T-shirts PEEL EN MAAS Kent u Ronde van Nederland werpt schaduw vooruit de Speelotheek in Venray? Cim PAINT voor een riks 400 autobanden gedumpt Koop geen dieren als souvenir! Pieterpad-geld voor kinderen Anke Keijsers goed op dreef tijdens Jeugd WK o Op Op UW COR PAINT geeft uw huis een persoonlijke kleur. Feest op Leuns dorpsplein Saai en vervelend? Niet bij ons! f Hoe ziet Venray? Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 O -c bij aankoop vanaf 50 gulden aan schoolspullen i j SE BETERE KAL van den munckhof bv grotestraat 68 venray telefoon 0478-582727 SE BETERE KANTOOR BOEKHANDEL HERKEN JE ZO PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het wordt vakwerk met Verf Wand De Speelotheek is een organisatie die zich bezig houdt met het uitle nen van speel- en spelmateriaal voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Het doel hiervan is dal kinde ren in staat worden gesteld om met diverse soorten speelgoed in aanra king te komen en al spelende hun ontwikkeling gestimuleerd wordt. Kinderen hebben hierdoor ook de mogelijkheid om speelgoed uit te proberen voordat er door de ouders tot een eventuele dure aanschaf wordt overgegaan. U vindt de Speelotheek aan de Merseloseweg 59, ingang via de Openbare Diefstal uit vrachtauto Bestuurder spoorloos Door een op het industrieterrein Keizersveld gevestigd internatio naal transportbedrijf werd aangifte gedaan van diefstal, door vermoede lijk een 40-jarige Poolse werknemer van het bedrijf. De man was met een gesloten lading vertrokken met bestemming Warschau. Een collega zag de vrachtauto van de man staan op een parkeerplaats buiten Wenen. Omdat hij wist dat die chauffeur een vracht vervoerde naar Warschau en geen bestuurder aantrof, vond hij dat maar een vreemde zaak en stelde zijn werkge ver ervan in kennis. Die stelde zich in verbinding met de Oostenrijkse politie. Toen die ter plaatse kwam stond de kabinedeur open. De deur was niet geforceerd en moet met een passende sleutel zijn geopend. Uit de vrachtauto waren de auto papieren, de tankpas, de radiocas- settespeler, een geldbedrag van ƒ6.500,- en het bij de vracht beho rende Carnet TRI-dokument verd wenen. Dat dokument waarborgt dat de vrachtauto met lading ongehin derd de grenzen van de EG naar de Oostbloklanden kan passeren en heeft de ondernemer een bedrag van ƒ50.000,- gekost, maar kan bij ille gaal vervoer van bijvoorbeeld siga retten of drank een waarde hebben van een veelvoud van dat bedrag. Een vervangende chauffeur is richting Wenen vertrokken. De poli tie is met het onderzoek gestart in de richting van Polen om de bestuurder op te sporen om duidelijkheid te krijgen of hij een en ander verduis terd heeft, dan wel gedwongen is de dokumenten af te geven. Personeel van gemeentewerken moest vrijdag weer in aktie komen voor het verwijderen illegaal gestorte, gebruikte autobanden op de parkeerplaats aan de Deurneseweg. Het waren er ongeveer 400. Uit sporen viel op te maken'dat ze door een container of vrachtauto zijn gedumpt. De banden liggen in afwachting van rui ming op de gemeentewerf. 5 Hlffjk er ^elUl^e" ZVn~ P°^t,e zou 8raaS met hen in kontakt komen. Even een telefoontje onder nr. L Dierenbescherming Venray e.o. adviseert: Nu het vakantieseizoen weer begonnen is wil Dierenbescherming Venray e.o. alle toeristen nog eens op het hart drukken geen levende op opgezette dieren te kopen. Op de eerste plaats riskeert men namelijk een fikse boete als men gepakt wordt door de douane, ter wijl ook hel meegenomen spul in beslag wordt genomen Belangrijker nog is het welzijn van de dieren. Grote aantallen dieren worden gedood om te worden opgezet als 1 souvenir voor toeristen. Deze wor den zelfs in grote warenhuizen aan geboden. waardoor de indruk zou kunnen ontstaan dat de toerist deze 'souvenirs' legaal kan aankopen en in Nederland kan invoeren. Zonder vergunning is dit echter verboden. Voor elk levend dier dal wordt aangeboden door de plaatselijke bevolking zijn er vaak al vele andere tijdens de vangst en het transport omgekomen. Men loopt risiko dat j het dier sterft tijdens het transport door de toerist, of tijdens het verblijf in Nederland. Dieren die wel overleven zullen vaak moeilijk wennen aan de voor hen onnatuurlijke leefomstandighe den. Bepaalde diersoorten worden bedreigd met uitsterven. Om deze reden raden we iedereen ook af om in Nederland exotische dieren te kopen, tenzij men l()()r/r zeker is dat het dier in Nederland is geboren en niet voorkomt op de lijst van beschermde dieren (de Cites- lijst). Er zijn nog steeds mensen die het als status-verhogend ervaren dat men een exotisch (levend) dier in huis heeft, en daarbij bewust of onbewust vergeten dat hier ontzet tend veel dierenleed aan vooraf is gegaan, en dil nog steeds plaatsvindt omdat het dier buiten zijn natuurlij ke omgeving moet leven. Overigens geldt hetzelfde verhaal voor veel soorten planten en koraal- soorten. HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gistermiddag overhandigde Eric Sprokkereef. de Meerlose onderwijzer aan de Venrayse basisschool De Hommel, drie kleurentelevisies en drie grootbeeld-TV's met ingebouwde videorecorder aan teamleidster Rianne Janssen van de kinderafdeling van het Venrayse ziekenhuis. Samen met speelgoed en ander materiaal vormden de televisies de 'buit' die de Meerlose wandelaar bijeenbracht met het lopen van het Pieterpad. Begin van de maand liep Sprokkereef het wandelpad dat loopt van Pieterburen naar de St. Pietersberg voor het groot ste gedeelte -tot aan z'n woonplaats- uit. Met de bedoeling geld en goederen bijeen te wandelen voor de kin derafdeling van het ziekenhuis. En dat is dus prima gelukt, hoewel de tocht zelf niet gemakkelijk was. "Soms leek het meer survival", aldus de wandelaür. "Maar hel doel vergoedt alles". VJ u wilt een andere kleur buiten, maar weet niet wat. u wilt uw huis een eigen gezicht geven?! wij helpen u hier graag mee 2500 meter dranghek langs 5,7 kilometer parcours in Venray Overloonseweg. Metaalweg. Nieuwe Maasheseweg en de Noordsingel Venray binnen. Vervolgens rijden de renners nog drie ronden over het parcours Raadhuisstraat, Julianasingel. Oude Oostrumseweg. Paterslaan. Langstraat. Weg in den Berg, Kempweg. 'Vest singel en de Noordsingel. In de derde ronde is de finish rond 16.30 uur in de Raadhuisstraat bij het gemeente huis. Op het parcours bevinden zich diverse vluchtheuvels en drempels. Een aantal daarvan wordt geheel of gedeeltelijk vanuit veiligheidsover wegingen verwijderd. Een speciaal geval is de kruising van de Weg in den Berg. met de Kulutweg en de Veltumse Kleffen. Deze kruising is de afgelopen weken 12 cm opge hoogd. Twee van de vier drempels zijn echter te hoog voor de renners en worden daarom tot en met 30 augustus vlakker gemaakt, zodat de renners gewoon met volle vaart door kunnen zoeven. Na afloop van het wielerspektakel in Venray worden alle wijzigingen aan het parcours weer hersteld. Alle kruispunten op het 5.7 kilo meter lange parcours worden afge zet met in totaal 2500 dranghekken. Er zijn ongeveer 50 politieagenten en 75 vrijwilligers in touw om het parcours te bewaken. Zij staan con tinu met elkaar in verbinding via een mobilofoonnet. VERKEERSMAATREGELEN Om op 30 augustus het vervoer van en naar het centrum in goede banen te leiden wordt een aantal verkeersmaatregelen getroffen: De Raadhuisstraat (van Tuinstraat tot Julianasingel) wordt afgesloten voor alle verkeer van 's morgens 07.00 tot 's avonds 19.00 uur. Verder worden alle wegen langs het fielsparcours afgesloten van 15.00 tot 17.00 uur Het verkeer dat op 30 augustus tus sen 15.00 en 17.00 uur van en naar het centrum wii. kan gebruik maken van de doorlaatposten. De doorlaat posten zijn de enige plaatsen waar kan worden overgestoken naar hel centrum van Venray. In verband met de afsluiting van de Raadhuisstraat en Julianasingel wordt de busdienst omgeleid via de Oude Oostrumseweg en de Pr. Bemhardstraat. Hiervoor wordt voor beide zijden van ae Oude Oostrumseweg een slopverbod inge steld van 's morgens 07.00 lot 's avonds 19.00 uur. GRATIS PARKEREN Het parcours voor de wielrenners moet autovrij zijn. Langs hel par cours geldt dan ook de gehele dag een parkeerverbod. Bezoekers kun nen de auto gratis parkeren op het Keizersveld waar een groot parkeer terrein wordt ingericht. Van daaruit kan men gratis de pendelbus van V.d. Munckhof Reizen naar het cen trum nemen. De omwonenden van het parcours ontvangen in augustus schriftelijke informatie over Venray als etappe plaats in de Ronde van Nederland. haar terug naar een vijfde plaats in het algemeen klassement. De twaalfde plaats mag de Maashese surfster aftrekbaar wegstrepen, omdat bij iedere vijf gevaren man ches het slechtste resultaat niet mee telt. In het landenklasscment staat Nederland op dil moment op een eerste plaats: met twee surfers en zes zeilers een knappe prestatie. Aan het parcours waar de ren ners van de Ronde van Nederland op 30 augustus 1996 in Venray overheen zoeven, moet flink wor den gesleuteld. Er worden in totaal vier vluchtheuvels en een aantal kattenruggen (opgehoogde markering met witte steentjes) geheel of gedeeltelijk verwijderd. Al deze werkzaamheden worden gratis verricht door sponsor Maessen BV onder leiding van de Technische Commissie van het Comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland. Op vrijdag 30 augustus raast het wielerpeloton in de vijfde etappe van de Ronde van Nederland via de Zondag 21 juli vindt op het Dorpsplein het Leuns Zommerfiëst plaats, een gezellig zomers evene ment voor en door de Léunse bevol king. De organisatie is in handen van de stichting Jong Leunen Leeft, voetbalclub FC De Steeg en de zaal voetbalvereniging Leunen. De opbrengsten komen voor het groot ste deel ten goede aan verenigings gebouw De Schakel, dat onlangs gekocht is van de gemeente. Hel programma begint om 12.00 uur en biedt voor elk wat wils. Er wordt bijvoorbeeld een wedsterijd fierljeppen gehouden tussen 28 plaatselijke teams. Voor de kinderen is er vanallcs te beleven. Ze kunnen Flippo's ruilen, kussengevechten leveren of meedoen aan de ballon wedstrijd Er worden wafels en poffertjes gebakken, er rijdt een huifkar en de kinderen kunnen mee doen aan Oudhollandse spelen. Het programma wordt 's avonds vanaf half negen voortgezet met een Hollandse feestavond. De grote mensen kunnen zich vermaken met bierfietsen en met de muziek van De Puppies. In verband met hel 50- jarig beslaan van de plaat selijke VVV. heeft deze een fotowedstrijd uitge schreven met als onder werp: Wie zet Venray van z'n mooiste kant op de foto?". Het gaat om de Venray- promoliefoto van het jaar. Uiteraard zijn er er fraaie prijzen te winnnen. Geïnspireerd geraakt? Pak dan uw fototoestel en doe mee. Deze week is er gekozen voor de hiernaast afge drukte fraaie inzending. V - Inbrekers verrast In de nacht van donderdag op vrij dag werd in een woning aan de Kempweg de vrouw des huizes wakker door vreemde geluiden in de woning. Zij maakte haar man wak ker die op onderzoek uitging. Toen hij het licht aanmaakte in de gang hoorde hij dat er iemand wegrende. Onderzoek door de politie wees uit dat de inbreker door forcering van de voordeur was binnen geko men. Wat er precies gestolen is, kon nog niet worden medegedeeld. Anke Keijsers uit Maashees, die deelneemt aan het Jeugd WK wind surfen in Amerika, is goed op dreef. Anke wist vorige week op de eerste wedstrijddag een zesde en een twee de plaats te bereiken. Op de tweede dag werd ze vijfde en derde, wat goed was voor een vierde plaats in hel overall-klassement. De derde wedstrijddag werden er drie man- I ches gevaren omdat men op zater- I dag storm en regen verwachtte, een uitloper van de cycloon Berta. Anke finishte op een zesde, zesde en een twaalfde plaats. Dat wierp Bibliotheek. De vakantieperiode is weer voor bijna iedereen begonnen. Vooral de schoolgaande jeugd kijkt uit naar een periode van 6 weken zonder vroeg op te staan, naar school te gaan en vele uren in de klas door te brengen. Meestal blijkt dal die weken zo voorbij zijn. vooral als ze met mooi weer lekker buiten kunnen spelen. Daar je niet altijd van een zonnige vakantie op aan kunt. zullen er ook dagen zijn dal de kinderen binnens huis hun vertier moeten zoeken. Op dergelijke dagen is hel altijd handig als je wat ander speelgoedmateriaal voorhanden hebt. Met het oog op de vakantieperiode hanteert de Speelotheek een uitleentermijn van zes weken. U kunt dus ook speel goed op vakantie meenemen en u hoeft als u op vakantie bent geen rekening te houden met het feit dat het speelgoed binnen drie weken terug moet zijn op de Speelotheek. Voor regenachtige dagen in de caravan of de vakantiebungalow hebben wc een groot assortiment gezelschapsspellen in huis. Te den ken valt aan spellen zoals: voor kin deren in de leeftijd van 2 tot 5 jaar: Lotto, Domino; spelen met kleuren en houten puzzels. Voor 6 tot 8 jaar: Disney. Yathzee. Wie is het. Junior Monopoly. Stef Stuntpiloot. Voor 9 tot 12 jaar: Taboe, Coco Crazy, Een reis door Nederland, Magische Labyrinth. Voor onderweg in de auto kunt u bij ons speelgoed uitlenen in de trant van activity-centers voor de allerkleinsten tot game boy spelletjes voor de wat groteren. De Speelotheek is iedere woens dag geopend van 14.00 tot 16.00 uur en iedere vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. Wij zijn wegens vakantie gesloten op vrijdag 26 juli en 2 augustus en woensdag 7 augustus. Tot ziens in de Speelotheek!

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7