PEEL EN MAAS GRANDIOZE OPRUIMING Nu kortingen tot op al onze merken! pSrkhof Het was een vruchtbare tijd" Charl is gewoon hoog begaafd Voormalig raadhuis: alleen kwaliteitshoreca COll PAINT Fusie Rabobanken Meerlo-Wanssum en Zevenrode 24 mille voor Hartstichting Groote Molenbeek op tv Vers vlees van de boerenhof COR PAINT geeft uw huis een persoonlijke kleur. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING DAMESMODE VAN ALLURE Wethouder Kersten: "Geen gemakkelijk pand" Horeca, maar dan wel hele goeie. Dat is de inzet van het gemeentebestuur als de muziek school het voormalige raadhuis heelt verlaten. Dat gebeurt op z'n vroegst eind volgend jaar of begin 1998. "Maar het is geen gemakke lijk pand", voorspelt wethouder Bert Kersten. (door Bert Albers) "Beneden een goede dagzaak. iels in de sfeer van een grand café. Boven zalen en een goed restau rant". Dat is zo ongeveer de invul ling die Kersten voor ogen heeft voor het oude raadhuis. De gegadig den slaan spreekwoordelijk rijen dik op de stoep om één van de weinige echt waardevolle monumenten dié Venray rijk is te mogen exploiteren. Als het aan Kersten ligt worden aan de exploitanten al even hoge eisen gesteld als aan de formule zelf. Mensen die hebben bewezen dal ze wat kunnen in de horeca. In Venray of daarbuiten. Eén van de gegadigden voor de exploitatie is de Venrayse kastelein Jos van Meijel van de Hentobar. Van Meijel lag voor de bouw van elec- trowarenhuis Van Scha ij i k in de clinch met de gemeente. Zijn zaak lag aan het Wilhelminaplein toen het nog plein was en beschikte over een geweldig terras. Hel plein stond tijdens de kermisdagen vol met attracties, met carnaval kon Van Meijel er zelf een tent plaatsen. Nu Van Schaijik er ligt is de Hentobar een weinig opvalllend café, zonder terras. De kastelein zou met de gemeente, in casu Bert Kersten, een deal hebben gesloten: geen proles ten meer in ruil voor het raadhuis. GELIJKE KANSEN Wethouder Kersten ontkent ten stelligste die toezegging ooit te heb ben gedaan. "Ik heb hem gezegd dat ik als één van de eersten met hem zal gaan praten. Meer heb ik nooit toegezgd. De andere horecamensen krijgen een gelijke kans", verzekert de wethouder. "Van Meijel heeft destijds wel geprobeerd me die toe zegging te onfutsclen. maar hij heeft absoluut geen voorsprong", aldus De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in de gemeente Venray dit jaar 24.391.04 opge bracht. Dal is ongeveer hetzelfde bedrag als hel voorgaande In een lijd van bezuinigingen noemt voor zitter H. poels-Pelers van de Venrayse afdeling van de Hartstichting dit een 'geweldig bedrag'. Het geld werd dit jaar bijeenge bracht door een legertje van zo'n 400 collectanten. In Venray werd bijna 15.000 gulden opgehaald, in de kerkdorpen een dikke 7000 gul den. Ruim 2000 gulden kwam via de bank binnen of werd geschonken door bedrijven. Zondag 14 juli zal op RTL 5 bij het programma Vis-tv aandacht worden geschonken aan de Groote Molenbeek. Aan bod komen onder andere de inspanningen van de Commissie Beken en Diepeling die zich de afgelopen twaalf jaar sterk heeft gemaakt de Groote Molenbeek weer wat van haar natuurlijke karak ter terug te geven. Kind onder auto Donderdagmiddag omstreeks 13.00 uur wilde een 52-jarige be stuurster van een personenauto, komende vanaf de Handelstraat de rondweg Brukske oversteken. Een 6-jarig meisje rende de weg over, i de voorbumper van de auto eiT kwam ten val. Hoewel het meisje geen zichtbare verwondin gen had opgelopen, werd ze toch voor onderzoek naar het zieken ver voerd. Na onderzoek kon ze weer naar huis. VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKET1EN VLUG-KLAAR- PRODI Ji- TtN l, beit. Wij brengen! 0478 542022 Vraag na gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Kersten, die niet graag andere gagadigden voor hel hoofd wil sto ten. "Het wordt overigens zo langza merhand wel tijd dat we met de geïnteresseerden gaan praten. Een dergelijk project kwalitatief hoog waardig invullen vergt heel veel tijd". Het voormalige raadhuis moet de fonkelende briljant worden in de horecakroon vün de Grote Markt. Over de herinrichting van dit plein - en de andere twee in het centrum- zou het college dinsdag een besluit nemen, maar de nota 'herindeling pleinen' is aangehouden. Hoewel B en W over de precieze inhoud van het pleinenplan niets willen loslaten is bekend dat het in februari gepre senteerde plan voor 'de huiskamer van Venray' behoorlijk wordt ver eenvoudigd. Het witmaken van de gevels van de panden rondom de Grote Markt is van de baan en de grote ovale terrazzo bak is eveneens gesneuveld. Een concessie richting marktkooplui en kermisexploitan ten. Ook op de andere pleinen wordt het plan van adviesbureau Bakker Bleeker slechts in bescheiden mate gerealiseerd. DONDERDAG 11 JULI 1996 Nr. 26 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG u wilt een andere kleur buiten, maar weet niet wat. u wilt uw huis een eigen gezicht geven?! wij helpen u hier graag mee VERF6- Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk Sheila Berkers terug uit Bosnië I! De tijd dat Bosnië nieuwsitem nummer één was ligt gelukkig al weer enige tijd achter ons. Als het voormalige Joegoslavië in het nieuws komt gaat het om de nasleep van de burgeroorlog: de van oorlogsmisdaden beschuldig de Bosnisch-Servische leiders Karadzic en Mladic: de massa graven waarna naarstig wordt gezocht. Het is alweer maanden geleden dat de kranten vol ston den over 'onze jongens' in Bosnië. Toch zijn er nog Nederlandse militairen in het Balkanland. dat eens vooral als toeristische trek pleister bekend stond. Niet alleen jongens en niet als blauwhelm, maar als lid van de IFOR, de Navo-troepenmacht die ervoor moet zorgen dat de partijen de vredesakkooorden naleven. Een paar weken geleden keerde Sheila Berkers terug uit Bosnië. De kor poraal van de 13 Geneeskundige Compagnie uit Oirschot verbleef een half jaar in het grotendeels kapotgeschoten land. Ze heeft het gevoel dat ze er nuttig werk heeft gedaan. (door Bert Albers) "We hebben er goed werk gele verd", vertelt de 23-jarige Sheila. "Ik hoopte vooraf dat we iets voor de mensen konden betekenen, dal we een verschil konden maken. En dat was gelukkig ook zo. We hebben strijdende partijen uit elkaar gehaald, wapens ingenomen, mijnen ambulance in het jargon heet. reed ze met de patrouilles mee die in de 'zone of separation" dienst deden. Geen ongevaarlijke bezigheid in een land dat bezaaid ligt met mijnen. "Het ligt er inderdaad vol mee", beaamt Sheila. "Vooral toen we we net waren, in de winter, was het gevaarlijk. Door de sneeuw zag je helemaal niets liggen. Godzijdank is er nooit iets gebeurd". BEVALT GOED Dal hel verblijf niet zonder gevaar zou zijn wist Sheila maar al te goed.. De man waarmee ze sinds vorig jaar getrouwd is. Venraynaar Hans Berkers. keerde in juli 1995 terug uit het voormalig Joegoslavië. Hij zal met Dutchbut 3 in de Balkan. Angst had Sheila niet./"Je bent er voor opgeleid, we zijn goed getraind. En dan wil je ook gaan. zeker als je collega's gaan. Je bent toch vrienden geworden tijdens de opleiding. Je laat elkaar niet in de steek." Spijl heeft ze er niet van gehad. Net zomin als van haar keuze om vrijwillig in dienst te gaan. "Nee hoor. het leger bevalt goed. 'Ander werk, een ander leven', die slogan klopt wel. Na vanaf haar zestiende in de horecazaak van haar ouders in Venlo te hebben gewerkt, wilde Sheila een paar jaar geleden eens wat anders. Ze meldde zich aan en kreeg haar opleiding als 'hospik'. Hans kende te overigens al voordat ze in het leger ging "We woonden al samen. Hans is ook pas later in Sheila Berkers bij haar trots, 'de hak opgeruimd. In tegenstelling tot de VN-troepenmachl kunnen de NAVO-troepen wel iets doen. Het ziel er nu al weer wat vriendelijker uit daar. De mensen zijn druk bezig om in de dorpen weer woningen te bouwen en te herstellen" De 23-jarige Sheila deed dal niet zelf. De rol van korporaal Berkers en haar collega's was een ondersteu nende voor de 67 mannen en vrou wen van het 42e bataljon Limburgse Jagers. Met haar 'bak', zoals een het leger gegaan. Hij was eerst bak ker". lacht Sheila. Een echtpaar dat allebei in het leger werkt betekent wel een onalledaags huwelijk, zeker als beide partners nog eens worden uitgezonden. Dat laatste hoort er tegenwoordig al gauw bij. meent Sheila. "Het leger wordt toch steeds meer een organisatie die overal ter wereld wordt ingezet. Je moet elkaar wel vrij kunnen laten", zegt ze. Na Sheila's terugkeer in Negenjarige jongen volgt wiskunde en Engels De trieste symboliek van Bosnië: een prachtig, maar verscheurd land. Links vaiidevoqrmalige loopgraaf is het abso luut levensgevaarlijk. Het figt ef barstensvol mijnen. Nederland is het stel een tijdlang samen. Hans is inmiddels begonnen aan de opleiding voor onderofficier en Sheila heeft vakantie. Over twee weken gaan ze duiken in de wateren rond Bonaire. Een uitgestelde huwe lijksreis. want die schoot er vorig jaar bij in. En daarna? Sheila heefi bijgetekend en gaat komende tijd werken op de verdeelplaats in Oirschot -"een soort apotheek"- Een nieuwe opdracht naar Bosnië sluit ze niet uil. "Zoals hel er nu uit ziet gaat er misschien in 1997 al opnieuw een compagnie naar toe". De negenjarige Charl Linssen uit Wanssum is een heel gewone jongen. Hij speelt met z'n vriend jes, zit op hockey en gaat bij oma logeren. Hij heeft het wiskunde- boek van de brugklas uit, volgt Engelse les en een cursus informa tica. Na de vakantie gaat de Wanssumse jongen naar groep 7 van de Petrus Bandenschool in Venray. Een heel gewone hoogbe gaafde jongen dus. (door Bert Albers) Charl Linssen lijkt groot voor z'n leeftijd, maar dat komt misschien ook door z'n manier van praten. Die suggereert dat het om een ouder kind gaat. En dat klopt. Verstandelijk is Charl enkele jaren ouder dan z'n leeftijd. Hij is hoogbe gaafd zoals dal heet. Een superslim mannetje dat als peuter alle auto merken uit z'n hoofd kende, zichzelf grotendeels .lezen leerde en nog steeds supersnel informatie kan opnemen en kennis vergaren. Iedere ouder zou het geweldig vinden, zo'n bolleboos, maar berichten in de media wijzen rtieestal op de andere kant van de medaille van het hoog begaafd zijn: in zichzelf gekeerde kinderen, die gepest worden op school. Buitenbeentjes, onbegrepen door hun leeftijdgenoten, met wie het vaak verkeerd afloopt. Wel slim. maar niet gelukkig. "Dat beeld klopt maar voor 20% van de hoogbegaafde kinderen", zegt Nelly Linssen. de moeder van Charl. "Maar 80% heeft geen pro blemen. "Het zijn over het algemeen heel gewone kinderen, alleen beschikken ze over grote intellectu ele capaciteiten". Charl heeft daar volgens z'n moeder nog als extra pluspunten bij dat hij altijd een goed humeur heeft, attent is en zich nooit verveelt. De toekomstige ideale schoonzoon zit er bij aan de keuken tafel terwijl z'n moeder vertelt. Af en toe neuriet hij een stukje mee van een liedje op de radio. "Nee hoor. nooit", beaamt hij het relaas van z'n moeder. "Met techniek zitten prut sen. dat is m'n hobby. Ik heb laatst een LEDje gemaakt, maar ik had geen regelaar Familie en vriendjés brengen van alles voor de hobby van Charl. "Laatst heb ik een oude radio gekregen, zo eentje met buizen. Die was trouwens helemaal niet kapot. Ik hoefde hem alleen maar schoon te maken. Hij staat nu op m'n kamer". Charl beschikt als enig kind over twee kamers in het ruime huis. Sinds enkele weken huist hij op zol der. waar hij zelf z'n kamer heeft ingericht: een bed op de grond, een Miirklin-trein, een racebaan en de oude radio. Als Charl een stekker in -h.et.stopcontact steekt gaan alle.lam pen aan en begint de radio te spelen., in de kamer hangen uitgeknipte pagina's uit de Donald Duck. "Dagobert Duck is z'n grote voor beeld". zegt moeder Linssen. Charl wil later net zo rijk worden als de eend uit de stripverhalen en letter lijk zwemmen in het geld. Daarom spaart hij driftig, bij voorkeur munt geld. net als z'n voorbeeld. Om z'n hobby te kunnen botvie ren bezoekt Charl één keer in de veertien dagen een techniek-cursus in Nijmegen. Daar leert hij van een oud-docent knutselen op niveau. In Den Bosch volgt hij een cursus informatica, speciaal opgezet voor hoogbegaafde kinderen. Het is een cursus op MBO-niveau. maar het tempo ligt veie malen hoger. De cur sus is opgezet door de stichting Facta, die zich bezig houdt met leer stof voor hoogbegaafde 4dnderen in ons land. Ongeveer 2% van de kin deren in Nederland is hoogbegaafd. Het aanbieden van de juiste intel lectuele uitdagingen is volgens mevrouw Linssen één van de pro blemen bij hoogbegaafde kinderen. "Ze kunnen grote denkstappen maken, ze willen graag een hoog tempo en snel resultaat. Het normale lesprogramma biedt hen te weinig uitdagingen. Het gaat veel te gemakkelijk. Ze gaan zich snel ver velen en zijn later ook niet meer gewend dat ze ergens iets voor moe ten doen. Daarom hebben hoogbe gaafde kinderen extra aandacht nodig, net zo goed als kinderen die niet zo goed meekunnen". ..Dig exjju aandacht kon de basis school" in Wanssum Charl riiet geven. Daarom werd, in overleg, gekozen '^oo'r een andere ba§Ts- school en dat werd de Petrus Bandenschool in Venray. Daarover zijn Charl en z'n ouders dik tevre den. De Wanssumse jongen gaat na de vakantie naar groep 7. Daar krijgt hij de stof van groep 8 aangeboden. Plus wiskunde op het niveau van het tweede jaar voortgezet onderwijs en Engels uit de derde klas middelbare school. Maar eerst wordt vakantie gevierd. Charl gaat met z'n ouders naar Denemarken, waar natuurlijk een bezoek aan Legoland op het programma staat. En regelmatig naar oma in Oirlo. waar Charl z'n eigen tuin heeft. Met bloemen, tomaten en van alles. Vervelen zal hij zich ook in de grote vakantie niet. Want alleen ai met technisch geknutsel kan hij zich hele dagen De besturen van de Rabobanken Meerlo-Wanssum en Zevenrode gaan een onderzoek instellen naar de mogelijkheid om in de toekomst te fuseren Beide banken onderzoe ken op dit moment in nauw overleg met elkaar hoe een toekomstige samenwerking nog betere garanties kan bieden voor een goede dienst verlening aan haar cliënten. De Rabobank Meerlo-Wanssum omvat de kernen Blitterswijck, Geysteren. Meerlo en Wanssum. Tol hel werkgebied van de Rabobank Zevenrode behoren Castenray, Op de vuist Een 31-jarige inwoonster van Venray deed aangifte inzake mis handeling door een 39-jarige plaats- genote. Donderdagmiddag omst reeks 16.30 uur kwamen beide dames elkaar tegen en laaide een langlopend meningsverschil weer op. Over en weer werd gescholden en toen dat geen effekt had gingen de dames op de vuist. Na opmaking van proces-verbaal kon de oudste dame weer naar huis, maar het is niet uitgesloten dat er een tweede hoofdstuk aan toe zal worden gevoegd. De oudste kan natuurlijk aangifte doen inzake mis handeling door de 31-jarige... Le.unen. Merselo, Oirlo. Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn. Op de ledenvergaderingen in oktober 1996 van de beide banken worden de leden verder geïnfor meerd. Levensgevaarlijk rijgedrag In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 00.30 uur kwam bij de politie een melding binnen dat een bestuurder van een personen auto in de kom van Leunen, voor levensgevaarlijke toestanden zorg de. Zijn rijgedrag kon niet anders verklaard worden dan dat de bestuurder onder invloed van alko- hol moest verkeren. De politie ont dekte de bestuurder, maar kennelijk wist die goed de weg in Leunen en zag kans om de auto in de buurt van het uitgaanscentrum aan de Catha- rinastraat te stoppen, waarna hij er vandoor ging en zich onder het uit gaanspubliek begaf. Het lukte de politie niet de man aan te houden. Wel kon de auto, die voorzien was van een Pools kenteken, veilig wor den gesteld. Zoekaktie, ook op de campings in de buurt, had niet het gewenste resultaat. De auto was niet verzekerd. 50% Grotestraat 34 - Venray

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9