkt onder de bellers iets meer dan de helft geen recht op huursubsidie le hebben. Het bedrag van degenen die wél recht hadden op huursubsi die loopt in totaal op tot ruim 14.780 gulden! DE LAATSTE WEEK VAN DE HUURSUBSIDIELIJN De huursubsidielijn gaat z'n laat ste week in .Het aantal spreekuren wordt met één avond uitgebreid: naast woensdag- en donderdag avond kan men nu ook op dinsdag avond terecht. Dit om de mensen die steeds de bezettoon hoorden, ook de kans te geven gebruik te maken van de huursubsidielijn. De gegevens die de beller bij de hand moet heb ben zijn: de maandhuur en eventliele servicekosten en het inkomen van 1995 (kopie van de belastingaangif te of jaaropgaven of loonstroken). of loonstroken van 1996. Dit laatste als het inkomen in 1996 tenminste 15% hoger of laser wordt dan dat van 1995. Naar schatting vraagt 25% van de mensen die recht hebben op huur subsidie deze subsidie niet aan. Door gemakkelijk toegankelijke telefonische spreekuren te organise ren. hoopt de SP het 'niet-gebruik' ALOHA Diefstal Mercedes bestelbus In de nacht van vrijdag op zater dag werd een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde Mercedes bestelbus van het bouwjaar 1992 gestolen. De benadeelde is een 51- jarige inwoner. Snorfiets teruggevonden Een 19-jarige inwoner van Maashees stalde zaterdagmorgen omstreeks 07.00 uur zijn snorfiets in de daarvoor aangebrachte stalling, bij het station in Oostrum en voor zag die van een deugdelijk slot. Toen hij zaterdagavond omstreeks 23.50 uur bij de stalling aankwam, bleek zijn snorfiets gestolen te zijn. Daarvan deed hij aangifte. Zondag werd de snorfiets aan de Baggerweg in Leunen, enigszins beschadigd, door wandelaars aangetroffen. De eigenaar heeft inmiddels zijn snor fiets terug. van huursubsidie te verminderen. Voor de gemeente Horst bedraagt dat 'niet-gebruik' zo'n 200 mensen. De resultaten van de huursubsidie lijn lijken deze conclusie tot nu toe te staven. Een bestaan onder de armoedegrens is vaak het resultaat van het niet aan/ragen van de huur subsidie. De telefonische spreekuren wor den georganiseerd op dinsdag- en woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur via tel.nr. 077-3985762 en don derdagavond van 20.00 tot 21.00 uur via tel.nr. 077-3983297. De medewerkers van de SP-Hulpdienst hopen dat veel mensen gebruik maken van deze extra service. WAO VAN SOEST B.v. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Een gebed Venray étappe-plaats. Wat hebben ze een 'praats' In feite is het niets, er wordt alleen gefietst. Dankzij bekende renners en zogenaamde kenners, steekt Venray de borst vooruit, maar in het zakje zit geen duit. Drempels worden opgebroken, overal vlaggen uitgestoken. Hef andere drempels 'ns op. Dan kan de vlag in top!!! ■•Voor één dag is er EENHEID, is er alleen op de weg strijd, span op andere dagen samen, dat is mijn gebed... amen. Teleurgestelde vakantiegangers Wij, vijf vakantiegangers uit Arnhem wilden op vrijdag 2 augus tus jl. de. in de vele folders en bro chures om. haar schoonheid en grootsheid, geprezen Grote Kerk bezoeken. Helaas kwamen wij, bin nen de openingstijd, om 14.30 uur aan een gesloten deur. Waarschijnlijk heeft een eerder teleurgestelde gast, of een afvallige gelovige, uit ergernis er maar een 'rot kerk' van gemaakt. Wij hebben deze naam op een foto vastgelegd en vervolgens de tocht langs minder religieuze doelen voortgezet. T.S.. Arnhem flt 1 Openstelling rot Kerlt Maandag t m !aKrda?' 1 -*■-& van 0.00 16.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5