1 I OPEN OPEN Omroep Venray pakt uit tijdens Venray se kermis! Kermisprogramma in De Volle Maan Breed kermisprogramma bij 'In den Engel' Kermis in De Koets met o.a. Barry van Vliet Muzikale kermis in De Bonte Koe REGIOKALENDER ia Kermisprogramma café 4t Podium Apencampagne Peel en Maas en de Venrayse kermis V Danscentrum Janssen daar zit muziek in; ook met de kermis Naar de Bierfeesten in München UW Start gehoorzaamheidskursussen Imkers Regio Venray houdt Bijenwacht Politie Basiseenheid Venray PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus 1996 - Pagina 7 en op on ét. eget i leen ellin rs n de doo een hten ide nvar oek Alweer voor hel zesde achtereen volgende jaar zal Omroep Venray de kermissfecr bij u in de huiskamer brengen. Zes dagen lang zal Omroep Venray te vinden zijn bij hel rtuzenrad op het Raadhuisplein, waarvandaan maai; liefst 33 uur live uitgezonden zal worden. Ook dit jaar weer kunt u tijdens de kermisuitzendingen mooie prijzen winnen. Zo wordt dagelijks een walkman met radio weggeven en maakt u kans op hel winnen van de hoofdprijs. Om mee te dingen naar de prijzen moet u bij de stand van Omroep Venray en (brief-)kaart inleveren met daarop uw naam. adres en tele foonnummer en het antwoord op de volgende vraag; 'Op welk tijdstip zendt Omroep Venray op doordeweekse dagen het nieuws- en aktualiteitenprogramma Lokaal Centraal uit?' Slem dus ook tijdens de kermisda gen af op Omroep Venray in de ether op de 90.2 mhz en op de kabel op de 102.4 mhz. Het zou leuk zijn als u ook onze stand zou bezoeken! Programmering kermisuitzendingen: Vrijdag 2 augustus: 16.00u-17.00: Prime Time. Hierin o.a. een live-verslag van de officiële opening van de kermis door wethou der J. Driesscn. 17.00- IS. OOu: Lokaal Centraal. Nieuws en aklualilciten. 18.00-19,OOu: Kermisradio. 19.00-20.OOu: Roek roll all fla vors. 20.00-21 .OOu: Kermisradio. Zaterdag 3 augustus: 15.00- I6.00u: De Venrayse Top 10. I6.00-I7.00u Cindy FM. I7.00-I8.00u: Lokaal Centraal. 18.00-19.OOu: Peelgrass. 19.00-21.OOu: Takkeherrie. Slotuitzending in het kader van Takke Toer '96! Zondag 4 augustus: 15.00-17.OOu: Kermisradio. 17.00-18.OOu: L.okaal Centraal. 18.00-21 .OOu: Kermisradio. Maandag 5 augustus: 16.00-17.OOu: Prime Time. I7.00-I8.00u: Lokaal Centraal. 18.00-19.OOu: Kermisradio. I9.00-20.00u: Venrodse Hutspot. 20.00-21.OOu: Peelgrass. Dinsdag 6 augustus: 16.OOu: Prime Time. I7.00-18.00u: Lokaal Centraal. 18.00-19.00u: Kermisradio. 19.00-20.OOu: Hitjungle. 20.00-21.OOu: Kermisradio. Woensdag 7 augustus: 16.00-17.OOu: Prime Time. 17.00-18.OOu: Lokaal Centraal. 18.00-19.OOu: Kermisradio. 19.00-21 .OOu: Verzoe k pl a te n p rog ra m ma Alle programma's kunnen onder broken worden door aktueel kermis- nieuws! Voor reakties. verenigingsmeuws e.d. kunt u schrijven naar: Omroep Venray. afd. Nieuwsredaktie. Postbus 91. 5800 AB Venray. tel. 0478-512362. fax 0478-513656. het >how I het m te idee elf ilm- ilm. e ze i1 ging zit-j s va». held eet tellis ïun cracll 1 D<! ver- :n de Vrijdag 2 augustus begint de kermis in De Volle Maan met het lichten van de Spaarkas. Als attraktie is Gerril Vervuurt, de bodypainter die reeds eerder in De Volle Maan aktief was, inge huurd. Hij brengt verf én een model mee. Zaterdag 3 augustus de inmiddels bekende African Dance Tarty. Onze dj heeft weer heel wat bijzondere Afrikaanse muziekjes bij elkaar gezet zodat er weer heerlijk gedanst kan worden. Vanaf kermiszondag tol en met - woensdag is het café dagelijks geo pend vanaf 10.00 uur. Zondag 4 augustus speelt vanaf 16.00 uur Tom Dolan in het café. Tom speelt eigen werk en covers van rock roll nummers akoestisch of seini-akoe- stisch. Om 21.00 begint het optre den van de Julita Eltnas Band. Deze band was voorheen bekend als Oliver. Verandering in de bezetting veroorzaakte ook een repertoirewij ziging. De nieuwe zangeres is Julita Elmas en het repertoire bestaat uit voornamelijk soul- en lunkeovers. Kermismaandag vanaf 16.00 uur speelt Mannen met Baarden in het café en op het terras. Dit duo. accor deon en gitaar, verzorgt een vrolijk optreden met veel aandacht voor het Nederlandse lied. Quess What!, de elf-persoonsband die al diverse malen met veel sukses in De Volle Maan is opgetreden, betreedt maan dag om 21.00 uur hel podium. Deze band heeft een optreden waarin het publiek wordt opgezweept en onge twijfeld aan het dansen niet zal kun nen ontkomen. Dinsdagavond een optreden van Samson's Barber. Deze Venray s/Nijmeegse formatie met een grote aanhang staat garant voor een avond stevige gitaarmuziek met ontzettend veel kwaliteit. Aanvang 21.00 uur met een onderbreking voor het vuurwerk rond 22.15 uur. Woensdagavond zetten de Beeslfeesters de hele zaal weer op zijn kop niet het Beestfeest. Iedereen doet waar hij zin in heeft. De dj zorgt voor lekkere stevige muziek, of juist een te erge smart lap. Veel rook in de zaal. meters bier en flikkerende lampjes. Kortom Beestfeest. Donderdag na de kermis zijn Mannen met Baarden weer uilgeno digd om op te treden in het café. Vorig jaar was een dergelijk optre den daags na de kermis een groot sukses. Vooral veel horecamensen bezochten toen het café. Dit jaar wil hel café wederom in die behoefte voorzien. Uiteraard is iedereen van harte welkom, horecamensen. maar ook kermisvierders die er nog een staartje aan willen plakken. Donderdag is het café open vanaf 19.00 uur. Evenals andere jaren is er tijdens de Venrayse kermis weer volop muziek in café 't Podium. Zondag 4 augustus slaat Flick the Switch op hel programma. Deze band speelt voornamelijk top 100 muziek en probeert het publiek hier mee aan het swingen te krijgen. De aanvang is ongeveer 20.30 uur en de entree is vrij. Poging tot brandstichting in Turkse moskee Donderdagmorgen werd ontdekt dat gepoogd was de aan de Eindstraat gelegen Turkse moskee in brand te steken. Er was afvalpa- pier in de brievenbus gedaan en aan gestoken. Gelukkig is het vuur, ken nelijk door gebrek aan zuurstof, uit zichzelf gedoofd. Ook was een molotowcocklail tegen de muur gegooid, maar deze was niet ont ploft. De schade bleef gering, maar de politie neemt deze poging tot brandstichting hoog op. Het buurt onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Het is niet onmogelijk dat er getuigen zijn die in de nacht van woensdag op donderdag in die buurt iets verdachts hebben gezien. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie onder nummer 581111. Onder invloed van alkohol Donderdagmiddag om 16.20 uur kwam bij de politie een melding binnen dat op de Leunseweg een rode Audi reed, die de hele weg nodig had. Aan de Acaciastraat zag de politie de auto, waarvan de ken tekenplaten ontbreken. De auto bleek niet verzekerd te zijn en de bestuurder, een 34-jarige Pool, bleek behoorlijk onder invloed van alkohol te zijn. De auto had hij in Duitsland gekocht. De auto werd in beslag genomen Maandag 5 augustus volgens tra ditie de Nijmeegse zanger/pianist Clemens van de Ven met zijn trouwe partner, drummer Sjoerd van Bommel. Flinke rock roll, blues afgewisseld met subtiele ballades. Kortom een optreden van Clemens van de Ven is altijd de moeite waard. Aanvang ongeveer 20.30 uur. entree A-. Dinsdag 6 augustus: Amster damse avond. Drie weken na. een zinderende avond, op 13 juli jl.. nu weer gewoon lekker meezingen in 't café. Geert zingt vanaf circa 21.00 uur en ontvangt enkele gasten, waaronder een zanger uit Uden die nummers van René Froger zingt. De entree is vrij. Woensdag 7 augustus uil Maastricht: Benny and the Amazing Twenty Fingers, al jaren te gast in café 't Podium, maar ook zeer geliefd op podia en cal'é's elders in heel Zuid-Nederland. Nog steeds met doordringende stem en kale kop. Er valt dus wat te zien en te horen. Aanvang ongeveer 20.30 uur. entree vrij. Een bezoek aan ons terras in 't park tegenover het café is zeer de moeite waard. Lekker aan een van de vele biertjes kunt u prima bijko men van de kermis. Café 't Podium. Kruisstraat 2B. Venray. lel. 0478-581143. Dierenbescherming Tijdens de Bourgondische Markt, zondag 4 augustus in Broekhuizen, zal de Dierenbescherming afdeling Venray e.o., middels een handteke- ningenaktie de; bezoeker wederom de aandacht vragen voor de proble matiek rond de apenvangst en het transport van deze dieren. De ver eniging Proefdier Vrij heeft deze campagne georganiseerd. de Dierenbescherming ondersteunt deze aktie. Traditioneel verschijnt Peel en Maas in de week van de Venrayse kermis, donderdag 8 augustus dus, niet. Ook onze medewerkers genieten dan van wat rust en het vertier van de kermis. De boek- en kantoorboekhandel is tijdens de kermisweek op maan dag en dinsdag gesloten. De drukkerij is de gehele week gesloten maar voor rouwdrukwerk en geboortekaartjes kan men op maandag- en dinsdagmorgen 'achterom' via de Schoolstraat en de rest van de week in de winkel terecht. Ook tijdens de Venrayse kermis kan jong en oud weer volop genie ten van de nodige muzikale klan ken buiten op het dansterras of binnen in de fraaie van aircondi tioning voorziene accommodatie waar diverse goede dansorkesten hun opwachting zullen maken. Op vrijdagavond wordt gestart met een Danscotheek waarmee tevens een begin wordt gemaakt met een nieuwe reeks single party's die normaal gesproken elke laatste vrij dag van de maand plaats vinden. Behalve dus deze keer vanwege de zomervakanties. Vanaf zaterdag komen de liefheb bers van live muziek volop aan hun trekken met orkesten die in de regio al veel bekendheid genieten zoals Jersey en Atlantis. Op dinsdagavond vindt aan de Raadhuisstraat., waar deze accom modatie zicht bevindt ook weer het traditionele kermisvuurwerk plaats. Dus als u verzekerd wilt zijn van een zitplaats eerste rang is het raad zaam tijdig aanwezig te zijn op een van de gezellige kermisterrassen. die voor deze avond uitgebreid wor den. Want dit jaar is er ook een ter ras gecreëerd pal voor het immense reuzenrad wat het Raadhuisplein dit jaar opsiert. De laatste kermisdag,wordt ten slotte weer afgesloten met een Danscotheek waarbij hits van nu en toen menigeen op de dansvloer zul len brengen. Kortom een program ma met voor welk wat wils. Evenals vorig jaar organiseert café De Koets uil Venray weerde oergezellige vierdaagse reis naar de welbekende Bierfeesten, ook wel Oktoberfesten genoemd. in München. Heel veel mensen praten er wel over en zouden hel graag eens een keer mee willen maken maar het kwam er maar nooit van. Dan is dit je kans voor weinig geld. Café De Koets heeft een hotel bij München afgehuurd om daar met z'n alle de roes uit te slapen die de vorige dag is opgedaan om vervol gens weer een nieuwe te fabriceren. De Bierfeesten in München is een soort carnaval en kermis tegelijk waar alle bierbrouwers van München zich van hun beste kant willen laten zien en dat doen die Duitsers erg goed. Ook de kermisat- trakties zijn het nieuwste van hel nieuwste maar het draait hoofdzake lijk zoals de naam al aangeeft om het bier. en dat hebben ze er genoeg. De touringbus rijdt op zondag morgen 22 september heel vroeg weg en komt op woensdagavond 25 september ongeveer om 21.00 uur weer bij De Koets voorrijden. Iedereen kan zich nog inschrijven tot en met woensdag 7 augustus in De Koets. De reis kost ƒ250.- p.p en daarbij zit inbegrepen: heen- en terugreis, daar te maken kilometers, drie hotelovernachtingen met ont bijt. de reisverzekering en een hele berg gezelligheid. Bovendien wordt er tijdens de Venrayse kermis een bieriëestreis voor twee personen verloot onder de karaoke-zangers. dus misschien win je hem wel. Meer informatie en inschrijven: Feeslcafé De Koets. Venray. tel. 0478-5141110 of 583848. Winkeldiefstal Donderdagmiddag omstreeks 16.55 uur ging het alarm af in een kledingzaak in de Grotestraat, toen een man de zaak verliet. Personeel kon de man aanhouden en aan de politie overgeven. De man, 23 jaar oud heeft de Poolse nationaliteit. Hij had een sweater aangetrokken waar aan het prijskaartje nog zat. Dat kaartje stelde het alarm in werking. De waarde van de sweater is 39,-. Na verhoor en opmaking van pro- ces-verbaal werd de man heenge zonden. Dinsdagmiddag werd een 18-jari- ge inwoonster van Overloon betrapt in een warenhuis in de Grotestraat, toen ze twee cassettebandjes zonder te betalen wilde meenemen. Zij werd overgedragen aan politie die haar na verhoor een transaktie van 220 gulden aanbood. De Venrayse kermis is alom bekend in de hele regio. De vele attrakties, de gezellige terrassen, de swingende orkesten maar bovenal de uitstekende sfeer. Café-zaal In den Engel maakt er zoals ieder jaar een waar feest van met voor ieder wat wils. Het café heeft een gezellig terras waar op maandag- en woensdag avond het alom bekende orkest Toedem weer voor u optreedt. Dit orkest mag u beslist niet missen. Het is een genot om naar hun optreden te luisteren, te kijken of mee te zin gen. In de zaal treedt elke dag een ander orkest vöor u op. Op vrijdag avond wordt de kermis geopend met de top-countryband West Virginia Railroad. Dit is een groep die door de jaren heen grote bekendheid heeft verworven in binnen- en bui tenland. De groep werd in 1975 opgericht. In de loop der jaren von den er enkele wisselingen plaats, waardoor de kwaliteit van het geheel steeds verbeterde, hetgeen resulteerde in verschillende onder scheidingen en in 1993 een Gram- Award als 'group of the year'. De bezetting is van dien aard dat diver se stijlen binnen de countrymuziek gespeeld worden. U wordt dan ook verrast met de sound van texmex, cajun, vvestcoast. swing en natuur lijk nashville, De groep timmert ste vig aan de weg en laat iedereen genieten van pure countrymuziek, gestoken in een eigen stijl met een eigentijds jasje en een flinke dosis' entertainment. Zaterdag zal voor u het alom bekende Limburgse top 40 orkest Vivclevink optreden. Vivelevink is dialekt voor 'laat maar waaien'. De uitstekende muziek wordt afgewis seld met kolder en stemming zodat ieder aan z'n trekken komt. Vivelevink is een attraktie die een uitgaansavond tot een feest maakt. West Virginia Railroad Zondag is het de beurt aan een andere Limburgse band: Stabbs. Het publiek vermaken is hun doel. 'Goede muziek maken is hard wer ken' is hun motto. Stabbs is een zés- mans formatie die hun sporen al ruimschoots hebben verdient. Het is een frisse band met een uitgebreid repertoire. Maandag treedt voor u Paganini op. De naam staat voor 'perfektie'. De kracht van deze band is een uit gebalanceerd repertoire met veel humor. Dinsdag is het de beurt aan Major League. Zoals de naam al doet ver moeden telt voor hen alleen de top. De vijf getalenteerde jeugdvrienden hebben een ongekende uitstraling en zelfvertrouwen, een formatie met een eigen gezicht. Woensdag is het de beurt aan La Vita. De bedoeling van deze band is om het publiek iets niet alledaags te bieden. Vervelen is niet mogelijk. Humor is een leidraad in hun muzi kale omlijsting van hun programma. Wilt u een muzikale reis rondom de wereld, wees dan welkom op een van de chaotische concerten. Voor leut en plezier. La Vita is hier. Eindelijk is er weer een jaar voorbij en kan Venray zich weer een hele week uitleven tijdens de Venrayse kermis die toch bekend staat als een van de gezelligste van Limburg. Dat geldt zeker in en bij Feestcafé De Koets in het Schoutenstraatje hartje Venray. Daar is het al jaren een trefpunt van feestend Venray en dat is niet alleen met de kermis maar het hele jaar door. Terwijl de kermisexploitanten hun machines pas op vrijdag aanzetten begint in De Koets het feest al op donderdag I augustus. Want dan is er weer de jaarlijkse barbecue voor iedereen die zich er voor ingeschre ven heeft om al langzaam aan de kermissfeer te wennen. Tegelijkertijd wordt ook het gespaarde geld van de spaarkasle den uitbetaald, kortom een gezellige avond. Vanaf vrijdag staat er zoals van ouds Theo's Karaoke show. ook al staal er even geen Venrayse artiest op het podium, weten deze mensen van de show er toch een groot feest van te maken. Tot en met woensdag 7 augustus laien ze jullie bij De Koets uitje dak gaan. En als extra gast laat uitbater Twan van Bussel, op veler verzoek, Barry van Vliet woensdagavond over komen vanuit Amsterdam. Deze zanger was al eens te gast in het feestcafé en heeft toen zo'n gezellige avond neergezet dat half Venray spontaan fan van deze man is geworden en blijft vragen wan neer hij weer komt. En zie daar. 7 augustus is het dan zover. Café De Koets en Theo's Karaoke show geven op de laatste avond een tweepersoons vierdaagse reis naar de bierfeesten in München weg aan iemand die tijdens de kermis op het podium heeft gestaan en nog gezon gen heeft ook. Deze reis wordt ver loot en is dus niet voor de beste zan ger. omdat Twan vindt dat karaoke voorde gezelligheid is en dus niet in wedstrijdverband gedaan moet wor den omdat dan de sfeer weg valt. Zo zie je maar... Venrayse kermis heb niet beleefd als je niet in De Koets bent geweest, Hel weer is bijna traditioneel goed met Venrayse kermis, de nodige voorbereidingen zijn getroffen, de tent staat voor het café. de tanks zijn afgevuld - Venrayse kermis kan beginnen. Na de jaarlijkse spaarkaslichting op vrijdag 2 augustus met vrolijke muziek van dj Rick is er zaterdag, hel echte begin van de kermis. Uit alle hoeken en gaten van de regio komen mensen naar de Venrayse kermis om deze te geven wat ie waard is - veel. heel veel publieke belangstelling. Op zondag 4 augustus bijt de Maashese soul-funkformatie Tuff-e- nuff de spits af. Deze aehlkoppige formatie met blazerseklie staat garant voor een swingende avond feestmuziek. Tuff-e-nuff start haar optreden om ongeveer 19.00 uur. Maandag 5 augustus' 1996 zal de geschiedenis van de Koe ingaan als de dag van het eerste reünietrelïen van de Végéband. Na hun laatste optreden was het overduidelijk dat het publiek hen terug wilde zien. Gelukkig, ook zij zagen dit: maan dag vanaf 16.00 uur Frans van Gerven. Bas. Gradje. Henk en diver se bekende gastzangers/zangeressen en hun nostalgische kijk op de rock roll. Op dinsdag 6 augustus zal Max Tax y sus Banditos ons weer mee slepen op zijn reis door Mexico en lex-mex/sydico brengen dat past bij een warme, zwoele kermisavond. Max Tax en zijn Bandieten begin nen om ongeveer 20.00 uur, Als waardige afsluiter van deze kermis vormen bekende Nederlandse en Belgische muzikan ten de Super Sessie Band. Good old Bart Bub bespeelt zijn bas. Jan de PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Bruyn tovert met zijn gitaar. Niels van Hoorn verrast je door twee saxofoons tegelijkertijd te bespelen, een van Nederlands beste drum mers. Hans Waterman, zal de lief hebber weer verbaasd doen staan en tot slot zal Pascal van Hoorn op een verrassende wijze de zang voor haar rekening nemen. Genieten van gedreven muzikan ten. zachte zomeravonden. De Koe is er klaar voor, Venray Kermis 1996 mag beginnen... PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op 9 en 10 augustus gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoorzaamheidsop leidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer. hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk. maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, hel huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te Ieren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. •'Jong geleerd is oud gedaan', daarom kunnen puppies vanaf acht weken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen en 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor hon den. Een maximum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel gezond van 'lijf en leden' zijn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op zaterdag 9 augustus naar het oefen terrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Venray- bordjes te volgen). Inschrijven kan in principe zaterdag 9 augustus van 09.00 tot I 1.00 uur. Maar vol is vol. Het aantal vrije plaatsen is beperkt. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 4 augustus: Bourgondische markt in Broekhuizen. De straten van het Maasdorp zijn gevuld met koop- en etenswaar, met veel terrasjes en tal van kinderattrac ties. Bovendien is er live muziek. De Bourgondische markt duurt van 11.00 tot 18.00 uur, de muziek speelt tot 22.00 uur door. Vrijdag 9 t.m. zondag 11 augustus: Serums-e Fiste te Sevenum met straattheater van Les Farces (vrijdag), Palo Q'Sea en Nonkel Ney (zaterdag) en div. theatergroepen op zondag met muziek, marktkramen etc. Entree ƒ2,50. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. T/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horsier Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 lot 17.00 uur. dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Zondag 1 september: Natuur- en bijenmarkt in Horst. Meer dan 70 imkers, natuur- en hobby verenigingen bijeen rond het Zoemhukske in de Kasteelse Bossen. Tussen 10.00 en 17.00 uur worden meer dan 2000 imkers uit binnen- en buitenland verwacht.. Voor info: Willemien Feldmanri. tel, (0478) 53 17 05, Vrijdag 13 tot en met zondag 15 september: Honderden Kevers en andere typen van het merk Volkswagen in en rond sportpark De Berckt in Baarlo. Met zo'n 3000 (luchtgekoeïde) VW's, de grootste onderdelenmarkt van Europa en tal van andere wedstrijden en Zoals ieder jaar. zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om. indien dit mogelijk is. overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar. Oostsingel 8 te Venray. tel. 582317. Gebied Leunen/Vënray: Ad v. Meurs. Brienshoekweg II. tel. 512537 of Jan Weijs. Loenerveld 11. tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs. Witte Vrouwenstraat 5. tel. 585652. Gebied Ysselsteyn: Herman v. Ass. Litsenbergweg 6. tel. 541684. Autobrand Zaterdagmiddag wilde een 29- jarige inwoner van Zevenbergen zijn op de parkeerplaats op het Gouden Leeuwterrein staande auto starten. Dat lukte niet omdat het motorcompartiment in brand raakte. De brandweer kon weliswaar de brand blussen, maar de auto moest toch als verloren worden beschouwd. Deskundigen verklaar den dat de oorzaak kortsluiting moet zijn geweest. Verkeersongelukken met gewonden Dinsdagmiddag om 17.55 uur ver leende een 31-jarige bestuurster van een personenauto uit Sappemeer, op de Noordsingel geen vrije doorgang aan een 16-jarige Venrayse scooter- bestuurder. Bij de botsing kwam de scooter ten val. De jongeman moest voor behandeling van schaafwonden naar het ziekenhuis worden ver voerd. Dinsdagavond omstreeks 18.50 uur kreeg een 17-jarige bestuurder van een bromfiets op de Horsterweg, ter hoogte van de Castenrayseweg geen vrije door gang van een personenauto, bestuurd door een 37-jarige inwoner van Horst. Die wilde rechtsaf de Castenrayseweg oprijden en had de bromfietser te laat opgemerkt. De bromfietser kwam ten val en moest voor behandeling van zijn verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Inbraak in caravan Namens de vliegclub De Pionier werd aangifte gedaan van inbraak in hun bij het oefenterrein aan de Sinnesstraat in Oirlo staande cara van. De deur was geforceerd. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets vermist en bleef de schade van de inbraak beperkt nl. ƒ150,-. In de week van de Venrayse kermis, zijn wij maandag 5-8, dinsdag 6-8 en woensdag 7-8 GESLOTEN donderdag; vrijdag en zaterdag Stationsweg 45, 5802 AA Venray maandag 12-8, dinsdag 13-8 en woensdag 14-8 zijn wij gesloten donderdag, vrijdag en zaterdag Tip van de week Diefstal caravan Veel mensen hebben hun caravan weer uit de winterstalling gehaald. Meestal staat deze dan tijdelijk bij de woning, zowel voor als na de vakan tie. Ook onderweg en op uw vakantieadres staat uw caravan vaak onbe heerd. Laat dan geen waardevolle voorwerpen in de caravan liggen. Inbreken in een caravan is vrij eenvoudig. Het komt ook voor dat een caravan in zijn geheel, soms zelfs bepakt, wordt gestolen. Een manier om het deze dieven lastiger te maken, is het aanbrengen van een disselslot bij een geparkeerde caravan. Er zijn daar voor diverse type sloten te koop. Informeer bij de garage of de speciaal zaak. Onderweg kunt u verder een apart (hang-)slot aanbrengen op de koppe ling, zodat deze niet snel van uw auto kan worden losgekoppeld. Wanneer een caravan voor een langere periode ergens blijft staan, kunt u ook tijdelijk een wiel demonteren. Meenemen wordt dan vöor de dief weer wat moeilijker, Deze tips zijn natuurlijk ook toe te passen bij de vouwwagen, aanhanger en boottrailer. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venra- Telefoon: 0478-531111 Twee maal ingebroken in 48 uur Binnen 48 uur werd twee maal ingebroken in het kantoor en maga zijn van het distrikt Venray van het 'onderhoud baanvak' van de Neder landse Spoorwegen op het station semplacement in Oostrum. In beide gevallen was toegang verkregen door forcering van een raam aan de achterzijde van het gebouw. De eerste keer werden enkele tele foontoestellen, gereedschappen en ƒ5,- ontvreemd. Ook werd een mountainbike meegenomen. De totale waarde van het gestolene wordt geschat op 3.368,-, terwijl de schade van de inbraak wordt geschat op ƒ450,-. De inbraak vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. Vrijdagmorgen werd ontdekt dat er weer was ingebroken en toegang was verkregen door het reeds her stelde raam aan de achterzijde. Deze keer was kennelijk gezocht naar dè* pincodekaart die gebruikt wordt bij de gestolen telefoontoestellen en naar buzzers. Er werden enkele autosleutels ontvreemd.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7