Peelvenenprojekt gestart Oldtimers op Schouwburgplein Met Arena naar Atlanta Goed rapport voor Intratuin Drie zilveren jubilarissen op De Vlaswei Venrayse sleept twee prijzen in de wacht bij afstuderen Feesten met B Machine V Bij Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang! Atlanta voor het raam VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli 1996 - Pagina 5 In hel kader van de "Sun Summer Pleinfeesten" speelt zaterdag 13 juli de II-mans formatie The B Machine op het Schouwburgplein. De B Machine is een swingmachine die vanaf 20.00 uur als een trein over het plein dendert. De band komt het best lot haar recht op swin gende feesten. De muziek is herken baar en bestaat uit "All time favori tes" als James Brouwn. Tower of Power. Ike and Tina Turner. Prince en Stcvie Wonder. De B Machine speelt ook recent repertoire, alle maal in een eigen arrangement. The B Machine heeft een uitge kiende samenstelling. De zang wordt voor rekening genomen van Rene van Onna, Eudia Purperhart en Marjolein de Buijzer. Elk heeft zijn/haar eigen zangkwaliteiten waardoor een breed repertoire gebracht kan worden. Voor de nodige power zorgen de Beaux Horns, een vier man sterke blazerssectie. De meerstemmige rit mische bewerkingen staan garant WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar voor spetterende riffs en originele arrangementen. De drums worden bespeeld door Joost Lutjenhuis. Samen met bassist Bert Peters en lead-gitarist Caspar Kunst vormen zij een van de beste ritme-secties van Nijmegen en omgeving. Het elf tal wordt "tenslotte gecompleteerd met Jeroen Kregting op keyboards. Niet missen dus. zaterdag 13 juli vanaf 20.00 uur op hel Schouwburgplein: The B Machine, georganiseerd door De Heeren van Aemstel. Diefstal wieldoppen Een 30-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van vier wiel doppen van zijn aan de Haam- makerstraat geparkeerde auto. De diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Inbraak in flat Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een aan de Zuidsingel gelegen flat. Uit de keuken waren vier kratten met lege flessen en een bloempot met bloe men ontvreemd. Vernielingen aan auto Terwijl een 24-jarige Venraynaar naar de tv zat te kijken in zijn jvoning aan de Veltumse Kleffen hoorde hij een harde klap. Hij ging kijken en zag drie jongen wegren nen. De autospiegel van zijn auto was kapot geslagen. Zoekaktie van de eigenaar en politie had geen resultaat. Bestuurder onder invloed Zaterdagavond omstreeks 19.40 uur reed een personenauto, bestuurd door een 52-jarige inwoner van Helmond, op de Deumpseweg, komende uit de richting van Deume, richting verkeersplein in Ysselsteyn.l Voor die auto reed een bestelbus,! bestuurd door een inwoner van Aarle-Rixtel. Bij het verkeersplein moesten beiden afremmen, maar bij de Helmonder ging dat niet volgens de regels. Na eerst het bestelbusje te hebben geraakt, botste de auto van de man tegen een verkeersgeleider op. De bestuurder, die de autogordel niet om had, botste tegen de voor ruit van de auto en liep daarbij hoofdverwondingen op waarvoor" hij in het ziekenhuis moest worden behandeld. Daarna kon hij naar het politiebureau. Er werd gekonstateerd dat de man behoorlijk onder invloed van alko- hol verkeerde. Hij kreeg een rijver bod van tien uur en proces-verbaal inzake het rijden onder invloed. Zijn rijbewijs werd konform de voor schriften ingevorderd. Beregeningsprojekt Met de regelmaat van de klok worden door leden van het berege- ningsprojektteam kontroles gehou den op de naleving van de berege- ningsverboden. Woensdag werd er van 10.00 tot 15.00 uur gekontroleerd binnen het bewakingsgebied van Venray. Er werden geen overtredingen gekon stateerd. Vechtersbazen aangehouden In de nacht van vrijdag op zater- .dag ontstonden er problemen in een café aan de Langstraat. Er werd niet alleen met de vuisten geslagen, maar ook werd er met een mes gestoken. Toen de politie ter plaatse kwam kon ze aan ae hand van getui gen een 35-jarige Venraynaar aan houden die met een mes een 26-jari- ge plaatsgenoot in zijn nek zou heboen gestoken, waarvoor hij in het ziekenhuis moest worden behan deld. Een 36-jarige man, eveneens uit Venray, die ook betrokken zou zijn geweest bij de vechtpartij, werd niet aangetroffen. Terwijl de politie nog met het onderzoek bezig was, kwam een 20-jarige Venraynaar bij het politiebureau aangifte doen, dat hij ook met een mes was gestoken en wel bij een discotheek aan de Gouden Leeuw. Aanvankelijk dacht de man dat hij een stoot had gekre gen, maar toen hij bloed zag bleek het afkomstig te zijn van een mes steek aan zijn been. Op die plaats kon de politie wel de 3o-jarige man aanhouden. Beiden werden naar het politiebu reau overgebracht en ingesloten. Hen wordt mishandeling ten laste gelegd. Auto gestolen Een 60-jarige Venrayse deed maandagmorgen aangifte, dat tij dens het weekend de bij h aar woning aan de Plataanstraat gepar keerde personenauto van het merk Opel type Monza was gestolen. Landinrichting kan 50 miljoen opleveren Overheden en streekorganisa- ties gaan samen de knelpunten oplossen op het gehied van land bouw, natuur, recreatie, water huishouding en milieu in en rond om de Groote Peel. Mariapeel en Deurnese Peel op de grens van de provincies Limburg en Noord- Brabant. Dat is het hoofddoel van het Peelvenenprojekt, één van de gebiedsgerichte projekten in het kader van de Nadere Uitwerking Brabant-Limburg (NUBL). Om dit doel te bereiken is op 4 juli een Intentieverklaring Peelvenenprojekt ondertekend door vijftien streekorganisaties en de Stuurgroep NUBL. Voor het NUBL-projekt is voor 1996 en 1997 ruim 70 miljoen beschik baar. Uitvoeringsprojekten aange dragen door de streekcommissies kunnen voor financiële ondersteu ning vanuit NUBL in aanmerking komen. Om de knelpunten in het Peelvenengebied aan te pakken is door de Stuurgroep NUBL een Streekcommissie Peelvenen inge steld onder leiding van mevrouw N. Jacobs-Aarts, oud-gedeputeer de van de provincie Noord- Brabant. De streekcommissie gaat er voor zorgen dat de komende vijftien jaar in het Peelvenengebied 1500 hectare nieuwe natuur wordt gereali seerd. Hiervoor zullen veel gron den aan de landbouw onttrokken worden. Tegelijkertijd zal aan de huidige agrarische bedrijven (glastuinbouw, rundveehouderij) een perspektief worden geboden, ofwel door technische aanpassin gen aan de bedrijfsvoering om vooral de verdroging, de mestpro blemen en de verzuring aan te pakken ofwel door aktieve ver plaatsing of beëindiging van bedrijven. Belangrijk is ook dat de watersystemen in het gebied worden hersteld om weer natte natuurgebieden te krijgen, droog- teschade in de landbouw te bestrijden en de waterkwaliteit te verbeteren. De streekcommissie zal ook zorgen dat de verzuring als gevolg van ammoniWk-emissies in het gebied terug wordt gedron gen. Tenslotte worden de moge lijkheden voor rekreatie in het Het afgelopen jaar organiseerde MG-TTO department South een toertocht voor MG oldtimers waar bij Venray als startpunt werd geko zen. Vanwege het sukses van deze rit zal dit jaar opnieuw een ril geor ganiseerd worden in Noord- Limburg. Behalve de vele prachtige oude MG's zullen dit jaar ook andere old timers uil Venray en omgeving mee rijden. Op zondag 21 juli vanaf 11.00 uur zullen de auto's zich verzamelen op het Schouwburgplein in Venray, dat speciaal voor het parkeren van de oldtimers is vrijgegeven. Op het plein zijn deze auto's vrij te bezich tigen en voor degene die wat meer willen weten over het rijden of res taureren van oude auto's natuurlijk een unieke gelegenheid om wat meer aan de weet te komen. Bent u echt een liefhebber, vergeet dan niet uw fototoestel mee te brengen, er zijn werkelijke unieke en prachtige exemplaren te bewonderen. gebied beter ontwikkeld en wor den door de streekcommissie pro jekten uitgevoerd om het areaal bos te vergroten en het land schapsbeeld te versterken. De Streekcommissie Peelvenen is samengesteld uit vertegenwoor digers van diverse lokale land bouworganisaties, de waterschap pen Aa en Peel Maasvallei, de gemeenten Someren, Asten, Deurne, Venray, Horst, Sevenum, Helden, Meijel en Nederweert. Staatsbosbeheer, lokale en regio nale natuur- en milieugroepen zoals Werkgroep Behoud De Peel, IVN-Kringen, de Limburgse Milieufederatie en de Brabantse Milieufederatie, en de toeristi- sche-rekreatieve sektor. De com missie wordt in haar werkzaam heden ondersteund door een projektburo Peelvenen. Het pro- jektburo fungeert als 'motor' en centraal aanspreekpunt voor het projekt en wordt getrokken door de provincie Limburg. KONKREET Een van de hoofdtaken van de commissie is de uitvoering van kon- krete projekten. Een groot aantal projekten is uitgewerkt door 'Peel- land'. een samenwerkingsverband tussen het Jong Agrarisch Peel Initiatief, de Milieucoöperaties De Peel en Peel en Maas. en Stichting Werkgroep Behoud De Peel. Het gaat ondermeer om projekten voor de aanpak van agrarisch afvalwater, natuurvriendelijk agrarisch beheer, sanering/verplaatsing van bedrijven die zijn gelegen tussen de grote natuurgebieden, infiltraiievoorzic- ningen bij glastuinbouwbedrijven en herstrukturering van de land bouw in en nabij de nieuw te ont wikkelen natuurgebieden. Andere projekten zijn aangedragen door de Agrarische Belangengroep Mariapeel. zoals afstemming van het waterbeheer tussen landbouw- natuur. het vrijwillig ruilen van landbouwkavels, de aanleg van erf- beplantingen en doorlichting van landbouwbedrijven. De eerste uitvoeringsprojekten in het Peelvenengebied zijn in 1996 van start gegaan: vanuit de NUBL is hiervoor circa 0,5 miljoen aan finan ciële bijdragen toegezegd. De deelnemers aan deze rit zullen zich treffen bij café-brasserie 'De Heeren van Aemstel' die als gast heer optreedt. Tussen 12,00 en 12.30 uur zal er gestart worden. In noordelijke richting wordt dan gereden aan beide zijden van de Maas om in de heuvelachtige omge ving van Groesbeek de auto's nog eens te testen op hun prestaties. Gerust wordt er bij 't Zwaantje tus sen Groesbeek en Mook waarna de rit via het 'heggenlandschap' bij Boxmeer verudgd wordt richting Venray. Vanaf ca. 15.00 uur worden de eerste auto's weer terug verwacht op het Schouwburgplein waar de rij ders en hun passagiers zullen bijpra ten op het terras van De Heeren van Aemstel. Voor degenen die de start rond het middaguur gemist hebben is er dan alsnog een mooie gelegenheid om de verschillende oldtimers te bewonderen. LANDINRICHTING Een van de belangrijkste instru menten die ingezet kunnen worden om de problemen in het Peelvenengebied op.te lossen in de landinrichting. Daarom heeft de Streekcommissie Peelvenen als eer ste aktie een voorlopige aanvraag voor landinrichting ingediend bij de Minister van Landbouw. Natuurbeheer en Visserij. Landinrichting moet zowel voor natuur als landbouw goed uitpak ken. Gedacht wordt aan bijzondere vormen van landinrichting, waarbij het tempo hoger lig en de inrichting flexibeler en slagvaardiger verloopt dan bij een normale landinrichting. September 1997 zal de Streekcommissie en projektnota landinrichting afronden, waarna beslist wordt of landinrichting wordt doorgezet. Landinrichting kan zo'n 50-100 miljoen gulden extra voor het gebied opleveren, omdat het Peelvenengebied door het rijk is aangeduid als een van de stra tegische Groenprojekten in Nederland. NIEUWE NATUUR Vooruitlopend op landinrichting heeft de Stuurgroep NUBL bij de ondertekening van de intentieverkla ring aan de Streekcommissie al een extra financiële bijdrage toegezegd: er is 1,2 miljoen gulden beschikbaar voor versnelling van grondverwer ving in de landbouwenclave tussen de Mariapeel en de Deurnese Peel; dit gebied moet omgezet worden in nieuwe natuur. Dit geld kan worden gebruikt om een melkveehouderij bedrijf financieel te ondersteunen, tuinbouwbedrijven te verplaatsen en een boomkwekerij een verplaat singssubsidie te geven. De samenwerking tussen de Streekcommissie Peelvenen en de Stuurgroep NUBL loopt voorlopig tot begin 1999. Dan moeten de uit voeringsprojekten grotendeels opge start zijn en zal duidelijk zijn hoe de dan nog resterende problemen opge lost moeten worden. Jaarlijks zal de streekcommissie een uitvoerings programma opstellen, als eerste voor het begrotingsjaar 1997. Brievenbus illegaal 'gelicht' Een 26-jarige Venrayse vrouw zag zondagmorgen dat een haar onbe kend man in de Patersstraat brieven aan het openen was en de inhoud op straat gooide. De politie ging kiiken en zag in de Patersstraat verschillen de geopende brieven liggen, ook bankopdrachten. Het door de politie ingestelde onderzoek wees uit dat de brieven afkomstig waren uit de bij het Postkantoor geplaatste brie venbus. Die was illegaal geleegd. Om hoeveel poststukken het gaat kon niet worden vastgesteld. De PTT is hiervan in kennis gesteld. Inbraak Namens een instituut aan de Stationsweg werd aangifte gedaan van inbraak in een lokaal op het ter rein. Ontvreemd werden een foto toestel en een bedrag van 335,-. De inbraak vond plaats tijdens het weekend. Diefstal uit schuurtje Er werd maandag aangifte gedaan van diefstal uit een achter een woning aan de Aldenweg gelegen schuurtje. Om toegang te verkrijgen was een gat in de omheining gemaakt. Gestolen werden diverse gereedschappen. De waarde is nog niet bekend. MG-club houdt weer toertocht Het zal je maar gebeuren. Onverwacht een gratis reisje aangeboden krijgen naar de Olympische Spelen in Atlanta, Georgia. Waar atleten en andere sporters tot het uiterste moe ten gaan om mee te mogen naar de spelen, beantwoordde mevrouw Claessens uit Leunen een paar vragen en maakte een slagzin en verdiende daarmee een ticket voor twee personen naar de Verenigde Staten. Mevrouw Claessens deed mee aan de actie van de Venrayse VW/Audi-dealer Auto Arena. Samen met negen andere Nederlandse prijswinnaars vertrek ken mevrouw Claessens en haar reisgenoot binnenkort naar Atlanta. Van 24 t/m 29 juli maakt het gezelschap daar de spelen van dichtbij mee. Op de foto ontvangt een dolblije mevrouw Claessens haar reischeque uit handen van Mark Raaymakers. Onderzoek naar klantgerichtheid Bij haar afstuderen aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Maastricht zijn aan Brigit Otten (21) twee prijzen toegekend. Zij ontving de jaarlijkse Academieprijs voor de opleiding tot docent voortgezet onderwijs eerste graads. Volgens de jury beantwoordt het resultaat van de inspanningen niet alleen aan de gestelde examen eisen, maar getuigt ook van origina liteit en een vakkundige wijze van uitvoering. Verder kreeg ze ook de Kunsthistorische Reis-prijs, die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt. Deze Reis-prijs is ingesteld door de* kunstgeschiedenisdocenten Natascha Bar en Kitty van Loo. Brigit heeft zich op kreatieve en enthousiaste wijze verdiept in de kunsthistorie. Bij de toekenning van deze prijs heeft ook de studiementa- liteil van dé kandidaat een wezenlij ke rol gespeeld, aldus het juryrap port. Deze prijs is een Reis-prijs omdat men wil benadrukken dat ook de theoretische vorming van een Jonge kunstenaar belangrijk is. Brigit is oud-leerlinge van Scholengemeenschap Jeruzalem, waar zij vorig jaar ook stage heeft gelopen. De opruiming van onze zomercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw zomergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Dit schooljaar maken drie leraren op de RK basisschool De Vlaswei 25 dienstjaren vol. Het zijn Ans Bruysten. Elly Mijling en Ruud Engels. Ruud Engels volgde de kweek school in Venlo en werd na zijn militaire dienst benoemd aan de Ursulaschool in Venray. Ans Bruysten kwam eveneens van de kweekschool te Venlo naar de Ursulaschool. Samen werkten ze daar tot de deuren van de school definitief gesloten werden. Ruud Engels was er het laatste jaar hoofd. Ze stapten over naar de Vlaswei waar ze meerdere oud-collega's van de Ursulaschool troffen. Samen met hen zetten ze zich in voor de ont wikkeling van deze toen nog nieuwe basisschool. Elly Mijling volgde de Rosa- kweekschool in Nijmegen en stond voor de klas in Nijmegen en in Eindhoven. Ook was ze een tijdje doktersassistente, voordat ze in het Venrayse neerstreek. Via de Poelsschool kwam ze naar de Vlaswei. Omdat ze veelal parttime werkte, heeft ze er wat langer over gedaan om de 25 jaren vol te maken. Alle drie zijn het leerkrachten met veel kwaliteiten die ze royaal in dienst stellen van leerlingen en col lega's. De festiviteiten zijn inmiddels achter de rug. De leerlingen kregen op school een voorstelling door een clown en de teamleden maakten een boottochtje op de Maas. Uit een onderzoek naar de klantgerichtheid van Intratuin Venray aan de Langstraat 133 te Venray blijkt dat dit groene warenhuis uitstekend haar klan ten helpt. In de winterperiode hebben drie keer 'mystery shop pers' (medewerkers van een onaf hankelijk adviesbureau die zich uitgeven voor klanten) Intratuin Venray bij dit tuincentrum gewin keld. De 'mystery shoppers' von den het personeel zeer vriendelijk, behulpzaam, klantgericht en ter zake kundig. Natuurlijk is het personeel van Intratuin Venray erg blij met deze goede uitslag. Dit betekent niet dat zij achterover zullen gaan zitten, maar zij blijven bezig om het voor de klant nog meer naar hun zin te maken. Zo zal het personeel aan allerlei (produkt)kursussen deelne men, zodat zij nog meer hun klanten kunnen helpen bij hel oplossen van allerlei tuin-, balkon- en kamerplan ten-problemen-. Bij het groene warenhuis voor huis. tuin. terras of balkon is. naast de enorme keuze altijd iels bijzon ders te beleven. Naast een uitge breid assortiment groene en bloeien de planten voor binnen en buiten, bomen en heesters, potterie. vijvers en attributen, tuinmeubelen, orna menten en verlichting, vindt u er tuinhout, bestratingsmaterialen, tuingereedschappen, zaden en mest stoffen. Intratuin Venray doet haar naam als 'groen warenhuis' dan ook in alle opzichten eer aan. De wensen van de klant staan bij Intratuin Venray centraal. Dat merkt de klant niet alleen aan het geva rieerde aanbod, maar zeker ook aan de plezierige en vakkundige manier waarop de medewerkers van Intratuin u informeren over 'hun' produkten. En omdat het groene warenhuis nu eenmaal meer is dan een plaats om produkten te kopen, geven ze u graag informatie over de produkten. Intratuin Venray heeft bovendien een uitstekende klanten servicebalie. waar u naast de gebrui kelijke dienstverlening ook terecht kunt voor video's over diverse onderwerpen en gratis info-stencils. De Olympische Spelen staan voor de deur en dat betekent consumen tenacties bij diverse bedrijven. Zo ook bij LLTB Verzekeringen Noord. De assurantietak van de Boerenbond hield een actie waarbij mensen gedurende twee weken een postertje Tegen het raam konden plakken. Een onafhankelijk jurylid zette in heel het werkgebied van LLTB Verzekeringen Noord ramen op de foto. De foto's werden opgehangen op de (bij)kantoren en wie zich daar meldde kwam in aanmerking voor een prijs. Onderstaande personen klopten bij de LLTB Verzekeringen aan en wonnen een waardebon van 100 gulden: dhr. Reynen uit Blitterswijck, mevr. van Helden te Melderslo. dhr. Loonen uit Oirlo. dhr. Nabben. eveneens uit Oirlo en mevrouw Peeters, ook al uit Oirlo. De Atlanta-actie van LLTB Verzekeringen-Noord duurt nog tot 16 juli. Er zijn onder meer 24 TV's en een reis naar Atlanta mee te win nen. Voor meer informatie bel: (0478)57 81 01 Grotestraat 73, Vergay Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. ill I «É1I I

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5