Meer dan pony's alleen Vakantie vieren in 'n attractiepark Strijdbijl opgegraven in het wilde westen HOE NAAR SLAGHAREN? Groepen kiezen eigen programma Kinderdromen komen uit in Kids Country Zwemmen in noordpoolsfeer Kleur mee voor een dagje Ponypark Slagharen PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus 1996 - Pagina P Ponypark Slagharen breidt wereld van plezier verder uit SLAGH AREN.»- Wat begin jaren zestig begon als een bescheiden recreatie terrein in Nederland, is inmiddels uitgegroeid tot een amusementspark dat internationaal bekend is om haar veelzijdigheid. De totale oppervlakte van het Ponypark Slagharen is nu zo'n vijftig hectare. De uitgestrektheid van het park zorgt ervoor dat vele duizenden bezoekers tegelijk ontvangen kunnen worden in deze wereld van plezier. Door deze uitgestrektheid en de vele attracties is er bov endien altijd sprake van korte wachttijden. Het Ponypark heeft dit jaar het bestaande brede aanbod van attracties verder aange vuld. Zo brengt het vliegende tapijt onder de naam Zwunka de mensen bijna dertig meter boven de begane grond. Deze impo sante attractie is niet alleen een belevenis voor de mensen die er een ritje mee maken. Ook voor de kijker is het een spec taculair gezicht. Een andere nieuwkomer is dit jaar de Trojka; een attractie waarin de gehele familie zich kan vermaken. De Trojka maakt eerst lollende bewegin gen op de grond, om daarna het luchtruim te kiezen. In 1996 viert het Ponypark samen met attractieparken in binnen- en buitenland het internationale jaar van de achtbaan. In Slagharen zijn twee achtbanen te vinden. De Keverbaan biedt kinderen de kans om het achtbaangevoel te leren kennen. Eén van de grootste attracties van Slagharen blijft de Looping Star. een blik vanger van jewelste. Een trein met meer dan dertig passagiers davert over honder den meters lange rails en gaat onderweg ook nog over de kop. Deze achtbaan is niet alleen spannend om mee te maken, maar ook adembenemend om vanaf de srond te Jok het Reuzenrad is nog steeds een hoogtepunt van het Ponypark Slagharen. Deze attractie brengt bezoekers vijftig meter boven het park en geeft hen een mooi uitzicht op het recreatiepark en de verre omgeving. In het attractiepark zijn ook andere moge lijkheden om het park van bovenaf te bekijken. Over een afstand van een kilometer zweeft een kabelbaan boven het park, die een eindeloze stroom van gasten moeiteloos een tocht door de lucht Iaat maken. Door het hele park loopt boven dien een Monorail. Vier treinstellen ver voeren hierop zo'n 300 passagiers over de twee kilometer lange, eensporige baan. Onderweg wordt ook Wildwest City en Fun City aangedaan. Dit zijn twee over dekte poppenshows op enkele meters hoogte. Al deze vervoersmogelijkheden zijn een prima manier om een keus te maken uit hel ruime aanbod van attracties in Slagharen. Zo kan besloten worden om een tocht met de Wildwaterbaan te maken of met een rubberbootje de Hara Kiri water glijbaan te bedwingen. Voor de echte waterratten liggen er in het amuscment- sterrein ook nog twee zwembaden: het openlucht zwembad met waterspeeltuin en het oogstrelende overdekte Fuji-bergbad. Een woeste zeereis maken in Slagharen is ook mogelijk. Een reis op het droge wel te verstaan. Schommclboot Piraat bezorgt passagiers het gevoel van een tocht ove'r huizenhoge golven. Wie zeebenen heeft, kan daarna nog een reis maken met de Droomboot die ook over de kop gaat. Kijken naar de helden die het imitatie-zee gat kiezen, mag natuurlijk ook. Verder kijken of bijkomen van alle beleve nissen kan onder meer in de Molenweg (zeg maar de Kal verstraat van Slagharen) waar talloze gezellige winkels, boetieks en restaurants te vinden zijn. Deze straat heet overigens niet voor niets Molenweg. Aan het einde van deze winkelstraat staat De Pionier: een achtkantige bovenkruier met stelling uit 1859. Deze molen is vorig jaar gerestaureerd en is in 1996 voor het eerst voor de bezoekers van het Ponypark Slagharen te bezichtigen. De stap van verleden naar heden kan daar na gemakkelijk gemaakt worden binnen de grenzen van het attractieterrein. Van De Pionier is het een kleine stap naar de Apollo of de Enterprice. Dit zijn twee grote attracties waarbij het gevoel van astronauten kan worden beleefd, die tijdens hun ruimtereizen de werking van de zwaartekracht op hun lichaam voelen. Over lichaam gesproken, er zijn natuurlijk in Slagharen op vele plaatsen consumptie gelegenheden en picknickplaatsen. Samen met de toch al lage 'all-in' toegangsprijs maakt dit alles en nog veel meer Ponypark Slagharen bijzonder populair. Dat het publiek het Ponypark Slagharen waardeert, blijkt uit onderzoeken naar attractieparken. Twee jaar geleden eindigde het Ponypark al op de eerste plaats in een landelijk onderzoek van Veronica, waarbij attractieparken door bezoekers werden beoordeeld op bereikbaarheid, toegangs prijzen. wachttijden en de kwaliteit van attracties. Dit jaar kwam het Ponypark Slagharen weer als beste uit de bus in het TROS-consumentenprogramma Radar. Eén van de pluspunten van het Ponypark Slagharen was, naast dat het het voordelig ste was, volgens het onderzoek vooral gezellige sfeer in het park. Je voelt je er echt thuis', was de mening van één van de ondervraagden. SLAGHAREN - Als een dagje Ponypark Slagharen goed is bevallen, dan is een vakantie in één v an de unieke wigwams of een meerdaags v erblijf in een v akan- tiehuisje of stacaravan natuurlijk het overwegen waard. Deze verblijfsaccom- modaties bevinden zich op en rond het terrein van het Ponypark Slagharen. Vakantiegangers krijgen als het ware een attractiepark gratis bij hur. vakan tie-adres. De bewoners van een wigwam, vakantie huisje of stacaravan kunnen tijdens hun vakantie overdag gratis en onbeperkt gebruik maken van de attracties en de zwembaden van het Ponypark Slagharen, 's Avonds hebben zij kosteloos toegang tol de gezellige familie-avonden waarbij bingo, dansorkesten. karaoke en talenten jachten een hoofdrol spelen. Het Fuji-berg bad blijft speciaal voor de vakantiegasten tot 22.00 uur geopend. De Wigwamwereld is te vinden naast het attractiepark. Net als de andere verblijfsac- commodaties zijn de unieke tenten van alle gemakken voorzien. Naast een complete inventaris zijn de accommodaties uitgerust met kleurentelevisie, verwarming, licht, kookgelegenheid, water, douche, toilet, meubilair en koelkast. Bij de Wigwamwereld is ook de camping van het Ponypark Slagharen te vinden. Voor campinggasten zijn zogenaamde nieerdagenkaarten verkrijgbaar, die tegen een sterk gereduceerd tarief toegang bie den tot het attractiepark. Ook geven zij toegang tot het avondprogramma en de vele activiteiten van het recreatieteam dat op de camping actief is. Caravan City. met haar luxe stacaravans, en de vakantiehuisjes zijn op het terrein van het Ponypark Slagharen te vinden. De bewoners hiervan brengen dus hun vakan tie door in een attractiepark. In het park zijn diverse restaurants en eetgelegenhe- den. alsmede een supermarkt. Voor de fietsliefhebbers. die de omgeving rondom Slagharen willen verkennen, zijn speciale fietsroutes verkrijgbaar. Fietsen zijn even tueel op het park te huur. Een andere mogelijkheid voor een langer v erblijf rond Slagharen is Vakantiepark Collendoorn. dat op enkele kilometers afstand van het attractiepark ligt. De vakantiehuisjes en de inventaris in Collendoorn zijn gelijk aan die van het Ponypark. Uniek is dat de bewoners van het Vakantiepark als extra tijdens hun ver blijf een pony tot hun beschikking hebben. Kinderen voelen zich in Collendoorn na gratis lessen van een ervaren rij-instructeur al snel een echte cowboy. Op het Vakantiepark zijn pok een overdekt zwembad, midgetgolfbaan. supermarkt en recreatie-zaal te vinden. In deze zaal wor den gezellige familie-avonden gehouden. En wie overdag het Ponypark Slagharen wil bezoeken, kan dat probleemloos doen. Er rijdt op vaste tijden een treintje, de Pony Express, tussen Collendoorn en Slagharen. Het gebruik hiervan is, net als de toegang tot het attractiepark, gratis voor de bewoners van het Vakantiepark. Met de auto vanuit het noorden, westen en zuiden neemt u op de A28 tussen Zwolle en Meppel de afslag Nieuwleusen Dedemsvaart. richting Slagharen. Vanuit het noordoosten. Twente en de Achterhoek rijdt u richting Hardenberg en v olgt dan de borden naar Slagharen. Parkeren bij het Ponypark is geen enkel probleem. Tegenover de ingang is volop parkeergelegen heid. Met de trein naar het Ponypark Slagharen kan overigens voor een gezin zeer voordelig zijn en voor kinderen een attrac tieve belevenis. Er bestaan diverse voor delige mogelijkheden voor een gecombineerd trein-, bus- en toegangs kaartje. Ook voor hou ders van onder meer een tourtime-kaart of een OV-jaarkaart zijn er gecombi neerde kaarten te koop bij het station van vertrek. Bel het OV-Reisinformatie-nummer 06-9292 (50 et. p/mvoor tarieven en vertrektijden van bus en trein naar het Ponypark Slagharen. Wie met de trein naar het Ponypark komt, kan uitstappen in Hoogeveen of Hardenberg. Daarna neemt u de bus, lijn 80 van de VEONN, en stapt voor de poort van het Ponypark Slagharen uit. De attracties van het amusementspark zijn tot eind oktober dagelijks geopend van tien uur tot half zes. In het hoogsei zoen gaan de attracties een half uur lan ger door. De toegangsprijs is 24 gulden per persoon. Kinderen tot en met twee jaar hebben gratis toegang. Voor meer informatie kan men contact opnemen via telefoonnummer 0523-683000 of schrijven naar Postbus 10, 7776 ZG in Slagharen. SLAGHAREN - Een huwelijks-, familie- of personeelsfeest in de Crazy Horse Saloon of samen met klasgenoten de attracties van het Ponypark onderzoeken. Dat zijn slechts een paar van de vele ver rassende mogelijkheden om met een groep het amusementspark te bezoeken. In de Crazy Horse Saloon wordt bewezen dat het vroeger in hel wilde westen heel gezellig kon zijn. Het is een uitstekende kans om collega's of vrienden beter te leren kennen tijdens een feestavond in country-sfeer, waarbij de hongerige 'cowboys' wel de lusten maar niet de lasten meemaken van het leven in het wilde westen. Het vlees op de barbecue hebben zij immers niet zelf hoeven te jagen. Groepen kunnen 's avonds aanschuiven aan de Smokey Grills in de saloon. Dat kan ook in de wintermaanden. Wie overdag met meer dan 25 personen naar het Ponypark komt, kan rekenen op een korting. Daarnaast is het mogelijk on vooraf versnaperingen te reserveren bij éi van de restaurants van het Ponypark tegcr een gereduceerd tarief. Ook kunnen leergierige scholieren van het basis- of voortgezet onderwijs, die tijdens hun bezoek aan het attractiepark iets willen opsteken, gebruik maken van het natuur- kunde-project. Jongeren testen en bereke nen hierbij de natuurwetten in de praktijk Eén van de vragen bij dit project is bijvoorbeeld 'met welke snelheid stroomt water door de Wildwaterbaan. SLAGHAREN - In de schaduw van de Looping Star en de Zwunka is in het Ponypark Slagharen Kids Country te vinden. Dit is een overdekt speelparadijs met diverse attracties voor de jongste bezoekers van het amusementspark. Het overdekte speelcomplex is dit jaar uit gebreid met de LGB Wild West Railway. Deze modelbaan heeft een lengte van hon derd meter rails waarop unieke stoomloco motieven en karakteristieke wagons zich een weg zoeken door een westernland schap. Kinderen kunnen met een druk op de knop de treinen in beweging zetten. Maar de jongeren kunnen in Kids Country zelf ook. een tochtje maken. Daarvoor zijn diverse vervoermiddelen voor handen. Old-timers geven de kinderen de mogelijk heid om zelf achter het stuur van een auto te kruipen en een ritje maken op de rug van een draak kan ook. Wie liever kiest voor een herkenbaar dier kan terecht bij de mechanische paarden. Natuurlijk zijn er ook echte pony's waarop de kinderen een ritje kunnen maken. Daarvoor is een over dekt parcours aangelegd. Voor de echte avonturiers staal naast draai molens een kleinere uitvoering van de schommelboot en in het midden van het complex is een klim- en klautertoestel gebouwd voor de actievelingen. SLAGHAREN - Zwemmen tussen ijs- schotsen en ijsberen. Dat is mogelijk in het overdekte Fuji-bergbad van het Ponypark Slagharen. Het overdekte zwembad staat gratis ter beschikking van de gasten die hun vakan tie in één van de vakantiehuisjes, stacara vans of wigwams van het Ponypark Slagharen doorbrengen en ook dagbezoe kers krijgen de kans om zonder extra financiële uitgave een verfrissende duik te nemen. Het Fuji-bergbad biedt hen niet alleen de mogelijkheid om in een sfeervol le omgeving te zwemmen, maar ook de kans om vele uren door te brengen in een soort fantasiewereld van kletterende water vallen, bergen, rotspartijen, sneeuw en ijs. In deze op iedere vierkante meter weer verrassende accommodatie kan gere- creëerd worden onder het toeziend oog van ijsberen, rendieren en pinguins. SLAGHAREN - Een toegangskaartje voor het Ponypark Slagharen geeft niet alleen recht op gratis gebruik van ruim veertig attracties. Ook de vele shows en voorstellin gen zijn bij de prijs inbegrepen. Het woeste wilde westen speelt een hoofdrol inde diverse westemshows. De inwoners van OK Corral City hebben dit jaar nieuwe scenario's ingestudeerd om de tijden van Billy the Kid en Jesse James levensecht te doen herleven. In de spektakelshows geven de! cowboys en indianen een weergave van vervlogen tijden en worden daarbij geholpen dool dieren. Zo is tijdens één van de shows in de arena van het Westerntheater te zien hoe een kudde koeien door een Amerikaans stadje trekt. Dergelijke kostbare handelswaar trekt daar natuurlijk de verkeerde mensen. Dit jaar is de strijd tussen de bewoners van OK Corral City nog grimmiger dan anders, j Het arsenaal, waar de cowboys en indianen uit kunnen putten om hun vetes te beslechten is namelijk aangevuld met twee grote kanonnen. De verschillende voorstellingen van de westernshow worden gegeven in een theater met vijftienhonderd zitplaatsen. Voor aam art van de shows worden de bezoekers verwelkomd door een zingende cow boy. Een bezoek aan het w ilde westen kan eventueel worden afgesloten met een hapje of drankje in de Crazy Horse Saloon, die naast OK Corral City ligt. De diversiteit van het Ponypark Slagharen is ook terug te vinden in het thema van de show s. Niet alleen het verleden staat centraal maar ook de toekomst. Dit jaar is voor het eerst Happy to Space te zien in het Zomertheater. Het is een familieshow met dans. show spektakel en geavanceerde techniek voor het hele gezin waarin een ruimtewezen op aardt) landt. Hij is naar aarde gestuurd om het geluk te vinden en krijgt daarbij de hulp van de zelfdenkende computer Ufie. Wie van een show van rust en stemming houdt, kan een bezoek brengen aan de Musical Fountains. Kleurrijk uitgelicht water beweegt hierbij op het ritme en de klanken van muziek. Iets alledaags als water blijkt dan garant te staan voor een sfeervolle show. Voor mensen die houden van actie is in het video-stunttheater een spectaculaire film te zien. Alleen hebben bezoekers niet het idee dat ze een film zien: het lijkt alsof ze zelf een rol spelen. Door de vorm van het film doek en de projectie-methode van de film. hebben de aanwezigen het gevoel dat ze ze i een auto besturen tijdens een achtervolging of achter de knuppel van een helicopter zit ten. Echt het verloop van een voorstelling vcran deren is ook mogelijk. Boven de kassa's vai het Ponypark Slagharen is Billy's Kindertheater te vinden waar de kinderheld Billy dagelijks de sterren van zijn shows cc handje helpt. Het zijn poppenkast voorstel lil gen voor de allerjongsten die nog van hun fantasie gebruik durven te maken. De kracl van het poppentheater zit in de eenvoud. D< kinderen weten dan ook dat ze zelf het ver loop van de voorstelling kunnen bepalen I door het geven van aanwijzigingen aan de I 'acteurs' Over het Ponypark Slagharen lezen is leuk. maar naar het Ponypark Slagharen gaan is natuurlijk nog veel leuker. Doe daarom mee aan deze kleurwedstrijd en win een gratis bezoek voor vier personen aan het attractiepark. Bekijk de plaat eerst goed. pak daarna je doos met kleurpotlo den en maak van het wilde westen een kleurrijk geheel. Wil je liever kleurkrijt of waterverf gebruiken? Dat mag ook. Misschien heb je zelfs wel een beter idee waardoor de tekening extra mooi wordt. Alle jongens en meisjes tot en met twaalf jaar kunnen aan deze kleurwedstrijd meedoen. De tien mooiste kleurplaten worden later beloond met een speciale toegangskaart waarmee vier personen gratis toegang hebben tot het Ponypark Slagharen. Ga dus aan de slag en stuur je tekening (voorzien van naam. adres en leeftijd) naar het kantoor van deze krant. Adres: Woonplaats: Leeftijd:

Peel en Maas | 1996 | | pagina 6